Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) topi66 válasza soldi3r (#33447) üzenetére


topi66
aktív tag

Biztos hogy így van kötve? :)

(#33452) soldi3r válasza topi66 (#33451) üzenetére


soldi3r
veterán

Miért? Lehetne így is, de párhuzamosan vannak a kapcsolók. Mondjuk ez ebből a szempontból lényegtelen, mert úgy is nyomó kell helyette.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#33453) zsamiatt válasza LouiS22 (#33450) üzenetére


zsamiatt
őstag

Sok sikert hozza. Vezetek nelkuli vagyon es eletvedelemhez.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33454) Fall-N válasza Degeczi (#33446) üzenetére


Fall-N
veterán

Na ez a megfejtés, látom te látod a lényeget.

Igen első körben mindig kimarad a képletből, hogyha sok WiFis eszköz lóg a hálózaton, akkor már egy erős router is kell, ami nem mindenkinél adott. Ez igenis hátrány, mert különben el fogja dobálni az eszközöket. Másrészt ahogy írtam a legjobb vegyesen használni. A hátránya a ZigBeenek még mindig nem lett "kitalálva" itt, ugyanis nem csak elemes végpontok vannak! Mindegyik WiFis eszköznek van ZigBees változata általában. Akkor mi is a probléma? A Z-Wawe nem tudom hogy jön ide? Kevesebb Z-Wawe eszköz van mint ZigBee, ezért nem említettem, de nyilván az is egy jó megoldás.

(#33455) zsamiatt válasza Fall-N (#33454) üzenetére


zsamiatt
őstag

Engedjuk el ezt a keves a wifi. Mivel szinte 0 adatforgalmat generalnak egy par 10e fts AP boven ki fogja szolgalni a 40-50 eszkozt is. Egyszeruen nincs terheles. Raadasul aki okos otthon iranyba megy nehezen tudom elkepzelni, hogy egy 5e fts vacakkal szorakozik amirol egy 4ks filmet se tud streamelni.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33456) Fall-N válasza zsamiatt (#33445) üzenetére


Fall-N
veterán

Fentebb írtam, hogy ez így hülyeség. ZigBeenél vannak nodeok, amik vezetékes eszközök ugyanúgy + mesh eszközök, ami előnyösebb. A végponti eszközök elemesek is lehetnek, de ez sem hátrány! Kis fogyasztású eszközök ezek és itt inkább előny hogy nem kell egy szenzor miatt vezeték kiállást odavinni. Ahogy írtam, egy okos gomb több feladatra is beállítható, amit te sosem fogsz tudni WiFis eszköznél. Ahogy írtam lehet vegyesen ls használni, de egy bizonyos eszközszám felett előnyösebb a ZigBee (vagy Z-Wave).

#33455: Látom nem sok tapasztalatod van ebben. 40-50 eszközt nem fog egy átlagos, gyenge router tudni stabilan kezelni.

A stream és sávszél hogy jön ide? Annak semmi köze ehhez! Hardver kell oda, főleg RAM. DHCP sem árt ha fejletten kezeli a dolgokat. Hiába van egy dual band AC routered, ha szoftveresen szar és összeomlik a sok klienstől. A hajadra kenheted a sávszélességet!

[ Szerkesztve ]

(#33457) zsamiatt válasza Fall-N (#33456) üzenetére


zsamiatt
őstag

Maradjunk abban, hogy van. 40-50 win 10, ip tvs stb egyszerre biztosan nem fog. De az okos otthonok annyira minimal adatforhalmat generalnak hogy kb egyenlo a 0val.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33458) Fall-N válasza zsamiatt (#33457) üzenetére


Fall-N
veterán

Értelmezd amit írtam! Nem az adatforgalom, ami kritikus. Hanem a DHCP és a sok kiosztott IP cím, amit nem minden router kezel jól. Ekkor dobálja le az eszközöket. A sávszélesség és az adatforgalom semmi szinte, ezt csak te írogatod folyton.

Olvass vissza mit írtam és egyben értelmezd! ZogBee eszközöknél a hub ami lekezeli a dolgokat és tehermentesíti a routert, ami előny.

[ Szerkesztve ]

(#33459) zsamiatt válasza Fall-N (#33458) üzenetére


zsamiatt
őstag

De a dhcptol nem fog osszeomlani. Foleg hogy sok router akar 1 hetre vagy tovabb is fixalja neked az ipd.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33460) Fall-N válasza zsamiatt (#33459) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem a frászt, FB-n is szokott téma lenni. Hiába a fix IP, ha nem bírja a hardver és dobálja is le az eszközöket. Nem véletlen lett kitalálva a WiFi 6 szabvány (ax), ami pont az egyidejű sok IoT eszköz és klienseket tudja kezelni. Előtte a WiFi 5-nél a MU-MIMO és Beamforing, ami kicsit segített, de azt sem tudják az olcsóbb eszközök, ami egy átlag háztartásban van.

(#33461) Degeczi válasza zsamiatt (#33455) üzenetére


Degeczi
nagyúr

"egy par 10e fts AP boven ki fogja szolgalni a 40-50 eszkozt is" - ez sajnos nem így van (és ez nem az átvitt adat mennyiségén múlik, az hiába kevés). Sokkal inkább az a tipikus, h már kb. 30 eszköztől mindenféle problémák lépnek föl a mezei wifi routerekkel, de komolyabb AP-ből is jobb, ha 50 eszközt már 2 szolgál ki.

[ Szerkesztve ]

(#33462) Degeczi válasza zsamiatt (#33448) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Riasztó miatt a bejárati ajtónál fontos, h megkapja a vezetékes nyitásérzékelőjét, azért írtam azt. Szobánként a mozgásérzékelők már mehetnek a plafonra, ami egyszerű kábelezés, ha a padlástér (különösen könnyűszerkezetes födémmel) hozzáférhető.

(#33463) vkp


vkp
aktív tag

Ha már riasztó.... használom egy ideje a DSC Keybus Interface-t, mqtt-n HA-ba.
Megy is szépen teszi a dolgát.
Viszont ma éppen covid-os karanténom közepette gondoltam kipróbálom a Virtual Keypad részét és nem megy... felhúzom egy wemos-ra, kap ip-t, böngészőben betölti a web felületet, egészen addig, amíg nincs rákötve a keybusra, onnantól bootloop, pingelhető 8-10 csomagig, aztán kezdi elölrő, böngészőben is csak a fejléce töltődik be a weboldalának.
Valaki játszott már ezzel? Mi a megoldás rá?

(#33464) Fall-N válasza Degeczi (#33462) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos nálam béléstestes a födém és mivel nem családi ház, még laknak is felettem. De a vakolatba vésett MMfal kábel is jó megoldás, ha nincs más.

Degeczi: Nálam is router csere lett egy Xiaomi AIoT AX1800 lett, és szépen kezeli az eszközöket. Elméletileg 128 klienst tud kiszolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#33465) zsamiatt válasza Degeczi (#33461) üzenetére


zsamiatt
őstag

1Xe Ft-s TP link routeren nem jelentett problémát. Viszont mint írtam kizárólag szinte 0 forgalmat generáló eszközök voltak rajta. 40 db mobil telefont pl nem logatnék rá, teljesen más terhelést okoz.

Fall-N: A mimo a sávszéllességen segít.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33466) zsamiatt válasza Degeczi (#33462) üzenetére


zsamiatt
őstag

ez írtam én is. Hogy a riasztó eszköze kábeles. Rengeteg féle képen el lehet vinni a kábelt utólag is.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33467) Degeczi válasza zsamiatt (#33466) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én meg kimondottan a nyílászárókról írtam, hogy aligha fogod szétvésni vagy kábelcsatornázni a meglévő és lakott házadat az ablakok és belső ajtók miatt még akkor sem, ha a padláson keresztül lehet kábelezni, hiszen a riasztóhoz ezek nem kritikusak, elég a bejárati ajtót (a mozgásérzékelőket pedig nem kell vésni ha a padlástér hozzáférhető), otthonautomatizáláshoz meg elég fölrakni Zigbee-s nyitásérzékelőket.

(#33468) Degeczi válasza zsamiatt (#33465) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Semmit nem jelent a kis adatforgalom sajnos... a wifi lényegéből adódik, h egyetlen eszköz picit rosszabb csomag hibaaránnyal (ami adódhat bármiből, a környékén lévő kevéséb tiszta 2.4 GHz-es sávból is, nem csak az eszköz hibájából) képes lerántani a teljes hálózatot azzal, h a gyakori újraküldéseivel foglalja a frekvenciát, így a többiek mind várakozni kényszerülnek (hiszen az AP egyszerre csak egy eszközzel tud kommunikálni) és ez időtúllépéseket, leszakadásokat tud okozni.

(#33469) vtechun


vtechun
veterán

Sziasztok!

Mi lehet a gond az alábbi automatizmussal?

alias: Adax háló kikapcsolás
description: ''
trigger:
  - platform: state
    entity_id: climate.halo_klima
    attribute: hvac_modes
    from: 'off'
    to: heat
condition: []
action:
  - service: climate.turn_off
    target:
      entity_id: climate.adax_halo
  - service: notify.notify
    data:
      message: Háló adax kikapcsolva, klíma elindult.
mode: single

Nem nagyon akar működni. Próbáltam a heat-et is így: 'heat' írni, de mihelyt visszajövök ide a YAML szerkesztésbe, máris módosítja olyanra mint ami fent is látható. Emiatt nem futhat le? érdekes, mert a climate.halo_klima entitás paraméterei meg a következők:

hvac_modes:
  - 'off'
  - cool
  - heat
  - dry
  - heat_cool
  - fan_only
min_temp: 18
max_temp: 30
target_temp_step: 1
fan_modes:
  - auto
  - low
  - mid
  - high
current_temperature: 22.5
temperature: 24
current_humidity: 51.5
fan_mode: low
last_on_operation: heat
device_code: 1062
manufacturer: LG
supported_models:
  - P12RK
supported_controller: Broadlink
commands_encoding: Base64
friendly_name: Háló klíma
supported_features: 9

(#33470) Degeczi válasza vtechun (#33469) üzenetére


Degeczi
nagyúr

az hvac_modes (a második beszúrásodból is láthatóan) egy lista, ami az összes lehetséges módot fölsorolja - azaz nem lehet ezt egyetlen értékkel összehasonlítani, persze, h sosem fog egyezni...

Vagyis nem kell attribútum vizsgálata: maga a climate.halo_klima entitás state-je az, ami heat lesz.

(#33471) vtechun válasza Degeczi (#33470) üzenetére


vtechun
veterán

köszi szépen, így már egyből működött.

Érdemes vajon a 2022.2.3 verzióra frissíteni? vagy ez még mindig erősen "béta"?

(#33472) Degeczi válasza vtechun (#33471) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze, miért ne? Úgyis backup készítésével kezdi, max. visszaállsz, ha gond lenne vmivel.

(#33473) fo_di válasza vtechun (#33471) üzenetére


fo_di
őstag

én hónap.0-ra nem szoktam frissíteni, de a nagy gubancok a .1-re már ki szoktak fésülődni, szóval szerintem nyugodtan felrakhatod

(#33474) LouiS22 válasza fo_di (#33473) üzenetére


LouiS22
veterán

Lekopogom mostanság a bétákkal sem volt különösen nagy gond - legalábbis nem észleltem olyat, ami napi használatot is befolyásolt volna (meg ezért béta a béta + ha meg találsz valamit és jelzed, az még jó is, hogy hozzájárultál a jobbá tételhez).. És ott a backup is, ahogy Degeczi is írta :) Release logot el kell olvasni és értelmezni, ennyi a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33475) Vodike


Vodike
tag

Létezik, hogy a 2022.2.3-ra való upgrade 2021.12.10-ről már 3 órája fut? Az adatbázist upgradel-eli...de eddig? Néhány funkció már működik, de az automatizáció és hasonlók még nem.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#33476) vtechun válasza Vodike (#33475) üzenetére


vtechun
veterán

nekem is elhúzódott, raspi3-on, mariadb adatbázissal. Szerintem még most se százas, be is zártam :) Majd megnézem később.

(#33477) LouiS22 válasza Vodike (#33475) üzenetére


LouiS22
veterán

Jézus, mekkora adatbázisod van? :Y

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33478) vtechun válasza LouiS22 (#33477) üzenetére


vtechun
veterán

nekem is van vagy 2-3 gigabyte az adatbázis.

(#33479) LouiS22 válasza vtechun (#33478) üzenetére


LouiS22
veterán

Nekem is bőven annyi (valahol 3 giga körül járhatok emlékeim szerint 7 napos takarítással), de nem futott ilyen sokáig az upgrade, azért kérdeztem. Igaz, nem pi az alapom, csak meglepett, hogy órák óta teker a kollégánál.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33480) Karaya


Karaya
tag

Egy kezdő HA kérdés. Van egy AccuWeather kártyám:
type: weather-forecast
entity: weather.home
name: AccuWeather

A jelenlegi állapota : "Részben felhős". Hogyan tudok erre úgy hivatkozni, hogy ezt a magyar szöveget adja vissza TTS-hez.
A fejlesztői eszközöknél a weather.home állapota: partlycloudy

[ Szerkesztve ]

(#33481) Vodike válasza Vodike (#33475) üzenetére


Vodike
tag

Belefutottam én is ebbe: [link] most már nekem is rendben van...

exTiga

(#33482) Fall-N válasza zsamiatt (#33465) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor leírom a lényeget. Nekem 9 db WiFis okoseszköz van egy szobában + router + Mi Box S + 2 db telefon. Ez rengeteg 2,4 GHz-s rádióhullám, ami interferálódhat. Ezért is hátrány. Pluszban ott vannak a BT-s eszközök terhelésnek. Sokáig nem tudtam, hogy miért hagy ki az egyik Sonoff Basic R3, de eszembe jutott, hogy karácsonyra kaptam egy BT fejest. Ha este használom rögtön zavarja a jelet. Ezért is jó az Ax-es router, mert jobban kezeli ezeket. Egy régebbi ezen felsül. Ezért sem jelent semmit, hogy standby állapotban nem megy adat át a WiFin, de attól még sugározza a jelet! A ZigBee alacsony frekvenciás, így immunis a 2,4 GHz jelre. Konyhában meg a mikró ha működik az zavar be.

Előtte TWS-t használtam, annak gyengébb az antennája sokkal.

[ Szerkesztve ]

(#33483) vkp válasza Fall-N (#33482) üzenetére


vkp
aktív tag

A telefonok és box miért is van 2.4-en?

(#33484) Olympia76 válasza Fall-N (#33482) üzenetére


Olympia76
tag

Én is leírom a lényeget: most megszámoltam van 54db wifis okoseszközöm. Emellett van kb. 32 ZigBee-s. Ehhez jönnek még hozzá a notebook-ok, tablet-ek, telefonok, stb. (ezek ugye 5Ghz)

Vannak BT eszközök is (kihangosító, esp32 xiaomi hőmérő jel összeszedő, headset-ek).
Vannak még emelett RF 433Mhz és 868Mhz eszközök is.

Nincsen semmi gondom. Biztosan én csinálok rosszul valamit.

[ Szerkesztve ]

(#33485) zsamiatt válasza Fall-N (#33482) üzenetére


zsamiatt
őstag

zigbee is 2,4-n megy

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#33486) Fall-N válasza vkp (#33483) üzenetére


Fall-N
veterán

Telefon és Box 5 GHz-n van ez igaz. Az egyik telefon (nem az enyém) csak n-es.

Olympis76: Sok függ az épület adottságaitól is de nehogy már előny legyen ez a sok 2,4 GHz hullám. :U

Egyébként sem értem, hogy egy okosotthon topikban, miért kell egyáltalán magyarázni, hogy az erre létrejött IoT protokoll jobb-e vagy sem?! Nyilván jobb, azért hozták létre. Ezzel az erővel a BT is lehetett volna, de azt sem erőltetik már mindenhol. Részemről lezártam a meddő vitát, egyébként is jo tanácsként írtam, hogyha 0-ról tervezi a dolgot, akkor érdemesebb a ZigBee-t használni ahol lehet. Megfogadni nem kötelező persze. De ne kelljen már alapfogalmakon itt vitázni. (RF433 ->) WiFi -> ZigBee/Z-Wawe.

(#33487) Fall-N válasza zsamiatt (#33485) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem feltétlenül. EU, US, AU 915 MHz, Kína 784 MHz.

(#33488) Degeczi válasza Fall-N (#33487) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Elméletben. A gyakorlatban nem találsz olyan okosotthon eszközt, ami támogatna más sávot, mint a 2.4 GHz. Nem csak azért, h világszerte használható legyen, hanem mert az amúgysem nagy átviteli sebesség még bő nagyságrendnyit tovább esik, 20 kbit/s-re.

(#33489) Olympia76 válasza Fall-N (#33486) üzenetére


Olympia76
tag

Le is zárhatjuk, valóban. Én nem is Téged akarlak meggyőzni, mert lehúztad a szemellenzőt és körömszakadtáig akarod védeni azt, amit igaznak gondolsz. Inkább az a célom, hogy aki újként tanácsért jön ide, azt tudja, hogy a több alternatíva között a helyi adottságok, illetve a felhasználás célja szerint érdemes és kell választani.

NINCS OLYAN, hogy "WiFi -> ZigBee/Z-Wawe"

(#33490) butch3r


butch3r
senior tag

sziasztok

bízom benne, hogy van másnak is xiaomi yeelight ledszalagja.

nekem kettő is, mind a kettő 2020-as vásárlású és a lenti google drive linken lévő hangot adja ki mind a kettőnek a tápja.
a felvételen hangosabb mint valóságban (telefon oda tartva vettem fel)
de azért nem nyugtat meg, nem szívesen hagyom így bedugva a lakásban a tápot.
akinek van, megnézné hogy nála is ad e ilyen hangot ki? "normális" ez?

köszönöm :R
[link]

(#33491) Fall-N válasza Olympia76 (#33489) üzenetére


Fall-N
veterán

Nincs szemellenző. Jelenleg nekem is itthon minden WiFis, mert kicsit túlszaladt a darabszám az eredeti kereten. :D ZigBee tervben van, ha lesz még pár eszköz, de legfőképpen az okos kapcsoló miatt. Meg lehet lesz mozgásérzékelő is, azt egyszerűbb fúrás nélkül feltenni.

Persze lehet WiFi alapon is építkezni, de akkor bele kell kalkulálni egy normális routert is. Igen, amúgy sem ártan egy háztartásban, csak sokan megelégednek egy alap N433-as olcsó vacakkal vagy amit a szolgáltató "ad".

(#33492) Fall-N válasza butch3r (#33490) üzenetére


Fall-N
veterán

Van sok tápegységnek egy alap frekvenciás hangja, de ha melegszik akkor biztos nem "egészséges". Nekem érzékeny a fülem, így hallom a GTV E27 LED izzó hangját is. De régen is PC tépegység hangját is kihallottam, így volt hogy emiatt lett csere másikra. Tapasztalatom nincs, mert én ipari Optonica vagy Mean Well tápokat használok és én építettem a LED szalagot ki (alu profilba természetesen). Utólag lett okosítva nekem egy Sonoff L1-gyel, előtte Optonica RF vezérlő volt. Nem szeretem az "egyben csomagos" szalagokat.

Ha szabványos 4eres + tüskés csatlakozó van a szalagon akkor ki kell számolni mekkora táp kell neki. (Például egy SMD5050-es RGB szalag, ami 60 LED/m az általában 14,4W/m. Ha például 5 m hosszú, akkor 5 x 14,4 = 72 x 1,3* = 93,6 W -> 100 W kell. *70%-kal kell számolni, hatásfok + tartalék miatt.) A vezérlő gondolom külön van, de rákeresek.

Szerk.: Most nézem egybe van zsugorcsövezve az egész. Ha elvileg lefejti az ember akkor biztos 4 eres szabványos csatlakozó van mögötte. Esetleg az adaptert lehetne cserélni hasonlóra, így kevesebb barkácsolás kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#33493) butch3r válasza Fall-N (#33492) üzenetére


butch3r
senior tag

Nem melegszik, egyaltalan. Teljesen veletlenul vettem eszre, lehet eddig is csinalta csak nem tunt fel.

Ha amennyiben ez nem lenne egeszseges ki tud egy ilyen gyulladni? (Ez a nagy felelmem mindig)

(#33494) jézusom


jézusom
addikt

Halihó!
Zigbee redőny vezérlőt fel lehet használni kapunyitásra?

(#33495) Fall-N válasza butch3r (#33493) üzenetére


Fall-N
veterán

Azt írtad két darab van belőle. Ha mindkettő ilyen hangot ad ki, akkor lehet ilyen hangos az inverter. Ha nem melegszik akkor valószínűleg nincs semmi baja.

(#33496) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Hello, tudtok olyan Shelly világítás dimmelővel megegyező/hasonló funkcionalitású cuccről, ami nem WiFi-s, hanem UTP kábeles és ugyanúgy futtat http szervert a vezérléshez?
+ Ugyanez a kérdésem Shelly motorvezérlő alternatívával kapcsolatban.

(#33497) LouiS22 válasza cipofuzo87 (#33496) üzenetére


LouiS22
veterán

Esp-alapú modullal, ESPHome szoftverrel saját magadnak meg vélhetően meg tudod építeni, de nagyon magadra leszel utalva. Ha a kérdés arra vonatkozott ,hogy konyakészen, megvehető állapotban van-e ilyen, akkor a válasz az, hogy nincs.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33498) vkp válasza LouiS22 (#33497) üzenetére


vkp
aktív tag

Nyilván vannak ethernet dimmerek, de nem fogod kifizetni az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#33499) Janaboy


Janaboy
veterán

RFLinket használ valaki Home assistantban?
Kicsit küszködök a használatával és a leírása sem teljesen tiszta.
Elvileg a hardvert hozzáadtam :)

Janaboy

(#33500) Olympia76 válasza LouiS22 (#33497) üzenetére


Olympia76
tag

Van ilyen:
https://shop.allnetchina.cn/collections/quinled/products/quinled-dig-uno-v3r7-digital-led-controller?variant=39297009778790

Szoftveresen WLED-el vezérelve.
@vkp szerintem még megfizethető is :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.