Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) tototos válasza vampire17 (#32750) üzenetére


tototos
őstag

Neked van tapasztalatod Shelly Plus 1-el? Néztem hogy támogatja a BLE-t is. Képes lehet ezen keresztül a Xiaomi bluetooth szenzorokkal kommunikálni és beküldeni őket HA felé?

(#32752) vampire17 válasza tototos (#32751) üzenetére


vampire17
addikt

ESPhome/Tasmotaval tuti megy. Gyari FW-vel... passz.

[ Szerkesztve ]

(#32753) evilskati válasza vampire17 (#32750) üzenetére


evilskati
aktív tag

Szuper, köszi a linkeket! Így van, első körben be szeretném állítani, hogy minden nap reggel 7 és 8 között és este 21:00 és 22:00 között kapcsoljon be.

Ha jól láttam, akkor a Shelly Cloud Appban is lehet Weekly Schedule-t beállítani, de persze jobb lenne, ha lokálban működne, ezért gondoltam Home Assistant integrációra később, de ha magán az eszközön is be lehet ezt állítani egy script segítségével, akkor még Home Assistantra sincs szükség.

(#32754) Olympia76 válasza evilskati (#32753) üzenetére


Olympia76
tag

Időzítést script nélkül és egyéb nélkül a Shelly 1 saját webes felületén tudsz csinálni. Nem kell hozzá sem cloud, sem script.

(#32755) vampire17 válasza Olympia76 (#32754) üzenetére


vampire17
addikt

A shelly appban levo automatizaciokat nem a felhoben tarolja a shelly?

(#32756) Olympia76 válasza vampire17 (#32755) üzenetére


Olympia76
tag

Nem a Shelly App-ra gondoltam, hanem, ha a Shelly 1 saját webes interface-ére jelentkezel be (az IP címén), így néz ki (itt a Schedule-ben magadott időzítés local lesz):

(#32757) evilskati válasza Olympia76 (#32756) üzenetére


evilskati
aktív tag

Megrendeltem, köszi mindenkinek. Ígéretesnek tűnik :)

(#32758) vampire17 válasza Olympia76 (#32756) üzenetére


vampire17
addikt

Jaja latom mar mire gondolsz! igazad van, ez local.

(#32759) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Szombaton kicseréltem az elemet a TRADFRI shortcut buttonba. Vadi új duracell. 2* lett megnyomva. Ma már azt jelezi, hogy le fog merülni. Ez normális? 16%-n áll. Ez így konkrétan f*s.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32760) Degeczi válasza zsamiatt (#32759) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Használhatatlan ez az infója. Nekem is van ilyen Shortcut gomb, ami hónapok óta, új elemmel 16%-ot jelez vissza, de amúgy kifogástalanul működik.

(#32761) vkp válasza Degeczi (#32760) üzenetére


vkp
aktív tag

+1 nálam is... mondjuk én nem is nézem az akkuállapotot, ha megáll, akkor rámérek az elemre egy multiméterrel mielőtt kicserélném.

(#32762) zsamiatt válasza vkp (#32761) üzenetére


zsamiatt
őstag

akor meg tesztelem igy. van valahol a HAban olyan log hogy milyen utasitasok jonnek be es mennek ki? igszabol az utobbi idobbe mind az ikeas mind a zwave buttonnal furcsasagokat tapasztalok. megnyomom es nem csinal semmit. aztan ha egy ideig nyomogatom akor felkapcsolja a switchet. Azt szeretnem megnezni bemegy e az utasitas HA ba vagy oda se jut el.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32763) Degeczi válasza vkp (#32761) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az OK, csak annak idején lelkesen csináltam egy Appdaemonos bejelentőt, h ne maradjon észrevétlenül egy-egy lemerült elem, hazaérkezéskor bemondva hol lehet érdemes cserélni még mielőtt végleg leállna (pl. a 30% alatti állapotúakat)
Ez Xiaomi szenzorokhoz még működne is, de a hülye Ikeás gombok megbízhatatlan állapota miatt azokra nem.

Hőmérsékleti szenzornál még tudok olyat is csinálni, h ha mondjuk 2 órája változatlan az értéke, azt is jelentse, mert az kizárt és már gondra utal (pl. fénymennyiségmérőnél már előfordulhat, ha töksötét van) - de kapcsolónál persze nem, azt lehet, h napokig nem nyomjuk meg.

Erre is jó lenne a "last_seen" érték - de azt sajnos nem frissíti a Z2M...

(#32764) zsamiatt válasza Degeczi (#32763) üzenetére


zsamiatt
őstag

Hogy erted hogy nem frissiti?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32765) Degeczi válasza zsamiatt (#32764) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mármint hogy egyáltalán ki sem tölti, N/A minden eszköznél a Z2M felületén:
(és nyilván nem csak nálam, Tboy72 is ezt írta nemrég)

Pedig ha ez a nevének megfelelően tényleg tartalmazná (és persze ha át is adná attribútumként), h mikor látta utoljára a Z2M, akkor tökéletesen lehetne használni riasztásra a hálózatról leszakadt olyan eszköznél is, ami nem feltétlenül küld rendszeres időközönként változó adatot.

(#32766) hombember válasza Degeczi (#32765) üzenetére


hombember
csendes tag

Nálam mindegyiknél ki van töltve a last seen értéke. Most direkt kerestem egy olyan szenzort, mint a tied. És ez az ablak tegnap este óta nem volt kinyitva, szóval ez csak az időnkénti rendszeres bejelentkezése a szenzornak.



Nálam Z2M Dockerben fut, az 1.21.2-es verzió van fent, ha ez esetleg segít valamit.

(#32767) Flowtation válasza Flowtation (#32614) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Erre még keresném a választ? Szóval az adott rendszerben, xiaomi ble thermo->esp32->HA csakis a hőmérő beállításaitól függ a lekérdezés gyakorisága vagy mondjuk az esp-től is? Csak mert tegnap az egyik hőmérő bő 2 fokkal eltért a HA-ban levő értéktől és nem is frissült. Ez attól is lehet, hogy mondjuk az a hőmérő már picit messze van az esp-től, vagy van más oka is?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32768) zsamiatt válasza Degeczi (#32765) üzenetére


zsamiatt
őstag

nálam kitölti, be van kapcsolva nálad?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32769) Saughassy válasza hombember (#32766) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Fura, nálam sincs ott adat. Nekem nem dockerben fut. 1.22.2.1

(#32770) Degeczi válasza zsamiatt (#32768) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na ez ütött szöget a fejembe, hiszen ha látnék ilyen opciót, persze engedélyezném...
(edge-et használok egyébként)

Rákeresve a kiegészítő oldalán, más is futott már bele, h utólag kellett a configba írni. Ha nálatok helyből ott volt (hiszen különben gondolom az lett volna a válaszotok, h ezt kellett nálatok is pótolni) akkor valszeg arról lehet szó, h ez az opció vmikor később jelenhetett meg mint ahogy fölraktam, és a már meglévő configba a Z2M frissítés nem írt be alapértéket, csak az új telepítésekhez.

Szóval az advanced szekcióban egy
last_seen: ISO_8601_local
kell.

De így már jó lesz, köszi, eljátszok vele :R

[ Szerkesztve ]

(#32771) zsamiatt válasza Degeczi (#32770) üzenetére


zsamiatt
őstag

nekem is edge van fent. Pár napja erről beszéltünk, hogy be kell kapcsolni a settingsben :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32772) Degeczi válasza zsamiatt (#32771) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Aha, pont pár napja kirándulgattunk, ritkán néztem be ide.

Szerencsére a több tucat szenzornál nem kell egyenként bekapcsolgatnom, mert nincs erre külön szenzorként szükség, bőven elég az, h a fő entitás alatt megjelent a last_seen attribútum, azt már le tudom majd kezelni a scriptben.

(#32773) zsamiatt válasza zsamiatt (#32759) üzenetére


zsamiatt
őstag

az a helyzet ezzel a gombbal, hogy a logban se látom, hogy történne valami ha megnyomom, illetve 1 napja rá se nézett a HA-ra.
Szóval ez szerintem lemerült... De este szétszedem és kimérem, de ha lemerül dobom is ki. Ennek akor így tutira nincs értelme. :W

Egyébként mint fentebb írtam a gombokkal valamiért nagyon küzdök. Fibaro buttonál is a zwave mutatja megnyomáskor hogy megy be forgalom. A HA logban még se indul el az automatizmus ami felkapcsolná. Aztán egyszer csak random szerűen felkapcsolja. Nem is értem mitől lehet ez.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32774) Olympia76 válasza Degeczi (#32770) üzenetére


Olympia76
tag

A webes felületen is konfigurálható a settings/advancedben:

(#32775) LouiS22 válasza Olympia76 (#32774) üzenetére


LouiS22
veterán

A Tradfri OTA test URL-lel óvatosan (és inkább ne is legyen aktiválva): tavaly ősszel volt egy hibás teszt firmware, ami használhatatlanná tette az eszközt, amit frissített (talán épp gomb volt amúgy).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32776) koala69 válasza Flowtation (#32767) üzenetére


koala69
tag

szia, en ATC fw-t hasznalok, az a megadott idointervallomban kuld adatot, de nekem ugy tunt, hogy az 5 perc az amivel legjobban mukodik, pl 1 perccel nekem nem jott semmi - 6 homerot hasznalok. Tapasztalatom szerint az esp32 BT vevo szempontbol eleg gyenge, en kiiratom a mert adatokat egy kijelzore, es az sokszor "non" volt. Mivel nekem egy kiszuperat laptopon fut a HA, igy attertem a laptop vevojere es a Passib BLE monitor integraciora, az hibatlanul veszi a legtavolabbit is.
Szoval a valasz a kerdesedre - szerintem - az ATC a megadott idointervallumonkent kuld adatot, de konnyen meglehet - ahogy irtad is - hogy az esp32 vmi okbol nem veszi.
Egy probat meger, ha veszel egy usb BT-es kiprobalod, felteve, ha nem tobb, mint 10m-re van a homero a HA-t futtato geptol. Nalam falakon, fodemen keresztul is mukodik kb 10m-rol a laptoppal.

(#32777) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
Raspberry Pi zero 2w elég lehet Home Assistant alá?

(#32778) Flowtation válasza koala69 (#32776) üzenetére


Flowtation
őstag

Most kipróbáltam és lehoztam azt a hőmérőt ami elvileg nem adott életjelet magáról, és egyből frissült is a HA-ban, szóval sanszos, hogy csak messze volt tőle. Így a kérdés most az, hogy a hőmérő csak akkor küld-e jelet, ha változás van? Tehát ha folyamatos az érték, akkor nem, de ha változik akkor viszont a hőmérőben beállított (measure és advertising) értékek szerint küld?
Magyarán, ahogy az ITTENI képen látszik, 2500 ms-onként küldi az adatot, illetve 4x2500ms-onként mér, viszont ha a mérés nem változik akkor nem is küld?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32779) radio11 válasza RAiN91 (#32777) üzenetére


radio11
tag

Elvileg elfut, legalábbis olvastam már ilyet, de bonyolult az installálása, az 512MB nem túl acélos és az USB meg a LAN hiányosságai miatt nagyon kompromisszumos, inkább egy 3B+ a minimálisan, jó szívvel ajánlható.

(#32780) RAiN91 válasza radio11 (#32779) üzenetére


RAiN91
őstag

És esetleg van még valami alternatíva, ami olcsóbb mint egy Rpi 3, de ugyan úgy halk, kis fogyasztású eszköz?

(#32781) LouiS22 válasza RAiN91 (#32780) üzenetére


LouiS22
veterán

Nemigen fogsz találni. De ha a fő szempontod már most az olcsóság, akkor nem biztos,h ogy jó hobbit találtál magadnak. Ez a buli vagy így, vagy úgy, de pénztemető lesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32782) Fall-N válasza RAiN91 (#32780) üzenetére


Fall-N
veterán

Vannak passzív cuccok, de azok drágák.

(#32783) radio11 válasza RAiN91 (#32780) üzenetére


radio11
tag

Van csak ki kell várni :D Nekem Asus Tinkerboard van, használtan 10-ért vettem, jóval erősebb a Pi3-nál, de viszonylag ritkán látni ilyet. Illetve Rpi3-at is érdemes használtan lesni az aprón, mert jó áron ki lehet fogni, csak gyorsnak kell lenni.

(#32784) mr.perfect válasza radio11 (#32783) üzenetére


mr.perfect
tag

vagy valamilyen vékony kliens.. HP, DELL stb.. használtan 8-10e körül már ki lehet fogni..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#32785) Saughassy válasza Degeczi (#32770) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Csodás, köszönöm.

(#32786) RAiN91 válasza mr.perfect (#32784) üzenetére


RAiN91
őstag

Például egy ilyen?
[link]

(#32787) LouiS22 válasza RAiN91 (#32786) üzenetére


LouiS22
veterán

Félreértések elkerülése végett, az eszköz önállóan nem felel meg számítógépként. Ez egy Wyse terminál. Felhő/Virtualizációs rendszerekhez lehet vele csatlakozni, azaz szükség van egy szervergépre, amelyre rá tud csatlakozni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32788) vampire17 válasza LouiS22 (#32787) üzenetére


vampire17
addikt

Ez azert igy nem teljesen igaz, onalloan ez egy szamitogep (minden vekonykliens az) csak a rajta levo op rendszer miatt szamit "vekonynak". Ami nagyobb gond, hogy ha jol latom nincs benne storage (ami amugy jellemzo a vekonykliensekre, a PXE boot miatt)

[ Szerkesztve ]

(#32789) LouiS22 válasza vampire17 (#32788) üzenetére


LouiS22
veterán

És ezért írta az apróhirdetés feladója is azt, amit bemásoltam ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32790) tototos válasza Flowtation (#32778) üzenetére


tototos
őstag

Ez a másik ATC firmware. Kétféle van a neten. Ami képet mutatsz ott 2,5s-ként küld jelet, de csak 10 másodpercenként mér.
pvvx firmware [link]
atc1441 firmware [link]

[ Szerkesztve ]

(#32791) mr.perfect válasza RAiN91 (#32786) üzenetére


mr.perfect
tag

inkább egy ilyen.. [link]
nálam konkrétan egy ilyen működik +16GB SSD-vel

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#32792) Janaboy


Janaboy
veterán

Amúgy ha már ismét feljött ez a gép téma ez a hp vékony kliens amúgy tényleg annyival jobb mint mondjuk egy rpi3b + usb ssd? vagy azért összeségében pariban van?
Rpi nagy előnye, hogy pl van beépített BLE.

Janaboy

(#32793) Degeczi válasza Janaboy (#32792) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sokkal tisztább a HP (vagy bámilyen más minigép persze): nincs vesződés táppal, tápkábellel, házzal, SD kártya helyett (USB-s) SSD-re telepítéssel, bővíthető, és nem utolsósorban x86 kompatibilis, ami pár addonnál nem mindegy.
A BLE-t meg tudod oldani ESP32-vel is, és az legalább biztosan a kezelt eszköz közelébe rakható (míg egy házvezérlő központ többnyire nem)

[ Szerkesztve ]

(#32794) tradeelek11 válasza Flowtation (#32778) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Csak akkor lesz látható a változás a Home Assistant-ban, ha a mérési adatok is változnak.

Tisztelettel :R

(#32795) Flowtation válasza tradeelek11 (#32794) üzenetére


Flowtation
őstag

Akkor ahogy sejtettem és ez ellen nem is tudok tenni? Persze ez nem baj, nem ezért kérdezem. A measure és advertising time-okon érdemes állítani azért vagy hagyjam így?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32796) Rosep


Rosep
senior tag

Egy elméleti kérdésem lenne.
Vannak olyan 'rendszerek', amikben lehet venni redőnyrelét, illetve vezeték nélküli kapcsolót. Elsősorban Zigbee-ben gondolkodom. Nincs összevezetékelve a redőnyöm a kapcsolóval!
Tehát összepárosítom a relét is meg a kapcsolót is a RPi HA-val és működik. Igen ám, de ha pl. elhalálozik a Pi, vagy esetleg csak az SD kártyája, vagy éppen összeomlik a rendszer rajta, akkor azt bizonyos időbe telik, míg helyrerakom, új HW szerzek be, stb. Nyilván addig nem tudom mozgatni a redőnyeimet. Na itt jött a felvetés.
Jól gondolom, hogy ha meg is veszem az adott rendszer saját HUB-ját, Gateway-ét akármijét, akkor sem fogom tudni ilyen havaria esetekben működtetni a redőnyöket, mivel ugyebár a Pi-vel vannak összepárosítva. Ha meg a HUB-al párosítom össze, akkor mindenféle szervereken és felhőkön keresztül kezeli a HA a redőnyöket. És hát ugye ott is lehet havaria, akkor sem tudok semmit csinálni.
Egyedül a redőnyöknél gondolom, hogy valami menekülő megoldást kéne bele tenni HW/SW meghibásodás esetére.

[ Szerkesztve ]

(#32797) pch válasza Rosep (#32796) üzenetére


pch
aktív tag

Sőt ha elmegy az áram akkor se.

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#32798) Rosep válasza pch (#32797) üzenetére


Rosep
senior tag

Nyilván ha nincs áram semmit sem tudunk csinálni, de azért az gyorsabban helyreáll általában, mint ahogy én orvosolnám a HA hibáját.

(#32799) Flowtation válasza Rosep (#32796) üzenetére


Flowtation
őstag

Szerintem igen, tehát ha nincs fizikai összeköttetésed, magyarán buta módban nem tudod működtetni a redőnyöket, akkor addig sem, amíg meg nem lesz a helyreállított rendszer. ITT egy leírás tradeleek fórumtárs tollából, amiben leírja, hogy a fűtés rendszere, hogyan van "védve" az ilyen esetekben. Gondolom, hogy egy ilyen megoldás áll a redőnyökre is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32800) amargo válasza Rosep (#32796) üzenetére


amargo
addikt

Én pont ezért húztam ki szünetmentes vezetéket (de még nincs összekötve) az ablakokhoz. Van fizikai kapcsoló is és távirányító is. Ebben az esetben csak, akkor nem megy fel a redőny, ha maga az okos switch megy tönkre (gondolom erre is van backup megoldás, hogy a fizikai kapcsoló tudjon működni?), minden más esetben működni fog.
De ezzel a példáddal talán választ is adtál, hogy a kapcsoló mellé fogom rakni az okos switch-et, mert ahhoz nem kell felmászni a padlásra, ha tönkre menne :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.