Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82451) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szevasztok!
Az érdekelne, hogy első autónak páran ajánlották az első gen-es Renault Megane-t. 300-350k-ból szeretnék venni, mivel ezen felül az átiratás+biztosítás extra 150k környéke lesz. Fontos az olcsó fenntarthatóság, extra, ha van értékelhető utasvédelem. Lehetőség szerint a nagyobb benzinmotorosokat keresném(kérdés, hogy ezek mennyire kajálnak), de alapvetően az állapot a legfontosabb(rozsamentes, jó motoros). :R Tényleg jó autó? Pár helyen olvastam, hogy szervizigényes, gyakran meghibásodik.

[ Szerkesztve ]

(#82452) #89309696 válasza IMIIKE1998 (#82451) üzenetére


#89309696
törölt tag

Csak a facelift utánit szabad. Ez az ársáv a közepe, már kapni érte jót, de meg kell nézni. Olcsón fenntartható, 300-ért nemhogy értékelhető, hanem konkrétan a legjobb utasvédelmet kapod ennyi pénzért, nem zabál sokat. Nagyobb benzinmotor alatt mit értesz? Az 1.6-os egy fasza megölhetetlen konstrukció amúgy, ha elegendő a teljesítménye. Nekem az is kevés lenne. 1.4-et semmiképp, ha menni is akarsz.
A hátsó híd torziós rugói ami nagyobb tétel (~100k), ha tönkremegy, a többi az apróság, igaz azért az van bőven, de nem szoktak egymás után mind megjelenni és nem drága javítani.
Én bokrokon, szántáson mentem vele át, földúton hatvannal, nem volt az sajnálva, padlógáz hatezerig rendszeresen mert haladni is kéne, még mindig megelégedéssel használja a következő tulaja, semmit nem kellett javítania rajta pedig lassan másfél éve eladtam, nálam három évig volt. Szóval ja, jó konstrukció, igaz én egy kifejezetten jó állapotút vettem meg 450-ért.
Ha lett volna belőle 2 literes automata kombi akkor még mindig nem adtam volna el.

[ Szerkesztve ]

(#82453) IMIIKE1998 válasza #89309696 (#82452) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Az 1.6 szerintem elég lenne nekem, első autóhoz mérten. Csak kérdés, hogy mennyire eszik sokat városban, ha nyomják neki. Ha találok szebb Megane-t , akkor elmegyek max. 400k-ig.

(#82454) #89309696 válasza IMIIKE1998 (#82453) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nekem 6.7 volt az átlag, 5.8 a legkisebb amit ki tudtam hozni nyugodt haladással, bár nem volt türelmem sokáig hozzá, biztosan lejjebb lehet vinni még fél litert. Ez az országutas + településen áthaladás.
Városit egyszer mértem az 9-9.5 liter. De nekem 1.4 volt sajnos, kényszerből.
Mindegyik benzines ennyit fog enni városban, szóval ebből a szempontból ez adott.

[ Szerkesztve ]

(#82455) lsebestyen válasza IMIIKE1998 (#82453) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mennyit mennél vele évente, hogy ennyire számít a fogyasztás? Régi autónál amúgy az első években nem a fogyasztásra fog elmenni a sok lóvé, hanem a kihulló csontvázakra.

(#82456) Somatom


Somatom
veterán

Apropó, fogyasztás. Legutóbb úgy alakult, hogy éjszaka jöttem ki melózni. Gondoltam, akkor legyen spórolós, ráálltam 120 -ra. De, sehogy sem akart 6,5 alá menni. Morci lettem, Braunau és München között, a leguncsibb szakaszon megtoltam neki 150 -nel. A müncheni ringen kezdett sűrűsödni a forgalom, visszaálltam 120 -ra és legnagyobb meglepetésemre símán 6 alá ment a fogyasztás. Van ennek vmi technikai magyarázata? Hazafelé Münchenig odapörkölök neki, aztán visszaveszem. Kíváncsi leszek, hogy hazáig milyen fogyasztást produkál.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82457) lsebestyen válasza Somatom (#82456) üzenetére


lsebestyen
addikt

Domborzat, szél.

(#82458) polonic válasza Somatom (#82456) üzenetére


polonic
félisten

Lehet, hogy regenerálás is volt abban a szakaszban.

(#82459) Somatom válasza lsebestyen (#82457) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyeneket képes vagyok kiszűrni. A szelet figyelem a fákon, meg egyéb tárgyakon, a navim pedig mutatja a magasságot.

Polonic:
Ilyesmire tippelek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82460) #89309696 válasza Somatom (#82456) üzenetére


#89309696
törölt tag

Mérési jellegzetességre is gondolnék, nem tudjuk a gyártó milyen módszerrel számoltatja a fogyasztást.

(#82461) MM válasza Somatom (#82459) üzenetére


MM
őstag

A müncheni ringen kezdett sűrűsödni a forgalom, visszaálltam 120 -ra és legnagyobb meglepetésemre símán 6 alá ment a fogyasztás.

Ez alapján a szélárnyék is bejátszott. Sűrű forgalomban azonos sebességnél kisebb a fogyasztás, mint ha egyedül mész.

(#82462) Somatom válasza #89309696 (#82460) üzenetére


Somatom
veterán

Van egy átlag, meg van egy pillanatnyi. Tök mindegy, hogy mi alapján számol, mert ugyanazon az autón, ugyanazokat az eredményeket hasonlítom össze. Az út is ugyanaz és ismert, mivel hat éve havonta megteszem oda, vissza.

MM:
Nem a ringre alapoztam a 6 alatti fogyasztást, hanem a München - Jettingen közötti, 80Km -es szakaszra. Ott nem nagyon volt szélárnyék, meg amúgy is nagy követési távolságot szoktam hagyni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82463) #89309696 válasza Somatom (#82462) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja, hogy máskor kevesebb szokott lenni, csak most nőtt meg. Akkor én is regenerálásra tippelnék. Kár, hogy az autó nem közli, a traktorok szokták mutatni pont azért, hogy ne állítsuk le amíg csinálja. Ki is bírnak 10x annyit, mint egy autóé.

(#82464) forceberg válasza Somatom (#82462) üzenetére


forceberg
veterán

Én minden tankolásnál kiszámolom, mert a pisztoly alapján fizetek úgyis. Kb. negyed tankról szoktam első kattanásig tölteni. Eddig nekem az jött ki, hogy a fedélzeti nem mindig ugyanannyit téved. A regenerálás alkalmanként max. 10 perc és olyan sokkal nem eszik többet a kocsi akkor. 10 percen át +1-1,5l fogyasztás az egy tankra vetítve lófax!
A legutóbbi átlagot eddig se mertem írni, mert kiröhögnek, hogy a másfél tonnás autó 4,6l alatt fogyasztott az Aldi-OMV gázolajból. :D 4 év alatt ez most jött össze előszört, hogy a fogyasztásnak álltak a csillagok. Jó időben máskor is meg szokott állni olyan 4,8-4,9 körül, de most valahogy még lejjebb ment.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#82466) rob210 válasza forceberg (#82464) üzenetére


rob210
Topikgazda

1.5 dci és 2.0 dci sose lesz összehasonlítható, azonos karosszériában sem.
:N

Renault power

(#82467) forceberg válasza rob210 (#82466) üzenetére


forceberg
veterán

Nem is írtam, hogy ennyit fog fogyasztani, cserébe az 1,5-ös nem is megy úgy, de a regenerálási ciklus azonos évjáratnál hasonló. Ha jól emlékszem, neki is EURO5-ös van, talán '13-as?

Az előző hsz valahogy duplázott... az egyik törölhető.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#82468) Somatom válasza forceberg (#82464) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem tudok így matekozni, mert közben is "kell" tankolnom, hogy elhasználjam a cégtől utazási hozzájárulásként kapott tankolókártyát, ami csak németországi Shelleken érvényes.
Amúgy GPS szerinti 130 -ig baráti szokott lenni a szürcsi, onnantól viszont a magas bódé megbosszulja magát.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82469) tiop


tiop
tag

Üdv mindenkinek.
Valami borzasztó traktor hangja lett a gépnek(2002.megane classic 1.6,16v).Aláfeküdtem de nem tudtam pontosan behatárolni honnan jön a hang csak annyira hogy valahonnan a leömlő és flexicső környékéről jön.Főleg akkor hallani amikor egy kicsit odalép neki a ember,egyenletes haladásnál alig hallható.Megbízható kipupogószerelőt tudnátok ajánlani? XVI.ker és környyéke Fót és környéke,Kistarcsa ,Kerepes.köszi.

(#82470) lsebestyen válasza tiop (#82469) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hali, Janó dob a 16. kerületben, vagy Proex a 17. kerület Bujákhida utcában.

(#82471) mycso válasza Somatom (#82459) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A regenerálásnak, főleg hosszabb út alatt nem kellene számítania, viszonylag rövid ideig tart és nem olyan vészes a többlet fogyi.

Nekem a legjobb, amióta nálam volt, 5.6l/100 Miskolc-Zakopane-Miskolc, csak főút, viszonylag nyugisan.
5,8l/100, Miskolc-Burgasz-Miskolc, nagyrészt főút, haladósan.
Illetve volt még egy hosszabb út, tempósan vezetve, Miskolc-Vodice-Miskolc, csak pálya, 6.4l/100.
Ezek mind 18-as kerékkel.

Mostanában volt pár haladós Miskolc-Bp-Miskolc, meg debreceni utam is, 20-as kerékkel, simán 7l/100 körüli átlaggal.

A nagyátlagom meg ezt tudja: [link]

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#82472) #89309696 válasza tiop (#82469) üzenetére


#89309696
törölt tag

Akkor szinte tuti, hogy flexicső, mert annak szokása kiszakadni és ilyen hangot adni.

(#82473) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

2005-ös Scenic, pár hete vettem, nekem tök új minden. Két kártyát kaptam hozzá, az egyik rendben működik. A másik nyitja, zárja az ajtót, minden gomb működik, de ha berakom a nyílásba, akkor nem ismeri fel, ugyanúgy kéri a kártyát. Elemcsere volt, de ugyanezt produkálja. Mi lehet az oka, mit lehet tenni? Hova érdemes vinni?
Köszi előre is! :R

(#82474) prandris válasza fausto (#82473) üzenetére


prandris
tag

Nekem amikor a pótkulcsot nem olvasta a kocsi szét kellett szednem a tokot (tördelni lehet csak mert a gyári az ragasztott) és a benne lévő talán három lábú antenna tekercs (nem tudom a szép nevét) egyik lába engedett el. Megforrasztottam és kínából rendeltem összepattintható tokot. Ha esetleg neked is ez a baj akkor kb 100 Ft és egy kis türelem :) Megane 2004

(#82475) fausto válasza prandris (#82474) üzenetére


fausto
addikt

Köszi szépen! Kicsit tartok tőle, hogy ha szétszedem és mégsem tudom megcsinálni, akkor mit tudok csinálni vele? Fog még úgy bárki foglalkozni vele?

(#82476) mycso válasza fausto (#82475) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Annó nekem is volt ilyen problémám (sőt megkockáztatom, ezeknél aza utóknál előbb-utóbb mindenkinél előjön).

A gyári házat szétlehet szépen is szedni, utána ragasztással lehet összerakni.

Valahol otthon van fényképem, hogy mi adja meg magát, mit kell visszafoeórrasztani.
Este, ha hazaérek megpróbálom nem el felejteni és belinkelem.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#82477) fausto válasza mycso (#82476) üzenetére


fausto
addikt

Szuper, köszi előre is! :R

(#82478) rob210 válasza prandris (#82474) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem kell tördelni meledítve szétjön.
Azaz pengét vagy sniccert megmelegítesz és a ragasztásnál végighúzod. Vagy pákával is szét lehet melegíteni.

Renault power

(#82479) Saskakas18 válasza Saskakas18 (#82419) üzenetére


Saskakas18
tag

Valaki? :)

A tökéletes becsületes üzletelés a mérvadó!

(#82480) tiop válasza #89309696 (#82472) üzenetére


tiop
tag

Sajnos nincs aknám és senkinek sincs a ismerősök között,pedig kicserélném de megemelve aláfekve nem tudtam rájönni honnan jön a hang.Mennyibe fáj egy csere?

(#82481) Mezga Aladár válasza tiop (#82480) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nekem amikor szétesett akkor szinte az egész kipufogó rendszert cserélni kellett.
(2002.megane classic 1.4,16v)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#82482) mycso válasza fausto (#82477) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Szétszedni a kártyát éles (új) PVC vágó késsel tudod. sok türelemmel.
A nyák közel van a kártya széléhez, ezért kell óvatosan, nehogy belevágj a nyákba:

És a kép közepén lévő fekete "kör" alkatrész lábának forrasztásai szoktak elengedni.


Nálam 2 láb is megadta magát, látszik is a képen a "szép" forrasztásom :DDD (de utána működött)

Utána meg simán összeragasztottam a régi házat:
(fentről: ragasztott régi ház, új kínai és új gyári ház)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#82483) fausto válasza mycso (#82482) üzenetére


fausto
addikt

Köszi szépen :R

[ Szerkesztve ]

(#82484) tiop válasza Mezga Aladár (#82481) üzenetére


tiop
tag

A kipufogó többi részét végignéztem sehol nem találtam semmi hibát,nem gondolom hogy cserélni kellene.

(#82485) johnny_b


johnny_b
csendes tag

'99 1.4 E7J Kangooból szeretném kiszedni az injektorokat és elvinni tisztításra. Van valami, amire figyelni kell kiszedéskor és visszarakáskor?
Szeretném kicserélni az üzemanyagszűrőt. Tényleg kell hozzá célszerszám (Mot. 1265) vagy megoldható egyszerűbben is?
Milyen márkájú ablakmosó szivattyút (két körös) ajánlanátok hozzá? A régi sajnos megadta magát :(

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#82486) #89309696 válasza tiop (#82480) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ha jól emlékszem hegesztett a rezonátorcső és a bölcsőt is le kell venni, mert nem fér ki tőle.

(#82487) rob210 válasza johnny_b (#82485) üzenetére


rob210
Topikgazda

Rendeld be az új tömítés készletet, mert a régivel ereszteni fog. Illetve fenn áll a lehetősége.
Szűrőt, ha van bármilyen fogód amivel össze tudod nyomni a gyorscsatit, de lehet kézzel is megy , akkor ki tudod cserélni.
Motorból meg szinte mindegy, a márkás is megdöglik a tescos löttyöktől és a gagyi is működik, ha normális a folyadék .

Renault power

(#82488) lsebestyen válasza tiop (#82480) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én a Proexes srácoknál csináltattam a 17. kerületben, szép munkát végeztek. 35k volt amúgy, de nálam középen meg is volt ereszkedve a kipufogó. Kicsit macerás, mert egyben van a katalizátorral, ezért ott vágni kell a csövet, illetve nagyon fent van, közel a tűzfalhoz a flexibilis (de a bölcsőt nem hinném h le kéne hozzá szedni), szóval nem igazán otthon megcsinálós.

(#82489) rob210 válasza lsebestyen (#82488) üzenetére


rob210
Topikgazda

Le kell ;) mármint m1 nél le kell. Ha csak nem tudja fent meghegeszteni körbe a csövet a kocsin.
M2 nél ki lehet forgatni.

Vagy van az egyéni szabadalmam :D

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#82490) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Megane 2 első két ajtó zörögve csukódik , kb az üveg zöröghet van annak valami tartója/merevítője ami kitámasztja esetleg? Hátsok okésak,"nagyautósan" puffannak becsukáskor

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#82491) rob210 válasza Bass (#82490) üzenetére


rob210
Topikgazda

Inkább a méhsejt merevítö lesz az, nem az üveg.

Renault power

(#82492) Bass válasza rob210 (#82491) üzenetére


Bass
addikt

Szia arra a fehér "csőrendszerre" gondolsz? Az szabadulhatott el?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#82493) rob210 válasza Bass (#82492) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem. A műanyag merevítőre ami méhsejt formájú! Az tud rezegni meg elszabadulni.

Renault power

(#82494) johnny_b válasza rob210 (#82487) üzenetére


johnny_b
csendes tag

Az injektoros szaki azt mondta, hogy a tömítéseket is cserélik rajtuk. Cikkszám alapján ezt találtam: [link] Ez megfelelő lehet?
Mit ajánlanál normális ablakmosó folyadéknak? :)

''Don't Think Different, Be Different.'' BeOS forever

(#82495) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Kocsit keresgélek...nézelődök..
De van egy kis problémám.
Anno azért vált be a Clio2, mert kapaszkodjatok meg, de ebben tudtam jól kinyomni a kuplungot. ;]
Abból is a rövid ülőlapos (alacsony felszereltségű), nem a sportos mélyüléses verzió.
Ez van naa, alacsony vagyok 163, rövidek a lábaim. :) Az ülés kb 1-2 kattanással van hátra tolva csak, 3-4 kattanásnál (kb közép) már nem túl kényelmes a pedál kezelés

Van esetleg valahol a neten egy összesítő, bármi hogy milyen hosszú az ülés lap (akár felszereltség változattól függően is)
Vagy a benyomott pedál<->ülés/háttámla közötti távolságról rajzok...főleg új kocsiknál?

Clio 3-4 Megan 3-4 Captur modellek esetén
Vagy esetleg jobban járok automata változatokkal.
EDC-vel kacsingatok pl 130le 1.2 TCE EDC megan 2013-14 körül.
Később LPG-re váltás is felmerülne...szóval fontos lenne a fogyasztás, hogy azért a 6 körüli benzinben meg legyen :D

[ Szerkesztve ]

(#82496) gergo5991 válasza rob210 (#82426) üzenetére


gergo5991
őstag

szia, nem hagyott nyugodni a klima, hiába lemértem homerovel meg minden, de valami nekem nem stimmel. De! ezúttal hoztam 2 videót, minden bekapcsolásnál elkezd sziszegni 5-10 másodpercig utána abbamarad, meg a fekete vastag gumicső eléggé mozog első videón látni.
[link] kiváncsian várom a véleményed erről, aztán ha úgyvan irány a szerelő

(#82497) rob210 válasza johnny_b (#82494) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sheron, turtle, mol, mindegyik normális.

Renault power

(#82498) gabor9991 válasza rob210 (#82497) üzenetére


gabor9991
őstag

Sheron olyan foltot hagyott a motorháztetőn hogy polírral se jött le teljesen...azt inkább ne ajánljuk szerintem.
A sheron nano pedig kifejezetten kerülendő valahol van is erről ilyen autókozmetikás videó a YT-on ahol erről beszélnek.

(#82499) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!

Van egy Dacia Logan 2 (2013)
Szeretnék bele medianav gyári fejegységet, ami támogatja a car playt. Viszont nem igen találni, meg nagyon drága. Valaki vett már ilyet? Érdemes keresgélni? Vagy esetleg kinek milyen fejegysége van?

(#82500) rob210 válasza gabor9991 (#82498) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hm... 4 éve használom, semmi hiba.
:F

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.