Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) mycso válasza benvolio (#6896) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Én kb. a negyedik garnitúra fém szelepsapka vásárlása után elégeltem meg a dolgot, azóta mûanyag van az alufelnin is.

Más, balatonon nyaralok, ma belementem egy orbitális kátyúba, jó nagyot zakkantam pedig még gyorsan sem mentem, majd 15 másodpercre rá olyan feature törtènt, mintha a leömlônél szètszakadt volna a kipufogó. Hangja traktor lett, a kipufogógáz a motorháztetô alatt távozik és az autó alig megy, mintha a turbo nem is töltene.
Sajnos itt a környéken csak hétfôre találtam szerelôt, természetesen addig az autó pihen. Így látatlanban tudna valaki valami bíztatót mondani vajon csak valami szétcsúszott esetleg hegeszteni kell, vagy valami komolyabb dolog mehetett szét? Hiába próbáltam alánézni és a kipufogócsövet megmozgatni, minden olyan mintha jó lenne.

1,5dci

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6902) benvolio válasza mycso (#6901) üzenetére


benvolio
őstag

Biztatót nem tudok írni, csak az én esetemet. Még a Fiatommal volt, hogy rátolattam egy kapukitámasztóra és a blokkról leszakította az öntvényt /mondjuk egyébként is már repedt volt/. Nekem a leömlő öntvény csonkot kellett cserélni, de reméljük nálad nem ez a helyzet. Esetleg az öntvény utáni első összetoldásnál jött csak szét vagy ezeknél már van flexibilis toldócső asszem és az ment szét.

(#6903) rob210 válasza mycso (#6901) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ha a katalizátoron keresztül felütötted a kipufogót.
Az megrepedhetett a leömlőnél.
Sajnos a Renault a kipufogóra érzékeny a leginkább.
De reméljük, csak valami kisebb hiba lesz.

Renault power

(#6904) biker válasza AMD Power (#6900) üzenetére


biker
nagyúr

Barati szerelonel 25e
Uj huto amugy 35e

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6905) AMD Power válasza biker (#6904) üzenetére


AMD Power
titán

Még olcsón megúsztad a dolgot! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6906) vallas


vallas
senior tag

Én holnap megyek a gépért, és alkudok egy kicsit a szerviz díjakon :)

remélem , azért a beázást megcsinálták....

[ Szerkesztve ]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6907) Fireman67


Fireman67
tag

Néhány napja hátsó kerék csapágy cserére szorult a Renault Megane Classic-om.
7000Ft körüli bruttó lett volna, de a szerelőm kedvezményével 5500-at fizettem és 2000-ért kicserélte. Ez még most is "kockalada" alkatrész ár.... Szeretem a Renault-omat! :D

Ui: Sűrűbben szeretnék ennek a topiknak a hozzászólója lenni, de a 99.es évjáratú, 145000 Km-t futott 1.6-os, Ecotec motoros Franciskám, nem ad okot arra, hogy panaszkodjam rá, vagy tanácsot kelljen kérnem. :K

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#6908) Füge007 válasza Fireman67 (#6907) üzenetére


Füge007
senior tag

Vegyél egy 1.5 dCI-t :D

Füge

(#6909) mycso válasza mycso (#6901) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Na a gépet beadtam. nem messze egy szerelôhöz, majd délután hívom, hogy mit találtak. Picit félek, bár így elsôre amennyire tudott belenézett a szerelô, aszmondja lehet csak valami flexi csô csúszott szét vagy ment szét, az meg nem vészes. Na majd megírom mi a végeredmény.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6910) Fireman67 válasza Füge007 (#6908) üzenetére


Fireman67
tag

:N Szó sem lehet róla! Maradok a benzinesnél.
Lehet, hogy ez fél literrel többet eszik 100-on, de mikor tavasszal azt kérdezte a szerelőm, hogy mikor cseréltünk injektor szűrőt, azt tudtam felelni, hogy "az mi?!" :D

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#6911) rob210 válasza Fireman67 (#6907) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem 225.000. van már benne igaz ez csak 1.4 V8 de panaszkodnom nekem sincs miért:D
A lényeg pedig ez.
:C

Renault power

(#6912) rob210


rob210
Topikgazda

Csütörtök a vizsga napja.
Minden klappol a kiskocsin.
Azért szorítsatok, hogy ne kötekedjenek, mert kötekedni lehet, mindig.
:B

Renault power

(#6913) Fireman67 válasza rob210 (#6911) üzenetére


Fireman67
tag

Gratulálok a 225000-hez! Ez szép teljesítmény.
De van egy rossz hírem is: Sajna félidős a motorod, felújításig! :)
Úgyhogy gyűjtsd a pénzt, mert 15 év múlva egy kicsit zsebbenyúlós költségek várnak rád... :K :D

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#6914) Josi válasza Fireman67 (#6907) üzenetére


Josi
aktív tag

Milyen csapágy került bele?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6915) Fireman67 válasza Josi (#6914) üzenetére


Fireman67
tag

Annyit tudok, hogy Angol. A szerelőtől kérdeztem, hogy jobb e mint az Olasz? Azt mondta: jobb... :) (megjegyzem, a boltban is ezt állították) Az meg nekem elég, mert az Olasz 50-ezret bírt. A másik 3 kortalan, mert azokat egyszer sem kellett nálam még cserélni, 4 év alatt.

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#6916) mycso válasza mycso (#6909) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

No megszületett, a turbo elôtt/alatt valami flexi csô eltört, illetve valami bilincs szétment. 12k-val könnyebb vagyok ugyan, de tökéletesen megcsinálták.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6917) rob210 válasza mycso (#6916) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez volt a kisebbik rossz.
Öröm boldogság.
:C

Renault power

(#6918) rob210 válasza Fireman67 (#6913) üzenetére


rob210
Topikgazda

Igen ezt mondta az ismerős szerelő is, hogy egy két dolog még le fog halni mire ez a motor tönkre megy.
Egyébként még 1 vizsga lesz ezzel a kocsival utána szeretnénk egy fluence-t majd.
4 év múlva már optimális ára lesz és a hibái is elő fognak jönni, már ha van neki.

Renault power

(#6919) Fireman67 válasza rob210 (#6918) üzenetére


Fireman67
tag

Én is az Öcsém 8 millás terepjárójára pályázom!
Csak most 4 éves, így várnom kell még 10-et, és megyek érte. :DD
(érdekes, hogy egy kocsi ára minél tovább halasztgatom a vásárlást, annál jobban kigyűlik...) :K

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#6920) Josi válasza Fireman67 (#6915) üzenetére


Josi
aktív tag

Csak azért kérdeztem, mert kb 1 hónapja cseréltettem hátsó csapágyat én is.
QH lett véve és beszerelve.
Birt 500 km-t :(
Utána beszéltem a Bárdinál az üv-vel, aki mondta, hogy Megane-ba nem jó a QH.
Most SKF van benne.
És jó! :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6921) rob210 válasza Josi (#6920) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát elég hihetetlen de én még a gyári csapágyakon gurulok és a futóműves azt mondta felesleges lenne cserélni:)

Amikor nézegettem nekem a Febit javasolták.
Szerintem ha szükség lesz rá, remélem a közeljövőben nem akkor én ilyet fogok venni.

Renault power

(#6922) Josi válasza rob210 (#6921) üzenetére


Josi
aktív tag

A jobb hátsót 110 e km-nél, a balt 130 e-nél cseréltem.
Most mindkettő SKF.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6923) vallas


vallas
senior tag

Na tegnap elhoztam a gépet, a beázást megszüntették, és szépen ki is takarították, kívül belül :DD persze mára már esett az eső... :W

kaptam új ajánlatot is, kivettünk a listából pár apróságot, ablaktörlő, szőnyeg, dísztárcsa, meg ugye lejött a beázásos szerviz 55 ezre is.

így 331 bruttó, de mondtam nekik, ha már nagyon hirdetik az 5 évesnél idősebb kocsik szervizelésének akcióját, akkor erre is rátolhatnák ;] eredmény: -20% most 265 bruttónál állunk, remélem ezt engedélyezik...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6924) Fireman67 válasza Josi (#6920) üzenetére


Fireman67
tag

A csapágy márkát nem tudom, tényleg. De Bárdinál vettem és 10 percig kereste a Srác, hogy melyik jó bele pontosan. De most már kezdek aggódni, mert 49 km van benne és 25 km-re lakom a jelenlegi pozíciómtól.... :D
Azt, hogy nem jó a Megane-ba egy csapágy, azt honnan szedték? Honnan tudja egy csapágy, hogy milyen kocsiba lett betéve? Szerintem ezzel az infóval átvertek. :K
Az ok, hogy szar széria, az is hogy gyári hibás, az is bele fér, hogy az egész márka kaki, de hogy márka függő... :DDD De legalább megnevettettél! :C

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#6925) rob210 válasza Fireman67 (#6924) üzenetére


rob210
Topikgazda

Azt hogy jó-e vagy sem a Meganbe úgy értette, hogy vásárlói visszajelzések és garanciális ügyintézések alapján szar a csapágy és nem javasolja bele.
Fizikálisan belemegy, hiszen csapágy csapág, ha a száma egyezik mindegy ki a gyártó.
:R

Renault power

(#6926) Josi válasza Fireman67 (#6924) üzenetére


Josi
aktív tag

Onnan, hogy többel is gond volt, csak épp nem ő szolgált ki :(

Egyébként az enyém is Bárditól volt. QH QWB1088
És mint utólag megtudtam, a QH-nál teljesen változó, hogy épp milyen gyártmányú csapágyat rejt a csomagolás.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6927) mycso válasza Josi (#6926) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk, ezt a QH "márkát" mindenféle alkatrészből érdemes elkerülni. Ez ilyen tescogazdaságos márka....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6928) Fireman67 válasza Josi (#6926) üzenetére


Fireman67
tag

Csak vicceltem! :D

Fórum- Fáradt gőz - "A tűzoltók és szimpatizánsaik topikja"

(#6929) Josi válasza Fireman67 (#6928) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha nem érteném a viccet, akkor már nem irtál volna ide.
A Megane maffia intézkedett volna :DD

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#6930) AMD Power válasza mycso (#6927) üzenetére


AMD Power
titán

Nem is hallottam még róla. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6931) mycso válasza AMD Power (#6930) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát pedig renault alkatrészeknél, szinte minden alkatrészboltban megemlítik, ezeket is, mint olcsó alternatívát (legalábbis ahol én volt eddig, ott mindíg felvetődött a QH is, amit persze gyorsan elvetettem.)

Más, amit írtam balatoni kalandot, valószínűleg lehetett előzménye is.....ugyanis indulásnál, illetve a motor leállításánál, hülye fémes csuszkolódás szerű hangot lehetett hallani, nem igazán tudta senki megmondani mi is lehet, illetve voltak tippek, de nem igazán jöttünk rá.
Illetve állóhelyben, bekapcsolt ventilátorral volt egy kis "kipufogó szag". --> erre is született több történet, hogy miért érezhetem, miért is jön be az autóba. (kipufogóssal is megnézettem, belesett mindenhova, megrángatott mindnet, ott előttem és minden OK volt).

Nos tehát, tegnap óta, hogy a bilincset kicserélték és meghegesztették, nincs csuszkoló hang és nincs "füst" az utastérben, illetve, mintha karakteresebb lenne az autó hangja, kevésbé füstölne taposva és talán picit dinamikusabb is.

Még a végén az jön, le, hogy "jó hogy szétszakadt" az a flexi cső. Valószínűleg eddig is kifújt ott a kipuff, a turbó előtt, illetve a bilincselésnél is.

AMD Power, neked meg megy egy pü. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6932) AMD Power válasza mycso (#6931) üzenetére


AMD Power
titán

Én 2.5 fél éves Renault pályafutásom alatt 1x nem hozott vele össze a sors. De min ahogy elnézem nem is baj.

Tudtok ajánlni egy jó autó klíma szerelő BP-n?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6933) AMD Power


AMD Power
titán

lyen a következő Renault Clio?

Nekem ez tetszik... hasonlít a Zoe-hoz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6934) zoo8800 válasza mycso (#6927) üzenetére


zoo8800
veterán

én már több autóba is raktam QH-t, köztük a sajátomba is, és még egyszer sem csalódtam.

rip and tear, until it is done

(#6935) Füge007 válasza AMD Power (#6933) üzenetére


Füge007
senior tag

Újdonság a háromhengeres, 900 köbcentis motor, amely 110 lóerőt nyújt, de bőven négy liter alatti fogyasztást produkál.

Jó tartós konstrukció lesz már most látom, akár 100.000 Km is kibír majd :DDD

Füge

(#6936) AMD Power válasza Füge007 (#6935) üzenetére


AMD Power
titán

Haromgengeres... minek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6937) rob210 válasza AMD Power (#6936) üzenetére


rob210
Topikgazda

Mert takarékos.

Renault power

(#6938) rob210


rob210
Topikgazda

Na hölgyek urak a következő két évben még mérgezem a környezetet a kocsimmal.
Az etanolos használat következtében közölte a vizsgabiztos, hogy na emeljük csak meg ezt a kocsit, mert ennek lukas a kipufogója.
Aláment nem hitte el, hogy ennyit mér.
790-es fordulat 0,02 határérték 0.5
3000-es fordulat 0.09 határérték 0.3

Egyszóval majdnem hibrid autó besorolást kaptam:D

Renault power

(#6939) AMD Power válasza rob210 (#6938) üzenetére


AMD Power
titán

Ez nagyon jó! Gratulálok! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6940) vallas


vallas
senior tag

Na pesten 208 bruttóból megáll a szerelés, már csinálják, addig kaptam egy 1,6 disel peugeot 308-t.

kicsit jobban megy mint a megane ;] , de nekem nem olyan kényelmes...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6941) rob210 válasza vallas (#6940) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az egész jól le lett azért faragva:)

Renault power

(#6942) vallas válasza rob210 (#6941) üzenetére


vallas
senior tag

Hát ehhez még jön az 55 ruppós beázástalanítás, de így is 50% a csökkenés..

remélem most hogy megszüntetik a kipufogó részen a kifújásokat, kicsit jobban fog menni a gép, vagy az nem is számít?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6943) rob210 válasza vallas (#6942) üzenetére


rob210
Topikgazda

de igen ha rendben van a kipufogó az rengeteget számít dinamikusabb lesz a kocsi és kevesebbet fog fogyasztani.

Renault power

(#6944) vallas válasza rob210 (#6943) üzenetére


vallas
senior tag

Az jó lenne, mert lomha egy dög az 1,4-s és 8,5 -t eszik nagyrészt országúton...

Mondjuk szerencsére nem én fizetem a tankolást.....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6945) rob210 válasza vallas (#6944) üzenetére


rob210
Topikgazda

hát az én 1.4-esem mint azt már írtam 50/50 etanol/benzinnel eszik 6.9-et szóval én szeretem akicsikét:) most erre az adalékra leszek kíváncsi, hogy a súrlódás csökkentő hatása valóban hozza-e azt a 0,5literes fogyasztás csökkenést, ahogy azt írták, bár ha nem hozza akkor is nagyon megérte sokkal karakteresebb lett tőle a kocsi.

Renault power

(#6946) nemma válasza vallas (#6944) üzenetére


nemma
addikt

1,4 16V országúton 8,5? Végig 2-esben mész, vagy hogy csinálod? :D

Nekem 80% Budapesttel az 1.6 16V eszik 7-7,1-et. Most épp 6,8-at mutat...

(#6947) AMD Power válasza vallas (#6944) üzenetére


AMD Power
titán

8.5? Az iszonyat sok!

Lattatok az uj feher Megane reklamot? Iszonyat komoly az a felni ami rajta van!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6948) vallas válasza nemma (#6946) üzenetére


vallas
senior tag

Klíma mindig megy, meg a világítás is, de szerintem a kipufogó tömítetlensége miatt erőtelen volt a motor, és pörgetni kellett, hogy menjen... majd kiderül a szerviz után...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6949) AMD Power


AMD Power
titán

rob210:

Erről volt szó tegnap. ;)

A kategória felett - Renault Grand Scenic 1.6 dCi (2011) teszt

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6950) rob210 válasza AMD Power (#6949) üzenetére


rob210
Topikgazda

Erről de én ezt a cikket már olvastam illetve ezt is.
Mert még 3 cikk van róla és mindenhol dicsérik.
Megmondom őszintén az első diesel ami talán el tudna csábítani.

Viszont ma a Budai oldalon kóricáltam és láttam egy RS Megant megálltunk egymás mellett a pirosnál.
Kedvesen rám mosolygott a srác aki benne ült (nem félre érteni), bólintott majd sárga zöld és állva hagyott.
Nagyon megy az az rs gyerekek.
:C

Renault power

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.