Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111651) Jersey010 válasza ZsoltG60 (#111558) üzenetére


Jersey010
újonc

Hat megcsinaltam rajta a szoftverfrissitest meg utana gyari beallitast es ugyan olyan szar. Mar fol sem ismeri a merevlemezt sem. 🙁

(#111652) topyjo válasza lmno (#111639) üzenetére


topyjo
aktív tag

Napokig állítgattam, mire hasonló színeket tudtam belőle kicsikarni, mint az előző, 6 éves LG tévémen megszoktam. Sajnos az átkerült a másik szobába, de a lakás elrendezéséből adódóan nyitott ajtónál egyszerre látom mindkettőt.
Az oldalsó csatlakozói olyan mélyen vannak a széléhez képest, hogy fali tartóval lahetetlen valamit bedugni, le kell akasztani a falról. Mondjuk ez nem napi probléma.
A csatornalistát nem engedi szerkeszteni. A létező 140 csatornát szerintem nincs ember a földön, aki használja, mindenkinek megvannak a nézett csatorna sorendjei, amit már évek óta megszokott. Nekem 3 tv van a lakásban, és a sorrend mindegyiken ua, hogy ne kelljen keresgetni. Felháborító, hogy ez a mai világban, ahol minden a kényelemről, és a funkcionalitásról szól, ez extrának számít. A távirányító szintén problémás, eddig az összes, még a gagyi másolatok is rendelkeztek néhány fluoreszkáló gombbal, ami a sötét szobában is láthatóvá tette, és nem kellett villanyt kapcsolni a kereséshez. Ez pici is, meg fekete is, ezt találd meg éjjel...
Ez a kisebbik baja, a zavaróbb, hogy megnyomáskor a gombjai kattognak, tehát félálomban is hallom, hogy az asszony váltogatja a csatornákat. Van benne bluetooth, de kikapcsoláskor leválik az eszközökről, és bekapcsoláskor nem csatlakozik automatikusan, a menüből kell újra összekapcsolni őket.
Ha előbb kapcsolom be a tv-t, és a pc-t csak később, akkor nem találja a pc-n lévő médiaszerver progit. Már többször előfordult, hogy felvétel közben a timeshift lefagyott, ilyenkor nem lehet a funkciót kikapcsolni, sem csatornát váltani, a ki-be kapcsolás sem segít, áramtalanítani kell a tv-t.
Bekapcsoláskor a képernyő jobb közepén megjelenik a csatorna léptetés menüje, ami alapból eltűnik pár mp után, ha nem használod. Nekem random ott marad, akár órákig is, és csak akkor tűnik el, ha léptetek egyet a csatornán. A telefonommal készült 13Mp képeket jó esetben felét nem jeleníti meg, nem jövök rá mi alapján szelektál, az ugyanott, ugyanakkor készültek között is talál olyat, ami nem tetszik neki.
Ennyi jut eszembe hirtelen. Meg az, hogy ez a készülék nem arra született, hogy a szórakoztatásunkat, vagy a kényelmünket szolgálja.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#111653) blakey válasza anorche1 (#111649) üzenetére


blakey
titán

Pontosan, a laptopot arra találták ki, hogy annak megfelelően használd, asztali lejátszáshoz asztali eszközt kell használni. A kábel ki/be húzigálást úgy csinálod ahogy akarod, de bekapcsolt eszközök esetén nagy az esélye a meghibásodásnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#111654) lmno válasza topyjo (#111652) üzenetére


lmno
őstag

Aha, értem. Akkor megnyugodtam, mert ezekből egyik se érint :)
Van a kb. 11 db ingyenes tv csatornám, amiből egyiket se nézem. Egy Asus media playerről szoktam HD filmeket nézni + van egy Xbox One + PS4; úgyhogy ezekre szerintem meg fog felelni.

(#111655) vattila965 válasza Mayday001 (#76209) üzenetére


vattila965
újonc

Ugyanaz a probléma mint neked volt. Lett megoldás vagy szervíz? :W

(#111656) sb válasza sb (#111626) üzenetére


sb
veterán

Erre tud valaki válaszolni?
Félrenézek valamit vagy tényleg jól látom és 43"-ban nem, hogy olcsóbb/közepes, hanem semmilyen Samsung modell nincs ami tudna 24p-t judddermentesen?
:F

(#111657) PuMbA válasza sb (#111656) üzenetére


PuMbA
titán

7000-res sorozattól felfele van mindenhol judder mentesség. 6000-resen csak akkor, ha bekapcsolod a Motion Plus-t és akkor nem lesz judder.

[ Szerkesztve ]

(#111658) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nos úgy állanak a dolgok, hogy a nappaliban marad a jó "öreg" 55H6500 TV én pedig veszek magamnak a "kisszobába" egy másik TV-t (sajnos nem OLED-et) de a lényeg:
A MU7-es szériát nézegettem és találtam egy 7052-es típusjelzésű modellt is. Kérdésem az lenne, hogy miben különbözik a 7002-től? Kerestem pontos specifikációt de nem találtam.

Az XY-nak szerintem élénkebbek a színei stb. megjegyzésektől kérlek kíméljetek, mivel kalibrálással is bíbelődöm :D így tudom, hogy a gyári preset-ek nagyon messze vannak a valóságtól. :) :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#111659) PuMbA válasza Archttila (#111658) üzenetére


PuMbA
titán

Nem rég írtam a különbségekről:

"Valami olyan funkció szokott a különbség lenni, amit az emberek 1%-a használ"

A gyári Film preset egyébként több esetben nincs távol a kalibrálttól, van mérés a presetekről és a kalibrált értékekről is jó pár Samsung TV esetén.

[ Szerkesztve ]

(#111660) lezuvius válasza Archttila (#111658) üzenetére


lezuvius
őstag

Neten annyit talaltam, hogy a 7002 szurke szinu, mig a 7052 dark titan es a 8002-hoz hasonloan Supreme UHD Dimming (2x) van benne, mig az elobbinel csak sima.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#111661) Archttila válasza PuMbA (#111659) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Értem köszönöm!

Nos ez sajnos nem így van :) már a 3 főszín is rendesen el van csúszva, és akkor még ott van a 2/10pt! white balance és ugye a Color Space :)

Movie preset/Warm2 3D LUT készítés előtt

Persze abban egyetértünk, hogy a többi presethez képest valóban ez van legközelebb a valósághoz.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#111662) PuMbA válasza Archttila (#111661) üzenetére


PuMbA
titán

"Persze abban egyetértünk, hogy a többi presethez képest valóban ez van legközelebb a valósághoz."

:K Ennyit szerettem volna hallani :R

(#111663) tjnet


tjnet
aktív tag

Most hétvégén MM-ben 49MU7002 251800 Ft szerintem jó ár érte.

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#111664) anorche1 válasza blakey (#111653) üzenetére


anorche1
őstag

A tv -m a monitorom.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#111665) blakey válasza anorche1 (#111664) üzenetére


blakey
titán

Akkor "szívás", ha azt szeretnéd, hogy sokáig bírja a HDMI panel akkor kikapcsolt állapotban csatlakoztasd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#111666) sb válasza PuMbA (#111657) üzenetére


sb
veterán

A telecine juddert nem hiszem, hogy a mozgásinterpoláció meg tudja oldani rendesen.

Ill. a 7000-es sorozatot is judderesre írja az rtings. 43"-ban nincs, csak 60Hz-es modell.
MU-ból csak a 8000 széria az ami nem 60Hz-es (és így nincs judder, sőt), még a 49" is 60Hz elvileg.

JU-ból látok legutoljára olyan TV-t, ami juddermentes (ehhez 120Hz-es) és 43" is kapható.
Erre vonatkozott a kérdésem, hogy most tényleg elfogytak az értelmes árú juddermentes modellek, ill. úgy általában ártól függetlenül az 50" alattiak. ? :(

A hálóba kellene egy TV, de oda túl nagy 49-50" nekem. Meg - kiindulva a 4-5 évvel ezelőtti állapotból, ahol már egy 6100-6400 sorozat is 120Hz+juddermentes volt - gondoltam nem kell rá 300k-t költeni... 40-43"-ban. :U
Hihetetlen nekem kicsit, hogy ennyire lejjebb adta a Samsung. Ezért kérdezem, hogy hátha félrenézek valamit. (vagy az rtings :D bár elég profik a tesztek) :(

[ Szerkesztve ]

(#111667) gyeniko válasza sb (#111666) üzenetére


gyeniko
őstag

"MU-ból csak a 8000 széria az ami nem 60Hz-es (és így nincs judder, sőt), még a 49" is 60Hz elvileg."

Ez így önmagában kicsit talán félreérthető, én úgy tudom, hogy az 50" és felette már az MU7000-nél is 120 Hz-esek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#111668) PuMbA válasza sb (#111666) üzenetére


PuMbA
titán

Az RTINGS.com USA-ban van, tehát ott a 7000-res sorozat az nálunk 6000-res :) A 8000-res pedig 7000-res.

"A telecine juddert nem hiszem, hogy a mozgásinterpoláció meg tudja oldani rendesen."

Én nagyon gyenge szinten használom a Motion Plus-t 24p-nél, de teljesen megfelel nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#111669) sb válasza PuMbA (#111668) üzenetére


sb
veterán

Naa, végre valami biztató. Tehát akkor az rtings 8000 szériát azt itthon MU7xxx néven keressem és 120Hz lesz?
Amúgy ez mitől van így számozva?

szerk: Korai volt az öröm, ez így is lófütty a 43"-t tekintve, hiszen az alatt sehogy nincs 120Hz.

Akkor úgy látom az van amit mondtam: 43"-on dögöljön meg az ember 24p-vel. Felette meg 2-300e-ért talán van 120Hz-es TV.

Asszem egy J-s modellt kéne felkutatni. :(

Döglődik amúgy az 55F6500-am is, de ebben a méretben legalább még létezik 120Hz-es modell, ha 3D ugyan nem is lesz benne. Ott csak kis visszalépés lesz. :D Mondjuk kontrasztban, színtérben meg előrelépés.

Milyen TV-d van pontosan? Használok mozgásinterpolációt most is de nekem nehezen hihető, hogy 3:2-ből sima mozgás csinál. Nem csak köztes képet kell számolnia, de arányosan eltolt időzítéssel kéne ezt megtennie.
Megpróbálom megnézni boltban is azért mert a 24p 3:2 akadástól agybajt kapok.

Az LG-k egy része úgy látom tudja 60Hz panelen is. Gondolom 48 vagy 72Hz-el? Csak az IPS panel nem annyira vonz a gyenge kontraszt meg a gyenge fekete miatt a hálóba. Bár előbbi még talán nem lenne akkora gond sötétben, de a fekete biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#111670) TCr válasza sb (#111669) üzenetére


TCr
veterán

Ami a rtings-en MU8000, az itthon MU7000 (vagy MU7002, vagy MU7052).
Viszont!
Az MU7000 csak 55" és afelett 120 Hz, alatta 60.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111671) sb válasza TCr (#111670) üzenetére


sb
veterán

Köszi!
Már világos.

(#111672) lmno válasza sb (#111669) üzenetére


lmno
őstag

A tesztek végén van egy táblázat, hogy hol minek számozzák az adott típust.
(Amúgy én is jó nagy baromságnak tartom ezt, még ha csak kicsi eltérés lenne, de ez, hogy a 7-8000 mást jelent mindehol elég gáz. )

(#111673) PuMbA válasza sb (#111669) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem UE43KU6000 :)

(#111674) mfranky válasza TCr (#111670) üzenetére


mfranky
őstag

Szia

...és a tavalyi szériánál ez hogy van? A KS7000-esbe 120hz v. 60hz? Szintén mérettől függött? 49"-esbe 60hz?

Amit még láttam különbséget a samsung oldalán:

49MU7002T vs. 49KS7000

Képjavító elektronika: UHD felkonvertálás vs. SUHD felkonvertálás
Picture Quality Indey (PQI) : 1900 vs. 2100
HDR: HDR1000 vs. HDR1000, de a 10bit ide van írva... az MU7002T-nél nincs odaírva, hogy 10bit...

KS7000-es jobb v. rosszabb az ideinél? :F

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#111675) PuMbA válasza mfranky (#111674) üzenetére


PuMbA
titán

KS7000 kicsivel jobb színekben, mint az MU7000, de mindkettő 10bites :) Felkonvertálás ugyanaz, csak az SUHD TV megnevezés elhagyása miatt el kellett hagyniuk ennek a jelölésében is.

[ Szerkesztve ]

(#111676) TCr válasza mfranky (#111674) üzenetére


TCr
veterán

Kattints ide.

A KS7000 jobb az MU7000-nél, az egy ilyen igazi "túl jól sikerült" típus lett, ár / érték arányban verhetetlen volt a kategóriájában.
Fel is tolták rendesen az árát az utolsó példányoknál.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#111677) mfranky válasza TCr (#111676) üzenetére


mfranky
őstag

:R :R :R Köszi szépen!!
Nekem minden paraméterében jobban tetszik.. :) kivéve input lag, bár azt a 7ms különbséget aki látja... :D

Egy hülye kérdésem még lenne... a Tizen-t szokták frissíteni ezeken a smart tévéken? Értem ezalatt a 3.0-as rendszert megkapta már a KS7000??

köszi neked is PuMbA!

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#111678) karicsek válasza mfranky (#111674) üzenetére


karicsek
aktív tag

A 49"-os KS7000 120 Hz-es panellal van szerelve.
[link]

U.i. Bocs írás után láttam, hogy már linkelték.

[ Szerkesztve ]

(#111679) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

6 éves Samsung smart tévémen augusztustól megszüntették a YouTube applikációt.
A Samsung ügyfélszolgálatán azt mondják hogy vegyek chromecastot vagy valami hasonló médiaboxot amivel el tudom érni a netet.

Ebből úgy látom több féle létezik, melyiket érdemes megvenni, vagy milyen tv okosító a jó, melyiket tudnátok ajánlani? Ha veszek egy ilyen kütyüt azon nem tudják megszüntetni a YouTube-ot?

Létezik olyan ami nem wifivel csatlakozik hanem kábellel, mivel elég gyenge a tévé körül a wifi, viszont a kábel ki van építve.

köszi a tippeket előre is.

(#111680) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

pár napja bezöldült a kép a TV-n, kb. 1 hónap múlva lesz 2 éves. Jelenleg így néz ki: [kép] Van esetleg tippetek , hogy mi lehet a baja, ill. kb. mennyi lehet a javíttatása (márkaszerviz?)?

Let's begin, de gozaimasu!

(#111681) ZsoltG60 válasza _ak_ (#111680) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Melyik típus ez ? Esetleg nem 2 év garancia van rá ? Regisztráltad a samsung oldalán ?

Lumia 950XL

(#111682) _ak_ válasza ZsoltG60 (#111681) üzenetére


_ak_
addikt

Szia,

UE32J4500 és elég valószínűtlen, hogy be lenne regisztrálva.

Let's begin, de gozaimasu!

(#111683) ZsoltG60 válasza _ak_ (#111682) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Hol lett vásárolva ? ha hivatalos samsung forgalmazótól akkor 1+1év garancia van :) érdemes lenne megpróbálni a regisztrációt.
Bár nem tudom hogy a vásárlástól számítva mennyi ideig lehet regisztrálni.
MM, Edigital 2 év garanciát ír .
persze ha csak megvan a számla és a garijegy :)

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#111684) _ak_ válasza ZsoltG60 (#111683) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, végül is egy próbát megérhet. A papírjai megvannak, viszont azon is szerepel, hogy a plusz egy év akkor érhető el, hogy ha a kötelező jótállási időn belül regisztrálom. Holnap rákérdezek, hátha be lett regisztrálva, de nem tartom valószínűnek.

Rosszabb esetben viszont szerviz, már ha megéri egyáltalán, ezért érdekes, hogy mi baja lehet.

Let's begin, de gozaimasu!

(#111685) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

Nincs véletlenül egy összefoglaló táblázat a 2017-es modellek tudásáról? :R

(#111686) anorche1


anorche1
őstag

Egyébként mennyire gyakori a Samsung tv -k meghibásodása? Családban van 4, 1db 10 éves, 1db 9 éves, 1db kb. 6 éves és egy 5 éves, és egyikkel sem volt még soha semmi baj.
Remélem az enyém is sokáig kihúzza.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#111687) elektro válasza Celtis (#111607) üzenetére


elektro
aktív tag

Én wd40-et nem adnék neki,inkább egy kis kontakt spray jobb lenne

(#111688) sandró60 válasza anorche1 (#111686) üzenetére


sandró60
addikt

Akkor olyan szerencsés vagy mint én :D
Nekem 2 darab volt-van az elmúlt 6 évben.Az egyiket a rokonságban használják a másik most 2-éves.
Semmi probléma nem volt velük. Az első mondatomban van a lényeg ;]

[ Szerkesztve ]

(#111689) PuMbA válasza sandró60 (#111688) üzenetére


PuMbA
titán

Szüleimnek 3,5 éve van UE40F6100. Semmi baja, de ez a meghosszabbított 4 vagy 5 év garanciának tudható be, mert ilyenkor megijednek a TV-k és nem romlanak el :)

[ Szerkesztve ]

(#111690) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem igazán idevág,de nem tudom hol kérdezhetném meg.
Olyan kábelt keresek,aminek egyik vége (bemenet) 9 pólusú mini din,másik fele (kimenet) 3 db RCA (audio bal és jobb,valamint a kép).
Lehet csináltatni,vagy venni valahol?
Állítólag tuneres videokártyához volt ilyen régebben.
Kábeltévés boxot kötnék össze egy régebbi HD Ready tévével.

(#111691) Batib válasza GEPESZ66 (#111690) üzenetére


Batib
őstag

Esetleg ilyen. ehhez még kell egy kompozit kábel és talán jó.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#111692) Archttila válasza PuMbA (#111689) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

mert ilyenkor megijednek a TV-k és nem romlanak el

:C :C

Nekem egy több mint 2 éves 55H6500 van ami elég sokat megy az asszony miatt de semmi baja nincs, és remélem sokáig még nem is lesz :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#111693) sb


sb
veterán

Nálunk van egy 40A656, 9 éves, hibátlan. ES6100, szintén.
Most viszont az én 55F6500-am kezd vacakolni. A kép alsó negyede/ötöde mögött villog a háttérfény, valószínűleg az alsó ledsor vacakol. Szerencsére csak BFI alatt csinálja, ill. ott sem mindig. De BFI-t kikapcsolva nincs villogás. Mondjuk ez valószínűleg nem fog örökké így maradni. :(

(#111694) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Sajnos úgy néz ki, hogy ezeket a TVket már nagyon nem az örökkévalóságnak tervezik. Bezzeg a jó kis C6xx szériában volt 'anyag' és milyen jó képe volt (egyenletes háttérvilágítás, jó panel, stb..).

(#111695) biroatis


biroatis
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm szeretne Samsung tv-t venni, Xbox one-hoz, 49" körüli méret.
Mit ajánlotok?
Ar:350ig
UHD
Hdr

Köszi előre is.

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#111696) FollowTheORI válasza biroatis (#111695) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Samsung tévék közül azt amelyik belefér a keretbe, minél nagyobb számút az MU sorozatból.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#111697) FollowTheORI válasza sb (#111693) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha csak BFI alatt van, az inkább a PWM vezérlés hibájára utalhat.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#111698) sb válasza FollowTheORI (#111697) üzenetére


sb
veterán

Igen, biztos vezérlés, mert ugye nagyrészt teljesen jól működik, ha meg nem akkor az egész alsó ledsor villog.
Én inkább direktben a BFI vezérlésre gondoltam, nem a közvetlen PWM vezérlésre mert gyanítom, hogy BFI nélkül is PWM-es a háttérvilágítás vezérlés ugyanúgy.

Ha így van inkább valami sw jellegű hibának tűnik, nem hw-snek.
Bár a franc se tudja, hogy a sima PWM háttérvillogtatás és a BFI-s háttérvillogtatás között mi a különbség fizikailag...

(#111699) mfranky válasza Archttila (#111692) üzenetére


mfranky
őstag

mert ilyenkor megijednek a TV-k és nem romlanak el :DDD :DDD

Az én első samsung plazmám nemhogy megijedt, hanem egyenesen gari lejárta után 1 nappal adta meg magát, mintha időzítő lett volna benne... :D panelcsere, 70ezer....

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#111700) mfranky válasza biroatis (#111695) üzenetére


mfranky
őstag

MU7002 vagy ha még kapsz KS7000 ... olvass vissza pár hozzászólást, épp ott hasonlítottuk össze kettőt...

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.