Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5901) Fireman67 válasza AMD Power (#5900) üzenetére


Fireman67
tag

A Te kedvedért, picit pontosítok:
Dízel motort, azt nem tudnak. :D

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#5902) biker


biker
nagyúr

hmm, újabb érdekes "hiba": felső teli állásnál kipisil kb 1-2 dl gázolajat a tank, aztán abbahagyja. van ott valami túlfolyó, vagy szelep, vagy szimplán a szintérzékelő tömítése szart be, és ki kell cserélni? remélem csak ott, mert ahhoz van szerelő nyílás.
ablakmosó szivattyút vettem újat 3000-ért, régit meg feljavítom kényelmesen, jó lesz tartaléknak :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5903) mycso válasza biker (#5902) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Az a gumis-nyikorgós hang meg van már, hogy mitől van nálad az első futómű felől???
Mert engem egyre jobban zavar az enyém, lehet átnézettetem valakivel a komplett elejét....

Én meg még mindíg a tükörfűtéssel kínlódok...kábelek jók, biztosíték jó, de mégsem fűtődik a tükör.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5904) biker válasza mycso (#5903) üzenetére


biker
nagyúr

nem derült ki, most is átnézték, jó minden. kormányösszekötő nagyon kicsit kotyog, ennyi.
kicsit halkabban nyikorog most, hallani a szalagkábelt amikor átfordul a kormány :)

bal első tükör nekem se fűt, de még nem volt kedvem foglalkozni vele. ki kell mérjem majd, megy e 12V vagy sem

Turbó viszont 90% megy felújításra, amit az eladó áll, mert szabályoz ugyan, de van egy pont a pályáján, ahol akad egy kicsit, mintha addig lenne bekopva a pálya, és ott vagy átugrik, vagy nem. szóval nem jó, de most megmozgatva, kitakarítva akár 115-120-al is mehetek, mielőtt előjön a magas nyomás hiba, jobb lett tehát kicsivel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5905) AMD Power


AMD Power
titán

Ez így árban is nagyon barátságos lenne....

RENAULT THALIA 1.4 Authentique

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5906) rob210 válasza AMD Power (#5905) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez valóban jónak tűnik.

Renault power

(#5907) benvolio


benvolio
őstag

Ma orvosoltam egy nagy meghibásodást. Kipufogó felfüggesztő gumit cseréltem 2db-ot. :DDD /300HUF-ba fájt :DDD /
Üdv!

(#5908) AMD Power válasza rob210 (#5906) üzenetére


AMD Power
titán

Ezekből az 1.4 melyiket érdemes inkább venni , gondolok itt főleg a fogyasztásra és megjátszhatóságra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5909) rob210 válasza AMD Power (#5908) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem minden képpen a 8 szelepest erőltette a szerelő ismerős ahogy azt mondtam már.
De valami van a dologban mert eddig akár hol voltam mindig azt mondták ó ez a 8 szelepes de jó.
Szóval valami lehet benne, hogy a 8 szelepes a jobb:)
Egyenletesebb motorjárása van a 16 szelepesnek talán 2-3 decivel kevesebbet is fogyaszt és egy kicsivel erősebb is.

Viszont sokkal több a hibája is.

Ha felszereltségre gondolsz, hogy melyik a megjátszható akkor azt mondom neked, hogy az amelyikbe beülsz és beleszeretsz.
Hidd el mondhat neked bárki bármit, hogy ez ilyen jó olyan jó.
Ha beülsz és nem érzed magad jól benne akkor tök mindegy milyen jó.

Én a Fabiával jártam így beültem és úgy éreztem egy heringes dobozban ülök ami műanyagból van.
:R

Renault power

(#5910) AMD Power válasza rob210 (#5909) üzenetére


AMD Power
titán

2-3 dl bőven megérne az ,hogy kevesbb baj legyen vele. Meg én főleg 90% városban használnám így nem igazán érdekel ha nem egy villám. Csak persze azért legyen benne annyi ,hogy aránylag jól ,erőlködés nélkül tudja mozgatni a kasztnit. Ez persze főleg a fogyi miatt fontos. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5911) rob210 válasza AMD Power (#5910) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát itt a pénztárca szerelem lesz a döntő:)
Nekem is az volt a döntő, hogy ebbe beleültem és a magaménak éreztem.

Renault power

(#5912) benvolio válasza rob210 (#5909) üzenetére


benvolio
őstag

"Ha beülsz és nem érzed magad jól benne akkor tök mindegy milyen jó."

Na ezzel egyetértek! Ismerős Mercije király, de "fabetétes" a műszerfala! Na én attól hányok! :U

(#5913) AMD Power válasza benvolio (#5912) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ilyen volt tesóm Toledo II-e. Full extra, fekete bőr ,150Le TDI stb.... de egyszerűen nem éreztem azt ,hogy huh de jó , jó lesz majd párszor kölcsönkérni vagy ilyesmi. 1x mentem vele március óta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5914) Fireman67


Fireman67
tag

Nem tudja valaki, hogy milyen generátor ékszíj márkát érdes venni, ami nem visít indításnál, hidegen? Renault Megane Classic - hoz. Azt gondolom, hogy a "ridegség miatt kemény és ezért csúszik meg.

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#5915) Grafiqs válasza Fireman67 (#5914) üzenetére


Grafiqs
őstag

Jó a kérdés, nekem is idôszerû lenne a cseréje, mert hidegen nekem is visít.

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#5916) rob210 válasza Grafiqs (#5915) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én QH-t vettem a bárdinál semmi bajom vele.

Renault power

(#5917) Fireman67 válasza rob210 (#5916) üzenetére


Fireman67
tag

Utána nézek ennek a QH-nak. Ha az is visítani fog, akkor egy generátor ékszíj előmelegítőt fogok beépíteni, mert piszkosul szégyellem, amikor a hófehér "paripám" "nyerít induláskor... :K

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#5918) rob210 válasza Fireman67 (#5917) üzenetére


rob210
Topikgazda

És ha megnézed az ékszíjtárcsa kopottságát?
Nekem a golfon nem az ékszíj hanem az ékszíj tárcsa volt elkopva.
Szvsz érdemes azt is megnézni.

Szíjfeszesség egyébként rendben, 90°-os elforgathatósággal ellenőrizhető. :R

Renault power

(#5919) Fireman67 válasza rob210 (#5918) üzenetére


Fireman67
tag

Az lehet, hogy az új tárcsa óta elkopott, de előtte hibátlan volt, mert az előző kopott ékszíjjal bezzeg nem nyávogott. :(
De persze, meg ér egy misét.... :K

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#5920) rob210 válasza Fireman67 (#5919) üzenetére


rob210
Topikgazda

Quinton Hazell-ként keresd, mert van HQ is és azt nem ismerem!

Nekem szerelő javasolta, azt mondta ez elég erős szövetet tartalmaz nem nyúlik meg mint a dayco, reggelente nekem is nyikkant egyet egyet a régi.
Ezzel nem csinálja. :R

Renault power

(#5921) Fireman67 válasza rob210 (#5920) üzenetére


Fireman67
tag

Ok!
Köszi! :R

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#5922) Agyasima


Agyasima
senior tag

No, hátha tudtok segíteni. Ilyen feliratokat találtam a felnimen. (Semmi másmilyent nem találtam.)
"OU F"
"24 02"
"TS4364"
"5,5x14O"

Ebből sejtésem szerint az utolsó azt jelenti, hogy 5,5 col széles és 14 colos. Az "O" nemtom mi lehet.

A második lehet talán, hogy 2002. 24 hetében gyártották.

A többi mi lehet? Az ún. "ET" számot tartalmazza a maradékból valamelyik?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5923) rob210 válasza Agyasima (#5922) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az ET számnak rajta kéne lenni külön az agynál.

A többi úgy igaz ahogy írtad.
:R

Renault power

(#5924) Agyasima válasza rob210 (#5923) üzenetére


Agyasima
senior tag

Hát gúvasztottam a szemem, ahogy tudtam, de nem láttam ET számot. Se a furattávra vonatkozó számot.(4x100 vagy 4x113, ilyesmi is kellene legyen rajta, nem?) Na majd megnézem még egyszer.

Vagy alternatívaként: nem tudja valaki, hogy 2002-es Thalia esetén mik a felnik hivatalos paraméterei?

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5925) Louies


Louies
tag

nekem a 2001-es Clionál 1,4 16v
- ET38
- 4x100-as
- tehermentesítőgyűrű 60mm

[ Szerkesztve ]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#5926) rob210 válasza Agyasima (#5924) üzenetére


rob210
Topikgazda

parancsolj ennél pontosabbat így hirtelen nem tudok:)

Renault power

(#5927) Agyasima válasza rob210 (#5926) üzenetére


Agyasima
senior tag

WoW, ez ám a táblázat! :) Bár lehetne kicsit részletesebb is! :D Kösz!

Louies: Kösz neked is. :)

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#5928) AMD Power


AMD Power
titán

Renault Latitude lesz a 2011-es Cannes-i Filmfesztivál hivatalos autója :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5929) just


just
aktív tag

Sziasztok!
Volt már dolga valakinek ilyennel, vagy a sima 2 literes benzinmotorossal? Megfordult már a családba 3 Renault is, szóval a márkát nem kell bemutatni :D

Two things what i hate. People that can't count...

(#5930) biker


biker
nagyúr

No, bent van a felujitott turbo a szekerben
Ket csapagya+egyik lapatkerek +az akado allitotarcsa csere
Ugy megy, mint az allat, igaz, mindenki totymorgott elottem, de sikerult parszor megforgatnom, eddig nem jott elo a check injection hiba, 4000-nel sem
Nyomok egy kovergazt, icipici gondolkodas utan elkezd huzni (mint eddig, amire azt hittem, ez jo igy, sajna dci motort csak keveset es regen vezettem, a pdtdi meg ennyit tudott), no, de utana hallom hogy kezd felporogni a turbo, es ekkor mintha hatulrol megtolnak a kocsit, ugy indul, es nem csinal maga utan ninja fustot :)
Csak maradjon is igy
Autopalyan meg nem probaltam, de eddig 3000-nel hibat dobott, most nem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5931) mycso válasza biker (#5930) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Milyen árban volt a turbo felújítás szereléssel????

(majd a közeljövőben nekem is aktuálissá válik... :( )

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5932) biker válasza mycso (#5931) üzenetére


biker
nagyúr

Ha a tank javitast leszamitom, mert folyt, akkor 80e ft , 60 a turbo, 20 a szereles
AH turbo szerelte dunakeszin

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#5933) Fireman67 válasza AMD Power (#5928) üzenetére


Fireman67
tag

"Renault Latitude"
Ez egy gyönyörűség! :C

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#5934) rob210 válasza just (#5929) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kollégámnak ilyen volt, azt mondta soha többet nem ülne bele a fizetnének érte se.
"Állítólag"
A bőr silány minőség és kopik foszlik.
A szilentek különösen még a renaulthoz képest is gyorsan kopnak, valamint eszi a hátsó kerék csapágyakat.
No és elég sok elektromos hibát is dobott neki a szekér.
Szóval ő nagyon nagyot csalódott benne, mert hogy előtte is lagunája volt csak az öreg.
Azt mondta az ezerszer többet ért mint ez.

Renault power

(#5935) just válasza rob210 (#5934) üzenetére


just
aktív tag

Mennyit ment vele évente? Motorral volt gondja?
Én nem használnám csak évi 15-20 ezer km-re.

Two things what i hate. People that can't count...

(#5936) AMD Power válasza rob210 (#5934) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig milyen rohadt szép az az autó. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5937) rob210 válasza just (#5935) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azt hiszem 60.000.km ert ment vele miután teljes mértékben megelégelte a folyamatos szívást.
A turbót azt fel kellett újítani, a motor amúgy jó volt.
Azt hiszem amit linkeltél az is turbós.
Egyébként azt mondta nagyon kényelmes kocsi.

Renault power

(#5938) AMD Power válasza rob210 (#5937) üzenetére


AMD Power
titán

Igen de hiába kényelmes ha sza*! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5939) AMD Power


AMD Power
titán

Thaliára is igaz az mint a Clio II-re ,hogy csak a 2003 utána évjáratokat érdemes venni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5940) Louies válasza AMD Power (#5939) üzenetére


Louies
tag

Miért? Ez igaz a Clio II.re

[ Szerkesztve ]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#5941) just válasza rob210 (#5937) üzenetére


just
aktív tag

Remélem én egy jó példányt fogok kifogni, meg úgy se megyek annyit és több időm lesz odafigyelni az autóra. Eltántoríthatatlan vagyok! :D

Two things what i hate. People that can't count...

(#5942) AMD Power válasza Louies (#5940) üzenetére


AMD Power
titán

Egy renaultclubbos barátom szerelője 16 évig volt a Renault-nál. Szerinte igen.....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5943) rob210 válasza AMD Power (#5942) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez pont így van a meganokkal is meg a minden másik típusú autóval.
Ami utolsó szériának jön ki egy adott típusból, az azért jó mert kinőtte már a gyerekbetegségeit.
Ami elsőnek jön ki az egy rakat hányadék, mert használat "tartós teszt" közben jönnek elő a hibák.
Ien volt a honda accord, toyota avensis, megan 16 szelepes verzió 97-ben ugye, ott a VW GOLF III95-97-ig nem szabad megvenni mert hányadék a kasznija.
De rengeteg típust márkát lehetne felsorolni.

A széri vagy típús első darabjai közül nem szabad vásárolni ez a véleményem.

Renault power

(#5944) AMD Power válasza rob210 (#5943) üzenetére


AMD Power
titán

Értelek....

1.4 60lovas Thália városban 9l.... az meleg nem? :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5945) rob210 válasza AMD Power (#5944) üzenetére


rob210
Topikgazda

ez sajnos teljesen átlagos.
vegyél lupot:)

Renault power

(#5946) rob210 válasza AMD Power (#5944) üzenetére


rob210
Topikgazda

esetleg ilyenben kéne gondolkoznod ezeknek kicsi a fogyasztása városban viszont pályára ne menj velük:)

Renault power

(#5947) AMD Power válasza rob210 (#5945) üzenetére


AMD Power
titán

Inkább akkor nem veszek semmit! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5948) mycso válasza AMD Power (#5947) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát mivel látom nálad hatalmas mértékben a fogyasztás dominál, akkor vagy diesel vagy benzin-gáz üzeműt vegyél, ez ilyen egyszerű... :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5949) AMD Power válasza mycso (#5948) üzenetére


AMD Power
titán

Fitz kolléga (renaultclub) mesélte nekem mikor jött hozzám ,hogy neki a 1.4 8v Megane bever télen 9l-e. Az 1.6 16v mennyivel enne többet? 1l kb?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5950) mycso válasza AMD Power (#5949) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát eléggé használat függő....faterom az 16. 16v megane-t rövid városi távon használja minden nap, illetve eléggé "dinamikusan" vezet...olyan 9-10 körül van ilyenkor télen, jobb időben/nyáron olyan 1-1.5 literrel kevesebb. (valószínűleg ebből még faragható lenne akár 1l is, csak oda kell figyelni)
Viszont városon kívül normális tempóban 6l körül is autózható.

Egyébként múltkor írtam, hogy nem olyan szörnyűek ezek a 9-10 literek az 1.4-1.6 benzinesektől....nekem az 1.5dci vagy egy másfél hónapja amikor azok a -10 körüli hőmérsékletek voltak ez is beszippantotta a 7-et...(vegyes használat mellett).

Egyébként ha én most vennék autót, akkor nem biztos, hogy a diesel mellett döntenék....vagy valami nagyobb köbcentis benzin-gáz vagy valami turbo-benzin-gáz üzemű lenne a befutó.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.