Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82051) Ganz-[HUN] válasza harry (#82049) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Az is megoldás.

De kérdés: Mivel áztassam az izzító gyertyákat? Kell -e pucolni a helyüket kiszedés után, az újak beszerelése előtt?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#82052) forceberg válasza Ganz-[HUN] (#82051) üzenetére


forceberg
veterán

Wd40 nekem bevált.
+ meleg motornál sikerült.
A tisztítás érdekes, jó lenne, de én inkább hagytam, minthogy bepotyogjon ez-az a hengerekbe.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#82053) janos1988


janos1988
addikt

Mi lóg és miért? :B

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#82054) espi38


espi38
őstag

Sziasztok!
1 hete tulajdonosa lettem egy 2010 es 1.4 tce Renault Grand Scenicnek😃
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy le szeretném cserélni a gyári fejegységet egy szintén gyári bluetooth képes fejegységre.
Mindenki mást mond, hogy be lehet tenni de más azt mondja, hogy nem fog működni mert nem kompatibilis.
Mi igaz ebből melyik állítás a valós?
Más fejre nem szeretném lecserelni, de ha nem megy igy a csere akkor marad egy JVC vagy...
Segítő válaszokat előre is köszönöm :R

(#82055) LamerGyuri válasza espi38 (#82054) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Szia
Mit szeretnél lecserélni és mire? Pontos típus szükséges.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#82056) espi38 válasza LamerGyuri (#82055) üzenetére


espi38
őstag

Szia!
Köszönöm, hogy válaszoltál :R
Az enyém 2811 500 30R
és egy bontó azt mondta ez jó bele 2811 561 65R.
Ha nem jó bele akkor melyik fejegységgel tudnám helyettesíteni, segítő válaszod előre is köszönöm :R

(#82057) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#81978) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megtörtént a tanult értékek törlése, de még mindig visszaesik a fordulat kb 700-ra.
Valakinek valami ötlet?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#82058) kisgyerek85 válasza Mezga Aladár (#82057) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!
Mai tegnapi naptól kaptahó tetőcsomagtartó a Lidl-be. Ajánlott termék? Minden máshol ahol nézem 30e alatt nem úsznám meg a tetőcsomagtartót.
[link]

szerk: Aladár nem neked szántam a választ, csak félrenyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#82059) espi38 válasza kisgyerek85 (#82058) üzenetére


espi38
őstag

Most akartam az enyémet is hirdetni-hasonló van nekem is :W

(#82060) mdav88 válasza rob210 (#82050) üzenetére


mdav88
senior tag

A világért sem siettetnélek, de a család már elkezdett fosfranciázni, meg kell menteni a mundérbecsületet! :D

(#82061) DJGABI válasza DJGABI (#80941) üzenetére


DJGABI
addikt

Rá egy hétre sikerült egy erőteljesebb kihúzatás után check engine-t előcsalni a kis Twingo-ból :DDD Még csak nem is mondanám hogy nyeleztem, meleg motorral egy 4-5000-ig kihúzattam, már az nem tetszett neki. Utána alapjáraton bakkecskézett, egyenetlenül járt, gázadásra fulladt. Utána másfél hétben volt minden: lambda-szonda, szelep, hengerfej hibára gyanakvás, most épp motorvezérlő csere... Hibakód alapján valami gyújtás kimaradást írt, de gyertyák újak. Remek autókát sikerült választani. Bicikli árban ti inkább ne vegyetek autót.

Azóta 2 hét alatt sikerült kinyomozni, motorvezérlő + kábelköteg csere után azóta tökéletesen működik. Valószínűleg központi zár is azért nem ment, a régi elektronikán is forrasztgatás nyomok voltak. Most már legalább lehet távolról is zárni.

Ja és hát utána mondta, "motorbakokat is cserélni kéne"... Mióta ki vannak cserélve egész halk az autó. Nem egy Clio, de tök elviselhető nagyobb tempónál is. Kormány még picit fura, ahhoz képest hogy nem szervós túlzottan is könnyen jár, illetve mostanában az egyest picit nehezen veszi.

Azóta Pestről szerezve lett rá 13-as gyári felni + gumiszett, az alufelni mondjuk vagányabb, majd ha elkopik ami most rajta van téli gumi szerintem azzal lesz nyáron használva.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#82062) forceberg válasza kisgyerek85 (#82058) üzenetére


forceberg
veterán

Én is vettem ilyet, aztán azóta fel sem raktam a kocsira.
Érzésre élőben is jó cuccnak tűnik.
[link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#82063) kisgyerek85 válasza forceberg (#82062) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Egyelőre èn se használnám, de bármikor jól jöhet. Akkor ha találok mèg szerintem veszek.

(#82064) kisgyerek85 válasza kisgyerek85 (#82063) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Vácon a Lidlbe volt mèg vagy 10db. Esetleg ha valakit mèg èrdekelè.

(#82065) rob210 válasza mdav88 (#82060) üzenetére


rob210
Topikgazda

"C" CSATLAKOZÓ (48 pontos)
A2
B1
B2
C1
D1
E1
E2
F1
L2
L3
M3
M4

Az üzemanyagszivattyú vezérlése a védő- és
kapcsolóegységen keresztül

Renault power

(#82066) rob210


rob210
Topikgazda

1.6 dci szívósor tömítés csere. Senkinek nem kívánom. :R

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#82067) Somatom válasza rob210 (#82066) üzenetére


Somatom
veterán

Miért? Képről nem tűnik zűrösnek. Azért gáz, mert a csomagtartó ajtaját is bontani kell hozzá?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82068) rob210 válasza Somatom (#82067) üzenetére


rob210
Topikgazda

De legalább van humorod :P
Amikor elkészül utána én is jót mosolygok a dolgon, de miközben 3 csuklóval metoldott hajtószárral, neodímium mágneses fejjel, akarom visszatenni a 10 es anyát, egy tükör és egy iárnyfény segítségével, olyankor nem a mosoly szokott kiülni az arcomra.
:C

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#82069) Somatom válasza rob210 (#82068) üzenetére


Somatom
veterán

Értem már, de ez a képről nem jön le.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82070) rob210 válasza Somatom (#82069) üzenetére


rob210
Topikgazda

így szerintem már érted, de ha nem is érted.
Látni látod, hogy nem látod amit azon a képen látsz :DD

Renault power

(#82071) Somatom válasza rob210 (#82070) üzenetére


Somatom
veterán

Na, így már látszik, hogy nem látszik. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82072) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

csövi
Lag 2 Ph1-ben az ajtó nyitását, csukását érzékelő mikrokapcsoló a zárban hol van? mennyire kell szétszedni hogy hozzá férjek? Nem érzékeli a vezető oldali ajtó nyitást. Ami nagyon remek dolog, mert nem szól hogy villany leó meg ilyenek :U hogy néz ki ez az alkatrész? Ahogy az angol fórumokat olvasom, mélyen bele van építve a mechanikába, franciásan megoldva :DDD

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#82073) mdav88 válasza rob210 (#82065) üzenetére


mdav88
senior tag

Ooo, ez a csatlakozo, barna, abban az 5. Pin, erre sikerult rajonni, de hogy ez melyik relehez vezet az mar kacifantosabb. Esetleg egy kepen tudod illusztralni?😅

(#82074) C0lumb0


C0lumb0
csendes újonc

Szép estét kívánok mindenkinek!
2013-as Renault Fluence multimédiás egységén (Rlink ha jól tudom) szeretném a térképet frissíteni illetve magát a rendszert amennyiben arra is elérhető frissítés. Ehhez szeretnék segítséget kérni, hogyan tehetem ezt meg? Letöltöttem a számítógépre a Tom Tom Home alkalmazást és az Rlink toolboxot. Ha jól olvastam akkor ezen alkalmazások közül lehet valamelyikkel ezt kivitelezni? Tudnátok küldeni ehhez kapcsolódó leírást, korábbi hozzászólást (próbáltam a keresőt használni nem sok sikerrel) küldeni? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#82075) Somatom válasza C0lumb0 (#82074) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyém is 2013 -as. A tied nem SD kártyás?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82076) Plero válasza Somatom (#82075) üzenetére


Plero
tag

Az SD kártyást hogyan lehet frissíteni?

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#82077) mdav88 válasza mdav88 (#82073) üzenetére


mdav88
senior tag

Rengeteg googlizas utan talaltam erre a kepre,mely szerint az also fekete lesz az en relem.pompa paliwa.

(#82078) Somatom válasza Plero (#82076) üzenetére


Somatom
veterán

Vettem bele egy másik kártyát. Azt mondták a szagértők, hogy a legfrissebb kártyán cirka egy éves a térképállomány. Ez volt decemberben. Viszont, ami benne volt, az még a gyári, 2013 -as kártya, úgyhogy ahhoz képest mindenképpen jelentős előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82079) C0lumb0 válasza Somatom (#82075) üzenetére


C0lumb0
csendes újonc

Igen, ebben is SD kártya van. Még nem vettem ki belőle, először tájékozódni szeretnék, hogy ne rontsam el a kártyán lévő adatokat és csak akkor frissítsem, ha biztos vagyok benne, hogy jó szoftverrel frissítem. :)

(#82080) Somatom válasza C0lumb0 (#82079) üzenetére


Somatom
veterán

Tudomásom szerint az adatállomány társítva van a kátya ID -jéhez. Ha jól rémlik, akkor 12 -ért vettem. Annyiért biztos nem kezdek neki hekkelgetni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82081) rob210 válasza mdav88 (#82077) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ilyen képet próbáltam keresni, de sehol se leltem.
Igen az a fekvő fekete relé az.

Renault power

(#82082) rob210 válasza Somatom (#82080) üzenetére


rob210
Topikgazda

Jól tetted.
Nem találkoztam még olyannal aki nem ennek a mágusa és sikerült volna neki.
Nagyon bitek bytok :DD világa ez nekem.
12e ért én se állnék neki elkurrantani a gyári kártyát.

Renault power

(#82083) C0lumb0 válasza Somatom (#82080) üzenetére


C0lumb0
csendes újonc

Értem. :) Azért is kérdeztem, hogy házilag van-e valamilyen hivatalos térkép frissítő szoftver amivel biztonságosan el lehet végezni a műveletet. Akkor így nem is állok neki.

(#82084) Somatom válasza rob210 (#82082) üzenetére


Somatom
veterán

Az elmélet ismert. Klónozni kell a kártya ID -jét (videó). Úgy látom, hogy Arduinot használ az ember. Linuxozok, láttam már terminált, de, ennyit nekem nem ér az ügy. Megvettem, bedugtam, működik, probléma letudva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82085) Josi válasza C0lumb0 (#82083) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha jól tudom van házi megoldás. De a térképekért fizetni kell ott is.
Jobban jársz ha beszerzel egy kártyát. Facebookon van aki autónavigációkkal foglalkozik.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#82086) Plero válasza Somatom (#82078) üzenetére


Plero
tag

Mi a térképverzó száma?
Amúgy az SDkártya CID-jét kell módosítani.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#82087) Somatom válasza Plero (#82086) üzenetére


Somatom
veterán

Kép.
Tudomásom szerint egy normál kártya CID -je csak olvasható. "Varázskártya" kell Kínából, ami írható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82088) Plero válasza Somatom (#82087) üzenetére


Plero
tag

Köszönöm. :)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#82089) harry


harry
veterán

Neztem a Totalcar uj S-mercis videojat, nem semmi :) Aztan visszatertem a valosagba es megcsinaltam a Megane1-en az olajcseret. Pont jokor, tegnap villant fel a szerviz lampa az alacsony szint miatt.

rob, ket kerdesem lenne
- jol ertettem, a rezgyurus tomitesu olajleeresztot csak 30Nm-re eleg meghuzni? Eleg kevesnek erzodott / egesz 'kilog' a csavarfej es latszik a rezgyuru is. Igaz nem ereszt...
- a legszurot mikor kivettem, azt neztem hogy mogotte a muanyag haz kicsit mintha olajos lenne: link Ez mitol lehet / mennyire problemas?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#82090) harry


harry
veterán

Meg egy kerdes: Megane3-nal beszeltuk, hogy a 'legmegbizhatobb' motor a jo oreg szivo 1.6 (K4M + 6-os valto).
Hogyan folytatodna a sor? 1.4TCe (H4Jt vagy H4J)? Esetleg 2.0 motorbol a szivo (M4R) vagy a TCe (F4RT)?

Illetve ha mar itt vagyunk, Megane4-nel 1.6SCe vagy 1.3 TCe160 (H5Ht)?
Esetleg kizaro ok barmelyiknel van?
(Wiki-rol neztem a motorokat, nem tudom mennyire pontos).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#82091) Gombinyó válasza harry (#82090) üzenetére


Gombinyó
őstag

Megane 4ből egyértelműen az 1.33tce-t választanám, jóval erősebb és kevesebbet is fogyaszt, mint az 1.6 sce. Tartósságra se tűnik eddig rossznak. Meglepően jó az a motor, még a Kadjart is szépen vitte, Meganeban meg egész sportos. Ahhoz képest az 1.6 egy döglött ló.

(#82092) janos1988


janos1988
addikt

Van valami módja annak, hogy lezárjon az központi zár a másolt, de nem nyomó gombos, kulcssal? Mert csak az első ajtót nyitja, zárja (kulcslyukkal). A másik három ajtót és a csomagtartót nem zárja, nyitja. 2002 Megane

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#82093) rob210 válasza harry (#82089) üzenetére


rob210
Topikgazda

30Nm jól értelmezted.
Fojtószelep is így néz ki ne aggódj.
El van tömődve az olajcsapdád, ki kéne pucolni.
A szívósor alatt található alumínium fedelet ami olyan hülye alakú.

Renault power

(#82094) rob210 válasza janos1988 (#82092) üzenetére


rob210
Topikgazda

a tollat át kell rakni a régi kulcsházba ;)

Renault power

(#82095) harry válasza rob210 (#82093) üzenetére


harry
veterán

Koszi! Marmint az egesz szivosort + pillangoszelepet leszedni, es alatta van? Mint pl. itt a videoban: link A szelep es gyertyak kozott arra a fura alu valamire gondolsz? link

Gombinyó: koszi, foleg M3-t nezek, es ott is inkabb a megbizhatosag a fontos, csak gondoltam ranezek milyenek az izmosabbak. Ugy latom 2.0-bol is van par 179, 190LE verzio, de foleg a 220as: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#82096) rob210 válasza harry (#82095) üzenetére


rob210
Topikgazda

Renault power

(#82097) harry válasza rob210 (#82096) üzenetére


harry
veterán

Ja hogy az az egesz. Gondolom kene hozza akkor uj tomites (szivosorra + szelepre), fojtoszelep tisztito spray, es ha jol lattam e-torx csavar rogziti az egeszet.

Mennyire gond ha ezt hagyom igy? Mondjuk akar csak ~augusztusig (4-5k km)? Emiatt lehet magasabb olajfogyasztas? Mas hibat okozhat?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#82098) mdav88 válasza rob210 (#82081) üzenetére


mdav88
senior tag

Hát, a helyzet az, hogy a relé jó, a vezérlőből megkapja a jelet és át is kell kapcsoljon. Viszont a PPM2es barna csati(azt hiszem) 5. pinje vezérelné a pumpát, viszont azzal nem sikerült eredményt elérnem.

Ha ezt a kábelt megkínálom az akku pozitív sarujáról, akkor a pumpa dolgozik. Vagyis 12 voltot kéne ide kapcsolnia, de ezt nem teszi meg. Nyomozok tovább, mert ez nagyon rejtélyes számomra :)

(#82099) mdav88 válasza mdav88 (#82098) üzenetére


mdav88
senior tag

Beléptem a királyok csarnokába! :D
A 2. tábla volt a tesztalany, és feltűnt hogy a ppm csati lábazata elég korrodált, kiszedtem, takarít, visszaforraszt és láss csodát az autó megy.

1-es és 3as tábla továbbra sem, ott nem kapcsol kraftot pumpára, és biztos hogy a táblák lelki sérültek, de sajnos az elektronikai ismereteim korlátozottak, így csak a józan paraszti észre hagyatkozva tudok tovább kutatni.

Köszi a segítséget, volt benne hasznos ötlet ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.