Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) SirKero válasza kcsa (#35699) üzenetére


SirKero
őstag

Bírom az Oroszokat

Persze csak nézni :DDD

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35702) runner 125 válasza Rico45 (#35690) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minden bizonnyal import, noh meg a piaci árakat nézve, az a 100k-s mínusz reális, hisz nincs rendszám.

De egy ilyen 200-ért még bontani is remek vétel. Kár, h nincs manapság időm ilyesmikre, pedig 2,5x-esét tuti ki lehet árulni belőle.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35703) üszök válasza SirKero (#35694) üzenetére


üszök
őstag

+1 Nagyon király.
A zene

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35704) huszi.gyb válasza SirKero (#35694) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Azért 3:26-nál a Supermoto-s is első keréken áll meg :DD

www.dongosofor.hu

(#35705) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Piaggio-nál olajszivattyú meghajtó szíjat mikor érdemes cserélni, ergo hány km után? El tud ez szakadni egy gyári 50ccm-es motornál?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35706) Grillo


Grillo
senior tag

Na, már be se tudtam jönni a Gulliverrel, annyira folyt a benzin, hogy fékezésnél csúszott a hátsó kerék. De még indulásnál is. Remélem be tudom hozni kisteherrel, mert szerelni csak itt tudok. :W

(#35707) SirKero válasza üszök (#35703) üzenetére


SirKero
őstag

:R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35708) runner 125 válasza Tothgera30 (#35705) üzenetére


runner 125
nagyúr

Runner használatijában benne van, de most nem emlékszem fejből, majd este megnézem.
10-15.000-enként szerintem érdemes, elvégre egy 1500ft-os szíjon múlik a motor élete.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35709) Tothgera30 válasza runner 125 (#35708) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezért filózom, mert az enyémben 17k van, és még gyári minden, a hajtásban már zörög a görgő és kopott a szíj, tehát az már tuti cserés, akkor nem akarom kihagyni az olajpumpa meghajtószíját sem. Mondjuk amúgy is kap egy kis olajat a benzinhez, tehát nem állna meg, ha szakad (max. felszaladna a vízhőfok és ez jelezné a zűrt), de azért biztos ami biztos.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35710) runner 125 válasza Tothgera30 (#35709) üzenetére


runner 125
nagyúr

7 liter benzin mellé egy kupaknyi olaj nagyon szegény ahhoz, h ne szoruljon meg.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35711) akos3 válasza SirKero (#35694) üzenetére


akos3
addikt

Nem semmi. Többet megy a szembejövő sávban, mint a sajátjában. úgy tűnik nála a városi tempó 120-130, de a 160at se veti meg...Elég veszélyes amit csinál sztem..

(#35712) huszi.gyb válasza akos3 (#35711) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

És az ilyen idióták miatt lesz az, hogy minden motoros f@sz, és társai. Mondjuk ez tényleg durva. Csak legyen egy kavics amikor felhúzza 1 kerékre, egyből arccal olvassa az alvázszámot.

www.dongosofor.hu

(#35713) Papa18


Papa18
tag

Üdv.
Az mitől van hogy megyek a runneremmel, leállítom, és fél óra-óra múlva csak 2-3 önindítózás után indul be?

(#35714) DigitXT válasza Papa18 (#35713) üzenetére


DigitXT
félisten

Csak egy tipp (ha automata szívatós): addigra annyira lehűlt a motor, hogy szívató
nélkül már nehezen indul - de annyira még nem hűlt le, hogy szívató aktivizálódjon.

(#35715) Papa18 válasza DigitXT (#35714) üzenetére


Papa18
tag

Értem, akkor ez természetes?
Mert ha leállítom éjszakára, reggel már indul elsőre.
Automata szivatós igen.

(#35716) DigitXT válasza Papa18 (#35715) üzenetére


DigitXT
félisten

Hogy természetes-e azt nem tudom, de én is tapasztalok ilyet.:DDD
Hidegen pöcc-röff: dolgozik a szívató... Melegen szintén pöcc-röff.
A kettő között meg... (Néha engem is "megviccelget" a technika.)
Bár mostanában nem szoktam fél órákra megállni - tehát már rég
tapasztaltam, de emlékszem tavalyról, hogy olyankor trükkösebb.

huszi.gyb: s vajon működik a szívató? Nekem az elején még nem
működött - ne tudd meg, hogy milyen szívás tudott lenni az indítás.
Berúgókarom persze nincs, az akku meg rögtön elsőre le is merült.

[ Szerkesztve ]

(#35717) huszi.gyb válasza DigitXT (#35716) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nekem is automata szivatóm van, de nálam hidegen nem indul. (Rúgásra 1-3, de általában elsőre). Ha mentem vele pár km-t, akkor utána már jó. :)

www.dongosofor.hu

(#35718) akos3 válasza huszi.gyb (#35717) üzenetére


akos3
addikt

igen, ott lehet szivató gondok lesznek azért nem indul hidegen

(#35719) Papa18 válasza DigitXT (#35716) üzenetére


Papa18
tag

Értem.
És olyankor mit lehet csinálni? (az anyázáson kívül :DD )
Húzni neki egy kis gázt indításnál vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#35720) huszi.gyb válasza akos3 (#35718) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nekem is az a tippem, bár érdekes, hogy rúgásnál rendesen megemeli az alapjáratot, és ahogy melegszik engedi a szivató. De hogy őszinte legyek, attól az 1-2 rúgástól nem szakad le a lábam :)

www.dongosofor.hu

(#35721) akos3 válasza huszi.gyb (#35720) üzenetére


akos3
addikt

Hát nyilván az jobban megforgatja mint az akksi. Persze nyáron nem gond, ha így jó neked, kérdés majd ősszel hidegebb időbe indul-e így, vagy akkor már ez sem lesz elég, hanem igényli a szivatót..

(#35722) huszi.gyb válasza akos3 (#35721) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, valószínű, mert azért erőset kell rúgni. A héten megy már doktorbácsihoz :) Bár hogy őszinte legyek, amíg nem okoz problémát, addig nem szívesen nyúlnék hozzá (elég gyakori rossz tapasztalatok szülők autóinál...) Egyébként elég hidegben is indult még (amikor fáztam a városban is). Annál hidegebben nem akarom használni. Érdekes, hogy ha pár napig nem megy, akkor 1-2vel többet kell rúgni. De akkor is megy :)

Meglátom mit mond a szerelő, ilyen apróságok vannak rajta, majd szépen fokozatosan megcsináltatom/megcsinálom idő, kedv, energia függvényében. Egyelőre meghajtás olaj csere, első fék bovden csere/olajozás, általános átvizsgálás lesz. Következő kör a gumi csere, mert adunk a biztonságra. Így is megy, és meg is áll szépen, de... :)

www.dongosofor.hu

(#35723) akos3 válasza huszi.gyb (#35722) üzenetére


akos3
addikt

csak kiváncsiságból: milyen robcsi ez?

(#35724) huszi.gyb válasza akos3 (#35723) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Honda Tact AF24 1995 frissen felújított blokkal 75 000Ft-ért :DDD
(Megvétel óta ~1000km ment bele, ebből volt egy Győrújbarát-Budapest (157km-es út) és csak tankolni kellett)...

szerk.: Az ár úgy értendő, hogy zsír új akku van benne, amire 1 év garancia is van számla szerint ha jól emlékszem 8000Ft volt. Kaptam mellé egy komplett hátsó kereket, használható gumival, felnivel.

Itt-ott kopott, karcos, de nagyon törve nincs. Viszont direkt ilyet kerestem, talán kevésbé lopják, és nem kell nekem drága gép 3-5km-t menni. (Bár előfordul, hogy 10-20km-re is elugrok vele Budapesten belül).

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35725) akos3 válasza huszi.gyb (#35724) üzenetére


akos3
addikt

Biztos jó gépek ezek, nem igazán vágom miben különbözik a dio-tól. Az biztos, h nem olyan feltűnő mint a sportrobogót, ami előnyére válhat.
A 157km-hez meg grat, az bizon még 125-ös géppel se kis teljesítmény.

(#35726) Bogyó bá' válasza akos3 (#35725) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én szombaton 247 km-t choppereztem le, 20 éves kis 125-ösömön! Az első 200km jól is esett, a végére nagyon elzsibbadtam viszont. 4 1/2 órát ültem a mocin, óránként 5 perces cigiszünettel. Kalocsa - Mecsek (Komló, Pécs, stb), majd haza. Sebesség 80-85km/h (hegyre felfelé 50...), átlagfogyi 2,57 liter/100km.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35727) huszi.gyb válasza akos3 (#35725) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm.
Diotól annyiban különbözik, hogy jóval hosszabb. Ami nagyon előnyére válik a tároló helyeknek. Teljes bukó belefér (sőt, még a túrabukó is, aminek az elejét fel tudod nyitni, mert a másik bukóm olyan). Plusz elől a kormánynál van egy másik zárható rekesz, amibe belefér 2*0,5L ásványvíz+ papír zsebkendő, nedves törlőkendő a bukóhoz, rágó...

Többek közt ez is mellette szólt, egy sportrobogóval szemben. Hátránya a kicsi kerék, de meg lehet szokni.

A távhoz: köszi, a vége nekem is kemény volt, a 3,5kg-os laptop (plusz egyebek a hátizsákban) a végén húzta már a hátam. Persze az összes hely már nyakig volt pakolva. :)

www.dongosofor.hu

(#35728) huszi.gyb válasza Bogyó bá' (#35726) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Az is szép teljesítmény. 2 vagy 4 ütemű a gépsárkány? Nálam a hosszú útra 2,7L/100km jött ki. 50-55 közt jöttem végig (emelkedőkön is) 2 tankolás (egyik a lakástól 150m-re, hogy tele tankkal pihenje ki az utat). Egyébként városban 4,0-4,5 közt etetek meg vele+olaj :)

www.dongosofor.hu

(#35729) Bogyó bá' válasza huszi.gyb (#35728) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Négyütemű, "természetesen".
Hátizsákot én is vittem, fotós cuccal, mondjuk a vége felé már nem volt vicces azt is cipelni (hátfájós, öreg ember vagyok...). Első hosszabb utam (egy bő hónapja van meg a jogsi és a motor is), eddig csak itthon, 40-60km-es távokat próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35730) huszi.gyb válasza Bogyó bá' (#35729) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szép-szép...

Én is tervezem, hogy veszek nagyobbat (A1 már ~2 éve megvan). De úgy vagyok vele, hogy ha már veszek, akkor min. 400-ast. Tárolni a panelban egyiket se tárolhatom, ha meg már garázsban kell, akkor legyen jó arra is, hogy pályán (esetleg 2 személlyel) hazamegyek. Nyilván nem 250km/h átlagsebességgel, de ne haljon meg 110-nél :)

www.dongosofor.hu

(#35731) SirKero válasza Bogyó bá' (#35726) üzenetére


SirKero
őstag

Gratula :C
Tavaly én is mentem 200-250km-t többször is a 150-es robesszal. :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35732) Bogyó bá' válasza huszi.gyb (#35730) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

110-nél? Ahhoz az én gépemnek igen meredek lejtő kell: (volt néhány szombaton) :)) sík úton kb. 90-95 között van a vége...

(#35731) SirKero : muszáj gyakorolni, bakancslistám következő tétele egy, a jövő évben végrehajtandó, egyszemélyes körút Erdélyben (napi 250-300km-es etapokkal, szerintem többet nem bírok / szenvedés volna, nem szórakozás). Aztán tőlem jöhet a világvége is... :D

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35733) Papa18 válasza huszi.gyb (#35730) üzenetére


Papa18
tag

Az én 50-es robogóm megy 85-90-et.
Haver 125-ös robogója 115-öt, és tuning nélkül.
Sík úton mindkettő.
Szerintem egy 250-esnek bőven elégnek kell lennie 2 személlyel egy 130-as pályás tempóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#35734) huszi.gyb válasza Bogyó bá' (#35732) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Na igen. De én valami ilyen túra/gyorsasági vonalon gondolkodom.
Honda NSR 125 2T 120 max. 2 személlyel.
Mondjuk ami tetszene: Honda CBF 600/Suzuki GSF 600... és társai. Szépen dobozokkal kényelmesen, de ha odacsapok neki, akkor induljon el. Szerintem pályára a 125 4T nagyon kevés lenne. Még az NSR-rel se volt nagyon jó (1-1 előzésnél elfogy, amikor az Audista már letol a francba...)
GS500-zal 2 személlyel vállalható volt. :)

@(#35733) Papa18: Igen, elég lehet. De ha olyat veszek, 2 hetente pályáznék vele jó időben, Budapest-Győr közt. Ezért gondoltam valami nagyobbra. A nagyobbak tartósabbak is szerintem. GS500 mondjuk 160-at vitte 2 fő alatt ~7L fogyasztással. :)
Egyébként NSR egy személlyel 140 körül vitt. Utána már szenved.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35735) Papa18 válasza huszi.gyb (#35734) üzenetére


Papa18
tag

Nekem a Banditok tetszenek nagyon, egy 600-assal ellennék simán.

(#35736) huszi.gyb válasza Papa18 (#35735) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Az sem rossz :) Végül is ez a veszély még nem fenyeget, addig meg még meglátom. Mondjuk nekem a CBR/GSX-R/Ninja szentháromság is tetszik, de... Arra nem való doboz+ nincs nagy összegű életbiztosításom :)

www.dongosofor.hu

(#35737) kcsa


kcsa
veterán

Nna, két hónap vergődés után megjött az injektorom. Mehet az összerakás, és a hiba alapos diagnosztikája, hogy mitől is megy tönkre...

(#35738) vaksi8 válasza Papa18 (#35733) üzenetére


vaksi8
senior tag

Egy 250-est azért megnézném hogy két személlyel (még egyel) is hogyan megy tartósan 130-at.Attól függ persze milyen típus,de szerintem sehogy..A 125-ösnél még elképzelhető a 115 vég,de akkor nyelezve van igencsak és mind ezek órával mérve nem pedig GPS-el.
Az ötvenesed 85-90 es végét meg egyenesen kizártnak tartom.Ha csak nem valami üzemórás tuning akármi.

(#35739) Papa18 válasza vaksi8 (#35738) üzenetére


Papa18
tag

Gps-el mérve 85-öt megy az 50-es runnerem, és még kicsit ment volna.
Munkatársam aprilia sr-je 89-et gps-el mérve.
125-ös runner 110gps-el.
És az enyém nincs fúrva meg ilyenek.
Van rajta egy leo vince zx kipufogó, meg görgő és kuplungrugó-csere volt és ennyi.
Elég átlagos egy 50-es géptől 85-90-es végsebesség.
Aprilia sr injektoros gyári kipuffal megy 85-öt.
Nem egyet tudok a környéken 70-est (runner, aerox), ami 120-at megy.
2 ütemű motorokról beszélek
Mert haver 50-es liberty 4T-je csak 70-et megy, igaz azt teljesen gyári állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#35740) Brogyi válasza vaksi8 (#35738) üzenetére


Brogyi
senior tag

[link]

A kis piszok 190 körül még váltott. Tiszta sárga vagyok az irigységtől, mert hát ez jóval több. :D

(#35741) Papa18 válasza Brogyi (#35740) üzenetére


Papa18
tag

Ennyi.
250-es és 230-al megy.
Azért annak nem lenne túl megerőltető egy 130-as utazótempó.

(#35742) vaksi8 válasza Brogyi (#35740) üzenetére


vaksi8
senior tag

Akkor most egy kicsit elbeszéltünk egymás mellett mert én robogókban gondolkoztam nem váltós pálya gépekről.

(#35743) Brogyi válasza vaksi8 (#35742) üzenetére


Brogyi
senior tag

:R Jó van nnnaa.

(#35744) huszi.gyb válasza vaksi8 (#35738) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, én is azért mondtam ~400-ast, mert nem valami sportgépet szeretnék, hanem inkább valami túrásat. Egyébként a 250-es sportból simán lehet olyan, ami tartja 2 személlyel a 130-at. Mondom, 125-ös NSR óra szerint 120-at tudja egyenes úton 2 személlyel tartani. És teljesen gyári.

www.dongosofor.hu

(#35745) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Igaz az hogy variátorból lehet kínait venni szíjból viszont nem?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35746) BéHGT


BéHGT
senior tag

Nem tudom volt-e már, nem is érdekel, mindenkinek meg lehet nézni többször is, tanulni belőle!
Orosz utakon...

[ Szerkesztve ]

(#35747) Grillo válasza DonThomasino (#35745) üzenetére


Grillo
senior tag

Mindenből lehet kínait venni, mert olyan nincs, ami nem készül ott, a kérdés helyesen az, hogy szabad-e? :DDD

Fentebbi kuplungos kérdésemre senki nem tud/akar reagálni?

(#35748) Grillo válasza BéHGT (#35746) üzenetére


Grillo
senior tag

Ez faszság. Én kapom folyamatosan a linkeket youtubera, ahova pár hetente rakják fel az orosz karambolos videókat. Na, az tükrözi a valóságot, nem az a pár normális, akit ebbe összevágtak. A sok vodkától süket és vak, mindenféle KRESZre emlékeztető viselkedésforma nélkül hajt, mint az állat. Olyan szinten gázolják a gyalogokat zebrán, hogy olyankor oda sem nézek. Motorosoknak kb. esélyes sincs a túlélésre. A sok Zsiguli, meg Szamara meg törik ripityára, mikor az autópályán hátulról átmegy rajtuk egy nyerges ZIL, mert épp elaludt a sofőr.
Pl.

[ Szerkesztve ]

(#35749) SzlobiG válasza DonThomasino (#35745) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kínai variátor van, szíj meg nincs? Fura lenne...

(#35750) DonThomasino válasza SzlobiG (#35749) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem úgy érrtem hanem hogy szíjból nem érdemes kínait venni mert sz@r is
variátor viszont mindegy mert nincs különbség. (nem kopik el)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.