Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) gorje válasza emeritus (#21150) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat, át is ment. :R

(#21152) Krethx válasza modflow (#21143) üzenetére


Krethx
aktív tag

Nem szabadna eltűnnie. Én már sokszor használtam. Pl. ha apámnak vásárolunk akkor pézbekéréssel ráteszük a számlámra a pénzt. (Nem ért hozzá stb.) Az eldobhatóval pedig fizetünk. Aztán mindjárt kapom az új kártyát. De a Telenor számlákat is ezzel fizetem be a családnak.

Kiegészítés:
Nálam a következő történik. A kártyákat tetszés szerint lehet rendezni. Első helyre teszem az eldobhatót. Fizetés után pedig mindig legutolsó helyre került. Ez azért lehetséges mert új kártyát kapok.

[ Szerkesztve ]

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#21153) Tuomas válasza modflow (#21143) üzenetére


Tuomas
addikt

Btw nem a végére teszi a sorban? Mert amikor én igényeltem, az első kártyaként jelent meg, miután fizettem vele és új számot generált hozzá a rendszer, a végére rakta, és azóta is az utolsó kártyaként jelenik meg.

We were here

(#21154) Krethx válasza Tuomas (#21153) üzenetére


Krethx
aktív tag

Kiegészitésnek írtam én is ezt. Viszont megelőztél. :)

Mac mini M1 16GB/512GB - macOS Sonoma | iPhone 12 / 14 Pro 256GB - iOS 17 | Apple TV 4K 128GB - tvOS 17 | Watch S6 / S9 44/45mm - watchOS 10 | PlayStation 5 / 3 / 2 Network Adaptor 80GB HDD-OSD | Amiga 4000D Cyberstorm Mk-II 060 50MHz 128MB RAM/120GB-HDD/32GB-CF - AmigaOS: Workbench 3.1

(#21155) Tuomas válasza Krethx (#21154) üzenetére


Tuomas
addikt

Jepp. :DDD :C

We were here

(#21156) modflow válasza Tuomas (#21153) üzenetére


modflow
veterán

De a sor végén van. Eleve is ott volt.

(#21157) BIOS


BIOS
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Egy barátom utalt Deutsche Bank-ról 80 EURO-t a Revolut számlámra még Április 20.-án de még mindig nem jelentkezett a számlámon. Mi a gond vajon? :F

(#21158) bigdady válasza BIOS (#21157) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem utalt szerintem

(#21159) BIOS válasza bigdady (#21158) üzenetére


BIOS
tag

De utalt mert küldött róla másolatot is. Nem tartozást utalt. Be kellett volna fizetnem neki egy számláját.

(#21160) bigdady válasza BIOS (#21159) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nézd meg elirt-e valamit

(#21161) BIOS válasza bigdady (#21160) üzenetére


BIOS
tag

Előkerűlt a pénz! :C Én néztem félre. Magyar forintosítva van a számla de ő EURO-t utalt. Én azt hittem forintba fog utalni. Fefűl a számláknál vettem észre, hogy van ott 80 EURO. :W Csak érdekes, hogy az app nem jelzett!

(#21162) Jackal2 válasza Gabás (#21114) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem, dehogy. A Revolut alkalmazásban nincsen elég adatmező ahhoz, hogy minden adatot megadjak. Meg kell adni UsD utaláshoz a Random Capitalnál az alábbi adatokat:

Kedvezményezett számlaszáma: HU 59 1440 0025 7860 0625 0000 0000
Kedvezményezett bank SWIFT kódja: KELRHUHB
Kedvezményezett bank neve: Keler Zrt.
Kedvezményezett neve: Random Capital Zrt.
Levelező bank SWIFT kódja: CITIUS33
Kedvezményezett bank számlaszáma a levelezőbanknál: 36332306
Megjegyzés rovatba: név/ RC számla száma

De ennyi adatot nem tudsz megadni, mert fizikailag nincs is ennyi adatmező, ezért megadtam a dőlt betűvel szedett adatokat és valószínűleg az történt, hogy megérkezett a Keler Zrt.-hez a zsé, majd ott nem tudják, mit kellene vele csinálni (aminek ellentmond az, hogy a Random Capital ügyfélszolgálata azt mondta, jól csináltam, így kell utalni).

Tehát elvileg minden jó, de mégsem :D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#21163) kirkri válasza Tuomas (#21144) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem sem jött automatikusan létre az új eldobható kártya az első, vagy a második használat után (nem emlékszem már pontosan melyik után). De igényeltem újat, aztán azóta minden használat után újragenerálódott. Ez még nagyon az elején volt, talán rögtön másnap, amikor ingyenessé tették a standard csomagban. Lehet, hogy egy bug volt, amit gyorsan kijavítottak.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#21164) kanyi51


kanyi51
senior tag

Sziasztok, kérdésem az lenne, hogy ha a Curve Cash -on van 0.91 fontom azt nem engedi a Revolut levenni mert csak minimum 1 font amit levesz, Namost hogyan tudok a Revoluton levő fontból ide tenni 1 fontot hogy így le tudjam venni mindent vissza a Revolutra ? remélem érthető vagyok.

(#21165) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Kb. 2 éve revolutos vagyok, de mostanában nem töltöttem fel pénzt. Most nem világos, hogy forint feltöltése hogyan a legolcsóbb, bankkártyával vagy hitelkártyával milyen díjak vannak?

[link] Olvastam ezt a cikket, MCC kódokról, hogy hitelkártyával készpénzfelvételnek minősül és ketyeg a kamat egyből. Most mi az igazság?

(#21166) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#21165) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Egyeztettem a bankjaimmal:
KH: nem készpénzfelvétel, fizetésnek számít hitelkártyával és bankkártyával is
Erste: készpénzfelvételnek minősül, ketyeg egyből a kamat - viszont hitelkártyával fizettem kb. másfél hónapja, 2 hét múlva fizettem vissza, és egy forinttal sem kellett többet fizetnem soha... Szóval valami nem stimmel, esetleg visszaállította volna az MCC kódot a revolut?

(#21167) Tuomas válasza kalapacsolok (#21166) üzenetére


Tuomas
addikt

[link]

We were here

(#21168) emeritus válasza kalapacsolok (#21165) üzenetére


emeritus
tag

Az igazság odaát van. Az a biztos, amit magad megtapasztalsz. A feltöltés bankfüggő. Debit topup többnyire ingyenes.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#21169) petir


petir
senior tag

Sziasztok

Ha valamiből 0.007 részvényem van és el szeretném adni érteké 10.65 $ . De ugye tört értéket nem lehet megadni csak egész számot fogad el tehát eladásnál be se tudom írni, hogy 0.007 illetve az értékhez meg csak 10-et tudok írni mert ha 11-et írok kiírja nincs ennyi értékben részvényem...
Tudja esetleg valaki ilyenkor mi a helyzet?

Másik kérdésem.
Premium csomag most 1699Ft/hó itt van valami kötelezettség vagy lemondhatom akar 3-4 hónap múlva ? Gondolok itt 12 hó hűség-re..
Illetve a prémium csomagban a reszvenykereskedés korlátlan?

(#21170) hedgehog válasza petir (#21169) üzenetére


hedgehog
senior tag

Prémium lemondás: 14 napig némi levonásokkal lemondhatod, 14 nap után az éves előfizetést nem, a havit meg pár dollár fejében: link
Prémium csomagban havi 8 tranzakció ingyenes (Metalban korlátlan): link
(legközelebb nyugodtan kikeresheted te is ;) )

A törtes kérdést nem értem, nekem simán sikerült volna bármilyen törtrészvényt eladni. Egyébként ha mindet el akarod adni, a legegyszerűbb az Eladás képernyőn az egyenlegedre tappolni, bemásolja az eladásrészbe az egészet.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#21171) trialboj


trialboj
őstag

Hello srácok.

Be lehet valahogy állítani hogy a revolut emailben is jelezze ha valakitől pénzt kapok? 2 kellemetlen eset is előfordult az elmúlt hetekben, nem vettem észre egy visszafizetést, mert a rengeteg értesítésben elveszett, és mikor hetekkel később számon kértem, hogy miért felejti el az illető, azt mondta már rég kifizette :W
Paypal, és Transferwise is szól ha pénz jött a házhoz, ugye van rá mód hogy a revolut is dobjon ilyenkor egy mailt?

Köszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#21172) rkristof válasza trialboj (#21171) üzenetére


rkristof
tag

email funkcióról nem tudok, de mielőtt számon kérsz valakit rá tudsz keresni a nevére a tranzakciók között, talán az segít :)

(#21173) t2g


t2g
csendes tag

Sziasztok!

A weboldalon a Pénz kéréséről annyit írnak, hogy
"Ne feledd, hogy ezért kis összegű díjat számíthatunk fel a költségeink fedezésére."
Ami fontos, hogy nem Revolutos felhasználótól kérném, aki bankkártyával teljesítene.

Van valakinek tapasztalata hogy mekkora költségek lépnek fel?

Köszi a segítséget,
G

(#21174) KTU válasza t2g (#21173) üzenetére


KTU
addikt

Ha beüti a kártya adatait, következő oldalon látszik hogy lesz-e költség, ha lesz azt is látja pontosan. [link]
Ameddig nem kattint a küldésre (a linkelt képen látszik), addig nem fizetett.
Akár meg is szakíthatja a folyamatot, nincs következménye.

Üzleti bankkártyás fizetésnél, kb.: 1,3% a költség.

Pénzkérés linkkel

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21175) emeritus válasza t2g (#21173) üzenetére


emeritus
tag

Ezt a figyelmeztetést számos műveletnél azonosan feltünteti feltételes módban fogalmazva és nálam még sosem alkalmazta. (A vírus előtt) Ha ténylegesen felszámít díjat azt a művelet végrehajtása előtt - elvileg - feltünteti.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#21176) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nem tudom volt-e már róla szó, de nekem ma jött az email, hogy elkezdtek áttenni a Litván cégbe.

"Azért fordultunk Litvánia felé, mert szerettük volna, hogy a Brexit ne okozzon fennakadást az európai ügyfeleinknek nyújtott szolgáltatásban."

looool

A fontosabb változások rövid összefoglalását alább olvashatod:
Az a Revolut-cég, amellyel kapcsolatban leszel, a Revolut Payments UAB névre hallgató elektronikus pénzintézet, amelynek működését a litván jegybank hagyta jóvá. Ez a vállalkozás ugyanolyan engedélyekkel rendelkezik, mint az egyesült királyságbeli cégünk (Revolut Ltd.), és ezek az engedélyek egész Európára érvényesek.A panaszaidat kezelő felügyeleti szerv a litván jegybank.A Használati feltételeket szabályozó törvényekre a litván törvények érvényesek, és jogi panaszokkal kapcsolatban a litván bíróságok jogosultak dönteni. Bizonyos esetekben a saját országodban is lehetőség van bírósághoz fordulni az adott ország törvényei szerint.
Miután átkerülsz a litvániai cégünkhöz, automatikusan ezek a használati feltételek vonatkoznak majd rád.

looool

(#21177) t2g


t2g
csendes tag

Köszi mindenkinek a válaszokat.

Akkor a feladó látja csak, hogy neki milyen költsége lesz,
de nekem nincs vele költségem, s a teljes összeget kapom ezek szerint.

(#21178) Almos válasza INGJOKE (#21176) üzenetére


Almos
aktív tag

Én is most kaptam meg néhány perce...

(#21179) Leslie-Sz


Leslie-Sz
újonc

Nem azért vártuk, hogy ezzel esetleg betétbiztosításunk is lesz? :((

(#21180) vmarci21 válasza Leslie-Sz (#21179) üzenetére


vmarci21
tag

Ezzel betétbiztosítás még nem lesz, bár kétségkívül a költözés előfeltétele a betétbiztosításnak, mivel működésileg elég szép átfedés van a Litván Revolut Bank és a Litván Revolut e-pénz kibocsátó között.

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#21181) Oliverda válasza INGJOKE (#21176) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebben mi annyira vicces?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21182) kmarci25 válasza Oliverda (#21181) üzenetére


kmarci25
veterán

A Lol-okat én sem értem. Litvánia azért nem balkán, semmilyen értelemben sem, sőt... :U

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21183) Oliverda válasza kmarci25 (#21182) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, sok szempontból előttünk járnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21184) hedgehog válasza Leslie-Sz (#21179) üzenetére


hedgehog
senior tag

ez még nem bank lesz, hanem csak más országbéli e-pénz szolgáltató (vmarci is kb. ezt írta, csak egyértelműsítettem)

-- aka p3d3str1an

(#21185) INGJOKE válasza Oliverda (#21181) üzenetére


INGJOKE
veterán

És kmarci25

Nyilván az indokok a viccesek, nem litvánia, bár ha megkérdeznéd, hova költöznék szívesen akkor litvánia sem lenne a sor elején... :D

[ Szerkesztve ]

(#21186) Oliverda válasza INGJOKE (#21185) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem semmi különös nincs ebben. A brexit egy teljesen valid indok, akárcsak az a meg nem említett dolog, hogy egy lépéssel közelebb kerülnek a banki működéshez.

Litvániában nem jártam még, így én ilyet a magam részéről nem jelentenék ki.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21187) INGJOKE válasza Oliverda (#21186) üzenetére


INGJOKE
veterán

Banki működés=több költség=drágább díjak(ingyen dolgok elvesztése)

Én annyira nem várom ezt :D

(#21188) Oliverda válasza INGJOKE (#21187) üzenetére


Oliverda
félisten

Milyen költségei vannak egy litván bank üzemeltetésének?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21189) Tuomas válasza INGJOKE (#21185) üzenetére


Tuomas
addikt

A transferwise is nagyjából ezt csinálja ha nem tévedek, az meg Belgiumba "megy", ott szerzett licenszet. Náluk már ki is osztották az új banki adatokat, szóval teljesen jogos indokokat írnak.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21190) INGJOKE válasza Oliverda (#21188) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ha lesz a számládra betétbiztosítás? :)

Nyilván semmi, ők is szeretnek saját zsebből fizetni, ha baj van... :D

(#21191) emeritus válasza t2g (#21177) üzenetére


emeritus
tag

Ezt én másképp gondolom. a Revolut által a Revolut felhasználóknak irottak értelemszerűen a Revolut ügyfeleknek, illetve a részükre felszámítható költségekről szólnak.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#21192) Oliverda válasza INGJOKE (#21190) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem neked fogalmad sincs arról, miket beszélsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21193) ThomasG


ThomasG
újonc

Sziasztok!!

Ha már Revolut Litvánia, egy elég aktuális kérdés:
A nemzetközi kifizetéshez az új IBAN számot is el kell majd küldeni a munkáltatónak, de ennek az új számnak az idejéről (és bevezetéséről) konkrét dátumot nem írnak ("hamarosan"). A gyakori kérdések között ott van, hogy 2 hónapig a GB IBAN is fogad (még) kifizetéseket, de ez márciusi keltezésű, és nincs jelezve, hogy mi a kezdődátum.
Tud valaki részleteket? Nyilván azon morfondírozom, hogy a megváltozott fizetési adatok miatt nem ér célba a hónap első felében esedékes fizum, és csak remélem, hogy a Revolut van annyira profi, hogy ez az átállás nem okoz ilyen fennakadásokat.

(#21194) Tuomas válasza ThomasG (#21193) üzenetére


Tuomas
addikt

Nyilván az új IBAN szám bevezetésétől számítódik a 2 hónap, tehát amikor megkapod az új számlaszámod.
Transferwisenál is így van, már megvan az új, azt tudom már használni, de ott van a régi is, amit még tudok használni, kvázi ott júliusig 2 számlaszámom van.
Szerintem itt is így lesz, 2 hónapig.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21195) bigdady válasza INGJOKE (#21176) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én nem kaptam, lehet UK címmel regeltem anno azért nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#21196) Zeki


Zeki
nagyúr

Ha már nekem van Revolutom, hogy tudom megcsinálni, hogy ugyanaz legyen a lányom ájfonján, és tudjon vele fizetni? Nagyon nem akar működni az elgondolásom.

(#21197) balco válasza Zeki (#21196) üzenetére


balco
aktív tag

Applepaybe felveszed a kártyát?

(#21198) sub71 válasza Zeki (#21196) üzenetére


sub71
aktív tag

Szerintem 1 Revolut fiók = 1 telefonszám. Add oda neki a kártyát, te meg használd telefonon vagy fordítva... bár lehet elég a kártyát bereggelni az ApplePay alá, ha az ájfonnak nem gond hogy más nevére szól a kártya

[ Szerkesztve ]

(#21199) Zeki válasza balco (#21197) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, hogy eleve apple paybe felvenni? Azt akkor letesztelem és nem kell revolut app.

(#21200) Zeki válasza balco (#21197) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, tényleg ez volt a legegyszerűbb! Apple payben kártya hozzáadása.

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.