Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) Somatom válasza Oliverda (#21650) üzenetére


Somatom
veterán

Elolvastam, de ezek közül szted melyik vonatkozik rá? Mitől károsul azzal a Revolut, ha a haverok odaadják neki a kp. -t, ő topupol, aztán a Revo kártyájával fizet? Ez kifejezetten jó a Revolut -nak.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21652) Tuomas válasza Somatom (#21651) üzenetére


Tuomas
addikt

Leírom részletesen én mire gondolok:

Képzeld el a szituációt, hogy van a Revolut egyenlegeden mondjuk 10 000 ft.
Elmész egy fesztiválra, több napra, többedmagaddal, ahol a revolut kártyáddal a rajta lévő 10 000 ft-nak és a pénzbekéréseknek hála forgalmazol összesen 40 000 ft-ot, majd utolsó napon még felnyomsz rá 5 000 ft-ot.

A revolut bekéri a számlakivonatodat, ő azon azt látja, hogy a számládon lévő x forintból 15 000-et töltöttél fel Revolutra.
A maradék 25 000 ft nincs alátámasztva, nincs igazolva, hogy honnan jött, mert nem a számládról töltötted fel, és nem a saját jövedelmeddel töltötted fel és nem azt használtad fel.

Ha ez fordítva lenne és mondjuk 40 000 ft-al lenne saját számláról feltöltve és pénzbekérővel 5 000 ft-ot még kapsz valahonnan, akkor gyanítom semmi probléma nem lenne, mert az arányok teljesen rendben lennének.

Ebben az esetben viszont én azt valószínűsítem, hogy abban a pár napban jóval több pénzforgalom volt a kártyán, mint amennyi megszokott volt és több, mint amennyit igazolni tudott volna.

A teljes történetet és összeget persze sosem fogjuk megismerni, de én ilyet sejtek az okok között, ami teljesen elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21653) Oliverda válasza Somatom (#21651) üzenetére


Oliverda
félisten

Bármelyik ezek közül:

- készpénz átvételére irányuló tranzakcióra, kivéve a bankautomatától történő készpénzfelvételt;

- nem saját tulajdonban lévő Revolut-számla feletti ellenőrzés gyakorlására vagy annak használatára;

- Revolut-kártya átadására egy másik személynek;

- lehetővé tenni, hogy bárki más hozzáférhessen az Ön számlájához vagy a Revolut apphoz, vagy használhassa azt;

De felesleges is erre több karaktert pazarolni, úgysem fogjuk megtudni, hogy pontosan mit csinált a cikkben szereplő személy.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21654) zsamiatt válasza Tuomas (#21652) üzenetére


zsamiatt
őstag

ezzel az a gáz, hogy pl egy otps kártyát nem fognak letiltani azért mert egy cibes, meg egy raffis netán egy unicredites ismerösöd ráutal és azzal az otp kártyával te fizetsz nekik.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21655) Oliverda válasza zsamiatt (#21654) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor Revolut helyett OTP-t kell használni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21656) Somatom válasza Oliverda (#21653) üzenetére


Somatom
veterán

"úgysem fogjuk megtudni, hogy pontosan mit csinált a cikkben szereplő személy"

De, legalább azt jó lenne tudni, hogy a Revolut szerint mi volt a bűne. Ha egy szolgáltató elutasít, akkor az a minimum, hogy közölje az okát. Ez a "mert nincs rajta sapka" nem ok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21657) Tuomas válasza zsamiatt (#21654) üzenetére


Tuomas
addikt

1. Te bankok közötti utalásról írsz, a revolut viszont nem bank. Sokszor le lett írva, hogy a fintech cégekre valamelyest más szabályok vonatkoznak, mint a bankokra.
2. Próbáld ki, hogy ilyet csinálsz, úgy, hogy más jövedelmed ezen kívül nem lesz, aztán majd írd meg, hogy pl a NAV mit szólt a dologhoz, és hozzáfértél-e a számládhoz.

We were here

(#21658) zsamiatt válasza Oliverda (#21655) üzenetére


zsamiatt
őstag

gratulálok, remekül érveltél :W

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21659) zsamiatt válasza Tuomas (#21657) üzenetére


zsamiatt
őstag

a számla kezelés banki tevékenység, mint ilyen MNB engedély köteles Magyarországon IS és jogszabályoknak kell megfelelni. Ebbe a vitába nem fogunk megint bele menni.
Bizonyos összeg határ alatt a NAVval sincs probléma. De ha utána nézel a énz mosás törvénynek egyértelműen bene van milyen összeghatároknál kell jelentenie a pénz intézeteknek a gyanús pénz mozgásokat.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21660) Tuomas válasza zsamiatt (#21659) üzenetére


Tuomas
addikt

Az azért ugye megvan, hogy a revolut nem az MNB alá tartozik? :U
Egyébként nem tudom feltűnt-e, de még csak nem is magyar számlaszámod van revoluton belül.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21661) Oliverda válasza zsamiatt (#21658) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez nem egy közszolgáltatás. Vannak bizonyos feltételek, aminek, ha nem tudsz megfelelni, nem nyújtanak neked szolgáltatást. A Revolutnak is világosan le vannak írva a feltételei a feljebb linkelt oldalon.

Egyébként ne gondold azt, hogy a magyar bankokkal bármit meg lehet csinálni. Pl. tavaly a Budapest Bank tucatjával mondta fel a hitelkártya szerződéseket indoklás nélkül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21662) zsamiatt válasza Tuomas (#21660) üzenetére


zsamiatt
őstag

ja, de az MNB-nek van megfelelője Angliában is. Ahol szintén nem végezhet bárki ilyen tevékenységet. Nem véletlen, hogy a számlákat nem a revo kezeli hanem mögöttes bank.
Egyébként meg EU-n belüli szerződések miatt is meg kell felelnie a szolgáltatásnak az adott piacon. Tehát igen, előbb utóbb a revonak is meg kell felelnie az MNB-nek ha magyar ügyfeleket akar kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21663) zsamiatt válasza Oliverda (#21661) üzenetére


zsamiatt
őstag

a hitelkártya és a sima számla vezetés elégé más téma.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21664) szabi__memo válasza zsamiatt (#21659) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Így igaz. Ez az összeghatár több nagyságrenddel nagyobb mint aminél a Revolut már ugrik. Valamint jelenti (alapos gyanú esetén) és nem faggat, zárol, hogy mi honnan van amikor eu-n belülről saját név alól érkezik a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#21665) agroman válasza Tuomas (#21652) üzenetére


agroman
senior tag

"A maradék 25 000 ft nincs alátámasztva, nincs igazolva, hogy honnan jött, "

mi van? ha rev-es penzbekerovel lett feltoltve, hogy ne tudna rola mindent?
ott a szamlaszam vagy a kartyaszama...
mindent tud a revo.

------

(#21666) zsamiatt válasza szabi__memo (#21664) üzenetére


zsamiatt
őstag

Így van. A revo nem hatóság.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21667) zsamiatt válasza agroman (#21665) üzenetére


zsamiatt
őstag

a top upolnak akkor is ott van honnan jött...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21668) Tuomas válasza zsamiatt (#21662) üzenetére


Tuomas
addikt

És tudod, hogy az MNB angliai megfelelőjénél milyen szabályok vonatkoznak a Fintech cégekre vonatkozóan, ami egyébként itthon az MNB-nél még egy ismeretlen fogalom? És azt tudod, hogy Angliában mit tartalmaz pontosan a pénzmosás ellenes törvény?

We were here

(#21669) Tuomas válasza agroman (#21665) üzenetére


Tuomas
addikt

Tudja az emberünk igazolni, hogy az a pénz honnan van? Beküldi az illető számlakivonatát is? Nem véletlenül írják ám azt is, hogy saját számláról töltsd fel az egyenleged.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21670) agroman válasza Tuomas (#21669) üzenetére


agroman
senior tag

a munkaltatod tudja igazolni, hogy mibol fizette a beredet?
az nem zavarja a revolut-ot?
azert ennyire ne menjetek mar le kutyaba!

ha torvenytelen a penzbekeres akkor miert ad ra lehetoseget a revolut?

[ Szerkesztve ]

------

(#21671) szabi__memo válasza agroman (#21665) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan.
Én használom a Revolut-ot de tartok tőle hogy egyszer belefutok. Nincs titkolni valóm, de
- nem szeretnék ezzel szívni
- és nem szeretnék magáncégnek olyan papírokat küldeni amikhez bizony semmi közük nincs
Oldják meg ezt úgy ahogy más cégek megteszik régóta. Nem értem mit miért csinálnak és ez aggasztó. Főleg hogy semmiféle törvény nem kötelezi őket ilyenekre. Eu-s szabályozás van. Tehát nincs olyan ami miatt kellene, ahogy másoknak sem kell.
Akkormeg miért is csinálják?? Uk-t meg hanyagoljuk, már nem is oda tartozunk hanem a legbarátibb litván szabályozás alá

[ Szerkesztve ]

(#21672) Tuomas válasza agroman (#21670) üzenetére


Tuomas
addikt

Örülök, hogy kiragadsz mondatokat a hozzászólásomból, leírtam azt is, hogy szerintem az arányokkal volt a baj.
Ha neked van 50 000 fortinod, abból 10 000 ft a saját kereseted, 40 000 ft-ot a nagyitól kaptál. és a revolut azt kéri, hogy mutasd meg, honnan van az az 50 000 forint, te megmutatod a számlakivonatodat, akkor mit lát? Hát azt, hogy ebből az 50 000 ft-ból csak 10 000 ft-ot tudtál bizonyítani. A maradék 40 000 forintnak nincs fedezete, nem a saját számládról (nem arról a számláról, aminek a kivonatát beküldted) érkezett a pénz.

"ha torvenytelen a penzbekeres akkor miert ad ra lehetoseget a revolut?"

Senki nem mondta, hogy törvénytelen, de azt te is láthatod, hogy ha az egyenleged 1/5- ét saját pénzből, a 4/5-ét pedig nem saját pénzből, pénzbekérőkkel töltöd fel, az nem rendeltetésszerű használat.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21673) zsamiatt válasza Tuomas (#21668) üzenetére


zsamiatt
őstag

a pénzmosás elleni törvény egész europára vonatkozik...

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21674) Somatom válasza szabi__memo (#21671) üzenetére


Somatom
veterán

Ezen a szálon agyalok én is, ezt nem értem. A bizalmatlanság következménye, hogy az emberek visszatartják a pénzüket. Minden pénzügyi szolgáltatónak az az érdeke, hogy minél több pénz legyen rábízva. Akkor a Revolutnak miért nem? Annyira nem megy jól a szekér, hogy megengedjék maguknak ezt a luxust.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21675) Tuomas válasza zsamiatt (#21673) üzenetére


Tuomas
addikt

A pénzmosás és terrorizmus elleni törvény tagállami szinten eltérő, az EU jogszabályi keretet alkotott, aminek minden országnak meg kell felelnie a helyi jogszabályát illetően, de az nem jelenti azt, hogy egyes országok ne tehetnének bele külön rendelkezéseket.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21676) zsamiatt válasza Tuomas (#21675) üzenetére


zsamiatt
őstag

így van de azon nem enyhíthet. Ha meg logikusan belegondolsz miért is tenné?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21677) szabi__memo válasza Tuomas (#21675) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tehát szerinted jelenleg létezik a világon olyan hatóság ami terrorizmus védelem alatt 100eurós összegekhez köt bármiféle intézkedést? Neee

(#21678) Tuomas válasza zsamiatt (#21676) üzenetére


Tuomas
addikt

És, ki beszélt enyhítésről? Én arra céloztam, hogy az Uk rendelkezések simán lehetnek szigorúbbak a hazai rendelkezéseknél, különös tekintettel a Fintech cégekre, mert rájuk a banki szabályozások nem vonatkoznak, így logikusnak tűnik, hogy valamivel szabályozzák az ő működésüket is.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21679) Tuomas válasza szabi__memo (#21677) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerintem nem csak összeghez köt, hanem pénzmozgáshoz, használati sémákhoz. Ha abban talál (saját értelmezése szerint) rendelleneset az algoritmus, akkor zárol. Azt nem mondom, hogy az algoritmus működése kikövetkeztethető.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21680) szabi__memo válasza Tuomas (#21679) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos vagyok benne hogy nincs ilyen elvárás hatósági részről sem.
Ez nem az a szint. Amire sokkal nagyobb az esély az egy túltolt hibás működési séma

[ Szerkesztve ]

(#21681) INGJOKE válasza Somatom (#21656) üzenetére


INGJOKE
veterán

Mikor a biztosító indoklás nélkül felmondja a biztosításod évfordulóra, akkor mit csinálsz? Mit kérdezel tőlük? :D

(#21682) zsamiatt válasza Tuomas (#21678) üzenetére


zsamiatt
őstag

Akkor miről beszélsz? Ne haragudj de nem értelek. Szerintem már nagyon offtopickba kezdünk átmenni.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21683) bigdady válasza hedgehog (#21636) üzenetére


bigdady
nagyúr

"Ha a Standard csomag felhasználóinak ingyenesen biztosított szinten felül használtad bármelyik Premium-szolgáltatást (azaz az itt felsoroltak egyikét), Metal-szolgáltatást (azaz az itt felsoroltak egyikét) vagy Standard-szolgáltatást, akkor a szolgáltatások általad történő használata alapján részleges visszatérítést biztosítunk neked. Ha rendelsz egy fizikai Revolut-kártyát, és alacsonyabb szintre váltasz a Premium- vagy a Metal-tagságodról, levonjuk a kártya és az expressz kézbesítés díját a Revolut-számládról, mielőtt visszatérítenénk a Premium vagy a Metal csomag díját."

Köszi. Jól értelmezem, hogy ha felváltok havi prémiumra 1700 Ft-ért és rendelek a gyereknek egy junior kártyát és 14 napon belül visszafelé módosítok akkor 16 font büntivel megúszom és max a junior kártyája díját és az extra kiszállítását ki kell fizetnem (mondjuk az nem tudom mennyi, mert csak akkor látom ha már prémium vagyok nem?) :R

[ Szerkesztve ]

(#21684) Tuomas válasza zsamiatt (#21682) üzenetére


Tuomas
addikt

Szerkesztettem:
"Én arra céloztam, hogy az Uk rendelkezések simán lehetnek szigorúbbak a hazai rendelkezéseknél, különös tekintettel a Fintech cégekre, mert rájuk a banki szabályozások nem vonatkoznak, így logikusnak tűnik, hogy valamivel szabályozzák az ő működésüket is."

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21685) agroman válasza Tuomas (#21672) üzenetére


agroman
senior tag

te is kiragadsz egy esetet..az ugyfel elotte megforgatott akar millios osszeget, de a revolut piti 40e ft-ert bortonbe is kuldene vkit..(a'la penzmosas vagy terrorizmus)

tele a net online penzugyi szolgaltatokkal, de sehol nincs ilyen primitiv rendszer.
mar reg csodbe ment volna a paypal, ha az ebay-es vagy etsy-s maganszemely eladokat sztatnak azzal hogy a vevonek vajon honnan van penze amit atutalt az eladott poloert, bogreert, stb.

------

(#21686) Tuomas válasza szabi__memo (#21680) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez egy véget nem érő téma. :DDD
Én úgy tudom, és már többször szóba került itt, hogy egyszer jó alaposan megbírságolták őket, mert túl engedékeny volt, nem szűrt jól az algoritmus.
Túl van tolva? Lehet, nem tagadom.
A saját seggüket védik? Ebben an ráció. Szerintem pár kuncsaft elvesztése még mindig "olcsóbb", mint egy büntetés valamelyik hatóságtól.

We were here

(#21687) szabi__memo válasza Tuomas (#21684) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Én úgy értem hogy a fenti esetnek semmi köze UK-hez, mert most történt. Ezek a dolgok se nem Uk se nem EU szabályozás okán történnek. Ezek szimplán a Revolut hibái

mert túl engedékeny volt.
Mármint amikor ki volt fullra kapcsolva a védelem és dollármilliókat mostak át raktuk? Lehet. Tényleg erre ez jó a megoldás

[ Szerkesztve ]

(#21688) Tuomas válasza agroman (#21685) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát persze, hogy kiragadok, mert ez a fesztiválos eset volt a téma. Ha nem tűnt volna fel, minden hsz-t erre írtam, hogy ebben az esetben szerintem mi lehetett a probléma, ahogy írtam is. :DDD
És igazából értelmetlen erről tovább vitázni, mert nem tudjuk, hogy a cikkben szerplő mennyit forgatott meg, ahogy sok mást sem az esetről. Én csupán felvázoltam egy lehetséges forgatókönyvet, hogy mi lehetett a baj.
És igazából mindegyik zárolásos esetre igaz az, hogy felesleges róla vitázni, mert mindig csak a "sértett" álláspontját fogjuk ismerni, aki persze nagy valószínűséggel (persze előfordulhat kivétel) nem fogja elismerni, hogy igen, hülyeséget csináltam, ha esetleg tényleg valami olyasmit csinált, ami nem rendeltetésszerű.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21689) Somatom válasza INGJOKE (#21681) üzenetére


Somatom
veterán

Semmit. A felettes hatósághoz fordulok. Angliában mely hatóság jogosult az anyja hátán megb...ni a Revolutot? Vajon az angol állampolgárokkal szemben is ilyen a Revolut hozzáállása?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21690) zsamiatt válasza Tuomas (#21684) üzenetére


zsamiatt
őstag

így már értem. A banki szolgáltatásokat mindenhol szigorúan veszik a világban. Nem mondom, hogy nem lehet ilyen törvény Angliában, de az EU-n belül minden országban a szolgáltatás nyújtása szerinti ország jogszabályának kell megfelelni. Ráadásul ha már önálló pénzkezeléssel rendelkezik akkor alapvetően nem is fintech hanem bank. Jelenleg a revo tudtommal semmilyen pénzt nem tárol. Amíg nincs meg a banki licence nem is tárolhat.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21691) Tuomas válasza szabi__memo (#21687) üzenetére


Tuomas
addikt

Amíg GB számlád van, addig UK-hoz tartozol, szerintem.

We were here

(#21692) szabi__memo válasza Tuomas (#21691) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

De nem az van. Nem áttettek már minden keleteurópait?

(#21693) Tuomas válasza zsamiatt (#21690) üzenetére


Tuomas
addikt

"...de az EU-n belül minden országban a szolgáltatás nyújtása szerinti ország jogszabályának kell megfelelni."
Azoknak, valamint meg kell felelni annak az országnak a jogszabályainak is, ahonnan működik a szolgáltatást nyújtó, de lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21694) Tuomas válasza szabi__memo (#21692) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem még GB számlaszámom van. Folyamatban van az átállás.
Neked már Litván?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21695) 1stVikman válasza bigdady (#21683) üzenetére


1stVikman
senior tag

Én is gondolkoztam ezen, hogy metal kártyám legyen, De:
Akkor ~16ezer volt a metal kártya díja és ~7ezer az express szállítás, ami mind ingyen lett volna. Ezeket kellett volna visszafizetni alacsonyabb csomagra váltás esetén.
Nekem ennyit nem ért volna meg egy fém bankkártya, mert jelenlegi ismerkedős fázisban bőven elég a standard csomag számomra.

(#21696) INGJOKE válasza Somatom (#21689) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem már többször mondták fel Magyarországon biztosítok évfordulóra a lakás/casco biztosításom. Nem kell megindokolni neki, benne van a szerződésbe, ahogy neked se kell megindokolni, ha felmondod évfordulóra. Nyilván nem érte meg nekik, mert mindig volt valami amire fizetni kellet nekik. Ennyi... :)

(#21697) Somatom válasza INGJOKE (#21696) üzenetére


Somatom
veterán

A biztosítók amúgy is nagyot kaszálnak. A Revolut -ról viszont ez nem mondható el. Neki úgy kell(ene) a felhasználók bizalma (és pénze), mint egy falat kenyér. Ha bíznék bennük, akkor én is több pénzt tartanék náluk. Így viszont szigorúan csak annyit, amennyinek a bebukását retorzió fontolgatása nélkül elviselem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21698) INGJOKE válasza Somatom (#21697) üzenetére


INGJOKE
veterán

Ámen. :)

(#21699) kgyurma


kgyurma
csendes tag

Sziasztok, nem igazán akarok a fenti izgalmas eszmecserébe belefolyni, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy kinek mi a véleménye. Fiam most lett 18 éves, várhatóan egyetemre fog járni, vagyis eddig is diák volt, ezután is diák lesz saját jövedelem nélkül. Készítettünk neki egy saját Revolut accountot, nekem már sok éve van (amit egyébként eddig ő használt, mivel még nem volt 18). Egyéb bankkártyája nincs, a Revolutját feltölteni én szoktam a sajátommal. Vajon ha esetleg fiamtól fognak kérni jövedelemigazolást, akkor elfogadható-e az, hogy diák és én töltögetem a számláját. Van erre vonatkozólag bárkinek tapasztalata vagy véleménye?

(#21700) hedgehog válasza kgyurma (#21699) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy évek óta erre kapják/kapták a gyerekeim a zsebpénzt (már amelyik elmúlt 18, de még nem dolgozik :D ), és senki semmit nem kért tőlük.
Egyébként olyat olvastam már, hogy ilyenkor bekérik tőled kérik a pénzforrás igazolást, de már sajna nem emlékszem hol.

-- aka p3d3str1an

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.