Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) nOvOp válasza hhheni (#21250) üzenetére


nOvOp
senior tag

Szóval akkor már más a száma? Ezt nem figyeltem. Így ha megint fizetek vele, megint új számot kap? Az nagyon jó, köszi!

(#21252) hhheni válasza nOvOp (#21251) üzenetére


hhheni
tag

így van, és természetesen más lesz a cvv is

(#21253) trialboj


trialboj
őstag

Tudna valaki segíteni hol állítom a revolut értesítéseit? Nem jelenik meg, hogy kaptam pénzt. App beállításokban, engedélyezve van az értesítés: general, app icon badges, app permission: camera,contacts, storage, allowed / location, microphone, phone denied.

Az appon belül a settingsnél sem találom, csak a privacyban van valami hasonló, de nem notification az sem.

KÖszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#21254) zsola400 válasza trialboj (#21253) üzenetére


zsola400
aktív tag

Nem az engedélyeknél kell, alkalmazásadatok > értesítések > itt lehet beállítani, hogy képernyőzáron, led, rezgés stb. (adroid 10 miui 12)

(#21255) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Revolut prémiumom van, két kérdésem van:

1) dollár és forint között váltogattam, lett belőle nyereségem, ez után kell adózni?

2) hogy ha bitcoinnal kereskedek rajta, átváltom dollárra, és van nyereség, az után kell adózni? Azért nem egyértelmű számomra, mert ez speciális eset, fizikailag nem is veszek bitcoint itt a Revoluton...

(#21256) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, Kérdésem lenne azokhoz akik ismerik az osztalék fizetést. Mi alapján veszi figyelembe, hogy kaphatok osztalékot vagy sem? A cég negyedévenként fizet azt láttom és fizet is. Ki jogosult az osztalékra? Akinek az adott negyedévbe van olyan részvénye, vagy akinek év végén volt, vagy mit vesznek figyelembe? Az egyik cégtől már jött, de 2 is van ahol lenne osztalék de nem jött semmi lassan 2 hónapja.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21257) kovisoft válasza kalapacsolok (#21255) üzenetére


kovisoft
őstag

Valahogy úgy szól a jogszabály, hogy a valuta/devizaváltásból származó árfolyamnyereség után nem kell adózni, ha az átváltás nem üzletszerű tevékenység keretében folyik. Az jó kérdés, hogy mit tekintenek üzletszerűnek ilyen esetben. Szigorúan magánvéleményem az, hogy ha csak néhány alkalommal történt váltás, akkor ez nem üzletszerű és nem kell utána adózni.

A kriptovaluta már más tészta, az ún. nem ellenőrzött tőkepiaci ügylet, ennek nyeresége után mindig kell adózni.

(#21258) kovisoft válasza zsamiatt (#21256) üzenetére


kovisoft
őstag

Minden osztalékfizetésnél van egy ún. ex-dividend date, amit az osztalékfizetésről történő döntésnél kihirdetnek. Ez az a nap, ami előtt megvásárolt részvényekre kap a tulajdonos osztalékot (vagy másképp: az kapja az adott részvényre eső osztalékot, akinél az adott napra fordulva a részvény volt). Az ex-dividend date és a tényleges osztalékfizetés között akár hetek is eltelhetnek.

(#21259) bociusz


bociusz
aktív tag

Sziasztok! Nem tudjátok hogy ki lehet-e kapcsolni, hogy ne küldjön értesítést minden délben az aktuális Bitcoin árfolyamról a Revolut? Felesleges és zavaró, de nem találtam rá kapcsolót. Köszi!

(#21260) Tuomas


Tuomas
addikt

Litvániában ma indul a Revolut Bank. [link]

We were here

(#21261) sub71 válasza Tuomas (#21260) üzenetére


sub71
aktív tag

"Do I need to upgrade to the bank?
No, but not doing so will mean that the money you hold in your account will not be protected up to €100,000. Equally, our future credit products will only be available to our bank customers"

Ezt hogy értelmezzem? Nekünk van dolgunk ezzel, vagy automatikusan ránk is vonatkozni fog, ha majd Litván lesz az IBAN számunk? Vagy majd egyszer... :

"Launching Revolut Bank in other markets
We'll be launching Revolut Bank in other Central and Eastern European markets later in the year, and we'll be sharing share more details on this at a later point."

[ Szerkesztve ]

(#21262) Tuomas válasza sub71 (#21261) üzenetére


Tuomas
addikt

A Revolut Bank egy "banki funkció/szolgáltatás" lényegében, erről szól az első idézett szövegrész, hogy nem kötelező banki revolutra váltani, de akkor nem lesz 100 000 euróig védve a pénz, és a hiteltermékek is a banki ügyfelek részére lesz csak elérhető.

A második idézett szöveg pedig azt jelenti, hogy később, még az idei évben hol tervezik elérhetővé tenni a Revolut Bankot.

A Litván számlaszám lesz ígyis-úgyis, az nem magának a "Revolut Banknak" a függvénye.

Vagy nem így értetted a kérdést? :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21263) sub71 válasza Tuomas (#21262) üzenetére


sub71
aktív tag

Én arra kérdeztem rá, hogy ha a kelet európai ügyfeleket Litvániába teszik át, és ott már bankként üzemel a Revolut, akkor ezzel együtt jár e nekünk Magyar ügyfeleknek a 100 ezer € betétbiztosítás...de ezek szerint nem...

[ Szerkesztve ]

(#21264) Tuomas válasza sub71 (#21263) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem, arra a 2. idézet a kulcs, hogy később az idei év folyamán indul elvileg nálunk is a Rev. Bank. Aztán majd a gyakorlatban kiderül, hogy valójában mikor és hogy mit is jelent ez.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21265) sub71 válasza Tuomas (#21264) üzenetére


sub71
aktív tag

Köszi!

(#21266) zsamiatt válasza kovisoft (#21258) üzenetére


zsamiatt
őstag

köszönöm

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21267) sub71


sub71
aktív tag

Szerintetek miután a Britek végleg kilépnek, lehet e egy Litván régióhoz tartozó Revolut kártyáról pénzt átküldeni ingyen egy Skót lakcímmel regisztrált Revolut kártyára?

[ Szerkesztve ]

(#21268) Tuomas válasza sub71 (#21267) üzenetére


Tuomas
addikt

Revoluton belül mindig lehet ingyen pénzt küldeni, teljesen mindegy hol regisztrált. De a pénzt nem kártyáról kártyára küldjük, hanem számlára, vagy revolut esetében "zsebbe".

We were here

(#21269) Oliverda válasza sub71 (#21267) üzenetére


Oliverda
félisten

Amerikai számlára is lehet küldeni, illetve onnan fogadni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21270) sub71 válasza Tuomas (#21268) üzenetére


sub71
aktív tag

Toumas és Oliverda köszönöm.

(#21271) trialboj válasza zsola400 (#21254) üzenetére


trialboj
őstag

Ne haragudj de fogalmam sincs az hol van. Első problémám, hogy angol az app, de ettől függetlenül, kb minden opcióba belenéztem, és sehol nem volt notifiation menüpont. Pls egy képernyőkép, vagy pontos leírás merre keressem.
Neten sem jön kis semmi rá, alapértelmezett mindenkinél, csak nekem nem megy? :W

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#21272) Tuomas válasza trialboj (#21271) üzenetére


Tuomas
addikt

Ne az appban keresd, hanem a rendszer beállításai között.

We were here

(#21273) trialboj válasza Tuomas (#21272) üzenetére


trialboj
őstag

Az eddig is be volt kapcsolva :( Lehet az a baj hogy a telefonon még a kék revolut logós app van? a playben viszont már a fekete? Nem jelez frissítést...

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#21274) sopruk válasza trialboj (#21273) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nálam csak a Play áruházban fekete a logó, feltelepítve maradt a kék színű. Szerintem a verziószámot érdemes nézni, nálam 6.38.1 a legfrissebb...

(#21275) Maxxy10


Maxxy10
addikt

HSBC hitelkártyával próbálta már valaki feltölteni? Készpénz felvételnek számítja?

(#21276) Tuomas válasza sopruk (#21274) üzenetére


Tuomas
addikt

Nálam is minden ugyan így van.

We were here

(#21277) Oliverda válasza Maxxy10 (#21275) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem erre itt ne nagyon várj választ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21278) zsola400 válasza trialboj (#21271) üzenetére


zsola400
aktív tag

Töröld az app-ot és telepítsd újra, alapból bekapcsolva van az értesítés. Nálam így érhető el: rendszer beállítások > alkalmazások > alkalmazáskezelés > revolut.

(#21279) Tuomas válasza zsola400 (#21278) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez IOS, ha jól tippelem, Androidon nincs ilyen.

We were here

(#21280) Sify válasza Tuomas (#21279) üzenetére


Sify
senior tag

Ez Android, nem IOS!

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#21281) Tuomas válasza Sify (#21280) üzenetére


Tuomas
addikt

Akkor tévedtem. :D
Jaa meg is van miért. Azt hittem, ez a képernyőkép az alkalmazásból van... :DDD
Sorry!

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21282) modflow


modflow
veterán

(#21283) Oliverda válasza modflow (#21282) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha androiddal gyötröd magad, akkor valóban nem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21284) Tuomas válasza modflow (#21282) üzenetére


Tuomas
addikt

Napi.hu... :DDD Imádom.. :C
Az egész cikkben az utolsó bekezdés a legjobb, aminek semmi, de az ég világon semmi kapcsolata nincs a cikk témájához... :D

A cím (megint) köszönőviszonyban sincs a tartalommal (sehol nem írják, hogy mennyit loptak, sőt, egyik helyen fejlesztés alatt álló programot írnak), zavaros az egész.

Egy értelmes bekezdés van, amit ctrl+c, ctrl+v módszerrel átmásoltak az nki oldaláról, a többi a szokásos maszlag. Sajnos emiatt komolytalanná válik az egész.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21285) INGJOKE válasza Oliverda (#21283) üzenetére


INGJOKE
veterán

Még ha ellopják mégegyszer a telefon árát akkor is olcsóbb, mint az a alma... :DDD :DDD :DDD

Szerencsére ezekből csak rev számlám van és azon sincs mindig csak pár ezer ft, ha kell úgyis pár kattintás a feltöltése...

(#21286) Oliverda válasza INGJOKE (#21285) üzenetére


Oliverda
félisten

Aki az olcsót veszi, többet költ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21287) kovisoft válasza Oliverda (#21283) üzenetére


kovisoft
őstag

"androiddal gyötröd magad"

Ez nagyon nem való ide.

(#21288) Tuomas válasza kovisoft (#21287) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem-nem, úgyhogy az andriod-ios cicaharcot zárjuk is le.
Köszi! :R

We were here

(#21289) kgymac válasza Tuomas (#21284) üzenetére


kgymac
őstag

+1:
185 alkalmazás a célpont, de csak a revo/transferwise/paypal esetén van valós veszély, na persze. = FIZETETT HIRDETÉS by BANKSZ@V$TS$G
Kíváncsi vagyok, mikor kel szárnyra a legfüggetlenebb hírportálon...

(#21291) zsola400 válasza Tuomas (#21279) üzenetére


zsola400
aktív tag

Android 10 / Miui 12.

(#21292) Tuomas válasza kgymac (#21289) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem mondom azt, hogy fizetett hirdetés, de az biztos, hogy le van sarkítva rendesen, és ködös az egész, emiatt pedig egy viszonylag komoly problémát sikerül nevetségessé, és érdektelenné tenni.
Itt egyébként sokkal jobban le van írva angolul (már amennyire értem).

We were here

(#21293) kalapacsolok válasza kovisoft (#21257) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Köszi! Igen, a kriptovalutát tudtam, csak Revolutban ugye nem is veszel igazából fizikailag kriptovalutát, azért nem tudom, az minek számítana adózás szempontjából, kell-e vagy sem.

(#21294) kgymac válasza Tuomas (#21292) üzenetére


kgymac
őstag

Ilyen próbálkozások mindig is voltak, win-en, droidon, talán még szifonon is, általában az user erős közreműködése is szükséges a működésükhöz. Ez egy kivonatolt, konkrétumokat nélkülöző HO írás, főleg a napi átirata. Inkább körmöt reszelt volna.

(#21295) Tuomas válasza kgymac (#21294) üzenetére


Tuomas
addikt

Maximálisan egyetértek.
Gondolom ez leginkább azért jött most elő, mert egy új maleware-ről van szó, és 300 app, köztük banki alkalmazások érintettek, ami elég magas szám. Ezt leszámítva nagyon nincs új a nap alatt azok számára, akik nyitott szemmel járnak a XXI. századi digitális világban.
+ nyilván így, hogy kiderült, most már jobban oda is lehet rá figyelni.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21296) kmarci25


kmarci25
veterán

Nemzetközi uatlást (EUR) szeretnék fogadni. Egész egyszerűen megadom a nemzetközi utaláshoz szükséges adatokat, amit látok az app-ban és kész? Milyen gyorsan kapom meg ezeket kb?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21297) Gabás válasza kmarci25 (#21296) üzenetére


Gabás
addikt

Igen. Általában 1 munkanap.

(#21298) kgymac válasza Tuomas (#21295) üzenetére


kgymac
őstag

Bocs, de kicsit droid is: ma Mo-n az a biztonságos, ha nincs az usernek root hozzáférése. Persze, tűzfalat nélküle nem lehet telepíteni, a telepített alkalmazások meg azt csinálnak, joggal, amit akarnak. Beépített tűzfal meg minek, legfeljebb le tudnád korlátozni a guglit, aztán meg nincs reklámbevétel. Micsoda világ...

(#21299) kmarci25 válasza Gabás (#21297) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi! :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21300) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Helló!
Itt az egyik kolléga javasolta hogy ha androidon igénylek egy eldobható kártyát az ingyen lesz és ugyan úgy tudom használni majd ios-en is. Ezt én kipróbáltam, meg is kaptam az eldobható kártyát ami szépen látszott is az ios appban viszont az első használat után a kártya törlődött (nem csak a száma újult meg ahogy itt írtátok). Ez most akkor valami hiba lehetett a revolut appban vagy valami más történhetett? Más nem tapasztalta esetleg hogy az első fizetése után eltűnt az eldobható kártyája?

ˣ

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.