Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) Tothgera30 válasza Doki16 (#35800) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az NRG és SR kipuja között nincs csak különbség, talán a vizes NRG-é jobban ki van tömve (pl.: az enyémben még katalizátor is van). Ha cseréled akkor valami nyitottat vegyél inkább. De elsősorban szerelővel lövetném be a karbit, valószínű hogy több levegőt csavar majd az adott mennyiségű benzinhez, így tökéletesebb lesz az égés.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#35802) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Jááhááá :) Haverommal megyünk motort bérelni. Mai kiszemelt "áldozat" Honda CBF 600N :K

www.dongosofor.hu

(#35803) üszök


üszök
őstag

Felni csíkot milyen címszóval keressem Ebayon?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35804) Jézus1969


Jézus1969
tag

sziasztok! malaguti f-12 robogóm van. sajnos helyből lassan gyorsul. miután már elért egy kis fordulatot nagyon jól megy. görgőkre gyanakodok hogy kopottak lehetnek. ha veszek bele újakat mekkorát érdemes venni? mit tanácsoltok? hogy azért ugorjon is meg végsebességre se legyen rossz.

komolytalan gyerekek kiméljenek!!!

(#35805) korpicschess válasza üszök (#35803) üzenetére


korpicschess
veterán

rim stripe / rim strips :)
Én azthiszem ezt a legolcsóbbat vettem: [link]
Tökéletes volt, ráadásul még kis Monster felirat, meg csomagolás (csak nyílván nem törvényesen használják a feliratot, azért nem látszik).
Van más színben is ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35806) üszök válasza korpicschess (#35805) üzenetére


üszök
őstag

Köszi.
Az unoka öcsém valami szalagosat vett,de nem tudta feltenni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#35807) korpicschess válasza üszök (#35806) üzenetére


korpicschess
veterán

Azt elvileg nehezebb (nyílván, mert egyenest kell görbíteni). Amúgy tök jól idomul, én aki béna vagyok az ilyenekben (bár már fejlődök), simán felraktam, és tök jó lett.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35808) Attila17 válasza dJ Peer (#35779) üzenetére


Attila17
tag

Köszi, hétvégén megcsinálom.

Még lenne egy olyan kérdésem hogy tervezek egy 300km-es vidéki utat. 300km oda és 300km vissza.
jövőhét pénteken mennék és másik hét szerdán jönnék vissza.

hogy kell a motort (Aprilia Lenonardo 150) felkészíteni egy ilyen hosszú útra?
Eddig a legtöbb amit egyszerre mentem vele 90km

(#35809) Attila17


Attila17
tag

Még azt elfelejtettem kérdezni hogy az mitől lehet hogy melegben a hátsófék nem valami jó.
ha behúzom a fékkart akkor csak lassan megy vissza, mintha beragadna. nincs benne olaj?
az első fékkel semmi gond,

(#35810) Rico45 válasza üszök (#35806) üzenetére


Rico45
őstag

Nagyon türelem játék felrakni de megéri!

Srácok valaki le tudná nekem írni a hézagolás folyamatát?Nem vágom hogy mit kéne csin.sepia robimmal.

Előre is köszi.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35811) huszi.gyb válasza huszi.gyb (#35802) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Túlélve. Reggel 5-re visszaértünk Budapestre. Hát... Egy élmény volt, az biztos :)

www.dongosofor.hu

(#35812) dJ Peer válasza Attila17 (#35808) üzenetére


dJ Peer
aktív tag

Én mindenképpen vinnék magammal kétféle imbusz kulcsot. 10-es kulcs, csillagcsavarhúzó, gyertyakulcs (bár ezek nálam mindig vannak)
A lényeg, hogy víz, olaj legyen benne, fékek, gumik jók legyenek.

(#35813) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

Fákk, ma reggel vettem észre hogy az első gumim a felninél szinte körbereped...Holnap azthiszem irány a gumis. Kék Holdnál mennyiért csinálják a gumiszerelést? Illetve a gumi árak (Listaár/Webshop) melyik érvényes ha ott helyben veszem meg?

(#35814) canniball válasza huszi.gyb (#35811) üzenetére


canniball
nagyúr

Tényleg 15k egy napra? :Y

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35815) beszter1991 válasza dJ Peer (#35812) üzenetére


beszter1991
tag

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy 35w izzó helyett lehet rakni nagyobbat?

[ Szerkesztve ]

(#35816) runner 125 válasza Rico45 (#35810) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elkezdtem a írni hsz.-t, de valahogy eltűnt az éterben.

Először is nézd meg, h nem csak lelazult-e a fő anya. Utána sorban le kell húzni mindent a főtengelyről, majd alaposan átnézni, h nem sérült-e valamely elem, s abból fakad-e a kotyogás.

A hézagoló alátét a külső tárcsa és a variátor csap közé kell h kerüljön.
Érdemes beszerezni, de ha van _pont olyan méretű_ alátéteted az is megfelelő, de figyelni kell a belső átmérőjére, a szélességére (több szélességűt érdemes keresni), illetve fontos h a teljes átmérője lehetőleg pont akkor legyen, mint a variátor csap.
A lényeg, minimum olyan vastag hézagolót kell alkalmazni, amivel az anya teljes meghúzása után nincs a videón is látható lötyögés.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35817) huszi.gyb válasza canniball (#35814) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Annyi volt. Plusz benzin plusz pályamatrica. Szerinted sok vagy kevés?
Kettőnk alatt nem épp ECO üzemmódban (értsd 9000-es fordulat nem volt ritka, pályán 7000körül, előzésnél több 6-6,5L/100km)

Az útvonal: Budapest-Székesfehérvár-Csopak-Balatonfüred-Veszprém-Győr-Budapest volt szóval nem állandó volt a sebességünk :) . tegnap 19.00- ma 05.00-ig :)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35818) Rico45 válasza runner 125 (#35816) üzenetére


Rico45
őstag

Rendben! Köszönöm a válaszod! Holnap neki is állok.
Amúgy a runnerem ma kerül összerakásra,mondta a szerelő.Elég lassúak :~) De nem sürgetem őket.Jövő hét eleje már biztos.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35819) canniball válasza huszi.gyb (#35817) üzenetére


canniball
nagyúr

Eddig még sosem néztem az árakat, de azt hittem kb. fele ennyi...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35820) huszi.gyb válasza canniball (#35819) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Mivel ketten mentünk pont fele volt :DDD

Kicsit húzós, de utoljára tavaly ilyenkor béreltünk együtt egy GS500-as Suzukit. De tényleg olcsóbb, ha veszel egy saját motort. Igaz, hogy így mindig más motort hozhatunk el, össze tudjuk hasonlítani. Eddig a CBF nagyon bejött, ki is dumáltuk haverommal, hogy ilyen CBF-je lesz neki az NSR helyett :) Csak még az a kérdés mikor, mert az NSR-től nem szívesen válna meg. (Ráadásul most nincs rajta se biztosítás, se műszaki)

www.dongosofor.hu

(#35821) Attila17 válasza dJ Peer (#35812) üzenetére


Attila17
tag

Imbuszkulcskészlet , és csavarhúzók mindig vannak nálam.
Olajcsere most lesz hétvégén, gyertya csere jövőhéten, vizet feltöltöm előtt ha kell.

(#35822) Kolondrum


Kolondrum
félisten

13napja lesz kedden, hogy megrendeltem a görgőket stb. Egü elsőse nem villant és a kedd is csak ígéret.

(#35823) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

Valaki nem tud egy jó gumist Zugló környékén? Felhívtam a Kék Holdat, de csak jövő hét szerda-csütörtök körül tudnának vállalni gumiszerelést, a mostani állapotban pedig nem akarnék addig várni :O

(#35824) rjg válasza nyogo83 (#35823) üzenetére


rjg
őstag

Zuglóban nem. Én az elsőmet a Budafoki úton vettem, rakattam fel, a Pásztóynál.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#35825) canniball válasza huszi.gyb (#35820) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja hát két felé osztva OK...de nálam más a helyzet: az jutott eszembe hogy ha sikerül letenni a különbözetit akkor kibérelek 2-3 típust egy-egy napra, az alatt jobban el tudom dönteni melyik legyen mint egy pár perces próbaút alatt. De ilyen áron ez kimarad.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35826) huszi.gyb válasza canniball (#35825) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ahol mi béreltük, ott szerintem meg lehet beszélni a sráccal, hogy 1 nap alatt 3 gépet vigyél ki... Mondjuk nála robogók nincsenek. De pont most akarok utánajárni, hogy A1-re kapok-e valami korkedvezményt, vagy meg kell várnom a 24-et (nincs hozzá kedvem). Így se bírtam ki, hogy ne cseréljünk helyet. (Persze mondanom se kell, hogy forgalomtól elzárt magánúton történt.)

szerk.: Mi is csak addig fogunk bérelgetni, amíg nincs saját. (Nálam anyagi okai vannak, haverom meg csak nem foglalkozik a kérdéssel).

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35827) canniball válasza huszi.gyb (#35826) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nem is rossz ötlet, köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35828) huszi.gyb válasza canniball (#35827) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szívesen. Egyébként elég rugalmas. Mindkét alkalommal délután jutott eszünkbe, hogy mi ma este motorozni akarunk :) Valahogy mindig ez az este 7-től hajnalig dolog maradt, és nagyon jól kezelték. Ha érdekel, privátban adok elérhetőségeket.

www.dongosofor.hu

(#35829) BéHGT válasza Grillo (#35748) üzenetére


BéHGT
senior tag

Akkor is sokkal összetartóbbak, mint mi. Nem véletlen tudnak Ők normálisan elintézni dolgokat. Nem fogok belemenni a politikába, úgyhogy nem fejtem ki mire gondolok.
Ha szerinted faszság, akkor ne nézd meg, nézd a karambolos videókat, ha az jó Neked. Kár, hogy nem voltál 2-2,5 órája a Margit hídon, jól televágtak egy robogóst, alig engedtek át Budára, tudtál volna mozizni. :U

(#35830) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Végül is nem tudom jó vagy sem, de kiemelt helyen tárolhatom mától a robogómat a melóban. Ugyanis tegnap arra mentem vissza, hogy valaki belepiszkált. Ergo ami mozdítható volt rajta azt lecsavarta, lehajlította, átkapcsolta. Az esetet úgy nevezném törődés és irigység. És nem a robogóra irigyek. :DDD Jelentettem az esetet, kulcs a tárolóhoz minden játszik mától! ;]

(#35831) Grillo válasza BéHGT (#35829) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem félreértettél. Nem azt írtam, hogy ott mindenki őrült, itthon meg rózsaszín álomban röpülünk át a kátyúkon, miközben jókívánságokat sugdosunk egymás fülébe.
Itthon is van sok fasz, figyelmetlen sofőr, de attól nem lesz jobb a helyzet Oroszországban, hogy összevágtak 5 perc videót jófej, figyelmes autósokról.

(#35832) BéHGT válasza Grillo (#35831) üzenetére


BéHGT
senior tag

Jó, ott pár millió emberrel többen élnek. Több a barom, de több a jó is, mint itthon!!
Én sem azt akartam "üzenni" a videóval, hogy ott csak jók vannak. Azért megnézném, itthon mikor száll ki egy ember az Infinity terepjáróból segíteni egy öregnek átkelni a zebrán... :U

(#35833) nyogo83 válasza rjg (#35824) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Köszönöm! Úgy néz ki megoldódott, mert kiderült, hogy a Kék Hold tulaja itt lakik a lépcsôházunkban(LOL), csak nem tudtam róla. Beszéltem vele, aztán mondta hogy holnap meló után ugorjak be, lecseréli.

(#35834) rjg válasza nyogo83 (#35833) üzenetére


rjg
őstag

Ilyenkor mindig rádöbbenek, mennyire kicsi a világ. :)

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#35835) nyogo83 válasza rjg (#35834) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Igen. De hogy csak most esett le nekem is, hogy megláttam az autója hátuljára matricázott cégnevet, gondoltam rákérdezek már miért :DDD

(#35836) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Aki váltott biztosítást attól kérdezném, hogyan működik ez pontosan? Nekem jövőhónapba lesz az évfordulóm és váltani akarok mert 11k-t nem vagyok hajlandó fizetni.

Jól sejtem akkor annyi az egész, hogy pl a kotelezo.hu-n megadok minden adatot majd megkötöm itt neten az új szerződést és ha befizettem a csekket, akkor utána le kell mondanom az allianznál a mostanit? Vagy ez teljesen automatikus és nekem csak meg kell kötnöm az újat?

(#35837) canniball válasza huszi.gyb (#35828) üzenetére


canniball
nagyúr

Előbb legyen meg a jogsi, utána lehet megkereslek ezügyben. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35838) canniball válasza SzlobiG (#35836) üzenetére


canniball
nagyúr

Eddig 11k-t fizettél? :Y Az veszett drága.
Ha jól tudom ilyenkor intézik a lemondást is. De volt aki megszívta az egyik ilyen alkusszal, ha jól emlékszem pont a lemondás körül keféltek el neki valamit.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#35839) SzlobiG válasza canniball (#35838) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen rohadt allianz 11k-t kér évente. :W

Azt most 5k lesz ha átmegyek azért nem mind1. :U

Én is így tudom, hogy intézik a lemondást, de mondom inkább rákérdek az a biztos.

(#35840) DigitXT válasza SzlobiG (#35839) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem most 2124 Ft lesz. K&H, Budapest, B03
Amúgy a biztositas.hu intézte anno a váltást...
Elsőre én is így voltam, hogy 12K 1 évre: abból
lett 5K a K&H-nál. (A Groupamánál volt előtte.)

(#35841) runner 125 válasza DigitXT (#35840) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nekem is a K&H-nál van, éves bizti baleseti adóval együtt 4800, épp tegnap utaltam át.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35842) SzlobiG válasza DigitXT (#35840) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont oda akarok menni én is.

Viszont ahogy nézem nekem előbb le kell ezt mondani és csak utána lehet kötni, nem?

(#35843) Grillo válasza SzlobiG (#35842) üzenetére


Grillo
senior tag

Felmész valamelyik alkusz oldalára, végigfuttatsz egy kalkulációt, neked tetszőre kötést böksz,és majd jól írják, mit kell tenned. A lejárat előtti 11. hónap van a lemondásra, a 12. az újrakötésre. Tehát, ha augusztus 20-án jár le, akkor júli 20-ig mondhatod le a régit, és a maradék egy hónapban kell megkötni az újat. Ha nem mondod le időben, akkor csak egy év múlva válthatsz újra.
Én netrisken intéztem, mindent intéztek, csak a kedvezményeket kellett igazolnom faxon.

(#35844) SzlobiG válasza Grillo (#35843) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor már most buktam a dolgot...07.09 a fordulóm így már nincs 30 nap. Ilyenkor egyáltalán nem lehet lemondani?

(#35845) Grillo válasza SzlobiG (#35844) üzenetére


Grillo
senior tag

Én úgy tudom, hogy nem.

Közben utána olvastam, és jól írtam. Olyat lehet esetleg, hogy kérvényezed a közös megegyezéssel való felbontást, de kicsi az esély rá, hogy elfogadják.

(#35846) SzlobiG válasza Grillo (#35845) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értem, akkor hétfőn bemegyek és nyomatékosítani fogom velük a felmondást...

(#35847) Rico45


Rico45
őstag

Srácok!
Lehet buta kérdés!

A szénné kopott (beszorult)görgők okozhatják a szíj rongyosra szakadását?

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35848) SzlobiG válasza Rico45 (#35847) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze.

(#35849) vaksi8


vaksi8
senior tag

Sziasztok!
Mai nap tankolás után pár km-el,elkezdett rángatni a motor.Alapjárat teljesen jó,de mikor nagyobb gázt adok vissza fojt. Karbi dugulás lehet vagy a gyújtásommal van valami probléma?

(#35850) Rico45 válasza SzlobiG (#35848) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi a választ! :R

Persze "buta kérdés" vagy persze okozhatja a szíj szakadását? :-DD

De remélem a második :C

Jó-jó csak viccelődtem .-)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.