Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) mycso válasza lajo (#6597) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hali, hát ahogy nézegettem a használtautó.hu-t, valóban van pár 1gen megane2 1M alatt, de azok általában elég szarul néznek ki....bár lehet ki lehet fogni valami normálisabbat, de ahoz nagy szerencse, meg sok utánajárás kell. Benzineseknél én sem tudok olyan egetvberő hibákról.

más: olvasgattam mostanában pár autós fórumot, szörnyű az embereknek az a fajta berögződése, hogy francia = sz@r autó (bár amíg a sok birka ezt fújja, legalább olcsóbban megvásárolhatóak). Illetve ha a francia autót kombinálod a diesel szóval, akkor aztán ......pedig mindegyik cr/pd diesel kb hasonló futású/tudású és hasonlóan drága hozzájuk minden, ha valami elromlik.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6602) lajo


lajo
senior tag

Köszi a hozzászólásokat, a Laguna nagy falatnak tűnik nekem is.

A típushibaként kb. mik várhatók?

Mennyit fogyaszthat vidéki kisvárosban normálisan használva / országút 90-110 / autópálya 130-140 körülmények között?

Azt én is néztem, hogy árban ez az alja nagyon, de azért reménykedem. Ültem már jó sok fajta autóban é legtöbbször tényleg nem tudnak semmivel többet, sőt, a régebbi franciák kinézetre/extrákra sokszor sokkal jobbak.

Bár ez egy Renault-s topik, de még a Golf 4 ami van ilyesmi kategóriában, meg egykét modell még, de nem tudom tudnak-e, érnek-e többet, hogy foglakozzak velük, szerintetek?

Van egy barátom aki Renault-hoz nagyon ért, ez szól mellette pl.

(#6603) LuckyL válasza lajo (#6602) üzenetére


LuckyL
őstag

nekem volt lagunám, 2001-es 3.0 V6 benzin (ez már az akkor kijött újabbik fajta laguna volt)
remek autó volt, rengeteg extrával
egy baja volt csak, hogy 5-10 ezer km-ként kiment benne egy gyujtótrafó, és semmit nem lehetett csinálni vele, csak mindig cserélgetni :W
ilyenkor ugye nem ment csak 5 henger, 210 helyett kb 80 LE volt meg és 25 litert evett :DD

ráadásul szervízkönyvesen vettem első tulajtól 110 ezer km-el (márkaszervízes, leellenőrizhető volt, a szervízkönyben is láttam, hogy az előző tulaj nyolcszor cseréltetett trafót, én naív azthittem ezzel nem lehet már gond)

3 éve vettem kb és 2,5 éve adtam el (emiatt az állandó hiba miatt nem tudtam megszeretni, bő fél év használat alatt 3 trafó csere kellett)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#6604) rob210 válasza LuckyL (#6603) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát nem tudom hova vitted, de ez a trafó gond a Megannal is előfordul egészen addig amíg a sagem-et denso ra nem cseréli az ember.
Utána nem nagyon fordul elő többet.

:B

Renault power

(#6605) AMD Power válasza LuckyL (#6603) üzenetére


AMD Power
titán

A gyújtótrafó a Megane-nal is fen áll míg le nem cseréled a gyújtótrafót valami normálisabb gyártmányra, mint ahogy rob210 is irta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6606) AMD Power


AMD Power
titán

Koreai Superb francia álruhában - Renault Latitude 2.0 dCi-teszt

Ez se lesz sajnos nagy siker ahogy elnézem. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6607) rob210


rob210
Topikgazda

[link]

Ez micsoda bunkó.
Hol van ebben légzsák, meg hogy néz ez ki?

Renault power

(#6608) AMD Power válasza rob210 (#6607) üzenetére


AMD Power
titán

Hallucinalnak egy picit...;)

Mit szolsz a fogyasztasomhoz?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6609) rob210 válasza AMD Power (#6608) üzenetére


rob210
Topikgazda

Nekem sok de a 60 lovas motorhoz képest egész jó.
:R

Renault power

(#6610) AMD Power válasza rob210 (#6609) üzenetére


AMD Power
titán

Ha nem klímázok akkor az -1l városban! azért úgy viszont már neked se lenne olyan sok. ;)
Ehhez mondjuk kellett az én könnyű lábam és a motorfékék aktív használata.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6611) rob210 válasza AMD Power (#6610) üzenetére


rob210
Topikgazda

Kíváncsi leszek mit hoz majd a téli zimankó.

A fogyasztás csökkentőn gondolkozol?
Most, hogy már van autód:)

Renault power

(#6612) AMD Power válasza rob210 (#6611) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem mondod?:)

Igen gondolkozok, de élősszőr legyen rendben az autó, + téli gumik és majd utána.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6613) aero. válasza AMD Power (#6608) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

van kocsid?

(#6614) AMD Power válasza aero. (#6613) üzenetére


AMD Power
titán

Igen van. Miért is?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6615) rob210


rob210
Topikgazda

Srácok a Megane I nél létezik, hogy eltört a kilincsemben a visszahúzó rugó?
Egyáltalán van benne ilyen?
Mert tegnap a gyereket kivettem a bölcsibe menet és úgy maradt a kilincs.
Visszanyomtam zárt állapotába rendesen működik a zár, de a kilincset minden alkalommal vissza kell nyomni.
Meg van a hétvégi programom:)

Renault power

(#6616) aero. válasza AMD Power (#6614) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát úgy tudtam hogy még nem vettél mióta eladtad a Cliot. :B

(#6617) AMD Power válasza aero. (#6616) üzenetére


AMD Power
titán

De vettem. Majus 28-án. Ebben a topicban benne van minden.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6618) Füge007 válasza AMD Power (#6596) üzenetére


Füge007
senior tag

Nos még mindíg gondolkozom mi is legyen az utód. Van pár jelöltem,van álomkategóriám is. Sőt még az is lehet veszek 2 verdát, egy álomkategória, meg egy ütnivágni való kategóriát olcsón :D

Füge

(#6619) AMD Power válasza Füge007 (#6618) üzenetére


AMD Power
titán

2 autó? Te aztán tudsz élni hallod-e... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6620) Füge007 válasza AMD Power (#6619) üzenetére


Füge007
senior tag

Nem az első eset lenne, hogy 2 verdám van :D Mondjuk ez attól is függ, hogy alakulnak a dolgaim. Régóta álmom egy 2 üléses sportkocsi, amellé meg vennék valami olcsó verdát amibe pakolni is tudok.

De mint mondtam nagyon teli a hócipőm, és lehet nem csak a rendszámom lesz külföldi :D

Füge

(#6621) aero. válasza AMD Power (#6617) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Áhá. Gratula hozzá. :K

(#6622) AMD Power válasza Füge007 (#6620) üzenetére


AMD Power
titán

Megértelek! ;)

aero: Köszönöm szépen!

És ,hogy legyen benne egy kis ON is. :K

Erősebb Renault Megane érkezik a jövő héten

Ez a Megane eddig is egy állat volt... de így. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6623) rob210 válasza AMD Power (#6622) üzenetére


rob210
Topikgazda

Elég semmit mondó egy cikk, de a kocsi maga jó.
:R

Renault power

(#6624) rob210


rob210
Topikgazda

Ez mennyire baba:)

Renault power

(#6625) AMD Power válasza rob210 (#6624) üzenetére


AMD Power
titán

En nem hiszek a kereskedeseknek!:(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6626) vallas


vallas
senior tag

Ma majdnem sikerült kiporszívózni a megane-t.... majdnem ...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6627) rob210


rob210
Topikgazda

Na gyerekek egy jó tanács.
Megan ajtó kilincset senki ne álljon neki szerelni.
Én nem vagyok teljesen analfabéta és kézügyességem is van.
De ma 3 órán át szereltem mire sikerült megcsinálni a kilincs visszahúzást.
Mint írtam nem pattant vissza magától a kilincs úgy kellett visszanyomni.
Most okés frankón csukódik nyílik gyári állapotú, de amit összeszenvedtem vele.
A zárat nagyon szar helyre tették ebben a kocsiban.
:W

Renault power

(#6628) AMD Power válasza rob210 (#6627) üzenetére


AMD Power
titán

Én megfogadom! ;)

Óriási luxus-Renault a láthatáron

A hátulja ok! De az elejével csinálhatnának majd valamit.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6629) rob210 válasza AMD Power (#6628) üzenetére


rob210
Topikgazda

Te már a sötét oldalt képviseled:)

Renault power

(#6630) mycso


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hali, Ilyennel van valakinek tapasztalata??? Vagy egy fél éve beszélgettünk itt obd usb kábelről, valaki vett is, aztán használgatta is talán valamilyen szinten....

Most elgondolkodtam egy ilyenen, 6k az ára BT-n kommunikál, androidos okostelefonnal is működik a diagnosztika....így elsőre okos dolognak tűnik...érdemes ilyenbe belefektetni?

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6631) rob210 válasza mycso (#6630) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát ha szervizes vagy vagy sűrűn van valami hibád akkor megéri egy ilyet venni.
Igazság szerint ez úgy jó ha 2-3 haver összeáll akiknek ugyan olyan gépük van és vesznek közösen egyet.
:R

Renault power

(#6632) aphra2 válasza mycso (#6630) üzenetére


aphra2
aktív tag

Ha törölni kell pl az olajcsere intervallumot , vagy légzsák hibát (ami nem csak eldurranást jelent :D ) vagy csak egyszerüen érdekel , hogy a kocsi paraméterei rendben vannak-e akkor simán megéri.

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#6633) aero. válasza mycso (#6630) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ha veszed, innen vedd. 2 hét alatt meg kell jönnie. Ugyanaz, ugyaninnen rendelik, csak raknak rá hasznot. A kommentek jó tapasztalatokról írnak.

(A szállítás ingyenes, és itt 4867ft mai árfolyamon )

[ Szerkesztve ]

(#6634) rob210


rob210
Topikgazda

Na hétvégén megesik az alvázvédelem végre.
Jó kis móka lesz, tegnap mindent megvettem hozzá.

Renault power

(#6635) mycso válasza rob210 (#6634) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ez a hétvége lehet nálam is ilyen szerelgetős lesz...le kéne kapnom az első lököst, aztán mögötte a hűtőket kipucolni..

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6636) rob210 válasza mycso (#6635) üzenetére


rob210
Topikgazda

ÁÁÁ :Y
Azért, hogy kipucold a hűtőt le ne vedd a lökhárítót.
Remélem ezt viccből írtad.

A hűtőt mindig belülről kifelé takarítjuk azaz motortér felől lökhárító felé.
Célszerű sűrített levegős spray(2db) vagy ha megoldható kompresszorral kifújkálni, más tisztítást pedig nem igényel.
Mosogatni szvsz nem javaslom, ha pedig elkezded kefével takarítani, annak lamella gyűrődés lesz a vége.
:R

Renault power

(#6637) rob210


rob210
Topikgazda

(#6638) mycso válasza rob210 (#6636) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Ok, csakhogy a motor felől semmibe nem fér...majd még meglesem, de úgy emléxem onnan lehetetlen hozzáférni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6639) rob210 válasza mycso (#6638) üzenetére


rob210
Topikgazda

Hát az meg hogy lehet? :F
Ráépítették a motorra a hűtőt?
:U

Renault power

(#6640) vallas


vallas
senior tag

tegnap meg volt az első bikázásom...

elvittük lemosatni a gépet mosóba alvázmosással, utána pöccre indult, elmentem másik kútra porszívózni, a rádió ment csak közbe kb fél órán át , utána indít, és csak egy katt és semmi....

kicsit ideges lettem, mert azt hittem a mosástól van valami, de elbattyogtunk asszony gépért, és bebikáztuk, úgy pöccre indult, de akksi csere lesz, mert 2005 07 07-s dátum van az akksin.

Ja az gáz ugye, hogy alvázmosás után a jobb egy padló rekesz vizes belülről?

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6641) rob210 válasza vallas (#6640) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha csak alváz mosás volt akkor igen nagyon ciki.
:U

Renault power

(#6642) vallas


vallas
senior tag

Nem renault, de ez igen...

[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#6643) rob210 válasza vallas (#6642) üzenetére


rob210
Topikgazda

Az, hogy milyen kocsi az mindegy.
De annak vagy elkapta a rozsda az alját, vagy az egyik műanyag kupakodat elhagytad és ott csapott be a víz.
Mert, hogy elég hülye helyeken is szokott lenni ilyen takaró dugó.
:R

Renault power

(#6644) AMD Power válasza vallas (#6640) üzenetére


AMD Power
titán

Az már eleve nagy baj ha beázik az autó! De én nem hinném ,hogy az alvázmosás után ázott volna be. Az már előtte lehetett valamikor. Ha meg ne adj Isten attól... :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6645) mycso válasza rob210 (#6639) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hát talán ökölbeszorítva a kezem, még éppen befér de már az sem biztos, illetve ott a ventilátor burkolatától nem igazán férnék hozzá a hűtőhöz. Nekem is barátságosabb megoldás lenne, hogy csak simán bentről kifúvatom kompresszorral (bár még lehet megpróbálom valahogy...)

A a lököst leveszem, természetesen nem gyökérkefével akartam nekiesni barom módon, hanem valami finomabb megoldással...

Itt van pár kép, bár nem teljesen tükrözi a valóságot:

[link]
[link]
[link]

Ma kipucoltan belül amennyire tudtam: műszerfal, műanyagok, ajtó kárpitok ilyen kefés prevent habos tisztítóval, illetve a könyklőt + az ajtóban lévő könyöklőket kiszedtem, azokat megmostam itthon, szépen száradnak, na meg ablakpucolás.

Mára terveztem a lökös levételét, de nem vitt rá semmi...nem sok ingerenciám van hozzá.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6646) AMD Power


AMD Power
titán

"Munka közben még brummogok is" - interjú két magyar Renault-dizájnerrel

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6647) rob210 válasza mycso (#6645) üzenetére


rob210
Topikgazda

Tényleg nem értelek.
Ha van kompresszor akkor minek kéne a kezednek beférni?

Na mindegy az tuti, hogy én nem venném le a lökőst, az nem lesz kis munka.
Míg kompresszorral kifújkálni kb 10 perc.

A kezednek meg rohadtul nem kell beférni a ventilátor mögé, de maximum a ventilátort szereld le a hűtőről, az 3,vagy 4 csavar kiviteltől függően.

Ha a bogarakat nekiállsz kiszedegetni mondjuk fogpiszkálóval, mert a bordák közé nem férsz be mással, akkor egy jó bő napot szánj rá a munkára, mert kefével azok a tetemek nem fognak kijönni. HA meg sikerül beékelned a bordák közé akkor akár el is kúrhatják a hűtőfelületed áteresztő képességét.
Annó egy suzukinál kellett a végén szétszedni a hűtőkört és a radiátort nagy nyomású mosóval kimosni, autón kívűl, mert a gazdi annyira eltömítette.
:R

Hidd el jót akarok, ennek ellenére felnőtt emberként nem vagy köteles megfogadni a tanácsomat :P

Renault power

(#6648) AMD Power


AMD Power
titán

Ezért ez nem 1x! :C :R

Csúnyán lemosta a Renault a BMW-t

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6649) rob210 válasza AMD Power (#6648) üzenetére


rob210
Topikgazda

Halkan megjegyzem pont megba.zhatja a BMW a drágább többet fogyasztó soros hathengeresét főleg ha még lassabb is:)

Renault power

(#6650) vallas válasza AMD Power (#6644) üzenetére


vallas
senior tag

előtte legalább egy hétig nem esett, szóval a korábbi beázás kizárva..

majd megnézetem,mikor szervizbe kell vinni..

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.