Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21451) gzbotii válasza Ezekiell (#21434) üzenetére


gzbotii
veterán

Fintechnél szerintem alap, hogy legyen mindig egy második kártya nálunk. Felléphetnek gondok, és igen kellemetlen lehet, hogy ott áll az ember, fizetni nem tud.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21452) Ezekiell válasza gzbotii (#21451) üzenetére


Ezekiell
veterán

Sztem is, de azért le kell írni :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21453) sopruk válasza #20749568 (#21449) üzenetére


sopruk
aktív tag

Az összeg alatt találod az "Add note" lehetőséget, ha erre gondoltál...

(#21455) Turbobacsi válasza Tuomas (#21427) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"Egyedül az Ersténél volt valami gebasz, a hitelkártyákkal valami MCC kód miatt, de azt hiszem már az is elhárult." --> már régen töltöttem fel Erste hitelkártyáról, meg tudjátok erősíteni hogy újra vásárlásnak számít, nem KP. felvételnek?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#21456) Tuomas válasza Turbobacsi (#21455) üzenetére


Tuomas
addikt

[link]

We were here

(#21457) z67 válasza Turbobacsi (#21455) üzenetére


z67
őstag

Kp. felvételnek számít a hitelkártyánál.

4000 Ft teszttöltés 1 napi kamata 55 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#21458) ThomasG válasza Gabás (#21436) üzenetére


ThomasG
újonc

Nagyon köszönöm, akkor Revolutról utalással küldöm. :)

(#21459) vampire17 válasza UberMutant (#21343) üzenetére


vampire17
addikt

Kb mennyi utan? mar utaltam ra parszor, de meg semmi... Kellemetlen, meg volt szokva h nem kell figyelnem es most mindig akkor dobja vissza, amikor surgosen kell fizetnem (mert pl feltartom a sort..)

(#21460) Sátán44


Sátán44
addikt

Revoban, hogy lehet pénz kérést létrehozni. Erre lenne szükségem:

Azoknak, akik nem rendelkeznek az appal, létrehozunk egy fizetési hivatkozást, amelyen keresztül AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, JPY, NOK, PLN, RON, SEK, USD, ZAR pénznemű hitel- és bankkártyájukkal is megadhatják neked a pénzt. Ne feledd, hogy ezért kis összegű díjat számíthatunk fel a költségeink fedezésére. A tranzakció véglegesítése előtt látni fogod, hogy felszámítottuk-e a díjat, és ha igen, mennyit kell fizetned.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21461) Ezekiell válasza Sátán44 (#21460) üzenetére


Ezekiell
veterán

Payments -> Payment link (jobb szélen a listában, húzd balra a Bank transfer/stb sort)

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21462) Sátán44 válasza Ezekiell (#21461) üzenetére


Sátán44
addikt

Köszönöm, megtaláltam. :R

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#21463) emeritus válasza Sátán44 (#21462) üzenetére


emeritus
tag

Megoldódott...

[ Szerkesztve ]

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#21464) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Ha meghívok valakit az appból, akkor ő ingyen fogja megkapni a fizikai kártyát?

(#21465) Serpiko válasza chatran (#21464) üzenetére


Serpiko
addikt

Igen

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#21466) Tuomas válasza Serpiko (#21465) üzenetére


Tuomas
addikt

Vagy nem. :DDD
Én úgy tudom, hogy nem mindig. Nekem pl most nem írja azt.

We were here

(#21467) UberMutant válasza Tuomas (#21466) üzenetére


UberMutant
őstag

a kártya ingyenes, a szállításért kell fizetni.

(#21468) Tuomas válasza UberMutant (#21467) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt én tudom, miért nekem írod? :DDD

We were here

(#21469) UberMutant válasza Tuomas (#21468) üzenetére


UberMutant
őstag

kiegészítés a tiédhez :C
mert estig ezen fog menni a vita különben.

(#21470) Tuomas válasza UberMutant (#21469) üzenetére


Tuomas
addikt

Ja oké. :C :R

We were here

(#21471) chatran válasza UberMutant (#21467) üzenetére


chatran
őstag

Hm, tavaly júliusban streng fórumtárs hívott meg engem, akkor nekem ingyenesen küldték ki a MasterCard fizikai kártyám. Ez azóta megváltozott? Már tuti fizetni kell a szállításért a meghívottnak?

(#21472) Ezekiell válasza chatran (#21471) üzenetére


Ezekiell
veterán

Van amikor kell, van amikor nem kell. Akciókban nem kell, de az nem állandó.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21473) Friczy válasza bigdady (#21402) üzenetére


Friczy
senior tag

Jogilag nem használhatja a te kártyádat más. Az, hogy a gyakorlatban ezt meg lehet tenni, ezen a tényen nem változtat.

(#21474) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!
Új telefont vettem és költöznék át rá.
Le tudja valaki részletesen írni, hogy mi a folyamata annak, hogy a régi telefonon lévő számlám tovább tudjam használni az új telefonon?
Itt visszaolvasva azért vannak buktatók.
Jelenleg "ingyenes fiók nyitása" az egyetlen gomb, amire kattintani lehet az app indítása után.
Sim még a régi telefonban.

(#21475) Ezekiell válasza 1stVikman (#21474) üzenetére


Ezekiell
veterán

Rakd ét a sim-edet az új telóba, és menni fog. Beírod a számodat, küld SMS-t, és be tudsz lépni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21476) balinlin


balinlin
senior tag

Nálam ma reggelre lett fekete az R betű az ikonon. (Android)

(#21477) 1stVikman válasza Ezekiell (#21475) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszi, hazáértem és kipróbálom.

(#21478) kmarci25 válasza 1stVikman (#21477) üzenetére


kmarci25
veterán

Pont ahogy írták korábban. Én is telefont cseréltem, SIM kártya az újba, app feltesz, belép, működik. Semmi trükk nem kellett.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21479) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Metál előfizetés esetén eBay vásárlások után jár az 1% visszatérítés?

(#21480) Oliverda válasza Franky2Ster (#21479) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha Európán kívülről rendelsz, akkor igen.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21481) kovisoft válasza Oliverda (#21480) üzenetére


kovisoft
őstag

Max ha nem PayPal-lel vásárolsz, hanem közvetlenül a kártyáddal. PayPal vásárlásnál egy luxemburgi partner lesz.

(#21482) balinlin válasza kovisoft (#21481) üzenetére


balinlin
senior tag

Sőt mivel az is a paypal dolgozza fel, lehet hogy akkor sem...

(#21483) Oliverda válasza balinlin (#21482) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, ha normálisan be van állítva az eladó/kereskedő oldalán a fiók:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21484) 1stVikman válasza Ezekiell (#21475) üzenetére


1stVikman
senior tag

+kmarci25
Köszi, sikerült minden gond nélkül. :R

(#21485) bigdady válasza Friczy (#21473) üzenetére


bigdady
nagyúr

Telefonjában regisztráltam a kártyám és NFC-vel fizet, ha akarná sem tudná megmutatni kinek a néven van mivel digitalizált kártya. Még fizikai kártyát sem ellenőriz senki nem hogy digitalizáltat szóval a jog itt háttérbe szorul ha jogos ha nem tökéletesen működik. Ellenőrizhetetlen

[ Szerkesztve ]

(#21487) bigdady válasza SzabóTamàs90 (#21486) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem is állítottam hogy az :)

(#21489) Somatom válasza SzabóTamàs90 (#21488) üzenetére


Somatom
veterán

Te mióta vagy a PH -n? A fórum leírt szabályai csupán irányadó ajánlások. Itt az a szabálytalan, amit a moderálásra jogosultak szabálytalannak tartanak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21490) Tuomas válasza SzabóTamàs90 (#21488) üzenetére


Tuomas
addikt

Bármikor kérhetsz moderációt itt, ha úgy érzed, szabályellenes dolgot tapasztalsz.
Szerintem amúgy ez nem az, mivel azt írta le, ő hogy hogyan használja, és nem azt, hogy te is használd úgy, ez pedig a saját felelőssége. De ennek utána járok.

Egyébként meg tegye fel a kezét az, aki még soha életében nem vitte el magával valaki hozzátartozója kártyáját, hogy azzal vásároljon be, vagy vegyen fel pénzt, mert megérték rá.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21491) balinlin válasza Tuomas (#21490) üzenetére


balinlin
senior tag

Tegye fel az is a kezét aki soha nem használt még tört szoftvert. Arra meg haraptak itt emlékeim szerint.
Ettől függetlenül szerintem sem nagy bűn ezt a kártyahasználati megoldást emlegetni.

(#21493) Tuomas válasza SzabóTamàs90 (#21492) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem tudom, én nem érzékeltem ajánlásnak. Alapvetően nem vagyok ellene, hogy felmerüljön a téma, egy fontos okból: az is le van írva, hogy ez tiltott, nem szerencsés. Így ennek tájékoztató, informatív jellege van, mert lehet, hogy sokan nem is tudnák azt, hogy szabálytalan, ha nem kerülne szóba, így viszont tudják. De mondom, utána járok, folyamatban.
Na meg ilyen elven akkor a lakcímes-gpayes trükközést is nyugodtan tilthatnánk.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21495) Tuomas válasza SzabóTamàs90 (#21494) üzenetére


Tuomas
addikt

Ezt megtettétek ti helyette, így szerintem rendben vagyunk. :) :R

We were here

(#21496) INGJOKE válasza Tuomas (#21490) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nálunk rendszeres hogy kolléganők odaadják a bankkárytájukat én meg veszek le nekik a városba pénzt, mert ahol laknak falun nincs ATM. :DDD :DDD :DDD

(#21497) Somatom válasza SzabóTamàs90 (#21492) üzenetére


Somatom
veterán

"és a moderálási elvekkel sem vagyok tisztában"
Mi sem. Egyik topikban símán mehet, amiért egy másikban kaphatsz egy hét tiltást. Láthatod, hogy még a TG is bizonytalan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21498) INGJOKE válasza Somatom (#21497) üzenetére


INGJOKE
veterán

Főleg az almás topicokban érzékenyek a moderátorok. :DDD :DDD :DDD

(#21499) Somatom válasza INGJOKE (#21498) üzenetére


Somatom
veterán

Arra nem szoktam járni. Az Android szakmaiban kaptam egy hét pihit egy rövidítés ajánlásáért.
A flottás topikból pedíg végleg kitiltottak, pedig.... :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21500) Tuomas válasza Somatom (#21497) üzenetére


Tuomas
addikt

Mert ok nélkül nem törlünk. Ha bizonytalanok vagyunk, kikérjük a többi TG, moderátor véleményét. Leírtam, hogy szerintem ez nem szabályellenes, azt is, hogy miért fér el itt. Ezt megerősítették, így maradhat.
Elég nehéz azt szem előtt tartani, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a szabályos és a nem szabályos között.
Lehetne azt is csinálni, hogy tiltunk és azonnal törlünk minden trükközést és szabályba ütközőt, de akkor a másik csoport háborodna fel, lásd gpay-es téma. Mert ugyebár fake lakcímet/tartózkodási címet megadni sem túl szabályos.
Szóval vagy tiltunk mindent, vagy próbálunk rugalmasak lenni, és engedni amíg lehet. Ez tőletek is függ.

Olyat csinálhatunk, hogy topik szinten összegyűjtjük, milyen témát kell kerülni, amit az összefoglalóban szerepeltetünk, esetleg a téma tudnivalókban is. Ha van ötletek ilyenekre és azt mondjátok, hogy pl a kártya kölcsönadása a továbbiakban még említés szintjén is legyen tiltva, akkor beleírjuk. Ha nem, akkor ejtsük a témát és haladjunk tovább.

We were here

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.