Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110501) bekes.andras válasza Fishor (#110485) üzenetére


bekes.andras
tag

Szia!

Már értem miért ez a két típus érdekel! :) Én is keresek kontrollra TV-t, és UHD-ben 40"-tól indul. Azt nem értem, hogy ezek az elferdített modellszámok honnan jöttek. Régebben a különleges színű, vagy hajlított képernyős modelleknek volt ilyen számozásul, a többi 00-ra végződött rendszerint. A két TV között szolgáltatásban van különbség. A SAMSUNG a számokkal jelzi a TV pozícióját. Nem néztem végig a két modellt, de portokban lehet eltérés, esetleg a távirányítóban, bár az újakhoz eleve egy jár. A régebbi modellek esetében a SMART távirányító a belépő szintű modelleknél nem volt alaptartozék. Célszerű pontosan végigfutni a két készüléket, mert lehet a nagyobb átló számodra megfelelőbb, mint mondjuk a HDMI portok száma...

Elsőre ennyit tudtam leírni. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#110502) PuMbA válasza Attila0 (#110500) üzenetére


PuMbA
titán

De nem is kell, csak egy kis dobozt kell venni a TV mellé :)

[ Szerkesztve ]

(#110503) #20221952 válasza puskas1993 (#110498) üzenetére


#20221952
törölt tag

Euronics?

(#110504) puskas1993 válasza #20221952 (#110503) üzenetére


puskas1993
tag

Expert-ből. 2 éves gyári garanciális Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#110505) #20221952 válasza puskas1993 (#110504) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ha nem zavar, hogy bemutató darab volt, akkor vedd nyugodtan, ott van rá a kettő év garancia és kívánom, hogy ne kelljen majd érvényesítened.

(#110506) Fishor válasza bekes.andras (#110501) üzenetére


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Ezeken az új tévéken a Youtube ugye rajta van és működik?

Üdv: Fishor

(#110507) puskas1993 válasza #20221952 (#110505) üzenetére


puskas1993
tag

Ajánlotta már más is a bemutató darabot, mivel oda hibás darabot csak nem raknak ki. Remélem én is, hogy nem lesz baj vele. Habár a mostani CRT után, amíg nem felhős vagy valami nagyobb baja van, már rossz csak nem lehet. :)

(#110508) Attila0 válasza puskas1993 (#110507) üzenetére


Attila0
őstag

"Habár a mostani CRT után, amíg nem felhős vagy valami nagyobb baja van, már rossz csak nem lehet"

Ha sikerül jót kifognod akkor, garantálom hogy ég és föld lesz a különbség, a LED tévé javára! :DD

[ Szerkesztve ]

(#110509) #94529552 válasza puskas1993 (#110504) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha bemutató darab, azt jóval olcsóbban kell hogy adják. Expert-tel vigyázz, mert én ott láttam már elég sokáig(akár egy évig is) használt bemutató tévét. Ha idei modell, akkor az más. Az üzemóra számlálót jó lenne kiolvasni rajta, itt leírták korábban a módját.

(#110510) puskas1993 válasza #94529552 (#110509) üzenetére


puskas1993
tag

Na azt megpróbálom kiolvastatni velük akkor holnap. De ha megkérdezem mióta van kiállítva már abból is lehet következtetni szerintem. Mi az a szám, ami fölött semmiképp nem szabad/érdemes megvenni?

(#110511) shotika válasza #94529552 (#110509) üzenetére


shotika
őstag

"Ha bemutató darab, azt jóval olcsóbban kell hogy adják." Ilyen nincs. Annyiért adják, amennyiért akarják :)

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#110512) DarthSun válasza puskas1993 (#110510) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy egész régi Samsungom, még fénycsöves háttérvilágítású, bemutató darab volt, de nem is kérdeztem mennyit ment a boltban, akciósan vettem. Mondták az akkori LCD cellákra hogy olyan 40000 üzemóra az élettartamuk ( ez napi 5 óra használattal közel 22 év ). Ma is jó képe van, pixelhiba, felhősödés nincs. Persze az új ledesnek nyilván szebb a képe, de a régi darabot is jól kifogtam, most a retro számítógépekhez használom. Többen ijesztgettek már akkoriban hogy úgyis csökken a fényerő (nem csökkent), drága a fénycsőcsere, meg egyátalán, ezek a tévék hulladékok, tele van velük a szervíz. Na ez szerencsére nem jött be, ma is szépen ellátja a feladatát. Kíváncsi leszek hogy az új működni fog-e sokáig :U , remélem. Tehát sztem attól is függ milyen darabot fog ki az ember, lehet hogy éppen egy nem bemutató-darab/original esetleg nem olyan jó példány és avval lesz gond, a vásárlás szerencsejáték is egyben.

(#110513) pw12345 válasza 1egaly (#110414) üzenetére


pw12345
aktív tag

Mit értesz hagyományoson? Az 1 tuneres PIP ki lett pusztítva. A dualtuneres, lehet, hogy még van a prémium kategóriában, nálam okosabb ember majd megmondja.
Az M szériával a Samsung (utolsóként) száműzte a Kép-A-Képben funkciót a készülékeiből, a honlapjukon, a leírásból is kikerült. Már csak a QLED sorozatban maradt (azért adjon, annyi pénzt, akinek két anyja van, mondjuk Wonder Woman), gondolom, abban is csak 1-2 évig.
Szerintem az M menüje is egy hulladék, de ez szubjektív. Sok egyéb negatív változás is jött az M-mel (közben a J és K el is tűnt nagyjából a piacról), így nálam egyes márkátlan vackok is sanszosabbak, mint a Samsung, ezek után.
Az M menüjében benne van a PIP, de inaktív, hibát dob, állítólag (forgalmazói infó) szoftveresen le lett tiltva. Szintén állítólag az LG-kben a letiltás után még feketén aktiválni lehetett, ha valaki tudja, hogy ez a Samsungnál is működik-e és, miképp, ossza meg. Gondolom gar vesztés mellett, patkolt firmwarerrel.
A monitor-TV gyártást is kifuttatják, úgy látom az oldaluk kínálatából. Így ezzel nálam a Samsung ki is került a
KÉP-ből, mivel monitornak használom és böngészés közben nézném az adást. Szemétre való hangvezérlést
(ha Star Trekesdit akarsz játszani a TV-vel), meg egyéb használhatatlan baromságokat kapsz helyette.
Az a gond, hogy az emberek 90%-a nem használta a PIP funkciót, mivel a 80%, azt sem tudta, hogy van, meg,
hogy mire jó. Ismerősnek is én mutattam meg J5200-on, azóta használja.
Ha esetleg valaki tud noname készüléket (márkásból mindből kivették) PIP funkcióval tegye közkinccsé.

(#110514) 1egaly válasza pw12345 (#110513) üzenetére


1egaly
aktív tag

Ennek nem örülök.

Igen az 1tuneres PIPet értettem,kb.15 éve volt egy hagyományos Samu tvm az 2tuneres volt,az mégszuperebb volt!

Érdekes az M használatijában azt írják ,hogy van benne,persze odabiggyeztették,hogy bizonyos földrajzi területeken eltérhet... :((

(#110515) bekes.andras válasza Fishor (#110506) üzenetére


bekes.andras
tag

Éló!

Persze elérhető a Youtube, elég régóta működő app a TV-n. Érdekessége az, hogy pl. az én 55HU6900-es TV-men is csak 1920x1080-as streamet húz le. Hiába tudna a TV többet, hiába érhető el jobb minőségű stream, akkor is megáll a FullHD-nál. Közben azt látom, hogy a UE40MU6452U Lengyel piacon elérhető. Itt a leírása.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#110516) pw12345 válasza 1egaly (#110514) üzenetére


pw12345
aktív tag

Nem tudom mi volt az utasításban. Láttam én már olyat is, ahol a távoson volt PIP gomb, de a készülék csak köpködött rá: már le volt tiltva, azt hiszem LG volt a drága. :)
Bizonyos földrajzi területeken a T-hez külön koax is van/volt a készülékeken, így "egyszerre" tudtál nézni/beállítani kábel és földi adókat. Bizonyos területeken, nem itt! ;]

Csak, azt tudom közölni, amit láttam, meg, amit a BestBytos és Euronicsos tag mondott.
Én a kici, occó TV-ket nézem, az áruházban egy 270000 körüli készüléket próbáltam (én marha össze akartam hasonlítani a mezei LED és a QLED képét, persze az egyikre nem kötöttek forrást, így csak a menüt láttam, a másikon meg egy hibaüzenet figyelt), azon inaktív volt a PIP, az eladó szerint már kivették belőle. Nem tudom, hogy már, annyira okos-e, hogy "érzi", hogy nincs rákötve semmi, azért dobálta rá, hogy nem elérhető, de nálam körbe tud lépkedni a forrásokon fekete képpel, akkor is, ha nincs rákötve semmi.
Ennél a készüléknél pl. fel van tüntetve a PIP:
[link]

Ezeknél már sehol semmi, de, ha te látod...:
[link]
vagy itt:
[link]

Az az embedded POP nem tudom micsoda, de gondolom nem váltja ki, mert a PIP-eseknél is benne volt.

Ha visszaolvasol pár lapot a fórumban a tapasztalatokról, láthatod, hogy talán a PIP hiánya a legkisebb gond az M szériával. Ahogy mászkáltam a menüben már láttam, hogy én kihagyom a PIP-től függetlenül is. :C Pedig a Samu volt nálam a favorit. :(

Rávetődtem, hogy mivel lehet kiváltani, de csak szemetet találtam, vannak pl, ilyen varázs dobozok, amit az okosok ajánlanak:
[link]

Ezekkel több gond van:
-kell hozzá egy külső DVB-C box, amit rádugsz
-nem derül ki, hogy a hangot lehet-e/hogy lehet kiválasztani háttérkép/alkép
-ha kiderül, akkor ezt írja: Sound is from the main program only! a saját matatásodat hallgatod az asztalon
-van, ami 4 felé tudja szétrobbantani a képet, kamerarendszerhez marha jó, de nekem nem arra kellene

Ez így nekem egy szeméttel több, mert nem a böngészés hangját szeretném hallgatni, hanem a TV műsort.
Persze lehet variálni, hogy leválasztod a box hangját (ha adja külön, meg, ha van rajta jack/RCA kimenet), veszel hozzá egy HDMI osztót, jack leválasztót és rákötsz egy aktív hangszórót, csak kérdés, hogy hány dobozzal akarod körberakni a TV-t, hányszor tízezer Ft-ért, akarod-e, hogy két TV-nyi áramot fogyasszon a sok vacak, meg indításnál bekapcsolgatni a sok készüléket. :U

Ha valaki tud olyan PIP-es dobozt, ami TÉNYLEG kiváltja az elveszett funkciót, talán még C tunert is tartalmaz, csak pár ezer Ft, nem egy fél TV ára, és nem Timbuktu külsőn lehet csak kapni, akkor a téma adott.

[ Szerkesztve ]

(#110517) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Érdemes ilyen 40-43" körüli méretben digi szolgáltatóhoz ultra hd tévét venni, vagy ezeknek a képe csúnyább lenne, mint egy sima full hd tévén?

Üdv: Fishor

(#110518) PuMbA válasza bekes.andras (#110515) üzenetére


PuMbA
titán

A HU6900 idejében még teljesen kezdetleges volt ez a 4K dolog, szóval azért nem tudja :) A HU6900 igazából egy próba terméknek tekinthető és így csomó dolgot nem tud, csak annyit, hogy 4K felbontása, de HDMI 2.0 bemenete nincs, HEVC kodeket nem tud, ami szükséges a 4K YT lejátszáshoz. A mai TV-kbe ez mind megvan és működik a 4K stream.

[ Szerkesztve ]

(#110519) pw12345 válasza Fishor (#110517) üzenetére


pw12345
aktív tag

Mivel a DIGI FHD és SD felbontásban ad, ezért az UHD-nek fel kell konvertálni a képet. Ergo, mivel nem natív, ezért valamivel mindenképp ocsmányabb lesz a FHD adás (az SD meg pláne), mint egy FHD kijelzőn, akármennyire fejlett a szoftvere, de majd PUMBA megmondja. Viszont jó nagy Windows asztalt tudsz rá csinálni, csak a VGA tudja kipörgetni.

(#110520) PuMbA válasza Fishor (#110517) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem 1m-ről nézed, akkor nem lesz különbség.

[ Szerkesztve ]

(#110521) dethroner válasza bekes.andras (#110515) üzenetére


dethroner
veterán

A FHD H6-os sorozat meg csak 720p-ben tudja a smartot, így a youtube-ot is. Érdeklődésemre elmondták, fejlesztői döntés volt ez. Nem okos tévék ezek, csak okosnak akarnak tűnni és néha okoskodnak :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#110522) Misi1980 válasza PuMbA (#110492) üzenetére


Misi1980
senior tag

Nyilván voltak drágább készülékek de kb 6-eve nem volt ez egy rossz tv majdnem 200.000ft volt. Nem tudom kinek milyen az értékrendje de szerintem ez nem kevés pénz.Lehet valami kütyüt venni a tv-hez hogy lehessen nézni a youtube-ot?Valami olyasmi kellene ami nem a mobiltelefon képét játsza át a tv-re.Van egy régi médialejátszóm amin vannak gyárilag telepített alkalmazások azok is megdöglöttek.

[ Szerkesztve ]

(#110523) Tutu7030 válasza Misi1980 (#110522) üzenetére


Tutu7030
veterán

A Chromecast nem a telefon képét játsza át, viszont kell hozzá az azonos hálózatra kapcsolódó telefon/tablet/pc, amivel el tudod indítani a lejátszást.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#110524) dwelablack válasza dwelablack (#110489) üzenetére


dwelablack
tag

Sziasztok,

nos, most viszont tényleg segítségre van szükségem.

úgy tűnik az aqua megszívatott :(
Tudtok esetleg olyan helyet bárhol, ahol van még raktáron 55ku6400? Esetleg más alternatívát a fentebb felsorolt kritériumok mentén?

Hála és Köszönet!
Üdv,
Gy. :R

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#110525) sandró60 válasza dwelablack (#110524) üzenetére


sandró60
addikt

Szia!
Itt néz körül a garancia ok!
Olvasd el a feltételeiket is persze ha találsz megfelelő tévét-kivánom :K
[link]

(#110526) sandró60 válasza sandró60 (#110525) üzenetére


sandró60
addikt

A fent linkelt oldalon találtam KU 6400
Telefonon kell érdeklődni,mert úgy látszik fogyó eszköz,mint annak idején a H6400.

[ Szerkesztve ]

(#110527) kishozi


kishozi
csendes tag

A kiállított darabokhoz hozzászólva... Kb 6 évvel ezelőtt vettem egy utolsó darabos kiállított tévét a fehérvári MM-ban. 5000 forinttal adták olcsóbban ezért. Így volt 220000. Eladót megkérdeztem, hogy mióta van kint. Válasz: max 2 hete. Ok, gondoltam annyi még elmegy. Hazaviszem siófokra, bogarászom a menüjét, üzemidő 2350 óra. Majd felrobbantam az idegességtől. Tüzetesebben átnéztem a készülék hátulját, a kis apró résekben, csatlakozóknál állt a por. 1 oka volt, hogy nem vittem vissza, az 5 év garancia. A tv azóta is hibátlanul üzemel, de ez nem az üzlet érdeme. Szóval én utolsó darabot többet soha.

(#110528) pw12345 válasza kishozi (#110527) üzenetére


pw12345
aktív tag

Az MM általában bontott, visszacsomagolt TV-ket árul, nekem ilyeneket vágtak oda: leszaggatott fólia, retkes gumitappancsok, láthatóan babrált összeszerelés: használt terméket veszel új áráért, akkor is, ha nem a polcról. Addig is tartanak ezek, amíg a garancia, 1-2 év. Egyszer vettem náluk origint, akkor jött az áru és a kupacból kikaptam egyet, pampogott is miatta a fickó, hogy majd ő ad, de, addigra már léptem vele a vevőszolgálatra. Netes rendelésre nem tudom mit küldenek ki, de nem próbálkoznék.
Amúgy nem pofáznak, ha vissza kell venni az árut.

Tescoban detto, amit ott vettem TV, szintén láthatóan újracsomagolt volt (mind ilyen volt), leszaggatott fólia, dzsuvás csúszásgátlók, tartott vagy két évig. A szerelő, aki bagóért elvitte, azt mondta a belseje is kókányolt volt. De többször mentem úgy a műszaki osztályra, hogy épp "rekultiválták" a TV-ket, talán a Technikák origináltak, minden esetre nagyobb értékű árut nem vennék náluk, gar érvényesítéssel is gondok voltak, balhézni kellett. A noname mikrójuk az pl. jó, bontatlan is volt.

Auchanról nem tudok mit írni, egyszer vettem náluk zsír, bontatlan monitort, az működött is jópár évig.
Asztali DVD, addig ment, amíg gar volt rá, utána kuka, már nem emlékszem milyen csomagolású volt.

ExtremeDigital eddig bontatlan, működő dolgokat küldött, de, amúgy neten, telefonon elérhetetlenek, ha valami van és állítólag küzdeni kell a jogaidért.

Euronicsnál egyszer érkeztek új TV-k, egyből bontották mindet, legutóbb épp visszacsomagolgatta a manus a készülékeket, ismerősök balhéztak náluk a jogaikért.

BestBytenál még nem vettem semmit, de hallok horror történeteket, mivel az ElectroWorld "jogutódja"
nem csoda: ócska, szemét, simlis cég volt, örülök, hogy megszűnt.

(#110529) #94529552 válasza shotika (#110511) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez igaz :) , és mint kishozi is írja, képesek kiszúrni a szemedet filléres engedménnyel a több ezer üzemórás, vagy esetleg a trükkösen, bemutató tévének berakott, visszavitt felhős, vagy pixelhibás darabokkal.

(#110530) puskas1993 válasza #94529552 (#110529) üzenetére


puskas1993
tag

Hát remélem nem lesz baja. Valaki írta amúgy, hogy a 7000 széria és a fölött ha felhős, pixelhibás akkor a samsung cseréli vagy nem azonnal javítja akár 1 pixel miatt is "prémium termék"-re hivatkozva.
Ez tényleg igaz?

(#110531) bekes.andras válasza PuMbA (#110518) üzenetére


bekes.andras
tag

... kezdetleges 4k? :D Vagy az, vagy nem az. :) Szóval a HU6900 tudja a HEVC-t, lokálban is és hálózaton is (PLEX) tud natív UHD tartalmat adni. Van pár HEVC-s videóm. Nem igazán érzem sehol a hiányosságokat. Igaz minden képjavítónak mondott opcót kikapcsoltam az elején, én ezektők kapok sikítófrászt. A 2.0-ás HDMI portok hiányában sem vagyok biztos. A saját Youtube app UHD hiánya nem fájó, mert tudom pótolni más forrásból, pusztán csak információ volt.

Úgy látom felkerült az egyik példány a magyar oldalara is!

Én most egy 40"-os és egy 75"-os TV-t keresek, szigorúan síkképernyős vonalon. A 75"-os viszont lehet, hogy nem a hatos szériából kerül majd ki.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#110532) bekes.andras válasza dethroner (#110521) üzenetére


bekes.andras
tag

... már, hogy az egész SMART (H sorozat) része valójában egy 1280x720-as upscale? Azért az látszana szerintem. Egyébként meg gusztustalan dolog szerintem. Pont elérhető erőforrások állnak már rendelkezésre. Engem jobban zavar az UHD TV-m grafikus felületének a sebessége. Hogy ezt nem használta egyik fejlesztő sem egy napig, az biztos. :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#110533) shotika válasza bekes.andras (#110531) üzenetére


shotika
őstag

75-öst semmiképp se 6-os szériából, 7-es minimum.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#110534) shotika válasza pw12345 (#110528) üzenetére


shotika
őstag

"Az MM általában bontott, visszacsomagolt TV-ket árul" ez így nem igaz. Ugyanígy az Auchannal vagy bármely nagyobb üzletnél. A baj az, hogy sokan élnek azzal, hogy megveszik a tv-t (vagy tökmindegy milyen műszaki termékről van szó) áruházban vagy online, aztán nem tetszik, és viszik vissza 3 napon belül, amit egyébként (ha áruházi vásárlás) nem is lenne kötelessége visszavenni az üzletnek. Így marad az üzletnek egy valag olyan terméke ami bontott, dehát ugye azt is el kell adni. Az online rendelések miatt ez még jobban megnövekedett. Ha egyre többen szórakoznak azzal, hogy ez meg az nem tetszik, akkor sajnos ez lesz a következménye.
Ha kiállított darabról van szó, akkor saját tapasztalat, hogy néha még az se tudja megmondani pontosan, hogy mikor lett kirakva, aki esetleg kirakta.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#110535) bekes.andras válasza shotika (#110533) üzenetére


bekes.andras
tag

Köszönöm az infót! :)

Más...

Kicsit aggaszt, hogy a UE40MU6452UXXH sehol sem kapható, csak az emag, extreme digital, stb. helyeken. Egy év garanciával. Ami gyakorlatilag szürke importot jelent. így nem kell... :/ A hivatalos oldalon listázható termék, vagyis hazánkban is elérhető. Túl új volna még?

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#110536) lmno válasza bekes.andras (#110535) üzenetére


lmno
őstag

Edigitalnál szürke import? Mesélj még :)
Ott van hogy:
"Garancia: 1 év - Gyári garancia
(A termék regisztrációja esetén: +1 év)"

Amúgy engem is ez a tv érdekelne, csak sehonnan nem tudom kideríteni, hogy VA vagy IPS paneles.

[ Szerkesztve ]

(#110537) Tegla80 válasza lmno (#110536) üzenetére


Tegla80
addikt

Elmesz a boltba es megkocogtatod a kijelzot....ha va akkor feheresen elszinezodik a helye mig ha ips akkor nem.

Sony® & PlayStation®

(#110538) PuMbA válasza bekes.andras (#110531) üzenetére


PuMbA
titán

" Szóval a HU6900 tudja a HEVC-t, lokálban is és hálózaton is (PLEX) tud natív UHD tartalmat adni."

Akkor ez szép dolog a Samsungtól, mert az elején nem tudta :) 10bit-es HDR-es HEVC-t is lejátszik? Mert akkor pont azt tudja, mint a mai TV-k.

(#110539) #94529552 válasza lmno (#110536) üzenetére


#94529552
törölt tag

Elmész a boltba es megnézed, ha tetszik akkor megveszed. Más tuti megoldás nincs. Régen könnyebb volt, mert a tévék dobozán valami 3 betűs panel azonosító kód volt.

(#110540) bekes.andras válasza PuMbA (#110538) üzenetére


bekes.andras
tag

... egy 2014-es TV hogyan játszana le már HDR tartalmat? :) Egyébként kicsit szkeptikus vagyok ezzel a HDR HD-val kapcsolatban, feltehetően hasonló sorsra jut, mint a 3D, viszont a 3D-vel ellentétben ennek egy fokkal több létjogosultsága volna.

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#110541) lmno válasza #94529552 (#110539) üzenetére


lmno
őstag

Az a baj, hogy egyrészt nincs minden modell kiállítva, másrészt a méretek között is lehet panel különbség, és a fényviszonyok se ugyanazok egy áruházban, mint otthon. Mennek a csilivili színes demók a kivilágított boltban, aztán otthon a sötét(ebb) szobában már egész másképp fest egy rendes filmnél. (Persze szórakozhatok elállással stb. csak kinek van kedve/ideje hozzá :) )

(#110542) bekes.andras válasza lmno (#110536) üzenetére


bekes.andras
tag

... hm. Tényleg 12 hónap az alap és még egy, ha regisztrálok. Az 55-ös UHD-ra 5 év garancia van, és egy időben ezzel futottak a SAMSUNG-ok, én megrekedtem ezen a szinten. :D Egyébként meg igen, az edigitalnál, és a többi csoda shop-nál sok dolog csak 12 hónapos garanciával kapható, ami máshol több évers garanciával bír. Régen volt rá példa nem is egy, de, hogy mindenki jól aludjon visszavonom az első kirohanásomat. :)

Egyébként miért nem kapható a MediaMarkt-ba, aki konkrétan SAMSUNG partner? :)

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#110543) bekes.andras válasza lmno (#110536) üzenetére


bekes.andras
tag

Samsung oldal:

LED televíziók Q széria valamint M6500-as széria és a felett

Alapjótállás időtartama (hónap): 12
Kiterjesztett jótállás időtartama (az alapjótálláson felül)
Termékregisztrációhoz kötött ** (hónap): 24

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#110544) joccadoki


joccadoki
senior tag

Üdv!

Lehet millióan tették már fel a kérdést, de nem böngészek át 100000 hsz-t

Miért van az, hogy a 49KS7500-as televízión csak 4096x2160ban enged állítani a beállításokon, ott sem mindet. Pl 3860as felbontásnál se színt,.... sőt ink úgy írom, hogy a fényerő és kontraszton kívül semmiot nem lehet állítani ( ez a funkció nem támogatott)
Kérdés: miért/ vagy mit kell tennem.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#110545) PuMbA válasza joccadoki (#110544) üzenetére


PuMbA
titán

PC HDMI címke vagy Játék mód be van kapcsolva arra a HDMI-re? :)

bekes.andras: Mivel majdnem minden 4K anyag HDR-es, azaz a Blu-ray lemezen is így adják ki, így ha helytelenül játszaná le, akkor a színek teljesen eltolódnak és nem bírnál megnézni több 4K videót :)

[ Szerkesztve ]

(#110546) joccadoki válasza PuMbA (#110545) üzenetére


joccadoki
senior tag

játék mód nincs bekapcsolva (sőt a hdr és a sport sem)
pc hdmi-t hol találom?

amiket 4096ban sem tudok állítani:
Kép: PIP

méret: automata szélesség
zoom (gondolom azért mert 16:9ben van)
4:3 (szintén)

szakértő: film mód
hdmi fekete

ha felbontást váltok akkor az olyan funkciókat sem érem el amik alapok (szín, élesség, z/p, digitális tisztaság, színtónus, színköz, stb...)

hdmi uhd color be van kapcsolva az összes hdmire

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#110547) PuMbA válasza joccadoki (#110546) üzenetére


PuMbA
titán

"hdmi uhd color be van kapcsolva az összes hdmire"

Akkor ez a baj, mert ez a beállítás konzolokhoz és PC játékokhoz / képekhez / nethez való és a legkevesebb késleltetést adja, hogy normálisan lehessen játszani :) 4096-ot meg soha ne használj, mert a TV úgy sem tudja megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#110548) pw12345 válasza shotika (#110534) üzenetére


pw12345
aktív tag

Ez a tapasztalat, ha magadnak nem szerzel bontatlant a polc alól (és TV általában nincs, vagy az is bontott, most nem USB kulcsról, borotváról, gyufásdoboznyi termékekről értekezünk), akkor a raktárról odaveti az osztályvezető a visszacsomagoltat, hiába van bent talán 40 db bontatlan. Kösz, és, akkor nekem akarja eladni, ismétlődő jelleggel, rendszerszerűen, a szétnyílt, barmolt készüléket. Ne haragudj, de az a te, mint kereskedő privát szoc. problémád, hogy pár hülye nem olvassa el a leírást (vaaagy valótlanságot tüntetsz fel) és visszapattintja, de ne rajtam próbálja behozni a kiesést, mert nekem is van privát szoc. probléma: ha ez a hozzáállás, akkor ennyi erővel elkezdek alkudozni, mert mit tudhatom mit akar rám sózni. Az ilyet nem díjazom.
Ja, hogy el akarja adni a visszavitt, hibás, javított, 1 éve a polcon a céges logót mutató cuccot, akkor viszont talán értékcsökkentként lenne tisztességes, nem új, bontatlan áron.
A vevőnek meg persze, hogy nem kell a foltos, pixelhibás, szétnyílt darab (nem kevés ilyet látok), visszaküldi, de a szemétre való minőségű terméket talán nem a következő vevőn kellene behozni, hanem a
gyártókon leverni, ha rájuk rohad, talán elgondolkodnak, hogy nem hulladékot kellene gyártani, MEÓ-zni, stb.
Amíg elmegy a szemét is, addig lehet hüledezni, hogy évről évre ócskább az áru.
Aki meg olyan hülye, hogy utolsó darabot, kiállított árut vesz (és nem IKEA asztalt, abban viszonylag ritkán megy tönkre az elektronika fél év után) teljes áron, hát, annak gratulálok. De nekem ne passzolja le üzletpolitikából a szemetet, nem látom a logikát, hogy az előző vevő visszavitelét miért nekem kellene állni.
Érvelésed, arra sem ad magyarázatot minek bontják fel a frissen érkezett árut (pl. Euronics), nem egy bemutató darabot, mindet: csak, azt tudom elképzelni, hogy cserélgetik a polcon. Vagy Tesco/Auchan vonalon, ez ilyen "vándor" áru, a máshol átpörgetett vackot keringetik.

(#110549) #94529552 válasza pw12345 (#110548) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igazad van, de a kereskedők(nem is tudtam, hogy ő is az) másképp nézik ezeket a dolgokat.

(#110550) hedzs


hedzs
csendes tag

Sziasztok!

Ma beüzemeltem egy MU6102-es TV-t, sajnos több kevesebb sikerrel. Hiába próbálok belépni az Apps menübe vagy Samsung fiókot létrehozni - "Unable to connect to the Samsung server. Please try again later" hibaüzenet fogad, pedig hálózaton van, legalábbis a hálózat állapotánál az írja hogy internetre van kapcsolódva a készülék.

Próbáltam otthoni hálón (UPC) és mobilneten is (Voda), ugyanaz a probléma.

A Samsung először próbált elhajtani a szolgáltatómhoz, aztán miután elmagyaráztam hogy több szolgáltatóval és hálózati eszközzel is ugyanaz a probléma, az alábbit közölte: "Ebben az esetben a tévékészülék Samsung szerverének hibajelenségéről beszélhetünk, szíves türelmét kérném, ugyanis fejlesztőink tudnak az esetről és már dolgoznak ezen." Időpontot viszont nem voltak hajlandóak elárulni.

Ez nekem nem tiszta, hiszem ismerősnek semmi problémája nincs a samsung szervereivel... lehet hogy ez a probléma az új szériát érinti ?

Van esetleg valakinek ötlete a megoldásra? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.