Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) PeterPH válasza Flowtation (#32349) üzenetére


PeterPH
senior tag

Egy card-on belül egy sorba több adatot legegyszerűbben a horizontal stack-kal tudsz kiírni.
Tehát tegyél le egy vertical stack-et, és azon belül horizontal stack-eket.

(#32352) PeterPH válasza PeterPH (#32351) üzenetére


PeterPH
senior tag

De van custom entity is erre a célra:
multiple-entity-row

(#32353) Flowtation válasza PeterPH (#32351) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, ezt tudom, de hiába rakok egy vertical stack-et, ha belerakok 5 hőmérsékeltet, ugyanolyan széles marad, mint egy hőmérő egy card-on:
[kép]
Mert így hiába a széles képernyő, akkor sem lesz a kártya szélesebb és így nehezen látható nekem.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32354) Olympia76 válasza Flowtation (#32353) üzenetére


Olympia76
tag

Nem lesz egyszerű amit szeretnél, ha jól értem.

...ha viszont jól értem, akkor innen indulj el:
https://github.com/thomasloven/lovelace-layout-card

(#32355) Sipi- válasza Steady74 (#32319) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi. A sticket meg is rendeltem, bár a paypal kétszer vonta le az összeget, remélem az egyiket sztornózza (először nem kattintottam be, hogy elfogadom a feltételeket, a paypal fizetés viszont végbement így is).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32356) tototos válasza LouiS22 (#32327) üzenetére


tototos
őstag

esp32-ből van ajánlott típus? vagy esetleg olyan aminek van normális háza és egyszerűen konnektorba dugható(egy usb kábel segítségével)?

[ Szerkesztve ]

(#32357) Flowtation válasza Olympia76 (#32354) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen jól érted. :) Már tegnap is néztem az úriember munkáját, sőt majdnem HACS telepítésig is eljutottam, de aztán inamba szállt a bátorságom. Sok helyen látom, hogy ez a HACS egy szükséges/hasznos addon, esete ennek a telepítésével szeretnék foglalkozni.
Amúgy meg elég csicsa ez a gauge, lehet, hogy nem ezzel oldom meg, hanem inkább mással, még nem tudom.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32358) vampire17 válasza vampire17 (#32334) üzenetére


vampire17
addikt

Foltoltottem a Docker Hub-ra is:

https://github.com/vampywiz17/tuyaiot2mqtt#install-from-docker-hub

Ma megcsinalom az mqtt auth. -ot es a custom port lehetoseget is.

[ Szerkesztve ]

(#32359) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, a nyitásérzékelők (sonoff) kis ellendarabja egy sima mágnes? Ha igen, lehet növelni az áthidalási távolságot valami erősebb mágnessel?

-

(#32360) Steady74 válasza tototos (#32356) üzenetére


Steady74
addikt

Ez ugyan nincs házban, de tápról USB kábellel tudsz tápot adni neki.

(#32361) Flowtation válasza Olympia76 (#32354) üzenetére


Flowtation
őstag

Nos végül is feltettem a HACS-ot, abból pedig elvileg fent van a layout-card repo. Viszont a leírás szerint nem tudom használni, mert nincs olyan opció, mint a doksiban. Vagy még esetleg be is kell kapcsolni ezt a plugint? Vagy nekem kell csinálnom egy custom card-ot?

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32362) Steady74 válasza Sipi- (#32355) üzenetére


Steady74
addikt

Ha két stick jön az egyiket átveszem! :) Örülök, hogy segítettem :R

(#32363) LouiS22 válasza 7Sony7 (#32359) üzenetére


LouiS22
veterán

Szia! Igen, az egy darab mágnes, gyakorlatilag bármilyennel helyettesítheted. Azt sosem próbáltam ki, hogy "erősebb" mágnesnél mi történik, de maximum pár milliméter lesz/lehet az, amit "nyerhetsz". Plusz szerintem egy baromi erős mágnesnél fennáll a veszély, hogy "rántja" magával a cuccost.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32364) 7Sony7 válasza LouiS22 (#32363) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem, köszi. Ha találok egy mágnest, kipróbálom.

-

(#32365) Olympia76 válasza Flowtation (#32361) üzenetére


Olympia76
tag

Bekapcsolni nem kell, de a GUI-n nem tudod megcsinálni vele amit akarsz. Létre lehet ugyan hozni egy alap custom:layout-card-ot a GUI-n is, de utána át kell váltani code editor-ba. A komolyabb testreszabást csak ott tudod elvégezni.

(#32366) Flowtation válasza Olympia76 (#32365) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen, közben erre is rájöttem. Viszont amit ebben a leírásban ír, hogy a view options (ceruza) résznél kellene lennie egy 4. fülnek is (layout), na az nekem nincs. Írja a gif felett, hogy az a fül átkerült a beállítások részbe, azt a részt még nem találtam meg.
Próbáltam létrehozni custom card-ot, de custom element doesn't exit-et kapok.
A view code részében se tudok mit beírni:
[kép]

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32367) Olympia76 válasza Flowtation (#32366) üzenetére


Olympia76
tag

Adj hozzá egy cusom:layout-card-ot a dashboard-hoz.

(#32368) moonguard válasza MaCS_70 (#32339) üzenetére


moonguard
csendes tag

Én úgy tudom, hogy a gateway csak a távoli eléréshez kell. Ha BT közelben van a szenzor akkor ki lehet olvasni a Mi Home app-al is.

(#32369) Madoc válasza daninet (#32313) üzenetére


Madoc
veterán

Régen csináltam már de az biztos hogy a telefon nyelvét angolra kellett állitani a scene rész csak akkor jött elő.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#32370) Madoc válasza 7Sony7 (#32359) üzenetére


Madoc
veterán

Nyugodtan használhatsz erősebb mágnest. Nekem 1, 5 éve van így a kapumon, 5 centire van egymástól a mágnes meg a nyitásérzékelő.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#32371) 7Sony7 válasza Madoc (#32370) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Te milyen mágnest használsz? Próbáltam ilyen erősnek gűnő, játékba való mágnessel, de nem működik vele messzebről, mint a sajáttal.

-

(#32372) jézusom válasza LouiS22 (#32363) üzenetére


jézusom
addikt

Gondolom reed reléről van szó. Elvileg a túl erős mágnes nem jó, hiszen a betörő is csak végig menne egy horgász mágnessel, azt jóvan. Mondjuk lehet hogy rossz a logikám, de szerintem akkor is igy van :D

[ Szerkesztve ]

(#32373) Madoc válasza 7Sony7 (#32371) üzenetére


Madoc
veterán

Ilyesmi

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#32374) 7Sony7 válasza Madoc (#32373) üzenetére


7Sony7
addikt

Á, köszi, jónak tűnik...

-

(#32375) MaCS_70 válasza jézusom (#32372) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos működik is pontosan ez a nyitásérzékelő-némítási gyakorlat, persze jóval célzottabban. A távolság persze nem növelhető tetszőlegesen, hiszen a távolság négyzetével arányosan csökken a mágnes ereje.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32376) MaCS_70 válasza moonguard (#32368) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Hamarosan meglesznek a hőmérők, majd beszámolok a tapasztalatokról!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32377) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, úgy néz ki, csak vennem kell valami wifi extendert a sonoff door sensorhoz. Viszont a wifim jele egyébként erős, kiér odáig, ezért azt gondolom, hogy a door sensor jele, amit küld visszafele, az a gyenge. Erre megoldás egy wifi extender? (Esetleg ha valaki tud antenna hacket?)

-

(#32378) MaCS_70 válasza 7Sony7 (#32377) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, az okosotthonos megoldásoknál még fájdalommentes tud lenni egy repeater.

Az antennás trükközés azért nem túl esélyes, mert az ajtót szerintem viszonylag kevés szabadsági fokkal tudod mozgatni, bár annyit azért megtehetsz, hogy azért letapogatod a vételi körülményeket egy mobiltelefonnal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32379) 7Sony7 válasza MaCS_70 (#32378) üzenetére


7Sony7
addikt

Veszek akkor egy ismétlőt szerintem. Egyébként a wifi extender és a jelismétlő, az ugyanaz, csak más néven, igaz?
A második mondatodat nem nagyon értem. Nekem a kapura van felfogatva az elemes rész, ebből ha kilógatnék egy pár centis antennát, az nekem jó lenne, ha tudnám hova kell forrasztani.

[ Szerkesztve ]

-

(#32380) MaCS_70 válasza 7Sony7 (#32379) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az eszköz neve hivatalosan angolul repeater, magyarul jelismétlő -- mivel ténylegesen annyit csinál, hogy a vett csomagokat a rövid távú memóriájába teszi, majd onnan megismétli.

Ennek az üdvös hatása nyilván az, hogy a saját rádiós hatókörében lesz mindez vehető, ami a forrástól távolabb lehet -- tehát de facto megvalósul a hatótávnövelés, még ha a sebesség feleződése árán is.

Az pedig, hogy range extender / hatótávnövelő mégiscsak jobban hangzik, mint az, hogy jelismétlő, és még csak nem is hazugság.

Az antennázással viszont vigyázni kell! Ez komoly tudomány, nagyon nem mindegy, hogy pontosan milyen hosszú drótot hogyan forrasztasz hová...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32381) Fall-N válasza 7Sony7 (#32379) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen a repeater a jelismétlő, hatótáv növelő. Egyedül annyi a hátránya, hogy a sávszélességet felezi. Okosotthon megoldásnak jó, de otthoni WiFi lefedésnek jobb a mesh rendszer, ahol két egyforma routert kell venni.

Sajnos lehet jobb megoldás kültérre a ZigBee eszköz, mert alacsony sávszélesség miatt nagyobb távot lefed. A WiFivel az a baj, hogy kültéren jobban szétszóródik a jel és ezért lehet, hogy "elveszik". Beltéren vissza tud verődni egy része a falakról és tárgyakról, de ez kint nem működik (ugyanez a hiba szokott lenni kültéren a TWS fülhallgatókkal és a Bluetooth jellel). Nem tudom létezik-e okosotthon rendszerbe beilleszthető vezetékes változat. Vagy tényleg marad a hack és egy vezetéket forrasztani antennaként a NYÁK-ra.

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy egész közel betenni a repeatert a szenzor mellé és megoldódik a gond.

Szerk.:
Vagy még olcsó megoldásnak jó egy régi N-es router acces pointként. Arra elég egy olcsó párezres TP-Link vagy Asus router.

[ Szerkesztve ]

(#32382) 7Sony7 válasza MaCS_70 (#32380) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok, köszi, így érthető. Az antennahosszra már találtam adatokat, csak itt azt nem találom, hogy hova lehetne forrasztani. De nem variálok én, veszek egy ismétlőt.

-

(#32383) MaCS_70 válasza Fall-N (#32381) üzenetére


MaCS_70
félisten

"otthoni WiFi lefedésnek jobb a mesh rendszer, ahol két egyforma routert kell venni"

Ezt azért pontosítsuk egy kicsit! Helyesen: azonos rendszerbe illeszkedő egységeket kell használni.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32384) Fall-N válasza MaCS_70 (#32383) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze így van, de csak nagy vonalakban írtam le, mert nem ennek a topiknak a témája.

(#32385) Saughassy válasza 7Sony7 (#32379) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Nem egyértelmű, de nekem az jött le, hogy az extendereken általában szokott lenni UTP is, így sokkal jobb eredmény érhető el. Már ha tudsz hozzá kábelt húzni.

(#32386) LouiS22 válasza Saughassy (#32385) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha már tud kábelt húzni, akkor sokkal célravezetőbb egy AP telepítése.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32387) 7Sony7 válasza Saughassy (#32385) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem tudok sajnos, így kell megoldanom. Az jutott még eszembe, hogy kipróbáljam, tényleg a távolság a baj, nincs-e androidra valami wifi extender program, hogy lássam úgy is leszakad-e a jel.

-

(#32388) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Ha már a mesh felvetodott. Lett egy meshes Asus routerem, de ha jol ertem, ahhoz mar eleg egy Zenwifi is ha terjeszkedni akarok?

(#32389) LouiS22 válasza Saughassy (#32388) üzenetére


LouiS22
veterán

A router gyári oldalán kell lennie egy "házon belül" mivel kompatibilis összehasonlító tábla.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32390) MaCS_70 válasza Saughassy (#32388) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagy valószínűséggel igen. A jelszó: AImesh.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32391) amargo válasza Saughassy (#32388) üzenetére


amargo
addikt

Én mondjuk a klasszikus értelembe vett mesh-t/extender-t nem erőltetném. LouiS22-al értek egyet, ha lehetőség van rá, akkor egy AP kell oda (de ehhez kell az UTP).
itt szerintem egész "jól" leírják (vannak benne hibák - AP-k esetén is szépen megoldható a barangolás pl -, de az alapokra választ ad): [link]
Nyilván, ahol nem lehetőség az UTP kihúzása annak el kell fogadnia a felsorolt korlátokat.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32392) Saughassy válasza amargo (#32391) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Köszi a linket, atnezem.

(#32393) LouiS22 válasza amargo (#32391) üzenetére


LouiS22
veterán

Hozzátéve, hogy azt az UTP húzást lehet, hogy kiváltja egy powerline adapter + a már említett AP. Csak nem feltétlenül lesz költséghatékony (powerline szett + AP alsó hangon 20 ezer forint legalább. Nyilván egy ősrégi, elfekvőben lévő router AP módban már farag ezen a költségen).

Én amúgy hagynám a 'csába és zigbee vonalon mennék tovább.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32394) amargo válasza LouiS22 (#32393) üzenetére


amargo
addikt

Powerline adapter esetén figyelni kell a fázisokra és közel sem lesz olyan, mint UTP-n (ettől még alternatíva lehet).

Továbbá egy áramszünet esetén UTP-t egyszerűbb PoE-n táplálni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32395) Olympia76 válasza Olympia76 (#31857) üzenetére


Olympia76
tag

Erre nem írt senki semmit... :U

Egyelőre idáig jutottam.
Szerintetek ez jónak számít? Valaki valami ötlet?

(#32396) v.attis


v.attis
őstag

Olvasgatok az okos megoldások témában és egy újabb ötlet merült fel az okos konnektor után, mégpedig a fűtés wifire kapcsolása. Két gyártóban gondolkodom: a Xiaomi, mivel ilyen eszközöm már van, valamint Blitzwolf, vagy bármi ami a Smart Life appal működik.
Kérlek igazoljátok le az elméleteimet, hogy kivitelezhető-e az amit kitaláltam, illetve segítsetek a tervezésben.
1. XIAOMI. Van 4 db Bluetooth-os hőmérséklet és páratartalom szenzorom a lakásban. Ehhez kellene egy gateway, meg egy okos relé és akkor beállítható, hogy mit figyeljen, milyen hőmérsékleteknél kapcsoljon a relé. Egyáltalán ezek a relék tudnak sima rövidzárat kapcsolni? Mert a kazánnak nem kell fázist kapcsoljon, csak sima rövidzárat. További kérdés: a gateway folyamatosan tartja a kapcsolatot a kis bluetooth eszközökkel? Vagy esetleg a mérésre más eszköz lenne ajánlott? Nem fordulhat elő olyan hiba, hogy a kis szenzorok nem kommunikálnak a gateway-el ezáltal a relé nem kapcsolja a kazánt?
2. SmartLife app. Látom, hogy nagy a támogatott eszközök palettája, ha hosszú távon tervezek és a bővíthetőség is szempont akkor milyen gyártók körül érdemes nézelődni? Azt olvastam, hogy a Blitzwolf termékeket kezeli, de még miket? Mondjuk van több Blitzwolf audio termékem és nagyon jók, szeretem őket, lehet nem is kell alternatíva?

Amit szeretnék elérni:
- 0,1 fokos kapcsolási érzékenység, tehát ha 22 fokra van beállítva, akkor 21,9-nél bekapcsol a kazán, 22,1-nél meg ki. Persze ha más feltételekkel kell belőni a tartományt, az nem gáz, a lényeg, hogy ne legyen nagy hőingadozás;
- távolról is elérhető legyen;
- vagy több hőmérő kezelése, vagy hordozható hőmérő.

És, hogy miért nem veszek mondjuk egy Computherm Bboil termosztátot? Nem szeretek minden szirszarra egy appot tartani. Most van a Xiaomi hőmérőknek egy, ha tervezek okosotthon eszközöket, akkor lehet a Sonoff vagy a Blitzwolf jobb lenne, akkor annak megint egy másik app, majd a Computhermnek egy harmadik. Ja és ott van a klímámnak is egy app. Nem szeretem. Ha már okos eszközöket veszek, akkor lehetőleg egy platformot építenék ki.

[ Szerkesztve ]

(#32397) Fall-N válasza v.attis (#32396) üzenetére


Fall-N
veterán

Xiaomiról nem tudok, de a Sonoff 4ch és a Dual R2 tud impulzus kapcsolást. Ha jól rémlik van hasonló tudású SmartWise meg Shelly is ami erre képes. Sajnos ezek nem ismerik a SmartLife alkalmazást.

De annyi OEM kínai cucc van, hogy elképzelhető hogy van ezekhez hasonló, ami tudja a SmartLife supportot.

Az egy platformmal egyetértek, nekem minden eWeLinken működik. Sajnos a legtöbb okoseszköz nem mindig olyan pontos (maximum +- 0,3 °C), mint egy okos termosztát. Így utána néznék a helyedben, lehet egy Computherm pontosabb, mint egy random kínai eszköz. Sonoff termosztát is pontos, de tök mindegy, mert mind a kettő másik platform.

Másik lehetőség a Sonoff vagy Shelly + egyedi firmware és egy Raspberry Pi, amin Home Assistant fut. Ez már nem kezdő szint, de a srácok tudnak itt segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#32398) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy van néhány okos konnektorom amiből gyűjtőm a fogyasztási adatokat. Utility meter meg szenzoros számítással konvertálom Ft-ra.
Ha leállítom a HA-t attól még a fogyasztási adatok bekerülnek vissza indítás után vagy a leállítási időszak alatt keletkező adatok elvesznek?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32399) LouiS22 válasza v.attis (#32396) üzenetére


LouiS22
veterán

Ezt hívják úgy ("egy platformot építek"), hogy Home Assistant. Vagy Domoticz. Vagy OpenHAB. És erről szól jórészt ez a topic. És - ne sértődj meg, mert nem annak szánom - a sok küzdés után végül te is be fogod majd ezt látni és valamelyik fenti irányba elindulsz. ÉS boldog leszel :) Amíg gyártói megoldásokkal "bohóckodsz", addig óhatatlanul az adott gyártóhoz láncolod magad. Mert - és ezzel nem árulok el nagy titkot - ők sem jóléti intézmények és azért csinálnak ilyete, hogy minél több biszbaszukat megvedd.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32400) LouiS22 válasza zsamiatt (#32398) üzenetére


LouiS22
veterán

De miért állítod le a szervert? (Vagy az újraindítás/frissítés miatti "kieséstől" félsz?)
Egyébként azt gondolom te is tudod, hogy maximum tájékoztató jellegű adatokat kapsz így is, úgy is - szolgáltató felé nem tudsz elszámolni vele.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.