Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78551) tutitibi válasza salapp (#78546) üzenetére


tutitibi
senior tag

Kíváncsi leszek a Panasonic OLED-ek árazására, mit baxnak majd azokkal a túlárazott "japán" vackokkal.... :( :(

(#78552) tutitibi válasza tutitibi (#78551) üzenetére


tutitibi
senior tag

Érdekes , hogy a idei Master OLED panelből, LZ1000E és LZ1500E csak 55 collost találok 65 collost valamiért nem. Túl sokért adják ?
Az LZ1000 és LZ1500 között nincs sok eltérés a leírások szerint, majdnem ugyanaz.

(#78553) madkiller válasza Pro Koryak (#78548) üzenetére


madkiller
őstag

Érdekes a 77C1 árán nem emeltek a C2én pedig egykét helyen engedtek kb 200kt.

(#78554) Roland00726 válasza krx21 (#50) üzenetére


Roland00726
csendes tag

.

[ Szerkesztve ]

(#78555) Roland00726


Roland00726
csendes tag

Azt megtudná valaki mondani egész pontosan hogyan is kell belépni a Philips(Oled706) service menüjébe? Hiába ütöm be a távirányítón az “123654” kódot majd nyomok OK gombot, az égvilágon nem történik semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#78556) salapp válasza Pro Koryak (#78548) üzenetére


salapp
addikt

Ez mind így igaz. Viszont ez a tévé már náluk dekkolt egy ideje, csak most felnyomták irreálisra az árát, hogy hazudhassanak egy nagy akciót.
Én csak a teljes hülyének nézést nem szeretem, egyébként sajnos termelő kisüzem vagyunk, embertelenek lettek a körülmények energiaköltségek terén.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#78557) lukgab


lukgab
tag

LG C2 - hálózati kábeles kapcsolat - 500mbit internet - Disney+

Obi-Wan utolsó rész - automatikusan kiválaszott Otthoni Mozi, Dolby Vison mód
Ennek tényleg ilyen zajosnak kell kinéznie vagy valami nem lett jól beállitva?

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#78558) Kaba válasza Roland00726 (#78555) üzenetére


Kaba
veterán

Csak tv adásnál működik és gyorsan kell a számokat megadni.

[ Szerkesztve ]

(#78559) Pro Koryak válasza tutitibi (#78552) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nincs sok különbség, kivéve, hogy az LZ1500 megkapta az új fejlesztésű LG EX panelt + panelhűtést, amit az LZ2000, azaz tudja a folyamatosan magas ~950nit fényerőt + a kép is a menüben jobban finomhangolható vagy már alapból is lehet jobb, mint az LZ1000-nél.
Vagyis az LZ1500 egy LZ2000 soundbar nélkül.

:F [link]

#78556 salapp
"embertelenek lettek a körülmények energiaköltségek terén"
Régebben is ezt csinálták, amikor úgymond nem volt indokolt, mert nem nőttek a kiadásaik, most meg na látod, te is biztosan ingyé adnád.

[ Szerkesztve ]

(#78560) emre33 válasza Yodamest (#78547) üzenetére


emre33
addikt

Hol lesz LG promo akció holnap?

[ Szerkesztve ]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#78561) ribarszki válasza lukgab (#78557) üzenetére


ribarszki
őstag

Persze, mivel nem a rendező által megálmodott képmódban nézed. A home cinemának nem sok köze van a valósághoz. A gamma görbe durván fel van húzva benne, ezért látod ennyire zajosnak a képet. A helyes megnevezése ez lenne: Bright room cinema. Ez a képmód nappali tv nézéshez van.

A helyes képmód a sima cinema, ahol a gamma görbe is viszonylag a helyén van.

Illetve nekem is volt olyan LG oleden, hogy DV módban brutál zajos és szétesett volt a kép (Stranger Things) míg Samsung Oleden HDR-bem nyoma sem volt zajosodának. Szóval simán lehet az is, hogy a jelenet szarul van masterelve DV-re.

[ Szerkesztve ]

(#78562) salapp válasza Pro Koryak (#78559) üzenetére


salapp
addikt

Az ingyé' és a kötsög módon behazudott árról hazudott leárazás között hatalmas űr tátong, én úgy gondolom.
Szerintem inkorrekt üzleti magatartás az ilyen, gazdasági helyzet ide, vagy oda.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#78563) lukgab válasza ribarszki (#78561) üzenetére


lukgab
tag

Végig próbáltam mind a négy opciót ( Élénk, Eredeti, Otthoni Mozi és Szinház ) és mindenhol kb ilyen. Ez DV mód nem sokat mondd nekem sajnos. Másnál LG TV ken ( C1 /C2 ) is ilyen a kép?

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#78564) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

LG C1 tévé távírányítója , működik LG CX tévével (minden funkció) ?
C1 - MR21GC
CX - MR20GA

:R

(#78565) Vhiktor válasza lukgab (#78563) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nézd meg az élességet és vedd le nullára, a képzajokat is felerősíti.
De benne van a pakliban, hog ilyen a forrás.
Ez a TV beépített appja?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78566) Roland00726 válasza lukgab (#78557) üzenetére


Roland00726
csendes tag

Mit ad Isten pont tegnap néztem rá én is az utolsó részre, Obi vs Vader harcra disney+-on Dolby Visionben. Én is csak lestem, hogy nem valami szép, pár paca a vörös kard körül, zajosodás stb..Hozzáteszem minden más tartalom nagyon szép dolby visionben. Külső vinyómon rajta van ugyanez SDR-ben, semmi képhiba, szép az egész jelenet, tehát a gond nem nálad van, én is csak lestem, valszeg ez ilyen, aggodalomra semmi ok. :)

(#78567) OPiiPO válasza jbnd-007 (#78540) üzenetére


OPiiPO
addikt

65OLED706 se maradjon ki mint BF jelölt: 831.617 Ft

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78568) salapp válasza OPiiPO (#78567) üzenetére


salapp
addikt

Vicc (nem, inkább szégyen). Tuti lesz rá "őőőőőőőőrületes" akcijjó akkor.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#78569) Yodamest válasza salapp (#78568) üzenetére


Yodamest
addikt

Hehe a B2 árát már "helyre tették", igazából innen kellett volna indulnia és most kéne valami akció rá:
https://www.alza.hu/65-lg-oled65b23-d7177062.htm

(#78570) Roland00726 válasza OPiiPO (#78567) üzenetére


Roland00726
csendes tag

3 hete vettem normál áron 502k-ba, nevetséges árak :D

(#78571) alaves válasza emre33 (#78560) üzenetére


alaves
addikt

LG-nél 11.09.-től van promó, de én csak annyit tapasztaltam, hogy kaptam egy 10%-os TV kupont, igaz, hogy már régen regisztráltam, nem most. Valami dupla kedvezményt ír, nem tudom mi lehet az.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#78572) Sliderxy válasza emre33 (#78560) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Ez engem is érdekelne, mert nem látok sehol akciót.

(#78573) Pro Koryak válasza OPiiPO (#78567) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Eddig 499e-ért ment szinte mindenhol. Oké, valamiből meg kell élni. :R :C

(#78574) belashx válasza Pro Koryak (#78573) üzenetére


belashx
senior tag

Áldom az eszem, hogy nyáron megvettem a 65OLED806-ot 530e-ért.
Ezek az akciók meg...
Még jó, hogy nem vicc, mert annak durva lenne.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#78575) Sliderxy válasza belashx (#78574) üzenetére


Sliderxy
senior tag

És valószínűleg a karácsonyi szezon miatt így is el fognak ezek menni, úgyhogy nem nagyon kell arra számítani, hogy esetleg év elején lesz belőle olcsóbban. Egyszerűen nem lehet majd kapni. Ugyan ez lesz most a PS5-el is, hiába tolták fel az árát, az emberek remegnek érte, mert jön a várva várt néhány napos pihenés és inkább kinyögik valahogy a többletköltséget.

(#78576) emre33


emre33
addikt

Samsung 55JS8000 után (ha 16 fényerőn néztem) akkor egy LG OLED 55C2 milyen lesz fényerőben?

Mint SDR mint HDR esetén?
Ha SDR-ben rendesen használom? Mondjuk 35-40-es beállításon?

C2 oled ennél mennyivel tud töb fényerőt 35-40 körül?
Elég sokat nézek TV a háttérben.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#78577) Malfroy válasza emre33 (#78576) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Az olyan 100 nit körül lesz

(#78578) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Amúgy az emag-on a Philips 706/806 oledek kifogytak.
Ezek az irreális árak más forgalmazóké, pl.:
Philips 65OLED706/12 - 831.617 Ft Forgalmazza a(z): StyleShop
Philips 55OLED806/12 - 728.231 Ft Forgalmazza a(z): StyleShop
+ a Philips 55OLED706/12 631e-ért is styleshop!

(#78579) babcehh válasza lukgab (#78563) üzenetére

2 hete vásároltam 48" C2-t és pontosan ugyanezzel küzdök, szinte mindenhol, mindent is kikapcsoltam már, élesség 0 de szinte minden zajos mindenhol.

(#78580) Yodamest válasza babcehh (#78579) üzenetére


Yodamest
addikt

Mit értetek zajos alatt? Egy alap képzaja mindennek lesz (animációs filmeket kivéve). Néztem pont ma reggel hdr-ben egy sötét lovag jelenetet, amikor megy a motorral és lefékez Joker előtt az úton és elvágódik, előtte üldözés, robbanás, minden van. Ott is volt egy alap filmes zaj, erre gondoltok? Sok viszonyítási alapom nincsen előtte csak ips led tv-m volt, nem tudom ez mennyire jó vagy rossz.

[ Szerkesztve ]

(#78581) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Egyre inkább gondolkodom C21LA helyett egy Panán. :U
Amiket eddig olvastam kezdenek meggyőzni. Engem meg lehet ha jók az érvek mellette.

65-ös méretben szeretnék majd OLED-et, túlnyomó részt filmnézés és PS5 használatára. Jelenleg egy régebbi LG LED-et használok, ami már bőven megérett a cserére. PC-ről mennek a filmek PLEX-en keresztül, de nemrég jött az üzenet, hogy megszűnik a modellre a PLEX támogatás és azt is észrevettem, hogy egyre több fájl van amit nem tud kezelni. A PLEX alapvetően tetszik így lehet azt használnám az új TV-n is, hacsak nem tudtok jobbat ajánlani.

Olvastam itt hogy vannak jobb megoldások a PC-ről történő filmnézés helyett, minőségromlásról is írtatok itt, ami ha valóban így van akkor abszolút felejtős megoldás. Egyébként is macera a gépet benyomkodni filmezés előtt.

Tegyük fel, hogy megveszem az új TV-t, milyen eszközöket ajánlanátok mellé, hogy minőségromlás nélkül tudjak filmezni? NAS, stb... (Konkrét típusra gondolok ami redelhető ) BR lejátszóm van az tiszta sor, virágbolti rip-ekre gondolok leginkább, torrentezésre. Van-e mód arra, hogy a torrenteket mobilról távolról menedzseljem, otthoni PC-ről fájlokat toljak át.
NAS-t még sosem használtam, gondolom valami ilyesmi lesz a megoldás, csak nem nagyom vágom én ezt ezért elnézést ha b*l**sz kérdést tettem fel. :B

(#78582) babcehh válasza Yodamest (#78580) üzenetére

Nálam olyasmi mint amikor valami nagyon elcseszett mód lenne tömörítve rajta minden, ami szépen felskáláz.
A tv alatt 1 ROG monitor van (XG279Q), próbáltam szinkronban is nézni, de a monitoron nem volt zajos, el nem tudom képzelni, hogy milyen beállítás okozza ezt, de resetet is nyomtam már, akkor is zajos pár színnél.
Előtte 10 éves LG 4K TV-m (UB820V) volt, ott ezeket nem tapasztaltam, bár lehet a nagyon nagy minőségbeli ugrástól kukacos lettem :D

[ Szerkesztve ]

(#78583) alaves válasza babcehh (#78582) üzenetére


alaves
addikt

LCD-vel hiába hasonlítod össze, mert az 'szétkeni' a mozgást (2-8 ms-os válaszidő), így a képzajokat is. Az OLED kijelző válaszideje 0,01 ms, emellett minden pixel önállóan világít. Mivel a kép részletgazdagabb, ezért a képzaj is jobban látszik. Alacsony bitrátájú és/vagy rossz codec paraméterekkel felruházott anyagnál bizony látszani fognak a hibák.
Ha USB HDD/SDD-ről a remux HDR/DV filmeknél (illetve demo-nál) nincs ilyen, akkor nem a TV a hibás.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#78584) Yodamest válasza babcehh (#78582) üzenetére


Yodamest
addikt

Jah ahogy alaves is írja, tuti valami olyasmi lehet, hogy egész egyszerűen jobban kijönnek a hibák, illetve a mozgás eleve problémásabb olednél. Mint ahogyan egy seni hd600-on sem nagy élmény youtubet hallgatni, pedig milyen jól szólt még a superlux fülesről.

(#78585) lukgab válasza Roland00726 (#78566) üzenetére


lukgab
tag

Köszi... és igen, valóban más tartalomnál nem láttam ilyen jellegű "hibát" csak itt, ennél a sorozatnál - és igen, a C2 n lévő gyári Disney+ appal fogyasztom a tartalmat.

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#78586) babcehh válasza Yodamest (#78584) üzenetére

Köszönöm mindkettőtöknek, ahogy mondani szokták "Makes sense" :D

Főleg ratyi 720p/1080p dolgokat néztem eddig rajta, kevés volt a 4K, akár HDR ne adj isten DV forrás agyontömörítve streaming szolgáltatótól :D

(#78587) jbnd-007 válasza Sliderxy (#78581) üzenetére


jbnd-007
tag

Én (egyelőre még) látatlanban úgy gondolom, hogy androidos tévé esetében el lehet boldogulni extra eszközök nélkül, tévére telepített Kodi-val és az USB portba dugott vinyóval. Nem tudom, a Pana milyen oprendszerrel megy.

A jó NAS gyors procival, amin el is megy a Plex, nem olcsó mulatság. Ha meg csak fileshare-nek kell, akkor jó helyette a tévébe dugott vinyó is.

(#78588) Sliderxy válasza jbnd-007 (#78587) üzenetére


Sliderxy
senior tag

A TV-be dugott vinyó esetén marad a fájlok másolgatása PC-ről. Ezt szeretném kikerülni.

A "jó NAS" amin megy a Plex melyik típus lenne?
Az elképzelésem az, hogy akár mobilról rácsatlakozva le tudjak rá tölteni filmeket amit otthon a TV-t bekapcsolva rögtön elérek, mindenféle egyéb eszköz bekapcsolgatása, plusz másolgatások nélkül.

(#78589) jbnd-007 válasza Sliderxy (#78588) üzenetére


jbnd-007
tag

Valaki írta itt, hogy tévén megy neki a torrent kliens is, standbyban is folytatja a letöltést.

Pontosan nem tudom, hogyan lehet ezt eldönteni. Az biztos, hogy az ARM procisok nem jók, de azokra már nincs is Plex támogatás. Ha hangot kell transzkódolni, az nem vészes, de ha képet is... Ennél egyszerűbb olyan tévét választani, ami mindent is támogat. Legalább pár évig ne kelljen már formátumproblémákkal szenvedni...

(#78590) Sliderxy válasza jbnd-007 (#78589) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Igazából a PLEX annyira nem is feltétel, ahogy írtam is korábban. Sokkal inkább az, hogy legyen egy olyan háttértár amit a TV közvetlenül elér és legyen arra lehetőségem, hogy akár távolról bejelentkezve rá lehessen pakolni torrentről a filmeket, amiket majd veszteségmentesen le tud játszani a TV.

(#78591) jbnd-007 válasza Sliderxy (#78590) üzenetére


jbnd-007
tag

Így hirtelen nem találtam egyszerű megoldást arra, hogy magán a tévén Samba szervert üzemeltessen az ember. A legjobb tipp az volt, hogy dugjuk a vinyót a routerünk USB portjára és osszuk meg a tartalmat onnan. Azt látja a tévé és a PC-is. Végül is olyan, mint egy faék egyszerűségű NAS.

(#78592) anrab válasza jbnd-007 (#78589) üzenetére


anrab
addikt

Én írtam.
Egy Android tv-hez csak egy SSD és egy vezeték nélküli laptop egér kell.
Ha bonyolultabban szeretné valaki megoldani, természetesen van rá lehetőség.
Kinek mi jön be.
:D

[ Szerkesztve ]

(#78593) Sliderxy válasza anrab (#78592) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Most így hirtelen találtam ezt:
[link]
Ez is működhet egy Philips Android TV-vel?
Vagy eleve olyan a TV távirányítója, hogy pointerként is funkcionál mint LG esetében a magic remote?

(#78594) apszi


apszi
őstag

Ki vitte el az utolsó 65"-os 706-ot az emag-ból? TEGYE FEL A KEZÉT! MOST! :DDD

(#78595) Malfroy válasza apszi (#78594) üzenetére


Malfroy
aktív tag

:D Nem valószínű hogy közülünk

(#78596) anrab válasza Sliderxy (#78593) üzenetére


anrab
addikt

Nekem egy ilyenvolt az oled előtt. LCD Android. De csak azért mert egy rakás f@s volt az eredeti. Egyszerű és a tv minden funkcióját lehetett vele használni. Szerettem. Viszont soha nem használtam a légegeret. Kipróbáltam. Nekem a vezeték nélküli egér jött be. Biztos jó amit linkeltél. A tv távja nem nem olyan mint az lg-é.

[ Szerkesztve ]

(#78597) contaxg válasza Sliderxy (#78593) üzenetére


contaxg
veterán

Én ezt használom.
Nem hagyományos távirányító, de a tévé vidáman kezelhető vele.

Közben megtörtént a 806 tévénk kijelzőcseréje, remélem nem lesz vele több gond.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#78598) anrab válasza contaxg (#78597) üzenetére


anrab
addikt

:)
A tv-n felugrik a billentyűzet. Ha nem gépelsz vakon... + Ha még fekszel is. Nem egyszerűbb az egér? :)
Persze egyéni preferencia hogy ki mivel bonyolítja azt életet. De ezt már írtam.

(#78599) anrab válasza jbnd-007 (#78589) üzenetére


anrab
addikt

(#78600) contaxg válasza anrab (#78598) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem nem, sőt le is kapcsoltam a screen keyboad-ot.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.