Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:30:42

LOGOUT.hu

PlayStation 3 összefoglaló.
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) DM-Fan válasza babli (#12693) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Ahogy emlékszem így fejből az Uncharted 2 maga szinte alig telepít valamit, első indítás előtt lekapott valami 150 MB-nyi update-et, főleg ez látszik a könyvtárában (ez külön könyvtárba kerül), maga az alapjáték nagyon minimális. Akkor nőtt meg a mérete, mikor először beléptem a multiba és ott szerintem letöltött egy csomó konfigurációs fájlt meg ilyeneket, de a Single része gyakorlatilag semmit nem telepít. Ettől függetlenül én nem nagyon vettem észre, hogy játék közben vadul dolgozna a léptetőmotor, szép csendben elvan, szóval szerintem nem vészes. Nem úgy, mint a MW2, mert az aztán zabálja az optikát rendesen még multi alatt is.

Uncharted 2-nél egy helyen vettem észre, hogy nagyon nyüstöli az optika a lemezt: amikor "megveszed" a játékban keresett pénzért az extrák közül az "Így készült" dokumentumfilmeket és lejátszod azokat. Na, azoknak az első lejátszásánál valami kegyetlenül dolgozik a léptetőmotor. Érdekes, mert a videók másodszori elindításánál már nem jelentkezik ez a jelenség, szerintem első alkalommal kitömöríti őket valami swap-területre és azért olyan hangos, vagy nem tudom.

Alapvetően szerintem nem nagyon szabadna hallani az optikát, nekem eddig a MW2-n kívül nem nagyon volt olyan játékom, ahol ennyire hangosan dolgozott volna, már a halk játékhang is bőven elnyomja az olvasó hangját (legalábbis nálam).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12702) MAXIMIZE válasza atos30 (#12699) üzenetére


MAXIMIZE
tag

akkor ez így tényleg nagyon jó ár :R

(#12703) user137


user137
őstag

sziasztok! 10 év PC után elsőnapos PS3-as vagyok :)

a store-ban mókából kerestem volna 1080p trailereket, de csak PS3 videókat találok a "Media" alatt. US címmel reggeltem a store-ba, mit szúrok el?

(#12704) tammolna válasza user137 (#12703) üzenetére


tammolna
csendes tag

Azt, hogy nem amerikai az ip-d :)

Tenyleg lehet valahogyan emulalni hogy ne magyar ip-m legyen PS3-nak?

(pl mint a freevpn vagy mi a szosz...)

(#12705) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

AC2 valakinek? 8k

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#12706) user137 válasza tammolna (#12704) üzenetére


user137
őstag

ó, hát csodás. ha bemegyek a videó store-ba, akkor meg azt kapom, hogy:
"this content cannot be accessed on your account".

ismerősnél láttam trailert PS3-on, ő mit csinált máshogy??

(#12707) Edgeri válasza user137 (#12706) üzenetére


Edgeri
senior tag

Ha jól emlékszem az UK PSN-en vannak a Blue-Ray trailerek, nem innen töltötte le őket?A "videótéka" pedig nem fog egyetlen account alól sem működni Magyarországról (ha jól tudom)...

Üdv, Edgeri

(#12708) babli válasza DM-Fan (#12701) üzenetére


babli
tag

Én se hallom játék közben, csak amikor egyszer valamiért lenémítottam a TV-t és elég közel voltam a PS-hez akkor figyeltem fel a hangjára.

Azóta utánanéztem jutyúbon, másnál is ilyen hangja van a negyvenesnek!

Megnyugodtam... :)

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (itt vágd le)

(#12709) gordonfreemN válasza tammolna (#12694) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Beszéltem már többször is vele, de nem egyértelmű hogy max shooter, ami a képen is látszik, vagy xcm xfps ami a címben szerepel neki. elvileg nem mindegy mert a max shooter nem olyan jo, de ha megegyeznénk...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12710) nosferatue


nosferatue
tag

Tegnap meglestem a MAG open bétát UK store-ról. A videók alapján gyengébbre számítottam, nagyon jó kis játékot kalapáltak össze. Nem a legmodernebb csúcs grafikai engine megy alatta, de a játékélmény bőven kárpótolja.

A közel 2 órás játékidő alatt egyetlen egyszer találkoztam lag-al (pedig nem voltunk kevesen a pályán), aminek következtében egy sniper igen gyorsan megfektetett. Szépen kidolgozott, összetett class rendszer, unlockolható fegyverek, skillek, egyszóval ismét egy színvonalas ps3 exkluzív. Este folytatom az elmélyülést, minden esetre már befészkelte magát a gondolat a fejemben, lehet ezt érdemes lenne megvenni, bár BF/BC2-n is gondolkodom.

[ Szerkesztve ]

I just curse the sun so I can howl at the moon

(#12711) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Tegnap megvettem a COD MW2-t. Nekem is sokat töltöget lemezről...
A graf nem valami lenyűgöző, de gondolom majd a játékélmény dob az egészen.
Ami siralmas nekem az a joy-al való irányítás. Egy trackballal mérföldekkel előrébb lehetne a joy is FPS-ekben. A multinak viszont megvan a szokásos cod hangulata...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12712) Krisz_82


Krisz_82
tag

Ha a Ps3-ra töltök le valami diwix-es filmet (mivel nincs PC a net hez)azt majd ez után ki tudom valamilyen programmal csomagolni hogy aztán lejátszhassam majd azt a Ps3-on?! :F Ha esetleg igen valaki tudna segíteni ezen program nevével kapcsolatban? :U

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#12713) PaJa1


PaJa1
őstag

Üdv,
Valakinek van tapasztalata xfps-el kapcsolatban? Nem késik az irányítás ha ilyen eszközön keresztül dugok be egeret, billt a psbe? Az egérrel való célzás másabb, mint pcn?

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#12714) kelzsoca válasza Krisz_82 (#12712) üzenetére


kelzsoca
félisten

A PS3 nem tud kicsomagolni tömörített formátumot.

(#12713) PaJa1

Inkább ez: FragFX v.2 PS3 kontroller = Bumm a fejbe!

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#12715) salival


salival
aktív tag

Milyen kormányt ajánlotok PS3-hoz maximum 20-25 ezerig?

YNWA

(#12716) Djuree válasza salival (#12715) üzenetére


Djuree
félisten

a magyar kormányt nem ajánlom. kilopja a géped belsejét :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#12717) salival válasza Djuree (#12716) üzenetére


salival
aktív tag

Csak azt megfizetni több lenne mint 20-25k. :DDD

YNWA

(#12718) Edgeri válasza Djuree (#12716) üzenetére


Edgeri
senior tag

:C :C :DD :DD

Üdv, Edgeri

(#12719) M@trixfan válasza gordonfreemN (#12711) üzenetére


M@trixfan
addikt

Pont erre gondoltam régebben, hogy mennyivel jobb lenne a trackball konzolos fps terén. :K

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12720) gordonfreemN válasza kelzsoca (#12714) üzenetére


gordonfreemN
addikt

én egy más oldalon pont az ellentétét olvastam annak amit mondasz. egy felhasználó szerint a fragfx-el nem lehet pontosan célozni és nagyon gagyi az egere. viszont xfps-t próbált és az bejött neki.
"Hali
Fragfx:
NEmtudom volt-e már a kezedben FragFx, 1éven át nyüstöltem a mauz kábeléről a szigetelés lekopott(sztem 2 hónap max és elszakadt volna),ehez még hozzá jön az hogy az egér valami rettenetes ratyi tajvani(kínai ) szar.., 90%ban Cod4 multiban használtam, és nagyon nagyon soxor volt az hogy az a kurva célkereszt 1-2mmel a csávó mellé lőtt hiába próbáltam a fejére célozni vagy felé vagy mellé ment,és volt hogy emiatt tököltem 1-2másodpercet hogy a célkereszt a fején legyen(Xfps-nél nincs ilyen problémám!).Sensytivit lehet állítani rajta egy görgővel, de szerintem szar helyen van(bal oldai analóg karon amit markolsz),rengetegszer játék hevében elcsavargattam és kellet 1-2perc mire rájöttem ,hogy miért nem adja a játék.
Xfps:
1 szer kell beállítani és ezeket a beállításokat megjegyzi.PErsze ha más játéknál más kiosztást akarsz ,akkor ahoz át kell configolni(de ez rettentő 1szerü),én egyszer beállítotam Cod4hez ,és ugyenezzel tolom Cod5öt,Dead Space-t,meg szerintem minden marad ezen.
Logitech G5el nekem megfelelően működik a középső felbontáson(800dpi)
A ps controllered összes gombját be tudod állítani bármire a billentyűzeten,vagy egeren(nekem a háromszög a g5ös 1ik oldasó gombjára van állítva,szal az egeren is lekezeli a plusz gombokat nem csak 3-at,görgőt is).
Laggról nem tudok , időnként van hogy meghülyül és megy 1folytában 1 irányba, ilyenkor kihúzom visszadugom és minden ok(megpróbálom hátha segít ,hogy kikapcsolom system settingsnél hogy ne lője le a joyt ha nem használom.)"

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12721) jookomak válasza gordonfreemN (#12720) üzenetére


jookomak
őstag

aztán csak óvatosan az xfps-el, nehogy téged utáljunk meg, mert instant lövöd a headshotokat a kontrolleresekhez képest :P

(#12722) gordonfreemN válasza jookomak (#12721) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Épp egy pár hsz-el korábban kérdeztem rá arra, hogy hogy viszonyul a konzoltársadalom az efféléhez. PC-n sem voltam progamer, egyszer sikerült 60 kill-t elérnem pc-s multam alatt, szóval nem leszek még ugysem nagy ellenfél ha "csalok", csak nekem lesz játszhatóbb a multi.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12723) gordonfreemN válasza jookomak (#12721) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Egész pontosan osztom a véleménét mostmár
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12724) nemethjoc


nemethjoc
csendes tag

PS3 tulajok közül van itt olyan akinek Sony Vaio FW21E notija van?

PSN_id: nemethjoc

(#12725) salival


salival
aktív tag

Erre valaki?
És most nem a magyar kormányra gondolok. :N

YNWA

(#12726) gordonfreemN válasza salival (#12725) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem vagyok szakértő kormány témában, de annyit sejtek, hogy kiegészítőből logitech ami valamirevaló, és abból ezt találtam neked való árban:[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12727) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!

Kicsit belekeveredtem a dolgokba. HDMI-vel kötöttem rá a PS3-at az erősítőre, s BR lemezek lejátszásánál (DTS-HD) multi channel név jelenik meg az erőlködő kijelzőjén. Mivel új az erősítő, ezért nem tudom, hogy ez normális dolog-e.. Szal a lényeg, hogy a PS3 hangbeállításnál kipipáltam minden hangformátumot.. Elvileg akkor rendben kéne lennie a dolgoknak, ugye?? Fülre persze nincs probléma.. :F

(#12728) k. válasza dhcodoki (#12727) üzenetére


k.
őstag

Tudtommal a fat ps3 nem simán küldi ki a hangot hanem valamicskét alakit rajta(tömöríti azthiszem). Emiatt van ez.

(#12729) Krisz_82 válasza kelzsoca (#12714) üzenetére


Krisz_82
tag

Kösz a valaszt...

Gran Turismo 5 Forever !!!

(#12730) DM-Fan válasza dhcodoki (#12727) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

Nem tömörít az rajta semmit, elvileg ki kell mennie a DTS-HD-nak, sőt, ez ugyebár csakis HDMI-n megy ki. Amennyiben az erősítőd tudja fogadni ezt a formátumot, akkor meg is szólaltatja. Az, hogy multi-channel-t ír ki egyáltalán nem gond, miért is lenne, hisz a DTS-HD ugyebár multichannel, hisz ugyanúgy több csatornát tartalmaz, ahogy anno a Dolby Digital is.

Get Moded!

(#12731) k. válasza DM-Fan (#12730) üzenetére


k.
őstag

Azért érdekes mert az engadget cikkében külön kiemelik hogy mostmár kiviszi nativan a cuccot a slim . Tehát valamit biztos hogy módosit a fat.

(#12732) DM-Fan válasza k. (#12731) üzenetére


DM-Fan
nagyúr

A FAT is tudja natívan, de csak a 2.30-as firmware-től fölfelé, szóval eleinte valóban terjedt az hír, hogy nem képes. Ma már gond nélkül mennie kell.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#12733) SÜN!


SÜN!
tag

Sziasztok!

Azt miből tudom megállapítani, hogy 1 monitor 1080i-s, vagy 1080p-s felbontást képes kezelni?
Az 1080p a jobb ugye?

(#12734) kelzsoca válasza SÜN! (#12733) üzenetére


kelzsoca
félisten

A monitor nativ felbontását kell megtudni, vagy írd le melyik gyártó, milyen modell, és azonnal megmondjuk :)

Egyébként: De mi a különbség az 1080p és 1080i között?

https://vertigostore.eu

(#12735) SÜN! válasza kelzsoca (#12734) üzenetére


SÜN!
tag

[link]

Ha valaki tud ilyen árban jobbat, az leírhatja :))

[ Szerkesztve ]

(#12736) k. válasza DM-Fan (#12732) üzenetére


k.
őstag

Akkor ezért hallottam én ezt.
Na mind1 jó tudni hogy újabb olyan dolgot tud amit egy ideig komolyan nem fogok kihasználni(most még RCAn van a kis samsung LCDmre kötve, esetleg tél fele veszek braviat).

(#12737) kelzsoca válasza SÜN! (#12735) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ajánlom a Logoutos cikket: [link]

https://vertigostore.eu

(#12738) SÜN!


SÜN!
tag

Ha mindent jól értelmeztem, akkor a monitor 1080p

(#12739) tammolna


tammolna
csendes tag

AAAAARGH
Little big planetben 1 prize bubble hianyzik a 100%-hoz, de nem talalom a dancers courton... :((( :(((

(#12740) MAXIMIZE válasza DM-Fan (#12732) üzenetére


MAXIMIZE
tag

én úgy tudom, hogy a fat ps3 képes kezelni a DTS HD Master audio-t de dekódolja és lpcm jelet küld az erősítőbe, viszont a slim egy az egybe ki tudja küldeni és ez hardveres különbség tehát a fat soha nem fogja tudni ezt :( [link]

[ Szerkesztve ]

(#12741) M@trixfan válasza MAXIMIZE (#12740) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nem fogja tudni, de gyakorlatilag mindegy is, hogy digitálisan LPCM megy az erősítőhöz, vagy a Master Audio. Hangminőség ugyanaz, csak mást ír ki az erősítő.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#12742) PaJa1 válasza SÜN! (#12738) üzenetére


PaJa1
őstag

Nekem az ikertesója van, 2494HM, ez tudja a full HD, 1080p felbontást, ami 1920x1080. De a HS is viszi ezt a felbontást, csak pár funkcióban és képátlóban is gyengébb.

Én játszottam már PSen meg PCn is gamepaddal, de a gombákat nem bírom finoman kezelni a hüvelykujjaimmal. PCn nem is gamepaddal FPSezek, de PSen nem volt más lehetőségem és órák után is úgy nézhettem ki egy külső szemlélőnek a játékban, mint aki részeg.
Az invert nézéssel opcióval is mindig összegabalyodok...Ha felfele akarok nézni akkor nem tudom, hogy egeresen előre vagy joystickosan hátra mozdítsam a gombát :F Bár ezt pár óra gyakorlással egész elfogadható szintre sikerült hozni, az egyik fajta gondolkodás maradhat csak, csak arra gondolhatok :D

FragFx vs XFPS témában én az utóbbira voksolnék. FragFx-ben az egér elég gagyi és nekem is kicsi lenne, mint a cikk írójának, bár a sixaxis jó pont. Az XFPS átalakító meg univerzálisabbnak tűnik, meg nem kell még egy egér a házba :)

XFPS Rateup adapter lehet szerezni nálunk? Az XCM oldalán van olyan promocio hogy egy Cross battle adaptert is adnak hozzá. Ami pl jó lenne ha a kényelmesebb xbox hasonmás chillstream gamepadom akarnám használni PSsel.

A probléma az idő! Physics can not be cheated! ## WoT: ThisNoAll_HUN ## OBHUNRACING.COM

(#12743) gordonfreemN válasza PaJa1 (#12742) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azt már tudom hogy mit! Inkább egy átalakító! Egy nagy kérdés van bennem, mi a fene különbség van az xcm xfps és a max shooter között?????? :F

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#12744) tammolna


tammolna
csendes tag

YEEEHAW megvan az lbp Booty master 100% prize bubble trophy :)) :))

(#12745) SÜN! válasza PaJa1 (#12742) üzenetére


SÜN!
tag

Hali!

A 2494HM-et mennyiért vetted? Csak mert most iponéknál nincs.

(#12746) dhcodoki válasza DM-Fan (#12730) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Ma kipróbáltam több hanganyaggal. Összehasonlítottam a DVD lejátszóval is, mely szintén HDMI-vel van összekötve.
Szóval ha a dvd játékossal 5.1 vagy DTS lemezt játszok le, akkor az erősítő kijelzi, egy-egy kis ikonnal, hogy éppen mi a forrásanyag. Ha viszont ugyan ezt a két lemezt berakom a PS3ba, akkor az erőlködő pl: DD5.1 esetén, azt írja ki, hogy multi channel 5.1. De ezt írja ki HD-s anyag esetén is. (az rendben van, hogy helyes megfogalmazás a multi channel, de miért nem tesz különbséget a PS3 a hanganyagok közt, úgy mint a DVD játékos???)
Ugye azt tudjuk, hogy ha dekódolunk egy anyagot, akkor azt dekódoltan nem tudjuk továbbjuttatni sem HDMI-n, sem pedig más digitális (optikai, koax) kábelen. Csak külön csatornánként... Tehát az már nem is játszhat szerepet, hogy a PS3 dekódolja, majd úgy küldi tovább a jelet, s így az erősítőnek már nem kell dekódolnia. Tehát akkor mégis mi különbség lehet a két lejátszó (dvd vs. PS3) jeltovábbítása közt??? :F :F :F

(egyébként slim konzolról van szó)

[ Szerkesztve ]

(#12747) MAXIMIZE válasza dhcodoki (#12746) üzenetére


MAXIMIZE
tag

igaz rosszul fogalmaztam nem dekódolja hanem kicsomagolja és úgy lesz lpcm, de ez téged nem érint mert slimed van. Settings\ Video Settings-en belül Bitstream-re van állítva a hdmi output?

(#12748) dhcodoki válasza MAXIMIZE (#12747) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Megnéztem, Linear PCM volt.. most átraktam bitstream-re...

(#12749) dhcodoki válasza MAXIMIZE (#12747) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Az eredeti probléma nem változott.. ugyan úgy multi channel-t ír az erősítő.. A kettő között egyébként mi különbség van??? bitstream vs. linear LPCM :F

(#12750) MAXIMIZE válasza dhcodoki (#12749) üzenetére


MAXIMIZE
tag

igazából nem sok csak annyi hogy az lpcm-nek nagyobb a mérete mivel ez már tömörítetlen, viszont ezt nem értem hogy mért nem dts-t ír ki az erősítőd, nekem ugyan csak egy logi z-5500-ra van kötve optikain, de rendesen kiírja hogy dts vagy dolby digital

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.