Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) Bogyó bá' válasza runner 125 (#34500) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...garázsban tárolt, nemdohányzó női sofőrtől, szalon állapotban..." :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34502) huszi.gyb válasza SzlobiG (#34499) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

egyenes futása? Találnak szerintem olyat, aki meg se nézi... Egyik haverom robogóját amikor eladtam, akkor én beszéltem rá a gyereket, hogy legalább indítsuk el :) (Talpon vittem el a találkozó helyére, mert ezt kérte a vevő... Bővebben kifejtem, ha valakit érdekel :DDD vicces történet volt :) )

www.dongosofor.hu

(#34503) thEndeR válasza SzlobiG (#34497) üzenetére


thEndeR
tag

A runner jobban tetszett. Majd nezegetem a piacot es ha talalok valami olyat, ami szerintem normalis akkor azt belinkelem. Egyebkent junius vege fele lenne esedekes a vasarlas. Addig remelem talalok.

(#34504) SzlobiG válasza thEndeR (#34503) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen csak nehéz jót találni azokból VX 125 FX125 ezeket keresd előbbi 4T utóbbi 2T.

(#34505) DigitXT


DigitXT
félisten

(#34506) Bogyó bá' válasza DigitXT (#34505) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezeket a motorhoz esztétikailag semennyire nem passzoló gagyi Givi dobozokat nem lehetne elfelejteni? Nem hiszem, hogy nincs esztétikusabb megoldás egy milliós motorra...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34507) korpicschess


korpicschess
veterán

Na én is csináltam gyorsulás grafikont... Aztán lehet találgatni, hogy melyik a pontosabb a 3 mérés közül. :DDD

[link]
[link]
[link]

Jó hír, hogy kb. 5-öt csal csak az órám (a végsebesség közelében).

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34508) Brogyi válasza DigitXT (#34505) üzenetére


Brogyi
senior tag

Azt az FZ6-ost bazi nehéz stenderre állítani. Azért jó ment egy robihoz képest. :)

(#34509) canniball válasza DigitXT (#34414) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mert az még csak 87 körül volt..."
Szerdán kipróbáltam a progit amit ajánlottál (és megrángattam kicsit a gázt :) ), amikor az óra 97-98kmph-t mutatott az app 92-t rögzített. Azt hittem többet csal az óra. Persze egy mérés nem mérvadó, majd tesztelgetem még.

"nekem van ilyen rikító neonsárga..."
Ment egy pü. :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#34510) urbi73


urbi73
senior tag

Sziasztok . Hogyan kellene aszt megoldani hogy induláskor (Benelli 491 ) a motor felpörög majd megindul hirtelen . Erő az lenne benne ,jól húz ha megindul ,csak ez a túlpörgés engem idegesít.Én eszt úgy képzelném el valahogy hogy kis gázadáskor is reagáljon .Nem szedtem még szét nem tudom milyen állapotban van a szíj stb.

-

(#34511) molnarpeter válasza urbi73 (#34510) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vegyél váltósat.

(#34512) AndrewTdi válasza urbi73 (#34510) üzenetére


AndrewTdi
addikt

erős benne a kuplung rugó.
meg kéne nézni milyen van benne é s esetleg Gyengébbre cserélni

(#34513) urbi73 válasza molnarpeter (#34511) üzenetére


urbi73
senior tag

Hát azért egy kicsit kísérleteznék vele ,nem hiszem hogy nincs valami megoldás rá. Mentem már más robogóval is ,ilyen probléma nem volt ,szép egyenletesen húzott .Nem hiszem hogy gyárilag ilyen lenne hogy pörög a motor nagyon és utána indul meg.

-

(#34514) urbi73 válasza AndrewTdi (#34512) üzenetére


urbi73
senior tag

Most már mindenképp szétszedem .Kíváncsi vagyok A görgök állapotára stb . Most vettem ,amúgy jó állapotban van ,tuning mentes ,csak a fojtások lettek még eltávolítva .De ez a túlpörgés engem zavar.

-

(#34515) Brogyi válasza urbi73 (#34514) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát az 50-es 2T szerintem mind ilyen. Mind üvölt amikor elindul. Vegyél nagy 4T-eset, és szinte alapjáraton elindul. Sőt abban lesz erő is.

(#34516) korpicschess válasza Brogyi (#34515) üzenetére


korpicschess
veterán

4T 50-esben erő? :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34517) AndrewTdi válasza urbi73 (#34514) üzenetére


AndrewTdi
addikt

hát ha másik kuplungrugók vannak benne, akkor nem tuningmentes.

bér abban igaza van az elötte szólo kollégának, hogy a 2t valamivel fentebb ondul mint a 4t, de amíg nem halljuk, látjuk az indulást, negéz megmondani, hogy valóban túl felpörögve indul el.

(#34518) Brogyi válasza korpicschess (#34516) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nagy ha jól emlékszem ezt írtam. Amikor 18 éves voltam a nagy motor 250 vagy 350 volt.
Bocs elfelejtettem, hogy az illetőnek nincs jogsija.

(#34519) urbi73 válasza Brogyi (#34515) üzenetére


urbi73
senior tag

Mint mondtam " erő " az van benne ,ha megindul meglepően jól húz (Most eszt hagyjuk hogy mihez képest ) én kb 95 kg vagyok ,nekem elég ,munkába járni kel .Az hogy minden 2 T így indul eszt megcáfolnám ,mentem már több fajtával is , ilyen felpörgést nem tapasztaltam egyiknél sem. Valahol olvastam hogy a görgőkkel lehet kísérletezni ,lehet túl nehéz van benne.

-

(#34520) Brogyi válasza urbi73 (#34519) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát a piros lámpánál aki mellettem áll ilyen kicsivel, mindig azt hallom, hogy csutkára húzza, és a hangja nem változik. Vonyít, és nem megy, de legyen, mert abban igazad van, hogy én már ilyenekre fel nem ülök. Így nálad a tapasztalat, de távolról nekem mind ilyen márkától független, és azt hiszem a nyomaték göbéjük miatt ilyenek, mert nem lapos hanem mind hegyes, és a végén van.
Még egy gondolat. Nem hallottam tied, így akár hibás is lehet. Szép napot fiúk.

[ Szerkesztve ]

(#34521) SzlobiG válasza Brogyi (#34515) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jól mondja andrew valszeg piros kuplung rugók vannak benne, de legalább is olyan ami nagy fordulaton nyit csak ezért üvölt és indul meg. Szedd szét azt tegyél bele gyengébbet. Ha malossit veszel, akkor annak van táblázata, hogy mikor nyitnak én is innét néztem le magamnak a piros nekem se jött be a sárgával most jó.

(#34522) urbi73 válasza SzlobiG (#34521) üzenetére


urbi73
senior tag

Köszi ,Majd szétszedem ha lesz időm . A lényeg akkor is az hogy meglehet csinálni ,engem ez érdekel .

-

(#34523) AndrewTdi válasza SzlobiG (#34521) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ez jó, ezt még nem láttam.
eszerint sárgarugó lesz Nexusba, ahogyan Runner kolléga javasolta.

(#34524) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Szétkaptam az első dobféket, tényleg nem nagy dolog.
Normális, hogy a anyás tengely en kívül
egy közlővel megy egy alátéttel találkoztam csak?
Tengelyt kell zsírozni mert ez csont száraz volt.

A betétek nem is voltak kopottak, próbáltam állítani vmivel jobb lett
de ha nagyon megfeszítem akkor fékezés nélkül is fog.
Mivel szokták csiszolni a betétet?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#34525) golyani válasza DonThomasino (#34524) üzenetére


golyani
addikt

hát ha szükséges akkor én olyan 120-180 környéke smirglipapírral finoman. a múltkori esős menet után az első fékem leszokott a visításról :C , ellenebn a hátsó meg rászokott, de azt kevesebbet használom így nem zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#34526) SzlobiG válasza AndrewTdi (#34523) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor ugyanaz mint nekem, csak az a baj, hogy külön nem kapni csak szettbe én is most megvettem 5k-ért és a fehér és piros áll a dobozba.:U

(#34527) runner 125 válasza SzlobiG (#34526) üzenetére


runner 125
nagyúr

Add el. A Nexus-hoz én is szettet vettem, kb 1,5 hét alatt elvitték külön külön a másik 3-3 darabot, ráadásul kb valami 2,5k-ért hármat, szóval gyakorlatilag ingyen volt a sajátom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34528) DigitXT


DigitXT
félisten

"SZENON fényszóró", LOL.:DDD
Szerk: ujj gumikkal...:))

[ Szerkesztve ]

(#34529) Bogyó bá' válasza DigitXT (#34528) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát igen. Maga a robesz viszont szerintem szívtipróan jól néz ki!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#34530) runner 125 válasza Bogyó bá' (#34529) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jahm, szerintem is pofás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34531) SzlobiG válasza runner 125 (#34530) üzenetére


SzlobiG
félisten

És az ára is meglepően jó.

(#34527) runner 125 Valszeg az lesz meghirdetem.

(#34532) runner 125 Jaja azt néztem én is, szal jó vétel lehet egy ilyen attól független hogy pözsó.

[ Szerkesztve ]

(#34532) runner 125 válasza SzlobiG (#34531) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyanaz a Master blokk, mint a Nexus-ban, csak 400-as hengerrel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34533) DigitXT válasza runner 125 (#34532) üzenetére


DigitXT
félisten

Hm, akkor még nem is rossz vétel? Mert kinézetre nekem is bejövős.:R
Csak olyan vicces volt, ahogy fogalmazta a hirdetést, azért is linkeltem.:DDD

(#34534) alba-regia válasza DigitXT (#34528) üzenetére


alba-regia
aktív tag

A helységnevet is nehéz lenne feltüntetni. A legtöbb hirdetésben nem szerepel, én azon tudok kiakadni. A "telefonon egyeztetett helyszínen" olyan mint valami James Bond filmben.

(#34535) Kolondrum válasza Brogyi (#34520) üzenetére


Kolondrum
félisten

;] Told el mind az útról is.

(#34536) Grillo


Grillo
senior tag

Srácok, van valami fórum, vagy oldal, ahol utána tudnék olvasni a rugók, súlyok, egyebek összevariálásának, vagy marad egy jó szerelő, aki ezt megteszi?

(#34537) runner 125 válasza DigitXT (#34533) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szinte tuti, h már ez is Piaggio konszern.
Attól függetlenül, h a mélyépítésű bálnarobogók soha nem voltak a kedvenceim között, ez bejön. Arányos mindene, és összforma is szép, tényleg eltalálták.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34538) -Mosquito- válasza DigitXT (#34533) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Csak össze ne törd,mert alig van belőle itthon,na meg alkatrész is csak újat vehetsz! Egyébként jó kis moci,kb hasonló mint a Piaggio X8 csak a Peugeot szebb,az X8 olcsóbb,vagy nem. :)

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#34539) SzlobiG válasza Grillo (#34536) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én megcsinálnám, de messze vagy. Pesten meg rakat szerelő van biztos találsz.

Google amúgy csomó ilyen leírást kidob. Ha vannak szerszámaid te is megtudod csinálni magadnak.

(#34537) runner 125 Nekem is új ez, miért nem volt még szó erről itt?:D Szerintem simán mehet az ajánlottak közé ebben a kategóriában.

(#34540) runner 125 válasza SzlobiG (#34539) üzenetére


runner 125
nagyúr

Őszintén, én nem találkoztam még a Pözsó ezen maxijával, de addig tuti nem ajánlom, míg nem próbáltam ki, mert pár kép és egy Master blokk nekem ehhez még kevés.
Futómű, üléspóz, menetdinamika, kényelem, pakolhatóság, stb.., ezek egy robinál még ugyanúgy fontosak számomra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34541) Doki16


Doki16
addikt

Mi a véleményetek erről a motorról? [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#34542) SzlobiG válasza runner 125 (#34540) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha lenne róla valami jó teszt akkor már okosabbak lennénk, de én csak francia teszteket találok.

[link] Ez csak ennyire megy? Alig gyorsul....ja két személlyel.

(#34541) Doki16 Szerintem korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#34543) runner 125 válasza SzlobiG (#34542) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hja, ez így elég gáz.. de két személyt még a Nexus is megérzi, persze gyáriként, aztán Malo varióval már kb. mind1 neki. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34544) AndrewTdi válasza SzlobiG (#34542) üzenetére


AndrewTdi
addikt

szerintem borzalmasan fűnyíró hangja van. nem szép a fülemnek.
(de lehet, hogy csak a nexus után)

(#34545) SzlobiG válasza AndrewTdi (#34544) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pedig uaz mint a nexus még a kipu is szerintem. Egy 4Road csodákra képes. :D

[ Szerkesztve ]

(#34546) Brogyi válasza SzlobiG (#34542) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az egyik tesztelő be is mutatta, hogy kicsi a hely. Amikor elfordította a kormányt a térde korlátozta.
Alacsony szivaroknak azé jó lehet.

(#34547) Grillo válasza SzlobiG (#34539) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, van szerelő, de szívesen eltökölök ezzel, csak kéne egy leírás, hogy mivel mit érdemes összerakni. Mondjuk nem ártana tudni azt sem, hogy a blokkomban pontosan mi van, mert kétlem, hogy a gyári henger stb lenne benne 43k km után... Youtubeon találtam szerelős videókat, de a szettekről nem nagyon tudok mit olvasni, vagy csak béna vagyok, és nem találom.
Amúgy jó nekem az is, ha azonos blokkos gépekkel kapcsolatos dolgokat olvasom? Pl. SR is fekvő Minarelli.

Ja, még valami. Azt, hogy pár km/h-val csökkent a végsebességem, okozhatja a melegebb idő? Lehet ez ellen tenni pl. karbi állítással, vagy felesleges, a 2t ilyen?

(#34548) DigitXT válasza runner 125 (#34540) üzenetére


DigitXT
félisten

A kasztni nem ugyanolyan, mint a 250-esé? Mert akkor van
egy ilyen a topikban, amit meg kéne néznem előbb.:))

(#34549) SzlobiG válasza Grillo (#34547) üzenetére


SzlobiG
félisten

(#34550) Grillo válasza SzlobiG (#34549) üzenetére


Grillo
senior tag

Köszi, akkor elkezdek olvasni. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.