Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) rob210 válasza mycso (#6049) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tudod mit a próba képen írtam nekik hát ha kapok időpontot:)
Majd referálok milyen volt, már ha bejutok.

Renault power

(#6052) AMD Power válasza rob210 (#6051) üzenetére


AMD Power
titán

Ok! ;)

Visszatér a Renault 5 :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6053) AMD Power


AMD Power
titán

Szerintetek Thaliaban melyik verziót érdemes megvenni inkább?

1.4 8v (75) vagy a 1.4 16v (98).

Gondolok itt főleg a megbízhatóságra és a fogyasztásra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6054) rob210 válasza AMD Power (#6053) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ezt már kérdezted.
:P

Renault power

(#6055) AMD Power válasza rob210 (#6054) üzenetére


AMD Power
titán

Sorry... azt hittem ,hogy azt a kérdést nem itt hanem a Renaultclub fórumán tettem fel. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6056) Füge007 válasza AMD Power (#6053) üzenetére


Füge007
senior tag

A másodikat, nem kell félni a 16 szelepes rendszertől, nem nagyobb a meghibásodási rátája mint a 8 szelepesnek. A plusz lóerők meg nem okoznak többletfogyasztást, viszont dinamikusabb az autó, ami sok esetben nagyon jó dolog. A közlekedés legveszélyesebb része az előzés, nem mind1 meddig vag a másik sávban. A 120 Le Clióm kevesebbet eszik mint a haver 65 Le változata, hihetetlen de igaz, a dinamikája meg ég és föld.

Remélem lassan kiderül mi lesz vele, vagy rendberakatom a motort, vagy kap egy másikat, egyenlőre szerelőnél van és előkészítik az árajánlatot.

Füge

(#6057) AMD Power válasza Füge007 (#6056) üzenetére


AMD Power
titán

Értelek... Árban sincs köztük nagy differencia.... Kb 100e Ft. De mondjuk a 98Le 80%-ban már van manuális klíma.

Mi a baj a gépeddel? :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6058) mycso válasza Füge007 (#6056) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Neked egy dci cliód van "okosítva" ugye??? Egy viszonylag sokat futott dci motort érdemes piszkálni???

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6059) Füge007 válasza AMD Power (#6057) üzenetére


Füge007
senior tag

Motorhibás lett, kopogó hang a motorból. Most egy renaultos szakinál van, szédszedték darabokra. A héten derül ki, motorfelújítás, vagy kap egy másik motort. Az olcsóbb megoldás fog játszani. Most benzines verdával járok, elszoktam már a sok váltástól, na meg a 8 literes fogysztástól :) .

Füge

(#6060) Füge007 válasza mycso (#6058) üzenetére


Füge007
senior tag

Egy 101 Le motor van felhúzva 120 Le-re. Nem chiptuning, hanem a gyári SW-t cserélték, egy szintén gyárira, amivel elértük ezt a teljesítményt. Ha szeretnéd, hog még fürgébb legyen és megéri neked a ráfordítás akkor igen. Az én autómat sokan kipróbálták, és mindenki beleszerelmesedett. Bitang módon megy, ja és 4,5-6 literes fogysztás melett.

Füge

(#6061) AMD Power válasza Füge007 (#6059) üzenetére


AMD Power
titán

Mit használsz most helyette?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6062) Füge007 válasza AMD Power (#6061) üzenetére


Füge007
senior tag

Fiat Punto 1.6 benzines.

Füge

(#6063) rob210 válasza Füge007 (#6062) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem volt szar a kemény Fiatba átszállni a kényelmes Renault után?
:F

Renault power

(#6064) Füge007 válasza rob210 (#6063) üzenetére


Füge007
senior tag

Más, az biztos, főleg, hogy az enyémbe gyárilag sport ülések vannak. De engem nem zavar, mivel fiatom is volt már, így tudtam kb. milyen lesz :D Megmondom őszintén a következő átülést várom már nagyon a Clió utótdja egy A4 dizel lesz.

Füge

(#6065) rob210 válasza Füge007 (#6064) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azt én is várnám, de csak benzinesből:)

Renault power

(#6066) rob210


rob210
Topikgazda

Más.

Rámentem erre a tavaszi bevizsgálás akcióra.
Az ügyfélszolgálat megadta az akcióban résztvevő kereskedések listáját.
Eddig 3-at hívtam fel.
Mindegyik közölte tudnak róla, hogy lesz ilyen, de még nem kapták meg a szórólapokat és prospektusokat amik alapján végzik, majd, így érdeklődjek a jövő héten.
Jelenleg 11.000.- egy bevizsgálás.

Renault power

(#6067) Füge007 válasza rob210 (#6065) üzenetére


Füge007
senior tag

Sokat megyek, nekem kifizetődő a dizel, nem beszélve az üzemanyag elszámolás is jobban megoldható gázolajnál. Valószínűleg németországban veszem meg az új verdám, mert kinn jobbak az árak, és hagyom is német rendszámmal.

Füge

(#6068) rob210


rob210
Topikgazda

Na gyerekek megkaptam a 4.-ik helyen az időpontot holnap 10:30-ra megyek a düdüvel a szervízbe.
Kíváncsi vagyok mit fognak mondani a kicsi kocsiról.
:F

Renault power

(#6069) Louies válasza Füge007 (#6067) üzenetére


Louies
tag

A német rendszámért nem büntetnek? Erre a témára kíváncsi lennék.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#6070) AMD Power válasza rob210 (#6068) üzenetére


AMD Power
titán

Nafy show lesz az biztos... 11-e Ft lett a 2 ezerből?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6071) rob210 válasza AMD Power (#6070) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nem nem.
Csak amíg nem kapják meg a prospektusokat az akcióról, addig 11.000.- a hivatalos bevizsgálási díj.

Remélem ott lehet lenni, hogy megnézzem mit is csinálnak.
Mert ha nem akkor lehet nem is gurítom be a kocsit.
Úgy hogy nem látom mit kúrnak el rajta úgy nem hagyom, bele tetvészkedni őket.
:C

Renault power

(#6072) AMD Power válasza rob210 (#6071) üzenetére


AMD Power
titán

Nah azért... nem mind1.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6073) Füge007 válasza Louies (#6069) üzenetére


Füge007
senior tag

1. Az egyik, hogy az autó tulajdonosa német bejelentett lakcímmel, érvényes tartózkodási engedéllyel, vagy munkavállalási engedéllyel rendelkezik, ez esetben akár magyar magánszemély tulajdonában lévő gépkocsi rendszáma is lehet német. Az egyetlen hátránya az, hogy magánszemélyként nem igényelhetik vissza az autó általános forgalmi adóját, nem úgy, mint a céges autó esetében. Ha viszont hosszabb ideig tartózkodik bármely EU állampolgárságú magánszemély Magyarországon, az sem használhatja saját külföldi rendszámtáblájú autóját.

Ide tartozik az is, ha egy német vállalatban van valamilyen tulajdonosi, vagy tagsági jogokkal rendelkezik valamely német gazdasági társaságnak.

2. A másik legális útja a német rendszám használatának, ha Németországból bármely új autót tartós bérletbe vesznek, ami min. 2 év.

Bármely említett feltétel teljesülése mellett, egy Németországban forgalomba helyezett, új vagy használt autó vásárlásakor bárhol az Európai Unió határain belül és azon kívül német forgalmi rendszámú gépjárművet szabadon használhat.

Ezeken kívül létezik még egy harmadik módja a német rendszám törvényes használatának, ha egy német rokon meghatalmazást ad az ott forgalomba helyezett gépkocsijának a magyarországi használatára.

Füge

(#6074) AMD Power


AMD Power
titán

Ehhez mit szóltok...?

Sportkocsimárkát alapít a Renault

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6075) AMD Power


AMD Power
titán

Városi hajtáskor azonban ez felszökik akár 9-10 literig is, amit a sok ácsorgás és a csúcsforgalom okoz.

Ez normális egy 1.4 16v motortól? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6076) Füge007 válasza AMD Power (#6075) üzenetére


Füge007
senior tag

Elavult 4 sebességes automata váltó + dugó megteszi a hatását. Nem igazán városban használom a kocsim, de az tuti, ha pesten van elintéznivalóm, és járok a verdával ide oda, láthatóan megugrik a fogyasztásom.

Füge

(#6077) rob210 válasza AMD Power (#6075) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sok ácsorgás növeli a hasznos kilóméter rovására a fogyasztást.
Ez mindegyik autóval így van.
Ha ennyire minimalizálni akarsz vegyél dieselt.
Neked a benzines nem fog bejönni.

Renault power

(#6078) AMD Power válasza Füge007 (#6076) üzenetére


AMD Power
titán

Amit én vennék az 5 sebességes lenne és persze manuális váltós.

Havi 400-500km-re nem fogok venni dieselt. A régebben más volt.. akkor volt ,hogy havi 1400-1500km is elmentem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6079) Louies válasza AMD Power (#6075) üzenetére


Louies
tag

Igen , nekem 1,4 16v van, városban kényelmesen megeszik 9 litert. Nagyon dinamikus, jól gyorsul. 2-3 ezres fordulaton járok vele. De a fogyasztást nem tudom levinni 9 alá. 175-ös gumikkal sem. Országútin kb. olyan 6 litert eszik.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#6080) rob210


rob210
Topikgazda

Na jelentem megjöttem.
Hát vegyesek az érzelmeim.
Az 1997-es autómat úgy lehúzták, hogy majdnem elküldtem őket a picsába.
Átvizsgálták a következőket találták:
Jobb külső kormány összekötő lóg (pipálva ezt tudtam.)
Alváz erősen korrodált (ez hülyeség egy hete alámentünk a kasznis barátommal és megállapította 40-50ezernyi munka és tipp topp.)
Fékbetétek cserére szorulnak plusz tárcsa csere rozsdás a tárcsa!(na ez amin eldobtam első körben az agyam 3 nappal ezelőtt cseréltem betéteket és néztem át a tárcsát. semmi baja bőven a megengedett értékek felett van :((( )
Szilentek elől repedezettek de még jók.( nem jók már megvettem őket jövő héten cserélem)
De az igazi amin aztán nincs mit minősíteni.
Gumiabroncsok erősen kopottak idősek. (Dot szám alapján is 2010.04.-havi a 2 első és 2010.06. havi a két hátsó, a minta pedig szinte eredeti mélységű)
Valamint közölte az olaj nem megfelelő a motorban, használjak 10W40 es ELF olajat, az ilyen RENAULT motorokhoz az való. Ezt már korábban is írtam ez van benne én tettem bele.:D
A fékfolyadék szerintük öreg ezt 3 hete cseréltem DOT4 esre shell.
Ezek után közölték a motor viszont meglepően jó állapotban van és nagyon szépen megy a kocsi.
:F :Y :W

Közölte ha ezt az autót le akarom vizsgáztatni augusztusban akkor az olyan 200.000.- ba fog kerülni.
Én meg közöltem vele, hogy na fogadjunk, hogy nem. :C
Majd elsoroltam neki mik azok amikre szerintem rá se néztek.
Kihozta a kocsit a munkafelvevő aki egyébként egy nagyon rendes korrekt férfi volt (szegény ő szívott a szervizesek hülyesége miatt), majd mondtam neki nézze már meg nekem legyen szíves a dot számot az abroncsaimon, azt mondja hát őőő hm... elnézést kérek.
Ezek után megkérdeztem hány 1.4 Renault Megan lett ma átvizsgálva, mert hogy ez a lap nem az enyém az biztos. :C
Így menjetek el, a Renault tavaszi átvizsgálására!!!

Renault power

(#6081) AMD Power válasza rob210 (#6080) üzenetére


AMD Power
titán

Beszarás.....

Amit írtál bemásolhatom a Renaultclub.hu fórumába?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6082) Füge007 válasza rob210 (#6080) üzenetére


Füge007
senior tag

Na így nem megyek én el márkaszírvízes átvizsgálásra, lehet a végén kiderülne skodám van :DD

Füge

(#6083) mycso válasza rob210 (#6080) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Nekem jövőhét szerdára van időpontom, majd megírom miket mondtak. :))

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6084) AMD Power válasza mycso (#6083) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon kíváncsi vagyok ,hogy neked mit fognak mondani.... :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6085) rob210 válasza mycso (#6083) üzenetére


rob210
Topikgazda

Várom a fejleményeket.
Hiszen attól, hogy az én szervizem (Kelet Pest) szar volt lehet veled normálisak lesznek de kétlem.
Jah a 40 perces átvizsgálás 1:25perc volt.
Nyugodtan írd meg a clubba. :R

Renault power

(#6086) AMD Power válasza rob210 (#6085) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm! :R

Kíváncsi vagyok a reakciókra. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6087) AMD Power


AMD Power
titán

Melyek a legnépszerűbb autók Európában?

Magyarok nagyon szeretik a Fordot... De külföldön viszont nagyon fogynak a Renault-ok.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6088) Füge007


Füge007
senior tag

Nos beszéltem a szerelővel, a motoron kívül a turbóm is szarakodik, meg ha megtartom kuplungtárcsa, kinyomócsapágy csere is. Holnap kiderül marad-e a régi motor, mert emberi áron menthető, vagy kap egy másikat. Sajna nem jó bele a III Clió motor, pedig azt tudtam volna egy 106 Le olcsón, tossza meg. Nem sokáig marad már nálam ez a kocsi azt érzem.

Füge

(#6089) AMD Power válasza Füge007 (#6088) üzenetére


AMD Power
titán

Ez azért így elég rosszul hangzik.... :U

Ami nálad van kimondottan diesel "betegség"? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6090) Füge007 válasza AMD Power (#6089) üzenetére


Füge007
senior tag

Ami nálam van az renault 1.5 dCI betegség, sajnos nem egy halt meg ilyen módon. Az a helyzet, hogy a gépkocsigyárak már nem úgy készítenek autót, hogy 15 évig kiszolgáljon. Ez van már nem idegeskedem, de itt az idő márkaváltásra, hiszen eddig sem áltam meg egynél. Polski Fiat, Lada, Fiat, Daewoo, Wolswagen, Renault, Ford volt eddig repertoáron. A legkevesebb gond a céges Daewoo-mal volt pedig 120 ezret vágtam bele. Renault 3 is volt, de ezzel az utólsóval sok gond volt, kész lesz eladom. Most kicsit elegem lett a Renaultból :D

Füge

(#6091) AMD Power válasza Füge007 (#6090) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos ez így van!

Én pl ezért sem veszek "új" dieselt, se dCi-t vagy semmi más új dieselt. 100e km után jönnek a nagyon durva gondok vele. Jó lesz nekem a benzines ami azért valljuk be jóval igénytelenebb még az újabb motorokban is.

Az érzést ami benned van átérzem. Nekem az előző kocsimnál volt az ,hogy pfuhh... egy időre elég volt. Most ha veszek autót újra Renault fogok venni, de kicsit biztosabbra megyek és benzines lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6092) rob210 válasza AMD Power (#6091) üzenetére


rob210
Topikgazda

A benzinesnél ha nem turbós ez az állításod akkor igaz.
Sajnos mondjuk ki mindegy, hogy benzin vagy diesel a turbós az amivel baj van.
Ha lennének még szívó diesel autók azok is 500.000km-eket mennének.
Haver 1es golfja 450.000kmnél adta meg magát. Akkor is csak hengerfej tömítést kellett cserélni.
De az szívó diesel volt.
Ezek a turbós kocsik nem jók se benzinesből se dieselből.
Vagy rohadt drágák, mert van jó turbós 10-20milla között. :(((

Renault power

(#6093) Louies válasza rob210 (#6092) üzenetére


Louies
tag

régi VW diselek nagyon komoly szerkezetek, nem egy embertől hallottam már,h 1,2 es golf T4-es elment 5,600e km-t probléma nélkül.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#6094) AMD Power válasza rob210 (#6092) üzenetére


AMD Power
titán

Igen a nem turbosra gondoltam.
Nekem is a Clio I-ben volt vagy 400e km és az ég világon nem volt semmi baja.

Tesóm régi Toledo I (93) több mint 500e km volt benne... egy baja volt. Le rohadt róla a kasztni és egy nagyon picit ette a vizet... de ezen kívül semmi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6095) Josi válasza Louies (#6093) üzenetére


Josi
aktív tag

DE már rájöttek, nem szabad túl jó autót csinálni, mert akkor nem cseréled le.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6096) rob210 válasza Josi (#6095) üzenetére


rob210
Topikgazda

igen ez igaz én le is cserélném akár 2 évente is, csak akkor lenne olyan a fizetések szinvonala, hogy legyen is miből.

Renault power

(#6097) Füge007


Füge007
senior tag

Érdekes van olyan dCI Clió amiben 450.000 van azt mondta a szerelő viszont a múlt évben volt nála egy Megan dizel 68.000. Km-nél megszorult a főtengely, motor kuka. Ergó nem tudni mennyit fog bírni a vas. Én sokat megyek vele ez tény, munkaeszköz nem pedig csak kocsi.

Ami lényeges, a szerelő mondta, dizelnél (nagyobb koromlerakódás) olajcserekor mindíg kell használni motoröblítőt! Főleg érvényes ez a kényes dizelekre, én nem használtam csak 1 x egy évben, de ez kevés. A másik, ez a motor alapesetben 65 lóeró, ezt hegyezik ki a végletekig nálam még kicsit jobban is :D . Ergó nem bírja a terhelést.

Füge

(#6098) biker válasza Füge007 (#6097) üzenetére


biker
nagyúr

van pár szomszéd, aki ugyanígy fog járni, ez emberfüggő is.

reggel látom, lejön, beül, inditás, és 1mp múlva kövér gáz elfele.
hazaért, megáll, kézifék, motor le, csao.

ő dolga... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6099) rob210 válasza Füge007 (#6097) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát én a motor öblítést tuti kihagyom.
Mert attól szorul meg a főtengely:)

Viszont én 7.000.ként cserélem az olajat.
Amit meg is hálált eddig minden kocsim.
(csak benzinesről tudok nyilatkozni dieselem nem volt és nem is lesz)

Renault power

(#6100) rob210


rob210
Topikgazda

Na viszont a tegnapi tortúra után, hogy úgy beleverte az ideget a fejembe a mocsok márkaszarvíz.
Ma elgurultam a futóművesemhez aki valóban szakember.
Közölte korrózió van a kocsin de ezt helyenként elég megcsiszolni és le alváz védőzni rohadva két helyen van azt max. 15.000.- patent módon megcsinálják nekem mert, hogy ez egy műhely, ahol mindent csinálnak (én a futóművest ismerem.)
A futóművemre azt mondta semmi baja a szilentek nincsenek kiöregedve csak koszosak:D
Viszont a gömbfejre ő is azt mondta hogy csere 6.000.- munkadíjjal együtt.

Rögtön nyugodtabban ültem be a kocsiba és jöttem haza.
:C :W

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.