Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) kelzsoca válasza f27 (#13800) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha naponta játszom 10 órát akkor azt mondod nagyjából 200 nap alatt tönkremegy a fej? :)
Tehát fél év alatt :)

És mi a helyzet a beépített tápon található nem szilárd elektrolitos kondikkal?
Azok nem púposodnak fel, illetve száradnak ki a nagy meleg miatt?

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13802) f27 válasza kelzsoca (#13801) üzenetére


f27
aktív tag

igen nagyából! de ugye nem fogsz napi 10órát játszani 200napon keresztűl :DDD
mert akkor akár lehet számolni úgy is hogy minden nap játszok 24 órát és ha hirtelen jól számolom 3hónap alat elhalálozna a fej benne :)
amúgy a nagy szervizekben az utángyártot fejekre 1 hónap az eredeti új fejekre 3hónap garit vállaltak csak!
amúgy ha kb 5órát nyomsz naponta a gépedel és azért vannak olyan napok mikor nem,akkor kb -re kilehet számolni hogy nagyából másfél évenkét hal ki egy fej! mármint az eredeti! az utángyártott már hamarabb megadja magát majd :K
közel 100gépet javítóttam és csak 1táphibás volt! szóval nem jellemző a gépre a táphiba!

[ Szerkesztve ]

(#13803) kelzsoca válasza f27 (#13802) üzenetére


kelzsoca
félisten

A slim gépekre általában 1 év a garancia, igaz lehet venni kibővített garanciát is de ez most lényegtelen.
Az enyémre 1 év van, most 12-én volt 2 hónapos, szerinted mi lenne majd a jobb megoldás, amíg garanciális addig eladni, mondjuk az év vége felé, és a kapott pénzhez még hozzátenni vmennyit és venni egy újat, vagy megtartani ezt, ha esetleg beüt egy fejhiba akkor cseréltetni. :U

Csak mert azt számolom, hogy kb annyit lehetne bukni a géppel, mint egy fejcserés történet...

https://vertigostore.eu

(#13804) f27 válasza kelzsoca (#13803) üzenetére


f27
aktív tag

hát igazából a fenetudja!
én mondjuk ha egy gép hibátlanúl megy akkor inkább egy új fej mint egy másik gép igaz garis4
az is igaz a fej elég ireális árban van!de majd valaki vagy lehet épp én megtalálom a modját az olcsobb beszerzésnek vagy javításnak! :DDD
én spec mint írtam 60Gb verzióm van! ezt nem cserélném le slimre! sőt már ajánlottak 0Km vadi új gépet is érte! és szerintem sokan rájöttek itt a forumon is hogy a 60Gb verzió ára nem lefele hanem felfele kúszik :K jelen pillanatban ott tartunk hogy egy használt 60Gb verzió ára megegyezik az új slim árával! :DDD
sajnos most nem tudom menyibe fáj a slimbe egy fej,de ha jól emléxem olyan 10-15K körűl lesz majd! mivel az elbaxot 2lencsés fejet amugy is ilyen 13K körűl lehetett beszerezni! mármint a szervizeseknek :) a KES400 ára most felment 25K ra :W egykét szervíznél még 20K ár van kint de már nem tudják megcsinálni anyiért!
pláne hogy fejhiányvan megint :W

(#13805) kelzsoca válasza f27 (#13804) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hát igen, egy új gép most 65k körül mozog, amiből a kar ~11k-t tesz ki :DDD

https://vertigostore.eu

(#13806) olbaidhun válasza f27 (#13802) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ez a 2000 üzemóra azért elég jól odaütött. Oké, maga a hardver bika, tap rendben, marad a psn vásárlás (amit az előbb is javasolt egy srác) és akkor talán megoldódik ez a dolog?? Egyre idegesítőbb az újgen. :W

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#13807) jookomak válasza olbaidhun (#13806) üzenetére


jookomak
őstag

azért ne parázd túl magad. nyilván semmilyen műszaki cikk nem örök életű (bár van, ami majdnem:) )vedd meg nyugodtan, és használd, élvezd a játékot. úgyse lehet semmivel nagymértékben csökkenteni a hibák lehetőségét. a 2000 óra sincs kőbe vésve.
psn-ről csak apróbb játékokat lehet vásárolni. nagy címeket nem, azok blú-rajon vannak.

(#13808) f27 válasza olbaidhun (#13806) üzenetére


f27
aktív tag

anyira ne idegesítsen a dolog!
a gép érted van és nem te vagy a gépért!
hirtelen kevésnek tűnik valóban!
de pl vegyünk alapúl egy projektort!100-200K egy izzó bele és 2-3000órát megy el! akkor nevegyek projektort :F :DD
ne izgúlj több örömöd lesz benne mint nem!
egyépként én is gondolkozom azon hogy belehasítok egy bazinagy HDD-t a gépbe és egyszerűen megveszem a netről a játékokat és akkor a fejet nem kell használnom szinte soha! 25K egy fej ha ezt az összeget nézem elég sok játékot kapok netről érte a sonytól! :K :))

(#13809) kelzsoca válasza f27 (#13808) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pedig igazán beleverhetnék a hdd install opciót is a játékokba :K
A játékot így is úgy is meg kell venni, tehát jó lenne ha végre mi dönthetnénk el, mi számunkra és gépünknek a jó :(((

https://vertigostore.eu

(#13810) jookomak válasza kelzsoca (#13809) üzenetére


jookomak
őstag

el tudom képzelni nagy sajtó csinnadrattával. bejelentik, hogy majd be fognak jelenteni egy nagy dolgot. és bejelentik a hdd installt. ahelyett, hogy a ps2 támogatást kapná meg a gép.
igazából még arra vágyom, hogy legyen ntfs támogatás usb-n, illetve mkv, és felirat.

[ Szerkesztve ]

(#13811) kelzsoca válasza jookomak (#13810) üzenetére


kelzsoca
félisten

Úgy legyen, a PS2 támogatás nem lesz megoldható, hiszen hardveresen sem támogatott a dolog.
25k körül meg utánad vágják már a PS2 gépet.

Az mkv támogatás is fura lenne, ha lenne, hiszen akkor pont a másolt Blu-ray kópiákat támogatná vele a Sony :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#13812) f27 válasza kelzsoca (#13809) üzenetére


f27
aktív tag

igen!
én a sony helyében minden játékot 100%ban engedélyezném az instattálását!
az elejét a loader megnézné hogy meg e van az eredeti lemez és utánna HDD-ről indítaná el! ezzel kímélné a fejeket és mi is örűlnénk! nade keremszépen mi lenne ebbe az üzlet a sony-nak?
meki a fejcseréből van pénze!
egy sony gondolat[/B]"ha stabíl gépet gyártok drágán nem adhatom és sosem romlik el miből élek majd utánna? ha a fej elhalálozik álandóan de a gép nem akkor lesznek vásárolt alkatrészek!"
és valahol igaza is van,csak nekünk nem tetszik! :))

(#13813) kelzsoca válasza f27 (#13812) üzenetére


kelzsoca
félisten

Na és neked sem lenne ilyen jellegű munkád :DDD

https://vertigostore.eu

(#13814) jookomak válasza f27 (#13812) üzenetére


jookomak
őstag

gondolom nem hatja meg őket, ha állítólag veszteséges a gép? a játékokban van a nagy pénz.
bár nagyon nem látunk bele, mi az igazság, mennyit kapnak játékonként.

(#13815) nokia párti


nokia párti
őstag

Ha a PS3-on szeretnék tolni egy PS1-es játékot, akkor nem kell semmi cucc ahhoz, hogy elmentsem a ?? :F
Mert van egy ilyen lehetőség, hogy létre lehet hozni valami ps1,ps2 memóriakártyát és azt gondolom a vinyóra menti.
Mondjuk a PS2-est feleslegesnek tartom, mert be se olvassa a Ps2-es játékokat. :D

(#13816) f27 válasza jookomak (#13814) üzenetére


f27
aktív tag

hmmm..
azért ennél jobban belelátunk!
nos gondold végig a dolgot!
ha nem lennél te nem venél PS3 mat! ha van PS3 mad veszel játékot! ha veszel játékot kell valaki aki azt megtervezi neked!
most nézük másképp! a sony legyárt egy gépet! ha a játékcég nem gyárt rá játékot akkor kinek kell a gépe? senkinek!
hogyan is megy ez!
a sony gyártott egy gépet! te megveszed! ha megvetted kelleni fog hozzá játék vagyis kell a játékcég is! kéz kezet mos!
DE
nemrég volt belőle balhé hogy kevés konzolt vásárolnak az emberek és a játéktervezőknek kevés pénz fojik be belőle!
adott egy sakk mattot a softvercég! mivel is?
ha nem viszi le a konzolok árát elérhető összegre akkor egy csomó cég felrugja a szerződést a sonyval!
így tervezték azt a "moslék fapados"slim PS3 mat feleanyiért :DDD
tehát a sonynak csak anyi haszna van a játékokból hogy folyamatosan el tudja adni a konzoljait! nem sokal több :)
elöszőr veszteségesen árulta a sony a gépeit anno mikor 250K volt egy 20Gb verzió hisz ki adot volna érte 500k? senki! elkellett adni olcsoban hogy befuson, legyen kereslet! aztán nekiálta kiherélni a gépeit!
jöttek a 60Gb verziók 200K környékén! majd kiherélték a PS2 belőle és lement rögtön 150K ra! aztán még kiszedtek belőle pár dolgok kijöttek a 80Gb verziók 120K környékére!
aztán gondolták csináljunk egy dögös slimet de hogyan hisz alig van hely a belsejébe! valaki rájött a megoldásra! :)
ráültettek egy elefántot laposabb lett és nagyobb :DDD de ezt már oda adták 80K ért :) és így tovább :)
a lényeg hogy mint a konzolok tervezői mint a játék gyártói egymásra vannak utalva erősen!
pláne hogy aki játszani akar az konzolt vesz nem pedig félmilliós PC-t :K

[ Szerkesztve ]

(#13817) k.


k.
őstag

Jó itt olvasni ezeket az infókat a ps3ról:D.
Igazából a használati órákhoz(fejre értve) annyit tennék hozzá , hogy -gondolom én- ti ezt játékra értitek. De én 80%ban Blu-rayt nézek róla(nemsokára mégnagyobb arányban) ami pedig alig koptatja a fejet. Ergo simán bírhat másfélszer annyit a cucc.
A pasztázásról meg annyit hogy nekem ugye most egy éves a gépem. A tulaj jófej volt akitől vettem december elején, aztmondta nemigazán használata(állapotra hihető) ,ezért nem sietek a pasztázással annyira. De elfogom vinni valamikor, mert azért megérdemli. 5k az 5k, nem összeg ahhoz képest, hogy odavagyok a cuccért:D és szeretném rendben tartani. Főleg hogy nekem a FAT a szivem csücske, nem szeretném slimre cserélni(Semmi bajom a slimmel, sőt ha ugyalakulna vennék egyet pl a másik szobába, de szimplán jobban tetszik a mostani) és hogyha erre egy kicsit kell költeni akkor kifizetem.
A konstrrukcós dolgokról meg annyit, hogy szerintem ezt a gépet túltervezték. Ugyértem akart a Sony egy bitang gépet ami mindent felülmúl, ami sikerült is csak nem volt elég idő arra, hogy ezt úgy kifejlesszék hogy legalább ps2es megbízhatóságot "örököljön". Ugye mint tudjuk azért lett ilyen az xbox360 is(a kezdeti darabok), mert az ms úgytudta a ps3 egy évvel elöbb jön és rohantak kiadni, küzdve az elsőségért. Az eredménye meglett, alig van mamár működő 1. szériás xbox360. Azért ps3ból még mindig több van. Főleg ugye annál aki elviszi ujrapasztázni és tsai. A jövőben szerintem mindkét gyártó jobban odateszi magát a minőségre, mivel elég blamázs volt ez a Sonynak is az Msnek meg pláne.....

(#13818) kelzsoca válasza k. (#13817) üzenetére


kelzsoca
félisten

De én 80%ban Blu-rayt nézek róla(nemsokára mégnagyobb arányban) ami pedig alig koptatja a fejet.

Ez szerintem így nem igaz, hiszen pont annyira használja a lézert játék alatt is mint film alatt.

https://vertigostore.eu

(#13819) k. válasza kelzsoca (#13818) üzenetére


k.
őstag

Nemigazán. Mivel blu-raynél egyenletesen mozog a fej, játéknál pedig ugrál.

(#13820) kelzsoca válasza k. (#13819) üzenetére


kelzsoca
félisten

De nem az ugrálással van a konkrét gond, a dioda nem attól fárad el.

https://vertigostore.eu

(#13821) f27 válasza k. (#13817) üzenetére


f27
aktív tag

hát kicsit tévedsz :)
ha te filmeket nézel akkor kb 40%jobban használod a fejet benne mint játéknál miért is?
mivel a filmnézésnél a lézer egyfojtába megy a film tartalma alatt! ha játszol akkor betölti az adott rész a játékból és pihen a dióda benne!
tehát neked jobban ketyeg az órád mint játék közben másnak! amúgy én egyszer használtam fimnézésre a gépet! de amég nem lesz kedvező fejjavítási mód addig a blu-ray filmeket mellőzöm :)

(#13822) DM-Fan válasza f27 (#13821) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A két dolognak semmi köze egymáshoz. Több kopó tényező is van az olvasóban. Az egyik a mechanika és a léptetőmotor, a másik a lézerdióda. A játék egyaránt koptatja a létetőmotort is (nem kicsit), a BD viszont a k. által leírtak miatt inkább csak a diódát, mivel a fej szép egyenletesen mozog. Az meg, hogy játék közben mennyit pihen a dióda, szerintem nem releváns, pláne az olyan játékoknál, amelyek 10 MB-ot sem telepítenek föl (márpedig nagyrészük ilyen), szinte állandóan dolgozik az a dióda.

Azzal az okfejtéseddel meg, hogy a Sony-nak érdeke, hogy előbb tönkremenjen a fej a gépeiben, megintcsak nem tudok egyetérteni, pont azért, mert a Sony magának csinálna problémát ezzel, ugyanis a gépek igen nagy hányadában még a garanciális időn belül beszarik az olvasó, különösen, hogy pl. az USA-ban nagy előszeretettel adják 2 év garanciával a gépet, ahogy japánban is. Egyszerűen arról van szó, hogy a Blu-Ray diódák sokkal rövidebb élettartamúak a nagyobb teljesítmény miatt. Ez nem csak a Sony-nál van így, hanem minden BD-olvasót gyártó cégnél is, ez köztudomású tény.
Miért lenne érdeke a Sony-nak, hogy gépek tömkelegét javítsa garanciában (márpedig igen sokat javít) és cserélje ki pl. a burkolatokat "ingyen" minden javítás során (márpedig kicseréli)? Hülyeség. Egyszerűen ilyen a technológia és kész. Pont emiatt lett igen veszteséges a PS3, mert a Sony még az eladott gépeken is veszített, mert sorra jöttek vissza garanciális javításra.

Amúgy meg miből jár jól mégis a Sony? Elárulom: a játékszoftverek utáni jogdíjakból és nem a gépekből.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13823) DM-Fan válasza f27 (#13816) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ja (lejárt a szerkesztési idő), ráadásul az meg a másik hülyeség, hogy kevés pénz folyik be a játékokból. Szerinted. Én meg konkrét statisztikákat is tudok neked mondani, hogy miközben a húzócímek sorra jönnek, 5 millió példányokat adnak el a játékokból (pl. Modern Warfare 2) és ebből - és most kapaszkodj meg - alig 5% a PC-s értékesítés aránya, a maradék 95% konzolra fogy el. ...és egyre inkább ez jellemző, sok fejlesztő pont ezért jelentette be, hogy a jövőben PC-re már nem fejleszt. Szerinted ez a Sony-nak mekkora üzlet? Hát k*rva nagy! Nem kevés pénzt tesz ebből zsebre a japán cég és röhög a markába azon szoftverfejlesztők fölött, akik PC-re is fejlesztenek, mert hiába, hogy egyébként már olyan gépeket gyártanak, ami simán porba alázza a PS3-at (nem nagy művészet már manapság, egy 150 eFt-os PC lazán megteszi) és mégis a csak konzolra fejlesztők járnak jól anyagilag, mert a PC-re senki nem vesz játékot a warez miatt. Ettől függetlenül persze a PC-gyártók is jól járnak, hisz a gépeket akkor is megveszik a user-ek, azonban a fejlesztők egyre inkább konzolra fejlesztenek, mert hiába gyengébb a konzol, olcsó, értékállóbb és kényelmesebb még úgy is, hogy fizetni kell a játékokért (mondjuk Box-on már ez sincs így).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13824) jookomak válasza DM-Fan (#13823) üzenetére


jookomak
őstag

és ezzel talán mi is jól járunk, jobban tudnak törődni egy adott platformon a játékkal, vagy neadjisten maga a játék lesz jobb.
a csak és kizárólag pc-sek pedig -akik nem haladnak a korral- majd fröcsögnek, hogy "szeméccség, esse jön pc-re, mocskos konzolok", ahelyett, hogy vennének egy next-gen konzolt legolcsóbban 45k-ért (x360 arcade) vagy 65k-ért xbox elite, vagy ps3, amennyi egy 5850-es vga ára.
félve vallom be, én is only pc-s voltam, de megtértem, sőt, most már szívesebben játszom konzolon, mint a gépnél.

(#13825) DM-Fan válasza jookomak (#13824) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Az a katasztrófa ebben egyébként, hogy a PC-s játék sem lenne ám kihalásra ítélve, ahogy sok konzolos szeretné azt elhinteni, mert ha megnézel egy multiplatform címet, hogy hogy néz ki PS3-on (zömmel ugye 720p) és mondjuk hogy néz ki PC-n 1920x1080-as felbontásban, háááát, a konzol mélyen eláshatja magát. Szóval volna ott létjogosultsága a PC-s játéknak is, pont azért, mert a PC moduláris és időről-időre frissíthető, turbózható, így a játék mindig nagyon pengén tud kinézni. Jó, persze, ennek ára van, de megérné. Ha valaki nem tudja, hogy miről beszélek, nézzen meg egy pl. Modern Warfare 2-t PS3-on, majd ezek után nézze meg egy jobb PC-n akár csak 1680x1050-es felbontással és utána keresse meg az állát. Sajna nem látom azt a nagy kraft-tartalékot, amit a PS3-nál úgy beharangoztak. Ha annyi tartalék van, akkor miért nem tud minden 1080p-ben futni, minden látványelemmel, fizikával, akár DX11-módban? Hát azért, mert nincs tartalék, vagy ha volna is, a játékkészítők lusták normálisan megírni a szoftvert, optimalizálni a kódot és inkább csak simán portolnak egyet a butított 720p-re, mert az egyszerűbb. Ugyanakkor meg PC-n olyan csilli-villi a játék, hogy na, csak arra meg a kutya nem veszi meg. Ez a szomorú. Ideje lenne már tényleg felébredni a játékkészítőknek és ténylegesen nagy hangsúlyt fektetni külön-külön minden egyes konzolra.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13826) f27 válasza DM-Fan (#13822) üzenetére


f27
aktív tag

nem abból van haszna ami garancia idő alat hal meg hanem ami garancia idő után! és ha megnézed a fejek zöme 1 évnél öregebben halnak meg!az hogy 1000fejből 30gari időn belűl hal meg nem olyan gáz mint ami gari után hal meg!
2008 vége felé ha jól emléxem bejelenteték az csúcs időnek számítható 1000órás blu-ray dióda üzemidejét ami 100Gb olvasására volt képes 4x sebeség mellett! amit ha levetítünk 2x olvasás mellet 50Gb adatolvasásal kb 2000órára vetíthető ki! sajnos jelenleg ez a csúcs idő még mindíg!
tehát a dióda jelenleg minden blu-ray meghajtónál ez az időtartam!
az hogy a mechanika hol kopik a legjobban jelen esetben senkit nem érdekel!
tény hogy filmnézés közben a mechanika jobban van kímélve játék közben meg jobban kínzod! de a mechanika futási ideje (léptetőmotor meghajtó motor)kb 10.000órára van megadva!
az hogy játék közben menyit pihen a dióda csak akkor tudnád megálapítani ha javítanád a gépeket és nem a netről szednél minden infódat! vagyis szétszedett álapotban látnád mikor megy a fej mikor nem!
ha 60másodpercből 20at pihen is akkor is 2000óránál ez hatalmas időt jelent! napokat tesz ki a végeredmény! :K

(#13827) DM-Fan válasza f27 (#13826) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Már ne haragudj meg, de ne nézz már teljesen hülyének! Ahhoz, hogy tudd, mikor megy az optika és mikor nem, nem kell szétszedned a gépet, ugyanis hangja is van. Ehhez nem kell netről szednem az infót, ugyanis magam is használom a gépet nap mint nap és be tudom azonosítani, hogy mikor dolgozik az optika, és mikor nem, ugyanis ha csak abból indulok ki, hogy amikor a léptetőmotort hallom, akkor ugye biztosan dolgozik az optika is, márpedig a léptetőmotort igen sűrűn hallom. Pont az a gondom, hogy nagyon is tudom, hogy mikor megy a fej pl. a MW2 alatt, ugyanis úgy dolgozik a léptetőmotor, mint az istennyila. ..és itt mondanék ismét ellent azon véleményednek, hogy nem purcan ki a lépetőmotor csak 10.000 óra után, ugyanis pont a MW2 kapcsán írták sokan külföldi fórumokon, hogy a léptetőmotor is meghalt a gépben. Egyébként meg ha már itt tartunk, az sem egyértelmű, hogy az optika percenkénti leállása/elindulása olyan pozitív lenne az élettartam szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13828) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv!
Olvasgatás után lenne pár kérdésem:

elmúlt egy éves a gép, így nem garanciális.

Milyen módon tehetek valami jót a géppel én, itthon?
belső tisztogatás / mit és hogyan? /, pasztázás, porszívózás... bármi, ami tuti nem árt Neki, de örülni fog:)

Technikailag mennyire lenne költséges és kivitelezhető a Sonynak, hogy a játékokat full HDD-re installálja a gép?
Mi lehet a valódi oka, hogy nem így van?
Lehet-e utólag szoftveresen megoldani (Sonynak hivatalosan), hogy a már kiadott játékok felinstallálhatók legyenek?

Más:
Anri Potyié félvér herceg játékkal lepném meg asszonyt.
Imádja a Potter könyveket/mozikat, de játékokban nem szereti a véres, lövöldözős cuccokat.
Mini Ninja a kedvenc:)))

Nem találtam olyan trailert a HP és a félvér hercegről, amiben látom a játémenetet, foglamam nincs, mi maga a játék.
Csak lóbálom a pálcát és szóróm az átkokat, vagy élvezhető kalad játék a dolog?
Esetleg, ha van összehasonlítási alap, melyik a legélvezhetőbb Potter játék PS3-ra?

Kösz a válaszokat!

(#13829) f27 válasza DM-Fan (#13827) üzenetére


f27
aktív tag

te megint nem figyelsz rám!
hisz épp kimontad a lényeget is hogy elég sürűn megy a fej benne!SÜRŰN!
de nem egyfolytába igaz? :DDD
a kibekapcsolgatás meg nem árt a diódának egyeltalán!

(#13830) DM-Fan válasza f27 (#13829) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A sűrűnt pl. a MW2 esetében veheted úgy, hogy egyfolytában. De tudnék más ilyen játékot is mondani.

Get Moded!

(#13831) DM-Fan válasza wrathchild (#13828) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Kiporszívózni magad is ki tudod otthon, szétszedés nélkül is: fogod a porszívót, és csak a szívócsonkot (műanyag, kör alakú) szemből nézve a gép jobb oldalán levő szellőzőknél elhúzod párszor, majd a műveletet megismétled a hátsó szellőzőknél is. A por nagy része így távozik. Én ezt 1,5 éve minden hónapban egyszer megteszem és semmi baja a gépemnek (kop-kop-kop). Persze hozzáteszem, hogy a PS3/TV/lejátszó/erősítő körüli felületet hetente kétszer is pormentesre törlöm, így a porszívózással megfejelve alapvetően nem lehet sok por a gépben.
Ha lejárt a gari és vállalkozó szellemű vagy, akkor a szemből nézve bal oldalt levő címke és az alatta levő csavar eltávolítása után megszabadulhatsz a fedlaptól és az az alatt levő csavarokat kiszedve bejutsz a gép belsejébe is és ott is porszívózhatsz óvatosan.

A Sony-nak nem kerülne semmibe a HDD-install opció, pusztán köteleznie kéne rá a szoftvergyártókat. A valódi oka, hogy nem így van? Egyrészt szerintem marketing: "nem megy el idő az installálással", "rögtön játszhatsz" frázisok puffogtatása, másrészt így el lehetett adni a kisebb HDD-vel szerelt gépeket is anélkül, hogy durroghattak volna a vásárlók, harmadrészt meg szerintem van benne némi másolásvédelmi ok is. Utólag is bármikor meg lehetne oldani egy patch-el bármelyik játék esetében, ez nem ügy, lásd: Store-on való vásárláskor egyből vinyóra töltesz és onnan is használod ugyanazt a játékot, amit boltban lemezen kapsz meg. Szóval alapból nagy eséllyel van is a játékokból vinyóról futó verzió.

Heli Kopter-t illetően nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13832) gabesy


gabesy
tag

No visszaolvastam egy kicsit. Régen jártam erre. Hát igen. Ami elromolhat, az el is romlik. Én úgy vagyok vele, hogy megadom ami kell neki. Éves tisztítás, vigyázok rá de nem fogom, azért aranyketrecben tartani és állandóan rettegni, hogy mikor megy tönkre. Elvégre mégis. Ez is úgy van, mint az autóknál az olajcsere és az állandó karbantartás. Ha odafigyelünk rá, kisebb az esélye annak, hogy baj lesz vele. Persze így sincs garancia.

Gabesy

(#13833) user137


user137
őstag

na vége az Unchartednak, ez az első PS3-as játékom. :) annak ellenére, h jónak ítélem a játékot, igazából tele volt inkonzisztenciával. idióta helyen tele van emberrel mindenféle lehetetlen helyeken (ld katakombák), aztán a kilowattos lámpák a semmi közepén világítanak áram nélkül, stb :) a belépő csekkpointok elhagyásakor hirtelen megjelennek ellenek olyan helyekről, ahol korábban nem volt senki.

én örültem volna egy koop módnak is a lánnyal és/vagy Sully-val az adott részeken.

kivittem easy-n, a zombis rész kifejezetten undorító volt :DDD képzelem milyen lehet crushingon :-) meglett 22%-nyi trophy is, sztm az egész jó, lévén viszonylag kevés támadási módszert használtam (pisztoly headshot, és AK47). :U

mi legyen a következő? :)

(#13834) mr.dana válasza DM-Fan (#13825) üzenetére


mr.dana
aktív tag

Ezt az összehasonlítást egyforma megjelenítőre érted ? mondjuk egy 42"-s plazma ? v a PC csak egy 22-s monitor, mert akkor ugye nem mindegy.....

(#13835) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!
Tervezem egy PS3 beszerzését. Egy 106cm-es plazma TV-m lenne rá. Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek félnem kell a beégésről és inkább váltsak lcd-re?
A választ előre köszönöm! :R :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#13836) mr.dana válasza user137 (#13833) üzenetére


mr.dana
aktív tag

U 2 !!! :DD viccet félre téve nemtom ,mert nekem is ez az első csak nem vittem még ki ! ezen kívül meg van még MOH airborn, Burnout P., MOH elég jó (már abba is belekezdtem) ,legalábbis PS2 -ekhez képest.. De szerintem bőséges választékod van amiket most ráadásul olcsóbban betudsz szerezni pl. MGS 4, KillZone 2, COD MW - WaW, kapásból.....

(#13837) mr.dana válasza v2izzy (#13835) üzenetére


mr.dana
aktív tag

Áhhh semmi esetre sem ,nekem is az van nagyon állat vele.... De kicsit olvassgass vissza DM-Fan nak van rengeteg (és jó) leírása a témáról ......

[ Szerkesztve ]

(#13838) olbaidhun


olbaidhun
őstag

"Sajna nem látom azt a nagy kraft-tartalékot, amit a PS3-nál úgy beharangoztak. Ha annyi tartalék van, akkor miért nem tud minden 1080p-ben futni, minden látványelemmel, fizikával, akár DX11-módban?"

Azért teljesen nem értek veled egyet, vannak itt elrettentő kivételek. Nem tudom mivel játszol többet, ps-sel vagy PC-vel, én egyiket sem hasonlítanám a másikhoz, de ha már itt tartunk, mindig irigyeltem a menyasszonyom unokatestvérét a szobája miatt: már korábban is hatalmas TV és ps1-2 rengeteg lemezzel.. pár éve mikor megkezdődött az őrület beruházott és megvette elsők között a fullHD sony tv-t, bedobta alá a ps3-at (a játékokból mai napig2-3darabot tart és ezeket cseréli kétheti/havi rendszerrel, így nem bukik sokat az áron és mindig van valami friss) és az állam igencsak leesett, mert az akkori izmosnak nevezhető 2magos konfigomat mondjuk reggelire ette meg egy heavenly sword, vagy pl motorstorm, vagy lair.. (nem is beszélve az Xbox szintén zenész, további játékairól) addig nem látott grafikai részletesség mellett monumentális játékok születtek, melyek pc-n kiadva max egy devil may cry 4 szinten lehetnek.. jó, jó de valahogy nem az igazi, pedig én próbáltam joy-yal is, és pcn is arcade, csak nem annyira, de nem úgy jön át.. gondoltam akkoriban!

Évek teltek el. A jó kis gépem már elavult, "uncsitesó" vett egy bazinagy erősítőt 7.1 hanggal oltári nagy mélyládával, ha arra járunk, látom a remegő kutyákat.. de a konzol és a TV páros még mindig elég ütős.. igaz közben már én is el kezdtem követni az árakat, és talán azt lehet mondani: mostmár megéri azt az 50 körüli árat a konzol..(persze más kérdés, h sok embernek a szalonautó jön be, de én egy opelból is bevállaltam egy 1éveset 6000km-rel.. vehettem volna zsírúj fullosabb szutyukit is, de kinek mi a jó, döntse el maga) valaki írta is nemrég: ennyiből max egy tűrhető VGA-t vesz az ember.. én meg már nem fogok erölködni a pc-men. Tettem bele egy vízhűtést.. lehalkult, vga passzívom is lekerült így a csupasz 8600gts-re is víz csordogál.. ami a lényeg: szépen elrötyög a crysis, az újabb játékok (batman, shift, most pl a bioshock2) 1680x1050 ben is, de ha a jövőben izmosodnak is a játékok, nem leszek megzakkanva (kivétel lehet talán a diablo3 és persze az sc2 megjelenés) és max lejjebb veszem a felbontást. Mi bajom eshet 3éven belül? Jön a RAGE? Lesz konzolon is.. igaz nem szebb mint a pc-s, de mégis ki a fene bírja ezt fizetni? Mert oké, h qvajó a FullHD, de én eleve távolra szarul látok :D meg mi értelme a blueray filmeknek is addig, amíg elérhetem a jó minőségű 720p-t ingyen? Mondhatjátok, h vérbeli PC-s vagyok, de a legjobb stuff a gépemen ma is 2 játék: warcraft 3 a dota miatt és a pcsx2 - god of war 1-2-t emulálva! Nincs akkora élmény, mint ps gameket nagy felbontásra húzva újra találkozni a régi kedvencekkel. Ilyen volt Crash Bandicoot (1-2 főleg!) is. Szóba hozható még az fps műfaj; alien vs predator, meg a team fortress a multi miatt, sőt a multi mókás c&c és sok más kategória is, amit csak felteszek, de nem játszom (legutóbb az X-Men Origins - Wolverine is így járt). Egy kezemen meg tudom számolni amit magammal vinnék egy újabb 4magos gépre, ezek miatt nem kell újabb config, mert nem a "krafton" múlik az élmény faktor, hanem jelenleg épp a Santa Monica Studio-n!

Ha az ember elfogadja a helyzetet, akkor könyebben talál jobb lehetőségeket is! Azért nem fut minden 1080p-ben amiért félévente hardvereket kell cserélni a pc-n: gyengék a programozók (és túl vannak fizetve, nem kínozzák meg őket naponta, h többet sajtoljanak ki belőlük. Fene a lusta disznókat :p )! Tutira nincs kihasználva a jelenlegi hardverállomány. A ps2ben olyan bazi nagy teljesítmény volt, h még 2007ben is megrengette a világot! A legnagyobb forradalmat nem más csinálja, mint az a néhány emberke, akik még mindig meg tudják fogni a hardvert és elmebomlást okoznak a játékaikkal. Mert ők, ha a grafikát be is szúrják első helyre, rögtön második helyen az "élmény" landol.. Ilyen John Carmack is, aki éppen lek@kkantja a directX11-et.. És én is mellé állok. Lesz egy elfogadható pc-m egy ps3 gépem switcherrel ua. a monitoron és ha a címek úgy hozzák, bármelyiket eladom egy 3. versenyzőért, mert a tárgyakhoz ragaszkodni teljesen felesleges! És én nem is vagyok 24/7 játékos, csak a kedvencek motiválnak.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#13839) user137 válasza olbaidhun (#13838) üzenetére


user137
őstag

Teljesen egyetértek veled, a PS-es játékélményt (TV méret, kanapé, BT kontroller, akadásmentesség) nem hozza a PC, főleg ilyen áron - igaz az idő közben előrehaladt és a PC-s VGA-k több kraftot tudnak kinyomni, így technikailag szebbek a játékok PC-n... 22"-on, billentyűzettel! :D

Viszont a PS3-as játékoknál végre a szoftveriparra költhetsz (a programozók kapják a pénzt!), nem az agyatlan HW-re meg áramra (az újabb VGA-k igényeivel ez már szempont), és azért aki 2-3 éve beruházott egy fat-re, az még mindig köszöni jól van a hardverrel, egy PC-s ilyet nem tudna elmondani magáról :)

ja, és DX11 mód nincs PS3-on, mert nincs rajta DX ;)

[ Szerkesztve ]

(#13840) szasanyi válasza user137 (#13839) üzenetére


szasanyi
félisten

Alapvetően 1etértek, én is azért vettem meg a PS3 konzolomat ~2,5 évvel ezelőtt. De, hogy a topik ne csak magasztalja a konzolt, hanem a gyengeségére is rámutasson:
az a legnagyobb probléma - amit sosem értettem meg, és erre nem is fogok semmilyen magyarázatot elfogadni -, hogy miért az RSX GPU került a PS3-ba, ami a megjelenítését felelős. Maga a CELL sokkal erősebb, így a konzol 3D teljesítményének egyértelműen ez a gyenge pontja, ezért nem tudnak részletes grafikájú játékokat 1080p felbontásban készíteni, és azt is csak maximum DX9 szintű grafikával. Azért tartom értelmetlen, és hosszú távon is rossz választásnak, mivel a nVidia akkor már jó ideje rendelkezett a G80 (DX10) GPU-val, így azt gondolom az sokkal jobb választási alap lett volna, és most sokkal több lenne az 1080p game, és sokkal kevesebb a hasonló megjegyzés, kritika.
Tehát akkor lett volna az igazi, ha olyan grafikus chip kerül a PS3-ba, ami kicsit korszerűbb, kicsit gyorsabb, és nem fogja vissza a CELL képességeit. Valószínűleg nem lenne gond a jelenlegi, jó grafikai részletesség mellett készített 1080p felbontású játékok futtatása.
Úgy tudom, hogy a sokkal korábban tervezett és készített, az X360-ban lévő ATI GPU esetében is jobb az arány az 1080p játékok számát tekintve, ami megint nem pozitívum a RSX-re és a SONY-ra nézve. :U

(#13841) wrathchild válasza wrathchild (#13828) üzenetére


wrathchild
tag

Üdv!
Anri Potyié félvér herceg játékkal lepném meg asszonyt.
Imádja a Potter könyveket/mozikat, de játékokban nem szereti a véres, lövöldözős cuccokat.
Mini Ninja a kedvenc)
Nem találtam olyan trailert a HP és a félvér hercegről, amiben látom a játémenetet, foglamam nincs, mi maga a játék.
Csak lóbálom a pálcát és szóróm az átkokat, vagy élvezhető kalad játék a dolog? :)
Esetleg, ha van összehasonlítási alap, melyik a legélvezhetőbb Potter játék PS3-ra?
Kösz a választ!

(#13842) DM-Fan válasza mr.dana (#13834) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A PS3-mal egy 50"-os Panasonic plazmán játszok több, mint másfél éve, a PC-vel meg egy 24"-os Dell monitoron. Egyértelműen a plazma bír jobb képtulajdonságokkal, a multiplatform címek mégis PC-n néznek ki jobban és ha átkötöm a PC-t plazmára, akkor koppan igazán az áll a földön. Tudomásul kell venni, hogy egy nem csúcs PC is lazán kenterbe veri grafikus teljesítményben a PS3-at.

v2izzy: Nyugodt lehetsz, ha ésszel játszol, akkor nem fog beégni semmi, az utóbbi 2-3 évben megjelent plazmák erre már kevésbé érzékenyek. Olvass át a plazma topicba, ott az 1. HSZ-ben igyekeztem mindent leírni.

Get Moded!

(#13843) Edgeri


Edgeri
senior tag

Tud valaki boltot mondani, ahol viszonylag jó áron lehet majd kapni a héten megjelenő AVP-t?

Üdv, Edgeri

(#13844) kelzsoca válasza szasanyi (#13840) üzenetére


kelzsoca
félisten

A konzolokban lévő grafikus kártyát nem lehet összehasonlítani semmiféle más a piacon lévő kártyával, a directX pedig úgy hülyeség ahogy van, mert ilyen konzolra nem létezik.

A konzol az egy célhardver, egy adott eszköz, amire könnyebben fejlesztenek, és jobban tudnak optimalizálni mint pc-re.

https://vertigostore.eu

(#13845) DM-Fan válasza olbaidhun (#13838) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Félreértettél. Nem arról beszéltem, hogy melyik ad nagyobb élményt, melyik kényelmesebb, komfortosabb. 90%-ban én is PS3-mal játszok kanapéból, plazma előtt. Ettől függetlenül sasanyi mondta meg a tutit, alul lett tervezve ez a konzol.

A PC költségét illetően sincs feltétlen igazad: a PS3 megvétele után raktam össze a jelenlegi PC-met, nem volt horror ára, kb. két PS3 jelenlegi árának felel meg és mai napig gond nélkül mennek az új játékok is, nem is gondolkodok a cserében, pedig idén lesz 2 éves.

Carmack-ot meg ne említsd, mindig is különc volt és ha a Rage videókat megnézed, nincs is olyan részletezettség, mint egy DX-es cím esetén. Inkább a Doom 3 motorjának analógiájára épült az új Tech motor is és inkább a hangulat fogja eladni a játékot, mint a penge grafika.

Get Moded!

(#13846) f27 válasza szasanyi (#13840) üzenetére


f27
aktív tag

azért ha rendesen belegondoltok a 720P és az 1080P felbontásba két dologra legyetek figyelmesek!
a fosbox megtudja jeleníteni az 1080P felbontást de b@szhatja!
a PS3 megtudja jeleníteni a full HD -t és képes egy teljes játékot is full HD re vinni!
miért is?
nos a fosbox maximális kapacítása 9Gb és it padlót fogott! ha full HD be lenne megírva a játék 1 : nem férne rá a lemezre
2: ha mégis megoldanák egy játék kb 5-6DVD-n lenne rajta!
a PS3 ugyebár 50Gb nyerő :)
a játékokat felbontásilag a gagyi fosbox képeségéhez írják meg! mármint a lemezkapacításhoz képest mivel a blu-ray cég nem volt hajlando a kexboxhoz adni a blu-ray-t igaz a következőbe valszeg benne lesz már az 50Gb kapacítás! de a PS!ben szerintem már a 250Gb technika lesz adigra :DDD
ennek ellenére ha a lemezről leveszün két azonos játékot x-ről és ps-ről
akkor észre vehetünk valamit!
az X-röl lejön durván 9Gb
a PS-ről lejön 40-50Gb
miért is? még az Xnek konvertálnia kell csomagolnia stb a játékot igy sokkal megterhelőbb a gépnek a művelet még a PS.nél ez mondjuk ugy egyből elérhető adatokkal dolgozik fele anyi munkával!
ez a terhelés a konzoloknál látszik is mivel valjuk be a PS nincs megterhelve még mindíg! :DD
tehát a PS alapvetően simán bírná az 1080P játékokat is ha hajlandóak lennének engedélyezni ezt az állást!
az hogy a PC-nél hogyan látsz egy FULL HD-t vagy nagyobb felbontást optikai csalódás!
ha feltolom a felbontást 1980x1200 felbontásra mondjuk a crysis-t akkor egy atomkemény grafikát látok! és mindezt egy 7800GTX-en de mi is itt a csalás?
megnézel egy brutális 4magos gépet Q6600/Nvidia8800ultra=notebook 2,2Ghz centrinó/7800GTX vajon látszatra hogy a csudába képes odaverni egy sokkal komolyabb rendszert egy noti ?
a válasz egyszerű!
optikai csalódás!
ekkora felbontásban már nem látod a hibákat! hiába vannak hibák a kistudásu gépben ha olyan picik mint a tű hegye! és hiába nincs semmi hiba a nagygépbe mert nem látszik!
másrészről szerintem a PS3 tulajdonosok 80% nál nincs is full HD tv! szerintem sokan örűlnek ha egy HD ready lóg a falon! az meg csak 720P ugyebár! de én megmondom a frankót hogy 82cm be szebb a 720P mint PC-n ugyanez a felbontás! :))

(#13847) DM-Fan válasza Edgeri (#13843) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Joeystation-ban 11 eFt lesz a fóliás. Bioshock 2-t is onnan vettem.

Get Moded!

(#13848) DM-Fan válasza f27 (#13846) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Na ennél nagyobb baromságokat nem is írhattál volna. No comment.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#13849) f27 válasza DM-Fan (#13848) üzenetére


f27
aktív tag

ha baromság, akkor fejcsd ki miért 5x nagyob ugyanaz a játék PS-re mint X re!
aztán kifejtheted miért ugyan olyan szép egy kis teljesítményű gépen egy fáték fill HD-n mint asztalin 100%erősebb gépen azonos/jobb beálításokon! ;]

[ Szerkesztve ]

(#13850) user137 válasza f27 (#13846) üzenetére


user137
őstag

egyes, leülhetsz. ennyi sületlenséggel kimerítetted a heti keretedet (és még csak kedd van!) :C :C :C

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.