Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) KAMELOT válasza Coolmat (#36450) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36452) Hooper válasza vond (#36371) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm a tippet! A RED lett es pcx, 60 hónap háztól-hazig..jól hangzik.

Kérdésem lenne, hogy hogyan kell ezt dögöt megformazni?

(#36453) vond válasza Hooper (#36452) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Remek döntés. :K

Ha van pár órád, akkor elsőnek eressz rá egy HD Sentinel írás/olvasás felület tesztet, ez módszeresen végigteszteli az egész lemezt... Ha végzett, akkor sima Windows-os kötetlétrehozás, majd gyorsformázás, és már kész is vagy...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36454) Hooper válasza vond (#36453) üzenetére


Hooper
őstag

ajjaj, mennyi lesz az a "pár óra" 3TBnél? :D

szerk:
eddig ezt a funkciót nem használtam. először egyiket aztán a másikat (R/W) kell futtatni? mert kiválasztani ahogy nézem csak 1esével lehet. vagy én nem találok valamit..

[ Szerkesztve ]

(#36455) vond válasza Hooper (#36454) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hát, szerintem hagyd ott éjjelre... :)

Ki lehet választani az írás+olvasás felület tesztet, nálam harmadik a listában...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36456) MPeter87


MPeter87
őstag

Helló mindenki!

Van egy WD10EZRX vinyóm, ami besz@rt.
Garis, úgyhogy viszem majd vissza az iponba, viszont nem sikerült kimentenem néhány lényeges dolgot.
Esetleg van itt valakinek egy ilyen vinyója, ami hibás és az alaplapja jó lehet? Hátha lehetne csinálni az adatmentés erejéig egy jót a kettőből...
Megköszönném a segítséget. :)

(#36457) ledgeri válasza Hooper (#36454) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Olvass vissza az én karakteremet keresve, nemrég linkkeltem... (1 és 1,5 terás volt)
Ha befejezted akkor elküldenéd a képét, kíváncsi vagyok a grafikonjára..

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36458) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Van egy Seagate Barracuda DT31000524AS vinyóm

A képeken látható ,hogy kitörött belőle a műanyag pipa alakú rész ,mellyre a sata kábelt dugnám rá.

A képekről jól látszanak a vinyón és alkatrészein levő számok.

Megoldás érdekelne ,hogy használhassam.
Gondoltam ilyen hátsó lapot ,beállt hibás ilyen típusú vinyóból, vagy megjavítani...

Ha valaki tud nekem megoldást kérem jelentkezzen.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36459) moonguru válasza Bacusuz (#36458) üzenetére


moonguru
őstag

Egy méretre vágott műanyag lemezt a kábel csatlakozójába bedugva megoldható.

Monitor Guru!

(#36460) Bacusuz válasza Bacusuz (#36458) üzenetére


Bacusuz
őstag

közi ,de azon már túl vagyunk ,nem műxik.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#36461) Hooper válasza ledgeri (#36457) üzenetére


Hooper
őstag

Lassan csak elkészül..tovább kellett volna még aludnom :D

#36455 vond - valóban ott az R/W teszt, csak kellett hozzá a pro verzio ;)

[ Szerkesztve ]

(#36462) spiritex válasza vond (#36455) üzenetére


spiritex
veterán

Egy ilyen írás+olvasás felület tesztet csak üres merevlemezen lehet futtatni ugye?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36463) vond válasza spiritex (#36462) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Lehet telin is, csak akkor búcsút inthetsz az adatoknak... :P
(Mindent dózerol, szisztematikusan végigírja a lemezt, majd végigolvassa...)

(#36461) Hooper:
Úgy látom, minden rendben lesz a WD30EFRX-szel... Használd egészséggel! ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36464) z123456789 válasza z123456789 (#36443) üzenetére


z123456789
addikt

...egyébként a vásárláshoz ezt még felhasználhatom?Aktuális?

-1 TB-os lemez kellene adattárolásra, persze azért nekem a fene nagy takarékossági funkciói ne hogy belassítsák a ssd-met, meg gondolom winchesternél sem mindegy hogy állandóan ki-be kapcsolja magát.
-illetve (ez már lehet hogy nem teljesen ide tartozik, meg is kérdezem máshol is) kellene még egy 1 TB-os ebbe a lejátszóba.

Elöre is köszönöm!

(#36465) vond válasza z123456789 (#36464) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Ha témába vág a hozzászólás, ne tedd off-ba... ;)

SSD mellé, adattárolásra egy hűvös, csendes, 24/7-es üzemet is bíró, 5 év garanciás WD10EFRX-et ajánlanék...

A Dune médialejátszóba meg talán ezt a 2-3 év garis Hitachi-t...

Jahhh, és igen, Coolmat kolléga listája naprakész... :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36466) KAMELOT válasza z123456789 (#36464) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem 2TB-s 5400-5900rpm-es hdd-vel árilag jobban járnál.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36467) z123456789 válasza KAMELOT (#36466) üzenetére


z123456789
addikt

(#36465) vond

Ez a "témába", nem "témába", ez relatív.Ahova írok oldalra, oda bevág a kérdésem, de elöttem épp másról beszéltek, ezért ilyenkor az indító HSZ-em mindig off-os.Nem tudom hogy ezzel felrúgok-e szabályt, nem az a szándékom, csak felétek tett apró udvariasságnak szánt dolog.

Köszi amúgy a linkeket! :) A SATA3 most akkor csatlakoztatható Sata2-öt fogadó alaplapra?

(#36466) KAMELOT
Nem akarok lustának látszani, de ti biztos többet mozogtok webshop-os oldalakon, mondjuk olyanokon ahonnan bizotsan rendelnétek.Tudnál te is linkelni nekem konkrét meghajtókat?

(#36468) yossarian14


yossarian14
tag

Hello!
Egy random HDD-t Asmedia-s SATA 3-ra vagy Inteles SATA2-re érdemes kötni?

(#36469) vond válasza z123456789 (#36467) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Köszi az udvariasságot... ;)
De ez már tényleg abszolút témába vágó kérdés volt...

A SATA szabvány visszafelé kompatibilis, szóval simán rákötheted a SATA3 merevlemezt a SATA2 portra... HDD-knél amúgy sincs semmi értelme a SATA3-nak, hisz' még a SATA2 sebességhatárát sem érik el...

Ha SSD mellé 2 terásat vennél inkább (egyébként én is arra szavazok, sokkal jobb a GB/Ft mutatója), akkor ugyanonnan vehetsz szintén 60 hónap garanciás WD20EFRX-et...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36470) spiritex


spiritex
veterán

Durván, tehát 40MB/sec-es FullHD filmek lejátszására is elegendő egy 5400-as vinyó?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36471) ledgeri válasza Hooper (#36461) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Júj :Y

2 terát elérsz simán 100MB/sec-kel... ÁLLAT!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36472) z123456789 válasza vond (#36469) üzenetére


z123456789
addikt

:)
Tényleg, ezt tegnap is leírta valaki itt.Lehet csak most fogtam fel.
Elgondolkozom ezen az ajánlaton is.A hely kell, mert tavaly óta próbálok videókat szerkesztgetni, és a Full HD-nak kell a hely, meg mostanában csak FHD filmeket töltök...fel a számítógépemre...az eredeti Blu-Ray-ekröl. :) Szerintem hasznát fogom venni, még ha most nem is érzem.
Mèg annyit elárulhatnátok hogy partíció felosztásnál mi a javasolt?Ha mondjuk csak adattárolásról van szó.Na jó, meg mondjuk egy-két játék.Ne kelljen ezért másik topic-ba mennem.Ez most akkor helyesen off?

(#36473) vond válasza spiritex (#36470) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Persze, több magas bitrátájú BluRay film egyidejű lejátszására is alkalmasak...

A bit-ekkel és a byte-okkal vigyázz... Szerintem Téged ez zavarhatott meg... Ugyanis amit írtál, az nem 40MB/s, hanem 40Mb/s (nagy B-vel a byte-ot, kis b-vel a bit-et jelölik)...

A 40Mb/s az - a 8-as szorzót/osztót figyelembe véve - 5MB/s, szóval még a leglassabb modern 5400-as vinyó is nagyon simán vinni fog egyszerre többet is egy ilyen bitrátájú filmből...

Filmek, zenék adatsűrűségénél, valamint hálózati sebességeknél bit-ekben számolunk... File-ok, állományok adattárolók méreténél, valamint merevlemezek, flash meghajtók sebességénél meg byte-okban szokás megadni az értékeket...

(#36471) ledgeri: Bizony, nagyon jól tartja a sebességét az EFRX... :K

(#36472) z123456789: Én nem bontanám meg több partícióra (szerintem teljesen felesleges)... Ha rendszer is lenne rajta, akkor már inkább, de ugye ez Nálad (is) SSD-n van (nagyon helyesen)... :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36474) spiritex válasza vond (#36473) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, igazad van, bit-ben már nem is olyan sok..
Viszont akkor mire való a 7200-es fordulat? Op.rendszer alá annak, aki még nem tért át SSD-re?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36475) vond válasza spiritex (#36474) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Pontosan, op.rendszer alá, meg munkára (pl. videóvágás, transzkódolás, stb.), de egy kicsit lehet, hogy a játékoknál is számít...

Mondjuk itt már nem is annyira a max. lineáris írást/olvasást kell nézni, hanem pl., hogy a kis file-okat mennyire gyorsan kezeli, meg milyen elérési időket produkál, stb...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36476) spiritex válasza vond (#36475) üzenetére


spiritex
veterán

Értem és köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#36477) z123456789 válasza vond (#36473) üzenetére


z123456789
addikt

Èrtve.
Köszönöm a dícséretet! :)
Várom hogy lejjebb menjenek az SSD-k (Majd pár év múlva).Okos dolog volt elkezdeni foglalkozni velük.
Rendelem is azt a 2 TB-osat addig. ;)

(#36478) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Milyen 500 gigás vagy 1 terás HDD-k javasoltak? Hogyha nincs nagy árkülönbség, akkor esetleg nagyobb méretben mi az ajánlot? Csak tárolásra kellene, oprendszer nem futna rajta, mivel az egy SSD-ről fut. Gondolom, hogy minél kisebb fordulatszámú kellene, igaz? Esetleg tudnátok valamit javasolni?

Előre is köszi a válaszokat.

Üdv.

(#36479) KAMELOT válasza z123456789 (#36467) üzenetére


KAMELOT
titán

Tessék! 1Tb-s hdd-t rendszerre jó venni. Tárolásra kifizetődőbb egy 2TB-s.
Időközben látom vond kolléga linkelt neked egy jobbat 5 év garival. Azt vegyed! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36480) vond válasza Willie (#36478) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Olvass vissza pár tíz hozzászólást,
ott van a Te winchestered is... ;)

WD10EFRX
WD20EFRX
WD30EFRX
;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36481) Logan


Logan
csendes tag

Sziasztok!

Az öcsémnek egy asus k8n4-e típusú alaplapja van (tudom nem mai darab) de mivel szűkös a keret és szeretnénk egy kicsit gyorsítani rajta , így tudna vki abban segíteni hogy ez a típusú (asus k8n4-e) alaplap támogatja-e az ssd winchestereket? És ha igen akkor a 128Gb-osat is gondolom viszi.

Előre is köszi

(#36482) Willie válasza vond (#36480) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm szépen !!! :))

(#36483) z123456789 válasza KAMELOT (#36479) üzenetére


z123456789
addikt

Igen, köszi mindegyikőtöknek.Ez lett megrendelve. ;)

(#36484) Lokids válasza z123456789 (#36483) üzenetére


Lokids
addikt

Hogyhogy erre 5 év a gari, a 3Tb-re meg csak 3?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36485) Black Dragon válasza Lokids (#36484) üzenetére


Black Dragon
addikt

Pár napja még arra is 60 hó gari volt, még pont akkor szereztem be, de most már csak 2 vagy 3 év. Gondolom a nagyker változtatja, ahonnan szerzik.

(#36486) z123456789 válasza Lokids (#36484) üzenetére


z123456789
addikt

Jótól kérdezed.Tegnap még azt sem tudtam hogy már van SATA3. :D
Gondolom betankoltak belőle, és jó promo, ha sok garanciát adnak.Meg talán a 3TB még annyira nem kapott sok visszajelzést.Talán.Tipp.

Keresd a sárkányt! :)

[ Szerkesztve ]

(#36487) Lokids válasza Black Dragon (#36485) üzenetére


Lokids
addikt

Ettől függetlenül, megéri a felárat az a +1 év gari a Greenhez képest?
Valószínű csak következő hónapban fogok venni vinyót, lehet addigra már csak 1 év gari lesz rajta. :D

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#36488) Black Dragon válasza Lokids (#36487) üzenetére


Black Dragon
addikt

Hivatalosan 3 év gari van rá a WD-hez, szóval ha itt nem, akkor ott kapsz rá annyit biztosan. A Greenhez képest pedig ne a garit vegyed figyelembe, hanem a teljesítményt. A Red sokkal jobban teljesít nála, pont ezért éri meg.

(#36489) moonguru válasza Vasinger! (#36445) üzenetére


moonguru
őstag

Esetleg holnap lesz rá időm.

Monitor Guru!

(#36490) Hooper válasza vond (#36453) üzenetére


Hooper
őstag

Windows-os kötetlétrehozásnál tartok - inicializálni akar.
MBR vagy GPT kell?

(WD RED EFRX 3TB)

[ Szerkesztve ]

(#36491) vond válasza Hooper (#36490) üzenetére


vond
MODERÁTOR

3 terásra elvileg csak a GPT-t tudod ráereszteni...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#36492) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Egy 2.5"-ös külső HDD-t szeretnék venni, ami folyamatosan bekapcsolva lenne, routerre dugva kéne a torrenteket seedelnie. Erre szerintetek egy 1 vagy 1.5TB-os külső megfelelne, vagy ezek már jobban melegszenek mint mondjuk egy 500GB-os HDD? Ha folyamatos használatra megbízhatóbb lenne egy 500-as akkor elég lesz az is, csak az ár/érték arány miatt gondoltam h nagyobbat vennék.

(#36493) KAMELOT válasza vond (#36491) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát ez nagy face lett! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#36494) zsolnai25


zsolnai25
tag

Üdv

Olyan kérdésem lenne felétek hogy szeretnék venni egy külső vinyót, főként tv-hez venném 3D-s filmek stb.
Hogy milyen külső vinyót érdemes venni ilyen célra.
Előre is köszönöm a választ

(#36495) zsolnai25 válasza zsolnai25 (#36494) üzenetére


zsolnai25
tag

Ez jónak mondható ?
[link]

(#36496) tikshow válasza zsolnai25 (#36494) üzenetére


tikshow
addikt

Ismerosom par eves Samsung TV-jen nem mukodott a kulso vinyom, szoval szerintem kerdezd meg a gyartot legeloszor, h tud-e menni.

(#36497) Vasinger! válasza zsolnai25 (#36494) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Muszáj, hogy 2.5"-os legyen és ne 3.5"-os?

(#36498) Kroni1 válasza Vasinger! (#36497) üzenetére


Kroni1
veterán

Én a tv-hez egy 2.5"-t használok, a 3.5"-el az volt a baj, hogy a TV kikapcsolása után tovább duruzsol, odamenni kikapcsolni mindig plussz nyűg.. Szerintem ezek megbízhatóak annyira, hogy ne kelljen nekik plusz táp, nálam kb 2 éve megy egy 2.5"-os 250GB-os HDD folyamatosan a TV-n lógva és semmi baja, birja a ki-be kapcsolgatásokat, ugyhogy én TV-hez inkább olyat ajánlanék.. Persze te biztos más szempontból ajánlod neki a 3.5-est, én a kényelem miatt mondom ezt.

(#36499) Vasinger! válasza Kroni1 (#36498) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én azt megértem, hogy kényelmesebb a 2.5"-os, tisztában vagyok vele, csak 23k-ért már kapni 2 TB-osat 3.5"-ból, míg 2.5"-ból jó ha fele ekkorát kapsz ugyanennyi pénzből. Más valóban nem szól a 3.5" mellett csak a jó ár/kapacitás arány.

[ Szerkesztve ]

(#36500) Kroni1 válasza Vasinger! (#36499) üzenetére


Kroni1
veterán

Igen ez igaz. Én most 2.5"-ben a 1.5TB-osat tartom legjobb át/érték arányúnak, iponban pl 29k az 1.5-ös adata usb3.0 csatolóval..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.