Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) Pubszon válasza vampire17 (#32448) üzenetére


Pubszon
veterán

Az Average Sensor-al megcsináltam az átlagot.
Ezzel nem lehet külön a min és maxot?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#32452) Olympia76 válasza Degeczi (#32450) üzenetére


Olympia76
tag

és honnan lehet kitalálni, hogy ez esetben a görbét módosítsd vagy az offset-et? De jó, hogy mondod, akkor most tehetem fel az offset-et is a lent screenshot-olt dashboard-omra, hogy azzal is tudjak kísérletezni.

Te max. előremenőnek mit állítottál be?

[ Szerkesztve ]

(#32453) vampire17 válasza Pubszon (#32451) üzenetére


vampire17
addikt

  - platform: statistics
  name: "temperature_last_24_hour"
  entity_id: sensor.temperature
    state_characteristic: value_min
    max_age:
      hours: 24

Ezeket kell hasznalni a karakterisztikához:

value_max
value_min
average_linear

De ez amugy nagyon szepen le van irva a linken...

(#32454) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!

Van valaki olyan kedves,hogy a cc5231-es kordinátoromat át flashelné routernek?
Kérem írjon rám privátban.
Természetesen kifizetem.
üdv

(#32455) Degeczi válasza Olympia76 (#32452) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Asszem 55 fokos a max előremenőm, de ez abszolút egyéni, hiszen attól függ, h a radiátorok mennyire vannak túlméretezve: ha csak kevéssé, akkor muszáj magasabbra állítani, különben nagy hidegben nem fogják kifűteni a házat. Nálam pici a ház, Ytong téglával, nincs nagy hőigénye, még a mostani hidegben is csak a reggeli- vagy a távollét utáni fölfűtések idejére haladja meg a 40 fokot az előremenő szükséges értéke, egyébként 35 körül marad:

Igen, az offset (ami valójában csak a görbét tolja el, de egyszerű, gyors megoldást ad) mindenképpen legyen a felületen, a finomhangolásnál biztosan szükség lesz rá.

(#32456) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

Tudtok esetleg olyan fűtőpanelt amit lehet vezérelni HA alatt is? Nobo vagy BVF lenne szimpatikus, ha lehetséges és kompatibilisek a HA-val.

Előre is köszi a segítséget!

(#32457) vampire17 válasza szricsi_0917 (#32456) üzenetére


vampire17
addikt

vannak tuya alapuak, de azok nem ezek marka termekei.

pl: [link]

(#32458) Olympia76 válasza Degeczi (#32455) üzenetére


Olympia76
tag

Huhh, ez kemény.... és mindez milyen célhőmérséklet mellett?
Gondolom erősen szigetelt a ház, nem?

Most kipróbálom, hogy lejjebb veszem én is. De nálam szerintem kevés lesz. + fogalmam sincs, hogy a görbét milyen meredekségűre érdemes belőni. :F

(#32459) Olympia76 válasza vampire17 (#32457) üzenetére


Olympia76
tag

Ezek nem on/off eszközök?
Nem elég egy smart plug + egy hőmérséklet szenzor a HA-ba integráláshoz.

(#32460) vampire17 válasza Olympia76 (#32459) üzenetére


vampire17
addikt

Ugy vettem ki, hogy a kollega "all in one" megoldast keres, de igen, egy homero es egy okosaljzat/rele is teljesen tokeletes a celra. Csak akkor erdemes termosztat nelkuli verziot vasarolni, pl: https://webfutes.hu/Nobo-Fjord-250-W-40-cm-Feher-energiatakarekos-radiator-elektromos-futopanel

Shelly 1 PM + homero kiegeszito (es akkor mar fogyasztas meres is van :) )

[link]

[link]

Annyi, hogy en 2000W -nal tobbet nem tennek ra... (vagy ha nem kell fogyasztasmeres es nagyobbat akarsz, akkor shelly1+kontaktor)

[ Szerkesztve ]

(#32461) gya/352 válasza Janaboy (#32446) üzenetére


gya/352
tag

Ezzel én is sokat szívtam, mire rá kellett jönnöm, hogy egyszerű és elegáns módon sehogy.
Van egy olyan megoldás rá, hogy fel kell rakni a domo-ba egy Tasmota Device Autodiscovery plugint (létezik többféle is) én ezt telepítettem.
Nekem ebben az nem tetszett, hogy külön jelenítette meg a hőmérsékletet és külön a páratartalmat, plusz nem tudom miért, de a páratartalom értéket nem logolta, így nem volt hozzá grafikon.

A másik gondom az volt vele, hogy minden korábban beállított Tasmota eszközt újra megtalált és újra beillesztette a rendszerbe. Gondolom ezeket ki lehet törölni, vagy inaktiválni lehet, de nem nagyon kisérleteztem vele.
Most éppen az Enesbcs topiktárs által írt MPyEasy firmware-t raktam fel az ESP32-re. Ez sokkal felhasználóbarátabb lenne, ezzel viszont az a gondom, hogy valamivel erőforrásigényesebb mint a tasmota, és eléggé béta állapotban van még. Nekem pl. nem akar fix IP címmel működni, mindenképpen elkér egy címet DHCP-n.
Sajnos Enesbcs topiktársat elég régen láttuk errefelé, így nem tudjuk, hogy fejleszti-e toávbb a firmware-t, valamint nélküle a Domoticz vonal a topikban kissé háttérbe szorult.

(#32462) Degeczi válasza Olympia76 (#32458) üzenetére


Degeczi
nagyúr

21.5-22 fokot tartunk napközben. Minimális szigetelés van, az is inkább csak a nemesvakolat miatt, de az előremenő főként a radiátorok méretezésétől függ.

(#32463) szricsi_0917 válasza vampire17 (#32457) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia,

Ezt a videót találtam. Szerinted ez így tényleg lehetséges a Nobo panellel?

(#32464) Janaboy válasza gya/352 (#32461) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, hát ez fura és vicces.
Ott az adat de egyszerűen/normálisan nem lehet atadni.
Futok egy kört ezzel az mpyeasyvel.

Janaboy

(#32465) vampire17 válasza szricsi_0917 (#32463) üzenetére


vampire17
addikt

Lehetseges (valoban van hozza integracio), csak tobbe kerul, mint a futotest :)

Ha Shellyt tul DIY-nek erzed, akkor egy ilyen is jó:

[link]

Vagy, ha kell a kezi allitasi lehetoseg is, akkor egy ilyen: [link] (Az elektromos futes valtozat)

Nyilvan a gyarival is lehet, de en kisse tularazottnak erzem....

(#32466) szricsi_0917 válasza vampire17 (#32465) üzenetére


szricsi_0917
tag

Az ár nem is akkora probléma, mert elég olcsón meg tudnám szerezni. A kérdés az általad felvázolt többi lehetőség közül, hogy azok csak a ki be kapcsolást tudnák vezérelni, nem pedig magát az egység hőfokszabályozását ha jól látom, de javíts ki ha tévedek!

(#32467) TBMC


TBMC
addikt

Sziasztok!

Fibaro Walli Switch illetve Walli Dimmer és Walli Roller Shutter kapcsolók lennének berakva.

De sajnos nem lett húzva 0-a egyik kapcsoló dobozba sem. :(

Ilyen esetben milyen megoldás létezik?

Előre is köszi!
:R

markbellus.hu 

(#32468) vampire17 válasza szricsi_0917 (#32466) üzenetére


vampire17
addikt

Gondolod teljesitmenyvezerelt modulacio van benne? Azt azert nem gondolnam. De nem kizart, utana kell nezni.

(#32469) LouiS22 válasza TBMC (#32467) üzenetére


LouiS22
veterán

Behúzod a nullát. Vagy (ha már megvetted) eladod a Fibaro cuccokat. Ők nem fognak nulla nélkül menni.

Nulla nélkül némelyik zigbee és a Shelly L végű cuccai fognak működni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32470) Vodike válasza Vodike (#32263) üzenetére


Vodike
tag

Behalok, 1 hét után elindult az energia fül nálam is. Végre mutatja az elfogyasztott gázt és áramot és annak forintosított értékét. Hogy az elmúlt 1 hétben miért nem mutatott semmit, azt nem értem, mert az entitásokon meg ottvolt az adat :D

Szóval köszi mindenkinek aki segített még1x :-)

Komolyan nem értem, hogy ugyan úgy csináltam mindent, mint mások, aztán 1 hétig mi történt, azt nem tudom :-) szerintem csak szivatott.

Végre van ilyenem és már a vízóra is kész, csak nincs kedvem a -10-ben szerelni.

exTiga

(#32471) LouiS22 válasza Vodike (#32470) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem volt esetleg egy full rebootod? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32472) zsamiatt válasza Vodike (#32470) üzenetére


zsamiatt
őstag

Szia, az ota updatet hogy oldottad meg, hogy innen is tudod frissiteni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32473) LouiS22 válasza zsamiatt (#32472) üzenetére


LouiS22
veterán

A decemberi 1. frissítéssel került be ez az opció, gondolom az integrációja készítője meg beemelte a sajátjátba.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32474) Vodike válasza LouiS22 (#32471) üzenetére


Vodike
tag

Semmi, frissíteni is csak havonta 1x szoktam hónap vége felé amikor már sok build kijött az aktuális HA-ból.

exTiga

(#32475) Vodike válasza zsamiatt (#32472) üzenetére


Vodike
tag

ShellyEM esetén ott van a letiltott entitások között. Csak engedélyezni kell a HA-ban.

exTiga

(#32476) szricsi_0917 válasza vampire17 (#32468) üzenetére


szricsi_0917
tag

Szia,

Beszéltem velük telefonon és ezek mindig maxon pörögnek amíg el nem éri a szoba a megfelelő hőfokot. Nem nagyon értek hozzá, azért is kérdezek inkább. Ha shelly-vel lenne bekötve akkor ugye ott igazából a ki be kapcsolást végzi csak és ami be van állítva a fűtőpanelen arra a hőfokra melegíti a szobát. Ha shellyvel van bekötve akkor nem lehetséges, hogy esetleg csak készenléti módba kapcsol be a panel és nem kezd el fűteni amikor áramot kap?

Mi alapján fog lekapcsolni? Rakok a szobába egy külső hőmérőt és az alapján vezérlem a shellyt?

Én a gyári eszközeit úgy gondoltam, hogy lenne ez a központi hub vezérlőjük, amin HA alatt tudnám szabályozni a hőfokot emelett lehetne időzítést és egyéb plusz dolgokat is beállítani rajta ha szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#32477) vampire17 válasza szricsi_0917 (#32476) üzenetére


vampire17
addikt

"Beszéltem velük telefonon és ezek mindig maxon pörögnek amíg el nem éri a szoba a megfelelő hőfokot"

Igen, ezt mondtam en is, lenyegeben ez egy "buta" on/off termosztat gyarilag is. Tehat nincs kulonbseg a kozott, h a gyarit veszed, vagy a Tuya/Shelly/etc... verziot.

"Ha shelly-vel lenne bekötve akkor ugye ott igazából a ki be kapcsolást végzi csak és ami be van állítva a fűtőpanelen arra a hőfokra melegíti a szobát."

Erre irtam, hogy vegyel termosztat nelkuli verziot. Azon nincs semmi allitasi lehetoseg, kb bedugod es fut, kihuzod, leall (max meg egy bekapcs gomb)

"a shellyvel van bekötve akkor nem lehetséges, hogy esetleg csak készenléti módba kapcsol be a panel és nem kezd el fűteni amikor áramot kap?"

A butanal (amit linkeltem) nincs keszenlet mod, mert nincs benne termosztat, ezert nem tudja, hogy hany fok van epp a lakasban.

Mi alapján fog lekapcsolni? Rakok a szobába egy külső hőmérőt és az alapján vezérlem a shellyt?

Pontosan. Amit irtam, az alabbi lehetosegek vannak.

- Okoskonnektor, beepitett homerovel. Ez a Tuya appban és HA alatt sima termosztatnak fog latszodni. [link] (sztem ez a legegyszerubb, ha nem kell manualis allitasi lehetoseg is. Csak vigyazz, ne kozvetlenul a futotest melle dugd be, hanem kicsit messzebb :) )

- Shelly + kulso homero. Shelly app-ban letre tudsz hozni termosztatot egy relebol es egy homerobol. (a kulso homero lehet egy Shelly HT is, de ajanlott USB-rol mukodtetni, ugy gyakrabban jelent)

- Rendes termosztat elektromos futeshez. Szinten termosztatnak fogod latni Tuya appban es HA alatt is. [link] (Ebben az a jo, hogy a meroegyseget oda rakod a szobaban, ahova akarod, illetve van manualis allitasi lehetoseg is)

"Én a gyári eszközeit úgy gondoltam, hogy lenne ez a központi hub vezérlőjük, amin HA alatt tudnám szabályozni a hőfokot emelett lehetne időzítést és egyéb plusz dolgokat is beállítani rajta ha szükség lenne rá."

Ezt az osszes altalam felsorolt alapbol tudja :)

[ Szerkesztve ]

(#32478) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Távirányítós radiátorszelepre tudtok ajánlani valami aktuálisan kedvező típust? A tápellátás akár vezetékesen is megoldhatóvá tehető, a vezérlésnél a Zigbee előnyben.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32479) szricsi_0917 válasza vampire17 (#32477) üzenetére


szricsi_0917
tag

Köszönöm a segítséget :)

Gondolkodok még rajta, de legalább így már tiszta mindegyik lehetőség.

(#32480) tradeelek11 válasza MaCS_70 (#32478) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Én ilyet használok:
[link]
A másik népszerű típus, itt a forumon:
[link]

Tisztelettel :R

[ Szerkesztve ]

(#32481) tradeelek11 válasza MaCS_70 (#32478) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Mondjuk azt nem tudom ,hogy a "Távirányítós-on" te mit értesz?

Tisztelettel :R

(#32482) tototos válasza tradeelek11 (#32480) üzenetére


tototos
őstag

Ezeket lehet használni külső hőmérséklet érzékelővel? Hiába offsetelem a hőmérőjét, a radiátor hő nem lineárisan befolyásolja azt így mindig más értéket mutat mint a tényleges.

(#32483) vampire17 válasza tototos (#32482) üzenetére


vampire17
addikt

HA-val megoldhato, de alapbol nem tudnak ilyet.

(#32484) tradeelek11 válasza tototos (#32482) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

#32483 vampire17
Kollaga is írta HA alatt igen, de én alapból azért is vettem.

Tisztelettel :R

(#32485) TBMC válasza LouiS22 (#32469) üzenetére


TBMC
addikt

Köszönöm válaszod!
Nem még nincsen meg minden eszköz, csak némely.

Viszont utánajártam, Fibaro Bypass 2 modullal működik.

markbellus.hu 

(#32486) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Alexa képes termosztátot keresek. Eddig könnyű lenne..De nem az. Sajnos az összes termosztát akövetkezőképp van megoldva: felon van egy vagy beépíthető vevőegység ami 220V, és valahol van egy adó egység, ami elemes. Illetve a B variáció, falon egy beépíthető wifis kijelzős készülék ami 220-as.

Na ezek nem jók nekem.
Nekem a falon most egy auraton 2020 termosztát van, ami elemes. Ez kapcsolja a kazánt.
nincs 220-as kiállás itt.
Ráadásul ez falra szerelhető kivitel, mivel csak 2 drót lóg ki a falból (igazábó 3 de a 3-ik csak földelés - legalábbis a kábelszín alapján)
Szóval igazi régi termosztát bekötésem van, ami a régi tekerős tetmosztátos működést volt hivatott kiszolgálni.
Szóval nekem olyan megoldás lenne, hogy a vevő egység, ami a falon van, az legyen elemes, az adó egység az lehet áramos, hiszen azt valahol bedugnám konnektorba pl, vagy olyan helyre vinném ahol tudok áramot vinni hozzá. A mostani helyre fizikai lehetetlenség 220-at behúzni..
Eddig nem találtam rá megoldást.. Létezik erre a problémakörre egyáltalán lehetőség?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#32487) vampire17 válasza tutis (#32486) üzenetére


vampire17
addikt

Nagyon sok ilyen fajta van.

pl: [link] [link] [link]

vagy van ez is: [link] (ez kesobb szeleptermosztattal bovitheto!!)

[ Szerkesztve ]

(#32488) tutis válasza vampire17 (#32487) üzenetére


tutis
őstag

Sajnos nem, olvasd el még1x amit írtam. A vevőegység legyen elemes, ne az adó. Ezeknél sajnos mindig az adó az elemes, és a vevő 220.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#32489) LLKobe válasza Vodike (#32470) üzenetére


LLKobe
veterán

Üdv!

Én még elég kezdő vagyok a témában, ezt hogy a csudiba lehet így megcsinálni? :DDD
Megköszönném ha csak pár szóban összefoglalnád.
Gondolom a villanyórán van valami eszköz, a gáz mérés is valahogy így működik? Gondolom az órák után lehet valami bekötve, tekintve hogy az órák plombálva vannak, azokat nem lehet mókolni?

Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#32490) Degeczi válasza tutis (#32488) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Annak meg mi értelme? :F
A kazán mellé teszed a vevőt, ott mindig van 220, az adót pedig bárhová rakhatod, ahol hőmérsékleti szempontból a leginkább praktikus, pont ezért csinálják így

(#32491) vampire17 válasza tutis (#32488) üzenetére


vampire17
addikt

De miert akarod elvinni a falra a cuccot?! Ezt nem ertem.

Miert nem rakod siman a kazan melle? Gondolom a kabel a kazanbol jon ki, ami a falhoz megy... Elvagod a kazan mellett es azt kotod be. A belterit meg oda viszed, ahova csak szeretned. (ezek vagy 433, vagy 868 mhz-esek, mindketto eleg jol terjed, nem szamit tulzottan, mennyire messze van, lehet az egy kazanhaz, vagy pince is), Vagy felrakod a falra a masik helyere es akkor eltakarja a kabeleket :)

De ha mindenkepp elemes kell, akkor ott a Tado, az megy ugy, ahogy te akarod.

(#32492) MaCS_70 válasza tradeelek11 (#32481) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Távirányítós" radiátorszelep alatt azt értem, amire Te is aftál tanácsot: hogy Zigbeen mondjuk egy HA (vagy bármilyen általam felügyelt rendszer) tudja kapcsolgatni, neaggyisten kiolvasni a hőmérőjét.

Amint látom, ezek elemmel működnek. A kérdésem az, hogy van-e megoldás vezetékes tápellátásra, illetve, hogy elemmel milyen működési időtartamra számíthatok.

Köszönettel: MaCS :R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32493) tutis válasza vampire17 (#32491) üzenetére


tutis
őstag

a kazánra rá van építve a konyhabútor :) Tudom, szabályosságról most nem kell elmélkedni, mindenesetre a kazán el van takarva bútorlappal, így csak a főkapcsoló része nyitott ahol kapcsolgatni lehet, szerelés esetén szét kell szedni a bútort is. Falba a kazántól van behúzva egy kapcsoló szál, de az ugye csak a sima kapcsolásra van. ezt egy elemes készülék is lekezeli, mivel most is az van.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#32494) vampire17 válasza MaCS_70 (#32492) üzenetére


vampire17
addikt

Tadoval van tapasztalatom, kb egy futesi ciklust visznek el.

(#32495) Degeczi válasza tutis (#32493) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A szabályosság hagyján, de az éves karbantartás? :Y

(#32496) LouiS22 válasza MaCS_70 (#32492) üzenetére


LouiS22
veterán

A "kiolvasni a hőmérőjét"-re nem szabad építeni: továbbítja az értéket, de mivel ez a szenzor meglehetősen közel van a fűtőtesthez, nagyjából a bekapcsolás után 1 perccel már fals adatot fog továbbítani (értsd: nem a valós hőmérsékleti adatot kapod vissza).

Az egy elemmel (helyesebben két db AA elem) meddig üzemel függ attól is, hogy mennyit kapcsolgatod, mennyit dolgozik, stb. Ha naponta 1-2 alkalom azzal a saját tapasztalaim alapján egy fűtési szezont ki lehet húzni. Fontos, hogy itt 1,5Vos elemről beszélünk, az 1,2Vos tölthető kevés lesz, nem fogja (sokáig) bírni vele. Összehasonlításként: egy OTA frissítés nagyjából 1 óra alatt fut le és ez megzabálja az elem jelentős százalékát. Persze ez azt is jelenti, hogy ezalatt folyamatosan "online" az eszköz.

Biztosan megoldható fix áramforrás tevősen is, de több szempontból macerás: a legnépszerűbb - egyébként linkelt - verziónál egészen biztosan a záróelem rögzíti az elemeket, vagyis szükség lesz arra is. Ezt fúrhatod-faraghatod, de akkor még megmarad az a probléma, hogy miként kreálsz 3V-ot (gyanítom, hogy az a 3 valójában 3,3 volt lenne gyárilag, de nem szeretném kipróbálni, hogy ez tényleg így van-e). A személyes véleményem az, hogy a vezetékelés eredendően is csúnya lenne, bármit is találsz ki. Még annyi apróság, hogy az elem élettartamát az általam használt típusok úgy jelzik vissza, hogy csak akkor visítanak, ha már vészesen merülnek (tehát nem 97%, 67%, stb. értéket adnak. Azt hiszem, hogy a kínai, legbelül egy tőről fakadó - Tuya alapú - eszközök mindegyike ilyen).

Egyébként a kb. 80 forint / AA elem mellett azért a fentiek kibirhatóak.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32497) vampire17 válasza tutis (#32493) üzenetére


vampire17
addikt

Esetleg ilyen? [link]

Keress hozza egy kompatibilis zigbee gatewayt es kesz. Vagy told az appos reszet egy az egyben HA alol, stickel :)

[ Szerkesztve ]

(#32498) tradeelek11 válasza MaCS_70 (#32492) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Csak azért kérdeztem vissza, hogy nehogy rosszul értelmezzem :)

#32496LouiS22 kollegával egyet értve , én nem tudok 230v zigbees actuatorról.
Az elem üzemidejére, nagy valószínűséggel 1 fűtési idényt kibír.
Amit én használok az kiírja az elem %-át (ugye k.b.-ra) an másik ha jól tudom csak,
Battery_low-t küld ha kell. A vezérlést pedig pont azok a ble hőmérők végzik ami neked is van.
(különben ma utolsó nap a gyári honlapon 25% kedvezmény van, így 10K Ft alatt meg lehet úszni egyet,+ ha szempont lehet PayPal-lel fizetni :) )

Tisztelettel :R

(#32499) Fall-N válasza tutis (#32486) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem értem. Ha a falból kilóg 3 vezeték, akkor miért nincs ott 230 V? Oda ahol kilóg a 3 vezeték tudsz rakni konnektort, ha van 65 mm-es kötődoboz. Ha nincs akkor falon kívüli kivitel kell, ehhez csak 2 darab tipli meg csavar kell. A 230 V-os termosztátot, meg nem kötelező közvetlen a falon kilógó vezetékre kötni, hanem csinálsz neki egy vezetéket, aminek a végére kötsz egy villásdugót. Így már rögtön lesz választék. De ha nem lenne sehol konnektor, akkor is valami világítás csak van, így kötődoboz is, így onnan is le lehet vinni az áramot. Én biztos nem szarakodnék elemes dolgokkal. Egyedül a ZigBee eszközöknél látom értelmét.

Persze a linkelt eszközök is jók, csak leírtam ezt az alternatívát is.

(#32500) LouiS22 válasza tradeelek11 (#32498) üzenetére


LouiS22
veterán

megrázó élmény lenne, ha épp elromlik és kézzel akarsz csavarni rajta :D

Az viszont jó hír, hogy van olyan gyártó, aki megoldotta a %-os töltöttségszint publikálását. Mondjuk ahogy nézem, az árcímkéje sincs "pariban" a "népszerű" termékével :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.