Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Sziasztok!
Most van egy 50 es kis italjet torpedom... ( hát igen apu tanulonak vette 2 éve) most meg van a b125 és új motor vétel előtt állok amiket nézegetünk: suzuki epicuro 125-ös vagy van a Peugeot jetforce
aprilia area 50-es (ha sport kipufogo stb... 100-on van a kényelmes utazó-ja legalábbis aprilia márka szervízben ezt magyarázták :F és én is errre meg az epicurora kacsintgatok csak az area méreteit nem nagyon tudom.... ) Gilera runner 125-ös Igazából suliba járni kéne tehát minden napra akár esik akár hó van...
Mert a mostani torpedo egy ipari hulladék.... gyenge.... Vélemények? Mert igazából a probléma forása nem a pénz hanem a megbizhatóság :R köszönöm a válaszokat....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34752) kcsa válasza Micsurin (#34751) üzenetére


kcsa
veterán

50ccm 100-as utazóval? Túlozni azt tudnak :)

(#34753) SzlobiG válasza AndrewTdi (#34750) üzenetére


SzlobiG
félisten

2011-es cikk azóta szerintem már változott ez, naprakész infó kéne erről.

(#34751) Micsurin Persze 100-as utazó 50-es+tuning kipuffal hihető. :D

A lényeg: Ahol ezt mondták oda kapásból ne is mennyetek robogót venni. Jó kis 125-s kell neked 2T vagy 4T mennyi a keret?

(#34754) derrik


derrik
őstag

Sziasztok?

.....Én pedig most vettem egy romokban levő Italjet Torpedo 50/2-t. Lassan újítgatom......
....ez a zsíros variátor kérdés eldőlt? Ebbe a típusba kell? Ha igen mennyi, és milyen
.....szerviz könny lenne hozzá valakinek?

(#34755) SzlobiG


SzlobiG
félisten

[link] Ez se mostani cikk, de ugyanolyan orosz rulett mint a rendszám nélküliség rendőre válogatja simán leveheti a rendszámot és meg is büntethet érte mivel utólagosan lett beszerelve a műszakiról nem is beszélve, hogy nem megy át. Nálam nem lesz xenon, mert most kb ugyanúgy szabályt szegek mintha nem lenne rendszám...

(#34756) Micsurin válasza SzlobiG (#34753) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Épp ez az :D fater nagy vonalu a keret felső határa 750.000 ezért gondolkodom ; nézegetem 125 ös peugeot elysio-t is csak hát na peugeot :U eddig aprilia area és a gilera runner jön be nagyon csak utobbinak a hangja olyan mintha egy szegély vágot halgatnák..... esetleg honda pantheon 125 2t-vel? Mert apumnak van 250 es foresight van és baromira bejövös és nem tér el a két motor csak egy hátsó lámpa burkolatban csak ez a doog is olyan h nem akarok ugy járni mint az italjetel..... :W

visza térve... aprilia motortra kérdeztünk rá aprilia márka szervízben nem meglepő a válasz :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34757) salieri. válasza huszi.gyb (#34731) üzenetére


salieri.
őstag

Akkor maradok a 2T -nél.

(#34758) Rico45


Rico45
őstag

Na gyerekek tiszta ideg vok!
2 Napja van meg a moci és hazafele megállt :~(
Az eladó srác tele rakta 2t olajjal a tartályt de most nézem semmi sem fogyott 150 km után . Basszus ez szerintem megszorult.Előszörazt hittem szíj szakadás de nem...
na most jól megszívtam..
Akkor rakhatom a lóvét szerelőre.
Nincs nekem szerencsém :~(

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34759) runner 125 válasza Rico45 (#34758) üzenetére


runner 125
nagyúr

..félre ne érts, de a rendszám nélkülieknek ez a hátránya.
Nagy részük elhanyagolt, szétegykerekezett, lelakott.

Mivel a Piaggio-n bowdenes az olajozás, elképzelhető, h elszakadt az olajbowden, és nem kapott kenést.

Le kell venni a deklit, és meg kell nézni, h gázra húzza-e az olajpumpát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34760) SzlobiG válasza Micsurin (#34756) üzenetére


SzlobiG
félisten

750-ért ne vegyetek azért 125-st, de 400 körül már igen korrekt darabokat ki lehet fogni.

A suliba járásról feltételezem a sportos gépek jönnek be? Pl egy ilyesmibe gondolkodnék elsőnek.

(#34761) Rico45 válasza runner 125 (#34759) üzenetére


Rico45
őstag

Nem értelek fére!igazad van. A bovden fasza.De ha meg forgatom a hajtást akkor elég érdes hangja van.
Nem tudom sajna ez van :~( Be vásároltam.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34762) SzlobiG válasza Rico45 (#34761) üzenetére


SzlobiG
félisten

Meg kell nézni az olaj csövet ami a karbira megy, hogy az nyom-e olajat ha igen akkor nem szorult meg.

(#34763) runner 125 válasza Rico45 (#34761) üzenetére


runner 125
nagyúr

Deklit akkor is le kellene venni, mert, ha az olajozás jó, akkor lehet nincs akkora gáz.

180-as gyenge pontja a főtengely. A csapágy ki szokta kezdeni, de az is lehet, h valamelyik csapágyad ment szét.
Meg kellene nézni, h mennyire kotyog a főtengely.
De törhetett gyűrű, dugattyú is, vagy a tűgörgős kosár.
Meg kellene nézni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34764) Rico45 válasza SzlobiG (#34762) üzenetére


Rico45
őstag

Na azt még megnézem!

Pedig tökre pipec járgány,nagyon szép tiszta az egész motorblokk,karbi mintha pár éves lenne!

Megmozgattam nem lóg a főtengely!
Csapágy lehet de szerintem ez dugattyú/gyűrű!
Fejér megyében tud valaki jó szerelőt? Vagy itt valaki esetleg?
Bakker az asszonykám még nem is tudja :B

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34765) urbi73


urbi73
senior tag

Na közben szétszedtem a kis Benellit . Igazából nem lettem okosabb ,nem lehet meghatározni milyen színű rúgok vannak benne ,mert nem festett egyik sem. A szíj állapota, nem látok semmi különöset rajta ,tolómérővel mérve 13 mm .Mennyi a kopáshatára ?

-

(#34766) Kolondrum válasza Rico45 (#34758) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hogyan állt meg és milyen tempónál?

(#34767) SzlobiG válasza urbi73 (#34765) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha nem színes akkor gyári rugó van benne ami már igencsak rossz állapotban lehet.

Milyen blokk van abba? Mert így nem mondja meg senki, de az a 13mm gyanúsan kevés már.

(#34768) Rico45 válasza Kolondrum (#34766) üzenetére


Rico45
őstag

Kb. 80-al jöhettem és tortyant mikor engedtem vissza a gázt.
Aztán megint húztam neki finoman és tortyogás aztán ciccenés,utána meg is állt!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34769) Kolondrum válasza Rico45 (#34768) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor úgy kérdezem beállt a hátsó kerék egy pillanatra?

Szerk: Értem! Mert nekem beállt, akkor szorult meg.

[ Szerkesztve ]

(#34770) Rico45 válasza Kolondrum (#34769) üzenetére


Rico45
őstag

Nem!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34771) kpal válasza AndrewTdi (#34678) üzenetére


kpal
veterán

Szuper részletes beszámoló :R Azt lehet tudni melyik évjárat a gépezet ?

(#34772) Micsurin válasza SzlobiG (#34760) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi igen ezt is néztem de nekem runnerből az a ketyom van , hogy csak az öregebbik változat : ezek meg bizhatoak? :F

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34773) SzlobiG válasza Micsurin (#34772) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen van is amiben jobb mint az újabb az az első telók mert ebbe még olajos az újba zsíros. Viszont nagyon nehéz jót találni ezekből főleg 125-st mert alig van.

(#34774) urbi73 válasza SzlobiG (#34767) üzenetére


urbi73
senior tag

Minareli blokkos ,2002 es gyártmány . Ebből is eredhet a túlpörgés ha kopott a szíj + gyenge rugók ?

-

(#34775) SzlobiG válasza urbi73 (#34774) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link]

16,5x747 Az a szíj kopáshatár alatt van, igen lehet.

(#34772) Micsurin Ehhez mit szólsz? Jó blokk sportos megjelenés 4T, pár éves.

[ Szerkesztve ]

(#34776) Micsurin válasza SzlobiG (#34775) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi megvan a befuto ;] ha nem is őt de faj tárást érdemes majd vennem :) köszi mert 16 éves fiú vagyok adjak azért magamra :DDD na sztem pár honap és írok :) mert azért nem az első hirdetést kell megvenni :K

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#34777) urbi73 válasza SzlobiG (#34775) üzenetére


urbi73
senior tag

Köszi . Veszek új szíjat rá .Lenne még egy polgári kérdésem .Fekvő Minareli blokkra keresnék kipufogó " dobot " olyasmi ami a 4 üteműeken van ,viszont ezzel az a gond hogy nemigen van 2 üteműre ,csak ez a vissza hajlított szörnyűségek ,ami nekem nembejövős . [link] Na valami ilyesmire gondolok ,viszont ez meg álló blokkosra való. :U

-

(#34778) SzlobiG válasza urbi73 (#34777) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mert a 4T az más. [link] [link]

Szerintem teljesen jó az a vissza "hajlított" verzió.

(#34779) Rico45 válasza Kolondrum (#34769) üzenetére


Rico45
őstag

Lehetséges hogy ez lenne az első henger szétszedés? 28725 km van benne!

De lehet hülyeséget írtam! Amúgy levettem az olajcsövet a karbiról és száraznak látszik :-(

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34780) salieri. válasza Rico45 (#34779) üzenetére


salieri.
őstag

Nekem le van kötve ,én keverem be a benzint előre.
Ismerősöm belement egy nagyobb kátyúba leesett a cső,besült a motor.

(#34781) runner 125 válasza Rico45 (#34779) üzenetére


runner 125
nagyúr

Először a vizet kell ahhoz leengedned.
Az, h le volt szedve a henger, így nem tudni.

Ahhoz, h gyűrű vagy dugattyú törjön ez a km nagyon kevés. Enyémben egy ezressel van több, de fel is gyújtanám, ha ilyet produkálna. ;]
50-60.000-et el kell menniük.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34782) salieri. válasza runner 125 (#34781) üzenetére


salieri.
őstag

Ez a gép gyönyörű,kár ,hogy nincs jogsim rá.

(#34783) Kolondrum válasza salieri. (#34782) üzenetére


Kolondrum
félisten

CSak a színét b__ták el.

[ Szerkesztve ]

(#34784) SzlobiG válasza Kolondrum (#34783) üzenetére


SzlobiG
félisten

Egyáltalán nincs, max neked.

(#34785) urbi73 Ez az egész robogó egy maszek megoldás. :D

[ Szerkesztve ]

(#34785) urbi73 válasza SzlobiG (#34778) üzenetére


urbi73
senior tag

[link] Ezért kérdeztem ,ezen valamilyen dob van . Lehet akkor ez valami maszek megoldás .

-

(#34786) Kolondrum válasza runner 125 (#34781) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem túl magas volt, nem ért le rendesen a lábam és úgy éreztem kamionon ülök. De meg tudnám szokni.

(#34787) runner 125 válasza salieri. (#34782) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi. Családtag.

SymbianOS

Ízlések és pofonok.

A színek erős kontrasztja mindig a kedvem volt. Az órám gyakorlatilag ugyanilyen kombóból épül fel, nem találtam azóta sem szebbet.

Az én 187cm-emhez tökéletes. Nem guggolok rajta, mint az Aerox-on, és átlátok a forgalom felett.
De, a 180ccm 2 ütem minden kis apróságért kárpótol.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34788) Rico45 válasza salieri. (#34780) üzenetére


Rico45
őstag

Régebbi robiaimnál én is úgy szoktam!

De ezt csak 2 napja hoztam meg :O Arra sem volt már idő!
De valamiért biztos vagyok benne hogy ilyen gond van!

Tényleg a fórumozók motor fotók közé berakhatnánk az én risz-rosssz vasam is! :-DD

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34789) SzlobiG válasza Rico45 (#34788) üzenetére


SzlobiG
félisten

Szét kell szedni azt megnézni, hogy valóban megszorult-e, de én még előtte néznék egy kompressziót is viszont ha tényleg nem nyom olajat akkor tuti megszorult.

(#34790) Rico45 válasza SzlobiG (#34789) üzenetére


Rico45
őstag

Az oldalát leszedtem.Meg is forgattam a hajtást.De olyan szár hangja van hogy inkább hagytam a francba!
Tengely nem lötyög. Amikor forgatom azért a légszűrő csövénél hallom hogy szív de hát közben meg karcos fémes hangja van!Ha tolom meg nyikorog valami :-(
Ku.@ ideg vagyok!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34791) AndrewTdi válasza kpal (#34771) üzenetére


AndrewTdi
addikt

2006.08

(#34792) SzlobiG válasza Rico45 (#34790) üzenetére


SzlobiG
félisten

Annak akkor annyi nagy eséllyel. :( Szét kell borítani azt megnézni mekkora a kár.

(#34793) Rico45 válasza SzlobiG (#34792) üzenetére


Rico45
őstag

Gondolom nem kicsi!
Pláne hogy mikor leállt még próbáltam beindítani kb 3szor :(
Mindegy ez van! Mindenképp megcsináltatom. Utána biztos hogy inkább keverem az anyagot neki!

Csak kéne találnom valami igényes,hozzáértő szakit.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#34794) golyani


golyani
addikt

lámpa kérdésre:

sztem az aeroxon még egészen használható a lámpicsku. én vettem bele 35/35W-os halogént azzal némileg fehérebb a fénye. vékony fogóval sikerült igazítani az izzó helyzetén így még látok is vele :D.

minarellin ugye direktbe van hajtva az olajpumpa a főtengelyről, nincsen semmi bovden. ennek szokott valami rákfenéje kialakulni?

(#34795) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Kicsit off, nagyon kacagtam...:D

(#34796) DigitXT válasza B-L-A-C-K (#34795) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát erre sincsenek szavak...:Y:DDD

(#34797) Grillo válasza B-L-A-C-K (#34795) üzenetére


Grillo
senior tag

Van az a mennyiségű alkohol...

(#34798) salieri.


salieri.
őstag

(#34799) runner 125 válasza B-L-A-C-K (#34795) üzenetére


runner 125
nagyúr

LOL

..tegnap én ezen fakadtam. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#34800) B-L-A-C-K válasza runner 125 (#34799) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezt már hétvégén láttam, igen ez is mókás volt, a pali keményen lefejelte a kocsiját...:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.