Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107201) Gzula[HUN] válasza Mathiask (#107194) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Egy fórumtárs rendelt eddig. Írtam neki privit ma reggel, hogy melyik verziót kapta meg, de még nem válaszolt. Youtube tesztek alapján az oldala "kopogós" műanyag. Több tunning cég is csinált már hozzá modot, rendszerint azt követően már nem kopogós. Mivel nem szedték szét, így csak feltételezem, hogy valami lett a belső oldalára ragasztva. A többi része nekem olyan "Dava-s" látszatra. A hibrid párna szerintem max másfél év, és az műbőr kezd majd repedezni, de ez nagyjából az általános az összes hifimannél, amit használnak is.

#107195szaki58: Nem emlékszem, hogy valaki vett volna iBasso fejhallgatót. Minden másra ott a fórum keresője.

#107193Bogyó bá': Akkor még csúszik a hallgatózás... :(

#107197Dr. 444Hertz: Nájsz.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#107202) Dr. 444Hertz válasza Ear001 (#107199) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

+Gzula[HUN]

:R :R
A hangja is nagyon szép :B
Monitor fejhallgató (gondolom masztereléshez), de én sima zenehallgatáshoz vettem, mert régóta szemezgettem vele, és nem bírtam ki.
Nem bántam meg :D

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#107203) Gzula[HUN] válasza CoroStar86 (#107198) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Wheezy Tech-nek eddig szinte csak olyan videóit láttam, amiben még akkor is lehúzza látszatra a fejest, amikor próbál semleges lenni (X2HR és az AKG371-et tuti, utóbbit mondjuk nem a hangja, hanem a minősége miatt), de pl. a fóromon most nagyon futó HE-R9-ről eddig többe videóba is bele futottam, amiben azt fejtegetik, hogy túl sok nekik a basszus, ezért nem ajánlják, stb.
De pl. Joshua Valour is elmondja az őszinte véleményét, nem szokott köntörfalazni.
Z-nek is volt "fizákósabb" időszaka, most már inkább ilyen nesze semmi, fogd meg jól szokott inkább lenni.
De pl. DMS-nek is jó videói vannak, annak ellenére, hogy full más a preferenciánk.

Szóval, ha egy adott fejeről ha mondjuk a fentiekből 2-nek meghallgatom a véleményét, akkor már legalább annyit tudok, hogy érdemes-e egyáltalán abba az irányba mennem, vagy nem. Aztán így is van mellé lövés.

Melletted szólva el kell azért mondjam, hogy mindegyik szentnek maga felé hajlik a keze.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#107204) deliceN


deliceN
csendes tag

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthoni környezetben
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Főleg játékra [ FPS, Action Adventure, RPG ] és multimédiás tartalmak fogyasztására
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
70k
4.) Új vagy használt?
Az új jobb lenne, de ha van egy verhetetlen használt az is szóba jöhet
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt [ de nyitottat is kipróbálnék ]
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Nem vagyok egy nagy audiophile, így ezt elég nehéz megválaszolnom
8.) Honnan vásárolnál?
Főleg magyar webshopból
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Számítógép és telefon [ IP14 ]


Előre is köszi!

(#107205) Lizard0828 válasza Mathiask (#107194) üzenetére


Lizard0828
tag

Szia! Én múlt hét péntek óta vagyok egy HE-R9-nek a tulajdonosa.
Azóta rendesen bejárattam már /Isotek,illetve egyéb zene és game/ szerintem nagyjából a végleges hangját adja. Én elsősorban erős mélyekkel rendelkező fejest kerestem,na hát abban nincsen hiány.Ilyen mélyeket én még nem hallottam fejhallgatóban,de ami a legszebb abszolút nem mászik rá a középre és a magasra.Ütős,gyors,pontos és valóban beleremeg a füled ha feltolod a hangerőt.Végtelen részletes számomra a hangkép,nekem ennél jobb zárt fejes úgy gondolom nem kell. Ami meglepetés volt ,hogy zárt fejes ellenére igen komoly tere is van egyben.
A hirek igazak, valóban műanyag az oldala,de tapintásra kellemes, csak szedi az újjlenyomatot :D
Fejpánt bőr,kellemes illattal és számomra kényelmes ,puha.
Maga a fejes párna szerintem műbőr szélű,azonban abszolút puha,kellmes.A hozzá kapott gyári kábel viszont nagyon rendben van tapintásra,minőségre. A bal oldali csatlakozó Balanced támogatással is bir,igy ha szükséges könnyen upgradelhető. Egy anno 600 usd-ról induló fejeshez képest valóban picit nagyobb minőséget várhatna az ember,de cserében borzasztó könnyű amúgy és amit hangban tud azt nagyon komolyan tálalja, nálam nagyon betalált főleg tokkal vonóval 145 usd áron :C
/a csomagban lapul még egy egyedi Hifiman-es fejhallgató állvány is,persze nem kell semmi extrára számitani,de mindenesetre figyelmes dolog/

[ Szerkesztve ]

"All The Best And Fuck The Rest"

(#107206) btraven válasza Gzula[HUN] (#107203) üzenetére


btraven
őstag

Itt van rögtön Zeos [link] néhány rettenetes fejessel.

(#107207) lowzor válasza Tyrel (#107166) üzenetére


lowzor
veterán

Ugyanez a véleményem a DT 990-ről. Teljes mértékben hiányzik belőle az a tartomány, ami az elektronikus zenéket élvezhetővé tenné. A magas és a középhangokat nagyon szépen, és minőségien szólaltatja meg (ezért van meg még mindig nekem is), de a basszusa kb majdnem nulla (EQ-val mondjuk lehet segíteni rajta, de úgy sem az igazi). Ezért is nagyon félrevezető a topikban, hogy sokan V karakternek, sőt van, aki erősen mélyorientáltnak :Y állítja be, mert én is ezek alapján vettem meg, és egy nagyon nagyot csalódtam. Rengeteg forrással próbáltam már több helyen is, de mindegyikkel ugyanez volt a helyzet, szerintem nem létezik olyan forrás a világon, amivel ez V karakter lenne.

(#107208) Ba cy lus válasza lowzor (#107207) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A semleges referencia HD600 után hallgass meg egy DT990 Edition/Pro-t, aztán visszatérünk rá, hogy a DT990 mennyire V, meg mennyire van/nincs benne helyén a középtartomány. :)

Az már más kérdés, hogy a mélye így sem üt eléggé. Bár fejhallgatókkal én mindig így vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#107209) Bogyó bá' válasza Ba cy lus (#107208) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A DT990 akkor lesz V, ha rendes cuccal hajtják. :K Egyébként tényleg satnya a mélye...

szerk: "mély" alatt én nem a dobot, hanem a nagybőgő és a basszusgitár legmélyebb hangjait értem...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107210) OPiiPO válasza lowzor (#107207) üzenetére


OPiiPO
addikt

DT990-nek nincs mélye és nem V :F Valami ott nagyon félrement. Mivel hajtottad meg?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107211) Ba cy lus válasza Bogyó bá' (#107209) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Szerintem a DT990 Edition/Pro mindenképp V, csak nem feltétlenül úgy, illetve olyan mértékben, ahogy várná az ember.
De én még nem hallottam olyannak a DT990 Edition-t, hogy ott a helyén lett volna a közép. Még a DT880 Edition közepe is hátrébb van kissé a valódi kiegyenlítettől. Anno a 2003-as verzió után sokan kritizálták is emiatt az új (2005-ben megjelent) DT880 Edition-t.

[ Szerkesztve ]

(#107212) Bogyó bá' válasza Ba cy lus (#107211) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát, valóban elég loudnesses, de jó meghajtással egész elfogadható lett nálam: most már inkább tetszetős, mintsem bántó. Akkor is, ha nem igazi...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107213) s4tch válasza lowzor (#107207) üzenetére


s4tch
veterán

A V karaktert többféle módon közelíti meg a hifis szleng: vagy a mély- és magaskiemelt hangra mondjuk, vagy a középhiányosra. Szerintem a DT990-re inkább az utóbbi a jellemző, a mélye semmiképp nincs úgy kiemelve, mint egy basshead fejesnek, vagy mondjuk egy ATH-M50-nek. Csalódás lehet annak, aki csak az alapján, hogy ez is inkább V, mint bármi más, azt hiszi, hogy majd ledurrantja a fejét a mélytartomány. Ha meg gyenge alatta az erősítés, akkor kimondottan erőtlennek hathat a hangja.

Mindenesetre lehet, hogy a kolléga nem ilyen lovat akart. Le kell vonni a következtetést, és lépni a megfelelő irányba - ami lehet egy tisztességes erősítés (mert lássuk be, a Dragonfly Black csak hunyorítva az), vagy egy másik fejes, amit kihajt a Black, és van mélye. (Én meghallgatnék egy Meze 99-et, ha nem zavarna a zárt felépítés. Ha meg maradjon a nyitott fejes, akkor - személyes tapasztalat híján - rábíznám magam azokra, akik a Fidelio X2 felé terelnek.)

(#107214) lowzor válasza Ba cy lus (#107208) üzenetére


lowzor
veterán

Nálam az is baj, hogy 8"-es mélynyomós 2.1 után rakom fel a fejemre, és így iszonyatosan vékonynak hat, és teljes részek is hiányoznak a zenékből a bassline részeknél, amiket a 2.1 rendszerrel kihallottam, ezzel meg nem.

(#107210) OPiiPO:

Ezekkel próbáltam:

Topping DX3 Pro+, Tempotec Serenade iDSD, Asus Essence STX, Asus Essence STX + Presenter 3.
Mindegyikkel kb ugyanolyan mélye volt.

(#107213) s4tch:

Gondolkoztam, hogy lecserélem egy M50X-re, de annál meg attól félnék, hogy az meg a magashangok minőségében lenne jóval gyengébb. Talán az lenne a legjobb megoldás, ha mellé vennék egy M50X-et, aztán az elektronikus zenék arról mennének. Ettől függetlenül örülök, hogy megvettem a 990-et, mert nagyon jó hangja van, csak a mélyeiben csalódtam, de EQ-zással azért javítható.

[ Szerkesztve ]

(#107215) Tyrel


Tyrel
őstag

Jónak tűnő javaslatot most már kaptam bőven, a Hitspace látogatás is tetszik mint próbalehetőség... Csak egy aprócska kérdés maradt: mégis hogy a búbánatban lehet egy fejhallgatóról néhány perc alatt eldönteni, hogy megfelelő lesz-e?? :F

Van valami jó teszt módszer? Elmegyek, viszem magammal a saját hangforrásom (nyilván, mivel azzal kell jól szólnia), aztán random belehallgatok pár zenébe és... olyan érzés mintha 10 csajból 20 perc alatt kéne kiválasztani azt akivel leéled a következő 30 évedet... :B

Írtam egy listát, hogy mit akarok kipróbálni, meg gyorsan összeszedtem pár linket YT-ról, amik épp eszembe jutottak... Tudok még ennél felkészültebb lenni? (ja, előtte mossak fület :DDD )

Egyelőre itt tartok:
Fidelio X2HR
Meze 99 Neo
AKG K371
AudioTechnica ATH-M50X
Shure SRH-840A
HifiMan HE-R9
HyperX Cloud II / Alpha

https://www.youtube.com/watch?v=EgRqkOLxEOE
https://www.youtube.com/watch?v=1Uw6ZkbsAH8
https://www.youtube.com/watch?v=OWtSygdtj7s
https://www.youtube.com/watch?v=ZF_4ES3Gc8I
https://www.youtube.com/watch?v=Jb25W0P4ICs
https://www.youtube.com/watch?v=EEL2VomvzkI
https://www.youtube.com/watch?v=6R3ouGNcACQ
https://www.youtube.com/watch?v=Rjp_DfvJimg
https://www.youtube.com/watch?v=ymWfl86Mybg
https://www.youtube.com/watch?v=bKnXxICFT1I

Turenkarn

(#107216) btraven válasza Tyrel (#107215) üzenetére


btraven
őstag

Néhány perc alatt csak azt lehet eldönteni hogy nem megfelelő. :)
HD600 fel, death metal be, borzalmasan szól, fejes le.

Ha szerencséd van, olyan a fejes, hogy az állad leesik tőle, és egyből megveszed.

[ Szerkesztve ]

(#107217) stellaz válasza Tyrel (#107215) üzenetére


stellaz
addikt

Szerintem pár perc alatt is elég sok minden leszűrhető, főleg, ha olyan zenéket hallgatsz, amit jól ismersz, sokszor hallottad, tehát van valami referencia pontod.

(#107218) OPiiPO válasza lowzor (#107214) üzenetére


OPiiPO
addikt

Sajnos ezekhez nem tudok hozzászólni, anno Audio-GD R2R-11 és Myryad Z40 volt előtte, egyiknél sem volt panaszom a mélyekre.

Igaz nem is 8" sub után hallgattam :) az asztali dobozok akkor Edifier S1000DB-k voltak, 5.5"-al.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107219) lowzor válasza OPiiPO (#107218) üzenetére


lowzor
veterán

Nekem egy Edifier S360DB és a Modecom Eclipse 180 + Edifier T5 kombóm van. A 8" subok előtt tökig EQ-zva elég volt nekem a 990 mélye, a subos rendszerek megvétele után már úgy sem. :D
Lehet, hogy te is mást mondanál a 990-ről, ha megszoknál a 8" hangszórós cuccot.

(#107220) Pet84


Pet84
tag

Helló!

Beyerdynamic DT235 fejesemnek megadta a jobb oldali hangszórója magát. Nem szívesen válnék meg tőle, viszont a javítás 7-10ezer lenne. Megéri szerintetek ennyit rááldozni vagy nem sokkal több pénzért kapok hasonló tudásút, illetve kialakításút? Nagyon szerettem a kényelmét.

Nasenscheidewandverkrümmung

(#107221) OPiiPO válasza lowzor (#107219) üzenetére


OPiiPO
addikt

Most a TV-s rendszer az egy S351DB, az asztali S360DB - időközben a DT990 viszont elment.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107222) Gzula[HUN] válasza Pet84 (#107220) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Annyiból már kapsz korrekt állapotú használt fejest vaterán. Én ettől a sráctól rendeltem annó a Grado-mat, és tök rendben volt minden.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#107223) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hallgassatok zenét! :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107224) Pet84 válasza Gzula[HUN] (#107222) üzenetére


Pet84
tag

Köszi!

Nasenscheidewandverkrümmung

(#107225) OPiiPO válasza Bogyó bá' (#107223) üzenetére


OPiiPO
addikt

Belehallgattam de ez tuti nem zene, elvesztegettem majdnem egy percet az életemből :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#107226) Sdi válasza Bogyó bá' (#107223) üzenetére


Sdi
addikt

Egész érdekes.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#107227) stellaz válasza Bogyó bá' (#107223) üzenetére


stellaz
addikt

Engem a Korai öröm koncertekre emlékeztet, akiknek a koncertjén valahogyan a legjobban kicsúcsosodott az a magyarokra akkoriban nagyon jellemző hangzásvilág, ahol mintha mindenki egyszerre játszana valamilyen hangszeren, csak éppen nem egy közös zenekarban, hanem aki, amit éppen gondol.

[ Szerkesztve ]

(#107228) meri


meri
aktív tag

Honann érdemes fejhallgatóba olyan szövetet venni, amiből kivágható egy oda illő alakú ovális, kör, stb. alakú darabka - a régit pótolandó? Fekete, nagyon finom szövésű és hangáteresztő kéne. Biztosan nem a megfelelő search term-et használom, de alig találok. Esetleg már előre méretre vágott (de azért igazítható) darabok is jól lennének. Köszi!

uff

(#107229) Dorien válasza meri (#107228) üzenetére


Dorien
veterán

akusztikus korong, acoustic damper

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#107230) szaki58 válasza Bogyó bá' (#107223) üzenetére


szaki58
aktív tag

IGEN! ZENE! Végre. Köszönöm!

(#107231) szaki58 válasza szaki58 (#107230) üzenetére


szaki58
aktív tag

No, kedveskedek én is a zenében, bár szerintem sokan nem fogják értékelni, de ez nem is baj.
Az eredeti zene, ami nekem nagyon kedves, bár nagyapám rádióján hallottam először ( nem volt még TV)
[link]
Magyarul is szép!!
[link]
Még egyszer oroszul, Ő a szívem csücske!!
[link]
A csúcs!!!!!!!!!!
[link]
Bocsi.

(#107232) szaki58


szaki58
aktív tag

Na, ezt még nem hallottam! Bocsi az offért!
[link]

(#107233) szaki58


szaki58
aktív tag

Bocsánat!!! Ettől meg az agyamat dobom el! Ezt sem hallottam még, és többet nem posztolok, de ezt hallgassátok meg!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#107234) bitrograde


bitrograde
senior tag

Élek-halok a zenéért, de olyan linkre, ami nem mondja meg, hogy hová visz, nem kattintok. Lehetne egy olyan tiszteletteljes kérés, hogy a link szerkesztésével valami információ is megosztásra kerül. Teaser is jó, de legyen valami, amitől kattintok. Különösen, hogy a tubus tele lett reklámmal, és nem nagyon enged másként. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#107235) szaki58


szaki58
aktív tag

" bitrograde " kivételével bárkinek ajánlom! :D

(#107236) szakibá... válasza meri (#107228) üzenetére


szakibá...
senior tag

Egyszerű, fekete női harisnya. Én sokszor használtam.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#107237) Gzula[HUN] válasza szakibá... (#107236) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Hey, ez de magas labda! :D :DDD ;]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#107238) Mathiask


Mathiask
senior tag

Azt hiszem rendeltem Hifiman store-ból.
De elég béna az a store, így nem tudom sikerült-e.
A paypal fizetés után jött egy oldal, amin volt egy Place order gomb, utána már nem lehetett rá kattintani, de más nem történt. A kosárban még ott a termék és a rendelések között nem látszik a rendelés. Paypal levonta az összeget. Aki rendelt már, találkozott ilyennel?

(#107239) bitrograde válasza szaki58 (#107235) üzenetére


bitrograde
senior tag

Neked tényleg nem ártana egy netikett-tanfolyam. :W

(#107240) Mathiask válasza Mathiask (#107238) üzenetére


Mathiask
senior tag

Megoldódott. Paypal levette a zárolást a pénzről. Újra megrendeltem és így másodikra már sikerült.

(#107241) Xelo


Xelo
addikt

Sennheiser HD 600 Refurb 85200Ft, 10%-os kuponnal 76680Ft :) én behúztam mégegyet tartaléknak.. :D

(#107242) RetepNyaraB válasza Xelo (#107241) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Még egyet?!

No komment :))
Nekem az egy is sok.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#107243) Xelo válasza RetepNyaraB (#107242) üzenetére


Xelo
addikt

hehe ja mert szerintem ilyen áron nevetségesen jó vétel. még nem tudom mi lesz vele, lehet karácsonyi ajándék lesz fateromnak. :B van outleten jelenleg HD560S is.

[ Szerkesztve ]

(#107244) CoroStar86 válasza Mathiask (#107238) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Találkoztam, nekem cirka 1150 eurot zárolt a Paypal egy hónapra, november 24-én jár le, előbb nem kapom vissza. Egy másik rendelést tévesen vettek fel (mégsem volt európai raktáron), vissza utalták az összeget, de kb 40 euroval kevesebbet. A harmadik rendelés sikerült csak, ott meg 52 euro volt a postaköltség egy sima fejhallgatóért. Jók a Hifiman termékek, de soha többet nem rendelek közvetlenül a gyártótól.

(#107245) szaki58 válasza bitrograde (#107239) üzenetére


szaki58
aktív tag

Vagy kevesebb rozé... :((

(#107246) Bogyó bá' válasza CoroStar86 (#107244) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Aliexpressen is van hivatalos HIFIMAN Official Store: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107247) Digitalis válasza Xelo (#107241) üzenetére


Digitalis
senior tag

Regeltem, küldték a kódot de "nem érvényesíthető a kosárban levő termékekre" üzenetet kapom. :F

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#107248) szaki58 válasza bitrograde (#107239) üzenetére


szaki58
aktív tag

Elnézést kérek! Ez lemaradt.

(#107249) szaki58 válasza CoroStar86 (#107244) üzenetére


szaki58
aktív tag

Több mindent vettem már tőlük, és soha nem volt rossz tapasztalatom. Úgy tűnik, hogy bele futottál.

(#107250) Xelo válasza Digitalis (#107247) üzenetére


Xelo
addikt

ment pü

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.