Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) petir válasza hedgehog (#21170) üzenetére


petir
senior tag

Köszi szépen , ez az egyenlegre tappolás nem volt meg :D így már okés!

Ez a 4200Ft/hó azért kicsit necc... márpedig ha részvényezik az ember igencsak ez ajánlott...mivel a sok 368 Ft-ból hamar összejön a 4200 Ft.
Kár érte.

(#21202) nikilauda


nikilauda
senior tag

Sziasztok.

Biztonságosan lehet-e 1-2 millió forintos pénzforgalmat lebonyolítani magánszemélyként a Revolut számlán?
Ha esetleg lenne valakinek tapasztalata erről. Természetesen nem illegális.

(#21203) KTU válasza nikilauda (#21202) üzenetére


KTU
addikt

Mennyi idő alatt?

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#21204) modflow


modflow
veterán

Ha veszek egy csokit a revolut kártyával, akkor mit kellene látnom az app-ban?

Mert nekem függőben van 1 napja.
Miért?

(#21205) balinlin válasza modflow (#21204) üzenetére


balinlin
senior tag

Mert még a tényleges pénzmozgás nem történt meg. Majd meg fog. A hazai bankoknál a netbankban is először csak zárolást láthatsz.

(#21206) hedgehog válasza modflow (#21204) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ahogy balinlin is írta, így működik a kártyás fizetés mindenhol.
Bár angol, de ha bírod, a Revolut egyszer írt erről egy elég részletes blogposztot: why is my transaction pending

-- aka p3d3str1an

(#21207) Tuomas válasza hedgehog (#21206) üzenetére


Tuomas
addikt

És az összefoglalóban is megtalálható:

"Ha 7 napon belül a kereskedő nem igényli az összeget, megtörténik a sztornózás."
Mit jelent ez?

We were here

(#21208) modflow válasza hedgehog (#21206) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszi.

(#21209) hedgehog


hedgehog
senior tag

Kicsit off, de ti tudtok a Revolut fórumon új topikot létrehozni? Akarok valahova írni, hogy nem működik az api authorizáció (a kód megjön, de nem lehet beírni a mezőbe), de egyszerűen nem találom hogy tudok új bejegyzést írni. Replyzni tudnék bármelyik témára, de újat nem tudok csinálni...

-- aka p3d3str1an

(#21210) gzbotii válasza INGJOKE (#21187) üzenetére


gzbotii
veterán

Öööö....székelyföldi vagyok, így van/volt román számlám. Egyedüli külföldi fizetés (konverzió miatt) kerül többe, mint Revoluttal bármi...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21211) Csedit


Csedit
aktív tag

Április 26-án regisztráltam és rendeltem egy standart kártyát, meghívóval és ma már meg is kaptam. :)

(#21212) ThomasG válasza Tuomas (#21194) üzenetére


ThomasG
újonc

Köszönöm! Szerintem is ez a logikus, várom hogy jöjjön a következő infó.

(#21213) #30610944


#30610944
törölt tag

Bezartam a fiokom a maradek osszeget meg oda adomanyoztam a WWF-nek, mivel ugy nem lehet bezarni, hogy penz van rajta.
Egy pillanatra villant csak fel de annyit lattam, hogy 6 evig megorzik az adatom. Jol lattam? Ez valami vicc?
Es emailt ilyenkor nem kene kapnom amugy?

[ Szerkesztve ]

(#21214) Tajrexi válasza #30610944 (#21213) üzenetére


Tajrexi
tag

Nem vicc, kötelességük megőrizni 6 éven át.

(#21215) #30610944 válasza Tajrexi (#21214) üzenetére


#30610944
törölt tag

Miert is?
Errol van valami leiras valahol?
Emailt fogok egyaltalan kapni?

(#21216) UberMutant válasza #30610944 (#21215) üzenetére


UberMutant
őstag

[link]
na cső

(#21217) Tuomas válasza #30610944 (#21215) üzenetére


Tuomas
addikt

Persze, hogy van, kapásból a súgóban (lásd a kép) de a honlapon is fent van, így mindenki elolvashatja, mielőtt számlát nyit.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21218) #30610944 válasza Tuomas (#21217) üzenetére


#30610944
törölt tag

Franko.
Curve-nel mikor lezarattam ott mondta az ugyintezo, hogy abban a pillanatban amint lezartak toroltek a szemelyes adataim itt mwg orzik?
:U
Na mind1. Nem fognak hianyozni.

(#21219) Tuomas válasza #30610944 (#21218) üzenetére


Tuomas
addikt

A curve-ön is tárolsz pénzt, és van hozzá számlád?
Lehet, hogy mivel más a működési elv, más szabályok is vonatkoznak rá. Nem tudom, tippelem.

We were here

(#21220) zsamiatt válasza #30610944 (#21218) üzenetére


zsamiatt
őstag

Bizonyos adataid ők is őrzik ahogy mindenki.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#21221) vmarci21 válasza #30610944 (#21218) üzenetére


vmarci21
tag

Akkor az ügyintéző rosszul mondta / valamit félreértettél:
"Curve is obligated under the Money Laundering, Terrorist Financing and Transfer of Funds Regulations 2017 to retain your personal data for a period of five years after termination of our mutual contract." [link]

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#21222) Tuomas válasza vmarci21 (#21221) üzenetére


Tuomas
addikt

Így már mindjárt más.

We were here

(#21223) balinlin válasza #30610944 (#21218) üzenetére


balinlin
senior tag

Csúnya lenne ha egy pénzügyi szolgáltató csak úgy törölne minden adatot.
Képzeld! Ha egy hagyományos banknál megszűnteted a számlá(i)dat, azok is fognak adatot őrizni még egy jó ideig.

(#21224) #30610944 válasza balinlin (#21223) üzenetére


#30610944
törölt tag

Jo de ennyi ideig?
Eleve ha penzmosas lett volna (hisz ez a fo ok amiert nem torlik ugye) az mar reg kiderult volna hisz latjak mi folyik a szamlamond nem?

(#21225) Zeki válasza #30610944 (#21224) üzenetére


Zeki
nagyúr

Évekre visszamenőleg akár valami nyomozás miatt is kellenek ezek.

(#21226) emeritus válasza #30610944 (#21224) üzenetére


emeritus
tag

A szabályok az unióban - GB tag volt és még tagnak számít - egységesek. Rád is azok vonatkoznak, amelyek a (feltételezett, vagy valós) pénzmosókra. Ne csinálj belőle gondot.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#21227) Oliverda válasza #30610944 (#21224) üzenetére


Oliverda
félisten

A mobilszolgáltatók pedig 5 évig őrzik meg az összes forgalmazásokat, beleértve a hívásaidat is. Kész szerencse, hogy nem kötelező ilyen szolgáltatásokat igénybe venni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21228) Tuomas válasza Oliverda (#21227) üzenetére


Tuomas
addikt

Csak egy újabb "elégedett" ügyfél, aki most csodálkozik rá, hogy a világban vannak feltételek és szabályok is.
Btw, saját magának is mindenki köteles megőrizni a számláit/elszámolásait, bérpapírjait, stb 5 évig.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21229) #30610944 válasza emeritus (#21226) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nem csinalok gondot csak furcsallom. Volt talan 5 tranzakciom a kartyan amit 1 percig sem tartana megvizsgalni es torolni az adataim.
Ennyi.
Oliverda: Mobilszolgaltatot nem tudom miert veszed ide.
Kesz szerencse, hogy itt is van egy ilyen segitokesz ember aki memondja a tutit. :U

(#21230) Oliverda válasza #30610944 (#21229) üzenetére


Oliverda
félisten

Mert azok is ugyanúgy megőrzik az adataidat. Vagy ez csak a Revolutnál számít bűnnek? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21231) Tuomas válasza #30610944 (#21229) üzenetére


Tuomas
addikt

Gondolom azért veszi ide, mert ebben a dologban, amire te most rácsodálkoztál és már 2. napja csodálkozol, semmi rendkívüli nincs és egy tök általános eljárásról van szó, amit valamennyi szolgáltatónak alkalmaznia kell, sőt, még neked is alkalmazni kellene (bár ugye magánszemélyek kevesebb ellenőrzésbe futnak bele).

#21232
Szerintem kaptál választ mindenre.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#21232) #30610944 válasza Oliverda (#21230) üzenetére


#30610944
törölt tag

Meg most sem ertem miert hozod fel. Nem kene elterni a topiktol. Felesleges offolnod. Kerdeztem valamit kaptam ra valaszt. Tullepnek ha te is, ti is.

(#21233) Oliverda válasza #30610944 (#21232) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor sajnos komoly problémáid vannak a szövegértéssel. Így nem is csoda, hogy fennakadtál ezen a teljesen alapvető dolgon.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21234) Zeki válasza #30610944 (#21229) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem érted. 4 év múlva valami bűnügyben indul egy nyomozás,a te neved is szóba kerül, a hatóság meg 5 évre visszamenőleg minden pénzügyi tranzakciódra kíváncsi lesz. Na akkor majd a Revolut is kiadja nekik amit kérnek.
Ha most törölnének, egy esetleges nyomot törölnének. Nem a Revolut döntése, hogy szerinte mi maradhat meg meddig. Akár az ártatlanságodat is bizonyíthatja,amit majd 4 év múlva megtud a hatóság.

[ Szerkesztve ]

(#21235) #30610944


#30610944
törölt tag

Szerintem mindenki ebben a topikban irja le ugyanazt mert nem ertettem meg elsore... :U

(#21236) bigdady válasza #30610944 (#21229) üzenetére


bigdady
nagyúr

Adatvédelmi törvény írja elő nekik is, és igen mindenféle bírósági ügy miatt, válás bűncselekmény pénzmosás adócsalás stb

(#21237) emeritus válasza #30610944 (#21229) üzenetére


emeritus
tag

Senki nem vizsgálja az adataidat feleslegesen, a kilépésed nem ok erre. A Revolut pusztán adatszolgáltatásra köteles, ha egy - az elévülés előtt indított - vizsgálatban ezt jogosultak (adóhatóság pl.) kérik. Az adatok a végleges törlésig általában "érintetlenek" maradnak.

Az a jó megoldás, amelyről ez a gyakorlatban bebizonyosodik.

(#21238) vmarci21


vmarci21
tag

Úgy látom a Revolut.com weboldala megújult, és olyan alkalmazás-képek vannak bent, amit eddig még sosem láttam (bár Androidot használok, és iOS-es képek vannak a weboldalon, de néhol menü-szerkezetben / navigációs logikában is teljesen másnak tűnnek a képen lévő részek, mint a jelenlegi Androidos alkalmazásban, így nem rendszerek közötti különbségeknek, hanem egy újabb verzióból készült képeknek tűnnek.)
A másik, hogy a magyar weboldalra is bekerült a Perks ismertetője, és magyar fordítás is lett hozzá ("Napi engedmények és pénzvisszatérítés"), így lehet hogy a közeljövőben nálunk is elérhető lesz ez? (fölöslegesen gondolom nem fordíttatták volna le a szöveget hozzá :D )
Meg vannak még ilyen szépségek is bent, ([kép]) úgy tűnik, néhány helyen még hiányoznak a magyar szövegek az oldalhoz... :D

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#21239) Attila-m86


Attila-m86
friss újonc

Sziasztok! Viszonylag új Revolut felhasználó vagyok és ma vásároltam a kártyával paypassal 6990 ft-ért. A boltban minden rendben volt, de az app nem küldött semmi értesítést óràkig, nemrég pedig annyit, hogy elutasítva és a pénzt se vette le... nagyon fura, ilyen volt már másnak?
[kép]

(#21240) LordRajZoL


LordRajZoL
aktív tag

Nekem is volt már ilyen pár nap múlva újra ráterhelték. Volt olyan is hogy elfogadta, pár nap múlva törölt, aztán megint meglett
Ha akkor el tudtál jönni hogy fizetve akkor elöbb utobb ujraterhelik

zZz

(#21241) kovisoft válasza Attila-m86 (#21239) üzenetére


kovisoft
őstag

Ma én sem tudtam online kártyával fizetni. Az app-ban volt egy figyelmeztetés, hogy gondok vannak a kártyás fizetéssel.

(#21242) kgymac válasza kovisoft (#21241) üzenetére


kgymac
őstag

Mint ahogy az oldalukon is.

(#21243) Ezekiell válasza nikilauda (#21202) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, biztonságosan lehet. A cégem forgalmát ott bonyolítom EURban, az bőven jóval több, mint 1-2 millió / hó, és soha nem volt gebasz. Nyilván kértek egyszer igazolásokat meg adóbevallást tavalyról, hogy honnan van ez a pénz, de azóta minden gond nélkül megy. Lassan már egy éve. Prémium user vagyok, napi költésekre is Revot használok.

Ezzel nem azt mondtam, hogy tarts ott sokmilliót állandóan, mert ne, de forgalmat lehet ott bonylítani.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#21244) nikilauda válasza Ezekiell (#21243) üzenetére


nikilauda
senior tag

Köszönöm neked is.
(Kaptam már segítséget privát üzenetben.)

(#21245) pube111


pube111
senior tag

Hol lehet kikapcsolni az "egyenleged 10 eur alá esett" értesítést? Naponta elküldi.

(#21246) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Infó (nem tudom maradhat e, majd a TG-k eldöntik):
iOS 13.5 béta programot használóknak írnám, hogy a revolut nem működik megfelelően ezzel a béta verzióval még! Szóval ha életbevágó a revolut használata NE használjátok ezt a bétát még! Nekem is vissza kellett tennem a hivatalost hogy használni tudjam a revolutot.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#21247) Tuomas válasza tuzpenge (#21246) üzenetére


Tuomas
addikt

Maradhat, közérdekű infó, köszi az Apple-s tábor nevében is! :R

We were here

(#21248) Tuomas válasza pube111 (#21245) üzenetére


Tuomas
addikt

A Revolut appon belül tudtommal sehol, az értesítési beállításoknál (magán a rendszeren, Android alatt legalábbis így van) lehet az értesítéseket kapcsolgatni, de kimondottan, csak erre vonatkozóan nem lehet állítani, csak az összes értesítést lehet ki-be kapcsolni.
Mondjuk, ha nem használod a Revolutot, azt ideiglenesen kikapcsolhatod, aztán ha feltöltöd az egyenleged, akkor visszakapcsolod.

We were here

(#21249) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Egyszer használatos virtuális kártyát csináltam és fizettem vele. Azt hittem, hogy fizetés után törlődik magától, de pár nap elteltével még mindig ott van. Ilyenkor nekem kell törölni manuálisan?

(#21250) hhheni válasza nOvOp (#21249) üzenetére


hhheni
tag

maga a rózsaszín kártya ott marad, de új számot kap, és az app küld értesítést is erről

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Revolut
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.