Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) SzlobiG válasza Doki16 (#34648) üzenetére


SzlobiG
félisten

Grat, akkor ha látok egy ilyet a városba tudom te leszel. ;]

(#34652) Doki16


Doki16
addikt

280k volt a vége. Már beleraktam kb. 20km és egyelőre nagyon jónak tűnik. Egy 70cm3 mallosi hengeres keeway gépnél jobban megy. Mennyi időközönként kell benne olajat cserélni?

(#34651) SzlobiG: Én leszek az biztos. Minden nap megyek Baracsról a városba egészen a vasműkapuig :) Ha meglátsz nyugodtan szólíts le. :)

(#34653) B-L-A-C-K: Elhozta házhoz első szóra.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34653) B-L-A-C-K válasza Doki16 (#34652) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

289 ezerből 9 ezret alkudtál? :Y

(#34654) korpicschess válasza B-L-A-C-K (#34647) üzenetére


korpicschess
veterán

Ahol ezeket megveszik és használják, ott nem nagyon veszik le a bukót a kormányról szvsz.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34655) SzlobiG válasza Doki16 (#34652) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hajtóműolajra gondolsz?

(#34656) Doki16 válasza SzlobiG (#34655) üzenetére


Doki16
addikt

Arra nem is gondoltam, de akkor ez is érdekel. A kenőolajra gondoltam, hogy mennyi ideig elég.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34657) korpicschess válasza Doki16 (#34656) üzenetére


korpicschess
veterán

Majd világít a lámpa, de jobb ha nem várod meg. Hátha rossz. Olyan 5-6 tank szerintem. Persze attól függ, hogy mekkora az olajtartály és mekkora a tank.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34658) Kolondrum válasza Doki16 (#34656) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mennyit megy GPS szerint? Grat hozzá! Szép darab. A fekete és a piros összejön. Legalábbis nálam.

(#34659) runner 125 válasza Doki16 (#34656) üzenetére


runner 125
nagyúr

Használtmotornál célszerű mindent a vásárlás után lecserélni, utánatölteni.

Olajból mehet bele a Repsol Moto Scooter.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34660) SzlobiG válasza Doki16 (#34656) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg van adva pontosan a könyvébe, hogy azt mikor kell ahogy runner írja érdemes ilyenkor lecserélni és akkor biztosan tudod, hogy innét indul a futás. Az meg tényleg ha világít a lámpa akkor kell bele.

[ Szerkesztve ]

(#34661) Doki16 válasza Kolondrum (#34658) üzenetére


Doki16
addikt

Nem mértem még. Majd megnézem ezzel az andorid speedometerrel. Óra szerint 75-80.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34662) Bogyó bá' válasza Doki16 (#34648) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Használd egészséggel!

Széles utat, gumifákat, olcsó benzint!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34663) Doki16 válasza Bogyó bá' (#34662) üzenetére


Doki16
addikt

Köszönöm szépen. Remélem, hogy jó szolgalatot fog tenni.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34664) Kolondrum válasza Doki16 (#34661) üzenetére


Kolondrum
félisten

szép darab! Mekkora utakra vetted?

(#34665) korpicschess


korpicschess
veterán

Na szerintem a héten elviszem kicseréltetni a váltóolajat. 10000 km-t ír a gyári könyv, szóval esedékes lehet, meg nem is tudom, hogy most hogy áll a helyzet.
Nem oda viszem ahol vettem, gondolom ezt bárki ki tudja cserélni, csak nem jó vele otthon koszolni.

Mennyire számít, hogy milyen kerül bele vajon? Van egész változatos áron: [link]

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34666) SzlobiG válasza korpicschess (#34665) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezért minek fizetni? Leenged, feltölt ennyi azt még át sem vernek az olajjal mivel magad veszed meg.

(#34667) molnarpeter válasza korpicschess (#34665) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bemelegíted a blokkot, kitekered a csavart, lecsöpög az olaj (hagyhatod sokáig), aztán csavar vissza, új olaj megfelelő mennyiségben be. Egy elvágott palack jó szolgálatot tehet.

(#34668) korpicschess válasza SzlobiG (#34666) üzenetére


korpicschess
veterán

Még nem tudom. Nem akarok koszolni (legalábbis itthon nem támogatják). Le lehet valahol adni az olajat? :F

Másik részére, hogy milyet ajánlott belerakni? Vagy mind1? Mondjuk 10000 km-re már menjen normális, ha számít.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34669) urbi73


urbi73
senior tag

Egyébkét melyik a jobb olaj, Repsol Moto Scooter. vagy Castrol ?

-

(#34670) SzlobiG válasza korpicschess (#34668) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kúton le lehet adni. De mit koszolsz vele? Motor alá vmi karton papír egy félbe vágott üveg vagy akármi aztán leengeded.

(#34669) urbi73 Mind2 jó, egyik se jobb a másiknál lényeg, hogy full synth.

(#34671) Doki16 válasza Kolondrum (#34664) üzenetére


Doki16
addikt

12 kilometeres utra lesz napi hasznalatban ketszer. Munkabajarasra vettem.

Lenne egy kerdesem hozzatok: Van itthon feleslegbe egy leovince tt kipufogo amit egy mallosi hengerhez vettunk, de inkabb a motor gyarijat hasznaljuk hozza. Fel lehet ezt rakni az sr50-re es van egyaltalan ertelme?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34672) SzlobiG válasza Doki16 (#34671) üzenetére


SzlobiG
félisten

Milyen motorhoz volt véve a TT? Mert ha nem piaggio blokkoshoz akkor nem fog passzolni alakítani kell rajta.

(#34673) runner 125 válasza SzlobiG (#34670) üzenetére


runner 125
nagyúr

Aszondják a Castrol-t pancsoljják vízzel. :F

;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34674) Doki16 válasza SzlobiG (#34672) üzenetére


Doki16
addikt

Egy keeway hurricane-hoz lett veve egy 70-es mallosi hengerszett es ahhoz van ez a kipuf. Akkor valoszinuleg nem lesz jo hozza, atalkitani meg nem nagyon szeretnek semmit.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34675) Kolondrum válasza Doki16 (#34674) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem lehet hogy lesz eladó TT amit kimondottan a tiédre csináltak, csak el lett kúrva a rendelés és feltettük aeroxra kis átalakítással (ami a kipufogót magát nem érinti). ZX-re váltás miatt adom el ah eladom. Képlékeny és legalább 2 hónap még. Nincs 2000km benne.

(#34676) SzlobiG válasza runner 125 (#34673) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg volt ilyen szériájuk nem rég.:D Találkozott valaki vele egyáltalán? Nem hinném...

(#34674) Doki16 De miért nem teszitek fel arra, ha már megvettétek? Az a gyári kipuff csak vissza fojtja a 70-es hengert. :U

(#34677) urbi73 válasza SzlobiG (#34670) üzenetére


urbi73
senior tag

Árban a Castrol jóval drágább ,de ha minőségileg nem jobb ,akkor a másik olaj is megfelel .Az én 10 éves Benelli 491 -be tökéletes .Sajnos előző tulaj használta olcsó Mol -os 2 t olajjal is,de legalább őszinte volt hogy megmondta. Viszont a motorikusan tökéletes mégis.

-

(#34678) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Gondoltam írok pár sort, milyen is a viszonyunk a Nexussal.
Megvolt az első tele tankolás után járás üresig, majd ismét teletank. tehát bő 100km 2 személlyel, autópályán (M3, M0, M5) 120-130 utazó, városban kellemesen, nem tötyörészve 312 km-t tettem meg 12,6 lliterrel. Ez nekem kellemes meglepetés. Főleg, hogy ezt elosztva 4,0 liter / 100 km jön ki, és ami mégjobb, hogy a computer is ezt szög ezt mutatta. (érdekes, hogy nem úgy méri a fogyasztást, mint ahogyan az autók, hogy L / 100KM, hanem 1L / km. így a computer azt mutatta, hogy 24,7 km / 1 L )

Ma reggel tankoltam megint tele, mivel egykettes Banditos haverral (igen, néha az ő motorjáról tettem be ide is és FB-ra is képet) motorozni indultunk Visegrádra, így szinte biztos voltam benne, hogy ez a mostani tank szinte végig bajusztépős lesz. Hát ha nem is a teljes tank, de 200km-t megvolt ma is M0-on 130-140, Visegrád, pilis hegyekben amit lehetett, úgy szolt. próbáltam lépést tartani. Most az átlagfogyasztás mérő 22,8 km / L -en áll. Gondolni nem mertem volna erre.
Most egy kicsit az úttartásról. A Runnernél néha el-el jutottam odáig, hogy azt gondoltam, hogy nem akarom jobban bedönteni, mert vagy én érzem bizonytalannak, vagy az utat nem véltem olyannak, vagy egyszerűen csak valóban sikerült rajta olyat borítani, hogy már már necces volt... DE EZ??!! Az istennek nem bizonytalanít el, borzalmasan jól és magabiztosan lehet borítgatni. Amikor néhány kanyar váratlanul ér (most előszőr jártam arra motorral) még akkor sem tesz próbára, ha lúzer módon arra kényszerülök, hogy kanyarban kell fékeznem. Szóval a kanyartartása elég fasza. A hegyekben éreztem, hogy azért ide kevés még ez a közel 500ccm és 40 Le, de ezzel nem azt mondom, hogy nem élveztem, és csalódást okozott volna. De lehet, hogy ha nem az ezerkettes bandit megy előttem, hanem valami 600, nem érzem ennyire a teljesítmény illetve motorozás különbséget. De amikor végigértünk az etapom, fülig ért a szám. IMÁDOM A MOCIT! :) (thx Márk)

csináltam egy-két képet.
akit érdekel, ezekre kattintva megnézheti.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(Azért a variot már nagyon várom)

szerk: Lehet, hogy csak a kis felbontású képek csalnak, de olyan mintha itt a blokkra menő vízcső bilincse nem gyári lenne.

[ Szerkesztve ]

(#34679) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok! Nekem egy Gilera runner 180 2T-robogóm van.

Olyan kérdésem lenne,ha a gyári levegőszűrőt lecserélném direkt szűrőre akkor nem kell semmit állítgatni a mocin?(karbi ilyesmi)

Egyáltalán van értelme?Jót tesz neki? Csak azt a blehónagy dobozt szeretném róla eltüntetni .-)

Választ előre is köszönöm!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34680) B-L-A-C-K válasza Rico45 (#34679) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A karbin valószínű kell majd állítani, de én nem ajánlanám, gyakrabban kell tisztítani, és csak hangosabb lesz, gyorsabb viszont nem lesz tőle, vagyis mikor nekem volt 2T 180-asom én is raktam rá de le is szedtem, mert nagyon nem jött be....

(#34681) SzlobiG válasza Rico45 (#34679) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ne cseréld le, csak ártani fogsz vele eleve megváltozik a "nyitott" szűrő miatt a levegő/benzin keverék na meg sokkal több szutykot átengednek azok a direkt szűrők szal ami jó azt nem szabad elrontani. :N

(#34678) AndrewTdi Teljesen jó az a fogyi. :K A 600-as gép meg érthető, hogy miért megy jobban a hegyekbe 100ló nem piskóta a 40-hez képest. Majd a multivar érezhető kült hoz úgy is és még mindég nagyon szép. :))

(#34682) AndrewTdi válasza SzlobiG (#34681) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nem haccáz, ezerkettő)

(#34683) t1


t1
addikt

Eddig csak 50ccm robogót vezettem, de ma volt szerencsém egy Aprillia SR 125höz, nagyon pozitív csalódás volt az ereje a Neosomhoz képest, erős birtoklási vágyat keltett bennem. Amúgy Neos nincs már meg 1 hónapja elváltak útjaink :)

(#34684) Bogyó bá' válasza SzlobiG (#34681) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem hatszázas volt az, hanem , ha jól értem, ezerkettes!

Elkéstem, vaze' !... :W

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34685) Rico45 válasza SzlobiG (#34681) üzenetére


Rico45
őstag

B-L-A-C-K és SzlobiG köszi a választ!

Megfogadom a tanácsot! Nem cserélem le! Csak nem tetszik hogy olyan nagy az a ház!De mindegy mert a moci meg egy vadállat :DD

:R

Amúgy tök jó hogy megtaláltam ezt a kis topikot! :) Jövök ide majd sűrűn!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34686) Kolondrum válasza AndrewTdi (#34678) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ma voltál visin? Akkor láttalak! Még mondtam is, hogy Andrew-nak hasonlója van. Ezzzz pap sziget magasságában volt.

(#34687) AndrewTdi válasza Kolondrum (#34686) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Lehetséges. :)

#34688) SzlobiG 98Le. De a nyomatééék... :U

[ Szerkesztve ]

(#34688) SzlobiG válasza AndrewTdi (#34682) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja hát akkor az meg még több mint 100ló. :D Csak a Honda hornet volt a fejembe az 600-as azt majd 100lovas.

(#34689) golyani


golyani
addikt

full gyári motorba milyen szíjat tegyek? eddig a gyári volt azt inkább a kora miatt cseréltem nem a kopás miatt, most egy RMS van 10e km-nél jár és kb kopáshatáron van. úgy gondoltam ár/érték arányban ez jó lesz most is. majd ha cserélem teszek fel képet a variomról, mert nekem gyanús h cserés lehet az is. oda valami malossit vagy polinit gondoltam, begörgőzve a mostani konfigurációhoz(kuplung, nyomórúgó, mert teccik ez az alacsony fordulaton való elindulás) :). kérdés, hogy van-e értelme megvenni emiatt a majd 2x drágább malossi vagy gates szíjat?

(#34690) SzlobiG válasza golyani (#34689) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az RMS Dayco szíjat használ szal attól hogy olcsó jó minőségű is. Variátort egyszerű leellenőrizni fogsz egy vonalzót vagy tolómérőt és megnézed a felületét ha már 0.5mm feletti a hézag akkor cserés. De szemmel is jól látható ez. Külső tárcsára ugyanez vonatkozik.

(#34691) runner 125 válasza AndrewTdi (#34678) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ennyi, faxa.
..és képek is.

..csak ismételni tudom magam: várd meg a variót. :D
Ha, most fülig ért a szád, varióval úgy fogsz vigyorogni, mint a gyerkőceid egy egy új játékot kézbe véve. :))

mod. Franc tudja, kicsi a kép felbontása, de az én gyári roppantott bilincsemnek is van egy ilyen túlnyúló része. Nagyobb képek kellenének róla, de első blikkre elég faxa.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34692) AndrewTdi válasza runner 125 (#34691) üzenetére


AndrewTdi
addikt

elvileg péntekre megérkezik.

(#34693) runner 125 válasza Rico45 (#34679) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gondolom renccám' nincs rajta, ugye?

Sportlégszűrőt a helyedben én elfelejteném. Motornak is árt, át kell karburáli, még többet fog enni.
Ha, az a célod, h ne tűnjön fel a rend őrének a nagy gyári szűrő, szerezz be 50-es Piaggio blokkra valót.
Azoknak elvileg a felfogatása is megegyezik. Belső felét minden bizonnyal meg kell majd furkálnod néhol, de inkább az gyári szivaccsal, mint egy nyitott.
Persze nagy a gyári szűrő, de nekem bejön. :)

mod.

Üdv itt, gyere csak.
Mociról is hozhatsz képeket.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34694) Rico45 válasza runner 125 (#34693) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!

Nincs rendszám :-) Bevállalom és vigyázok !

Kisebb házra gondoltam én is. De asszem marad ez mert nagyon szeretnék rá vigyázni!

Pipec kis verda ez :)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34695) AndrewTdi válasza Rico45 (#34694) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Képeket nem kapunk?

(#34696) B-L-A-C-K válasza Rico45 (#34694) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Engem anno az óra miatt b@sztattak kisvárosban hogy 160-an van beleírva, azt is érdemes átcserélni...

(#34697) Rico45 válasza B-L-A-C-K (#34696) üzenetére


Rico45
őstag

Na azt már nem :-) Az óra marad :K

Itt vannak képek!
Runner 1
Runner 2
De most még változik ez-az mert pl. a kiput lefestettem ma fekete hőállóval + a felniket majd matt feketére szeretném.Aztán majd felnicsík meg ilyenek :) Szóval szépítgetem .
Régen volt már ilyenem,csak el kellett adnom mert autót vásároltam, kellett az ára :(( Akkor megfogadtam, az életben még akarok egy ilyen vasat :-)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34698) runner 125 válasza Rico45 (#34697) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jó kis SP.
Színe gyári.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34699) Rico45 válasza runner 125 (#34698) üzenetére


Rico45
őstag

Igen!

De a bal oldali elem lett cserélve mert a régi elrepedt! Aztán ugyan olyanra cserélték!

Ez nem is olyan régen forgalmis robesz volt! :) Van törzskönyve meg ilyenek.

Na jó éjt mindenkinek! Holnap meló :((
Aztán jövök ide majd minden nap :-) Végre egy pörgős topik :R

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34700) zso79


zso79
őstag

Az előfordulhat, hogy halott akksival hibásan folyamatosan jelez az olajszint mérőm? Az index és a duda nem működik, az okés, de okozhat ilyet? Előre is köszi! (Piaggio NRG DD)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.