Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13051) kelzsoca válasza Mazsika (#13049) üzenetére


kelzsoca
félisten

Milyen kábelt használsz a két eszköz összekötésére?
Egyébként nekem meg Samsung T200-as monitorom van, és egy Hama HDMI-DVI kábellel vannak összekötve.

https://vertigostore.eu

(#13052) Mazsika válasza kelzsoca (#13051) üzenetére


Mazsika
őstag

márkáját sajnos nem tudom, de elég masszív kábel alig bírom tekerni... meg akkor az hogy van hogy 20 villanás után bejön? utána meg elindítok valamit vagy kikapcsolom a gépet és megint villog következőbe is.. :S

Dáccsika

(#13053) kelzsoca válasza Mazsika (#13052) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván azért villog mert nem megfelelő a beállítás, kértem hogy nézd meg a monitor menüjében, hogy milyen felbontáson megy jelenleg a PS3 alatt, én arra gyanakszom, hogy hiába állítod be a 720p-t mint felbontást, szerencsétlen a full HD felbontással futtatná a monitort.
Nálam is ez volt, maximum 1680x1050 felbontást tud a monitor, és először nálam is 1920-as felbontással ment, és dobta is ki az ablakot középre hogy hé haver vmi nem okés.

https://vertigostore.eu

(#13054) Mazsika válasza kelzsoca (#13053) üzenetére


Mazsika
őstag

most 720p-n van a ps3 és a monitor is 1xxx X 720-at ír, de akkor is villog... de most nem is írja hogy nem bírja! az nem lehet hogy valami Hz probléma van?!

Dáccsika

(#13055) MrPG8 válasza Mazsika (#13054) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Szerintem a legegyszerűbb ha TV-re kötöd vagy veszel egy kompatibilis monitort.
Ha fejre állsz akkor sem hiszem, hogy működni fog. A leírtak alapján sehogy sem lehet rávenni, hogy rendesen működjön.

(#13056) benecz


benecz
tag

Nos ma sikerült kijátszanom a Resistance 2-t,hát....nagyon kafa játék!!Össze sem lehet hasonlítani az első résszel.Sokkal jobb!
Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom!
Most majd jön az Uncharted hard fokozaton ;]

(#13057) kelzsoca válasza Mazsika (#13054) üzenetére


kelzsoca
félisten

Esetleg meg kellene próbálni másik kábellel összekötni.
A monitornak vinnie kellene.

(#13056) benecz

Kemény lesz hardon :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13058) benecz válasza kelzsoca (#13057) üzenetére


benecz
tag

Hát kíváncsi leszek milyen lesz.Igazából csak az utolsó 5-6 fejezettől tartok,mert ott elég kemény harcok vannak :B :B Azért remélem menni fog :U
Jó kis game,megérdemli a második felvonást ;]

(#13059) jookomak


jookomak
őstag

én kezsüel pléjer vagyok, már normalon is volt pár hely az udf-ben, amit párszor újrakezdtem halál miatt. érdekes, a 2. részben kevesebb ilyen volt.

itt a bajom a trófeákkal, nem hiszem, hogy valaha is végig tudnék vinni egy játékot very hardon, a platinákhoz meg általában elengedhetetlen.

(#13060) Mazsika válasza kelzsoca (#13057) üzenetére


Mazsika
őstag

kipróbáltuk haveromnál hasonló monitorral és megy faszán, egyből vitte.. :S

Dáccsika

(#13061) kelzsoca válasza jookomak (#13059) üzenetére


kelzsoca
félisten

Vannak húzos részek, az biztos, a crushing mód az első részben nehézre sikerült, a második részben már valamivel könnyebb volt.
Érdemes ráállni a platinumra, ha valaki szereti a kihivásokat :)

https://vertigostore.eu

(#13062) kelzsoca válasza Mazsika (#13060) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor valami a monitorral nincs rendben, áramtalanítottad már?

https://vertigostore.eu

(#13063) Mazsika válasza kelzsoca (#13062) üzenetére


Mazsika
őstag

persze már többször is... az nem lehet hogy 16:10-es a monitorom és az zavarja meg? de néha megy néha nem? ezért nem értem?! meg elvileg azt is le tudná kezelni max torzulna vagy ilyesmi nem?

Dáccsika

(#13064) kelzsoca válasza Mazsika (#13063) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nekem 20"-os monitorom van, szintén ezzel a felbontással, beállítottam neki, amit kell, és minden rendben működik :K

https://vertigostore.eu

(#13065) MrPG8 válasza kelzsoca (#13061) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Ha igazi kihívást akarsz, akkor próbáld meg a Mirror's Edget platinumra. Annál a Chapter Time Trial-ok gyilkosok. Szarkodtam vele egy ideig, első fejezet meg is volt. Aztán jöttek a gondok. Ráadásul azt hiszem, hogy csak egy bronz trophyt kapsz érte. Csak az hiányzott de nem volt erőm.
Most a Wet-tel barátkozom, de szerintem többet fogok vele szenvedni mint az Uncharted 1el. A 2 meg hát nem volt nagyon vészes, csak a Final Boss Fight. Bár az is meg van röpke fél-1 óra alatt. :DDD

(#13066) kelzsoca válasza MrPG8 (#13065) üzenetére


kelzsoca
félisten

Elhiszem, hogy nem egyszerű, most a God of War I-II-nek állok neki pár nap múlva, azokat azért szeretném platinumra tenni.

https://vertigostore.eu

(#13067) jookomak válasza kelzsoca (#13066) üzenetére


jookomak
őstag

ps2-m nem volt, így nekem kimaradt, 1-et már pótoltam, 2 folyamatban. hipermegabrutál a játék. baromira élveztem. kár lett volna kihagyni, pláne a 3. rész előtt.

gow 1 első végigjátszásra beadott 65%-nyi trófeát, szóval nem olyan vészes a platinum se, eddig itt kerültem hozzá legközelebb. gow2 kicsit combosabb, de az se olyan vészes. mondjuk nem tudom, mi értelme az olyan trófeáknak, amit kb az első küldetés 3. percében beadnak a játékok.

(#13068) kelzsoca válasza jookomak (#13067) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, az biztos hogy kötelező darab ez a játék is :K

A Batmant kell még megszereznem, most úgy csiripelik a madarak hogy jön a GoTY változat belőle.
Pc-n ugyan már végigvittem, de szerintem beszerezem PS3-ra.
Aztán nemsokára itt a Bioshock 2. szinte biztos hogy megveszem azt is.

https://vertigostore.eu

(#13069) jookomak válasza kelzsoca (#13068) üzenetére


jookomak
őstag

batman-em hamarosan eladóvá válik. (még nem játszottam végig, de az is folyamatban).

(#13070) kelzsoca válasza jookomak (#13069) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nocsak, ha jól rémlik nemrég jött meg neked külföldről ugye?

https://vertigostore.eu

(#13071) Mazsika


Mazsika
őstag

másnak is játszik 16:10-es monitoron???

Dáccsika

(#13072) kelzsoca válasza Mazsika (#13071) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jah basszus, én meg nem válaszoltam a prividre, sorry, akkor most ide is beírom:

Samsung T200-as monitorom van és szintén 1680x1050-es maximális felbontással rendelkezik.

https://vertigostore.eu

(#13073) Mazsika


Mazsika
őstag

lehet a ps3-at 60Hz-re állítani? mert elvileg az lesz a kóc hogy a ps3 nem 60Hz-n nyomja, a monitornak meg annyi kell!?

Dáccsika

(#13074) kelzsoca válasza Mazsika (#13073) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egyiket sem lehet állítani, de ez nem lehet a probléma, viszont priviben írtam 2 lehetőséget neked. :)

https://vertigostore.eu

(#13075) whited


whited
addikt

sziasztok
ps3ra is úgy kell másolni témát mint psp-re? :F :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#13076) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Pár hasznosnak vélt információt szeretnék megosztani, amire rájöttem a Playstation Network (store) használatával kapcsolatban (és amivel esetleg ki lehetne egészíteni az 1. hsz-t is)

1. Az USA store-on elfogadják a sima OTP-s Visa electron kártyát.
A vásárláshoz előbb fel kell tölteni a psn egyenleget, bizonyos címletek kiválasztására van lehetőség pl: 5usd, 10 usd, 15 usd, stb.. (5 usd a minimum)
Majd ha kiválasztottuk a számunkra megfelelő címletet, mehet tovább a vásárlás.
Amennyiben a vásárolt tartalom nem éri el még a minimális 5 dollárt sem, természetesen a fennmaradó egyenleg nem veszik el, az később bármikor felhasználható.
Államtól/régiótól függően elképzelhető hogy adózni is kell (tax) az adott tartalom után, de ez látható a vásárlás előtti összegző oldalon is.

2. Mivel sehol nincs pontos információ a megvásárolt tartalom megosztásáról, ezért ennek is a végére szerettem volna járni, de úgy alakult hogy pont bele is futottam a dologba, mivel baráti körben 5db PS3 gép is található, és egymás között már megosztották a letöltött tartalmakat, de én sem szerettem volna kimaradni, így egy új profilt készítve, a kapott felhasználónév és jelszó párossal nekikezdtem volna letölteni a számomra is érdekes tartalmakat, ám a gép egy figyelmeztetéssel indított, miszerint 5 rendszeren már felhasználták (aktiválták) az adott profilt és nem engedi a letöltést, és valami deaktivációt ír.
Ekkor ugrott be nekem, hogy láttam valahol PS3 system aktivációt és deaktivációt is a menüben.
Ezt gyorsan megkerestem, majd szóltam az egyik gép tulajdonosának, hogy próbálja meg az adott profillal deaktiválni a gépét, mert lehetséges hogy akkor nekem meg fogja engedni a letöltést, ha egy gép úgymond felszabadul.
Az elgondolásom be is jött és azonnal tudtam én is tölteni le a játékokat, ezzel megdöntve a maximum 5 gép elgondolást.

Tehát a lényeg:

Az 1.hsz-ben ez olvasható:

Egy megvásárolt tartalmat maximum 5 különböző gépen, de korlátlan számú alkalommal lehet letölteni.

És szerintem erre lehetne cserélni:

Egy megvásárolt tartalmat maximum 5 különböző gépen, de korlátlan számú alkalommal lehet letölteni, úgy hogy minden gép aktív is marad, tehát aktiválva van az adott fiókhoz.
A letöltött tartalmat korlátozás nélkül le lehet tölteni bármennyi gépre, amennyiben a letöltés után az adott fiókot deaktiváljuk a rendszerben.

Az aktiváció automatikusan történik amint a letöltésre kattintunk, viszont a deaktivációt manuálisan lehet elvégezni.
Ezt egyébként is érdemes megcsinálni, mivel ha valami olyan probléma lenne a géppel időközben, amit csak cserével lehetne orvosolni, akkor az adott gépen úgymond "bentragad" 1 lehetőség, ha az a gép nem deaktivált.
Ezáltal valóban csak 4 lehetőség marad, és visszaállíthatatlanul.
Ha 2 gépen marad aktívan az adott profil, és romlik el, akkor már csak 3 lehetőség van hátra, és így tovább.

Remélem valamennyire érthető volt amit leírtam. :)

(#13075) whited

Pendrive-létrehozol egy PS3 mappát, abban meg egy THEME mappát, ebbe a mappába beteszed a kiválasztott témát, ps3=>pendrive be, témák, kitallózod, és install
Arra figyelj hogy az elnevezések nagybetűvel legyenek írva.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13077) kelzsoca válasza kelzsoca (#13076) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egy kis kiigazítás:

Egy megvásárolt tartalmat maximum 5 különböző gépen, de korlátlan számú alkalommal lehet letölteni, úgy hogy minden gép aktív is marad, tehát aktiválva van az adott fiókhoz.
A megvásárolt tartalmat korlátozás nélkül le lehet tölteni bármennyi gépre, amennyiben a letöltés után az adott fiókot deaktiváljuk a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13078) k. válasza kelzsoca (#13076) üzenetére


k.
őstag

Köszi szépen ezt a sok hasznos infót!
Arra már gondoltam párszor hogy kellene egy amcsi ps regisztráció de lehet ezután megteszem. Viszont számomra az angliai előnyösebb mivel nemtudom hogy a sima diák kártyát elfogadják-e kinn. Angliait meg azzal a motyóval(nem jut eszembe a neve:D) fel lehet tölteni. De nembaj majd kideritem egyszer:).

(#13079) shioriharu


shioriharu
csendes tag

US storeból megvásárolt letölthető tartalmat/kiegészítést (DLC) lehet használni európai vagy ausztrál kiadású játékhoz?

[Sit Back, Relax, Forget It]

(#13080) jookomak válasza k. (#13078) üzenetére


jookomak
őstag

Nem hinném, hogy a kártya juniorsága akadály lenne-e bármilyen helyen. A típus a lényeg, hogy visa (electron)/mastercard. K&H-s "diák" számlámhoz tartozó visa electron kártyával eddig Angliából simán tudtam vásárolni, steam-en is.

Ps store-ból (US a fő acc.-om) még nem vásároltam semmit, esetleg valami ajánlat valakitől? Flower? Annyit még rászánnék egy tesztre a kártyámmal, lévén érdekel is a játék. A kártyámat csak a ps-en tudom regisztrálni, vagy megy neten is?

shioriharu: elvileg nem megy, csak a játék kiadásához való store-ból tudsz dlc-t venni. lehet ezt is ki kéne próbálni.

(#13081) kelzsoca válasza jookomak (#13080) üzenetére


kelzsoca
félisten

A kártyát nem kell regisztrálni, amikor vásárolni szeretnél, ugye rányomsz a buy it now-ra, és utána meg kell adni a nevet, számlaszámot, lejárat dátumát, illetve a 3 jegyű biztonsági kódot, majd kiválasztani mennyi pénzt teszel fel a virtuális számládra, és ha minden rendben van, már mehet is a vásárlás.
Aztán ha sikeres volt kapsz 2db emailt a tranzakciókról, ha jól rémlik az egyik az hogy feltettél pénzt a ps számládra, és a másik hogy vásároltál is belőle x értékben.
És már töltheted is le a vásárolt tartalmat.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13082) PhoenixK válasza kelzsoca (#13081) üzenetére


PhoenixK
őstag

Köszi az infókat, amint lesz időm, frissítem az 1.-t! :R

szerk: A deaktivált gépen a tartalom továbbra is megy rendesen? (mentések, stb...)

[ Szerkesztve ]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#13083) kelzsoca válasza PhoenixK (#13082) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rendben, akkor már nem kell felkeresnem ezzel kapcsolatban priviben :R

Csütörtökön megyek haza, és akkor esetleg ezt is meg tudom nézni, de szerintem nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13084) DM-Fan válasza shioriharu (#13079) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem, nem lehet, ezt fel is szokták tüntetni a DLC-knél, hogy milyen lemezkódú kiadáshoz használhatók fel. A US Store-ban US-kiadványokhoz vannak DLC-k, a UK Store-ban pedig az európaiakhoz.

Get Moded!

(#13085) Lancelot07


Lancelot07
csendes tag

Hali mindenki ! Egy kérdésem lenne.Megjött a gép..és van ethernet kábelem,csak simán be a ps3-ba,és hátul a routerbe vmelyik lyukba azt ennyi lenne? :) ilyen egyszerű? remélem nem sül ki meg semmi ilyen mert szivbajt kapnák.. :DD

(#13086) Jarlaxle válasza Lancelot07 (#13085) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

UPnP-t engedélyezned kell a routerben.

(#13087) kelzsoca válasza Lancelot07 (#13085) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát ha összekötötted, azért még nem árt a network settings-ben beállítani a kapcsolatot :)

https://vertigostore.eu

(#13088) Lancelot07


Lancelot07
csendes tag

Hja még nem megy..:O upnp-t?:O azt nem vágom..nem elég ahogy Kelzsoca irta h a ps3-on a beállitásokat a leirtak szerint megcsinálom?

(#13089) MrPG8 válasza Lancelot07 (#13088) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Bemész Network Settingsbe-> Wired Connection( vagy valami hasonló) onnan meg amit lehet auto-ra. Ha nem megy akkor mehetsz a routerbe. De elösször ezt próbáld meg. :)

(#13090) kelzsoca válasza Lancelot07 (#13088) üzenetére


kelzsoca
félisten

Na van már net?

Bár gondolom igen, mert már írtál volna :DDD

https://vertigostore.eu

(#13091) Lancelot07


Lancelot07
csendes tag

Aham van máár nagyon király köszönöm nektek ! :R Bocsi csak elmerültem nagyon :DD

(#13092) kelzsoca válasza Lancelot07 (#13091) üzenetére


kelzsoca
félisten

Rendben, használd egészséggel :)

Milyen gépet vettél?

https://vertigostore.eu

(#13093) Jarlaxle


Jarlaxle
senior tag

Na sikerült beszerezni egy Max Shooter más néven XFPS Rate Up adaptert és mivel elég kevés infót lehet róla találni a neten ezért le is írnám gyorsan a tapasztalataim, hátha valakinek segítek vele. A híresztelésekkel ellentétben, működik PS3 Slimmel. 2-2 PS/2 és USB dugó van rajta és egy PS2 joy dugó. Van egy alapból beállított kiosztás, és egy az user által beállítható kiosztás. A default az egész kellemes. Sajnos a beállítható kiosztás eléggé bugos, kikapcsolás után elfelejti a hátramenetre beállított billentyűt (ez nálam az S volt), illetve gondok akadtak az R2-L2 beállításaival is, úgyhogy én ezt konkrétan hagytam is a búsba, jó lesz a default, azzal nincs semmi gond. Elvileg amúgy ezt az eredeti XFPS Rate Up adapterek későbbi szériáiban elvileg javították, de ezt ne vegye senki szent írásnak. Bosszantó (számomra, lehet valaki pont ezt igényli), hogy külön van az X-tengely és Y-tengely sensitivity beállító görgő, így elég sok időt el kell majd tölteni vele, hogy egymáshoz passzoljanak. Razer Copperheaddel és egy PS/2-es sima Logitech billentyűzettel estem neki, egérpad az Steelseries SX, úgyhogy az alapanyag minőségével nem volt gond.
Ugye az analóg "gomba" úgy működik, hogy ha jobban oldalra dönti az ember akkor nagyobb sebességgel indul meg a célkereszt mintha csak kicsit. Sajnos ez a "fícsör" átöröklődik és olyan élmény lesz az X-tengely menti célkereszt mozgás, mint amikor a windowsba be van kapcsolva a mouse acceleration, illetve aki CS-zik ott talán mouse smooth ennek a neve, azt hiszem értitek miről beszélek. És ez mint, oldszkúl FPS-ező, azt mondom, hogy nagyon zavaró. Ennek ellenére meglehetősen sima mozgást produkált a termék, csak ez a fránya egér gyorsulás.
Summa summárum: PC szökevényeknek sokkal kényelmesebb lesz ezzel a játék, a leírt hibák ellenére, még így is sokkal magabiztosabbá tett a jól megszokott egér és billentyűzet kombó használata, mind mozgás, mind célzás terén.
MOD: Azt kifelejtettem, hogy aki tökéletes PC élményt vár ettől, az nagyot fog csalódni.

[ Szerkesztve ]

(#13094) PaJa1 válasza Jarlaxle (#13093) üzenetére


PaJa1
őstag

Végre élményt, tapasztalatot olvashatok erről :R

Én egész jól megvagyok a windózos egérgyorsítással, ez sokban tér el attől, nagyon másmilyen a gyorsulás érzékelése?
Az alap bill kiosztás micsoda?

[ Szerkesztve ]

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#13095) Jarlaxle válasza PaJa1 (#13094) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Hát nem igazán tudom jobban leírni mint ahogy már megtettem, olyan az egész mintha nagyon bedöntenéd a gombát kontrolleren, ha az egeren nagyobbat húzol, akkor az egér nem egyenletesen megy hanem gyorsul, és ez a pontosság rovására megy. És mivel az Y tengely mentén más a sebesség ilyenkor mint az X mentén ezért furcsa sokszor. De nagy valószínűséggel ez is megszokás kérdése.
Alap bill kiosztás: start-enter, select-esc, R2 egér jobbklikk, L2 egér balklikk, R1 egér középső klikk, L1-Q, X-space, O-Ctrl, négyzet-R, 3szög-Alt, L3-5, R3-6, nyilak-nyilak, mozgás-wasd, PS- F1
Mint látható alap beállítás mellett ezzel a balklikkel dobunk gránátot MW2-be lövés helyett, ami nem túl jó, ezért át kell állítani beállításokban hogy az R1L1 legyen a gránátdobás, és az L2R2 a célzás/lövés, tehát gyakorlatilag be kell állítani az xboxos kontroller kiosztást optionsben. Ez után már jó az egész kivéve az 5-ösön levő sprintet és a 6oson levő meele attackot. De ahogy írtam is ezzel kénytelen megbarátkozni az user, ha nem akar hajszálakat hullatni. :)

(#13096) bordi10 válasza Jarlaxle (#13095) üzenetére


bordi10
senior tag

asszem inkább maradok a DS3-nál :DD

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#13097) Jarlaxle válasza bordi10 (#13096) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Hát ha nem FPS-eztél PC-n éveket komolyabb szinten akkor szerintem tök fölösleges, egérrel megtanulni lőni nem egyszerűbb mint kontrollerrel.

(#13098) dhcodoki válasza bordi10 (#13096) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Akinek van erről tapasztalata, megoszthatná... THX :R

(#13099) Jarlaxle válasza dhcodoki (#13098) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

DS3 alatt szerintem a DualShock 3 kontrollert értette ami van neked is a Slimedhez, ha nem akkor én értelmeztem félre.

[ Szerkesztve ]

(#13100) csimpi1


csimpi1
tag

Lehet, hogy hülye kérdés, de az XMB-ben a Friends alatt megjelent egy " Players Met" opció, benne egy csomó nicknévvel és avatarral. Az avatarok különböző keret színeket kaptak: piros, sárga, zöld, lila, ezüst, stb. Ez micsoda és mi a színek jelentősége, ha van egyáltalán?

" Az élet full színpompa, de semmit sem ér kb., az EKG-m szinkópa, amikor beverek 4 kávét 2 rummal szinkronba' "

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.