Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) dhcodoki válasza MAXIMIZE (#12750) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Ha azt mondod, hogy az LPCM jelátvitel tömörítetlen, akkor az sztem jobb lenne..

[ Szerkesztve ]

(#12752) MAXIMIZE válasza dhcodoki (#12751) üzenetére


MAXIMIZE
tag

elvileg a bitstream a jobb mert a dvd-n vagy Bd-n tömörített hang van (dts, dolby stb...) és ilyenkor ehhez a jelhez nem nyúl hozzá a ps3 csak átengedi magán és így jut el az erősítőbe, amit aztán egy jó erősítő jobban kezel mint a ps, ha viszont lpcm jelet nyom ki magából akkor soha nem fog az erősítő dts-t vagy dolby-t kiírni

(#12753) dhcodoki válasza MAXIMIZE (#12752) üzenetére


dhcodoki
senior tag

értelek.. kösz.. akkor marad a bitstream.. azért még nyomozok, s megpróbálok rájönni, miért multi channel-t ír ki az erölködő PS3-as filmlejátszás esetén..ha van megoldás leírom ide is..

(#12754) MAXIMIZE válasza dhcodoki (#12753) üzenetére


MAXIMIZE
tag

szívesen, igaz sokkal nem jutottál előrébb :(

(#12755) M@trixfan válasza MAXIMIZE (#12752) üzenetére


M@trixfan
addikt

"ha viszont lpcm jelet nyom ki magából akkor soha nem fog az erősítő dts-t vagy dolby-t kiírni"

Pont ez az! A kiíráson kívül semmi különbség nincs hangminőségben. DA konverziót mindkét esetben az erősítő végzi. Nehogy már a kiírás számítson! :N

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12756) dhcodoki válasza M@trixfan (#12755) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Az eredeti kérdés az tőlem indult.. Mégpedig az, hogy vajon miért van, hogy az erősítő DVD játékos esetén megjeleníti a DTS vagy DD ikonokat, PS3 esetén csak "multi channel 5.1"-et ír ki.. HD-s hanganyagnál is ez a jelenség.. szal mit csinál másképp a konzol a DVD játékoshoz képest.. (Mind a kettő HDMIvel van csatlakoztatva. Fülre nincs probléma egyik verzióval sem, tökéletesen szól.) Onkyo 607-es erősítőt használok..

(#12757) babli


babli
tag

Lehet, hogy nagyon alap lesz amit kérdezek, de mégis: Uncharted 1ben megszerzett Trophy-k miért nem kerûlnek be az accountomba??? Vagy ezek csak a játékban nézhetõk meg? GTA4ben lehet szinkronizólni...

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#12758) Vazallus válasza gordonfreemN (#12723) üzenetére


Vazallus
tag

Én a Killzone 2 multit már ezért hagytam abba. Sőt semmilyen multit nem játszok ps3-on. Majd ha lesz egy motion controllerem akkkor lesz nemulass ;]

"Mr. Salieri sends his regards"

(#12759) Jarlaxle válasza dhcodoki (#12756) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Nálam bitstream van beállítva és egy az egybe kiküldi a DTS-HD/TrueHD-t Onkyo 607-re BR lemezről. Ha multi-channelt ír ki az azt jelenti hogy LPCM hangot fogad.

[ Szerkesztve ]

(#12760) MAXIMIZE válasza babli (#12757) üzenetére


MAXIMIZE
tag

a trófea megszerzése után mennyivel nézted az accuntodban? azért kérdezem mert az uncharted 2-ben én is észrevettem, hogy szinkronizálás ellenére csak másnap jelenik meg az accban, viszont a game menüben ahol meglehet nézni a trófeákat ott egyből megjelenik

(#12761) MAXIMIZE válasza M@trixfan (#12755) üzenetére


MAXIMIZE
tag

de számít ;] , egyébként úgy van ahogy írod

(#12762) Krisz_82


Krisz_82
tag

Helló mindenki!
Tegnap kötöttèk be a net-et,de a pàrom szeretne mywip-iwiw-ez ni is viszont valamièrt nem müködik!ùgyhallottam ezeknek a levlezõ oldalaknak müködnie kell ps3-on is!? Màr a regisztràlàshoz is pc kelett,de az ismerõs jelölès sem megy vele!!!!Mi lehet a baj??Ha valaki tudja kèrjük segìtsen nekünk.Letöltèsihiànyosàg esetèn kelene a net cím ahonnan megszerezhetõ.ELõre is köszönjük a segítséget.

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#12763) dhcodoki válasza Jarlaxle (#12759) üzenetére


dhcodoki
senior tag

kösz.. ha hazaérek, megvizslatom újra a beállításokat..

(#12764) k. válasza Krisz_82 (#12762) üzenetére


k.
őstag

Sajna JELENLEG(hamarosan állitolag firefox lesz a ps3ban így megoldják) nem megy a myvip/iwiw. :(

(#12765) Forrest Gump válasza Jarlaxle (#12759) üzenetére


Forrest Gump
tag

De az erősítőd nem írja ki, hogy HD hang megy, hacsak nem slimed van. PS3 slim már tudja bitstreamen is a HD hangsávokat.

(#12766) kelzsoca válasza k. (#12764) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Facebook megy :)

https://vertigostore.eu

(#12767) babli válasza MAXIMIZE (#12760) üzenetére


babli
tag

Az XMB ben, Game menupont alatt a Trophy Collectionben egyáltalón nincs is ott az Uncharted 1!!! Csak a GTA IV beli trófeáim! Vógod mire gondolok: haverok kõzül, ha valaki rómnéz akkor lóssa a %om meg trófeáim!!! Tehót nem is tudok mit szinkronizálni a regemhez, mert nincs a Trophy Collection ba... :S

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#12768) babli


babli
tag

Nincs is Trophy Collection Uncharted 1hez vagy csak én vagyok a balf@sz?!

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#12769) Krisz_82 válasza kelzsoca (#12766) üzenetére


Krisz_82
tag

Kösz az infot ,de mi az a facebook ,ès hogyan lehet hasznàlni ?

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#12770) Krisz_82 válasza k. (#12764) üzenetére


Krisz_82
tag

Kösz,de a hamarosan kifejezès idõben mit takar?Mennyire hivatalos ez az infó?!

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#12771) kelzsoca válasza Krisz_82 (#12769) üzenetére


kelzsoca
félisten

A Facebook egy közösségi oldal, mely összeköt barátaiddal és azokkal, akikkel együtt dolgozol, tanulsz vagy egyszerűen körülötted élnek.

[link]

https://vertigostore.eu

(#12772) kelzsoca válasza babli (#12768) üzenetére


kelzsoca
félisten

Már miért ne lenne :)

Próbaképpen csinálj egy másik profilt, és indítsd el rajta a játékot, aztán lépj ki, és nézd meg, hogy látszik -e :)

https://vertigostore.eu

(#12773) PaJa1 válasza gordonfreemN (#12743) üzenetére


PaJa1
őstag

Szerintem a gyártó, meg a kép alapján a max shooteren kevésbé lehet állítani az egér tengelyeinek sebességét.

(#12745) SÜN!,
A 2494HM-em még nyáron pixmania-rol rendeltem, akkor ott volt a legolcsóbb, talán 75ezer. Most árgépen 61ezertől indul. Harverkerben is 62alatt van. Azért írom ezt mert ez az első a listán ahol van zöld pötty(rendelkezésre áll), lehet a többinél is van raktáron, nem néztem utána. Meg itt már vásároltam, kiszolgálás gyors volt, amiket vettem azokkal eddig nincs baj. Mellesleg lehetett GT5Pzni (kagylóülés, g25, síktévé :) ) míg rád került a sor vagy éppen kifele menet :)
Nekem leginkább az állítható magasság és dönthetőség miatt esett erre a választás a HSsel szemben. Ja meg pivot miatt is... barátnő előszeretettel készít portré képeket, azokat is látjuk teljes képernyőn fejborítás nélkül :)

[ Szerkesztve ]

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#12774) Jarlaxle válasza Forrest Gump (#12765) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Azt írta, hogy slim van neki.

Valaki itt kérdezett xfpsről. Platinumshopnál lehet kapni elvileg, de nincs nekik raktáron és minimum 2 hetet mondtak. Én megrendeltem Angliából, árba kb. annyira jön ki mint platinumshop, csak ez biztos, hogy ideér 1 héten belül.

(#12775) dhcodoki válasza MAXIMIZE (#12754) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Most, hogy átállítottam bitstream-re megjelöli rendesen a hanganyagok formátumát. De csak amit lemezről olvas be.. ami a vincsin van azt multinak veszi, bár ez lehet normális.. mind1, így már nyugodt vagyok..

(#12776) Jarlaxle válasza dhcodoki (#12775) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

A PS3 media server egyelőre nem tud HD formátumokat átküldeni PS3nak, viszont egy trükkel DTS formátum az átmegy. A vinyóján levő anyagokkal ugyanez a helyzet.

(#12777) dhcodoki válasza Jarlaxle (#12776) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Értem..
de akkor hogy van az:
van egy samsung demo rövidfilm (a helikopteres).. ezt átküldtem media serveren keresztül a PSre... optikai kábeles összekötésnél szakadozik a hang, HDMI-nél tökéletes.. ezt annak tudtam be, hogy ugyebár az optikai kábel szűk keresztmetszet a HD-s hanganyagnak... de akkor ezek szerint mégis átmegy a HD-s hang a konzolra..

(#12778) Jarlaxle válasza dhcodoki (#12777) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Nem megy át a HD hanganyag, mivel ezt nem tudja a media server, csak a core része megy át egy TrueHD/DTS-HD-nak. Onkyo 607tel meg nem kell optikai kábellel vacakolni, pont ez a lényege a HDMI-ről hangot leszedő erősítőknek.

(#12779) dhcodoki válasza Jarlaxle (#12778) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Hát persze, hogy alap a HDMI.. az előző erőlködőm még optikais és koaxos volt csak, onnan a tapasztalat... de hülye voltam, mert most rájöttem, hogy nem csak az optikai kábel szűk keresztmetszete miatt, hanem a dekóder hiánya miatt is szaggatott a hang.. :W :DDD de továbbra is fennáll a kérdés, hogy akkor az mitől lehet???
összefoglalva:
Az onkyo 607 HDMI-s összekötéssel a PS3 vinyójáról, egy feltehetően HD-s demofilmről szépen leadja a hangokat (amit multi channel néven nevez meg), míg a régebbi erősítő optikai összekötéssel csak DTS és DD dekóderekkel, szaggatottan adta le..
Ha igaz az állítás, hogy a mediaszerver nem viszi át a HD-s anyagot, akkor miért tudja az Onkyo szépen lejátszani az anyagot, a régi erősítőm, melyben volt DD5.1 és DTS dekóder, pedig szaggatva???? :F

(#12780) Jarlaxle válasza dhcodoki (#12779) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Ez nem eldöntendő kérdés, hogy igaz-e az állítás, olvass utána a fórumukon. [link]
DD meg DTS dekóder meg tök8, hogy volt-e a régi erősítődben, mert a PS3 LPCM hangot küldött neki, biztos azt nem bírta lekezelni rendesen, de ha most működik akkor nem mind1? :)

[ Szerkesztve ]

(#12781) bordi10 válasza kelzsoca (#12772) üzenetére


bordi10
senior tag

...azért kell net is hozzá, egy patch-ként tölti le az trófeákat az UC1-hez, mert utólag került fel...

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#12782) user137


user137
őstag

GT5p frissítési bajaim vannak. Most raktam fel a játékot, és aszondja, h kéne egy frissítés neki. De leszedés közben mindig elhal, és download failure lesz a vége. Próbáltam 4x egymás után, mindig ugyanott hal ki. a letöltés is nagyon lassú, pedig a többi demo normális sebességgel jött.

lehet ezellen tenni valamit? offline-ba nem tudom leszedni az update-et?

(#12783) Forrest Gump válasza user137 (#12782) üzenetére


Forrest Gump
tag

Nincs rá igazán gyógyszer, próbálgasd szorgalmasan, össze fog jönni!:)

(#12784) kelzsoca válasza bordi10 (#12781) üzenetére


kelzsoca
félisten

Na jó, de ilyen alap dologra nem gondolni akkor...

https://vertigostore.eu

(#12785) dhcodoki válasza Jarlaxle (#12780) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Persze működik rendesen, s nincs gond, csak hát tudod, hülyén meghalni.... :DDD :DD

(#12786) Meghivott


Meghivott
addikt

Kérdés:
ha az átkonvertált mkv-t felteszem egy külső vinyóra és azt csatlakoztatom a ps3-hoz usb-vel, akkor simán le tudom játszani?
a 4gb-os korlát ekkor is él, darabolni kell a fájlt?
Előre is köszi!

(#12787) jookomak válasza Meghivott (#12786) üzenetére


jookomak
őstag

igen, mivel csak fat32 fájlrendszert lát külső eszközről a ps3, és annak a korlátja a 4 giga. darabolást simán megcsinálja az mkv2vob is.

(#12788) Meghivott válasza jookomak (#12787) üzenetére


Meghivott
addikt

Tehát egy külső vinyóról simán tudok nézni akár 1080p-s "adatot" is (darabolva, konvertálva)?
Adott esetben "feliratozott tartalmat" is?

(#12789) Meghivott


Meghivott
addikt

Csak azért kérdem, mert most ps3 media server segítségével (wireless) nézem a mb 720p tartalmakat. Ez így jó is, de
- feliratosak szaggatnak
- 1080p szaggat
bár a pc erős, a net pedig 20/10-es.....

(#12790) Jarlaxle válasza Meghivott (#12789) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Magad is megválaszoltad a szűk keresztmetszetet: wireless.

(#12791) Meghivott


Meghivott
addikt

Igen, ezt nem is kérdésnek szántam, csak a feltett kérdésem háttereként vázoltam, mielőtt valaki ezt a megoldást ajánlja.

(#12792) Jarlaxle válasza Meghivott (#12791) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Olvasd el még1x az első hszt, ott le van írva, hogy bele kell "égetni" a feliratot hogy megjelenítse. Az 1080p videót meg lejátsza természetesen.

(#12793) Meghivott válasza Jarlaxle (#12792) üzenetére


Meghivott
addikt

mkvmerge GUI-t majd mkv2vob-t használtam,
felirat volt, de a lejátszás szaggatott :(
és a külső vinyóra létre kell hozni a szokásos PS3 mappákat VIDEO stb?

(#12794) Jarlaxle válasza Meghivott (#12793) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Hát nekem még a TV-m is lejátssza a 15 gigás mkv fájlokat, úgyhogy szerintem ott valami más lehet a probléma. Próbáld meg a mappákat létrehozni és úgy megnézni, ha úgyse megy akkor nincs jobb ötletem mint újra megcsinálna a kódolást. Lehet az is hogy a pendrive-od nem működik rendesen.

(#12795) Meghivott válasza Jarlaxle (#12794) üzenetére


Meghivott
addikt

Bocs, de elbeszéltünk egymás mellett, lehet én hibám.
Most wireless használok mindent (720p),
de
mivel feliratos dolgokat és 1080p-seket is szeretnék nézni,
kérdeztem, hogy ha beszerzek egy külső vinyót, akkor mindezt orvosolni tudom-e.
Ezek szerint igen, de darabolnom kell a fájlokat és ennyi.

(#12796) Jarlaxle válasza Meghivott (#12795) üzenetére


Jarlaxle
senior tag

Jah én is most látom, hogy elbeszéltünk egymás mellett. Igen akkor menni fog minden, ha meg nincs kedved mindig a konvertálással és darabolással foglalkozni, akkor érdemes kiépíteni a vezetékes gigabit hálózatot.

(#12797) Meghivott


Meghivott
addikt

Úgy érted, hogy router és a ps3 kábellel kapcsolódjanak.....nagggyon macerás lenne jelen helyzetben.
Mondjuk egy 16gb-os adattartalmat 4szer elindítani sem "elegáns" és ugye a vinyó is 25K körül van.... :(

(#12798) SÜN!


SÜN!
tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen játékokat érdemes beszerezni PS3-ra?
Fps-t ne írjatok, ha olyat írtok, amiben lényeges a történet, abból ha lehet minden része legyen PS3-ra. Köszi!

(#12799) kelzsoca válasza SÜN! (#12798) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akció-kaland: Uncharted 1-2 (szinte kötelező vétel PS3-ra)

https://vertigostore.eu

(#12800) SÜN! válasza kelzsoca (#12799) üzenetére


SÜN!
tag

Kösz, ez a játik PS3 exkluzív? Jó története van? Mert ha nincs semmi történet akkor inkább csak a 2-t venném meg.

Szerk.: Csak az 1 és a 2 van, vagy vannak különböző kiegészítők is?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.