Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-17 21:43:19

LOGOUT.hu

PlayStation 5 ON-topik téma-összefoglaló
MIELŐTT KÉRDEZEL, OLVASD EL!

Az OFF-topik ezen linken keresztül érhető el.

A témához szemernyit sem kapcsolódó hozzászólás és a Spoiler tag használatának elmulasztása figyelmeztetés nélküli törlést vonhat maga után!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127701) Ronam


Ronam
addikt

Garanciális ügyintézés hogy működik, nem tudjak valaki esetleg? Az egyik kontrollert eladnám, de a garipapír ugye a gépre is vonatkozik, azt nem tudom odaadni a kontroller mellé amit árulok. Mi lehet erre a megoldás?

(#127702) LÁZ válasza dzsampi (#127655) üzenetére


LÁZ
addikt

dual wireless, a wireless usb stick megy a ps5be, a többin meg bluetooth, ha nincs pl a pc-n, akkor oda meg egy bluetooth adapter...

de ha nem zavar kb 30cm kábel, akkor jó a normál wireless is, mert pl arctis 5-7 nél a wireless mehet a pc-be, ps5 kontrollerbe meg megy az audio kábellel....

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#127703) -=Jam=- válasza Ronam (#127701) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Hogy gari nélkül árulod :)

(#127704) dunc válasza Ronam (#127701) üzenetére


dunc
nagyúr

Másolsz gari pappírt, és vagy vállalod hiba esetén a garanciás ügyintézést.

(#127705) Ronam válasza dunc (#127704) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi szépen, ez lesz a megoldás :). Megnéztem a Triwarden oldalát, és ezt írják:

Gyáriszám lekérdezés?
Szervizünkben a garancia érvényesítéséhez szükség van a garancia másolatra.
A gép adatai alapján sajnos nem megállapítható.

(#127706) Frod válasza echterion (#127696) üzenetére


Frod
addikt

Nincs vele gáz, nekem is ilyen van, teljesen okésan teszi a dolgát.
Viszont ha itt kérdezed mindig az a válasz, hogy inkább gyárit vegyél. ¯\_(ツ)_/¯

Do you see the white shadow?

(#127707) Vasy09 válasza Lackooo84 (#127671) üzenetére


Vasy09
őstag

Naaa, a reinstall egyáltalán nem megy, semmilyen Sticket nem ismer fel.....
Csináltam visszaállítást is, de kár volt. Az új, hogy az alvómódban is kifagy....

Gamertag: Vasy09

(#127708) echterion


echterion
nagyúr

Köszi mindenkinek a választ. :R
Szerintem akkor jó lesz ez nekem is.

**********

(#127709) KKaresz45 válasza Vasy09 (#127707) üzenetére


KKaresz45
senior tag

A sticket a megadott módon formázni kell elötte, és a megadott könyvtárat is létre kell hozni. Mindent pontosan úgy kell csinálni ahogy a linken leírják.

[ Szerkesztve ]

(#127710) Vasy09 válasza KKaresz45 (#127709) üzenetére


Vasy09
őstag

Igen, tudom, mindent a leírás szerint csináltam! :R
De akárhogy csináltam, nem ismerte fel, pedig próbáltam vagy 3al is… :( :( :(
Mindegy, 3-án felviszem szervizbe!

Gamertag: Vasy09

(#127711) Peat76


Peat76
őstag

Hát nem tudom kinek mennyire jött be a Callisto Protocol..
De gyerekek ez egy hulladék, semmitmondó, jellegtelen, egysíkú...
Kinéz valahogy, na de az sem nagy szám, kár volt időt ölni bele...

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#127712) d@vee válasza Peat76 (#127711) üzenetére


d@vee
őstag

Ízlések és pofonok :)

Ja

(#127713) zozika84 válasza Peat76 (#127711) üzenetére


zozika84
őstag

Teljesen jó kis játék volt.

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#127714) hombre[EU] válasza Peat76 (#127711) üzenetére


hombre[EU]
veterán

szívesen játszottam volna vele, de mindenki azt mondja,hogy ez a gameplay 15éve is szégyen lett volna :DDD kár...na majd a dead space remake, azt csak nem rontják el :D

Life, Uh, Finds A Way

(#127715) vg válasza Peat76 (#127711) üzenetére


vg
addikt

Majd a második résznél az lehet a reklámszöveg, hogy figyeltek a játékosokra és most minden jó lesz... erre lesz valami doom fps szerű cucc.

(#127716) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#127714) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindenki azt mondja = van néhány ilyen vélemény is. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#127717) Frod válasza Peat76 (#127711) üzenetére


Frod
addikt

Felénél vagyok, értem a negatív hangokat, de konkrétan áll-leejtően néz ki.
Audio-vizuálisan semmi szégyellnivalója nincs, a többi részét valóban nehéz lenne védeni...

Do you see the white shadow?

(#127718) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#127716) üzenetére


hombre[EU]
veterán

hát pl. itt van SkillUp aki azért elég jól megtudja fogalmazni a gondolatait,fōleg a gameplayekkel kapcsolatban. ha ez így van,ahogy mondja és nem kamuzik (tudjuk,hogy nem :) ) akkor ennél még az is szórakoztatóbb,ha egy labdát rugdosok a falnak :D ettōl még a quandricdream játékok is többet tudtak

Life, Uh, Finds A Way

(#127719) Moby


Moby
addikt

PC-n toltam, RT-n kívül midnent kimaxolva, jól néz ki a graf, de semmi egetrengető. Ma már minden jól néz ki. A játék meg...meh :( Ahhoz képest, amit leadtak előtte, meg kik csinálták, szánalmasan ergya az egész.

(#127720) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#127718) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez pontosan egy vélemény a sok közül. Vannak gondok a játékmenettel, de egyrészt nagyon messze van a szégyentől, másrészt kapott nemrég egy overhault a gameplay is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#127721) Bad Pritt válasza Moby (#127719) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De neked minden ergya, amit ma kitermel a játékipar, szóval... :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#127722) Moby válasza Bad Pritt (#127721) üzenetére


Moby
addikt

Nagyrészt pont ezek miatt. Ez volt 2022 egyik legnagyobb csalódása.

(#127723) Tdizsolt válasza echterion (#127693) üzenetére


Tdizsolt
senior tag

A fiamnak rendeltem egy egyest ebből,működik rendesen. Színben ès design-ban illik a konzolhoz,jól mutat mellette.

Psn ID: Tdizsolt

(#127724) hombre[EU] válasza Bad Pritt (#127720) üzenetére


hombre[EU]
veterán

leírta hogyan mūködik a harcrendszer, ez nem vélemény hanem tények. és 2022-ben egy 70€-s AAA-tól bizony ez szégyen...ilyet még az indiek sem engednek ki a kezeik közül.

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#127725) Maxtreme válasza hombre[EU] (#127724) üzenetére


Maxtreme
addikt

nem sok kellett volna hozzá hogy egy nagyon jó játék legyen belőle, de sajnos nem lett. Nekem az első kb 2/3-ada nagyon tetszett, de ami utána jött PFUUHHH. Nincsaz a pénz hogy én még egyszer végigjátsszam.

(#127726) Moby válasza hombre[EU] (#127724) üzenetére


Moby
addikt

Az egészben az a különösen vérlázító, hogy ezt a nagy kövér semmit, ezt a nagyra fújt üres buborékot is képesek voltak felszabdlani, és a csomó (amúgy tök felesleges) kiegészítő dolgot, amikből amúgy sem szenved hiányt a játék, majd kiadják DLC-ként.
Vajon mennyire lehet féleszű ott az a döntéshozó, aki úgy gondolta, hogy ehhez bármilyen értéket fog adni, hogy további halálanámicókat lehet majd venni pénzért? Nem volt senki, aki szóljon nekik, hogy amúgy most sem ez hiányzik belőle?
Döbbenet. És egyébként tűpontos látletet az AAA játékok jelenlegi állapotáról, az irányukról, és a törekvésekről. De erről leírtam a magamét az évjátéka szavazásnál...

(#127727) hombre[EU] válasza Moby (#127726) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ezt 1év múlva kellett volna kiadni,amikor már kitalálták,összerakták és letesztelték a gameplay loopot...mert ez egy ingyenes basic engine toolból van :D megrajzolták,összeragasztották a pályákat és gyorsan kiadták a dead space elōtt,hogy valaki ráfusson. vagy ennyire tehetségtelen a vezetés vagy gyorsan akartak zsetont gyártani

Life, Uh, Finds A Way

(#127728) Moby válasza hombre[EU] (#127727) üzenetére


Moby
addikt

Hát nagyon nem voltak kész vele, erről mondjuk sokat elmondott a pc-s változat megjelenéskori állapota, de több idővel sem mentek volna sokra. Egyszerűen nem volt koncepció, vagy (és ez lenne a rosszabb eset) hitték, hogy ez is elég egy játéknak.

(#127729) Bad Pritt válasza hombre[EU] (#127724) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez pedig a te véleményed és megint nem mindenkié. ;)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#127730) Lackooo84 válasza Vasy09 (#127707) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Exfat-ra kell formázni csak úgy fogja látni.

The Truth is out there...

(#127731) Vasy09 válasza Lackooo84 (#127730) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi! Elengedtem, majd a szerviz eldönti! :R

Gamertag: Vasy09

(#127732) cross56


cross56
senior tag

Sziasztok!

Azon töprengtem mostanában, hogy a ray tracing tükröződés része most mitől is olyan nagy dolog?
A régi játékokban is a valós dolgok tudtak már tükröződni.
Pl: Max payne 2-ben is látszódott a tükörben Max. Vagy egy régebbi nfs-ben az autón, úton tudott tükröződni a környezet.
Majd az utóbbi pár évben ezt már ray tracing nélkül nem tudják megcsinálni?!

Pl: Control, Callisto Protocol.

Ez fejlesztői lustaság amit most eladnak ray tracingnek, vagy ez valóban egy teljesen új dolog?
És ha igen, akkor legalább olyan szintű tükröződést miért nem raknak pl az említett játékokba mint régen?

Bocsánat ha hülye kérdés, de régóta foglalkoztat.

(#127733) S e t h válasza hombre[EU] (#127714) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kíváncsi leszek milyen számokat produkált, de nem lennék meglepve ha hamarosan akcióznák.

Gotham Knight is kellemes a feléért, bár tegnap adott egy akkora kijózanító pofont, hogy azóta elé sem akarok ülni, jó lesz ez az ársáv inkább 10 ezer körüli is.

Ennyiért talán a Callisto is bejönne, de inkább a Dead Space full priceban(még nem játszottam vele).

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#127734) Frod válasza S e t h (#127733) üzenetére


Frod
addikt

Full priceban meg 30e a Dead Space lemezen, ami akármennyire is jó mégis csak egy remake, így ez az ár értelmezhetetlen. (itthon legalábbis)
Resi 4 meg 31e...

Do you see the white shadow?

(#127735) Norbii87 válasza Frod (#127734) üzenetére


Norbii87
csendes tag

Lehet hülyeséget mondok, de ennél a 2 játéknál szerintem kihasználják a nosztalgia faktort árazásnál. Például én is ha rájuk gondolok előjönnek a szép emlékek, imádtam mind kettőt. Bár én pont az leszek aki jó sokáig vár a megvételükkel. :DDD de biztos sokan rákapnak már megjelenéskor :U

(#127736) hombre[EU] válasza S e t h (#127733) üzenetére


hombre[EU]
veterán

teljes áron? nem tudom. valójában az is egy 10 éves játék, 10évvel ezelōtti designnal és megoldásokkal...mondjuk még mindig jobb választás,mint egy új, de rossz játék :D

Life, Uh, Finds A Way

(#127737) Bogyi007 válasza Norbii87 (#127735) üzenetére


Bogyi007
veterán

Csakhát mindkét játék korábbi verzióját el lehet érni mindkét konzolon amik önmagukban sem néznek ki még most sem vállalhatatlanul - igaz ez jobban az Xbox oldalra valósul meg (Resi 4 már eleve kapott egy ráncfelvarrást mindkét konzolon a PS3/X360 verzió után, míg a Dead Space Ps Plus Premiumban érhető el elvileg, míg Boxon a 360-as verzió alapból jobban "néz" ki)

És hát ugye mivel a DS esetében egy szóló kampányról van szó így akinek nem sürgős az majd EA Playből is hozzá tud férni majd később...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#127738) Maxtreme válasza cross56 (#127732) üzenetére


Maxtreme
addikt

nagyon konyhanyelvre fordítva, de kb meg is magyaráztad. Fejlesztői lustaság. Eddig a "fake" tükröződést az adott felületen le kellett programozni, most meg "elvégzi" az effekt. Árnyékoknál is nagyon hasonló a szitu. (ezzel együtt jár az hogy pl a metro exodusban van ami rt off mellett jobban néz ki mintha bekapcsolnád, mert nem annyira eyecandy, hanem szimplán valósághűbb.)

..és hogy ez nekünk a jelenlegi hw-k mellett jó e? Jó a f*szt :D
A kedvencem mikor úgy reklámozzák az rtx effektet hogy húú nézd milyen szép a játék tőle, és látod? ennyire randa kikapcsolva.. jah. mert szarták leprogramozni az rtx nélküli "részeket"

[ Szerkesztve ]

(#127739) Woodslave válasza S e t h (#127733) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Callistoval szemeztem de ez lesz a 10k használt kategória gondolom olcsóbban nem lesz digi egy darabig.

Resi 4 egyik kedvenc játékom volt anno még a laptopon játszottam végig kisebbik gyerek nézte soha nem felejtem el a "gabonás falusiak" így mondta :C

Dead space valamiért úgy rémlik játszottam anno de lehet csak néztem youtuben és már csak beképzelem.. lehet redtubevel is igy vagyok ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#127740) heihachi válasza cross56 (#127732) üzenetére


heihachi
addikt

Azert a ray tracing nagyon nem csak a tukrozodesekrol szol, es egyaltalan nincs vele kevesebb munka (legfeljebb mas jellegu), mint barmely mas modszerrel megvalositani a tukrozodest. Foleg, hogy altalaban meg kell valositani a 60/120fps modokhoz anelkul is.

A regebbi nfs-ben az auton tukrozodott az utca valamilyen leegyszerusitett, statikus valtozata. Pl itt megnezheted, hogy a Max Payneben elore meg van hatarozva, hogy mi tukrozodhet, es kesz annyi. Ezzel szemben ha a ray tracinget tukrozodeshez hasznalod, akkor pedig halal pontosan az tukrozodik (vagy tukrozodhet) mindenen, aminek kell, raadasul dinamikusan.

De a ray tracing legnagyobb elonye a megvilagitasban van szerintem es nem a tukrozodesekben, az osszehasonlithatatlanul jobban tud kinezni, ha eleg energiat fordit ra a fejleszto, uh ez sem lesz kevesebb munka.

A Returnal pl meg a hang 3d hangzasahoz is hasznalja a ray tracing kepessegeket, es szerintem az nem lehet kerdes, hogy a Returnalnal jobb 3D audio meg nem nagyon szuletett ps5-re. Szoval kreativan sok mindenre is jo lehet.

Szerintem egyebken nem azert toljak a fejlesztok ennyire, mert kihagyhatatlan, vagy mert enelkul nem lehet szep egy jatek, hanem mert az emberek erre izgulnak. Egy kozepszeru jatekot is el lehet adni jo grafikaval, lasd Callisto Protocol. ;]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#127741) Maxtreme válasza heihachi (#127740) üzenetére


Maxtreme
addikt

Pedig ezt 1 játékfejlesztő mondta (Phelan) hogy alapjába véve jóval kevesebb vele a meló, és sokkal könnyebb vele dolgozni.
Én nem értek a dologhoz, tehát csak az elmondottakból tudok tájékozódni :D

[ Szerkesztve ]

(#127742) _drk


_drk
őstag

Demon's Souls

Egyik szemem sír, a másik meg nevet.
A játék jó, nem is akarom a szokásos dolgokat leírni milyen jó munkát végzett a Bluepoint, abba nem lehet belekötni. Visual-ra tökéletes volt PS5 startnak.
Viszont ha már pont feljött a Remake téma, pont idevág ez a keserű érzés.
A régi Demon Souls már egy elavult játék. Az Elden Ringhez képest mintha egy szebb demóval játszottam volna.
Nagyon rövid a játék, Én azt hittem a felénél vagyok, mikor rájöttem, hogy van még 3 pályám.
Itt sok esetben a jól bevált From software-es balanszot se éreztem.
RPG-hez képest a fejlesztés is nagyon gyenge még benne. Az első felében még tök jól ki is jött a fegyvercserélgetés: Halberd-Bastards Sword-Dragon longsword-Great Axe- majd ránéztem mit tudok még kipróbálni. Hát, ilyen szar grinde-ot régen láttam.
Str buildel kezdtem, amit persze nem is lehet megváltoztatni, erre kiderült, hogy a fémeket hozzá kifarmolni több óra szenvedés (Kb 1-2 órát runoltam a 6 kőgyíkot a 2-2-ben, majd mikor még kellett volna 7 chunk, inkább hagytam a fenébe).
Rendes +10-es fejlesztést 1 fegyveren tudtam csinálni a végére.
Ami igazából nem is kell, mert az enemyk nem is annyira erősek, majd próbálgatva a dolgokat direkt lementem PURE BLACK WORLD Tendecy-be. A Black Phantomok ellen mi kell? :D
Ekkor mentem jobban bele, hogy miként tudok fejlődni, majd pár óra után rájöttem, hogy nagyon sehogy.
Még a játék végi Bossokhoz is csak pár ütés kellett, ők is rámtudnak verni 2-3-at, mert 33-as vigorom volt, de a Black phantomok egyből megölnek, de én rájuk semmit nem sebzek.
(Na meg aki itt kitalálta a Swamp of Sorrow-ot, azokkal a nagy bunkós dögökkel, hogy nem elég hogy a fél HP-t leveszi egy ütéssel, de még el is fekszel, de jó esetbe vissza lök a mocsárba ahol éppen felállva már agyon ver, annak gratulálok.)

Értem Én, hogy a pénz pénz pénz, de ezért nem tudom ezeket a remake-eket elfogadni, mert egy projekt alatt 100 meg 100 próbléma felmerül és a végére úgy sikerült ahogy.
De utána, sőt, több ilyen projekt után az ember rengeteget tanul és biztos lenne sok 100 dolog amit máshogy csinált volna. Biztos hogy sokkal jobban is megtudták volna csinálni.
Ez a játék bármilyen szép is, nagyon elavult és azóta sokkal jobban működnek a souls és klónjaik.

Ez egy kihagyott ziccer szerintem! A játék szép, souls fanok el lehetnek vele, mert a mechanika nagyjából ugyan az, minden más sokkal gyengébb benne mint bármilyen souls játékban, vagy jobb klónjaiban.

(#127743) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Mortal Shell elindított a souls vonaton és nincs leszállás.
Előzőleg a Demon's Souls lett platinázva, a mai napon meg az Elden Ring 159 óra alatt.

(#127744) Woodslave válasza _drk (#127742) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Trabantra húzott Ferrari karosszéria a játék. Múltkor gondoltam végig nyomom újra már nem ment. Első pár pályát még élveztem de aztán már csak a kínlódás maradt.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#127745) F-ECT$ válasza _drk (#127742) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem első souls játéknak bejött, de guide-dal mentem. Így a phantomok is meglettek és volt értelme a fejlesztésnek is. Főleg New Game++ -ban.
Egy évekkel későbbi játék után persze hogy rossz visszanézni rá.

Dive ever, work never.

(#127746) heihachi válasza _drk (#127742) üzenetére


heihachi
addikt

En Elden Ring utan jatszottam vele, en barmikor a DS-t valasztanam az Elden Ring helyett, ha ujra kene barmelyiket jatszani (igazabol a DS-t tobbszor is vegig toltam, ER-el ez soha nem fog megtortenni, hogy en megegyszer vegigjatszam).

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#127747) Vasy09 válasza Lackooo84 (#127730) üzenetére


Vasy09
őstag

Csak nem hagyott nyugodni…és megnéztem így is! Az eredmény ugyanaz! Nekem nem látja sehogy az USB meghajtót! El sem indul benne továbbra sem…! Holnap felviszem, ha elérem őket! :DDD

Gamertag: Vasy09

(#127748) _drk válasza heihachi (#127746) üzenetére


_drk
őstag

Tök mindegy melyik souls játékot veszem elő, ez a játék mivel a legelső volt, nagyon kiforratlan.
Azt megértem, hogy az Elden Ring is sokaknak nem tetszik mert az már megint egy next level ebben a sztoriban. De anno a DS 3-at is sokan szidták milyen rövid meg könnyű meg más mint az 1....
Csak az a különbség, hogy itt nem Elden Ring remake vs Demon souls remake-ről beszélünk!
Ezzel a játékkal biztos sokat dolgozott a bluepoint és egy kicsi hozzájárulással sokat lehetett volna fejleszteni a játékot, akár a legjobb souls játék lehetett volna.
Erre megkaptuk ugyan azt a játékot csak modernizálva.

(#127749) heihachi válasza Maxtreme (#127741) üzenetére


heihachi
addikt

Oke de Phelan azt is mondta, hogy nincs igazi fizika a jatekokban, mert az csak szimulacio :D

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#127750) Deck


Deck
titán

Nem veszek DualSense Edge-t végül. A csak 2 extra gomb, kevesebb aksi idő és hiába van pénz rá, nem ér 100k-t egy kontroller se. A Scuf és társai se amikre csak fél év garancia van...
Szóval rendeltem egy eXtremeRate RISE 4.0 Remap Kit + Tactile Version Clicky Hair Trigger Kit-et. Ez így 27k + áfa. Haveromnak ilyen van, állat nagyon! :C

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  PlayStation 5 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.