Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) mycso válasza rob210 (#6647) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Gondoltam, hogy a képeken nem fog jól látszani a lényeg.....hidd el, én lennék a legboldogabb, ha csak simán bentről kifelé ki tudnám fújkálni.

Bentről egy olyan 7*25cm-es részéhez férek hozzá a hűtőnek, ez kb az 1/5 vagy 1/6-a.

A ventilátort nem tudom leszedni, nem viccből akartam leszedni a lököst, nem is azért, mert hülye vagyok, hanem mert máshogy nem férek hozzá a hűtőkhöz...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6652) rob210 válasza mycso (#6651) üzenetére


rob210
Topikgazda

:R te tudod :R

Renault power

(#6653) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!

Még a múltkor kérdeztem az 1.6-os megane-okról. A biztonság kedvéért megkérdezem, hogy az 1.4-esekkel mi a helyzet?

Lenne egy 2004 évvégi, fekete 5 ajtós Megane Monaco felszereltséggel, 1.4 16v.

[ Szerkesztve ]

(#6654) rob210 válasza lajo (#6653) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nézd meg, hogy a gyújtó trafók ne sagemek legyenek, aztán vehető darab az összes.
Nagyon jó autók a 95 lóval szép dinamikusan mennek is.
A felső holtponti jeladó szokott szarakodni náluk, de az 10 perc alatt tisztítható vagy cserélhető ha tönkremegy és nem is horror összeg.
Egyébként kiváló kényelmes futómű van alattuk "olcsó" fenntartás és alkatrészek.
Sportautónak nem jó mert a kényelmes futómű a sportos vezetést kizárja.

De összességében én ilyet használok csak 8 szelepest a régebbi motorost, ennyire kevés hibát produkáló autóm még nem volt :R

Ha van konkrét kérdésed segítek ha tudok.
A haveromnak is ilyen meganja van.
Szóval nem csak az én véleményemet és tapasztalatomat tudom megosztani róla.

Renault power

(#6655) lajo válasza rob210 (#6654) üzenetére


lajo
senior tag

Fú, köszi.

Korábban is ezeket nézegettem, ma pedig elvittem egy körre. Hát mitmondjak tetszett nagyon. Motor nekem nem tűnt valami erősnek, de együtt tudnék vele élni. Kívül-belül nagyon tetszik. Még átrágom a témát párszor de ez jó vétel lenne ismerőstől.

(#6656) rob210 válasza lajo (#6655) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez családi autó nem sport kocsi.
Cserébe kategóriájában az egyik legkényelmesebb.
Ha sport kocsi kell akkor hondát vegyél:D

Én a 75lovassal is szépen elautókázok:)
Igaz én már higgadt családos ember vagyok.

Renault power

(#6657) gabx76 válasza mycso (#6630) üzenetére


gabx76
senior tag

Üdv!

Én vettem anno ilyen interface-t a kocsihoz, de az sima USB-s. Eddig mindössze 2-3 alkalommal használtam, hibát csak egyszer kellett szerencsére kiütni.
Amit írnak róla megfelel az igazságnak, de idő hiányában nem mélyedtem bele azóta jobban. A BT-s verzióról abszolút nincs tapasztalatom, viszont amit írtál jól hangzik.

(#6658) lajo válasza rob210 (#6656) üzenetére


lajo
senior tag

Nem erről van szó, csak eddig inkább dízelt használtam hosszabb távokra. Volt 2.0 szívó, de 1.5 és 2.0 dci is. Kb. csak a Renault jöhet szóba, és pont a kényelem miatt tetszik. A futóműve pedig az R19-hez képest így is nagyon sportos:)
Városon kívül megpakolva tartok csak kicsit a dologtól de úgyis csak megszokás kérdése.

(#6659) AMD Power


AMD Power
titán

Megújult a Renault terepjárója

Az előzőnek szebb volt az orra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6660) vallas válasza AMD Power (#6659) üzenetére


vallas
senior tag

:K

ezért kár volt fejleszteni...olyan lett mint egy infinity

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6661) AMD Power válasza vallas (#6660) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az Clio III újabb kiadása sem jött be. Ennek pl sokkal szebb volt az eleje. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6662) rob210 válasza AMD Power (#6661) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát szerintem az RS cupé beszarás milyen szép és milyen meglepően jó.

Renault power

(#6663) AMD Power válasza rob210 (#6662) üzenetére


AMD Power
titán

Az,hogy jó nem is kérdés! De nekem ez a régebbi jobban tetszik. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6664) g.gergo


g.gergo
senior tag

Üdv,

Egy kis tanácsot, segítséget kérnék tőletek, mielőtt szerelőhöz fordulnék. A múltkorában túltankoltam az autót, ami azt jelenti, h nem csak kattanásig, hanem még tovább nyomtam neki. Meg is lett az eredménye, valszószínűleg rányitott a túlfolyó, és elment vagy 2-3 litykó gázolaj. Már ezt a mennyiséget is sokaltam picit, mert úgy gondoltam, hogy csak egy bizonyos szint feletti üzemanyagnak kellene elfolynia. Az meg szerintem nem 2-3 liter. Mindegy, betudtam a hülyeségemnek. Viszont legutóbb szigorú voltam, csak kattanásig toltam neki. Megint elment 2-3 liter alul. Esetleg a múltkori óta állandóan nyitva lenne a túlyfolyó szelep vagy mi a szar lehet vele? Korábban is mindig telenyomtam, és meg is tapostam a végét, de még nem volt ilyen. Ezt most csinálja. Valami ötlet? (2004-es Thalia dCi)

(#6665) rob210 válasza g.gergo (#6664) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát én ilyennel még nem találkoztam :(

Renault power

(#6666) thálicsku válasza g.gergo (#6664) üzenetére


thálicsku
csendes tag

Szerintem annak már valahol szaga kell hogy legyen, mikor ennyi gázolaj elfolyik valamerre, nomeg látható nyoma. Én is tapostam már meg, de ilyet még nem tapasztaltam. :F

(#6667) g.gergo válasza thálicsku (#6666) üzenetére


g.gergo
senior tag

Persze, van szaga, és látható nyoma is. A kocsi alatt. Mivel a túlfolyón folyik el, ezt folyás közben jól lehet látni is. 3-4 percig folyik ill. csepeg aztán ennyi, utána semmi baja. (Nem kis riadalom van, amikor tankolok, csak úgy szaladnak a kutasok a homokkal. Szoktam mondani nekik, nyugi, mindjárt abbamarad. :D )

Nekem az a gyanúm, h a túlfolyó szelepe nem zárt vissza a legelső túltankolás óta. Mert akkor nem kicsit tankoltam túl, kb. beleköpni sem lehetett volna már, annyi hely sem maradt akkor benne.

[ Szerkesztve ]

(#6668) rob210 válasza g.gergo (#6667) üzenetére


rob210
Topikgazda

Akkor miért nem nézed meg?

Renault power

(#6669) rob210


rob210
Topikgazda

Na a mai napom végre az alkotásról és rozsadátlanításról szólt.
Sikerült végre rászánni magam és bemásztam a kocsi alá, drótkefe noverox, minden frankó.
Az autószerelő akinek az aknájában voltam az is azt mondta, egész szépen egyben van 14 éves létére.
Amikor befejeztem és feljöttem az aknából, akkor meg közölte mi ez az izé amit használtam?
Mondom neki noverox rozsdaátalakító.
Azonnal jelezte ilyen neki is kell. :C
Mire feljöttem ugyanis már nyoma sem volt a rozsdának csak a szép fekete oxidrétegnek amit csinált a rozsdából.
Holnap meg nekiesek és lekenem a rücsis alvázvédővel, addigra teljesen megköt a rozsdaátalakító.
Július végén meg vizsga.
:C

Renault power

(#6670) g.gergo válasza rob210 (#6668) üzenetére


g.gergo
senior tag

Azért, mert csak tippelek, h esetleg ez a gond. De közel sem biztos. Vártam, h esetleg valakinek van-e tippje, és akkor egybe megnézem a dolgokat. :) Ráadásul akna hiányába kicsit nehéz is lesz.

(#6671) rob210 válasza g.gergo (#6670) üzenetére


rob210
Topikgazda

Értelek.

Hát sajna ilyen esettel én még nem találkoztam, hülyeséget meg nem akarok mondani.
:R

Renault power

(#6672) g.gergo válasza rob210 (#6671) üzenetére


g.gergo
senior tag

Majd megírom, h mi lett a hiba, amint feltártuk és kész lesz. Hátha valakinek jó lesz a jövőben.

(#6673) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez ilyen renault szégyenfalra való:

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6674) rob210 válasza mycso (#6673) üzenetére


rob210
Topikgazda

A kipufogó nem tetszik?

Renault power

(#6675) mycso válasza rob210 (#6674) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

A kipufogó az jó, hiszen kell minden autóra, de ahogy "felrakták" vagy odatették...vagy nem is tudom mit csináltak vele.. :))

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6676) AMD Power válasza mycso (#6675) üzenetére


AMD Power
titán

Elég bénán néz ki. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6677) nemma válasza mycso (#6675) üzenetére


nemma
addikt

Nálam már a piros Thalia is kiverte a biztosítékot :D

(#6678) rob210 válasza nemma (#6677) üzenetére


rob210
Topikgazda

A piros még elnézhető, de a kipufogó valóban iszonyat gagyi hatással rendelkezik.
:W

Renault power

(#6679) vallas


vallas
senior tag

Amúgy ti milyen kipufogóvéget tennétek a megane 2 berline-re?

már régóta gondolkodok valamilyen dupla végen, csak eléggé kacskaringós a kipufogó vége, és elég nehéz lehet balra kihozni a véget, vagy inkább tegyem középre?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6680) mycso válasza vallas (#6679) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Létezik Ulter-ből típusspecifikus, lvég, 5 és 3 ajtós megane-ra, simán bilinccsel felrakható (bár nem tudom, hogy hova adja ki, lehet nem teljesen bal oldalon lesz.)
Bár az ára nem kevés. 12k [link]

Kombin így néz ki, bár itt picit alakítgatni kellett, mert erre nem egyből felrakható...

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6681) vallas válasza mycso (#6680) üzenetére


vallas
senior tag

Ez tetszik is :)

kb ennyi amit max szánok rá..

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6682) lajo


lajo
senior tag

Ha egy gyári távirányítóval rendelkező (a kormányra gondolok) rádiót/hifit kicserélek egy másikra (valami szép aux-os, usb-s -re) akkor van bármiféle lehetőség, hogy azzal is működjön a távirányító illetve a kijelző? Vagy ha a kijelzőt mondjuk nem, lehet azt valami hasznosra felhasználni, hogy ne maradjon üresen?

(#6683) mycso válasza lajo (#6682) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hali, némelyik fejegységhez létezik olyan átalakító kábel, amivel össze lehet kötni a gyári távval, de általában a 10k magasságát súrolják, régebben pioneer fejekhez láttam vaterán valami 8k körül, ha jól emlékszem.

A kijelzőre passz...

más: a kis elvetemült, az első oldalt érdemes végignézni: [link]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6684) lajo válasza mycso (#6683) üzenetére


lajo
senior tag

Köszi! Ez nem hangzik túl jól, meg nem is lenne olyan egységes kinézetre, csakhát az audio cd-k ideje régen volt, viszont egy üres kijelző meg távirányító még rosszabb. Marad a transmitter, csak az meg minőségileg nem a legjobb.

Link: van ami nekem már sok, viszont ötletes és kultúrált

(#6685) mycso válasza lajo (#6684) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Milyen autórol van szó egyébként??? És milyen benne a fejegység, mert némelyiken be lehet "aktiválni" az aux bemenetet, nekem pl. egy mp3 lejátszó van rákötve sima 3.5-ös jack -ként vezettem ki, az mp3-as meg a szivargyújtóba dugva egy átalakítóval.

Én is le akartam cserélni, de nem találtam normális alternatívát....majd egyszer egy 2din-es érintős minden az 1-ben fejegységre lecserélem, ha már emberi áron is lehet majd venni. (valami hasonlóra, mint ami az előbbi linken van a francia gyereknek)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6686) rob210 válasza mycso (#6683) üzenetére


rob210
Topikgazda

Na azért ez a gyerek nem keveset költött a kocsijára.
:(

Renault power

(#6687) rob210 válasza lajo (#6684) üzenetére


rob210
Topikgazda

Szia. A gyári fejegység helyére létezik ám gyári mp3-as egység is.
Miért nem gondolkozol abban?
Semmi átalakító nem kell biztos, hogy illeszkedik a helyére....stb stb.

Én egy blaupunktot tettem be a gyári helyére.
Ezen van távirányító foglalat de ehhez is átalakító kéne.
Mivel a fejegységnek van saját távirányítója, így én azt használom.

Ezek a lehetőségeid.
A transmitter szerintem egy igen rossz megoldás.
Mivel ami minőségromlás nélkül adja át a jelet az szinte annyiba kerül mint egy fejegység.
:W

Renault power

(#6688) lajo válasza rob210 (#6687) üzenetére


lajo
senior tag

Szia!

Na az sem egy rossz ötlet. Jó, hogy kérdeztem vannak itt jó infok:)

A transmitter tudom, hogy szar, de jobb mint a semmi:)

mycso: úgy néz ki a Megane 2-t megveszem amit találtam, meg van még 2 Renault a családban azok miatt is kérdeztem.

(#6689) mycso válasza lajo (#6688) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Megane 2-ben ha update list-es a fejegység, akkor lehet aktiválni az aux bemenetet.
Tehát, ha csak ez az elvárás, hogy rá tudj kötni valamilyen külső egységet, (pl. mp3 játszás miatt) akkor ez a legjobb/olcsóbb megoldás.

A gyári mp3-as fejegység vásárlásáról, csak azért beszélnélek le, mert ugyan működni fog a gyári kijelző/gyári táv, viszont valószínűleg horror áron adják, amiért már egy komolyabb mp3-as fejet is vehetsz...persze ha találsz valahol olcsón, akkor az a legjobb.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6690) rob210 válasza mycso (#6689) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én szvsz 21.000.- ért találtam a teszveszen.
Az enyémbe való meg 18.000.- volt.
:R

Renault power

(#6691) mycso válasza rob210 (#6690) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Pontosan erről beszélek....ennyiért már egy normális mp3 fejet is lehet venni vatera és társain sőt olcsóbban is + 1500kb egy renault-os beépítőkeret...

Egyébként egy jó féléve nézegettem én is ezeket, én a gyári cd-s fejeket láttam ilyen 20k körüli árban amik mp3-at nem tudnak, úgyhogy maradt benne nekem is a gyári + line in projekt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6692) rob210 válasza mycso (#6691) üzenetére


rob210
Topikgazda

szvsz a philips fejegységek szeritem szépen szólnak, nem tudom mi a bajod velük.
A márkanév nem mindig jelent jó minőséget.

Renault power

(#6693) mycso válasza rob210 (#6692) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

M2-ben (legalábbis az enyémben) vdo dayton cd-s fej van úgy emlékszem, fateromék M1 faceliftjében meg talán philips kazettás fej. Valóban nem szólnak olyan rosszul, ám a teljesítménye elég karcsú, illetve 15-20k között már olyan fejet veszek amik azért mind teljesítményben, mind minőségben és beállítási lehetőségek/tudásuk terén is sokkal jobbak.

Na arra akartam utalni, hogyha a gyári mp3-as fejet max 10-ért megtudnám venni akkor azt venném, viszont 15-20k körül azért már vicces lenne azt venni., max a kényelem szempontjából --> gyári táv+kijelző bár én biztos, hogy ennyiért nem azt venném.
(nem beszélve arról, amit az előbb írtam, hogy 15-20k körül csak sima cd-s gyári fejet láttam, nem mp3-ast...)

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6694) rob210 válasza mycso (#6693) üzenetére


rob210
Topikgazda

Értelek.
Vitatkozni tudnék veled mert foglalkoztam, autó hi-fi beépítéssel, de nem teszem, mert ez itt nem az a topik.
Használtan valóban van olyan nem gyári fej ami jobb a gyárinál (ugye a gyári is használt lenne)
De a gyáriban van egy két hangzáskép ami a kocsi akusztikájához van hangolva.
Szvsz én tartom magam ahhoz, hogy a gyári lehet butább, lehet nem olyan szép, no és nem olyan HANGOS, de akinek a minőség számít az biztos, hogy a gyárival jár jobban.
:R

Renault power

(#6695) gabx76 válasza rob210 (#6694) üzenetére


gabx76
senior tag

Ez a fejegység-mizéria nekem is sok agyalásba került. A Megane2-ben sajnos tuner list-es fejegység volt, amivel elég nehezen lehetett volna megoldani az aux bemenetet.

Az előző renaultomba vettem viszont egy ilyet.
Némi gondolkodás után kicseréltem a Megane-ét is erre.

Ami feltűnt, hogy nincs csatlakozás a távirányítóhoz, illetve a kijelzőhöz, viszont a helye megvan. Pontosabban ott a fejegység hátulján a csatlakozó (még a lábak kiosztása is stimmelne), viszont a csatlakozó lábak nincsenek benne.

A c1-c3 csatlakozókról beszélek.
A fejegység manualjának 5. oldalán látszik is a 3 csatlakozási pont, csak sajnos üresek. :(

Olvastam valahol olyat, hogy létezik VDO-dayton fejegység, amiben ezek benne vannak, és simán működnek is a gyári távval, de meg ne kérdezzétek a típusát.

Szóval elvileg van megoldás a problémára, de gondolom egy ilyen fejegység nem lehet olcsó. A enyém is 30 felett volt pár éva, igaz, hogy SD/USB-s és BT telefon-kihangosítós is egyben.
Amúgy én pont ez utóbbiak miatt tettem be, nekem a táv és a felső kijelző működése annyira nem volt fontos, mont a BT.

ps.: Nem gondoltam, hogy találok róla képet, de itt van!
Erről a fórumról szedtem.
Az én fejegységem ugyanilyen hátulról, csak abban nincsenek benne az érintkezők. :(

[ Szerkesztve ]

(#6696) gabx76


gabx76
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő, de nézzétek mit találtam (igaz, hogy nem mp3-as és elég vacaknak néz ki, de a lényeg látszik rajta) :

A képeknél látszik a csatlakozósor is.

Ehun-e még1, csak alig látszik a lényeg rajta.

Szintén zenész, csak Opel-hez. (szerintem az átalakító nélkül pont jó lenne a Renault-hoz)

[ Szerkesztve ]

(#6697) AMD Power


AMD Power
titán

Ebben az évben nem megyek ki a WSR-re. 1x nem vagyok kíváncsi arra a nagy tömegre.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6698) lajo


lajo
senior tag

Megvan az autó! :)
Renault Megane, 2004.12, Monaco felszereltség, 1.4 16v, fekete. Nagy az öröm. :))

Van valakinek használati utasítása vagy szervízkönyv vagy valami hasonló?

(#6699) rob210 válasza lajo (#6698) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az 2-es megane ugye?

Renault power

(#6700) mycso válasza lajo (#6698) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Gratula, képek majd jöhetnek. :))
Szerelési útmutató/javítási könyv az első hozzászólásban (a végén), használati utasításom asszem otthon van fent a gépen, majd este ha otthon leszek átküldöm.

rob210: ja 1gen megane2

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.