Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Djuree válasza F.B.I. (#11997) üzenetére


Djuree
félisten

szevasz májsztro!

na ez jó hír! akkor pláne átjövök :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12002) Djuree válasza Vazallus (#12000) üzenetére


Djuree
félisten

mi mással lehetne :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12003) MrPG8 válasza Djuree (#12002) üzenetére


MrPG8
aktív tag

Mondjuk FragFX-el. :)

(#12004) szasanyi válasza AXisBOLD (#11999) üzenetére


szasanyi
félisten

Hát megértelek, az tényleg nagy fáradtság. :D De nem ez a lényeg... a lényeg, hogy nem tudod mit hagysz ki.

(#12005) Mazsika


Mazsika
őstag

helló! most szándékozok ps3-at venni slimet vagy fat-et vegyek szerintetek? ja és sima monitoron tudom majd használni?

Dáccsika

(#12006) pumatom válasza Mazsika (#12005) üzenetére


pumatom
aktív tag

Ezt neked kellene eldönteni, mindkettőnek vannak előnyei, hátrányai...

Röviden:
Az új 67%-al kisebb, nem melegszik annyira, de pl. nem telepíthető linux rá...
Fat 60as-nál vannak kártya olvasók is...

Rajtad áll mire, és hogyan szeretnéd használni...

Ha a monitorodon van rca-, vagy HD bemenet minden további nélkül tudod használni...

[ Szerkesztve ]

(#12007) F.B.I. válasza Mazsika (#12005) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mindegy mit veszel csak újat vegyél és garanciával!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#12008) kelzsoca válasza Mazsika (#12005) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mint ahogy már előttem is elmondták a döntés a tiéd, hogy melyiket veszed meg :)

Monitorral csak akkor fog együtt működni, ha van rajta HDMI vagy DVI csatlakozó, DVI esetén pedig veszel a monitorhoz egy DVI-HDMI kábelt és mehet is a játék.

Én is ~2 hete vettem slim gépet 250Gb-os hdd, 2 játékos bundle csomag (Killzone2, inFamous) 84.990 Ft
Vagy ha slim, akkor vehetsz csak gépet ~69k-ért adják 1 év garanciával.

Én is monitorral használom egy 20"-os Samsung DVI-HDMI kábellel, és tökéletesen megy minden, hangot RCA-n keresztül küldöm ki a házimozinak :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#12009) pumatom válasza pumatom (#12006) üzenetére


pumatom
aktív tag

Itt találsz egy összehasonlítást a kettőről, és eltudod dönteni. :)

(#12010) Mazsika


Mazsika
őstag

uhh köszönöm szépen a válaszokat? de miért is kell újat vegyek? hamar elsz@ródik? főként azért kérdezem ezt mert hallottam hogy az anyaghasználat a slimnél gagyibb mint a fentél, mivel a fat nem volt gazdaságos gyártani így olcsóbb anyagokból nyomatják a slimet!? ez mennyire igaz? a slimnek rosszabbak a "elromlási" arányai? (vagy hogy mondják ezt szépen..) tehát hamarabb mennek gallyra? ilyesmire lettel volna kivi a két gép összehasonlításánál!

Dáccsika

(#12011) kelzsoca válasza Mazsika (#12010) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért kell újat venni mert egy használt gép mindig zsákbamacska, nem tudod megmondani mennyit ment, nem tudsz róla semmit, nem ismered az előéletét, ha esetleg ismerőstől szereznéd be, az sem nagyobb vigasz, ha nincs a gépen garancia.

https://vertigostore.eu

(#12012) k. válasza pumatom (#12006) üzenetére


k.
őstag

Pontosabban 33%al kisebb:D
Egyébként ha már újat veszel akkor slimet.Ritka már az új fat éshát ha van is általában drágán.
A fatnek egyébként szerintem szebb az anyaga de az tény hogy egy papirt nem merek rátenni mert a végén az is emglátszik rajta.Szóval a slim abbol jobb hogy nyugodtabban használhatja az ember nem karcolodik úgy. Minőségben nincs nagy külöbség.Jó mind2:D

[ Szerkesztve ]

(#12013) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

A modellszámoknak mi jelentőségük van?

Néztem két oldalon is PS3 Slim 120GB-t. Az egyik oldalon a modellszám: CECH-2000A a másikon ugyan ez a 120GB modellszám: CECH-2004A

Mi a különbség a kettő között?

(#12014) AXisBOLD válasza szasanyi (#12004) üzenetére


AXisBOLD
addikt

tudom hogy nem nagy cucc :B, csak most nincs hozzá hangulatom. most olyanom van, hogy a szomszédban occsóér legyen egy csomó játék, én átmegyek kiválasztom ami tetszik, kp átad, aztán játszok vele :DDD.

pumatom: azt honnan szedted hogy a slim nem melegszik annyira?

Aurea mediocritas

(#12015) k. válasza Gabesz1019 (#12013) üzenetére


k.
őstag

Semmi. A 4es a végén a régiót jelöli vagyis európát. A másik honlapon simán a számát tüntették fel mivel a slim a 2000es széria. Tehát ugyanarról a gépröl van szó:)
AXisBOLD: Onnan hogy a procija újabb és kevesebb hőt termel.Ergó nem melegszik annyira:)

[ Szerkesztve ]

(#12016) pumatom válasza AXisBOLD (#12014) üzenetére


pumatom
aktív tag

Őőő... hát írással nem tudom alátámasztani, abból adódóan hallottam, hogy a fat ahogyan melegedett, ezt a slimnél valamelyest kijavították...

de, mint mondtam én is csak hallottam...

[ Szerkesztve ]

(#12017) Gabesz1019 válasza k. (#12015) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Értem, köszi.

(#12018) nokia párti válasza pumatom (#12016) üzenetére


nokia párti
őstag

Nekem abszolút nem melegszik, pedig már ment 1 napot is és nem melegedett be. :)
Szerintem mind2 gép ugyanolyan jó.
Mind2-nek vannak hátrányai és előnyei is egymással szemben.

(#12019) AXisBOLD válasza k. (#12015) üzenetére


AXisBOLD
addikt

a fat-ból több féle volt, és nem egyformán melegedtek, így nem lehet ugyan azt ráhúzni mindegyikre. ja igen, ezt nem tisztáztuk, hogy mi melegedik jobban: a cpu/gpu, vagy maga a burkolat. mert a fat-nál ugyan a csíkszélesség miatt jobban melegednek az alkatrészek, de cserébe a hűtés is komolyabban össze van rakva.

pumatom: ok, értem.

Aurea mediocritas

(#12020) kelzsoca válasza AXisBOLD (#12019) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért a slim is tolja kifelé rendesen a meleget, és itt csak hátsó nyílásokon tud távozni a felgyülemlett forró levegő :)

Több óra játék után, maga a burkolat felső része is langyosnak mondható.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#12021) AXisBOLD válasza kelzsoca (#12020) üzenetére


AXisBOLD
addikt

az jó, nem is gondoltam hogy a slim rossz lenne. én csak a fat-ot védtem be :).

Aurea mediocritas

(#12022) k. válasza AXisBOLD (#12021) üzenetére


k.
őstag

Szerintetek az elég egy fatnek ha a bal oldalától(ahol szivja be a elevegőt) 1 centit hagyok?Mert fölkerülne a héten a polcra(most csak az asztalomon van) és igazán igy tudnám megoldani.Mögötte 3 centi maradna kb.De lehet van 5 is nem mértem nagyon le.

(#12023) kelzsoca válasza k. (#12022) üzenetére


kelzsoca
félisten

Mögötte azért nem árthat ~10cm sem :)

(#12021) AXisBOLD

Igen, gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#12024) k. válasza kelzsoca (#12023) üzenetére


k.
őstag

Tudom hogy nem árthat de a falat mégsem furhatom ki.A polc meg akkora amekkora. Bár nem lesz agyonhajtva ha meg nagyon melegszik akkor odébbtolom és szivhatja be a levegőt.

(#12025) kelzsoca válasza k. (#12024) üzenetére


kelzsoca
félisten

Jah hát akkor elég lesz az neki :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#12026) k. válasza kelzsoca (#12025) üzenetére


k.
őstag

Azt eszeltem ki viszont hogy a por meg ilyenek ellen 1 évenként elviszem a konzolstudioba hogy kipucolják.

(#12027) kelzsoca válasza k. (#12026) üzenetére


kelzsoca
félisten

Általában ~4k körül szokták megcsinálni a tisztítást ha jól tudom.

https://vertigostore.eu

(#12028) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Még hiányzik pár ezer a PS3-hoz. Reményeim szerint karácsonykor összejön az összeg. :D

Áááá! :Y Már minden bajom van. Nagyon várom! Már a helyet is megcsináltam neki a TV és a hifi között. :DD

(#12029) k. válasza Gabesz1019 (#12028) üzenetére


k.
őstag

Én is igy voltam vele. A falat kapartam úgy vártam. Aztán meglett és volt nagy öröm rendesen!

(#12030) PhoenixK válasza k. (#12022) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem vagyok biztos benne, hogy elég lesz... Nekünk egy CECHJ van, és amikor csak 5-5 cm volt jobb és bal oldalon, fölötte pedig kb. 3cm , akkor elkezdett rosszalkodni. A jelenség az volt, hogy játék közben 1-2 másodpercre elment a kép, majd ment tovább minden. Ez egyre gyakrabban ismétlődött, majd amikor kapott egy kis helyet, akkor megszűnt a probléma.
Ha nem jön elő a dolog, akkor nyertél, de ha ez a jelenség lenne, akkor tudd, hogy mi a gond!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#12031) k. válasza PhoenixK (#12030) üzenetére


k.
őstag

Akkor pedig az lesz hogy a bal oldalra tolom.Akkor kap egy 10 centi helyet mert azért kell egy kis hely ahova a joyokat teszem.Fölötte csak 3 centi lesz azt nem tudom megoldani de akkor oldalt kap azért valamennyi helyet.
Köszi a figyelmeztetést! :K

(#12032) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Nah valaki segítsen ki:

Uncharted 1.

Megakadtam annál a résznél, amikor a 4 szobrot kell elforgatni, valaki leírhatná nekem merre kell őket tekergetni :DDD

https://vertigostore.eu

(#12033) Mazsika


Mazsika
őstag

szóval akkor nem tud senki szolgálni meghibásodási arányokkal? a slim lesz olyan "tartós" mint egy fat?

Dáccsika

(#12034) Buldozer99 válasza kelzsoca (#12032) üzenetére


Buldozer99
senior tag

youtube:), nézd meg a videot, már nem nagyon emlékszem rá... :DDD

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#12035) kelzsoca válasza Buldozer99 (#12034) üzenetére


kelzsoca
félisten

Megoldva :K

(#12033) Mazsika

Ez körülbelül olyan kérdés volt mintha azt kérdezném:

Ha kimegyek a jeges útra vajon el fogok esni? :)

Lehet igen, lehet nem.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#12036) Mazsika válasza kelzsoca (#12035) üzenetére


Mazsika
őstag

én úgy akartam feltenni a kérdést hogy ha kimegyek egy xy márkájú bakancsba mikor esek el meg ha kimegyek ab márkájúba akkor mikor esek el... ;) ha már ennyire le kell egyszerűsítsem! :)

Dáccsika

(#12037) Vazallus válasza Mazsika (#12033) üzenetére


Vazallus
tag

Szerintem ezzel ne foglalkozz hanem inkább csak élvezd. Ha azt akarod akkor tönkre is fog menni. :)) Bár ez Sony,végleg nemigen megy tönkre,ha valami elromolhat benne az csakis az olvasó. :))
Azonban,hogy megnyugtasalak a slim azért már jóval kiforrottabb minden tekintetben.

"Mr. Salieri sends his regards"

(#12038) AXisBOLD válasza Vazallus (#12037) üzenetére


AXisBOLD
addikt

és jóval spórolósabb minden tekintetben ;)

Aurea mediocritas

(#12039) kelzsoca válasza Mazsika (#12036) üzenetére


kelzsoca
félisten

Csak azért jöttem egy ilyen hasonlattal, mert szeptemberben jelent meg a slim, tehát messzemenő tapasztalat nincs vele, de mint már előttem is leírták a slim változat kiforrottabb mint az előző fat gépek.

Megjelenése óta több millió darab fogyott belőle, gondolhatod, ha probléma lenne velük, mekkora tömeghisztéria lenne az interneten :)

https://vertigostore.eu

(#12040) dhcodoki válasza nokia párti (#11987) üzenetére


dhcodoki
senior tag

néha azért menj ki a levegőre szocializálódni kicsit :DDD

(#12041) BaliJack válasza szasanyi (#11842) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Nincs mit :).
Én is gondolkozok régóta egy headset-en a géphez, de USB-set nem mertem bevállalni, BT-sek meg eléggé drágák, pláne ha sztereóról van szó. De lehet, hogy felesleges a sztereó, mert a játék hangok úgysem ott jönnek ki :).

(#12042) szasanyi válasza BaliJack (#12041) üzenetére


szasanyi
félisten

De lehet, hogy felesleges a sztereó, mert a játék hangok úgysem ott jönnek ki. - micsoda? :U Nem lehet vele csöndben játszani úgy, hogy csak én halljam a fejhallgatóval?

(#12043) Edgeri válasza BaliJack (#12041) üzenetére


Edgeri
senior tag

Agyaltam én is a headset-en, de mivel mikrofon nem kell, és máshoz is kellett volna füles (Tv, zenehallgatás), így inkább vettem egy drót nélküli Sony fejhallgatót (11e), azt nyomom az erősítőbe (optikaival össze van kötve a PS3-mal), és így csöndben tudok játszani, amíg a párom alszik :DDD

Üdv, Edgeri

(#12044) Djuree válasza MrPG8 (#12003) üzenetére


Djuree
félisten

és ez működik is? mert boxhoz az xfps pl. nem volt a legjobb.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12045) kelzsoca válasza Djuree (#12044) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, teljesen működőképes megoldás, csak az ára kicsit sok ~21k körül lehet itthon beszerezni: [link]

Teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#12046) BaliJack válasza szasanyi (#12042) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Igen, abban a fórumban is leírták, hogy a játék hangja nem a headset-en keresztül jön (azok a hangszórókon jönnek), csak a többiek beszéde.
Csöndben úgy tudsz játszani, hogy az erősítőbe/tv-be dugsz fejhallgatót :).

(#12047) tammolna


tammolna
csendes tag

Sziasztok,

Van itt olyan aki mostanaban jatszik little big planet-el? szivesen felvennem a friendek koze, most vittem vegig a story modot es gyujtom az itemeket, es a 2/4 emberes itemek/trophyk hianyoznak :)

Mas:
Nem igazan jon be a GTA, ugyhogy szerintem elado lesz. Szerintetek mennyit lehet erte kerni?

Udv,
Tamas

(#12048) liquidmoon


liquidmoon
aktív tag

Hi!
Melyik játékok támogadták a joyba beépített mozgásérzékelőt a Motorstormon kívül? Itt tök jól használható, szal olyanok érdekelnek, amiben hasonlóan jól működik.
És melyik játékokat lehet két kontrollerrel játszani?

[ Szerkesztve ]

(#12049) skylinelaca válasza liquidmoon (#12048) üzenetére


skylinelaca
senior tag

ez jó kérdés, mert pl a gta iv ben is van ilyen turorial, de nemtom h azonkívül hol működik ez a játékban..

Üdv: Laca

(#12050) DM-Fan válasza liquidmoon (#12048) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Kiválóan működik a kontroller beépített giroszkópja pl. az Uncharted mindkét részében, valamint a Mirror's Edge, a Rag-Doll Kung-Fu, a Super Rub-o-Dub nevű játékokban. A nekem meglévők közül most hirtelen ezek rémlenek, de biztosan van még sok másik is.

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.