Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110951) FNZ válasza PuMbA (#110936) üzenetére


FNZ
őstag

ok, köszi.
akkor ár alapján az uhd (de a 6-os sorozat nem a legjobb, ahogy az összefoglalóban van), de minőség szerint viszont inkább a fullhd-s készülék az ajánlott?

(#110952) gonczip


gonczip
tag

Sziasztok!

Szerintetek panelcsere után egy kissé nem gázos ez így???

Ez előző panel hasonló dolgokat produkált, csak azon máshol voltak láthatóak ezek a bevilágítások.

Samsung ügyfélszolgálata annyit írt erre, hogy jelezték a szervizes kollégáiknak a problémát és minél hamarabb fel fogják venni velem a kapcsolatot. Jelzem ez kb. 3 héttel ezelőtt történt.

Ilyen esetben mit tehetek? Esetleg fogyasztóvédelem?

(#110953) FollowTheORI válasza gonczip (#110952) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Milyen TV ez?

Tökéletes sosem lesz, bár ez tényleg elsőre kicsit már soknak tűnik...

Mekkora a fényerő?
Kicsit soknak tűnik azis... lehet ha kicsit normálisabbra veszed, ez is mérséklődik elfogadhatóbb szintre vele.

Lehetne próbálni még egy panelcserét, de ha ez valami olcsóbb kategóriás tévé, sokat nem várnék jobbat.
Fogyasztóvédelmet is lehet lengetni, de csodát azok sem fognak tenni. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#110954) PuMbA válasza vizibolha (#110950) üzenetére


PuMbA
titán

TV-je válogatja, hogy milyet fogsz ki, de a KU6400 esetén kevésbé jelentkezik, mint a KU6000-nél :)

(#110955) sandró60 válasza gonczip (#110952) üzenetére


sandró60
addikt

Ott a fehér sávban lévő elszíneződés az a fényképezésnek a hibája vagy tényleg ott van?
A háttér világítás milyen értéken van?Azért kérdem ,mert elég "vakító"a fehér.

[ Szerkesztve ]

(#110956) gonczip válasza FollowTheORI (#110953) üzenetére


gonczip
tag

Igazából nem akarok fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni náluk, csak azért kissé furcsának találom, hogy ilyen félvállról veszi a Samsung a problémám.
Egyébként egy Samsung UE55KU6000-es készülékről van szó.

(#110957) gonczip válasza sandró60 (#110955) üzenetére


gonczip
tag

Szineken nem állítottam, minden a gyári értéken van.
Valószínű, hogy a fehér sávban az a sárgás elszíneződés csak a fényképezés miatt van.

(#110958) gyeniko válasza gonczip (#110957) üzenetére


gyeniko
őstag

Kérdés: "Meg tudod nekem mondani az időt?". Válasz: "Persze, 149 cm hosszú".

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#110959) krixkrax


krixkrax
tag

2012-es E szerias TV-m van. Sokat hasznaltam a youtubeot, ugyhogy nagyon bosszantott mikor eltunt. Nem volt olcso a TV, 6-os szerias es most meg kohogjek ki egy 20-ast egy android TV boxert vagy 10-est chromecastert???

De megoldodott! Plex-et telepitettem a TV-n es a gepen egy Plex servert. Online forrasban van a youtube csatorna es tulajdonkeppen tobb, jobb funkcionalitast kinal mint az eredeti yt app. Ajanlom mindenkinek!

(DLNA-ra Serviio-t hasznalok, elvileg azon is be lehet valahogy mokolni, kicsit vacakoltam vele (regebbi verzio), nem ment, hagyom a csudaba, Plexszel nagyon klassz.)

(#110960) geckowize válasza sandró60 (#110845) üzenetére


geckowize
őstag

Szia,

A modellszam vegen AW postfix mit jelent? Eloreutalassal valaki fizetett mar itt?

(#110961) sandró60 válasza geckowize (#110960) üzenetére


sandró60
addikt

Én még soha nem vásároltam így. :K

(#110962) FollowTheORI válasza geckowize (#110960) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Olyan mintha bankkártyával előre kifizetnéd egy webshopban... :)

Csak ugye itt számlát küldenek, elutalod a pénzt, aztán küldik az árut. Ott meg még ennyi sincs... fizettél, jön az áru.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#110963) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kb 5 éves Smart TV-m és a Samsung meg a youtube volt olyan jófej hogy megszüntette a TV-n a youtube alkalmazást.

Van valami más program vagy hekkelési lehetőség hogy újra a tévén tudjam nézni a youtube videókat?

(#110964) Celtis válasza maglew (#110963) üzenetére


Celtis
veterán

Ha esetleg nem működne a görgetőgomb az egereden, hogy visszaolvass 4! hozzászólást, akkor javaslom a kereső használatát, ahova beírod a youtube vagy YT keresőszavakat.

Bocs, de elég unalmas, hogy hetente öten kérdezik meg ugyanazt, a legkevesebb visszaolvasás vagy keresés nélkül.

(#110965) Flashget válasza maglew (#110963) üzenetére


Flashget
félisten

tipust nen rtal.
tv bongeszojebol inditva a yt vagy smart kutyu csatlakoztatasa a tv-hez.
D szerianal heck utan fellehetett rakni HD-s yt appot mikozben a gyari nem HD-s app volt.

Realme GT Master Edition

(#110966) laszak válasza shotika (#110882) üzenetére


laszak
tag

mu7002/8002/9002 - Itt jönnek be a 10 bites színpanelek, és a 100/120-as panel, AZONBAN!, 49-es méretben a 7002 és 8002 60-as panelt kapott,

- ez gyári specifikációban is szerepel?
- milyen esetben hátrány ez?

[ Szerkesztve ]

(#110967) laszak


laszak
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#110968) Truman válasza Celtis (#110943) üzenetére


Truman
senior tag

Nem találtam ilyen beállítást. Szerintem jövő héten megpróbálok egy cserét.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#110969) PuMbA válasza laszak (#110966) üzenetére


PuMbA
titán

Minden esetben hátrány, nagyobb elmosódás, kevesebb mozgásfelbontás.

(#110970) pw12345 válasza shotika (#110916) üzenetére


pw12345
aktív tag

Végül sikerült tesztelni a funkciókat?
Ezeknek a távosán elvileg van PIP és SPORT gomb:
[link]
[link]

Thomson távos, sajnos nincs az MM-ben. :(

A 4002 FHD-s gondolom, azt hanyagolnám.
Szép a távos nem jó, de szép főleg, ha fém és nem metálfestett műanyag.
Az azért érdekelne, hogy a mikrofonba kell beleböfögni, hogy Volume és Channel, vagy valami funkcióválasztót nyomni, hogy az integrált VOL/CH és numerikus gombból kitalálja a készülék, hogy ugyan mit akarok? Vagy ez ilyen esetleges, hogy hangerőt adnék a meccsre, erre átkapcsol nekem az Izaurára, ahol megtudhatom, hogy Don Infláció de Rusnya, átveszi-e a céget Clamidia-Gonorrea Nyomoztól, csak a meccs végeredménye vész a homályba :F

Egyébként nálam nem működnek USB hosszabbító kábellel a penyók (2 Samun sem), csak, ha a készülékbe dugom, ami, azért érdekes, mert mi van, ha HDD-t használnék, mivel annak is van kábele?
Philipsen mennek.

(#110971) sandró60 válasza pw12345 (#110970) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem a második linken lévő 1 éve van meg.Jól működik a PIP is.
A winchesternél a problémád a kevés áram miatt lehetséges vagy a nem megfelelő usb kábel.Milyen hosszú amihez csatlakoztatod a HDD-ket?

(#110972) Dadan01


Dadan01
senior tag

Olvasgatom jóideje már a tv teszteket, de itt felteszem a kérdést. Film/sorozat nézés 90%. sport tv 10% felhasználás mellett 55KS7000 v jó lesz ide az 55MU8002? Gyak azonos árban vannak (450), bár a KS valszeg többet ment, mert kiállított darab az üzletben. Amit mindenhol hibaként írnak, hogy szög alatt nézve torzulnak a színek, én nem látom olyan gáznak, a H6400-am is csinálja, mégis élek :)

(#110973) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Sziasztok!

Lehet nem idevago, de hatha talalkozott mar ilyennel valaki.
A tvnel szetesik a kep, viszont ha youtuben nezek valamit, ott minden jo.

Hatra nincs semmi bedugva az aramon kivul, viszont ha azt a kis kockat (interface) kiveszem, akkor nincs kep.

Van belteri, de az nincs hozzakotve. Az antenna bemenetnel csak felig engedi a dugot.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#110974) Zolka25


Zolka25
tag

Sziasztok!

Új TV-t készülök venni és kettő között vacillálok. Filmnézés 1080p-ben és PS4 lenne a felhasználás.
Ha valaki tud tanácsot adni, hogy melyiket érdemesebb megvenni akkor nagyon megköszönöm. :)

Ez 130.000 Ft:
http://www.samsung.com/hu/tvs/full-hd-k6300/UE40K6300AWXXH/

Ez pedig 140.000 Ft:
http://www.samsung.com/hu/tvs/fhdtv-m5500/UE43M5502AKXXH/

(#110975) pw12345 válasza sandró60 (#110971) üzenetére


pw12345
aktív tag

Ennek nagyon örülök, használd egészséggel, remélem nálam is sokáig tart majd. De az lett volna a lényeg, hogy az M széria működik-e ezekkel a funkciókkal.
A monitorokat csak a távos miatt linkeltem, mivel a későbbi típusokon a rendkívül hasznos E-Manual, meg képarány gomb foglalja a PIP és a Sport helyét. Vagy a minőségi gombfosztott változatot mellékelik.

Semmilyen winchesterrel nem próbáltam ha ez így működik rá sem kötném, még a penyót sem kezeli. Mégis milyen lenne a megfelelő USB kábel, Samsung? A márkátlan TV-ken 1m-es noname kábellel is vígan megy, Samukon meg 30 cm-sen sem, az egyiken csak világít a PD és nem találja az eszközt, a másikon 1 perc lejátszás után ledobja, van, hogy ki is fagy. Kábel nélkül megy a pen, csakhát a gyári aljzatba bedugdosni (nagyon minőségi, az egyikbe úgy kell beletaposni, meg kiszaggatni, a másikba meg nagyon bizonytalanul, nyeklik, nyaklik, míg a hosszabbítóba határozottan, könnyen csatlakozik), meg hátul kotorászni, nem tudom mi lenne, ha a falon lenne a készülék.
Én még olyan HDD-t nem láttam, ami közvetlenül csatlakozna (ki is szakadna az aljzatból, meg eltakarná a többi csatlakozót), valamilyen kábele mindegyiknek volt.

(#110973) wertigo1984
Milyen szolgáltatónál vagy? A koaxnak rendesen be kellene menni, különben kontaktos és eldobálja a jelet: szétesik a kép. Túl nagy a végződés, amit a szolgáltató rászerelt, nálam is úgy kell beletaposni. Vagy cseréld egy minőségire, vagy próbálj egy koax hosszabbítót, ami könnyen belemegy a TV-be a zsinór másik végére pedig ráerőszakolod a szolgáltatói véget.
A szolgáltatói jel is lehet harmatgyenge, vagy épp túl erős, a tunerek sem minőségiek manapság:
nálam a feszültségvédős elosztót is ki kellett iktatni a rendszerből, mert a digitális jel nem jött át csak az analóg, vagy még az sem az előző analóg TV-vel működött. :W Így abban reménykedem, hogy a szolgáltató szekrényében van valami védelem az áramlökés ellen és nem küldi rá a készülékre egy kósza vihar alkalmával.
:U

(#110976) gr.bence


gr.bence
aktív tag

sziasztok.
segítségeteket szeretném kérni, mivel nem vagyok képbe az új tv-kel...
samsung MU6179 vagy MU6409
a két tv közül melyiket vegyem meg.

előre is köszi a segítséget.

(#110977) #94529552 válasza gr.bence (#110976) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt van egy rövid jellemzés/összegzés az idei tévékről + még utána is van folytatás, olvasd el onnan a mai napig.

wertigo1984 Rendes jel kell a tévének, vagy a beltéri dugod rá HDMI-vel, vagy a szolgáltató koax csatlakozóját, de ne szoruljon, nálad azzal ott gond van. Interface nélkül nálunk se ment. YT az más, az a wifin kapja a jelet.

(#110978) PuMbA válasza gr.bence (#110976) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen modell számok ezek? Nem magyarországi vagy? Egyébként egyértelműen az MU6409, mivel nagyobb a számozása, ez nem kérdés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#110979) sandró60 válasza pw12345 (#110975) üzenetére


sandró60
addikt

Kérdezted,hogy milyen usb kábel lenne jó?
Nekem ez van.Roline.Több éve ezt használom.
Azért nézesd meg a tévé usb bemeneteteit,mert nem "normális" ahogy írod,hogy az egyikben szorul a másikban lötyög.
A tévé típusa?Lehet,hogy írtad?

[ Szerkesztve ]

(#110980) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok tudtok mondani vèlemènyt a 43ku6072 tèvèről? Főleg a panelje èrdekel ès a frekvenciàja hogy van e olyan mint a h6400 nak...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#110981) PuMbA válasza Angel2014 (#110980) üzenetére


PuMbA
titán

50Hz-es, panelja nagyon valószínűleg VA :)

(#110982) pw12345 válasza sandró60 (#110979) üzenetére


pw12345
aktív tag

Az enyém nem ennyire puccos, noname kábel (nem mintha a roline márkának számítana nálam), de, ha az a kurta sem ment, a majd 2m-es biztos fog. Másik készüléken én is használom, csak a Samun nem megy.
Nézesse a hóhér, emiatt nem cipelem a szervizbe, örülök, hogy ad képet ez a szemétdomb. Nem is biztos, hogy erre jó pofát vágnának, lehet odaböknék, hogy szabálytalan, meg garvesztés gyanús a hosszabbító használata. Csak, azt nem tudom mi az anyjukért nem elöl vezetik ki legalább az USB-t, amit, amúgy is cserélget az ember, a HDMI-t, meg az RF kábelt, nyilván nem rángatom ki naponta. Mivel két különböző fajta (legócskább) csatlakozóval szerelték. Mindkettő a legalja (jaa, hát BM., azért, xart ne vegyél!), az egyik monitor TV PLS (ez szorul, rohadt karmok vannak benne, amik kivételnél lehántják az USB fatert), a másik a J legócskább FHD verziója, 5002 asszem (nem lötyög, de nem kellemes becsatolni, nem olyan, mintha pl. a PC portjára kötném, autós műsorban az ilyen sebváltókra szokták mondani, hogy, mintha egy vödör takonyba csatlakozna a váltókar, de nem esik ki, vagy ilyesmi :(( ).
A panelja a gyártó szerint VA, de a neten több helyen PLS-t írnak, szerintem meg egy kalap ... nem mestere a feketének :D

(#110983) sandró60


sandró60
addikt

Aki még nem olvasta itt egy link Oled tévék jövője Az írásba beszúrt oldal ajánlatokat is érdemes megnyitni.

(#110984) Piftuka válasza Flashget (#110913) üzenetére


Piftuka
veterán

" csak eppen az emberi szemet nehez atkurni ha valaki figyeli 2010 ota a samsung tv-k fejlodeset...egyre dragabban meri az olyan kepi latvanyt ami 4-5 eve meg kozepkategoria volt."

Ez bizony így van. A legutóbb hallott információk alapján a 2017-es tévéik minősége a 6450-es modellszám alatt siralmas.

Az pedig elképesztő, hogy a hazánkban eladott televíziók 56%-a Samsung.

Bárhogy is... nagyon jól dolgozik a Samsung "marketing gépezet", az biztos.

"Aquila non captat muscas."

(#110985) shotika válasza pw12345 (#110970) üzenetére


shotika
őstag

Még nem volt időm rá, egyelőre az MU6452-es tévét tesztelgettem. (azon például nem volt PIP, még kiszürkítve se)
Egyelőre annyit tudok mondani, hogy aki jelenleg középkategóriában, új szériás készülékben gondolkozik, ez a tévé a legjobb választás. Az ilyen budget 6000,6100,6102 meg 6202-őket felejtsétek el.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#110986) krx21 válasza sandró60 (#110983) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért érdekes, hogy a cikkben szereplő nem LG OLED TV-knél nem is említik, hogy azok is LG panelt tartalmaznak... Szerintem így teljesebb "kép" lett volna a témában...

[ Szerkesztve ]

(#110987) pw12345 válasza shotika (#110985) üzenetére


pw12345
aktív tag

Kösz, hogy megnézted, nem sürgős. Már ez is infó, hogy nem mindben van, miközben, korábban a legótvarabb 4000-esekben is volt. Akkor monitor szinten el is felejtem a Samut, LG IPS is bejön a képbe (nem estem tőle hanyatt, nem tudom minek fejlesztették ki, akkor a PLS-t, de mindegy :U ), mert mindegy, ha veszek 2/3 áron valami SkyShit gyártmányú 2-3 év garis vackot, böngészni, meg filmhez elég. Aztán kajtathatok mellé HDMI közösítőt, külső tunert, hogy PIP-et generáljak alá, nagy öröm lesz, a soxar foglalja majd a helyet, zabálja a delejt... :(((
Talán, addigra már megolcsul az OLED, bár szerintem előbb fut ki, minthogy értékelhetőre lemenne az ára.
Akkoriban már VR TV-k lesznek, mint a Mézga családban: csak leteszem a karácsonyfaizzót a szoba közepére, aztán elárasztja xar a lakást, mert átadták az új szennyvíz tisztítót Légváradon.
Bár a szagos TV már valóság: némelyiknek olyan amperszaga van, hogy üt. :Y

Nekem monitornak jó a budget is, ha van benne PIP: kis téglalapban nem számít, annyira milyen a kép. ;]

[ Szerkesztve ]

(#110988) Bivaly26


Bivaly26
tag

Sziasztok!Lenne egy kérdésem a TV samsung le32c550j1 szeretném frissíteni, de a támogatott oldalon van egy frissebb mint a tv-n tv:T-TDT5DEUC-1012.1 a honlapon:T-TDT5DEUC-1024.1 .De honlapon az írja a firmware file angol ha ezt felteszem akkor a menű nyelve is angol lesz?Előre köszönöm a választ!Sokszor lefagynak az mkv filmek gondolom egy új frissítés segíthet ezen.

[ Szerkesztve ]

(#110989) sandró60 válasza Bivaly26 (#110988) üzenetére


sandró60
addikt

A frissítés mindig angol.Mivel a belső firmware-t ilyen nyelven írják.Ez nem jelenti,hogy a menü nyelve megváltozna.Nyugodtan frissítsd :K
Azt tudod,hogy egy FAT 32 formázott pendrive-re kell tenni.

[ Szerkesztve ]

(#110990) Wajk válasza krixkrax (#110959) üzenetére


Wajk
addikt

köszi a tippet!
Rápróbálok...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#110991) hami85


hami85
tag

Sziasztok!

Kinek mi a véleménye az alábbi szériás Samsung TV-ről?

SAMSUNG UE55MU6102 SMART UHD 4K TV

Ez az MU6102 mennyire fapados?

(#110992) hami85


hami85
tag

Ez már kicsit drágább, erről mi a vélemény?

SAMSUNG UE55MU7052 SMART UHD 4K TV

(#110993) PuMbA válasza hami85 (#110992) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy mik az igényeid. Mindkettő jó, de jó minőségben történő sport nézéséhez az MU7052 jobb.

[ Szerkesztve ]

(#110994) hami85 válasza PuMbA (#110993) üzenetére


hami85
tag

Sporteseményt ritkán nézek, max Forma1... Inkább filmet nézek rajta NAS-ról FULLHD-ban.
Nagyjából 120e a különbség a kettő között, ha szebb a képminőség megéri azt választani?
Méretben viszont 55"-osat szeretnék, a mostani helyett.

[ Szerkesztve ]

(#110995) PuMbA válasza hami85 (#110994) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, elmész a boltban egy pendrive-val és megnézed őket, bár a TV beállításaikat egyenlő szintre kell hozni :)

[ Szerkesztve ]

(#110996) hami85


hami85
tag

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#110997) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

UE37D6100-as SMART tv-m fogja tudni az UPC-re váltás (költözés) okán a szolgáltatói mediacard -ot kezelni, vagy box kell hozzá majd? A szolgáltatói listában nem találtam meg a készülékem, ezért kérdem. köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#110998) #94529552 válasza shotika (#110985) üzenetére


#94529552
törölt tag

Én is úgy tudom, hogy az idei MU6-os és M5-ös szériában sincs már PIP(kifelejtették belőlük?).

(#110999) Gaben06


Gaben06
tag

Sziasztok!

Pár napja, megjött a csere 55MU8002 TV. Ami szint úgy pixelhibás. Fekete háttéren 2db fehéren világító pixel.
Létezik olyan TV-ami nem pixelhibás? Eddig az összes TV az volt. Szerintetek küldjem vissza, fogadjam el? Nem tudom mit csináljak.

(#111000) PuMbA válasza Gaben06 (#110999) üzenetére


PuMbA
titán

Vegyél egy MU6402-t, biztos nem lesz pixel hibád :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.