Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Degeczi válasza fecus (#33249) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(#33252) amargo válasza Degeczi (#33245) üzenetére


amargo
addikt

Igen, ezt nem írtam a szerszámok kellenek hozzá.
Kis vicc, mert a popszegecselőt meg kellett keresnem, tipikusan sok-sok évente van csak szüksége az embernek rá.. azóta feleségem elég sokat viccel ezzel :)

Amúgy mindenhol ennyire trehányul szerelik össze? jó-jó elhiszem én, hogy csak 3db-ot rendeltem..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#33253) Degeczi válasza amargo (#33252) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja, szerintem pár évig én sem fogom a popszegecselőt máshoz használni... Dehát nem kér enni, és nem is romlik meg, elfér a padláson a többi ritkán használt szerszám között (komplett áruház van fönn, jórészt Lidis cuccokból :B )

Szintén 3-at rendeltem a Redőnydiszkonttól, később 2-t az Outlettől. Valóban nem különösebben gondos gyártásúak, de a célra teljesen jók, és azóta (bő 2.5 éve) szépen, a legkisebb probléma nélkül működnek kemény mínuszokban és forró nyáron is.

(#33254) Lanash válasza Andras6800 (#33242) üzenetére


Lanash
aktív tag

https://www.home-assistant.io/integrations/motion_blinds/

nekem a connector appom van hozzá és ott a settings-> about ra ugyan úgy nyomkodtam és bejött az API kulcs.

(#33255) Lanash válasza dragon1993 (#33241) üzenetére


Lanash
aktív tag

Kikerestem az ajánlatot, de csak ez van írva a motorokhoz: Redőny csőmotor 10Nm (távirányítós) BIDI motor akadály és lefagyás védelem, köztes pozíció.

(#33256) dragon1993 válasza Lanash (#33255) üzenetére


dragon1993
őstag

Az oldaluk szerint a, Bidi tudja a köztest.

(#33257) Degeczi válasza Lanash (#33255) üzenetére


Degeczi
nagyúr

BiDi, nyilván mint kétirányú. Az alap rádiós motorjuk nem az, csak a "prémium kategóriás" szekcióban listáznak ilyeneket.

(#33258) Andras6800 válasza Lanash (#33254) üzenetére


Andras6800
senior tag

Fúh, köszi szépen :)

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#33259) tradeelek11 válasza Olympia76 (#33154) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

Be havazódtam!

Igazad van! A parancsot végre hajtja, viszont a pozíciót 2 esetben küldi el.

1., Elméletileg ha aktív a TRV kijelzője.
2., Ha a TRVnek a mért hőfoka változik.

Az én felhasználási esetemben nem akkora probléma,
a tiedben nem tudom.
Talán ha lesz fw. frissítés akkor orvosolják.

Tisztelettel :R

(#33260) Olympia76 válasza tradeelek11 (#33259) üzenetére


Olympia76
tag

Köszönöm, hogy megnézted!
Nekem sajnos akkor sem küldi el... :(

Nekem sem kritikus, de gyakorlatilag így el kell hinnem, hogy megcsinálta amit kellett, nem lehet róla távolról meggyőződni.

(#33261) DougButabi válasza -ZeeZee- (#33233) üzenetére


DougButabi
tag

Jelenleg teljesen értelmetlen foglalkozni, azzal mikor süt a nap. Szaldós elszámolás van, így a megtermelt hálózatba visszatöltött áramot akármikor elhasználhatod, nem kell figyelni, mikor süt a nap.

(#33262) m4csk4fogo


m4csk4fogo
tag

Sziasztok,

adott egy Baxi luna duo-tec kazán és egy Tado termosztát (vezetek nélküli, extension kit-el)
Milyen lehetőségem lenne a szekunder kör szivattyúját vezérelni?
Köszönöm

(#33263) LouiS22


LouiS22
veterán

Árat emel a Nabu Casa (6,5 usd) és a következő hóbapokban érekzik az éves előfizetési opció. Február előtt előfizetettek 3 hónapig még régi áron mennek tovább.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33264) Olympia76 válasza LouiS22 (#33263) üzenetére


Olympia76
tag

Jesszus, sosem néztem meg, ez ilyen drága?
Ti használjátok ennyiért? Miért nem vpn?

(#33265) koala69 válasza Olympia76 (#33264) üzenetére


koala69
tag

nem mindenhol opcio a vpn, pl ha mobil neten van a rendszer, ott a NC tokeletes megoldas. Meg ezzel tamogatod a fejlesztoket is, akik tok ingyen hozzaferhetove teszik az egeszet mindenki szamara.....

(#33266) LouiS22 válasza Olympia76 (#33264) üzenetére


LouiS22
veterán

Ahogy koala69 is írta, ez egy lehetőség, nem kötelező. Én ezzel támogatom a HA fejlesztését. Hogy drága-e? Viszonyítás kérdése: ez kb két doboz cigi ára lehet (mondom úgy, hogy nem dohányzom).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33267) tradeelek11 válasza LouiS22 (#33266) üzenetére


tradeelek11
aktív tag

"két doboz cigi ára"

Az a "baj" hogy közelebb van az egyhez mint a kettőhöz :)

Tisztelettel :R

(#33268) Degeczi válasza Olympia76 (#33264) üzenetére


Degeczi
nagyúr

VPN pl. a hangasszisztensekhez nem játszik. Azokhoz vagy elérhetővé teszed a rendszered https-en az Amazon ill. Google szervereinek, vagy Nabu Casa

(#33269) LouiS22 válasza tradeelek11 (#33267) üzenetére


LouiS22
veterán

:C

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33270) LouiS22 válasza Olympia76 (#33264) üzenetére


LouiS22
veterán

Ja, és a NC előfizetéshez "grátisz" jár egy működő Alexa és Google Home integráció.

Közben látom, hogy Degeczi kolléga is leírta már.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33271) Janaboy


Janaboy
veterán

Amugy most hogy többnyire Home assistant megy itt, lehet érdemes lenne készíteni egy pici összefoglalót, hogy miben jobb/rosszabb /másabb a Domoticzhoz képest.
Miért lenne érdemes egyiket, másikat választani, nem?

Janaboy

(#33272) Olympia76 válasza LouiS22 (#33270) üzenetére


Olympia76
tag

Ok, ezek valid érvek.

(#33273) Fall-N válasza beers (#33248) üzenetére


Fall-N
veterán

Tegyél MMfal kábelt ahhoz elég megvésni a vakolatot, nem túl mélyen.

(#33274) vampire17 válasza m4csk4fogo (#33262) üzenetére


vampire17
addikt

ha szigoruan maradsz a Tado infrastrukturaban akkor kell egy Tado vezetekes termosztat amit rele modban kell a szivattyura kotni. Hoigeny eseten kapcsolja a szivattyut es parhuzamosan kuldi az extension kit-nek, hogy "izzitsa" a kazant :)

[ Szerkesztve ]

(#33275) kiliti


kiliti
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani vezetékes páratartalom mérő szenzort, kültérre? Lehetőleg I2C csatolással. Sajnos, amiket eddig próbáltam, mind meghalt/nagyon elmászott 1 éven belül:
AM2302 ; AM2320 ; AM2321 ; AM2322 ; BME280 ; DHT22 ; HTU21D ; AHT10
Beltérben bírják. Esetleg ha valakinek ezekkel más a tapasztalata, azt is szívesen fogadnám.

[ Szerkesztve ]

(#33276) m4csk4fogo válasza vampire17 (#33274) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Ezt egy kicsit túlzásnak találom, +1 termosztát csak 1 szivattyú miatt :F elég lenne ha az extension kit opentherm működés esetén is zárna egy +kontaktot.
Esetleg Shelly 1-el el lehetne kapni a kazán vezérlést ami az extension kit-ből jön?

(#33277) koala69


koala69
tag

Sziasztok, HA/Grafana -val kapcsolatban szeretnem kerdezni, hogy lehet azt megoldani, hogy nem admin felhasznalok is lathassak a Grafana megjeleniteseket?

Az a problemam, hogy mielott egy grafikont meg akarok nezni, el kell inditani a Grafanat, majd utana tudom megnezni a belinkelt grafikont. Nem admin felhasznalok viszont nem is latjak ezt az addon-t, el sem tudjak inditani. Probalgattam a configban anonymous felhasznalot stb, de nem jon ossze a mutatvany... Ha vkinek van mukodo megoldasa, megosztana velem? Koszonom!

(#33278) LouiS22 válasza kiliti (#33275) üzenetére


LouiS22
veterán

Rendesen szigetelve is volt, védve a párától?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33279) Degeczi válasza LouiS22 (#33278) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Páraszenzor védve a párától? :)

(#33280) LouiS22 válasza Janaboy (#33271) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem a puding próbája az evés. Meg kell nézni, ki kell próbálni és el tudod dönteni, hogy melyik a neked szimpatikusabb.

Én 5 év Domoticz után váltottam nagyjából 2 éve HA-ra. Bár tette a dolgát a Domo is, nem tetszett, hogy az UI nagyon "fapad" volt már, illetve a fejlődés is jóval lassabb volt, ráaadásul az eredeti fejlesztő - aki a mai napig szinte egymaga tartja karban az egészet, amiért egyébként hatalmas tisztelet neki - hozott egy olyan döntést a fejlődés menetéről, amit sajnos sikerült rosszul (értsd: bunkón) kommunuikálnia a közösséggel. Nálam ez volt az a pont, amikor eldöntöttem, hogy megnézem párhuzamosan futtatva a HA-t (korábban is megnéztem már, de akkor nem fogott meg). Végül egy Domoticz frissítés utáni erőteljes crashnél azt mondtam: akkor ma jött el a költözés ideje.

Szóval, ahogy én az alábbiakat látom pro a HA mellett:

1. főállású fejlesztők, mellettük pedig rengeteg önkéntes
2. világosan kommunikált, havi frissítés, a köztes időben hotfixek
3. 100% python, azaz gyakorlatilag bárki hozzá tud írni
4. nagyon jó közösség a hivatalos communityben
5. githubon jelzett, valódi issue-ra gyorsan és érdemben reagálnak
6. jól dokumentált (csak el kell olvasni, khm...)

kontra (szerintem):

1. egy teljesen kezdőt megijeszthet a komplexitása
2. a YAML használata kezdőnek egészen biztosan okoz fejfájást (ezt a fejlesztők is felismerték, ezért van a config flow).
3. minden verzióváltásnál lehetnek breaking change-ek, tehát olvasni kell a release logot, egyébként érhet meglepetés.

+1, de ez sem nem pro, se nem kontra: angolul legalább konyhanyelven illik olvasni tudni. Ez a hivatalos "nyelve" (de ez a Domonál se lenne másként).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33281) LouiS22 válasza Degeczi (#33279) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD Ok, jár a faszkorbács a hülye megfogalmazásért. Szeirntem érted, hogy mire gondoltam, na.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33282) sanzi89


sanzi89
addikt

Arról van valakinek infója, hogy pl. egy Shelly Plug vagy egy Shelly Plug S támogatja-e a WPA2-Enterpise titkosítást? Keresgétem neten, de se pozitív se negatív megerősítést nem találtam.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33283) Olympia76 válasza koala69 (#33277) üzenetére


Olympia76
tag

Ezek kellenek:

GF_AUTH_ANONYMOUS_ENABLED=true
GF_AUTH_DISABLE_LOGIN_FORM=false
GF_SECURITY_ALLOW_EMBEDDING=true

(#33284) odrif


odrif
MODERÁTOR

Sziasztok!

Adott egy Broadlink RM3 mini és 5 db Smart Home típusú redőny. [kép]
Meg lehet-e oldani, hogy a redőnyöket távolról vezéreljem?

20 éve a Prohardveren

(#33285) fo_di válasza sanzi89 (#33282) üzenetére


fo_di
őstag

nem tartom túl valószínűnek, de kérdezd meg vagy a facebook csoportjukban, vagy dobj nekik egy emailt
viszont az esphome tudja elvileg, és a shelly plug is beüzemelhető rá, úgyhogy azzal lehet működhet (én lehet, egy sima esp8266-ot próblnék ki először esphome-mal)

(#33286) LouiS22 válasza odrif (#33284) üzenetére


LouiS22
veterán

Szia!

Egy-két napja volt téma, szerintem pont ugyanígy Smart Home "márkájú" cucc okosításáról ment a diskurzus. Nekem úgy rémlik, hogy ott a motor oldaláról közelítették meg a probléma megoldását. Én a magam részéről kerülném ezt az infrás/433-as verziót.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33287) vampire17 válasza m4csk4fogo (#33276) üzenetére


vampire17
addikt

Lehet maskepp is, ha Pl van HA-d, filleres dolgokbol osszerakhato.De direkt irtam, hogy ha nem akarsz kilepni a Tado infrastrukturabol, akkor ez a menete. A Tado amugy nem tud egyszerre buszos es rerles lenni.

(#33288) sanzi89 válasza fo_di (#33285) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi az infót!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#33289) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
nulla nélküli egy és két körös kapcsolót keresek, ami nem érintős, hanem nyomógombos. A Lonsonho-t írtátok többen, ezen kívül van még olyan, amit esetleg itthon is kapni, vagy legalább az EU-ban, kb. hasonló áron?

(#33290) LouiS22 válasza RAiN91 (#33289) üzenetére


LouiS22
veterán

A Shellynek is van kapcsolója. Abba olyan relayt teszel, amilyet szeretnél (lehet nulla nélküli is), és nyomógombos. Mondjuk ahogy látom, éppen hiánycikk a saját oldalukon is :(

[link]

Érdemes lehet körülnézni disztribútoroknál, hátha valaki zsákolt be belőle. Ezzel teljesülne az EU-ban is kapható kritérium is.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33291) koala69 válasza Olympia76 (#33283) üzenetére


koala69
tag

koszonom! beletettem, de sajnos a helyzet valtozatlan, duckdns-en keresztul probalnam elerni, de 401-es hiba
env_vars:
- name: GF_AUTH_ANONYMOUS_ENABLED
value: 'true'
- name: GF_AUTH_DISABLE_LOGIN_FORM
value: 'false'
- name: GF_SECURITY_ALLOW_EMBEDDING
value: 'true'

mas nincs, amit meg beallitottal?

(#33292) kiliti válasza LouiS22 (#33278) üzenetére


kiliti
csendes tag

Közvetlen csapadéktól védett, párától természetesen nem.

(#33293) Degeczi válasza LouiS22 (#33290) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Off, hiszen elemes nyomógomb, de Shelly: pont most panaszkodik vki a nemzetközi csoportjukban, h vett egy Shelly Button 1-et, az ismertetésének (a weboldalon most is az van kinn, h IPX5, időjárásálló) megfelelően kültérben használva, mégis beázott, és azt a választ kapta emailben, h "hol látott ilyen infót, nem vízálló egyik termékünk sem" :D

(#33294) Olympia76 válasza koala69 (#33291) üzenetére


Olympia76
tag

Vedd ki ezt:
GF_AUTH_DISABLE_LOGIN_FORM=false - ez hülyeség, nem is értem miért működik nekem ezzel. ...vagy rakd át true-ra.

Én kivettem, most ezzel a két extra paraméterrel megy nekem:
GF_AUTH_ANONYMOUS_ENABLED=true
GF_SECURITY_ALLOW_EMBEDDING=true

Nekem docker-ben fut a Grafana, de nem kéne ebben különbségnek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#33295) koala69 válasza Olympia76 (#33294) üzenetére


koala69
tag

vmi portot nem fw-olsz? En minden grafikont a HA-n belul a webcard-on nyitok meg, de meg admin user-nek is elobb el kell inditania a grafanat, csak akkor megy...

(#33296) LouiS22 válasza Degeczi (#33293) üzenetére


LouiS22
veterán

Én nem erre gondoltam, ez valóban egy button (és egy másik termék :) ).

Van dedikált villanykapcsolójuk, szerintem azt linkeltem korábban: [link]

Ez egy kapcsoló előtét, ami MÖGÉ egy shelly1-et, 1L-t, PM-et stb. teszel és lényegében egy teljesértékű villanykapcsolót kapsz.

Szerintem az alapötlet zseniális, megoldja a nem mély kötődobozba nem fér bele a sima Shelly a mechanikus kapcsoló mögé problémakört.

Itt a mozi, így talán minden kétely eloszlik: [link]

Itt van előttem egyébként élőben is, rendeltem tesztként egyet, csak be kellene szerelni. Nálam nincs kötődoboz, szóval csak körmökkel lehet befogatni, ahhoz meg majd picit vésni kell a két szélén a falat.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#33297) Olympia76 válasza koala69 (#33295) üzenetére


Olympia76
tag

Honnan-hova forward-olnék? Nincs tűzfal sehol.
Esetleg még próbáld meg úgy, hogy visszateszed a GF_AUTH_DISABLE_LOGIN_FORM true-val.

Nekem is webcard-ról megy HA-ban.

(#33298) tsilver válasza Olympia76 (#33297) üzenetére


tsilver
aktív tag

gépcsere miatt futtathatok egyszerre 2db HA-t (régi-új) finom beállítani azért kell a backup után és így egyszerűbb lenne.

nem fog összeakadni?

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#33299) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!

Van nekem ilyen redőny okosÍtóm. A redőny motorok sima egyszerű kivitelűek 3 vezetékkel (nulla-lefázis-felfázis) végálláskapcsolóval ellátva.
Most tesztelgetem, és olyan mint ha a zigbee kütyü letiltana, vagy megállÍtaná a folyamatot, mivel nem megy végig a redőny, csak egy darabig adja a feszültséget, gombbal kapcsolva meg távolról ugyan úgy.
Ha kihagyok minden kapcsolót, és simán a motornak adom a tápot, akkor szépen végig megy a redőny! Tehát működik a gyári végállás kapcsoló.
A kütyün, vagy a HA-ban lehet valaimit állÍtani hogy tovább adja a feszültséget?

(#33300) LouiS22 válasza tsilver (#33298) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha másik IP-n fut, akkor nem zavarják egymás köreit. De egyébként mit kell finomhangolni? A full backup régiről újra gyakorlatilag azonnali megy tovább minden kell legyen (historikus adatbázis kivételével), maximum az USB-s eszközöket kell beállítani.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.