Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) akos3 válasza korpicschess (#35200) üzenetére


akos3
addikt

én jobban szeretem, ha szimmetrikus.

(#35202) Grillo


Grillo
senior tag

Bőrözésre láttam embert a Pacsirtamező utca-Perc utca sarkán a tízemeletes aljában. Az árakra már nem emlékszem.

Meg is van.

(#35203) kcsa válasza Grillo (#35202) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem bőröztek kormányt, szépen dolgozik, ajánlom :)

(#35204) Kolondrum válasza Grillo (#35202) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hejj ez egy köpésre van, köszi én is elmentettem.

(#35205) Micsurin


Micsurin
nagyúr

kérdezek egy hülyeséget :DDD ha teszem azt adott 50ccm-es aerox és 80as henger van benne elküldik vizsgálatra a yardosok (élet szerütlen de ez elméleti sík :K ) akkor fel vélik gondolom fedezni a 80 as hengert
és a tartozékait , ebben az esetben szabálysértésért vagy egyébért indulhat büntető eljárás/ pénz bírságolás?

pusztán elméleti kérdés

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35206) huszi.gyb válasza Micsurin (#35205) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Elméleti válasz, mert ilyet senki se csinál itt nálunk. :N

Egyébként igen, méghozzá nem is kevésre vághatnak meg érte.

www.dongosofor.hu

(#35207) Micsurin válasza huszi.gyb (#35206) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Akkor nem nagyon vágom mégis mért éri meg valakinek.... ez kb megint az a kategoria , hogy 50 es papir a 125 öshözz

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35208) akos3 válasza Micsurin (#35205) üzenetére


akos3
addikt

Azért nem annyira életszerűtlen, bár nem tom merre lax.

Több esetből is gáz. Ha nincs 50esnél nagyobbra jogsid - gáz. Ha nincs semmilyen papirja -esetleg elfekvő (már pedig miért lenne, hisz nem gyári) - gáz. Ha pedig 50esnek van beállítva és nem az - önmagában is gáz. (+ ha balesetet okozol, nah az a legnagyobb gáz)

(#35207) Micsurin :
Igen gyakorlatilag ua., esetleg egy 80ast jobban ki tudsz magyarázni, h igy vetted nem is tudtál róla, bár ez nem mentesít, úgyanúgy megcseszhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#35209) huszi.gyb válasza Micsurin (#35207) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, ismerősök közt volt egy srác, aki így lett vékonyabb néhány Szent Pityuval...
Ütköztek, eltört a keze, kötelező rendőrt hívni... Hát hogy mentél ilyen gyorsan? Ez 50-es? (125-ös volt). Okirat hamisítás, meg biztosítási csalás meg minden ilyen hülyeséget mondott neki a rendőr, de jófej volt, asszem 30-ra büntette, és nem jelentette fel. Azóta a srácnak már másik gépe van, papírokkal :)

Persze a srác se 40-ről fékezett le... (féknyomok)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35210) Micsurin


Micsurin
nagyúr

No no no a 125 ösök 50-es papiral a számomra undorítóak....
a 80 ast meg azért kérdeztem mert na ember vagyok keresem a kis kapukat de valahogy erre tippeltem :DDD

akos3: fót-on pest mellet kb 10km-re de csak a kíváncsiság szólott belőlem , most a 125-öst keresgélem magam alá (papírokkal rendszámmal stb :K ne hogy meggyanúsíts ilyesmivel ) csak oszt társam é pl az aerox és kiváncsi voltam ha megfognák mi lenne vele vagy a jogsijával :DD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#35211) huszi.gyb válasza Micsurin (#35210) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Számomra is undorító. Még azt mondom, hogy 60-70ccm főleg 4T belefér... De annál nagyobbal jogosítvány nélkül, mer' oszt' az minek... Persze 1-2 hónap után már az is kevés... Tudás meg nincs mögötte. Én se vagyok nagy király, és vezettem már 125-ösnél nagyobb motort A1 jogosítvánnyal... De senkinek sem ártottam vele, és nem hülye gyerek üzemmódban, hogy nézzük mit megy...

Egyébként... Gyári Honda NSR 125 2T már igazság szerint korlátlan jogosítvánnyal vezethető... Persze papíron csak 10Le... :) Ezt még el tudom viselni... De amikor ezt állítják be 50-esnek... Vicc.. szerk.: nek is rossz lenne.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35212) korpicschess válasza akos3 (#35201) üzenetére


korpicschess
veterán

Megnéztem, sajna nem igazán elképzelhető. Gyárilag ugye nincs kialakítva, és a fékkar felfogatása + markolat már annyi helyet elvesz, hogy nem fér föl egy ilyen sem. (de amúgy is messze a szimmetrikustól)
Azért jobban fog kinézni szerintem, mint a gyári kör alakú. :DDD

Haver srác apja szerel motorokat... Most mondta a tag, hogy 8k-ért vett épp egy Jog-ot... Na szép. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35213) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

(#35214) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

No. Leo Vince SBK megrendelve (mégolcsóbban) :O

(#35215) akos3 válasza korpicschess (#35212) üzenetére


akos3
addikt

hát akkor így marad :)
Téglalap sokkal jobban néz majd i rajta.

Olvasom egyfolytában ki mit újít, tuningolgat, szépítget, én pedig csak felpattanok a ciberére és használom. Még semmit nem vettem rá, full gyári :)

(#35216) urbi73


urbi73
senior tag

Elég gatya a első projektoros lámpa a Bennelli 491 -en ,konkrétan szerintem ez gyárilag sem volt jobb . Hogyan lehetne ezt erősebbé tenni ? Ebbe xenon lámpa van [link] Mennyiért lehetne ilyet szerezni ?

-

(#35217) GodHeart válasza AndrewTdi (#35214) üzenetére


GodHeart
senior tag

Hali!

Tudnál esetleg segíteni nekem abban, hogy melyik szériaszámú Gianelli Extra kell a motoromra? :\ Már meghülyülök.. egümotors-on megnézve, a leírásban itt van benne a Malaguti F10

http://www.egumotors.hu/2393-kipufogo/5451-giannelli-extra-kipufogo-31642.html
SN: 31642

Maga az oldal, ha a motoromtól keresek rá, ezt dobja ki:
http://www.egumotors.hu/4389-kipufogo/258-giannelli-extra-kipufogo-minarelli-fekvo.html
SN: 31639P

Scooterracing ezt dobja ki:
http://www.scooterracing.hu/product_info.php?cPath=115_68_144_13605&products_id=2632
SN: 31643P

De pl Scooterracing-en az meg fekvőhengeres Minarelli:
http://www.scooterracing.hu/product_info.php?cPath=115_73_1069_184_479&products_id=2079
SN: 31635P

Ilyenkor mégis mi van? :)

(#35218) AndrewTdi válasza GodHeart (#35217) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Hát én először a Giannelli weblapján nézném meg.

Extra V2 ----> 31642P2

[ Szerkesztve ]

(#35219) golyani válasza urbi73 (#35216) üzenetére


golyani
addikt

12v 35/35W-os izzó van benne. vagy ba20d foglalatú vagy HS1. de szerintem az előbbi. akkor megpróbálhatsz egy halogén izzót szerezni bele. ha xenon akkor itthon 20 ezer, ebay-en 25dodótól.

(#35220) GodHeart válasza AndrewTdi (#35218) üzenetére


GodHeart
senior tag

Ezek szerint 31642P2.. Ez jelenleg csak Egünél van.. scooterracing-en az a példány akciós.. azért is agyalok rajta nagyon, de ezekszerint ez nem az a típusszám.. :\

köszi

(#35221) polimorf válasza AndrewTdi (#35076) üzenetére


polimorf
tag

Sajnos már régóta folyik. Szétszedtem és 3 dl jött ki belőle, azt viszont nem tudom, hogy gyárilag mennyi olaj volt benne, és erre lennék kíváncsi.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#35222) AndrewTdi válasza GodHeart (#35220) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nézzek neked árat ár?

(#35223) Bogyó bá' válasza urbi73 (#35216) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van elfogadható áron Bi-Xenon készlet, de sajnos csak H4 foglalathoz. Ezt találtam: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#35224) molnarpeter válasza huszi.gyb (#35197) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk van egy Robi 55-ünk (Babszi 210-es blokk), azt is lehet minimálisan tuningolni (más kérdés, hogy érdekes a rezó egy kapálógépen), de valósan 60 körülire lehet feltornászni a sebességüket kb, csak a fékek miatt nem éri meg (simson első kerekét lehet betenni talán, és úgy még emberib, de nem biztos).

(#35225) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Aki 84 előtt tette le a vörös keresztet annak ma kell újra vizsgázni. Aki utána annak nem. Továbbá ha már van pl B kategóriára valakinek akkor elég az és senkit nem érdekel a vörös kereszt igazoló lap.
Holnap megtudom a KRESZ dolgot is.

(#35226) huszi.gyb válasza molnarpeter (#35224) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Végülis... Jogos :) Bár ELMÉLETILEG bármit lehet tuningolni...
Mondjuk megnéznék egy turbós robogót :) (Az más kérdés, hogy közúti használatra a kerekét, féket... meg kéne csinálni :) )

www.dongosofor.hu

(#35227) molnarpeter válasza huszi.gyb (#35226) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Láttam már tuning láncfûrészt is, tényleg határtalan dolog...

(#35228) AndrewTdi válasza Bogyó bá' (#35223) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Mivel BiXenon csak H4 ből létezik. :)

(#35229) AndrewTdi válasza huszi.gyb (#35226) üzenetére


AndrewTdi
addikt

akad pár.
jutyúbozz rá turbós tmaxra, nexusra meg gp800ra.
szépen lépegetnek

(#35230) kcsa válasza Bogyó bá' (#35223) üzenetére


kcsa
veterán

HS1 helyére berakható H4 xenon minimális farigcsálással. Leonardoba is így raktam :)

(#35231) SzlobiG válasza AndrewTdi (#35229) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen lépegetnek a turboval egy fajtán. :D

(#35232) huszi.gyb válasza SzlobiG (#35231) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ha már a hülyeség határtalan... 1:20-tól

Igaz ez már nem robogó...

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35233) SzlobiG válasza huszi.gyb (#35232) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez nem jó, nem robogó. ;]

(#35234) huszi.gyb válasza SzlobiG (#35233) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Jogos... :)
Mondjuk az 50-estől indultunk el... ezzel nem közlekednék :)

Nagyon off: Euro 6 normát teljesíti?

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35235) máyköl


máyköl
veterán

Pár moci végsebességére lennék kíváncsi.
Gilera Runner 50, Keeway Focus, Aprilia Sr50 (a régebbi 100k -s kategóriás)?

Ezek mennyit mennek kb. sebességben?

(#35236) DigitXT válasza AndrewTdi (#35228) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez nem igaz.:N A bi-xenon kifejezés csak annyit takar, hogy mind a tompított, mind a távolsági fényszóró xenon (HID).:R Ezt H4-nél az ívfény előre hátra mozgatásával + megfelelő kitakarással érik el, projektoros fényszóróknál meg a projektorban mozgatják a takarólemezt, az ívfény végig a fókuszban marad. Az én Ba20d foglalatú xenon izzóm pedig "bólint" a refikapcsolóra (szintén elektromágneses megoldás), attól megy lejjebb az ívfény, ettől változik a tompított/refi vetítésí kép. Teszem hozzá, hogy a legtutibb megoldás a projektoros lámpatest, mert annak nincs szórt fénye, sokkal kevésbé vakít. Van is egy ilyenem (párban), csak be kéne építeni a(z egyik) búrába, ami elég hardcore modding, valamint egy (két) belevaló (talán d2s, de fejből nem vagyok benne biztos) izzót is kéne szereznem... Kíváncsi lennék rá, mit tud, de egyelőre (jópár hónapja) nem foglalkoztam vele egyáltalán.:( Igazából a gyári lámpatest "tuti", mert nem feltűnősködik, hogy xenon van benne, csak én látok sokkal jobban. (És nem nagyon vakít így se, mert be van állitva. A mókusokra csak a szórt fény jut. Nem szoktak villogni rám.:N Mármint a szembejövők, nem a mókusok.:DDD)

Szerk: HS1-be gyakorlatilag 1:1-ben belemegy a H4. Igaz, a H4 picit hosszabb izzó (pár mm rémlik), de az izzószál az pont ugyanott van bennük. Bár HS1 lett volna a Majában: mehetett volna bele a H4 bi-xenon modding nélkül.:) Azért egy ideig mászkáltam úgy vele, de nem volt az igazi "belefaragva". Tavaly, műszaki óta van a Ba20d izzós megoldás: fasza, csak a 6000K helyett maradhattam volna 4300-nál...:R

[ Szerkesztve ]

(#35237) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ezek voltak a kezdő motorjaim még nagyon pulya koromban (még jogsim se volt):

1
2
3

(A képek illusztrációk, de pont ilyenek voltak)

Régi szép idők...:D

(#35238) urbi73


urbi73
senior tag

Megpróbálok elsőnek egy sima halogén izzót .Mivel ikerlámpás jobbnak kel hogy legyen a jelenlegitől .Nézegettem a ledes megoldást ,azt meg látni kellene élőben hogy milyen.

-

(#35239) huszi.gyb válasza B-L-A-C-K (#35237) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nekem az Error 403 kéne :) :DDD

Amúgy komoly gépek :) Nekem jogsi nélkül nem volt :( ezért mentem bicajjal 70km/h fölött [20% -os lejtőn ] :D:D

www.dongosofor.hu

(#35240) B-L-A-C-K válasza huszi.gyb (#35239) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Valamelyik kép nem jelenik meg? (nekem mind3 bejön)

Hát komolyaknak nem mondanám egyiket sem, de tanuló motornak jók voltak. Jogsi után azért már jobbak jöttek.

[ Szerkesztve ]

(#35241) huszi.gyb válasza B-L-A-C-K (#35240) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nálam az első nem jelenik meg...

Csak úgy értettem, hogy komoly, hogy régi idők nagy királya pl Romet :) A harmadikból meg nem sok mászkál :)

www.dongosofor.hu

(#35242) B-L-A-C-K válasza huszi.gyb (#35241) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az első egy babetta....:) Az utolsóból tényleg nem sok van, sok is volt vele a gond amúgy, de ahogy most nézegetem a videókat elég ütős gépet lehetett volna csinálni belőle (pl...), de akkoriban még azt sem tudtam mi az a tuningolás....:)

(#35243) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Akit érdekelnek esetleg Leo Vince cuccok bolti ár alatt, az nyugodtan keressen meg privátban!

(#35244) huszi.gyb válasza B-L-A-C-K (#35242) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Babettával borultam először (bele az árokba, álló helyből :DDD ) Elnyűhetetlen vasak azok is... :)

Lenne egy kérdésem is, ha már robogó...

A Tactom hidegen nem indul önindítóra, rúgásra viszont 1-3 rúgás (általában 1). Szóval nem zavaró. Viszont amikor hidegen indítom tegnap óta nagyon megpörgeti a hátsó kereket. A hátsó féknél van fékrögzítő, azzal rögzítettem, majd felvettem a kesztyűm és kiengedtem a féket. Akkor szokásosan, alig pörgött a kerék. Ma reggel ugyanez a helyzet... Mi okozhatja? Melegen önindítóval indítom, ott nem tűnt fel ilyen.

Köszönöm az ötleteket!

www.dongosofor.hu

(#35245) longwild válasza huszi.gyb (#35244) üzenetére


longwild
aktív tag

Hidegebb motor miatti emeltebb fordulatszam?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#35246) DigitXT válasza huszi.gyb (#35244) üzenetére


DigitXT
félisten

Hidegen a szívató miatt pörög jobban, a kuplung meg úgy látszik, azon a fordulatszámon már nyit. Esetleg elgyengülhettek benne a rugók, mert ez azért nem normális.:D Szerk: úgy értem, hogy a kuplungpofák nyilnak, természetesen technikailag a kuplung ilyenkor zár. Ha esetleg félreérthetően fogalmaztam volna.:R

[ Szerkesztve ]

(#35247) huszi.gyb válasza DigitXT (#35246) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Tudom, hogy a szivató megemeli, nem ezzel van a gond. Hanem tegnap óta úgy pörög a kerék, mintha minimum félgázon lenne... Lehet, hogy túl sok benzint ad a szivató először? (automata szivató van benne).

szerk. Köszi :)) értettem :)

szerk.2: Még egyszer megpróbálok nekifutni... Szóval rúgás, elindul a motor, és olyan, mintha kapásból húznék neki egy kövér gázt (fájdalmasan magas fordulatszám, és pörög a kerék). Utána fék, és visszaáll a rendes fordulatszámra (emeltre, szivatóval).

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35248) DigitXT válasza huszi.gyb (#35247) üzenetére


DigitXT
félisten

Akkor ezt passzolom... Nekem a fék behúzása nélkül be sem
lehet indítani, valamint csak önindítóm van: berugókar nuku.:N
Anno szarul volt beállítva, így a szívatós fordulatszámon menni
akart magától: marha idegesítő volt, de aztán megcsináltattam.

(#35249) Rico45 válasza huszi.gyb (#35247) üzenetére


Rico45
őstag

Hy.Nekem is ezt csinálja a sephia.Szerintem is az lehet amit leírt DigitXT kolléga!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35250) huszi.gyb válasza Rico45 (#35249) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Köszönöm a tippet, jövő hétvégére azt hiszem megy szervizbe, és minden apró hülyeséget megcsináltatok rajta (első fék bovden cserés jó eséllyel [a kar nem megy vissza teljesen, de ha elengedem nem fog be, csak a fék lámpa világít])... Akkor ezt is megnézetem rajta.

@DigitXT: Nekem se engedi, ha önindítóval indítom. De hidegen azt nem szereti. (Próbálkozhatnék vele, lehet, ha egyet rúgnék rajta gyújtás nélkül, utána menne...) De így sokkal egyszerűbb. Melegen meg úgyis ráülök, fék, önindító és mehet. De hidegen szeretem egy kicsit járatni (amíg beöltözök kb 1 perc). Tudom, hogy léghűtésesnek nem tesz jót, ha sokat jár egy helyben, de ennyi még szerintem nem árt, inkább használ, mielőtt kimennék a forgalomba és 50-55 körül hajtanám...

www.dongosofor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.