Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81151) lsebestyen válasza rob210 (#81150) üzenetére


lsebestyen
addikt

:R Tanulságos, nem kis meló volt akkor. Neked pedig jobbulást!

(#81152) shifty! válasza rob210 (#81150) üzenetére


shifty!
senior tag

Wunderbar, ez a leírás meg az eredeti felállás, hogy a csillivilli szervíz miket nem csinált meg, mehetne egy Totalcar-os cikkbe, nagyobb publicitás elé. Minden elismerésem Robi. :R

Megkaptad a Covid, vagy más nyavalya? :(

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#81153) rob210 válasza shifty! (#81152) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem a pcrem negatív a gyomrom lett tropa.
Lassan javulok, ma már járóképes vagyok.
Eddig nagyon fel se tudtam kelni, de ez más tészta.

A tc meg nekem nem játszik tudod, a publicitásra meg nincs szükségem, így se unatkozom. :C

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#81154) LamerGyuri válasza rob210 (#81153) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Egészséget, és mielőbbi felépülést Mester! :R

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#81155) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni szívósor tömítést az autómba, de nem tudom melyik kellene, ehhez kéne segítség.
Megane 1 ph2 2001 1.4 16v, k4j-750-es motorkód.

Kétfélét találok hozzá, van egy ovális gyűrű alakú, amiből 4 kell ugye és van egy olyan, amin egyben van a 4 cső tömítése...



Ezek a szívósor alsó részéhez volnának, a fenti részhez, nem találtam külön tömítést, gondolom, oda a felső gyűrűhöz hasonló kellene, de csak ez a két féle találat van.
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a fojtószelep házának a két tömítő gyűrűjét azt lehet kapni külön, vagy csak egybe a házzal? Ha külön lehet, akkor milyen néven keressek rá, mert eddig még nem találtam őket... :(

(#81156) atosan válasza rob210 (#81153) üzenetére


atosan
addikt

Jobbulást!

Maine coon

(#81157) rob210 válasza atosan (#81156) üzenetére


rob210
Topikgazda

Köszi srácok igyekszem. :R

Renault power

(#81158) rob210 válasza AthlonXP (#81155) üzenetére


rob210
Topikgazda

A 4db ovális és 1 db tojásalakú kell neked.
A lemezes akkor kell, ha leveszed a motoröntvényről is a szívósor csonkot!
Most már nem kapcsolom vissza a gépet, de holnap kikeresem neked a cikkszámokat.

Renault power

(#81159) Somatom válasza rob210 (#81150) üzenetére


Somatom
veterán

A büdös kurva anyjukat!!!!
Húúűú, de mérges tudok lenni az ilyenekre. Amikor a szervíz után kell dolgozni. Az önindító "felújítójának" meg letolnám a bendixet a torkán.

Neked meg jobbulást!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81160) tusi74 válasza Somatom (#81159) üzenetére


tusi74
őstag

Az önindító felújítóját egy kisváros Facebook csoportjában ajánlgatják, mint kiváló szakember. A "ki tud jó villamossági szerelő kérdésnél XXXX városban" ő az első helyezett. Én is így kerültem hozzá. Meg is lett az eredménye.
Visszaadta úgy a kocsit, hogy a műhelyben pöccre indult. 10-szer is. Erre felbuzdulva elmentem a szomszéd városba tankolni (3 km), és ott maradt a kocsi a benzinkúton a kutas epés megjegyzéseit hallgatva, hgy feltartom a forgalmat, vigyem a kocsit szerelőhöz. Mondtam, onnan jön.

[ Szerkesztve ]

(#81161) Somatom válasza tusi74 (#81160) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is értem. Ahhoz rendes műhely kell, eszterga paddal. Általában a szerelő kiszedi és külön műhelyben csinálják a felújítást. Persze, ha a szerelő nagyot akar keresni, akkor egy szénkefe-cserét még ő is meg tud csinálni. De, attól a kommutátorok még nem lesznek felszabályozva. A bendix perselyeiről nem is beszélve. A simlis megfordítja a bendix érintkező tárcsáját, oszt jóvan.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81162) tusi74 válasza Somatom (#81161) üzenetére


tusi74
őstag

Ja és tette ezt úgy, hogy én új önindítót kértem. Azt mondta nem kell új, mert ő simán felújítja.

(#81163) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Oké, köszönöm, az jó lenne! :R

(#81164) tusi74 válasza AthlonXP (#81163) üzenetére


tusi74
őstag

Ja és az utolsó, aztán befejezem a lelkendezést. Tavaly június óta először elmentem szombaton! tankolni és boltba. Eddig azt mondta az autóvillamosságos, hogy hétvégén csak úgy használjam a kocsit, ha nem kell útközben megállni, boltba tankolni, és minden máshová, csak hétköznap 8-17 óra között menjek (ami egybe esik a munkaidőmmel, igaz itthonról dolgozom a vírus alatt, de mégsem mondhatom egy online értekezlet alatt, bocs, megyek boltba, mert most lehet), mert csak ekkor tud odajönni a helyszínre. Nem volt 200 a pulzusom, hogy mi lesz, ha nem tudok kiállni a kútról, nem azon járt a fejem, hogy mit szól a kutas). Szinte felszabadultam. :D

[ Szerkesztve ]

(#81165) longwild válasza longwild (#81104) üzenetére


longwild
aktív tag

Erre esetleg valaki valami tippet tud adni?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#81166) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam egy 2016/07 Clio 4 Grandtourt. Tegnap elvittem szerelőhöz, hogy dobjuk le az olajat és a szűrőket is cseréljük + nézze át az autót, futóművet. Nagyon pici kopogást lehetett hallani lassú tempónál ha kanyarodtam. Most hívott, hogy jobb oldali lengéscsillapító folyik, de nem emiatt írok.
Féltengely csuklót kellene cserélni, de egyik bolt sem listázza ki ezt az alkatrészt. Ő mondta, hogy vannak olyan autó típusok ahol csak komplett féltengelyt lehet cserélni. Én is beleszaladtam volna ilyenbe? K9K 628 a motorkódom.

(#81167) molnarpeter válasza kisgyerek85 (#81166) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hatgolyo.hu, TeamTWork felújítja a féltengelyt, aztán jóidő.

(#81168) rob210 válasza kisgyerek85 (#81166) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát nem tudom nekem akár 2 percbe is tellett mire megtaláltam. :U
egyébként a hatgolyó valóban jó és megbízható cég, ha Pesti vagy.

Renault power

(#81169) rob210 válasza AthlonXP (#81163) üzenetére


rob210
Topikgazda





A 311esből 1db kell! A másikból 4db itt figyelj nagyon, mert sok hely van ahol egybe van a 4 sok helyen viszont egyesével adják!!!!

Renault power

(#81170) troll81


troll81
addikt

Sziasztok kész lett a twingo. [kép] [kép] [kép] [kép]

(#81171) AthlonXP válasza rob210 (#81169) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#81172) kisgyerek85 válasza rob210 (#81168) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Hol keresgéltél?
Vidéki vagyok (Romhány) Budakalászon dolgozom. Jó lenne Pest, de északi része inkább, főleg ha nem lehet megvárni.
Meteor autósboltot (Balassagyarmat) kérdeztem, ők tudnak csuklót rendelni (38e Ft külső). Most ebben az állapotban elhozom az autót, még megbeszélem a szerelővel a dolgokat, aztán majd lesz valahogy.

(#81173) rob210 válasza kisgyerek85 (#81172) üzenetére


rob210
Topikgazda

(#81174) kisgyerek85 válasza kisgyerek85 (#81172) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Megjártam a szerelőt, hát majdnem dobtam egy hátast az alkatrész áraktól. Úgy voltam vele, hogy nem rendelem meg, mert más szerelőnél volt már gond belőle (üzemanyagszűrő mérete nem egyezett). Mutatta a szállítólevelet, láng autó. ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W30 5L 16e FT :Y , filterabc-től ha megveszem 11200. Minden szűrő ilyen 6-9e Ft közötti, mahle. Szóval az alkatrész 45e.
Megbeszéltem vele a lengéscsillapítókat (zsu-nál a meyle, monroe 15-16e/db, melyiket érdemes?) lángba valami gyengébb minőség 20e. Plusz amit linkeltél rob a féltengelycsukló készletet is én fogom megvenni.
Én legszívesebben hozzád vinném az autót, csak az hátráltat, hogy elvinni a kocsit majd újra elmenni érte már nem olyan buli. Tudom van aki még messzebbről is jár hozzád (naprakészen olvasom a topicot), de ezzel a gondolattal még nem barátkoztam meg.

(#81175) molnarpeter válasza kisgyerek85 (#81174) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyik szervizbe jársz?
Bgy-n még ott az Unix és a Bárdi is, vagy Becskén is van egy manus, akinél kapsz olcsóbban Unix cuccot, ha nincs kedvezményed.
Tereskén ismerem a szerelőket, náluk kb 40% kedvezmény rémlik az anyagból (szintén Unix). Mondjuk inkább a német vonalat szeretik :)

[ Szerkesztve ]

(#81176) rob210 válasza kisgyerek85 (#81174) üzenetére


rob210
Topikgazda

Meyle kyb a monroe hulladékot gyárt az utóbbi időben.
:O

Renault power

(#81177) kisgyerek85 válasza molnarpeter (#81175) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Szia! Berkenyère járok jelenleg.
Règen èn is Tereskère hordtam a Gyurihoz.
Rob, akkor mi az ajánlott márka? Sachs?

(#81178) lsebestyen válasza kisgyerek85 (#81177) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szerintem egy vesszőt kihagyott Robi a kyb után. :))

(#81179) rob210 válasza kisgyerek85 (#81177) üzenetére


rob210
Topikgazda

igen lemaradt a vessző :R

Renault power

(#81180) kisgyerek85 válasza rob210 (#81179) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Utolsó kérdés, japanparts? Elég jó árban van Zsu-nál.

Ő lenne az autó. Bő 1 hónapja írtam ide, leírtam a Carnext-es csalódottságomat. Aztán egy munka alkalmával Tatabányán jártam, ahol volt egy kiszemelt példány. El is mentünk megnézni. Kívülről sehol semmi, tényleg patika. Beindítás után szépen járt a motor, kereskedő nem tudta, hogy megyek. Hétvégén szintén Tatabányán jártunk, így az egész család szemrevételezte és meg is történt a foglaló rá. 170e km-rel vettem, flottából jött.

[ Szerkesztve ]

(#81181) rob210 válasza kisgyerek85 (#81180) üzenetére


rob210
Topikgazda

vállalható :R

Renault power

(#81182) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

El lehet mondani egy akkuról hogy k.o, ha délelőtt 11-kor menet után 12.63-ról 12.59-re kb 30mp alatt esik a fesz és most 17.50-kor 12.11v van benne?

(#81183) forceberg válasza t.imi (#81182) üzenetére


forceberg
veterán

A saru le van véve?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#81184) t.imi válasza forceberg (#81183) üzenetére


t.imi
addikt

Nincs.
Másik vasat néztem, abban 26 óra állás után 12.12V
Ez Exide EXEB602 11 hónapos, másik is Exide, csak az prémium és két éves akku. Mondjuk az sem tekeri csapágyasra a motort reggelenként.
Külön történet, 26800-ért vettem, ma 33700. :o

(#81185) forceberg válasza t.imi (#81184) üzenetére


forceberg
veterán

A 12,12V is kevés 1 nap állás után. Az milyen kocsi?

Ez 2014-es M3? Akkor abba szinte biztos, hogy AGM aksi kell, mert nem tölti telire...
Diaggal meg kell nézni, hogy az Energy Smart Management aktív-e?
+ ehhez kapcsolódik, start-stop funkció van?

Ha aktív, akkor a FedComp nem mindig tölti telire az aksit. Feltölti, majd a generátor helyett az aksiról mennek a fogyasztók. Ha merül az aksi, vagy motorfék üzem van, akkor meg elkezdi nyélgázon tölteni. Meríti, majd töltögeti a kocsi az aksit, van, hogy épp úgy áll le, hogy nincs feltöltve. Egy szint alá persze nem engedi, hogy nehogy indítási gond legyen. Az AGM meg sokkal jobban bírja ezt az üzemet, mint a sima. A sima aksikat ez a használat kinyírja!

Diag sw-rel kikapcsolható ez a funkció, akkor jó a kocsiba sima aksi is.
A Lagunámban nemrég kapcsoltam ezt ki, azóta nem merítgeti menet közben az aksit a kocsi.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#81186) t.imi válasza forceberg (#81185) üzenetére


t.imi
addikt

A szóban forgó amiről kérdeztem egy ignis ddis, de rá mértem már rönére is. 2013.07 havi, szerintem utolsó a start stop rendszer előtt.
Majdnem egyforma feszültség értékek.
Nem akartam másik topikba írni, itt bőven van szürkeállomány.

Diag a környéken se :)
Előbb utóbb muszáj lesz egy, már látom. Jól tele vannak pakolva minden földi jóval az újabb autók

(#81187) prandris válasza rob210 (#48202) üzenetére


prandris
tag

Rob! Az M2 esetében is hasonlóan kell hozzáférni a tank szellőzőhöz, ahogy itt írtad? Köszi, és jobbulást!

(#81188) forceberg válasza t.imi (#81186) üzenetére


forceberg
veterán

Meg kellene mérni a kocsi nyugalmi áramfelvételét, hogy mennyivel szívja az aksit, amikor a kocsi be van zárva? 20-30, max. 60mA felett már biztos nem egészséges.
+ feltölteni az aksit, majd állva hagyva megmérni a feszültségét.
Az egyéb tesztelések már nem könnyen kivitelezhetőek.
[Itt leírtam, link]

A 12,12V a Meganeban is kevés, azt jelenti, hogy az aksi, vagy a töltése(pl. a Smart Management miatt) nincs rendben.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#81189) rob210 válasza prandris (#81187) üzenetére


rob210
Topikgazda

nem :N

Renault power

(#81190) rob210 válasza forceberg (#81188) üzenetére


rob210
Topikgazda

az övében szerintem nincs smart management.
A lagesz egy lépcsővel feljebb van.
De megnézem majd nem akarok hülyeséget beszélni.
Viszont van benne egy relé ami tud komolyabb nyugalmi fogyasztást okozni. 100-200mA között.

Renault power

(#81191) forceberg válasza rob210 (#81190) üzenetére


forceberg
veterán

A 100-200mA az már leszívja, de 100mA egy jó aksi és jó töltés esetén több hét, mire leszívja. Csakhát pl. télen nem mindegy, hogy 90-100 vagy 50-60%-os aksi áll neki az indítózásnak.

Szerintem ez a kibocsátás normák miatt is van.
A kibocsátás méréseket hidd el, hogy fullra feltöltött aksival kezdték. Azaz a tesztkör alatt az aksit nem kellett a kocsinak töltenie és amennyire lehet, a generátor helyett is az aksiról mentek a fogyasztók. 1-2g CO2-t lehet, hogy elcsaltak ezzel :D
Ezt a beépített voltmérőm meg is erősítette.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#81192) t.imi válasza forceberg (#81188) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi a liket! :R

Áramfejvételt úgy tudnék mérni - amennyire nem értek hozzá - hogy egyik akkusaru le, közé digi méter és úgy zárás után figyelni.

Napi használatban van az autó, 40-40 km. Kb 5 km lámpa nélkül, utána 35 világítással. Ennyi idő alatt azért rendbe kéne hogy tegye a feszültség értékeket, mégha 100-200mA elcsúszna, nem? Pl 6.30-7.00 között jár a motor, 8 óra pihi, 30 perc üzem utána ~14 óra pihenés. Egy töltést mérek holnap, azt nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#81193) Cane


Cane
őstag

Sziasztok!

Tegnap bele akartam tenni a pótüléseket (kampós) az Espace 4-be azonban azt tapasztaltam, hogy az öv mindkét ülésnél befeszült, nem lehetett kihúzni. Volt az ülés aljában egy ővvisszatekerő "guriga" erre tekeredett az öv, mintha az akadt volna. Van valami trükk hogy ismét jó legyen. Az állásban (kb fél éve nem használtam őket) történik ilyen?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#81194) forceberg válasza t.imi (#81192) üzenetére


forceberg
veterán

Mérés közben ne szakadjon meg az áramkör, úgy mérd meg!
Ha csak simán saru levesz, műszer rá, akkor a műszer is elfüstölhet.
Egy pár A-es rúgás olyankor van.
Autó leállít, bezár, de géptető nyitva hagyva.
Vársz egy negyed órát, hogy tuti minden kapcsoljon le.
Sarut meglazítod, de nem veszed le. Műszer egyik kanócát rá a kábel sarura, a másikat a kábelsaru alatt az aksi kivezetésére. Saru így leemel. Mikor leemeled a sarut, az áram a műszeren fog folyni.
Először nagy áramhatárra állított műszerrel csinálod, ha nem túl nagy az áram, akkor utána új mérés kisebb méréshatárra állítva a műszer.
Csak saját felelősségre! Zárlatot ne csinálj közben :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#81195) Somatom válasza kisgyerek85 (#81166) üzenetére


Somatom
veterán

Több féltengelyt is csináltattam már és az a tapasztalatom, hogy ilyet legfeljebb eladásra érdemes. A módszer az, hogy felmarják a lyukakat és nagyobb golyót tesznek bele. A bibi az, hogy a hornyok gyárilag felületileg edzettek. Vagyis, a féltengely rugalmas, de a hornyok felülete üveg kemény a kopásállóság miatt. Ezt a felületi edzést nem tudják reprodukálni a felújításnál. Egy gyári féltengely elmegy 100 -ezer fölött, míg a felújítottak nálam olyan 25 ezer után megint kopogni kezdtek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81196) t.imi válasza forceberg (#81194) üzenetére


t.imi
addikt

Vödör víz alap, az jó zárlat ellen, arra emlékszem :DDD
Gyári riasztó van, nem fog zárni a központi, ha bármi nyitva van. Egy csippenéssel jelzi, hogy ajtó nyitva maradt. A bal egy ajtózár sem zár mindig a hidegen, akkor is jelez.
Másik autón megoldható amit írsz.
Vagy kivezetékezni nyitott állapotban, aztán amit írtál. Krokodil csipeszes mérővezeték sem ártana, a sima tű végűvel ezt nehéz előadni.

(#81197) rob210 válasza Somatom (#81195) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hatgolyó feledzi ;)
76ezer van a toyotánk féltengelyében amit ők csináltak.

Renault power

(#81198) Somatom válasza rob210 (#81197) üzenetére


Somatom
veterán

Csak, az meg lutri. Ha nem csak a felület, hanem az anyag is átedződik, akkor rideg lesz és törik. Egy edzett felületet eltávolítani, majd újra edzeni, az sohasem lesz olyan, mint amit gyárilag edzenek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#81199) rob210 válasza Somatom (#81198) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ebben igazad van.

Renault power

(#81200) Nordik


Nordik
őstag

Amikor megvettem az autót 3 éve kicsereltettem a kábel átvezető gumi csövet a csomagtartonal majd rá fel évre ugyanúgy kiszakadt az új. Ezek tényleg ennyit bírnak? Vagy mi lehetett a baj?

Gondolkodom, hogy megint kicsereltetem de ha újra kiszakad semmi értelme, inkább hagyom kiszakadva aztán a kábeleket körbe tekerem szövetes szalaggal. Vagy van valami olcsó de hatásos megoldás? :U

M2 Limousine.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.