Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:
1.Megjött a fizikai kártyám, bankautomatánál pin cserés műveletet végeztem, mint első használat. Automata adott is papírt, hogy sikeres pin változtatás, de az app még mindig azt írja, hogy teljes aktiválás szükséges. Mit rontottam el?
2. Van virtuális és fizikai kártyám is. Ezek bármelyikét meg tudom adni a Gpay-ben, és tudom utána fizetésre használni a telefonom?

(#21352) Ezekiell válasza 1stVikman (#21351) üzenetére


Ezekiell
veterán

1) Fizess vele egyszer, és aktiválva lesz (ne Paypassal, hanem a normál módon fizess, PIN beírással)
2) Hát Magyarországon nem igazán sajna, csak akkor, ha régi GB számos kártyád van. Ennek megkerülése, hogy regisztrálsz Curve-ben, kéred az ingyen kártyát, 1 héten belül megjön, Curve appban hozzáadod a revolut kártyát, és a Curve fizikai kártyát regisztrálod be GPaybe. Tökéletesen működik így itthon is, és semmi extra költség nincs.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21353) goop válasza goop (#21347) üzenetére


goop
őstag

Sok ügyintéző után, nem tudják megerősíteni a fiókom. Ennyi volt, kártyát kidobtam, appot töröltem, by by revo.
Curve kártya is van, ha az nem lenne, az nagyobb érvágás lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#21354) Oliverda válasza goop (#21353) üzenetére


Oliverda
félisten

Jobb is ez így, nem neked való ez a sok izgalom. by by :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21355) goop válasza Oliverda (#21354) üzenetére


goop
őstag

Ja jobb, nyomorékok kértek még adóbevallást meg munkaszerződést stb, mind megkapták, meg a transferwisen lovagoltak, hogy az mi, meg adjak nekik tw kivonatot, azt is kaptak, bár nem értem minek nekik, szerintem nem tetszett nekik, hogy tw t használom revo helyett, csomó kártyás vásárlásom van/volt. Ez azért még ide kívánkozott.
@KTU: igen, vagy lehet 3x is, de ez szóba se került...
Asszony pajtásnak szintén többször átírva, őt nem keresték, mondjuk nem is használta az accot.

[ Szerkesztve ]

(#21356) KTU válasza goop (#21353) üzenetére


KTU
addikt

Hogy teljes legyen a kép.
Fél éve sem használod a Revolut-ot, és itt a topikba leírtad 2x írtad át a címed UK-ra. :U

".............szerintem nem tetszett nekik, hogy tw t használom revo helyett, csomó kártyás vásárlásom van/volt. Ez azért még ide kívánkozott."

Többet gondolsz mögé, mint ami valójában.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21357) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősöm úgy szeretett volna utalni nekem, hogy arra a számlaszámra küldött pénzt, amiről az én utalásomat kapta. Na most ugye ez nem az én számlaszámom. Mit lehet ilyenkor tenni? Hogy kaphatná vissza a pénzét?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#21358) bigdady válasza Aaron14 (#21357) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hát az elég szívás ha a magyar pl kh-s 104... bankszámlára utalt. Bankjában kérje a visszahívását asszem 30 vagy 90 nap

[ Szerkesztve ]

(#21359) 1stVikman válasza Ezekiell (#21352) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszi.
1.Akkor töltök rá pénzt és muszáj leszek fizetni vele.
2. Iban szerint még GB a számla , de nemrég volt itt szó róla, hogy átraknak minket Litván bankhoz. Kártyán nem látok GB - re utaló jelzést.

(#21360) kmarci25 válasza 1stVikman (#21359) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem a számla, a kártya a lényeg a "honosságban". Volt itt régebben egy link, amin ezt lehetett ellenőrizni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21361) Ezekiell válasza 1stVikman (#21359) üzenetére


Ezekiell
veterán

A kártya száma a lényeg, az a 4szer 4jegyű, ami rajta van - abban van "elrejtve" hogy GB vagy HU a kártya. Ha most csináltad, és nem több éve, akkor magyar kódú, és nem fog menni vele a Google pay, csak a Curve-ös módszerrel, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21362) KTU válasza 1stVikman (#21359) üzenetére


KTU
addikt

binlist.net vagy [link] de sajnos nem adnak pontos, megbízható infót.
Az utóbbi a kártyámat "UNITED KINGDOM", az előbbi "🇭🇺 Hungary"-nak jelzi.
Ez pedig "Country United States"
:N

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21363) balance11


balance11
csendes tag

Sziasztok!

Kis supportra lenne szükségem, remélem sikerrel járok. :)

Revolut számláról hogyan utaltok a Mákhoz? Mármint a számlaszám, rendben, de hogy adtok meg közleményt, ahol beleírjátok, hogy melyik értékpapír nyilvántartási-számlámra írják jóvá az elutalt összeget? Nekem nincs közlemény mezőm utalásnál, csak email, telefonszám.

Köszi a segítséget! :R

minden jóban van, valami biznisz...

(#21364) UberMutant válasza balance11 (#21363) üzenetére


UberMutant
őstag

miért nem kártyával fizetsz be?

(#21365) Shade45 válasza balance11 (#21363) üzenetére


Shade45
senior tag

Utaláskor a közlemény rovatba!
Amikor indítod az utalást, ahol beírod az utalni kívánt összeget, ott van közvetlen alatta a közlemény!

Vedd fel kedvencek közé a MÁK számlaszámát.

[ Szerkesztve ]

(#21366) Gabás válasza UberMutant (#21364) üzenetére


Gabás
addikt

sokkal lassabb a jóváírás

(#21367) 1stVikman válasza kmarci25 (#21360) üzenetére


1stVikman
senior tag

+Ezekiell
+KTU
Köszi.
A linken beütve egyik UK-nak másik Franciának hozzá. Most csináltam április végén a Revolut számlát, csak kipróbálás miatt.
Az a legbiztosabb, ha elcsattogok valahova aktiválni a kártyát és megpróbálom utána hozzáadni a Gpay-hez.
Ha nem megy nem gond, nem létszükség csak kíváncsiság. :)

(#21368) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Euró utalás esetén a teljes Iban szám kell ? Az esetemben a számok elé be kell írni, hogy FR76? Általában mennyi idő alatt teljesül az utalás?

(#21369) anadroid válasza ssgt1981 (#21368) üzenetére


anadroid
senior tag

A 76 ellenőrző szám, minden számlánál más.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#21370) cdl


cdl
senior tag

Nektek megy a pénzfeltöltés?
Egy OTP-s kártyát használok az elejétől fogva, de ma megmakacsolta magát a Rev.

(#21371) nikilauda válasza cdl (#21370) üzenetére


nikilauda
senior tag

Én ma tudtam OTP MasterCard-dal tölteni rá.

(#21372) ssgt1981 válasza anadroid (#21369) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Tehát akkor csak ez a 76 utáni szâmsor kell:
FR76 3xxx 3xxx 8xxx 0xxx 6xxx 2xx

(#21373) anadroid válasza ssgt1981 (#21372) üzenetére


anadroid
senior tag

NEEEM! A valódi IBAN kell. Az, amit a banktól tudhatsz meg.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#21374) nemtomki válasza ssgt1981 (#21372) üzenetére


nemtomki
csendes tag

az iban számodat a bankszámlakivonaton megtalálod. ha ez nem hozzáférhető, akkor iban kalkulátorral előállítható az elején levő 4 karakter:

https://www.iban.com/calculate-iban

(#21375) KTU válasza ssgt1981 (#21372) üzenetére


KTU
addikt

A bankoknak nincs "IBAN-ja"!!!

Az iban számot kalkulálják.

Magyarországon 3x8 db számjegyes bankszámlaszámból, amiből néha lehagyják az utolsó 8 db számjegyet ha csak nullákat tartalmaz, de ettől még IBAN számos utalásnál oda kell írni.

Olvasnivaló az IBAN: International Bank Account Number -ról ( (pdf) az MNB honlapjáról.

IBAN ellenellenző oldalak [link] és [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21376) KTU válasza ssgt1981 (#21372) üzenetére


KTU
addikt

Sajnos lehagytam:

Az ellenellenző oldalon válaszd ki az országot, majd írd be a bankszámlaszámot.
Amennyiben érvényes bankszámlaszámot írtál be, az iban-on kívül kiírja a bank BIC / SWIFT kódját is.
Erre is szükséged lehet az utalásnál.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21377) bigdady válasza KTU (#21375) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az Iban a nemzetközi/deviza utaláshoz/fogadáshoz szükséges bankszámla formátum. Magyarországon 28 karakter. 4 egyedi + a normál 3x8 karakter. OTP elhagyja az utolsó 8 karaktert de igazából az mind nulla. (Mindenkinek rajta van a banszamlakivonatán ha a bankszámla tud fogadni nemzetköziből utalást))

[ Szerkesztve ]

(#21378) KTU válasza bigdady (#21377) üzenetére


KTU
addikt

Valami mást írtam?
:F

Tudom hány karakter az iban mo.-on.
Nem azt írtam hogy az iban 3x8 karakter.
Hanem azt hogy Magyarországon 3x8 db számjegyes bankszámlaszámból kalkulálják.

A kérdező FR-el kezdődő iban-t írt,
ezért is van off-ba a mo.-i rész.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21379) ssgt1981 válasza anadroid (#21373) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Egy francia számlára kellene utalnom ezeket az adatokat kaptam:
SOCIETE GENERALE 101 AV GEN DE GAULLE 74200 THONON LES BAINS FRANCE
IBAN: FR76 3xxx 3xxx 8xxx 0xxx 6xxx 2xx
BIC: SOGEFRPP

Miután az appban az utalásnál kiválasztom, hogy Franciaország utána meg kell adni a kedvezményezett nevét az itt lévő IBAN számhoz a teljes fenti iban számot kell beírni?

[ Szerkesztve ]

(#21380) KTU válasza ssgt1981 (#21379) üzenetére


KTU
addikt

Az IBAN számnak része az FR76 is,
sőt ettől iban.
Be kell írni.

Leellenőrizted a német oldalon? [link]
BIC is egyezik?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21381) ssgt1981 válasza KTU (#21380) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi, tehát a teljes sor kell FR76-tól a 2xx-ig....
Mennyi idő alatt szokott ez teljesülni?

(#21382) Ezekiell válasza ssgt1981 (#21381) üzenetére


Ezekiell
veterán

Általában max 2-3 nap, de van hogy már aznap.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21383) Serpiko válasza cdl (#21370) üzenetére


Serpiko
addikt

Nálam is van ilyen mostanában egyre sűrűbben hogy nem megy a feltöltés. Aztán kb 10-15 perc múlva újra próbálom és megy szerencsére.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#21384) balance11 válasza Shade45 (#21365) üzenetére


balance11
csendes tag

Basszus...hogy én ezt mit kerestem :D

Köszi szépen! :R

minden jóban van, valami biznisz...

(#21385) cdl válasza Serpiko (#21383) üzenetére


cdl
senior tag

Itt ma sem ment. Kitöröltem, hozzáadtam egy másikat. De ez nem elfogadható szerintem.

(#21386) Serpiko válasza cdl (#21385) üzenetére


Serpiko
addikt

Nekem ma ment szerencsére elsőre sikeres volt a feltöltésem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#21387) Oliverda


Oliverda
félisten

Elvileg holnap indul itthon a Revolut Junior.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21388) kovisoft válasza Oliverda (#21387) üzenetére


kovisoft
őstag

Köszi az infót! Jól értem, hogy ez Standard csomaggal is menni fog, nem kell Premium vagy Metál előfizetés? Mert mintha a korábban UK-ben bevezetett Junior-nál lett volna ilyen megkötés.

(#21389) gyuri81


gyuri81
veterán

Újra volt téve a telefonom és most Revolut bejelentkezésnél pin kódot kér ujjlenyomat helyett.
Hogyan tudom újra ujjlenyomattal feloldani ?

(#21390) balinlin válasza gyuri81 (#21389) üzenetére


balinlin
senior tag

Irányítópukt/fogaskerék

(#21392) Tuomas válasza SzabóTamàs90 (#21391) üzenetére


Tuomas
addikt

Ott a link.
Ja, bocsi, nem szóltam, az dátumot nem tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21394) Tuomas válasza SzabóTamàs90 (#21393) üzenetére


Tuomas
addikt

Ránéztem a blog-ra, ott sincs ezzel kapcsolatban infó.

We were here

(#21395) bigdady


bigdady
nagyúr

Valami jön pedig mert nalam az ikon is fehér alapon fekete R betű lett ma

(#21396) Tuomas válasza bigdady (#21395) üzenetére


Tuomas
addikt

IOS ugye?

We were here

(#21397) KTU válasza Tuomas (#21396) üzenetére


KTU
addikt

Androidon is.
Bár béta vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21398) bigdady válasza Tuomas (#21396) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen

(#21399) balinlin válasza Tuomas (#21394) üzenetére


balinlin
senior tag

És az appban tényleg megjelent a junior számla opció.

(#21400) INGJOKE válasza balinlin (#21399) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nálam is van ilyen menüpont és engedne is újat csinálni, csak nekem nem kell :)

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.