Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21801) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

Úgy jártam az imént, hogy az inaktív eldobható kártyámat beterhelte az HBO.
Mielőtt valaki azt hinné, hogy trükközni akartam vele, semmi ilyenről nincs szó. Mindössze a nejem egy adott sorozatra volt kíváncsi, így az egy hetes HBO Go próba lehetőséget vettük igénybe. Ott megadtam az eldobható kártya számát és abban a hiszemben voltam, hogy amennyiben megfeledkeznék is a megújítás lemondásáról, akkor sem lesz probléma, mert az eldobható kártya már nem él. Azóta használtam is az eldobható kártyát más fizetésnél, tehát már nem él az a szám, amit az HBO-nál megadtam, ma reggel mégis beterhelte az egy havi díjat. Mindössze 1890 forint, így nem ver földhöz, inkább azzal van gond, hogy bárhol máshol a jövőben megadom az eldobható kártya számát abban a hiszemben, hogy védve vagyok egy esetleges későbbi visszaéléstől, akkor bármikor jöhet a meglepetés?

21 éve a Prohardveren! ™

(#21802) viktorhu válasza kirkri (#21801) üzenetére


viktorhu
veterán

Nincs meglepetés, kötöttél egy előfizetési szerződést, és ennek megfelelő tranzakciót kezdeményeztél. Ez a tranzakció már megtörtént, a hozzá kapcsolódó fizetéseket elindítottad, így ehhez már nem kell a kártyának magának érvényesnek lennie. Az HBO-nál kell lemondanod az előfizetést, és akkor nem fogják tovább terhelni a kártyát.

(#21803) kirkri válasza viktorhu (#21802) üzenetére


kirkri
addikt

Ez tuti így van?
Mert az éles bankkártyámon van havi rendszerességű megújuló előfizetés, amin két hónappal ezelőtt sikertelen volt a fizetési tranzakció, amikor lejárt a kártyám és nem frissítettem be az érvényességi adatokat az új kártyának megfelelően. Bizonyos szempontból itt is az a helyzet, hogy egy nem létező bankkártyáról történt terhelés. Az én logikám szerint sikertelennek kellene lennie a levonásnak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#21804) vmarci21 válasza kirkri (#21803) üzenetére


vmarci21
tag

Lejárt / letiltott bankkártyával nem lehet új tranzakciót fizetni, bármennyire is le akarja vonni a szolgáltató az előfizetési díjat.

Esetleg az lehet, hogy a HBO beterhelte a kártyát 0 ft-al, majd 1 hét múlva nem új tranzakciót indított, hanem a 0 ft-s értékét módosította. Így hiába módosult a kártyaszám, le tudta vonni az előfizetés összegét.
Az első előfizetésre vonatkozó részt nem találom, de HBO esetén volt, hogy le volt tiltva az a kártyám, amiről vonta az előfizetés díját, így nem sikerült neki, 3 nap múlva a sikeres terhelés nem új tranzakcióként jelent meg, hanem "késedelmes terhelés"-két, így az biztos, hogy HBO szokott ilyet csinálni.. Ezzel szemben Netflix sikertelen terhelés esetén nálam teljesen új tranzakciót indított a következő nap, és nem az előzőt próbálta meg újra beterhelni. (így itt nincs "késedelmes terhelés" üzenet Revolut alkalmazásban.)

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#21805) kirkri válasza vmarci21 (#21804) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem itt lesz a kutya elásva, mert első alkalommal (a próbaidőszak megkezdésekor) 0 forintos terhelést csinált.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#21806) balinlin válasza vmarci21 (#21800) üzenetére


balinlin
senior tag

Engem leginkább a számlák menüpont átalakítása zavar. Eddig egyből láttam az utolsó x tranzakciót, most meg még külön kell nyomkodni. Pedig hely is lenne hozzá. El kell
Na mindegy túlélhető.

(#21807) oOKitsuneOo


oOKitsuneOo
tag

Sziasztok ma lefrissítettem, de nem találom az eddig használt széf funkciót. Így pénzt se kivenni se betenni nem tudok, van esetleg ötletetek hol találom?

(#21808) INGJOKE válasza oOKitsuneOo (#21807) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nah végre akkor jól megcsinálták. Egy igazi széfet nem lehet olyan könnyen megtalálni... :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#21809) Tuomas válasza INGJOKE (#21808) üzenetére


Tuomas
addikt

Neee.. :D :DDD
Ez fájt. :C

We were here

(#21810) oOKitsuneOo válasza oOKitsuneOo (#21807) üzenetére


oOKitsuneOo
tag

Átkerült a befektetések fül utolsó menüpontjába.

(#21811) Ezekiell válasza INGJOKE (#21808) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szééééép :C

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21812) viktorhu válasza kirkri (#21803) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem ilyen egyszerű, van részletfizetés tranzakció, és a már autorizált részletfizetést simán rá lehet terhelni a lejárt / letiltott kártyára, amíg a részletfizetés le nem jár. Elég sokan jártak így, érdemes rákeresni nemzetközi fórumokon, hogy az eldobható kártyáról vonták tovább a havidíjat.

(#21813) INGJOKE válasza viktorhu (#21812) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mondjuk ebbe van ráció azért főleg kelet Európában. :D
Képzeld el, hogy most feltételezzük a jobbik esetet, hogy nem csalni akar a hoka moka, csak tényleg elfelejti lemondani, vagy azt hiszi nem kell mert úgyse tudják levonni. (ez már szerintem hajaz a csalásra)

Szerintem ez így tök korrekt.
Pont most volt egy cikk, hogy a netflix törli azokat a szerződéseket, ahol egy éve nem használták a szolgáltatást, de a user fizeti a havi díjat továbbra is!!!! (WTF???) :Y

(#21814) Ezekiell válasza INGJOKE (#21813) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egy 10 USDs előfizetés jobb környékeken fel se tűnik egy embernek, simán lehet, hogy nem néz Netflixet, de fizeti :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21815) pictigjis


pictigjis
senior tag

nekem az előbb feljött egy push üzenet, hogy kb. "good news, your personal id documents have been verified, you're good to go". de mostanában nem kértem semmi ilyesmit, és nem is tegnap kezdtem revolutozni, ez mi? :)

(#21816) Ezekiell válasza pictigjis (#21815) üzenetére


Ezekiell
veterán

Semmi, ignore :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21817) INGJOKE válasza Ezekiell (#21814) üzenetére


INGJOKE
veterán

Tudom, tudom csak én(mi) vagyunk ilyen csövesek hogy erre is figyelni kell. :DDD :DDD :DDD

(#21818) C64


C64
őstag

Sziasztok. Kajak frankón nem lehet visszavonni beállított automa árfolyamváltást, ha már egyszer be lett állítva? 🤨

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#21819) viktorhu válasza INGJOKE (#21813) üzenetére


viktorhu
veterán

Év elején - még pont az őrület előtt - voltam Peruban.

Minden szupermarketes vásárláskor (revolutos fizetés) megkérdezte a pénztáros, hogy egy összegben vagy részletekben szeretném kifizetni a vásárlást.

Ezt a funkciót teljesen megölné, ha működne a trükk, hogy a részletfizetést választom, aztán letiltom a kártyámat. Szóval teljesen természetes, hogy ha jóváhagynak egy ilyen tranzakciót, akkor ott a részletfizetés végig is megy a kártya állapotától függetlenül.

(#21820) Ezekiell válasza viktorhu (#21819) üzenetére


Ezekiell
veterán

Dedurva, nem is tudtam, hogy ilyen létezik szupermarketekben. Tök jó!

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21821) mufi


mufi
senior tag

Mi a rak vervoros hormonzavaros olloja van ezzel a *******-ral? P20 pro kamera nem eleg jo, nem tudja beazonositani az igazolvanyt, mert elmosodott a kep?? :W
Mit vegyek akkor :DDD
Mas nem tapasztalt ilyet?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21822) razorbenke92 válasza C64 (#21818) üzenetére

De igen, csak mindig össze-vissza pakolgatják.
Nálam jelenleg:
Kezdőlapon részletek (i)
Árfolyamok _/\/
Műveletek

És ott vannak a függőben lévők, és kiválasztva megjelenik a
Törlés X

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21823) C64 válasza razorbenke92 (#21822) üzenetére


C64
őstag

Ahh, megvan kössz :R

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#21824) Tuomas


Tuomas
addikt

Na, hozzám (androidra) is megjött az új felület, hát kövezzetek meg nyugodtan, de az én használati szokásaimat nem igazán érinti, így azt kell mondanom, nem zavar ez a megjelenés.
Eddig midnent megtaláltam, széfeket is. Úgy látom, hogy a tranzakciók elrejtését kivették.

Viszont nekem új, hogy az egyes tételekről most lehet pdf-ben fizetés megerősítő bizonylatot is letölteni, ez eddig nekem nem tűnt fel, hogy lehetett volna.

We were here

(#21825) sittes79


sittes79
addikt

Frissítés óta egy nagy rakás f lett az App pl nemtudom megnézni virtual card adatait :W :W

(#21826) Tuomas válasza sittes79 (#21825) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem megmutatja.

We were here

(#21827) sopruk válasza sittes79 (#21825) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nekem is először két kártyánál nem volt a bal felső sarokban a kis ikon, de addig lapozgattam nézegettem a többi kártyánál, hogy most már mutatja mindegyiknél...

(#21828) sittes79 válasza Tuomas (#21826) üzenetére


sittes79
addikt

Adatok törlése telo újra indítás után csak sikerült, nem volt ott a szemecske a bal felső sarokban :O

(#21829) anadroid válasza Tuomas (#21824) üzenetére


anadroid
senior tag

Eddig is volt PDF.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#21830) sopruk válasza Tuomas (#21824) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én is így vagyok vele, hogy amire én használom, arra jó lesz így is, csak újra meg kell szokni mi hol van.
Több az ösztönző "reklám" (váltás prémiumra, részvények...), az van alap beállításban a különböző füleken, így keresgetni kellett először, de meglettek a funkciók...

Nem bánom, hogy kivették a tranzakciók elrejtését, mindig féltem, hogy véletlen rátapicskolok, aztán kereshetem, hogy hova lett, hogyan kell visszahozni... :)

A fizetés megerősítő bizonylatra én sem emlékszem, hasznos lehet még valamikor...

(#21831) mufi válasza mufi (#21821) üzenetére


mufi
senior tag

Próbált valaki mostanában személyazonHárom napja nem fogadja el a képet, vagy tükröződik neki valami, vagy homaályos, vagy éppen havi baja van :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21833) Skuzzy


Skuzzy
csendes tag

Üdv. Ez az új felület valami katasztrófa.., A kezdőlap egy harmadát elfoglalja a felírat meg a junior számla gomb sor.. Segítene valaki, hogy az árfolyamokat hol lehet megnézni? A régi összesítő (vagy hogy hívták) fül teljesen eltűnt? Köszi

(#21834) Tuomas válasza Skuzzy (#21833) üzenetére


Tuomas
addikt

Alul az utolsó fül jobb oldalon, azon belül widgetek.

We were here

(#21835) razorbenke92 válasza mufi (#21831) üzenetére

Nem Revolutnál, LeasePlan DriverLicenseCheck jártam úgy, hogy folyamatosan reklamált a képminőségre(!). Már mindent próbáltam, hátteret, megvilágítást, fókuszt... Erre kiderült, hogy a telefon kamerája más orientációban fotózott (hiába látszott úgy, hogy irányba fordul) és az AI fejjel lefelé nem tudta leolvasni a karaktereket->Minőségre hivatkozva mindig újrakérte. Jó orientációból fotózva elfogadta.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21836) zsamiatt


zsamiatt
őstag

használ valaki revolut bizniszt? ott is elérhető a standardban a részvény?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21837) Skuzzy válasza Tuomas (#21834) üzenetére


Skuzzy
csendes tag

Nagyon köszi, az idegtől nem találtam meg egyedül..:-)

(#21838) huan


huan
őstag

A beállított árfolyamok a widgeteknél mindig eltűnnek. Nektek is? (iOS 13.5)

(#21839) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Kaptam pénzt a revolut számlámra... mégis, amikor ebayon fizetni akarok, kéri, hogy töltsem fel a számlámat, hol ronthatom el? Mobilon belépve, látszik a számlán a pénz. Egy másik dolog, hogy hozzáadtam, a saját magyar bankszámlámat, és elvileg utaltam is rá pénzt, a revolut számláról, az erste bankhoz, mégsem érkezett meg az utalt összeg....... mi lehet a probléma?

(#21840) mufi válasza razorbenke92 (#21835) üzenetére


mufi
senior tag

Az mit jelent, hogy rossz orientációban, fordítsam fejjel lefelé a telefont? :U Napok óta próbálkozok de nem sikerül és tényleg bosszantó már...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#21841) bigdady válasza mufi (#21840) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem csak közelíteni kellett az volt a baja

(#21842) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Revolutrol utalok saját erste és k & h számlára, az iban számlaszámot megadtam neki, miért csak másnapra teljesül, az utalás?

(#21843) Ezekiell válasza Csabesz666 (#21842) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mert nemzetközi utalás, annak pedig idő kell.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21844) sopruk válasza mufi (#21840) üzenetére


sopruk
aktív tag

Ha például egy vízszintes asztalra helyezed a személyid és úgy próbálsz álló képet készíteni róla, akkor nagyon könnyen fekvő, vagy fordított képet készít a telefon.
Én megpróbálnám ferde szögbe állítani a személyit és álló képet készíteni róla. Vagy lehet épp fekvő helyzet kell neki, nem tudni...
Ugyanakkor a kamera beállításait is megnézném, hogy álló, fekvő, vagy automatikusra van-e beállítva a fotó készítése és azzal is játszanék...
Esetleg a makró beállítás jut még eszembe a közeli kép készítéséhez...

(#21845) hedgehog válasza Ezekiell (#21843) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nem nemzetközi utalás, ezt felejtsétek már el.

Azért teljesül később, mert az a szolgáltatás, amit a Revolut az utalásokra használ, így működik. A Revolut "megigényli" tőlük az utalást, azok meg a saját időbeosztásuk (vagy esetleg tőkéjük függvényében, passz) megcsinálják. Az igénylés időpontjáról kapod a "submitted"-es tartalmú levelet, amikor pedig végrehajtódik, akkor jön a "executed" tartalmú levél. A kettő között eltelt idő változó, de az executed után szerintem (sose kérdeztem rá, de gondolom) meg kell jelennie az ellenszámlán a pénznek.

Szerk: ahogy nézem május közepe óta már nincs submitted meg executed, csak "you've sent", de az iban továbbra is a szokásos KH-s számla, vagyis _nem_ nemzetközi utalás.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#21846) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok, PayPalos visszatérítés Revolut kártyára mennyi idő szokott lenni? Reggel 5kor kaptam értesítést hogy bejött a zseton a PayPalra és visszaküldik a fizető kártyára. A kártyára visszatétel nem azonnali?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#21847) Ezekiell válasza hedgehog (#21845) üzenetére


Ezekiell
veterán

Köszi a javítást.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21848) hhheni válasza lehella (#21846) üzenetére


hhheni
tag

sajnos, nem, nekem volt már, hogy 3 napba tellett

(#21849) razorbenke92 válasza hedgehog (#21845) üzenetére

A kettő között eltelt idő változó, de az executed után szerintem (sose kérdeztem rá, de gondolom) meg kell jelennie az ellenszámlán a pénznek.
A legutoljára 05.08-án (pénteken) kaptam elkülönített üzeneteket.
9:39-kor indított 9:51-kor végrehajtott. Következő hét hétfőn jelent meg a számlámon a pénz.

Szerdán délelőtt indítottam egy másikat, az is csütörtök reggel csattant.

Ennek ellenére volt, hogy délelőtt executed, és délután már használható volt a pénz.

De ahogy mondod, nekem sem nemzetköziként jött.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21850) lehella válasza hhheni (#21848) üzenetére


lehella
senior tag

Az durva, akkor várok még türelemmel. Köszi :R

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.