Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) bisti79 válasza MaCS_70 (#32300) üzenetére


bisti79
tag

Igazából mindegy. Ami a géped felismer. Linux alá utólagos megoldásnak tudom javasolni az usb-s Orico-t, de sokan Esp32-ből "faragtak" vevőt. Ez utóbbi nyilván praktikus, ha messze van a szerveredtől az eszköz.

(#32302) MaCS_70 válasza bisti79 (#32301) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a szerver gyakorlatilag minden BT eszköz hatáskörén kívül van, ezért kéne egy BT-hub-megoldás.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32303) gahor72 válasza MaCS_70 (#32299) üzenetére


gahor72
aktív tag

Egy fél évvel ezelőtt szólt a lányom,h füstöl a padlószőnyegen a lapos töltője.A régi töltő füstölt,szikrázott.Akkor vettem a smart plugot és egy új töltőt.
Z2M -smart plug-exposes alatt van a beállítás:

Csak ezt a feature-t használom rajta egyenlőre,de lehetne cifrázni automatizálással is.
üdv

(#32304) koala69 válasza MaCS_70 (#32302) üzenetére


koala69
tag

szia, ha wifi van,akkor egy esp32 esphome-al tokeletes a feladatra.
Nekem 6 homerot gyujt ossze, eleg megbizhatoan mukodik. ESPhome hasznalataval mqtt nelkul mukodik, azonnal megjelennek az entitasok a HA-ban

(#32305) MaCS_70 válasza gahor72 (#32303) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Ez melyik típus?

Köszönettel: MaCS

UI: Csak kíváncsiságképp, hogy ne szaladjak bele: milyen/mennyire lapos töltő? Ugyanis éppen most kéne vennem egy adaptert, amelyik befér az ágy alá, de eddig csak egy relatíve laposat találtam, de nagyon kínai...

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32306) zsamiatt válasza gahor72 (#32303) üzenetére


zsamiatt
őstag

a gond az, hogy ez csak akor megy ha 2W alá esik. Viszont ha töltene még mert a laptop akksi mondjuk 60%-n van akor ugyan úgy szikrázni fog és füstölni a töltő. Ha otthon vagy nem tudsz mást csinálni mint figyelni ha már be van dugva. Ha meg elmegy valaki otthonról akkor riasztás után mindent amihez nem létszükséglet az áram kapcsoljon le. Nincs felesleges standby mod, meg bedugva hagyott vasaló stb.
Nálunk az irodában volt kigyulladt szünetmentes. Még jó, hogy a folyóson volt betonból kiöntött üres virágtartó láda. Akor nézegettem egy tűzvédelmis emberrel, hogy van olyan patron amit a műszaki cikkekbe lehet tenni és tűz esetén kiold.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32307) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

Van egy ventilátorom: [link] aminek szeretném szabályozni a fordulatszámát. Gondolom valamilyen PWM controllerel ez megtehető. Milyen eszközt érdemes nézni, hogy ezt tudjam automatizálni is majd? Valamilyen pwm képes dimmer? Vagy ettől tönkremegy a motor?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32308) MaCS_70 válasza zsamiatt (#32306) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindenre nem megoldás, de egy nagyon általános problémára, a notebook töltőn "felejtésére" éppenséggel nagyon jó.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32309) MaCS_70 válasza koala69 (#32304) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Nézegetem az ESP32-eseket. Van ajánlott típus?

Eddig csak ESP8266-osokkal szórakoztam, ott érdemes volt megnézni, hogy melyiket veszi az ember.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32310) ojb válasza amargo (#32307) üzenetére


ojb
tag

Mivel a linkelt motor AC, ezért a PWM szabályozás egyszerűen csak átalakítással megy.
Olcsón az AC motorokat fázishasítással, lehet leszabályozni bizonyos határig.
Esetleg egy [ilyennel] megoldható

(#32311) zsamiatt válasza MaCS_70 (#32308) üzenetére


zsamiatt
őstag

Felteve ha a laptopot leallitod es nem alvo modba van. Alvo modban ugyan ugy igenyel minimalis aramot. Nekem a lenovo eleve nem is engedi - beallitas miatt - 80%nal jobban tolteni az aksit. Ha pedig hosszabb utra kell akor a lenovo programban engelyezheto a fullra toltes.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#32312) amargo válasza ojb (#32310) üzenetére


amargo
addikt

köszönöm! ezek után a pwm ágon tudom már szabályozni, ha jól értem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32313) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Google Assitant-al akarok Broadlink scene-t indítani, de csak a broadlink eszközöket listázza ki a google home, a scene-eket nem. Mit csinálok rosszul?
[kép] [kép]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#32314) MaCS_70 válasza zsamiatt (#32311) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy alvó módban mennyi az adott eszköz teljesítményfelvétele. Most nem otthon vagyok, nincs műszerem, de holnap megmérem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32315) gahor72 válasza MaCS_70 (#32305) üzenetére


gahor72
aktív tag

Lapos= laptop :DDD
Ami elfüstölt egy eredeti,de öreg fujitsu siemens töltő volt.
Az új green cell nevű,müxik ez nekem elég.

(#32316) Sipi-


Sipi-
tag

Szórakozok egy Heiman HS1MS-Z Z-Wave mozgásérzékelővel, de nem akarja a mozgásra jelet küldeni. Szóval tudtok ajánlani jól működő mozgásérzékelőt Z-Wave vagy Zigbee hálózathoz?
Ha Zigbee, akkor egy USB stick is kellene :)
Home Assistant-al szeretném használni ezeket.
Köszi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#32317) MaCS_70 válasza gahor72 (#32315) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahha, értem! :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32318) ojb válasza amargo (#32312) üzenetére


ojb
tag

Pontosan, ahogyan írod.
Egyedül arra kell figyelni, hogy a modul által is használt fázishasításos elvből adódóan nyomatékvesztés alakulhat ki.
(pl a motor csak 50%feletti PWM-nél indul el stabilan vagy 20% alatti értéknél terheléstől függően már megállhat)
min.1000Hz-es PWM-jellel célszerű vezérelni. Ebben az esetben már elfogadható lesz a pontossága is.

[ Szerkesztve ]

(#32319) Steady74 válasza Sipi- (#32316) üzenetére


Steady74
addikt

Mozgásérzékelő - szinte csak ezt javaslom, kipróbáltam párat, mind kuka. Aqara is jó, drágább, de van hozzá talp és fényérzékelő benne. USB stick.

(#32320) koala69 válasza ojb (#32310) üzenetére


koala69
tag

szia! szerinted egy ilyennel is megoldhato lenne egy ventillator fordulat szamalyozasa? /AC tipus/

(#32321) LouiS22 válasza Sipi- (#32316) üzenetére


LouiS22
veterán

Neo Coolcam z-wave-es mozgásérzékelője tökéletes választás, ha rendesen konfigolod és meggyőződsz arról, hogy valóban mentette is a paramétereket.

Nagy előnye, hogy 5 mp után képes is törölni a "detected" státuszt (ha így állítod be), és nem fog várni 60-90 másodpercet, mint a legtöbb zigbee-s kollégája.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32322) ojb válasza koala69 (#32320) üzenetére


ojb
tag

Elvileg igen.
Az általam linkelt tipus esetében a fázishasítást szabályozó program (null-átmenet figyelés stb) a modulon található PLC -ben fut és csak egy egyszerű PWM kell a vezérléséhez.
Az általad linkelt eszköz használatakor viszont a vezérlő modulnak (ESP8266 ; ESP 32) kell ezeket a feladatokat is programban figyelni és lekezelni.
Ezeket a feladatokat viszont az ESPHome "AC Dimmer Component"-e tökéletesen megvalósítja.
A fázishasításos fordulatszám szabályozást csak körültekintően, nagy odafigyeléssel és csak arra alkalmas motor esetében célszerű használni!

(#32323) Fall-N válasza 7Sony7 (#32297) üzenetére


Fall-N
veterán

Sonoff TH10-zel nekem is jó tapasztalataim vannak. Szépen méri a hő- és pára értékeket, a relé meg erős, bár a Basic R3-mal sem volt gondom.

Viszont Sonoffnál mondig van egy kis szívás első párosításnál. Általában ha elsőre megkapja a fázist akkor hiába rakod párosító módba vagy akármi, újra el kell venni tőle a delejt. Utána másodjára pár másodperc múlva meg is találja a program. Eddig az összes eszközzel így jártam, de ennél nagyobb baj ne legyen velük.

Tesztpadon összeraktam ma a SmarWise T4 EU 1C-t (nulla nélküli okoskapcsoló) egy kapcsolást próbának, meg eszköz hozzáadásnak a programhoz, hogy ne beépítés után kelljen szívni (lásd 2. bekezdés). Szépen működik, de kell a terhelő ellenállás LED mellé, főleg az én tesztemen egy 18W-os LED izzó volt, ami kevés, így végtelen ciklusú relékapcsolgatás lenne a vége. Bekötve az ellnállást szépen működik, mint a normál nullás változata. Már csak a helyére kell beépíteni, egydül a 4 méter magasan lévő sorkapocs szívás a csillárnál, ahova a kis terhelő cucc megy. De megoldom létrával (bár így is nehéz elérni). Nesze neked régi polgári stílusú lakás.
Szóval a lényeg ha valaki keres okoskapcsolót és nincs nulla, akkor ajánlom a cuccot. Elvileg tesztben láttam, hogy rá lehet rakni Tasmotát is ha valakinek az is kellene.

Viszont ez a SmarWise márkáról EU-n kívül semmit sem tudni. Nagyon úgy tűnik, hogy ez a ITEAD OEM Sonoff cucca márkajelzés nélkül, amit a magyar MarketCom Kft. brendel át SmartWise-ra.

(#32324) Fall-N válasza Steady74 (#32319) üzenetére


Fall-N
veterán

Vagy esetleg a Sonoff ZigBees érzékelője. Az az igazság, ahogy egyre jobban nézegetem az okosotthon videókat, úgy derül ki, hogy a Xiaomi cuccai nem a legjobbak, főleg a nem teljesen szabványos ZigBee követésük miatt. Sonoffokat legalább lehet cserélni firmware szempontjából, de gyárilag is megfelelnek a szabványnak, így nagyobb eséllyel kompatibilisek bármivel. Persze Home Assistant alá be lehet őket varázsolni az más tészta.

(#32325) MaCS_70 válasza bisti79 (#32301) üzenetére


MaCS_70
félisten

RaspberryPI jó lehet bluetoothos eszközök összefogására-továbbítására a főfő HA szerverhez?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32326) amargo válasza ojb (#32318) üzenetére


amargo
addikt

szuper, akkor ezt padon majd kitapasztalom. Köszönöm 😊

koala69: megnézem/elolvasom én is ezt a vezérlőt. Köszi Neked is!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#32327) LouiS22 válasza MaCS_70 (#32325) üzenetére


LouiS22
veterán

Még túlzás is. Persze ha kihasználatlanul áll, akkor miért ne dolgozzon? De ha még csak tervezel, akkor egy esp32, vagy ha mindenképp pi, akkor a zero w is tökéletesen megfelelhet erre a célra.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32328) MaCS_70 válasza LouiS22 (#32327) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm -- Raspberry-feleslegben szenvedek! :)

RPIeasy alá vajon beszervezhetők ezek a BT hőmérők?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32329) LouiS22 válasza MaCS_70 (#32328) üzenetére


LouiS22
veterán

Kérdezd meg a fejlesztőjét. Ha màr magyar :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32330) gahor72


gahor72
aktív tag

A konfigurációban az entitásoknál az oszlopok szélességeit lehet valahogy állítan?
Pl mint a torrent kliensekben.Zavaró,hogy nem látom a nevét,viszont a terület oszlop meg kb 10cm-es. :D

(#32331) MaCS_70 válasza LouiS22 (#32329) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sőt, még itt is!

Arra egyébként van módszer, hogy ezeket a bluetoothos LCD-s hőmérőket menedzserközpont nélkül (az nálam legkorábban nyáron áll össze) mondjuk egy NodeRED-be vagy telefonba bekösse az ember?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32332) Saughassy válasza Fall-N (#32323) üzenetére


Saughassy
aktív tag

És nem zúg a kapcsoló? Az ellenállás mennyire melegszik?

(#32333) jézusom válasza MaCS_70 (#32331) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudom mire gondolsz, de telefonnal lehet nézegetni a hő/párát, mijia temp appal nézem.

(#32334) vampire17 válasza vampire17 (#32271) üzenetére


vampire17
addikt

Csinaltam docker telepitesi lehetoseget is, hatha ugy kenyelmesebb :)

https://github.com/vampywiz17/tuyaiot2mqtt/#run-as-docker-container

Csinaltam vele amugy par tesztet, sajnos riasztoval/csengovel meg nem tudtam megnezni, de pl olyanrol is jonnek json uzenetek, hogy letrehozok egy tuya automatizaciot, vagy futtatok egyet :)

[ Szerkesztve ]

(#32335) jézusom válasza vampire17 (#32334) üzenetére


jézusom
addikt

Gratula!
Ez jó arra, hogy a tuyás power meter-t nézegessem HA-ból?

(#32336) Steady74


Steady74
addikt

Keresek falba építhető, sorolható zigbee-s konnektort, ami fogyasztást is mér. Második alternatíva, hogy nem zigbee-s hanem wifi-s. Itthoni beszerzéssel miket lehet elérni? Ezt néztem, de nem tudom tud-e fogyasztásmérést.

(#32337) LouiS22 válasza Steady74 (#32336) üzenetére


LouiS22
veterán

ajánlott olvasmány - sokadszorra - : [link]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32338) vampire17 válasza jézusom (#32335) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, arra is jo (de kell koze valami, amivel megformazod az adatot, pl Node-RED), de pl fogyasztas adatot local integracioval is ki lehet szedni. [link] [link]

Ez a kis script arra van, hogy olyan specifikus uzenetek lehessen vele megfogni, amik egyenesen a felhobe mennek. (ezek altalaban un. "push" uzenetek, amiket nem lehet lekerni (pulling), tehat local API-val kezelni) Ilyenek pl a kulonfele ertesitesek (csengo, riaszto, etc...) vagy az automatizaciok (amik a tuya szerveren futnak) eredmenyei, valtozasai, stb...

[ Szerkesztve ]

(#32339) MaCS_70 válasza jézusom (#32333) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mi app fogad BT-on adatokat a szenzoroktól?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32340) Fall-N válasza Saughassy (#32332) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem zúg, semmi hangja, az ellenállás sem melegszik.

(#32341) Saughassy válasza Fall-N (#32340) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Jól, hangzik, koszi az infokat. Mekkora ellenállást használtál, ha nem titok?

(#32342) Steady74 válasza LouiS22 (#32337) üzenetére


Steady74
addikt

Köszönöm, de ezzel semmire nem megyek, hiába "sokadszorra" van kitéve. Itthoni beszerzés az, ami kell, ezek közül lehet, hogy van olyan, de átalakítással pl. nem foglalkozom, hogy keressek hozzá még EU csatlakozást.

Ha más esetleg tud segíteni, megköszönöm :R

(#32343) gya/352 válasza MaCS_70 (#32339) üzenetére


gya/352
tag

A felhős MI app nélkül is ki tudod olvasni ezeket a szenzorokat, van rá több app is a play store-ben. Sőt van egy magyar fejlesztésű is, ami több féle Xiaomi szenzort ismer és akár a custom firmware-es szenzor értékeit is meg tudja jeleníteni.

(#32344) LouiS22 válasza Steady74 (#32342) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem megsértődni kell, hanem átnézni az adatbázisban, hogy mi mit tud és utána típusszámra rákeresve megnézni, hogy esetleg lehet-e itthon kapni. Nyilván sokkal egyszerűbb berakni egy fórumba a vágyaimat és várni, hogy majd valami hülye linkeket küldözget... Példának okáért nagyjából 2 perc google kideríteni, hogy a Livolo konnektor tudja-e azt, amit szeretnél vagy sem.

De sok sikert kívánok.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#32345) MaCS_70 válasza gya/352 (#32343) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Akkor berendelek egy szériát az LCD-s, bluetoothos hőmérőből!

Köszönettel. MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32346) Steady74 válasza LouiS22 (#32344) üzenetére


Steady74
addikt

Nem sértődtem meg, segítségért fordultam a topikhoz, mert a kereső nem talált megfelelő találatot. Saját magamból indulok ki, hogy ha valaki keres valamit és én tudom a megoldást rá, akkor linkelem, küldöm. Mások vagyunk. Nincs baj.

(#32347) jézusom válasza MaCS_70 (#32339) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem ATC firmware van rajta, és úgy, de biztos hogy lehet telefonnal a gyárit is nézegetni. Gondolom ha már van BT a telón, akkor használható gateway nélkül :)

(#32348) jézusom válasza vampire17 (#32338) üzenetére


jézusom
addikt

szóval enm nekem való :D de köszi, jó hogy haladunk a hekkeléssel :)

(#32349) Flowtation válasza tradeelek11 (#32251) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Köszönöm a leírást, az alapján simán meg tudtam csinálni. Kellett a driver is külön, de nem volt gond. Most stabilan megy, szerintem az a régi töltő már nem volt elég az esp-nek, bár az sem fogyaszt sokat.
Viszont lenne további kérdésem is, akár másokhoz is:
A dashboardon hogyan lehet - ha lehet - egy card szélességét változtatni? Csak azért kérdezem, mert most öt hőmérő van, és pl egy vertical stack is csak ugyanolyan széles, mintha egy db hőmérő értékét tenném bele. Soronként szeretném elrendezni a hőfok és pára értékeket, esetleg az elem töltöttséget is. Esetleg van más megoldás kategorizálásra ebben az esetben?
Az area-k pontosan mire valók? Még telepítéskor kellett egyet felvennem, a gyáriak mellé (azért kellett, mert nem volt olyan gyári). Arra gondoltam, hogy akkor csinálok area-kat a szobákra, ahol szobánként tudom megjeleníteni a sensor értékeket, de a háromból csak a hőfok jelenik meg az adott areaban.
Köszönöm a választ!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#32350) Fall-N válasza Saughassy (#32341) üzenetére


Fall-N
veterán

Gyárilag van a csomagban egy Champion X2 MPX 2,2 mikroF kapacitor. Érdekes módon a legtöbb Livolo kapcsoló is nulla nélküli, de ahhoz nem adnak, pedig drágábbak vagy 1,5x.

Egyébként jópár éve tetszettek az első fecske tempered glass érintős kapcsolók és talán a Livolo volt az első, amit rendes magyar supporttal áruktak itthon. Ezek nagy része még ma is RF, de ahogy láttam van már ZigBee támogatású is. Az külön vicc, milyen rohadt drága a gateway hozzá. Majd 3x annyiba kerül, mint egy Sonoff hub. Örülök neki, hogy nem vettem annó ilyen RF-es Livolot. Alin azért jóval olcsóbbak (voltak?).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.