Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) DigitXT


DigitXT
félisten

Ma sikeresen megmentettem egy gyönyörű fekete... X9-es fényezését.:DDD
Épp nagyban gyalogoltam: látom, hogy indulni készül, néztem, hogy rajta
van az első kerekén egy bazinagy kék lánc, mondom csak leveszi még...
De mikor a kesztyűjét vette, az már gyanús volt, s mikor az indítókulcsért
nyúlt, akkor igen határozottan rámozdultam.:)) Éppen be tudta csak
röffenteni, mire odaértem, és szóltam, hogy rajta van a lánc! Örült neki!:)
(Mondta, hogy még gondolkodott is rajta, hogy nehogy rajta felejtse...:F)

[ Szerkesztve ]

(#35652) DigitXT


DigitXT
félisten

Más téma. Leo Vince kipufogó új széria: GranTurismo

A 4Road kifutott: ezt (is) váltja... Viszont a felfogatása
1:1-ben megegyezik a 4Road-éval, tehát innentől nem
jó kifogás, hogy mivel a 4Road-ot nem gyártják, emiatt
nem lehet hozzá felfogatót venni. Szóval megvan az új
cél: ebből kellene beszereznem... Kérdés, hogy külön
adják-e, és ha igen, akkor milyen (horror) árban?:R

Attól most tekintsünk el, hogy nekem még nem a "C"
jelölésű modell van, hanem a "sima 4142"-es, aminek
még nem volt rugós leválasztása a blokktól, a lényeg
nem változik: teljesen ugyanúgy fel lehetne fogatni.:K

(#35653) Kolondrum


Kolondrum
félisten

(#35654) canniball válasza molnarpeter (#35649) üzenetére


canniball
nagyúr

"...finoman csökkenteni a sebességet én is a hátsót használom."
Ha emellett ismered az elsőt is akkor nincs gond. Gáz akkor van ha valaki teljesen a hátsóra hagyatkozik és az első "paramétereivel" nincs tisztában, aztán adott esetben nagyobbat markol rá a kelleténél, annak csúnya vége is lehet.

"...nagyon farnehéz motornál szerintem is óvatosan az elsôt."
Nálam nem a motorral volt "gond" (YBR125), hanem a pálya melletti kavicsos résszel. ;)

"A lovas lopott lehet?"
Erre nem gondoltam, viszont a képek sokat elárulnak a tulajdonosáról. Ha műszakilag is olyan mint esztétikailag... Biciklit nem adnék érte, nemhogy pónit...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35655) huszi.gyb válasza canniball (#35654) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Két hét múlva hahu-n megkímélt állapotban lesz eladó :)) 4300km-rel :)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35656) DigitXT válasza huszi.gyb (#35655) üzenetére


DigitXT
félisten

Kívülről "kicsit" kopott...:DDD

(#35657) canniball válasza huszi.gyb (#35655) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát erre sok mindent rá lehet fogni, de az semmiképpen hogy megkímélt. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35658) huszi.gyb válasza canniball (#35657) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Múltkor láttam egy Agility-t kereskedésben. 3500km-rel(!!!) A miénkben óra szerint van 12e... Hát.. Amilyen az 3500km alatt lett.. Ülés kikopva, markolatok szanaszét... És eladták! Ezek után már nem fogok csodálkozni :)

persze körbe "javítva" gányolva volt. és 2 színű idomokkal :)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35659) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Ma nem csinálta már délután a verda a hülyeségét...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#35660) huszi.gyb válasza Vangelis (#35659) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Esetleg dugulás? Vagy nem szív falsot valahol? :F

www.dongosofor.hu

(#35661) Vangelis válasza huszi.gyb (#35660) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát csak elindulásnál csinálta....

Ma reggel is csinálta még. Most tankoltam városon... nem tudom benzin köze lehet-e.

De most olyan volt mint eddig. Ahol tegnap alig bírt 20-25 el jönni most simán jött 35-40el szakadékban felfelé.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#35662) longwild válasza akos3 (#35597) üzenetére


longwild
aktív tag

Igazából úgy tervezzük, hogy péntek oda, vasárnap vissza, vagy esetleg szombat hajnalban oda, vasárnap vissza.

Mondjuk, hogy utassal mentem már pár kilométert, az árvíz miatti dugós budai felső rakparton, buda északi részéről lágymányosi híd - soroksárin M0 elágazásig stb.

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#35663) Rico45


Rico45
őstag

Mennek ám a mocikák Alsóörsre itt a 7~esen (Lepsényen) kersztül:~) Jó kis buli lehet...

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35664) AndrewTdi válasza Rico45 (#35663) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Harley találkozó van arrafelé, nem?

(#35665) korpicschess válasza AndrewTdi (#35664) üzenetére


korpicschess
veterán

Jaja. Tavaly is ilyenkor volt.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35666) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm a tippet, megvettem az olajakat. (Autoteka2000.hu-ról)
Vettem gumi ápolót is, jövőre meg új gumi lesz :) Már elég öreg így is, de szerintem ilyen futásteljesítmény mellett nyár végére elkoptatom :) (tegnap és ma is tankolnom kellett :DDD )

www.dongosofor.hu

(#35667) runner 125 válasza Rico45 (#35663) üzenetére


runner 125
nagyúr

Class Fm-et hallgatom autó, motormosás közben, azt mondják 10km-es a motor sor, kb 12.000 motoros.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35668) Rico45 válasza AndrewTdi (#35664) üzenetére


Rico45
őstag

Igen-igen ! :K

runner 125 : Nagyon szép a runnered ! Ezt a gyári színűt akartam mindig is venni,de sajna így jött össze!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35669) SirKero


SirKero
őstag

Amikor még erre spóroltam :C ( Auto-Motor 1977 )

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35670) Bogyó bá' válasza SirKero (#35669) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Úr Isten, mi szar motorok voltak ezek, bár az enyém sem volt piskóta: 16 évesen lett egy Jawa Mustangom, 2 évig használtam. Mély nyomot hagyott bennem, mert utána harminckét évig nem ültem semmilyen motoros kétkerekűre. Akkortájt jelent meg a rendszám nélküli Simson S51N, és de irigyeltük azokat, akiknek olyan volt! (Előtte csak rendszámos, 2 személyes S50B-t lehetett venni)

Most, 50 évesen ment el a maradék eszem, és tettem le az A1 / B125 jogsit, és vettem egy 125-ös "libakergetőt".

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35671) kcsa válasza Bogyó bá' (#35670) üzenetére


kcsa
veterán

De azt el nem tudom mondani, mennyire irigylem a 35-40 évvel ezelőtti forgalmi viszonyokat, amikor ezek a lassú járművek is használhatók voltak az utakon. Vagy faterom beszámolóját hogy gyerekkori haverjával a Szépjuhásznén motoroztak lefelé, (lábtartó szikrázik :) ), úgy hogy nem kellett tartani a szembejövő forgalomtól. (hogy a járművek milyenek voltak, azt pedig fedje a felejtés jótékony homálya :D)

(#35672) SirKero válasza Bogyó bá' (#35670) üzenetére


SirKero
őstag

Mi egy korosztály vagyunk értem a témát.
Nekem közel harminc éve van jogsim nagy motorra de ebből kb. az utóbbi huszonöt évben nem ültem rajta.
Én is most jöttem rá 48 évesen hogy nekem újra motorozni kell :P
Ezért a Lenini fokozatosság elvét betartva vettem egy ötvenest + évre egy százötvenest + egy év múlva egy négyszázast. :DDD

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35673) Rico45 válasza SirKero (#35669) üzenetére


Rico45
őstag

:R :Y

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35674) jFox válasza Bogyó bá' (#35670) üzenetére


jFox
őstag

Annó én is Mustang-gal nyomtam. :K Jó volt az akkor, suliba/melóba járni, meg a telekre. Meg kiruccani a közeli bányatóra fürdeni. :K
Nekem egy Schwalbe volt az álmom, de akkoriban olyan drága volt, hogy sose jött volna össze a zsebpénzből. :(

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#35675) nyogo83 válasza Bogyó bá' (#35670) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Mély nyomot hagyott bennem, mert utána harminckét évig nem ültem semmilyen motoros kétkerekűre.

Akár csak a fateromat hallanám :) 80' évek elején beújított egy Babettát, hogy melóba jobb lesz vele bejárni, mint bringával. Gondolta, majd egy kis tapasztalat után vesz nagyobbat. Pár hónap használat után egyszer szakadó esôben megállt alatta és kb 8 km-t tekert vele haza "bicikli üzemmódban". Mikor hazaért, beborította a garázs sarkába és ez 2 évvel ezelôttig úgy is maradt :DDD

(#35676) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Ha már mindenki sztorizgat: fater még a TL Pancsis időszakban nőtt fel, 125-ös Csepelen tanult meg motorozni emlékeim szerint, és egy olyanon is tette le a korlátlan jogsit. Egyetemistaként egy MZ Trophy 250-et vett, ezt használta egy ideig, de aztán történt egy balesete, és eladta. Később vette a Simsont, aminek a céges kocsi lett a veszte, és nem előkészítetten rakta el, hanem csak fokozatosan abbahagyta a használatot. A tank bánta, alaposan berohadt szegény, én most a Robi-55 tartályával helyettesítem, amíg nem lesz megfelelő állapotban. Egyik haveromnak pedig egy Schwalbit fogunk rendbe tenni a nyáron, szóval lehet irigykedni ;] A másik barátom meg vett egy 4 sebis, tiris gyújtású Sámsont, de az a blokk másikból került abba a vázba, a kábelezése hányadék, a kipunak egy tartó csak úgy oda lett hegesztve az ülésvasra, és hasonlók, szóval siralmas szegény, de legalább a blokk korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#35677) akos3 válasza nyogo83 (#35675) üzenetére


akos3
addikt

Nekem is hasonló a sztorim. Ill. a papámnak szintén. Vett egy vadi új romettet. Használta néhány hétig, mig nem egysezr csak a hegyalja úton akart vele felmenni és azt vette észre, h a gyalogos leelőzi (!). Egy kis idő után meg is állt az emelkedőn. Szépen otthagyta a túróba, azóta se ült semmilyen motoron. Történt ez cirka 27 éve:D

(#35678) Bogyó bá' válasza nyogo83 (#35675) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem ilyen vészes a helyzet, bár igaz, hogy taknyoltam egy brutálisat a Mustanggal, és többszörös csonttörés lett a vége, sőt, ha nincs rajtam a pár héttel előtte vett kiskőrösi bukósisak (akkoriban nem kellett kismotorra, csak éppen leárazták, én meg vettem egyet, brahiból / óvatosságból), akkor lehet, hogy a fejem is szétment volna a járdaszegélyen, így csak a sisak repedt el egy pici helyen. De felgyógyulásom után még bő fél évig motorozgattam újra. Az igazi ok az, hogy letettem a B-s jogsit, apámék meg akkoriban vették vadiújan az 1500-as Ladát, és engedték, hogy én vezessem, ha a család ment valahová (sokat kirándultunk akkoriban), Tudod, ki akart ezek után kismotorra ülni! :)) Két évvel később, másodéves főiskolásként meglett az első saját autóm (15 éves, teljesen romos Trabant), ráadásul bele csöppentem egy igazi autóbuzi társaságba, szereltünk, csapattunk, még rali / túra versenyen is indultunk. Szóval minden késztetésem elmúlt a kétkerekűek irányában.

30 évvel később (másfél - két éve) kezdtem el irigykedni nyaranta a motorosokra, hogy milyen jó dolog is lehet az, de igazából ennél tovább nem jutottam az elhatározással. Totalcart / Totalbike-ot rendszeresen olvasgattam, és ugye a B125 mizéria hozta el az újabb lelkesedést, maga az elhatározás meg idén március végén érett tetté. Felhívtam az egyik, régóta jó ismerős oktatót, egy jót beszélgettünk, másnap jelentkeztem nála tanfolyamra. Röviden ennyi a sztorim...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35679) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szegény robogó mennyi vizet kap mostanában. Keresztbe kasul az átfolyásokon meg mélyebb vizeken.

(#35680) runner 125 válasza Rico45 (#35668) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi.

Citrom-fekete nagyon frankó párosítás szerintem is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35681) lujo10


lujo10
aktív tag

Sziasztok!

Itt is megkérdezem, hátha. Tud valaki Orosháza, Békéscsaba, Gyula területén festékboltot, ahol spray töltést is csinálnak ?

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#35682) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!
Nagy rohanásban vagyok, így most google nem a barátom. Nem tudja valaki Tact-ra/Dio/Jog, mekkora gumi kell? Hol lenne érdemes nézni? Ma vettem észre, hogy az első gumi eléggé repedezett oldalt (van egy komolyabb kb 1cm hosszú...) Asszem nem várom meg vele a jövő tavaszt. Köszi

www.dongosofor.hu

(#35683) akos3 válasza Kolondrum (#35679) üzenetére


akos3
addikt

jaja, engem is többször elkapott az eső. meg volt, h leállitva is eső érte szegényt.. :)

(#35684) lujo10 válasza lujo10 (#35681) üzenetére


lujo10
aktív tag

Esetleg Makó is szóba jöhet.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#35685) Kolondrum válasza akos3 (#35683) üzenetére


Kolondrum
félisten

Így értem: [link] - [link] - [link]

(#35686) Grillo válasza Kolondrum (#35685) üzenetére


Grillo
senior tag

ez a 11es?

(#35687) Vangelis válasza Vangelis (#35661) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sajze megint csinálja, pedig most nem is üzem meleg.

Csak meg kell valahol nézetni...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#35688) Kolondrum válasza Grillo (#35686) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jaja! Tegnap. MA sokkal gázabb. Most értem haza, bakker a víz kellős közepén meg kellett állnom.

(#35689) korpicschess


korpicschess
veterán

Na megint szétcsúszott valami a km óránál. Fordulat még müxik, sebesség nem. Egyszerűen nem találom hol lehet, amúgy meg 600m kábel van felkötegelve, nem hinném, hogy a szerelők szétszedték volna.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35690) Rico45 válasza runner 125 (#35680) üzenetére


Rico45
őstag

Hasonló mint a tiéd!

De most már mindegy .-) Csak nézegetem őket!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35691) SzlobiG válasza Rico45 (#35690) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja csak erre rendszámot nem kell tenni nem hiába kerül ennyibe.

(#35692) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Még nem mehettem el a víz miatt dumáltam a rendőrrel. Ő szólított meg, hogy milyen a robogó mit tud? Mondom 50ccm és csak a hajtás meg a kipuf ami lényegi változtatás. Mondom nem akarok balhét veletek a 70xxm-el. Azt mondta: Szarunk rá! DE ha láthatóan nagy akkor igenis a végsőkig elmegy.

(#35693) Rico45 válasza SzlobiG (#35691) üzenetére


Rico45
őstag

Persze az én is gondoltam! :K

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35694) SirKero


SirKero
őstag

A híd ( felüljáró ) alatt még én is össze húztam magam :K

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35695) Grillo


Grillo
senior tag

Na, asszem eddig bírta a maszek benzincsövem. Megint megjelent a tócsa tankolás után. Bírt jó 2 hónapot és 1000 kmt. Holnap, ha lesz időm, szétkapom, hátha csak lecsúszott. Ha nem, akkor 35 juro ebayről.
Kuplungot nézegetem, van Malossi Fly 50 euro körül, Motoforce feléért, Naraku 40-ért. Ha nem RMS, akkor melyiket? Polini 3G?
Nem célom a tunnig, pl. kipuffot biztosan nem fog kapni újat jó darabig, de mondjuk egy variátor pár hónapon belül beleférhet.
105 vs 107-es kuplung között mi a lényegi különbség? Persze a méreten kívül.

(#35696) korpicschess válasza SirKero (#35694) üzenetére


korpicschess
veterán

Aztak*rva...

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35697) Grillo válasza SirKero (#35694) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért nem kéne neki több, csak egy visszaforduló autós, vagy egy ajtónyitás, aztán vége. De tény, hogy gyorsan átért a dugón.

(#35698) SirKero válasza Grillo (#35697) üzenetére


SirKero
őstag

Ugyan erre gondoltam én is amikor néztem. Egy autós döntsön úgy,hogy megfordul a záróvonalon ( mert már ő is besokallt ) és a motorost kanállal szedik össze.
De a zene nagyon jó ami alatta megy :P Nem tudja valaki ki az előadó? :U

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#35699) kcsa válasza SirKero (#35694) üzenetére


kcsa
veterán

Egyszer-kétszer nekem se csusszant volna fel a zabszem se, pedig csak néztem a videót :D
Az elmebeteg és egyéb jelzők nem illenek ide, egyszerűen csak mázlista.

(#35700) killer1203


killer1203
senior tag

Sziasztok

szerintetek mitől van hogy ilyen sokat fogyasztana a motorom ? ( leo 150 ) az óra szerin most van félig a tank és eddig kb 55-60 km ert mentem, teljesitménybe nem vettem észre semmi változást, a karburátort viszont nem néztem át csak a keverék csavart vissza állitottam a gyári értékre, amikor elhoztam 4 fordulatra volt kitekerve, lehetséges hogy emiatt ennyi a fogyasztás ? Előtte sajnos nem mértem le. :W

Ja egyébként kb 1-2 km volt ahol nyélgázon mentem a tőbbit azt 50 -60 as tempóval.

[ Szerkesztve ]

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.