Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78751) Matt89 válasza titanium_100 (#78736) üzenetére


Matt89
junior tag

Ha mkv file-ok médialejátszó nélkül, akkor Sony.
Ha ezt a tényezőt kivesszük, akkor ár/érték arányban jobb az LG.

(#78752) OPiiPO válasza Deadpool73 (#78721) üzenetére


OPiiPO
addikt

Azt is vedd figyelembe, ahogy elöttem is említették, gyakorlatilag csak DV-re van néznivaló. Disney+, Netflix, HBO MAX steramingen csak DV anyagot találni, amióta Microsoft is támogatja játékok esetén is eldőlni látszik a verseny.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#78753) Vhiktor válasza titanium_100 (#78749) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem media lejátszó minden tvhez szükséges, ha a legjobb minőséget szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78754) krx21 válasza Deadpool73 (#78718) üzenetére


krx21
nagyúr

Nincs vele gond, remek TV. De ha ma vásárolnék, ugyanúgy csábítana az S95B… :K Csak úgy tudnék dönteni, ha a Samu is lenne nálam 1-2 hetet..

[ Szerkesztve ]

(#78755) Malfroy válasza Vhiktor (#78753) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Mire gondolsz? Mihez kellene?

(#78756) Zsömica válasza Matt89 (#78751) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Miért kellene kivenni..? Lg is hibátlanul visszi az mkv.-t..!

(#78757) Matt89 válasza Zsömica (#78756) üzenetére


Matt89
junior tag

Közvetlen USB-ről ? Dolby Vision-nel akár egy pendrive-ról? Nem hiszem.

(#78758) Zsömica válasza Matt89 (#78757) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Hálózatról és közv. winchesterről is lejátszott eddig mindent..! (G2)
Annyit vettem észre előző Samuhoz képest hogy az LG hálózaton lassabban építi fel NAS-ról a file struktúrát..! Hátha majd egy fw megoldja..!

(#78759) Malfroy válasza Matt89 (#78757) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Én csodálkozok ilyeneken hogy valaki 2022-Ben pendriveozgat, vagy bármilyen média lejátszót használ a netflix és HBO max korszakában, androidos okos tv vel,ami mindent is gyönyörűen lejátszik. Vagy mi van a háttérben?sajnálva van a pár ezer forint előfizetésre és megy a torrentezés,szarakodás,másolgatás helyette? :U Szokták mondani hogy ha majomra van pénzed legyen banánra is. az az ha oled tv-re telik, akkor előfizetésre is.

[ Szerkesztve ]

(#78760) krx21


krx21
nagyúr

Érdekesség: LG Evo panelek nagy kompenzációs ciklusa 10 perec, a régi 1 óra helyett…

(#78761) ferenck válasza Malfroy (#78759) üzenetére


ferenck
senior tag

Kismillió film és sorozat van ami nincs fent egyetlen streaming oldalon sem. Hát pl. ezért.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#78762) Matt89 válasza Malfroy (#78759) üzenetére


Matt89
junior tag

Nekem is teljesen jó lenne pendrive nélkül, Netflix és Disney+ is van, de nekem az egész dilemma ott kezdődött, hogy amikor olyan filmet akartam épp nézni, ami egyiken sem volt és ncore-on 4k-ban volt belőle 8-10 feltöltés 15 gb - 70 gb között, akkor ott totál elvesztettem a fonalat, hogy mi ezekben a különbség....(merthogy a sample alapján a mostani tvmen (ami egy 6 éves sima samu led) nem is érzékeltem semmit)

Aztán elkezdtem beleolvasgatni a fórumokba ott is és elsőre nyilván teljesen kínai volt, de ki van fejtve, hogy bizony sem a streaming, sem a 100e ft körüli mediabox-ok lejátszója nem tudja visszaadni teljesen egy eredeti bluray disc minőségét, viszont usb hdd-ről lejátszva egy 70 gb mp4/ts/mkv simán tudja, mert a legújabb tv-kban a beépített lejátszók ebből a szempontból erősebbek.
Ennyi.
...de mondom mégegyszer ezt nem én találom ki, ott írták többen. Ha valaki mást tapasztal, írja be nyugodtan.

Még1: azt is írják nem kevés helyen, hogy az európai netflix sem tudja azt a bitrátát mint mondjuk máshol, ezért vpn-nel trükköznek. Az nekem is kérdés, hogy mi az a szint tényleg, ahol ezeket a különbségeket egyáltalán érzékelni lehet??? (pl 77 col 3 m-ről?) Lehet ez is csak szőrszálhasogatás.

[ Szerkesztve ]

(#78763) Zsömica válasza Malfroy (#78759) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Ezt komolyan kérded..? :Y
Ha komolyan moziznál, egy 4k UHD BluRay HDR/DolbyVision filmhez szted hogy viszonyul egy stream csatorna minősége képre/felbontásra vagy HD hangokra viszonyítva..?
Nem kevés Oled-es tulajnak van itt stream előfizetése - ha pedig letöltesz sem kell másolgatni, arra találták ki a NAS-t pl..; de sokan használunk itt különféle asztali média lejátszókat is - mivel a tv sajátja nem minden esetben fedi le az igényeket..!

(#78764) b. válasza Zsömica (#78763) üzenetére


b.
félisten

+1, ez nagyon igaz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78765) vata666 válasza Zsömica (#78763) üzenetére


vata666
tag

+1 :C

[ Szerkesztve ]

Vata666: Samsung 65S95B, LG OLED48A13, Asus vivobook S15, Xiaomi pad 5 256 GB, Apple iPad Air 2020 cellular, Yamaha RX-V6A, Dali spector 5.1, Dali atmos, Yamaha Yas-306, Yamaha musiccast 50, Yamaha musiccast 20, Sennheiser Momentum 2, Zidoo Z9X, DS 918+ NAS, Samsung Galaxy S 22 ultra, Xiaomi AX3600

(#78766) Matt89


Matt89
junior tag

Egyébként azért másztam bele annyira a témába /annak ellenére, hogy csak egy 55-ös 6 éves hajlított led Samsungom van/, mert 1 éve fenem már a fogam a váltásra, csak a fránya új ingatlan még nem készült el. Így a várakozást azzal "csillapítom", hogy mindent megnézek youtube-on, ami az új tv-kről szól :D

Ha meglesz végre a váltás, akkor már kiszemeltem a fő teszt anyagot is hozzá:
"Top.Gun.Maverick.2022.IMAX.2160p.UHD.BluRay.HYBRID.REMUX.TrueHD.Atmos.7.1.DoVi-HDR10+.HEVC.HuN-TRiNiTY" :))
66 gb
Ha fent lesz paramont+-on vagy amazon-on vagy valahol, eskü csak azért reg-elek majd, hogy összehasonlítsam.

[ Szerkesztve ]

(#78767) Zsömica válasza Matt89 (#78766) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Sztem spórold meg magadnak azt a reg.-et/időt..!
Amúgy ha igazán jó DoVi release-eket akarsz majd a későbbiekben, akkor kerüld a hybrid Trinity-ket, ezek csak nyomokban tartalmaznak igazi DoVi-t..!

(#78768) Hyena


Hyena
senior tag

Akinek esetleg van LG G2 keszuleke az a falra a gyari hozzaadott tartoval tette fel, vagy esetleg egy normal VESA tartoval?
Tudom a gyarival szebben all, de nincs kedvem falat furkalni.
Ha valaki vesa-val hasznalja, mi a velemeny?

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#78769) Malfroy válasza Zsömica (#78763) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Láttam már ,de a különbség elenyésző :)

(#78770) Zsömica válasza Hyena (#78768) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nekem a gyári falin lóg - de csináltam hozzá a neten talált 3.rd party-s talpakat ezüstre festett színben fémből, ha nehézkes lett volna felszerelni a lengőpolcom alá a nappaliban; de nagyon f@sza lett fellógatva.., sajnos így birizgálja a fantáziám az alatta lévő bútorzat feleslegessége..! :D

(#78771) Zsömica válasza Malfroy (#78769) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Szóval azért mégis van..! :D

(#78772) Matt89 válasza Zsömica (#78767) üzenetére


Matt89
junior tag

Köszi a tippet!
Akkor itt a másik teszt jelölt:
"Top.Gun.Maverick.2022.IMAX.2160p.UHD-BD.REMUX.Dolby.Vision.SL.DDP.5.1.Atmos.HEVC-HUN-UFO971" :DD
(+ a lossless hangot majd hozzávarázsolom valahogy...)

(#78773) dgyuri0123 válasza Matt89 (#78766) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Top.Gun.Maverick.2022.IMAX.2160p.UHD.BluRay.HYBRID.REMUX.TrueHD.Atmos.7.1.DoVi-HDR10+"

Csak neked: 67.2 Mbps a bitrátája. Szerinted létezik olyan stream oldal, ahol ennek akár csak a fele is meglenne? És ugye kisebb adatsebesség = xarabb a képminőség.

"csak a zene van"

(#78774) Hyena válasza Zsömica (#78770) üzenetére


Hyena
senior tag

Velemenyed szerint nagyon gaz lesz ha a vesaval teszem fel? (aztan lehet majd kesobb valamikor ha tobb ido lesz ra a gyarival)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#78775) Matt89 válasza dgyuri0123 (#78773) üzenetére


Matt89
junior tag

Pont ezt mondom én is, viszont szeretném élőben kipróbálni, hogy mekkora az érzékelhető különbség.

(#78776) jbnd-007 válasza Malfroy (#78759) üzenetére


jbnd-007
tag

Nálam nagyon egyszerű az ok: nincs megfelelő net a közelben. Hát még ha nem spórolnának a bitrátával...

Na meg ha az öt kedvenc sorozatod hat streamingszolgáltatónál van szétszórva, meg a másik kettő amit kinéztél, nem is elérhető az országban, ráadásul mire újranéznéd, eltűnik, neked is elmenne a kedved az előfizetéstől.

Szerintem előbb fogok BD lejátszót venni, mint streamingre előfizetni. Majd ha megállapodnak és az anyagaik elérhetők lesznek egymásnál, akkor érdekel a dolog. Addig csak a néző szív a versengésükkel.

(#78777) Zsömica válasza Hyena (#78774) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Fogalmam sincs hogy nézne ki.., de alkalmi megoldásnak megteheti; sztem fúrd fel a gyárival - végül hálás leszel magadnak érte..! :K

(#78778) Malfroy válasza jbnd-007 (#78776) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Ez a normális. Mindenhol megvannak a húzó címek. Ez olyan mint az xbox és PS.

(#78779) jbnd-007 válasza Malfroy (#78778) üzenetére


jbnd-007
tag

Pontosan. És ott sem tudok Forzát játszani, pedig szeretnék, mert a PS mellett döntöttem. Tehát szívok.

(#78780) Malfroy válasza jbnd-007 (#78779) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Bár azt nem tudom azon mi szívás hogy nem a netflix appot nyitod meg,hanem az hbo. Az meg normális hogy mindenkinek van húzó tartalma,és exkluzív.aztán mindenki szabadon választhat mi éri meg.

(#78781) Tyrone89 válasza Matt89 (#78772) üzenetére


Tyrone89
tag

tsmuxer lesz a barátod, azzal hozzá tudod csapni a lossless hangot..és a Dolby Vision is megmarad. :)

(#78782) jbnd-007 válasza Malfroy (#78780) üzenetére


jbnd-007
tag

HBO, Sky, Netflix, Paramount+, Amazon, BBC One, FX, CBS, Apple TV+, Starz, TNT, Hulu, Showtime, Channel 4, NatGeo, CW.

Ezeket néztem az elmúlt pár évben. Azért ez nem az "xboxot vegyek vagy ps-t" kérdés...

(#78783) Sliderxy válasza Malfroy (#78769) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Elenyésző, ja. ;]
Ha elenyészőnek látod akkor az OLED felesleges is. :U
Össze sem lehet hasonlítani a Disney+on lévő pl. Thor Love and Thunder minőségét azzal amit megtalálsz torrenten magas bitrátával.
Nem véletlen, hogy a Disney+-os fájlmérete 5 Gb körül van a másik meg ennek sokszorosa.
Veszik a népek az oledet aztán meg nézik rajta a fos minőséget meg a retekklubbokat.
De ezt már kifejtettem korábban...

(#78784) Zsömica válasza Sliderxy (#78783) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Sokan vannak így, hogy nem használják ki az Oled adta előnyöket - akár nem tudatosan is - de azt én is "szeretem" mikor megkérdőjelezik hogy egy adott formátum mitől jobb mint egy stream - mikor (fél)szemmel látható jobb esetben a difi..!

(#78785) krx21 válasza Sliderxy (#78783) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem az a korrekt, ha valakinek nem elég a kedvenc filmjéhez a Disney+, akkor az megveszi lemezen… :U

(#78786) titanium_100


titanium_100
tag

Hát, megnézem mit csinál majd a Samsung S95B a nas-on tárolt filmekkel. Ha nem boldogul, vagy nem dobom el magam a hangzástól, akkor lehet veszek médiejátszót, és azzal nyitom meg a NAS-on tárolt fájlokat.

Amúgy van egy határ amit már akadozás nélkül nem tud lejátszani ilyenkor a tv/média lajátszó a nasról, pendriveról? Pl egy Bluray Iso fájt, és ott az adatfolyam lehet már nagyob mint a 10/100-as otthoni hálózat sebessége, vagy az USB sebessége szabhat neki határt.....?

[ Szerkesztve ]

(#78787) Sliderxy válasza krx21 (#78785) üzenetére


Sliderxy
senior tag

És ezzel én most mit kezdjek... :U

(#78788) umek válasza titanium_100 (#78786) üzenetére


umek
tag

Én jellemzően 4K HDR tartalmakat nézek WD MyCloud EX2 Ultráról, plexen keresztül. Ezekkel meg sem reccsen. :R

Légy korrekt.

(#78789) Zsömica válasza titanium_100 (#78786) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Majd számolj be légyszives - én is kíváncsi vagyok, nekem az LG 5Gh-es wifin kissé lassacskán építi fel a struktúrát - Nashoz csatlakozás azonnal ment, ezt az előző Samumnál nem tapasztaltam..! Viszont akadásmentesen visz minden 4k-s formátumot..! Kábelesen nem is próbálkoztam - ez a 100as Lan a világba megőrjít mindíg egy közel 1millás tvnél pl..! Ettől jobban már csak a mosógépünk 3MB memóriája állította belém a kést..! :W
Hangzásban semmilyen csodát ne várj, kelleni fog vagy egy soundbar vagy házimozi ha jó hangot szeretnél.., ezek a vékony szerkezetek már fizikailag sem képesek jó hangot kitolni magukból..!
A kép viszont kárpótol mindenért..! :K

[ Szerkesztve ]

(#78790) Malfroy válasza Sliderxy (#78783) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Azt nem is használom :)

(#78791) Malfroy válasza jbnd-007 (#78782) üzenetére


Malfroy
aktív tag

Na,akkor van mi közül válogatni :)

(#78792) umek válasza Zsömica (#78789) üzenetére


umek
tag

Én viszont úgy gondolom, hogy a soundbar vagy házimozi nélkül is baromi jó hangja van a TV-nek. Ha van valamelyik ezek közül, az már nem jó, hanem extra, és nem mindenkinek van erre szüksége. Én pl. tökéletesen meg vagyok elégedve enélkül is a hangjával, pedig nem mondanám magamat igénytelennek ebből a szempontból. Én határozottan pozitívan csalódtam az S95B hangjában.

Légy korrekt.

(#78793) Zsömica válasza umek (#78792) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Abszolút igazad van - nem mindenki vágyik térhatású hangzásra, lelket melengető csilingelésekre vagy mellkast megmozgató mélyebb tartományokra.., sokan vannak akik elégnek találják az egyszerűbb (...ez nem igénytelenséget jelent, nem is állítottam ilyesmit..!) nyugisabb hangzást..!
De sajnos én nem tartozom ezen hallgatóság közzé..! :D

(#78794) b. válasza umek (#78792) üzenetére


b.
félisten

No offense,az hogy Te meg vagy elégedve nem azt jelenti hogy baromi jó hangja van, mert nincs, hidd el.
Amúgy addig jó az embernek, amíg nem hall egy normális hangrendszert egy jól hangkevert filmmel, mert addig elégedett azzal, ami van.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#78795) Zsömica válasza b. (#78794) üzenetére


Zsömica
aktív tag

+1 :D :K

(#78796) ribarszki válasza b. (#78794) üzenetére


ribarszki
őstag

Minden viszonylagos. A B8-ra, S95-re is azt mondanám, hogy jó a hangja. De amikor bekapcsoltam a stereo rendszert, vagy a Samu SB rendszert, utána átváltva tévére mindig elcsodálkoztam, hogy mi ez a dobozhang? Szóval igen, relatív mi számít jó hangnak.

(#78797) Sliderxy válasza Malfroy (#78790) üzenetére


Sliderxy
senior tag

Csak egy példa volt a sok közül. :U

(#78798) Vhiktor válasza Malfroy (#78755) üzenetére


Vhiktor
veterán

Többek között a kadenciahelyes lejátszás, a meteaadatok helyes kezelese és a legjobb kepminoseg, valamint a folyamatos frissitesek és a legszelesebb formátum támogatás.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78799) ribarszki válasza Vhiktor (#78798) üzenetére


ribarszki
őstag

Ár/érték arányban melyik külső médialejátszót ajánlod szívesen?

[ Szerkesztve ]

(#78800) emre33


emre33
addikt

LG C2 és PS5

Hdmi csatlakozót Jatékkonzol típusra állította a tv magától.

Leírásokban (netes leírásokban) PC javasolnak.

Van különbség a 2 között?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.