Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) balinlin válasza hedgehog (#21845) üzenetére


balinlin
senior tag

A K&H-s ügyfeleknek meg nemzetközi? ;]

(#21852) adabra


adabra
senior tag

Ma úgy alakult, hogy fizetnem kellett valaki helyett két alkalommal is (nem volt nála elég készpénz, és nem lehetett kártyával fizetni).
Az első után küldtem neki egy fizetési hivatkozást, és azt ki is tudta fizetni kártyával (és természetesen azonnal jóváírták az én Revolut számlámon).

A második alkalommal is így próbáltunk meg eljárni, de a linkről nem lehet közvetlenül fizetést kezdeményezni, hanem mindenképpen csak a "Csatlakozás a Revoluthoz" nyomógomb választható.
Ezt nem szeretné(nk). (Idősebb nyugdíjasról van szó, akinek a hagyományos bankolás is elég macera, nem neki való a fintech világa...)

Tehát a kérdés: mitől függ, hogy a fizetés kérést ki lehet-e fizetni közvetlenül? Van valami összeg limit, vagy darabszám limit? Ha igen, akkor mennyi az mekkora időablakra?

Köszönöm a segítséget

(#21853) UberMutant válasza adabra (#21852) üzenetére


UberMutant
őstag

van , de ezt nyilván nem kötik az orrodra.
amint látod elérted a limitet.

(#21854) Divinity válasza adabra (#21852) üzenetére


Divinity
őstag

Egyszer megtaláltam a limitet, ha jól emlékszem havi limit van és 100k HUF körüli összeg

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#21855) adabra válasza Divinity (#21854) üzenetére


adabra
senior tag

Köszönöm. A két összeg kb 110kHUF, így talán tényleg emiatt lehetett.

(#21856) Inflat


Inflat
újonc

Sziasztok !
Segítség kéne.Van egy terhelés a számlámon (hcpbill.com).Állandóan be akar terhelni.Hogy tudnám kiiktatni?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Az alkoholmentes sör, egyenes út a guminő felé.

(#21857) rkristof válasza Skuzzy (#21833) üzenetére


rkristof
tag

ne szokd meg, gondolom heteken belül megint újraszabják a felületet, nehogy megtalálja az ember... btw nálam bugos a widget, folyamatosan eltűnnek a beállított árfolyamok.

(#21858) Somatom


Somatom
veterán

A tabletemen megjelent a Revolut a Playen (eddig nem mutatta, gondoltam, az ujjnyomatolvasó hiánya miatt). Müxik ez ujjnyomatolvasó nélkül? Lehet két droidon ugyanazt a Revolut fiókot használni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21859) Ezekiell válasza Somatom (#21858) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, működik, és igen, lehet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21860) Somatom válasza Ezekiell (#21859) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21861) Somatom


Somatom
veterán

Jól matekozok? Átváltásnál azt írja, hogy 348Ft -ot adna egy Erzsiért. Visszafele 0,0028 -at ír. 1/0,0028 = 357Ft Reális ez a különbség?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21862) kovisoft válasza Somatom (#21861) üzenetére


kovisoft
őstag

Szimplán nem írja ki elég tizedesjegy pontossággal.

(#21863) Shade45 válasza Somatom (#21861) üzenetére


Shade45
senior tag

348,85 ebben a pillanatban.

Kevés a felbontás/számjegy, hogy pontosan tudj számolni.

Írj be 1 €-t és akkor látod a valós árfolyamot.

(#21864) Somatom válasza Shade45 (#21863) üzenetére


Somatom
veterán

De, ez nem mindkét irányban ugyanannyi. Öreglány kitalálta, hogy szeretne Eurót. Gondoltam, váltok neki Revolut -ban, aztán Curve kártyával kiveszem vmi Eurós automatából. Csak nem vágom, hogy mennyiért kapok 1 Eurót

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21865) Shade45 válasza Somatom (#21864) üzenetére


Shade45
senior tag

Persze, hogy nem egyezik meg.

HUF legyen felül, Euró alul, alsó részhez beírod az 1-est és kész...
Van egy oda-vissza nyíl, azzal váltsd át a másik irányba, és ott majd látod a fordítottját.

(#21866) KTU válasza Somatom (#21864) üzenetére


KTU
addikt

Most
kb.:
1 000 € vétele 348 700 Ft
1 000 € eladása 348 400 Ft
:U
De ez másodpercenként változik.

Átváltásnál 1 000 €-t kell beírni, és így elég pontos árfolyamot kapsz.
Utána csak megfordítani.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21867) gzbotii válasza Somatom (#21864) üzenetére


gzbotii
veterán

Mind írták, írd be, hogy vennél 1€. És aztán, hogy eladnál. Akkor kiírja egész pontosan.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21868) Shade45 válasza KTU (#21866) üzenetére


Shade45
senior tag

Teljesen felesleges ezres nagyságrendet megadni, 1€-val is működik mind a két irány!

(#21869) Somatom válasza KTU (#21866) üzenetére


Somatom
veterán

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja? :)
Nem a fillérekkel foglalkozom. Így beírva tényleg ugyanannyi. De akkor mi az a 0,0028?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21870) Shade45 válasza Somatom (#21869) üzenetére


Shade45
senior tag

Öööö, ami oda van írva? :))

Hogy 1 Ft-ért, mennyi €-t kapnál.

Per pillanat 4 Ft a legkisebb egység, amit tudsz váltani, ez 1 € centet ér/ 0.01€

[ Szerkesztve ]

(#21871) KTU válasza Somatom (#21869) üzenetére


KTU
addikt

"De akkor mi az a 0,0028?"

Hogy 1 Ft-ért mennyi €-t kapsz.
Mint írták, kevés a helyiértékek karakterszáma HUF eladása esetén pár devizánál.
Ezért nem ad pontos információt.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21872) kovisoft válasza Somatom (#21869) üzenetére


kovisoft
őstag

Ne a HUF-hoz írd be a 349-et (a linkelt képernyőmentéseden legalábbis a HUF mellett van a kurzor), hanem az EUR-hoz az 1-et, és akkor a filléreket is megkapod.

(#21873) Somatom


Somatom
veterán

Köszönöm a válaszokat! Leesett a tantusz. A 348, az 0,002873.... lenne. De, azért ezen kéne dolgozniuk egy kicsit, mert az a pár tizedesjegy lemaradása 9Ft -os különbséget eredményez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21874) Solymi81


Solymi81
aktív tag

Engem az érdekelne, hogy ha pénzt akarok úgymond félretenni, amit mondjuk az elkövetkezendő 1-2 évben nem valószínű, hogy felhasználok (de az is lehet, hogy igen), akkor érdemes a Revolutos széfbe tenni vagy hagyjam az Erstes számlámon esetleg azon belül rakjam Célbetétbe?

Előfordulhat, hogy a pénz akár kp-ban akár átutaláshoz azonnal kellhet...

(#21875) Ezekiell válasza Solymi81 (#21874) üzenetére


Ezekiell
veterán

Megtakarításra ne használj Revolutot. Akkor már inkább kösd le bankbetétbe, ha ennyire azonnal kellhet.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21876) Solymi81 válasza Ezekiell (#21875) üzenetére


Solymi81
aktív tag

Jogos, elfelejtettem odaírni, hogy maga az összeg ilyen likvid tőke jellegű, amihez bármikor hozzá tudok nyúlni, ha kell, nem a megtakarítás jelenleg a lényeg. Ha az lesz, majd betolom a többi MÁP+ mellé vagy valami részvénybe, fene tudja.

Azért kérdeztem, hogy melyik mennyire gyors és biztonságos.
Azt hiszem az Erste Célbetétnél nincs kezelési költség, csak nem tudom, hogy havonta többször is tudok bepakolni lóvét vagy csak 1x.
Illetve mivel költözök ki külföldre, gondoltam átrakom Revo széfbe, ha majd váltani kell.

Utána valószínű időnként úgyis megy megtakarításba egy része, ahogy jön a fizu és növekedik az álló összeg.

(#21877) Ezekiell válasza Solymi81 (#21876) üzenetére


Ezekiell
veterán

Erste kérdésekben a saját topikja tud segíteni sztem.

Ne tarts annál többet, mint biztonságosnak érzel. Vannak akinek ez milliók, vannak akinek százezrek, van akinek 1 gyufa ára - ezt neked kell tudnod/érezned. Nincs az ott tartott pénzre bankgarancia, mint a normál bankoknál. De nem is nagyon fog mostanában csődbe menni sztem, szóval én nem érzek nagy rizikót - híres utolsó mondatok ugye :). De egy lakás árát én se tartanám ott mondjuk :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21878) szabi__memo válasza Ezekiell (#21877) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A probléma szerintem nem is a csőd hanem leginkább a kiszámíthatatlanul működő felfüggesztés

[ Szerkesztve ]

(#21879) Ezekiell válasza szabi__memo (#21878) üzenetére


Ezekiell
veterán

Lehet, azt nem tudom. Business accountom van, ott egyszer lemeccseltem velük a dolgokat, és így többet nem jön zárolás. A private accountomat meg nem zárolják, mert csak Revolutról érkezik rá pénz - szóval én ebből a szempontból speciális vagyok (meg sok más szempontból "speciális" :DDD )

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21880) zsamiatt válasza Ezekiell (#21879) üzenetére


zsamiatt
őstag

szia, a bizniszben van részvény kereskedés opció?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21881) sittes79


sittes79
addikt

Egy bank mennyire problemazhat teszem azt pl hitel felvételnel, hogy az ember rendszeresen utal revolut rá kisebb összegeket ugye a jobb árfolyam miatt is illetékes kovethetoseg és virtuális kártya ami miatt főleg én használom, szóval nem köt bele a bank, hogy nem az ő kártyákkal fizetek stb

(#21882) Ezekiell válasza zsamiatt (#21880) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nincs, de nem is arra van. Céges számlán nem kereskedünk részvénnyel.

(#21881) sittes79: hitelbírálatnál leszarják. A kedvezményes hitelnek lehetnek kártyahasználati feltételei, ezt a bankban meg tudod kérdezni, azokat kell teljesíteni. Ha nincs ilyen, akkor tökmindegy nekik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21883) razorbenke92 válasza zsamiatt (#21880) üzenetére

Szia!

Részvény alapon is van (én is végigkattintottam, de nem vásároltam még részvényt).

2019.12.20-as Revolutos email alapján havi 3 tranzakcióig ingyenes, fölötte Premium (8 üzlet) vagy Metal (korlátlan) csomagban.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21884) zsamiatt válasza razorbenke92 (#21883) üzenetére


zsamiatt
őstag

de a cégesnél is? a magánnál tudom, hogy van

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21885) Friczy válasza sittes79 (#21881) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem kéne, hogy problémázzon, egy hitelfelvételnél elsősorban azt nézik, hogy várhatóan rendesen vissza tudja-e fizetni a hitelfelvevő a felvett hitelt. Ha igen, akkor az várhatóan jó üzlet a banknak, tehát érdemes megadni a hitelt. Ebből a szempontból nem számít, hogy milyen más ügyletet csinált a hitelfelvevő, és azon a bank keresett-e vagy sem.

(#21886) bigdady válasza zsamiatt (#21884) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sittes79-nek válasz:
Induláskor nem hinném de a bankok általában hitel arányos forgalmat várnak el. Szóval problémázhat rajta pláne egy folyószámlahitel esetén ahol a forgalom a fedezet.

[ Szerkesztve ]

(#21887) sittes79 válasza bigdady (#21886) üzenetére


sittes79
addikt

Igen erre gondolok, hogy itt abba köthet bele, hogy konkrétam nem az ő bank kártyájukat használom stb. Azért kérdezem, mert épp ház vásárlás előtt vagyunk, kaptunk is hitelt, de még nincs ház, a végső elbírálásnál remélem nem kötnek bele ebbe!

(#21888) balinlin válasza sittes79 (#21887) üzenetére


balinlin
senior tag

Valahogy csak juttatod a pénzt a revolutra, azzal náluk is generálsz forgalmat....

(#21889) bigdady válasza sittes79 (#21887) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ingatlanos hitelnél nem foglalkoznak vele szerintem inkább folyoszamlahitelnél jellemző

(#21890) Somatom válasza bigdady (#21889) üzenetére


Somatom
veterán

Tavaly vettem fel az Erste -nél másfél millát. Akkor már bőven a Revolut/Curve páros játszott, az Erste kártyát gyakorlatilag nem is használtam. Ez szóba sem került. A munkáltatói is csak annyiban érdekelte őket, hogy mióta vagyok a cégnél. Azt nézték, hogy munkabér címszóval mennyi érkezik a számlára rendszeresen. Mellesleg magam is meglepődtem, hogy milyen símán ment a dolog (persze, nem is nagyon lett volna mibe belekössenek).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21891) gzbotii válasza Somatom (#21890) üzenetére


gzbotii
veterán

1,5 milla nem is nagy összeg. Vannak akik átlagos fizetéssel 40-60 millát vesznek fel ingatlanra. Vagy 3 milliós+ új autóra.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21892) Somatom válasza gzbotii (#21891) üzenetére


Somatom
veterán

Az ingatlan más tészta, mert arra maga az ingatlan lehet a fedezet. Szabad felhasználásúra viszont nincs fedezet, csak a fizu. Én biciklit vettem. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21893) bigdady válasza Somatom (#21890) üzenetére


bigdady
nagyúr

Céges hitelre gondoltam és folyoszamlahitelre

[ Szerkesztve ]

(#21894) Ezekiell válasza gzbotii (#21891) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vannak akik átlagos fizetéssel 40-60 millát vesznek fel ingatlanra

Nekik csak gratulálni tudok a bátorságukhoz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21895) sittes79 válasza Somatom (#21890) üzenetére


sittes79
addikt

Ja mi 210 e eur veszünk fel házra Írországban. De itt annyira fos a bankok szolgáltatása hogy kellett a revolu

Ezekiell: köszi :) mondjuk itt bidding war van a házakra szóval ha becsodolunk eladjuk, de jobb mint albérletet fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#21896) Ezekiell válasza sittes79 (#21895) üzenetére


Ezekiell
veterán

Gondolom nem 1200 EUR fizura veszed a 210k EUR hitelt, ugye? :) Szóval nem neked szólt az irónikus gratula (remélem), a magyar átlagfizu vs 60 millás hitelre írtam :)

De neked valóban gratula a házhoz! :) És ne offoljunk tovább sztem, ez már simán mehet a Lakásvásárlás topikba, folytassuk ott, ha van még.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21897) bigdady válasza gzbotii (#21891) üzenetére


bigdady
nagyúr

El vagy tévedve. Fizud 33%-a lehet a törlesztő szóval nem igaz. Normál hitelre biztosan. Szóval vagy több Milla a nettó fizu havonta vagy 50 évre vesz fel hitelt valaki :D

[ Szerkesztve ]

(#21898) mufi válasza bigdady (#21841) üzenetére


mufi
senior tag

Már ptóbáltam mindenhogy, nem megy, r*hadjak meg :W Tényleg forgatom, közelítek, lámpa fel-lekapcsol...hívjam az ügyfélszolgálatot?

Ja és köszi revólötty a frissítést, jó sz@r, remélem sokat fizetettek érte.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21899) emeritus válasza mufi (#21898) üzenetére


emeritus
tag

A monokróm móddal is érdemes lenne póbálkoznod, ha igazolványt fotózol. Ez egy egyszerű fekete-fehér kép lesz, a szines tudtommal nem követelmény. (Gondolom a MI mester ki van kapcsolva.)

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#21900) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok,
Hétvégi pénzváltásnál a felárat nem külön szokta jelezni a revolut? Mintha korábban láttam volna olyat hogy pénztváltáskor volt egy pénzváltás díja sor.
Vagy ez bele van kalkulálva az árfolyamba?

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.