Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) Pubszon


Pubszon
veterán

Hülye kérdés, de mi az a "nem fosszilis" az energia fülön? :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32202) vampire17 válasza adam3 (#32199) üzenetére


vampire17
addikt

Trukkos igen... :) En uzemeltem be Ilyen kazanhoz Tadot, az volt az irto nagy szerencse, hogy vettunk Ariston multifunkciós vezérlőt (padlofutes szivattyuhoz)es ahhoz adtak.

Ilyen kene neked sztm: [link]

[ Szerkesztve ]

(#32203) Vodike válasza vampire17 (#32183) üzenetére


Vodike
tag

Így már jó, köszi!

exTiga

(#32204) fo_di válasza adam3 (#32199) üzenetére


fo_di
őstag

nekem a bekötéskor polemizált egy sort a kazános, hogy miért nincs sorkapocs a tado dobozában, ez is mekkora egy hülyeség ez az okoskodó termosztát, de végül valamivel megoldotta, szóval ha van fantáziája, megoldja

(#32205) fo_di válasza Pubszon (#32201) üzenetére


fo_di
őstag

mivel egy integrációval a karbonlábnyom is számíttatható, így van már értelme a szolgáltató vagy a napelem által megtermelt energiát is szétbontani fosszilisra (földgáz, szén) illetve nem fosszilisra (atom, nap, víz)
ezt talán valami adatbázisból veszi ki, hogy a lokális energiamixben mennyi a fosszilis energiahordozók aránya, illetve ha a napelemed be van kötve, az egyértelmű

[ Szerkesztve ]

(#32206) Pubszon válasza fo_di (#32205) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem.
Nem rossz dolog, de jobb lett volna ha a víz használatot integrélják bele. :(

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32207) vampire17 válasza fo_di (#32204) üzenetére


vampire17
addikt

Jah meg Tado-ek rakjak bele az osszes félét nem? :D

Amugy az ariston a gyoker, miert nem lehetett egy sima sorkapcsot berakni? Igy kb csak akkor van ilyened, ha gyari cuccot (is) veszel.... persze lehet ez nem veletlen... :P

(#32208) fo_di válasza vampire17 (#32207) üzenetére


fo_di
őstag

nekem pont ugyanez volt a véleményem, hogy miért nem a kazán része a kazán oldali dugó

(#32209) vampire17 válasza fo_di (#32208) üzenetére


vampire17
addikt

A massziv gyokerseg meg, hogy a stekkerek nem kombatibilisek... tehat pl a sima on/off termosztat stekkeret nem tod hasznalni erre, mert van rajta egy muanyag resz, ami nem engedi becsuszni...

Sztm nalad amugy ezt faragta meg a szaki... Nekem is ez lett volna a tervem, ha nem adnak a multifunkcios vezerlohoz... (csak gaz lett volna, foleg idegen helyen igy szetbarmolni....)

[ Szerkesztve ]

(#32210) adam3 válasza vampire17 (#32209) üzenetére


adam3
aktív tag

Köszönöm, a linked alapján találtam itthon is ilyen csatlakozót (ariston 65112496) , de 5ezer mire ideér postával. Ennyiért letörök minden fület a relés változatról és átdugom... Szánalmas :(

(#32211) vampire17 válasza adam3 (#32210) üzenetére


vampire17
addikt

Itt nezted? [link]

Bar itt is 4e szallitassal (hacsak nem vagy kiskunlacháza kozelebe valo :D )

(#32212) hzsolee válasza vampire17 (#32194) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm a tippet. Inkább megvettem ezt a verziót. Pár százzal volt drágább mint amit én írtam. Gondolni kell a jövőre... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#32213) Andras6800 válasza vampire17 (#32211) üzenetére


Andras6800
senior tag

Kíváncsi vagyok nagyon, sikerül-e majd neked.
Nekem anno sajna nem jött össze. Kazán azonnal újraindult valahányszor HMV hőfokot állítottam :(

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#32214) RobexX10 válasza vampire17 (#32211) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Erre a kazánra rá lehet kötni ezzel a megoldással? Mert nekem nem így kötötték be a vezetéket. Szintén Tado.

(#32215) vampire17 válasza RobexX10 (#32214) üzenetére


vampire17
addikt

Hogyan kotottek be?

(#32216) Olympia76 válasza LouiS22 (#32112) üzenetére


Olympia76
tag

Nem shippel Németországon kívülre jódolgában...

Egyébként tényleg érdekes, hogy semelyik piacon nem lehet zigbee-s csengőgombot venni... OK, lehet helyettesíteni ezzel-azzal, de elég alap lenne egy jó IP65-os zigbee-s gomb csengőjellel.

(#32217) LouiS22 válasza Olympia76 (#32216) üzenetére


LouiS22
veterán

Pár nappal ezelőtt gugliztam és láttam egy francia domo boltban a Heiman cuccát. Keress rá a típusszámra, ki fogja dobni neked is. Arra emlékszem, hogy szerintem túlárazott volt (valami 28 euro rémlik). Azt nem tudom, hogy ők szállítanak-e magyarföldre.

Update: itt a [link], a shipping itt is külön alku tárgya lesz, de ha Ausztriába 20 euróért szállítanak, akkor legalább ennyi lesz Magyarország is.

És még mindig ott van az a lehetőség is, hogy direktben írsz a Heimannak. Szerintem az se lesz olcsóbb szállítással együtt. Te tudod, hogy szeretnéd/akarod-e annyira, hogy kifizeted :)

Esetleg keresel német (bármilyen) hardverapróhoz hasonló oldalt (tuti, hogy minden országban van ilyen) és ott vadászol, alkudsz meg egy Lidl-ösre.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32218) Olympia76 válasza LouiS22 (#32217) üzenetére


Olympia76
tag

Köszönöm a linkeket!

...hát, 48€-t azért nem fizetek érte. Nem annyira kritikus (jelenleg még), csak inkább csodálkozom és értetlenkedem, hogy a kínai kereskedők ebben nem látnak lehetőséget :)

(#32219) LouiS22 válasza Olympia76 (#32218) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem a video doorbell mint olyan sokkal nagyobb piaci igényt fed le (értsd: világszerte).

Plusz ennek a gombnak azért van egy nagyon komoly hátránya: az elem és annak cseréje.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32220) fo_di válasza Olympia76 (#32218) üzenetére


fo_di
őstag

esetleg egy kültéri kapcsoló (nyomógomb), aminek a tokjába belehekkelsz egy xiaomi gombot vagy ajtószenzort (a kapcsoló drótját ráforrasztod a sziamiaúra)?
utána home assistantban kezeled, hogy mi történjen gombnyomásra

de kommentelők internetszerte írnak arról, hogy a sziamiaú gomb kibírja a brit időjárást is több éven át (esetleg minimál tetőt tegyél fölé)

[ Szerkesztve ]

(#32221) vampire17 válasza Olympia76 (#32218) üzenetére


vampire17
addikt

[link]

[link]

Olcsó, egyszeru. Ket pici forrasztas kell csak.

#32220fo_di

Egy rugora jar az agyunk :D :D

[ Szerkesztve ]

(#32222) fo_di válasza vampire17 (#32221) üzenetére


fo_di
őstag

igen, valami ilyesmire akartam linket keresni :)

(#32223) LouiS22 válasza vampire17 (#32221) üzenetére


LouiS22
veterán

De ez még mindig nem oldja meg a cserélgetni kell időnként az elemet problémakört, nem?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32224) fo_di válasza LouiS22 (#32223) üzenetére


fo_di
őstag

tápkábelt is lehet rá forrasztani, akkor elemet se kell cserélni :D
de onnantól vezetékes csengőnél tartunk, amihez fölösleges a zigbee, mert ezer és egy vezetékes kapható

[ Szerkesztve ]

(#32225) LouiS22 válasza fo_di (#32224) üzenetére


LouiS22
veterán

Ez mondjuk igaz :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32226) vampire17 válasza LouiS22 (#32223) üzenetére


vampire17
addikt

hasznalj ilyet, tuya integracioval (localtuya-val, ha tamogatja)

[link]

(#32227) LouiS22 válasza vampire17 (#32226) üzenetére


LouiS22
veterán

Nyitott kapukat döngetsz, épp most akartam írni, hogy hirtelen felindulásból kari előtt rendeltem és meg is jött már. :)

Sajna - egyelőre - nem támogatott sem official, sem local megoldásokkal. Utóbbit azért még kicsit piszkálgatom majd, annyira nem tűnik onyolultnak életet csiholni belé.

Legvégső esetben pedig ott van ennek az eszköznek a korábbi verziója, amit lehet esphome-képessé tenni némi barkácsolás után. És épp most néztem, hogy az új verzió (tehát ez, amit te linkeltél) "kompatibilitásán" is dolgozik az előző verzió "fejlesztője".

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32228) vampire17 válasza LouiS22 (#32227) üzenetére


vampire17
addikt

Lehet tudok segiteni!

Tudnal esetleg kuldeni nekem par adatot?

(#32229) LouiS22 válasza vampire17 (#32228) üzenetére


LouiS22
veterán

Most nem vagyok otthon (eszközközelben :D), de jelentkezem majd. Jó móka lesz :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32230) tboy72


tboy72
aktív tag

Sziasztok!
Lehet full egyszerű a megoldás, de nekem most nem jut eszembe semmi!
Tehát a probléma a következő:

Adott egy ILYEN zigbee-s termosztát. Ennek még nincs integrációja a Z2M-ben, sem a stabilban sem az edge-ben. Orosz barátaink csináltak hozzá külső konvertert amivel szépen lehet is integrálni a Z2M-be. Felismerte, komplett lett az interjú:

ennek ellenére, nem jött létre semmilyen eszköz, sem entitás, amivel lehetne vezérelni. Sem climate sem sensor nincs, amin el lehetne érni.

Mit hagyhattam ki?

(#32231) LouiS22 válasza tboy72 (#32230) üzenetére


LouiS22
veterán

Két ötlet, de biztos próbáltad:

1. HA restart után mi történik?
2. nem kell esetleg valami gombot megnyomni (parancsot kiadni) az eszközön?

A Last seen: N/A-ból gondolnám, hogy olyan, mintha sosem történt volna "kapcsolatfelvétel"

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32232) Olympia76 válasza vampire17 (#32221) üzenetére


Olympia76
tag

Köszönöm az ötleteket!

Szeretnék viszont valami szép megoldást. A hekkeléssel sincs bajom, ha a végeredmény szép lesz, de ezekkel a megoldásokkal azért gondolkozni kell még, hogy hogy lehet szépen megcsinálni. Ilyen nagy durung csengőt nem szeretnék felrakni.

@LouiS22, igaz, alapvetően én is inkább a video doorbell-ben gondolkoznék, de egyrészt nincs meg a vezetékezésem hozzá, másrészt egy egyszerű fadeszkás kerítésem van, ezen nem mutatna túl jól (meg könnyebben leszedné róla valaki).

Az elemcsere nekem nem probléma. A Xiaomi button baromi sokáig bírja;annyi időnként elemet cserélni nekem nem gond. Lehet, hogy kipróbálok egy ilyet, de itt meg félő, hogy nem ismerik fel csengőként. A mostani csengő formájú csengőmet is van, hogy valamelyiken okból nem merik megnyomni.

Ez a "xiaomi Linptech batter-free WIFI Self-power-generating Wireless Doorbell" viszont elég jól néz ki. Ilyesmire gondoltam. Kíváncsian figyelem, hogy sikerül-e local integráción keresztül megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#32233) fo_di válasza Olympia76 (#32232) üzenetére


fo_di
őstag

kültéren a hidegben, vagy ha rosszabb a térerő, azért jobban fog fogyni az elem, szóval egy repeater nem feltétlen árt valahol még

(#32234) tboy72 válasza LouiS22 (#32231) üzenetére


tboy72
aktív tag

Köszönöm a tippeket.
Restart után is ez van, az összes eszközömnél N/A a last seen, de mködnek.

Tegnap adtam hozzá egy sima ajtószenzort, az az interjú után amikor beírtam a nevét és rányomtam a mentésre egyből létrehozta a contact, battery stb. entitásokat.

(#32235) Degeczi válasza tboy72 (#32234) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az normális, vmiért nem frissíti a last seent. A szenzorok (legyen az mért érték, mint hőfok, világosság, vagy bináris, mint egy nyitásérzékelő) esetében fontos, h a settings alatt a retain kipipálva legyen, mert akkor HA újraindítás után rögtön megvan az adott entitás utolsó állapota, nem kell a következő jelentésére várni.

(#32236) amargo válasza fo_di (#32224) üzenetére


amargo
addikt

Szerintem nem feltétlenül, mert 240V lehet, hogy van ott a közelben és csak folyamatosan akarod megtáplálni a kis szenzort, de közvetlenül nem tudnád sehova bekábelezni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32237) Warter válasza Olympia76 (#32232) üzenetére


Warter
őstag

Meg egy otlet, ha esetleg van Sonoff Rf-ed vagy barmi mas 433-as olvasod. Fillerekert vannak 433-as jol kinezo csengok es egybol meg van oldva a hangatas is, annak a parja legtobbszor konnektorba dughato. Onnantol pedig mar csak az automatizaciot kell megirni hozza meg a sensorokat.

(#32238) vampire17 válasza Olympia76 (#32232) üzenetére


vampire17
addikt

Local integracioval nem megoldhato sajna... Minden "push" ertesites egyenesen a tuya felhobe megy. Ha belegondolsz ez logikus is, hiszen helyi api-val lekerdezni lehet csak, egy pillanatnyi esemenyt (egy csengetest, vagy egy riasztast) nem lehet igy "megszerezni".

Az egyetlen, viszonylag "korrekt" ut az lenne, ha sikerulne mukodesre birni a Device status notification service-t tuya alatt. Ez lenyegeben azt csinalja Hogy egy API keresre letrehoz egy ideiglenes mqtt kapcsolatot a tuya server fele. Ezt idokozonkent meg kell ujitani. A kimenet sima json lesz. Elvilekben mukodnie kene, gyakorlatilag rohadtul nem megy... :) (par oraja mar probalom mukodesre birni)

A HA uj integracioja is ezt hasznalja amugy.

Itt van amugy, aki erzi magaban az erot, nem haragszom meg, ha segit :) [link]

(#32239) tboy72 válasza Degeczi (#32235) üzenetére


tboy72
aktív tag

Igen, de nem is a N/A a gond, hanem, hogy a termosztát nem hoz létre entitásokat és így nem lehet vezérelni.
Magában a Z2M-ben lehet kapcsolgatni, mqtt-n jelenti is a topikokban az értékeket, de entitások nincsenek.

(#32240) Vodike


Vodike
tag

Sziasztok!

Vettem egy ShellyEM-et amit rá szeretnék kötni az órától bejövő fázisra (ahogy néztem még a FI relé elé kell a clamp-et tenni), hogy mérjem a ház fogyasztását azon a fázison.

Viszont azt el tudom érni valahogy, hogy ne 0-ról kezdje az elfogyasztott energia mérését, hanem onnan ahol a villanyórám áll? Akár a Shelly appban, akár a HA-ban?

Remélem jól írtam körbe amit szeretnék :-)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#32241) Vodike válasza vampire17 (#32183) üzenetére


Vodike
tag

Most az a helyzet, hogy ugyan az entitin már jön az érték (igaz 2 napja sem az appban és ebből fakadóan az entitin sem változik..), viszont az Energia fülön semmi, mindn 0-án áll. Mit kell tegyek, hogy elindjon?

exTiga

(#32242) Olympia76 válasza Warter (#32237) üzenetére


Olympia76
tag

Igen, ez még egy működő alternatíva lehet. Van is Sonoff Rf bridge-em üzemben, de a 433-ról pont lefelé szeretnék már jönni. De igen, jó ötlet, lehet, hogy ez lesz. Sőt a mostani csengőm is RF-es, de valamiért az RF bridge nem tudja elkapni (hiába a Portisch féle radio fw).

(#32243) LouiS22 válasza tboy72 (#32239) üzenetére


LouiS22
veterán

Akkor neked kell létrehoznod őket a HA configuration.yaml-ban.

Ajánlott olvasmányok: [link] és [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32244) Olympia76 válasza vampire17 (#32238) üzenetére


Olympia76
tag

Persze, világos, hogy API lekérdezéssel nem mehet.

...de local alatt én azt értettem, hogy valahogy rábírható a kütyü egy local MQTT szerverre való feliratkozásra.

Amit írsz azt nem teljesen értem: az ideiglenes Tuya MQTT server felé hirdetett json-t honnan lehet elkapni?

(#32245) vampire17 válasza Olympia76 (#32244) üzenetére


vampire17
addikt

Van erre egy API hivas:

Meghivod ezt ami eredmenynek visszaad egy adott mqtt server cimet, felh. nev, jelszo, topic-al mindennel. (Van egy expire date-je ezert nyilvan neha ujra meg kell hivni es az uj adatok alapjan modositani a hozzaferest, de ez mar sima ugy Node-RED-el)

Ha ez megvan, siman csatlakozol mosquitto-val vagy akarmilyen mqtt programmal es ott lesz device-okra lebontva az osszes allapotvaltozas (belertve pl a csengetest, de akar a tuyas riaszto jelzeset is, ami szinten nem lekerheto locaba)

Kozben rajottem, h nekem azert nem megy most, mert lejart az iot core trial-om... kertem ujabb 6 honap trialt, hogy megadjak-e, az jo kerdes....

A user adataid ezzel a api hivassal tod megszerezni (ebben van a uid, token, etc...)

Node-RED ben szepen egymas utan fuzott http requestekkel sztm menni fog. Csak most nem tom tesztelni, mert lejart az a hulye trial.....

[ Szerkesztve ]

(#32246) PeterPH válasza Vodike (#32241) üzenetére


PeterPH
senior tag

HA-ban egy kalkulált értéket létre tudsz hozni template-tel.

template:
- sensor:
- name: "meroallas"
unit_of_measurement: "kWh"
     state: "{{ states('sensor.ch1_energy')|float + 50000 }}"

[ Szerkesztve ]

(#32247) Olympia76 válasza vampire17 (#32245) üzenetére


Olympia76
tag

Jahh, értem.

Félreértettem, azt hittem local megoldásra tudsz viszonylag "korrekt" megoldást :)

szerk: nincs Tuya eszközöm (ha így mennek tovább valószínűleg nem is lesz), azért csodálkozom annyira rá erre. Az API-ra is azt hittem, hogy local API :)

[ Szerkesztve ]

(#32248) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Sikerült működésre bírnom az imap_email_content
dolgot, de sajnos problémába ütköztem. Az a baj, hogy az emailek, amikből ki kellene nyerni adatok nem a "saját" domain-ükről érkeznek. Tehát az emailcím pl gipsz.jakab@gmail.com, de a teszt.valami domain-en keresztül érkezik (automatikusan továbbított levél). Tehát a levél fejlécében nem ez szerepel. Így viszont hibára fut a script.
Van esetleg valakinak valamilyen ötlete, hogyan tudnám megoldani ezt a problémát?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#32249) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Régen nem voltam, mostanra tudtam összerakni indulásra pi4-el a HO-t.(mire nem jó a homeoffice :DDD ) Kis küzdés volt az elején, mert természetesen sikerült olyan usb2sata házat vennem amit nem támogat a pi.
Elérem most már a webes felületet, igaz nem biztonságosként jelöli a böngésző, nem tudom ez később lehet-e majd gond.
Na lényeg, elővettem az egyik esp32-t, hogy majd felheggesztem ezen videó alapján. Viszont nekem már kicsit másabb a kinézet is, pl. alul nem azok a gombok vannak mint a videón, tehát nem install van hanem a 3 pöttyön belül lehet kiválasztani: [kép]
Namost ahogy a fickó mutatta rádugtam a pi-re az espt, jött is notofication valami z wave installra, de azzal nem foglalkoztam, hanem hozzáadtam az esp home screenen az új eszközt, illt kellett nevet adni, illetve wifi elérést is.
Ezután az installból először a wirelessly-t választottam, de azzal nem települt, gondolom mert ekkor még nem volt feltöltve semmi az esp-re. Ezután megpróbáltam a 3. opciót [kép] amivel a pi-re dugott esp kell. Ezzel már elvileg jó lett volna, mégis most is offline az eszköz. Lehúztam a pi-ről és rádugtam egy sima fali töltőre, egy ideig megint online volt, most viszont nem az és ezt szeretném megkérdezni, hogy miért? Mit csinnáltam rosszul? Vagy esetleg csak a gyenge wifi jel miatt dobálhatja el?
Ha ez megoldódik akkor pár hőmérőt is integrálnék, erre van a 2. videó ahol ezt mutatja be. Namost itt hogyan tudom majd a hőméőket azonosítani? Én mindegyik hátuljára ráírtam kézzel, hogy hol van, és arra gondoltam, hogy amikor viszem fel őket, akkor csak az egyikben hagyok elemet és úgy mindig csak egyet fog észlelni az esp, ez jó elgondolás így?
Bocsánat a hosszért, remélem nem probléma!
Köszönöm előre is a válaszokat!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32250) LouiS22 válasza Flowtation (#32249) üzenetére


LouiS22
veterán

Szia!

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor elfelejted, de legalábbis kellő kritikával kezeled a midenféle youtube tutorialokat. 9 hónappal ezelőtti mozit nézel és te is láttad, hogy bizony változott az ui.

A megy majd nem megy hibára: lejárhat a dhcp lease és új ip-t oszthat a routered az esp32-nek. Állíts neki fx ip-t a routerben.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.