Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Prof01 válasza f27 (#11000) üzenetére


Prof01
veterán

Warhark-ot 3k-ért lehet kapni. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#11002) Gulyo válasza Prof01 (#11001) üzenetére


Gulyo
tag

Cső !
Én slimet rendeltem tegnap ... vajon elkúrtam ?
Olvastam hogy jobban hibásodnak mint a régiek ... ez igaz lehet vagy csak pánikkeltés ...

P35/DS4 ~ E8400@4000 ~ Xigmatek S1283 Red Scorpion cooler ~ a-data 2x2 gb 800+ ~ Gigabyte 9800 GX2 ~ WD Raptor 160GB ~ Logitech Z-5500 ~ X-fi Gamer Fatality ~ Enermaxx Liberty 620 ~ Samsung 2493HM ~ Logitech G25 ~ Razer Lachesis ~ ZBoard

(#11003) f27 válasza Prof01 (#11001) üzenetére


f27
aktív tag

én nem találtam sehol 5-6K alatt használtan!

(#11004) benecz válasza Gulyo (#11002) üzenetére


benecz
tag

Én is slimet rendeltem,nem hiszem h elcsesztük volna.Amennyire én tudom elég megbízható gépek a ps-ek.Ha szabad kérdezni te milyet és mennyiért rendelted?

(#11005) szasanyi válasza f27 (#11003) üzenetére


szasanyi
félisten

A jatekaim.hu oldalon van egy 1300 HUF-ért! Az általános ár ~3-3,5k.

MÁS: tolja már vki a GoW, GoW2 gamet? Én újra elővettem és most épp a 2. részt nyomom, mert már kezdett fakulni az emlék, mekkora a játék! Arra lennék kíváncsi van-e olyan aki a PS2 és az új, 720p-s PS3 verziójával is játszott... mekkora a vizuális különbség?

(#11006) DM-Fan válasza szasanyi (#11005) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Magad is megnézheted akár HD-ben is, alig két hete volt egy összehasonlító videó róla a GameTrailers-en, még itt is volt hír. Ehun van e:

GoW Collection PS2 vs. PS3

Egymás mellett mutatják a PS2-es és a PS3-as verziót a videóban, elég jól összevethető. Hát, valamit azért szépült a játék, kicsit tisztábbnak érzem a képét, nem olyan mosott, meg erősen jelen van a vonalsimítás is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11007) babli


babli
tag

Szevasztok!

Azt szeretném kérni, hogy akinek "fat" van írja meg hogy állítva vagy fektetve használja-e!

Szerintetek melyik a jobb elhelyezés?

Innen-onnan lehet olvasni, hogy fektetve kíméli az olvasót, állítva jobban szellőzik!

Köszi...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#11008) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

(#11009) DM-Fan válasza babli (#11007) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én fektetve használom, én is több helyen olvastam, hogy így kevésbé szenved a fejmozgató mechanika. A szellőzés csak annyiban lehet jobb állítva, hogy akkor ugye a gép alja (ami egyébként át szokott melegedni) nem az asztalfelületen van, hanem szabadon és így talán jobban tud hűlni, de szerintem ennek nincs különösebb jelentősége, mert a levegőt fektetett állapotban szemből nézve a jobb oldalán szívja be és hátul fújja ki. Az a lényeg, hogy ezek a felületek szabadon legyenek és nem lesz gond. Nekem másfél éve megy fektetve a fat és semmi gond nincs vele (kop-kop-kop).

Get Moded!

(#11010) f27 válasza babli (#11007) üzenetére


f27
aktív tag

állítva sokkal jobb a gépnek! az olvasófejet nem érdekli milyen pozícióban van a gép! mikor beszopta a lemezt a kis mágneskorog rátapad és pont úgy ál benne a lemez mint fektetve!
ha fektetve használod a gép alja melegszik nincs levegőmozgása! digitális hömérővel mérve kb 5fokot jelent ha állítva használod! kb állítva 60fokos---fektetve 65fokos!
mi állítva használjuk a gépeket!
60Gb verziót meg csak állítva érdemes használni mivel 65-70fokos állítva és akár 75-80fokos is lehet fektetve!
a fejmotor
ha állítva használod, a motor teljesen úgy dolgozik mint fektetve! mivel két sinen fut a fej! a fejről egy félcsiga van fixem amit a csigás motor rángat! :R

[ Szerkesztve ]

(#11011) benecz válasza f27 (#11010) üzenetére


benecz
tag

A slimnél is ugyan ez a helyzet?
Haverom gépét néztük,de azt nem lehet állítva használni.Tök instabil volt az egész...

(#11012) f27 válasza benecz (#11011) üzenetére


f27
aktív tag

a slimről csak ennyi a véleményem! :o :W :W :W
na de ne csak ezt lása aki újonnan bejön, kicsit véleményezem a slimet!
a slimre azt mondják jóbb-formásabb-szebb-megbízhatóbb! ez volt a sony véleménye!
a mi véleményünk
a slim roszabb-nem kisebb csak laposabb/nagyobb-kiszedték a minőségi japán alkatrészeket és koreai tajvani kinai vackok vannak benne! formásabb? kicsit elb@szták a formáját neki!(tudom izlések és pofonok) a hűtéséről sokat nem tudok mondani,mivel mikor meglátuk a belsejét okádnunk kellett! BMW vs IFA :DDD (megbíható volt az IFA na de kinek kell ) egyszóval ha saját célra kellene akkor két slimért nem adnék egy 60Gb FAT PS3 mat! (üzleti célból talán)
most arra leszek kíváncsi hogyan oldja meg a teljesítménykülömbséget a két gép között! :F
FAT = alvó szőrny
SLIM = padlógázon
:R

[ Szerkesztve ]

(#11013) DM-Fan válasza f27 (#11010) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Hát, én pedig valamikor tavaly még egy szervizesek által készített (külföldi) statisztikát is találtam, ahol megkérdezték a meghibásodott gépek tulajait, hogy állítva vagy fektetve használták és valami 80%-20% volt az arány. Tehát az elromlott (zömmel fej- vagy mechanikahibás) gépek 80%-át állítva használták a tulajok. Keresem, de egyelőre nem találom, ha meglesz belinkelem.

Tekintve, hogy a PS3-ak hűtése igencsak jó hatásfokkal dolgozik, ezért nem hinném, hogy probléma lenne azzal, hogy valaki horizontálisan használja. Illetve nemhogy nem hinném, hanem tudom is hogy semmi gondja nincs, mert mondom, 1,5 éve így használom és legtöbbször teljesen alaphangon forog csak a venti és ritkán lép magasabb fokozatba. Ellenben az állított elhelyezésnek az a veszélye is megvan, hogy könnyen fellöki az ember és azt viszont tuti nem köszöni meg a gép.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11014) szasanyi válasza DM-Fan (#11006) üzenetére


szasanyi
félisten

Jó volt, köszi! Látható a különbség ez nem vitás, de nem estem hasra. Nem hiába nyert technológiai díjat annak idején a GoW 2! Asszem így egyértelműen nem ér nekem annyit amibe kerül, minthogy mind2 meg van PS2 verzióban, és már 3. alkalommal tolom végig. Aki viszont nem játszott e két remekművel (és ez nem túlzó jelző!) annak mindenképp jó vétel 10k környékén, vagy még inkább kicsit később 7-8k körül. Persze biztosan van akinek a műfaj nem jön be, nekem viszont nagyon! Ez nem Killzone 2 ahol eszetlenül lűni kell mint a zállat, mert itt bizony hamar, és többször is el lehet akadni a játékmenettel. ;]

(#11015) DM-Fan válasza szasanyi (#11014) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Igen, valahogy én is így látom. De mindenesetre szimpatikus, hogy gondolt azokra is a Sony, akiknek nem PS2 kompatibilis a PS3-uk és emiatt kiadja újra és ha már kiadja, akkor kicsit leporolja a játékot. Szerintem példás a dolog. Kiadhatnának pár dolgot még így a PS2 címek közül. Szerintem volna rá kereslet.

Get Moded!

(#11016) szasanyi válasza DM-Fan (#11015) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez így van. Ráadásul ha megnézed, a boltokban a mai napig többe kerül a GoW + GoW 2 PS2 verzió együtt, mint 10k. A kettő egyben, 720p változatban pedig 11k-ért beszerezhető. Ha most venném meg, nem kéne hezitálnom, hogy melyiket válasszam.

(#11017) f27 válasza DM-Fan (#11013) üzenetére


f27
aktív tag

én nem azt montam hogy gond! és azt montam hogy KB 5fokkal forrób az a készülék ami fektetve van és hidegebb ami állítva van!
van egy 3éves 60Gb PS3 mam talán a legelső példány lehet! eredeti fejel ellátva!
az első tulaja állítva használta én állítva használom 1 éve úgyszintén! mint az elöző tulaj én is nyirbálom kíméletlenűl! és megy! tehát tökmindegy hogy áll a gép! max a hütése jobb ha állítva van!
az hogy meg felökik más kérdés! de nem olyan könnyen dől fel! nekem a macskám soxor azon alszik! pedik 5kilós a macska,és nem túl nagy a PS3 teteén a hely :DDD

(#11018) Prof01 válasza f27 (#11003) üzenetére


Prof01
veterán

Ezt az oldalt ajánlom figyelmedbe: [link]:)
Legolcsóbb Warhawk 2500ft. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#11019) f27 válasza Prof01 (#11018) üzenetére


f27
aktív tag

néztem már! igaz egy darabot sem találtam! :))
de elhiszem hogy lehet enyiért venni! pár hónapja még szinte beszerezhetetlen volt bolton kívűl!
de akkor is ez a legjobb online játék :DDD :C

(#11020) szasanyi válasza Prof01 (#11018) üzenetére


szasanyi
félisten

Korábban már említettem, de tessék :)

(#11021) DM-Fan válasza f27 (#11019) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Eladás/Csere fül, jobb oldalt beírod a rubrikába, hogy Warhawk és rányomsz a Név keresés gombra. Vagy 10 találat van, én 1.300 Ft-ért is találtam, de az átlagára is 2.500 és 3.000 Ft között mozog, többen is kínálják ennyiért.

Szerk.: Szasanyi gyorsabb volt. :D

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11022) f27 válasza szasanyi (#11020) üzenetére


f27
aktív tag

és ez eladó vagy csak bejelőleheted hogy megvan vagy megvólt :F :))
OK. vettem az adást :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11023) szasanyi válasza f27 (#11022) üzenetére


szasanyi
félisten

Érdemes nézegetni, mert akad 1-2 nagyon jó vétel. Sokan vannak jelen gamer365 oldalról is, meg még innen is. Mondjuk az Uncharted 2-t most pont itt vettem az apróból 10k-ért postázva, bontatlanul (hazai verzió), úgyhogy ennek örülök. :)

(#11024) f27 válasza szasanyi (#11023) üzenetére


f27
aktív tag

én külön nem szoktam játékokat vásárolgatni,mivel sok esetben a gépekkel együtt küldik a játékokat is fillérekért! :DD
viszont 1hónap alatt 35db játékot lehúztak rólam és 9gépet :DD :)) mindenki elkezdett jólkeresni? :D
viszont ami nektek jó hír nekem meg rosz,hogy vissza esett a hibás gépek forgalma :O
de hamarosan beindúl a biznisz mert a slimek kinyúvadnak (leégnek)
mekkora háború lesz nemsokára a kis kövérkéért :)

(#11025) Gulyo válasza f27 (#11012) üzenetére


Gulyo
tag

Hát akkor ezt beszoptuk ... meg az a sok ezer aki slimet vesz-vett ... meglássuk ... 1 év garin belül el kell adni ... egyszerűen nem hiszem el - pedig lehet h igaz - h a Sony kiad egy hulladékot a kezéből amiből minden második elég ... meglássuk jövő ilyenkorra :D

[ Szerkesztve ]

P35/DS4 ~ E8400@4000 ~ Xigmatek S1283 Red Scorpion cooler ~ a-data 2x2 gb 800+ ~ Gigabyte 9800 GX2 ~ WD Raptor 160GB ~ Logitech Z-5500 ~ X-fi Gamer Fatality ~ Enermaxx Liberty 620 ~ Samsung 2493HM ~ Logitech G25 ~ Razer Lachesis ~ ZBoard

(#11026) benecz válasza f27 (#11012) üzenetére


benecz
tag

fasza...holnap mek a slimért...... :D
Azért remélem nem lesz vele bajom.A Fat verzión nem is gondolkoztam,csak a slimen,szeretem az új dolgokat.Végülis engem nem érdekel addig hogy melyik jobb míg megy,illetve tudásra megegyeznek(leszámítva a linuxot)

(#11027) f27 válasza Gulyo (#11025) üzenetére


f27
aktív tag

a sonyt kényszeríteték hogy vigye lejebb a konzoljai árát (játékkiadók)
a sony nyaka körűl szorúlt a hurok hogyha a nagy játékgyártók nem neki fognak dolgozni baszhatja a konzoljait! mit tett? kialkudtak egy határidőt hogy ekkora leviszi a konzolok árát 300dodora!
gyors kitolta a még meglévő FAT gépeket és közben tervezett egy szinte másik PS3 mat! (sőt totál más a gép csak a softver ugyan az!)
de hogyan lehet sporólni haegyszer a FAT-ban lévő alkatrészek enyire drágák és nem ő teszi azzá?
hát vásároljuk (sz@r) alkatrészeket! gyártasunk alválalatokkal (pincésgyártás) és csináljunk új külsőt és hajrá! ez meg is volt! ittvan a hűnszeretett PS3 új ruhával véres torokkal! :W
na jó azért enyire nem rémes a dolog ,de tény hogy sokkal sivárabb minőségből ál most a gép!
már vettem 3db slimet!
1db alaplap leégett!--1db tápleégett-és egy fejhibásat! nos az alaplaposból kivettem a fejet meg a tápot így piacképes let a másik kettő de az alaplapos csúnyán odasűlt!

[ Szerkesztve ]

(#11028) f27 válasza benecz (#11026) üzenetére


f27
aktív tag

aki újonan veszi garival annak anyira nem kell félnie! hisz garis! befosik megjavítják ingyen! max az a pár hónap amég nem lesz géped az idegesítő!
amiket vettem egy garis volt kető pedig kintről való garnélküli! de ami garis volt abba az alaplap égett le! így viszont hogy a garisat szétszedtem jobban kijöttem a másik ketöből :)

(#11029) benecz válasza f27 (#11028) üzenetére


benecz
tag

Hát majd meglátjuk mi lesz,normál szinten fogom használni,hétköznap ha van időm pár órát,meg hétvégente.Nem vagyok az a gamer típus,csak egy kicsit kikapcsolódok vele.
Amúgy 4 x360 am volt,én is "kereskedtem" velük,de egy sem volt 3 ledes......rem a ps3-al is így leszek

(#11030) Gulyo válasza f27 (#11028) üzenetére


Gulyo
tag

max ha beszarik kicseréltetem fat-re ... persze ha lehet ... nem lett jobb kedvem ...

P35/DS4 ~ E8400@4000 ~ Xigmatek S1283 Red Scorpion cooler ~ a-data 2x2 gb 800+ ~ Gigabyte 9800 GX2 ~ WD Raptor 160GB ~ Logitech Z-5500 ~ X-fi Gamer Fatality ~ Enermaxx Liberty 620 ~ Samsung 2493HM ~ Logitech G25 ~ Razer Lachesis ~ ZBoard

(#11031) f27


f27
aktív tag

kis érdekeség!
multhéten vettem egy 40Gb gépet fejhibával 20K ért! lebeszéltünk mindent telón majd úgy is történt másnap meghozta postabácsi a gépet!
kicsomagolom bekapcsolom,és kezdett felmenni a vércukrom! sekép sehang!
felhívom csokát hogy ez mi? most szivat? mit jelent nála az hogy fejhibás!? hát neki azt jelentette hogy este kikapcsolta a gépet és többet nem kapcsolt be! mondom f@sza! jól átb@szott! :W gondoltam szétszedem milehet a baja,gép bekapcsol de semmit nem csinál! táp nemlehet alaplap ilyent nem művel!
ripityára szedem kitakarítom össze teszem nincs változás!
gondoltam csinálok egy agymosást! belsőaku lehuz kisüt visszatesz! gép alapálapotban beindúl :DD öszetesz blu-ray film nyomatás 5órán átt hiba semmi! játék 3 órám átt hiba semmi! kibekapcsot 8-10 alkalommal hiba semmi!
most az új gazdája tépi kíméletlenűl és semmi hiba!
ami érdekes ebben az esetben,hogy mit lehet csinálni a gépel menűileg ami beragasztja a bebútolását? mert erre sem nekem nem volt ötletem,sem pedig szervizes barátaimnak!
google meg most nem volt a barátom ebben az esetben :)

(#11032) DM-Fan válasza f27 (#11031) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Rejtélyes ez az elektronika. :U

Get Moded!

(#11033) Prof01 válasza f27 (#11031) üzenetére


Prof01
veterán

Hát akkor az átverésből egy szerencsés üzlet lett. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#11034) f27 válasza Prof01 (#11033) üzenetére


f27
aktív tag

szerintem ő nem akart átverni mert ahogy szavaiból kivettem foggalma nem volt mi az hogy fejhiba!
a gépet nem berhűlte senki mivel az eredeti gariscimke rajta volt! amúgy is többet ér a gép ha rajt a cimke mintha nem lenne rajt! nálam ez 5K jelent kapásból :)

(#11035) babli válasza f27 (#11010) üzenetére


babli
tag

Azt még meg tudnád mondani, hogy a 40Gb-s ps-ek közül melyik a jobb verzió???
Visszaolvastam már, de nem teljesen tiszta! Lehet hogy kicsit késő van már nekem, 5kor keltem. :)

Az a jobb verzió amelyiken 10cm-re van a táptól a LAN dugó???

Pécs környékén nem tudsz valakit, aki fejet cserélne egy 40gb-ben, ha egyszer elszállna?

Köszi előre is!!!

És köszi mindenkinek, aki válaszolt az "állítva vs. fektetve" kérdésemre!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#11036) k. válasza f27 (#11034) üzenetére


k.
őstag

Igen a ps2mön is rajta van és nagyon örülök neki.Jó tudni hogy nem nyultak bele:).

Milyen állapotban van a sixaxis eladó joyod?Lehet pár hónapon belül(2:D) ha még meglesz akkor megvenném!

(#11037) szasanyi válasza f27 (#11024) üzenetére


szasanyi
félisten

Szerencsére nekem a 60GB verzió van, PS2 kompatibilitással. Semmi bajom vele, eszemben sincs cserélni. DE ha már szakember is van köztünk, kihasználnám én is: a maxon pörögő hűtőventi - mert ha jól hallom, akkor hang alapján kábé 3 féle fordulaton mehet hőfoktól függően - hangosodott. Még nem zavaró, de jól lehet hallani ha nincs más hang... lehet-e/érdemes-e ezzel foglalkozni? Értem ez alatt a tisztítást, kenést, esetleg (ha rosszabbodna) hogyan alakulna egy csere? Másik kérdésem: olcsó, és ideális HDD típus van-e hozzá? 160-250GB körüli elég lenne. Már régóta gondolkodok, de eddig mindig volt fontosabb kiadás, a fene vigye el...

(#11038) Bogyo1111 válasza DM-Fan (#10326) üzenetére


Bogyo1111
csendes tag

Kedves DM-Fan!
Ma jutottam hozzá, hogy a leírtak alapján netre kössem a PS-em. Olyan kérdésem lenne, hogy a statikus IP-t, hogyan tudom megoldani? UPC mindenképpen dinamikusat akar. Amikor beírtam neki egy fix IP-t akkor pár perc után megszakadt a net és nem is jött vissza addig ameddig a router beállításaiban az Internet Connection Type-ot Automatic Configuration DHCP-re nem állítottam. Ahogy néztem csak a Static IP esetén van lehetőségem Internet IP-t és a többit amit írtál magadni. Előre is köszönöm a válaszod.

ui.: Nem értem, hogy miköze van ahhoz a belső hálón lévő PS-nek, hogy a külső IP-t statikusan vagy dinamikusan kapom.

(#11039) Bikerman


Bikerman
aktív tag

lenne egy-két kérdésem...

hogy lehet az, hogy PS3 Media Serverrel le tudom játszani az mkv fájlokat, csak sajnos akad. adat dvd-ként pedig nem? illetve ha külső vinyót szeretnék venni, akkor milyen jó a ps3-hoz és pc-hez együtt. van valami különleges kikötés? hd filmeket raknék rá, nagyrészben.

ragazzi della curva...

(#11040) szasanyi válasza Bikerman (#11039) üzenetére


szasanyi
félisten

Az akadás valszeg hálózati beállítás probléma, vagy - ha WiFi - akkor a jelminőség gyengélkedése. USB csatolóval bármilyen külső HDD rádugható, DE csak FAT32 fájlrendszert ismer és lát, ott meg ugye a 4GB korlát okoz(hat) problémát. DE a .mkv filmeket onnan (sem) tudod lejátszani, mert ez nem támogatja a SONY így a PS3 sem. :(

(#11041) f27 válasza babli (#11035) üzenetére


f27
aktív tag

Az a jobb verzió amelyiken 10cm-re van a táptól a LAN dugó???
NEM pont ez a roszverzió!

hangosodó venti
ugyan az első évbe nem szabad belenyúlni,de félévente ki kellene takarítani a gépet!
de ha lehet ne te szedd szétt! hanem olyan ember aki utánna leragassza a géped!
vinyó
a 160Gb verziókban a sony WD scorpio-t tett! 1db van most nekem ithon belőle!
joy
jelenleg 1db félhalott joyom van! kifosztotak rendesen :D

(#11042) Siera válasza babli (#11007) üzenetére


Siera
senior tag

állítva designosabb szerintem...

(#11043) DM-Fan válasza babli (#11035) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Én múltkor utána néztem ennek a 40 GB-os verziónak (mivel nekem is az van, csak ugye én rögtön a vásárlás után otthon, magam upgradelem a vinyót 250 GB-osra). A neten levő infók alapján ugyebár 3 széria volt a 40 GB-os verzióból:

- CECHGxx
- CECHHxx
- CECHJxx

Ezek a betűjelölések a gép hátán található bárkódon olvashatóak. Ezen modellek folyamatosan váltották egymást, a CECHGxx jelölésűek 2007. októberében kerültek gyártásba, majd folyamatosan váltotta fel a H, majd a J sorozat egészen 2008. augusztusáig amikor is leváltotta őket a 80 GB-os CECHKxx, majd CECHLxx és ekkor a 40 GB-os modellek gyártását leállították. A jelölések nyomon követhetők a Wikipedia PS3 lapján is.

Namost a neten több helyen is azt írják, hogy az első szériás 40 GB-os modellekben (tehát a CECHGxx jelölésűekben) még a gyengébb minőségű fej volt (KES-400A), ami állítólag sokkal előbb tönkremegy. Mivel nagyon sok panasz volt az első szériás 40 GB-os gépekre, ezért ezt a fejet a CECHHxx modellekben már lecserélték és innentől kezdve az összes ezután megjelenő PS3-ba az újabb (KES-410ACA típusú) fejet tették, tehát a CECHHxx jelölésű gépektől fölfelé (40 GB második széria, 80 GB és 160 GB - tehát 2008. tavasza után minden gépbe) az új, jobb minőségű olvasófej került. Erre vonatkozó infók például itt is olvashatók (rögtön az oldal tetején az 1. HSZ-ben), illetve van egy ennél is személetesebb táblázat, amiben modellszám szerint szerepelnek, hogy milyen fej van az egyes gépekben. Ez a táblázat itt található. Ez a táblázat a Slim-et még nem tartalmazza, szóval abban nem tudom, hogy milyen fej lehet, de a táblázatból az látható, hogy a CECHHxx (tehát a második szériás - kb. 2008. tavaszától kapható) 40 GB-os modellt követő összes gépben a KES-410ACA típusú, kétlencsés/kétdiódás fej van, ami a netes fórumok és tapasztalatok, valamint a Sony állítása szerint már jóval tartósabb, mint a KES-400A típusú.

Nekem személy szerint CECHHxx jelölésű 40 GB-os gépem van, tehát elvileg az enyémben már ez a kétlencsés fej van, lekopogom (kop-kop-kop) nincs is bajom a géppel 1,5 év után sem. Múltkor értekeztem erről f27 kollégával, de ő a linkelt oldalak ellenére nem ért egyet a fentiekkel, szerinte nem állítható fel ilyen rendszer a típusok és a fejek között.

Én hajlamos vagyok hallgatni a közölt adatokra, mert több forrásból is ezeket találtam, nem látom okát, hogy a Sony miért tenne közzé valótlan adatokat.

Szóval én ennyit találtam, ezek a tények, aztán cáfolja, aki tudja. Azt hangsúlyozom, hogy én magam a saját gépemet még nem szedtem szét (mivel a vinyócseréhez kellett szétszedni), így magam nem tudtam meggyőződni arról, hogy melyik fej van benne, tehát kénytelen vagyok hinni a Sony-nak, de mondom, eddig bevált, tehát hajlok afelé, hogy az újabb fej lehet benne, mert a régiekben állítólag 1 éven belül megdöglöttek a fejek és az én gépem már 1,5 éves.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11044) DM-Fan válasza DM-Fan (#11043) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Elírtam: a vinyócseréhez természetesen NEM kellett szétszedni. (lejárt a szerkesztési időm, bocs)

Get Moded!

(#11045) DM-Fan válasza szasanyi (#11037) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Sanyi! A vinyóvásárlásnál arra figyelj, hogy 2,5 SATA notebook vinyó legyen, 5400 rpm-es fordulattal (ne legyen gyorsabb!). A többi annyira nem is lényeg, a márkahűséged (ha van ilyen) előtérbe kerülhet. Én egy, a fenti paraméterekkel rendelkező, 250 GB-os Western Digital-t vettem bele, abszolút hangtalan, nem melegszik és nem volt drága. Nekem bevált. Az #1. HSZ-be belinkeltük a HSZ-t, amiben leírtam, hogy mi a menete, van ott egy szemléltető videó is.

Get Moded!

(#11046) f27 válasza DM-Fan (#11043) üzenetére


f27
aktív tag

igen valóban nem értek egyet ezekkel az adatokkal!
én igaz csak közel 100gépet pörgettem átt de 70% ánál nem volt az aminek kellett volna lennie!amióta szám után rendeltem alkatrészt és véletlen sem azt kaptam,azóta nem hiszek a számoknak!
amelyik gép táp és lan között volt 8-10 centi,minden esetben a régi elsőszériás 2lencsés fej volt! a gépek belsejében minden esetben 2005-6közötti nyák (alaplap) gyártási dátum volt!
DM kolega úgy érzi hogy a bonyolultab kétfelé tükrözös lézerfej ujabtachnikás mint az egylencsés egyfelétükrözös fej! ami ugye még az árában is sokkal drágább!
melesleg a slim ben is egylencsés fej van!
egy kis nézegetni való a slimeseknek :)

(#11047) DM-Fan válasza f27 (#11046) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

"DM kolega úgy érzi hogy a bonyolultab kétfelé tükrözös lézerfej ujabtachnikás mint az egylencsés egyfelétükrözös fej! ami ugye még az árában is sokkal drágább!"

Nem, nem ezt mondom. Én azt mondom, hogy a szerkezetileg bonyolultabb KES-400A típusú fej (ugyebár ez a régebbi, ez a típusszámból is kitűnik) egylencsés és rosszabb minőségű. Azt viszont rosszul tudod, hogy ez az egylencsés fej egyfelé tükröz, ugyanis pontosan ez az egylencsés fej tükröz kétfelé. Itt is van róla a videó, amin a fickó magyarázza, hogy hogyan működik:

KES-400A prizmarendszer

Lényege az, hogy ugye egyetlen diódából egyetlen lencsén át jön a lézer (a DVD piros lézere és a Blu-Ray kék lézere is). Ezzel nincs is gond, viszont ugye a lézert, miután visszaverődött a lemezről be is kell fogni és erre már ez a lencse nem képes, ezért egy prizmarendszer segítségével kétfelé kell tükrözni: az egyik irányba a piros lézer fénye verődik vissza a DVD-ről, a másik irányba a kék lézeré a Blu-Ray lemezről attól függően, hogy milyen lemez van a meghajtóban.

Namost azt mondják az okosok, hogy ez a konstrukció azért rossz, mert a rendkívül precíziós prizmarendszer egy idővel veszít pontosságából és nem képes továbbítani a lemeztől visszaérkező fényt, magyarul a lemezt nem olvassa be a PS3.

Erre találták ki azt a megoldást, amit a KES-410ACA fejben alkalmaznak: két diódát építenek be, amelynél mindkettőhöz önálló lencse tartozik, így nem kell prizmákkal bohóckodni, ugyanis a fény egyből ugyanoda tud visszaverődni, ahonnan elindul. Szerintem azzal nehéz lenne vitatkozni, hogy a KES-410ACA az újabb, mivel ezt a típusszáma is mutatja. Nem hinném, hogy az lenne jellemző, hogy az idő haladtával visszafelé lépdelne a Sony az alkatrész típusszámozásában.

Az, hogy az egylencsés, kétfelé tükrözős KES-400A drágább, mint az újabb kétlencsés KES-410ACA én több dologgal is tudnám magyarázni: egyrészt a KES-400A-t szerintem már nem gyártják, viszont ugye a korai gépek csak ezzel kompatibilisek, így arra nagy a kereslet és nehezebb beszerezni. Ezen felül indokolhatja a magasabb árat az is, hogy egy bonyolult prizmarendszert tartalmaz a KES-400A, gyártása valószínűleg nagyobb precizitást igényel.
Ezzel szemben a KES-410ACA szerintem jelenleg is gyártásban van, működési elve pedig egyszerűbb.

Ettől függetlenül lehet, hogy neked van igazad, viszont a neten szinte minden eddig olvasott/látott forrásban azt találtam, amit leírtam, ami ellentmondani látszik azzal, amit Te írsz.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11048) DM-Fan


DM-Fan
nagyúr

Ja, meg most nézem, a PS3 Slim olvasójával kapcsolatban sem feltétlen van igazad, kétlencsés az a javából és ez már megint másik típus, mint az előző gépekben volt:

KES-450A Laser Lens for PS3 Slim

Teljesen máshogy is néz ki, ahogy a Slim egész belseje is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#11049) f27 válasza DM-Fan (#11048) üzenetére


f27
aktív tag

látod itt probléma! javitottam 3 slimet és egy lencsés fej volt benne :)
mindegy nem vitatkozom!én a tényekre alapozom a mondokám ,te meg a googlera!
én nem a netről szedem össze amiket mondok,hanem a valóságból!de tökmindegy mit mondok! azért senki ne rendeljen semmit csak a codra alapozva! 99% beszivná! :R
ja és vegyél a kezedbe a két fejből egyet egyet és meglátod miről beszélek! a lézerek két külömbözö irányba van sokkal több tükörel! :)

[ Szerkesztve ]

(#11050) blazsey2 válasza f27 (#11046) üzenetére


blazsey2
senior tag

A slim vs fat vitához csak annyit fűznék hozzá hogy eddig közel 3 milló darabot adtak el belőle világszerte,ha tényleg olyan szar lenne már rég világszintű botrány volna belőle.Az hogy hozzád eljutott pár hibás darab az bármikor lehet illetve lehet user hiba miatt is(zárt helyre teszi ahol nem szellőzik).Az meg hogy kinában készül más alkatrészekből az nem nagy dolog szinte minden ott készül.Egyébként meg tök fölösleges a vita hiszen a fat már nincs gyártásban és csak idő kérdése hogy mikor halnak ki mint a dínók annak idején :D.Mindenkinek további jó játékot kívánok ;) És az első hozzászólásba ha bekerülhetne az id-m:BLAZSEY DR köszönöm.

PSN ID:blazseydr

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.