Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) csibe1 válasza peugeotmate (#67971) üzenetére


csibe1
addikt

Igen, itt is elindult az áremelkedés.
Április 20-án vettem egy WD40PURZ-ot 32690-ért, most 44190 az ára ugyanott.
A legolcsóbb most (ahol meg is adják a 3 év garit ) 41910 Ft.
Azért ez már tényleg kezd csufi lenni, hogy mindennek így meg felfelé az ára a kriptobányászat miatt. :(((
A végén eljutunk oda, hogy játékra lassan már dupla annyiba fog kerülni egy PC, mert úgy elszáll az összetevők ára.

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#68002) tibaimp válasza Zozzant (#68000) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Éljenek" a bányászok :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#68003) ricsip válasza tibaimp (#68002) üzenetére


ricsip
addikt

Ha tényleg a bányában élnének, nem zavarnának ezred ennyit sem. Sajnos mind feljött a felszínre, és a mi vérünket szívják. :(((

-

(#68004) CrV6000 válasza Zozzant (#68000) üzenetére


CrV6000
csendes tag

Szerettem volna neked tippet adni és megírni, hogy tegnap este vásároltam 4Tb WD Red Plust (WD40EFZX) 43.650-ért...ami mára felment 51.990-re :F:(

(#68005) kovsol válasza Zozzant (#68000) üzenetére


kovsol
titán

Alzán még 43 és azt írja van még 5db. [link]

May the Force be with you!

(#68009) Lauda válasza kovsol (#68005) üzenetére


Lauda
félisten

Ez a WD40EFAX. Amiről a kolléga írt, a WD40EFRX.

(#68016) Zozzant válasza kovsol (#68005) üzenetére


Zozzant
addikt

"Termékszám: WD40EFAX"
Nem EFRX...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#68017) summers


summers
tag

Hali!

Miért mentek fel ilyen brutálisan a hdd árak? A vinyó amit 1 hónapja vettem most kétszer annyiba kerül

(#68018) vilga válasza summers (#68017) üzenetére


vilga
tag

HDD ár

[ Szerkesztve ]

(#68019) Derron válasza King Unique (#67999) üzenetére


Derron
aktív tag

PRO-KONTRA mi a különbség a WD RED EFRX és a WD Purple között?
Jelenleg egy 2TB os Purple van a gépemben: WD20PURZ,
A diagnosztikai program szerint 100% os kondícióban van 180nap 13óra a működési ideje, és 1168 az összes indulás/ leállás.
A purple most olcsóbb lenne, de ha jobb a RED akkor marad az.

(#68020) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Most épített NAS-ba keresek HDD-t, mert 1/2 HDD-s rendszert szerenék építeni.
1-2TB-os a cél viszont, most hogy mennek fel az árak, inkább szeretnék segítséget kérni, mert nem tudom merre fele mozduljak.(sima ext4/btrfs vagy RAID1)

A NAS összetevői: Asrock- J4005B-ITX lap+8GB ram lesz az alap,FSP-350W-os APN-es Seasonic belsős táp, házba 2-4 hdd fog elférni(ha később bővíteném). Pendrive/HDD-ről fog fugtni a Xpenology. Sata bővítésre mely később egy PCI-e kártyát venni fogok.
2. Backup gép lesz, viszont Moments és Photos app, amit nagyon fogok használni, így inkább keresek valami hűvösebb, halkabb HDD-et.
WD Purple és talán Red-ek jöttek szóba, illetve Seagate Ironwolf 2 TB-os(5900rmp) amik szóba jönnek nálam:
Kérdéseim:
- Mennyire éri meg WD Red WD20EFRX-es HDD-t venni mely 2020 októberi gyártás?
- Mennyire rosszabb egy SRM/CRM-es HDD ha => backupra használom, illete az alábbi 2 fotós alkalmazásra aminél gond ,,lassú" a HDD?

Lényegében van egy Fő NAS-om, melyen OMV5 van. Az OMV-s NAS-on is évek óta WD Purple HDD-et használok (6TB/4TB/2TB) viszont a fontos adatokat egy másodlagos NAS-ra is át fogom menteni.
2 Nas között Rsync illetve syncthing-s alkalmazást használok.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#68021) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Biztonsági mentésre keresek 8GB HDD-t. (Heti 1-30 órát menne.) Ezt néztem ki: Toshiba N300 8TB HDWG180UZSVA. Jó választás ez?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68022) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Vettem egy WD20PURZ merevlemezt, de számomra hangos. Folyamatos működéssel nincs gond, de néha megkerren.
(Olyan mint egy 15 évvel ezelőtti merevlemez, vagy mint a floppy meghajtó, csak halkabb)
Ez a típus ilyen?
Ha igen, szeretnék kérni ajánlást halk merevlemezre 2TB méretben. Adatok lesznek rajta, szóval nem kritérium a sebesség.
Köszönöm!

(#68023) tvamos válasza tvamos (#68021) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bocs, kimaradt a valodi kerdes. Egy Raidon GR3660-B3 V1.2-be szeretnem rakni. Mukodhet ez igy?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#68024) Petyás válasza Petyás (#68022) üzenetére


Petyás
tag

Annyi kiegészítés, hogy van egy külső 1TB Seagate vinyóm (kb. 5 éves), azt sose hallom.

(#68025) kovsol válasza Petyás (#68022) üzenetére


kovsol
titán

Nekem 5db WD40PURZ vinyóm van, de egyik se adja ezt a régi vinyókra jellemző kerregő hangot.

May the Force be with you!

(#68026) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene hdd ügyben.

1.Van egy régebbi Seagate ST1000DM003-es hdd (32MB, 7200rpm ) ami már csak fájcserére van használva, de cserélni kellene mert többek között sok filmnél valamiért akadozik a lejátszás, kisebb felbontású filmeknél is. Ez lehet a hdd töredezettsége miatt, vagy kevés neki a 32Mb? Szektorhibát nem észleltem: [kép] [kép] . Ha választani kellene (továbbra is erre a célra), akkor a 2 közül melyiket lenne a jobb választás:

-Seagate BarraCuda 3.5 6TB 5400rpm 256MB SATA3 (ST6000DM003) (5400rpm, 3 tányér)
-Seagate Surveillance 3.5 6TB 7200rpm 256MB SATA3 (ST6000VX001) (7200rpm, 4 tányér)

2. A fenti 2 konkrét hdd közül melyik lenne ajánlottabb családi képek/videók arhiválásra? Csak arra semmi másra.

Az op rendszer+ egyéb programok ssd-n futnak, a gép 5-8 órát megy naponta, csendes házban. Igazából azt kellene eldönteni hogy a fenti két célra a fenti 2 hdd-ből melyik és mért a jobb/rosszabb. Thx

[ Szerkesztve ]

(#68027) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

A topicban olvasottak szerint vásároltam egy WD20PURZ 2TB-os merevlemezt, hozzá egy Sharkoon Swift Case Pro külső házat.
Képek, videók, stb. biztonsági mentésére, tárolására lesz használva. Időnkénti mentés idejére lesz csak bekapcsolva...

Ha jól értelmezem az összefoglalóban, topicban olvasottakat, akkor a következőket érdemes kiválasztanom a (win7) lemezkezelőben:

gyors formázás,
NTFS fájlrendszer,
alapértelmezett 4k szektorméret,
GPT partícó típus

Ezen kívül kell még ügyelnem valamire, esetleg kihagytam valamit?

Előre is köszönöm a megerősítést, segítséget! :B

[ Szerkesztve ]

(#68028) Lauda válasza sopruk (#68027) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Másra nem kell figyelned, jó így minden. :)

(#68029) sopruk válasza Lauda (#68028) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nagyon köszönöm a gyors választ!

(#68030) sopruk válasza Lauda (#68028) üzenetére


sopruk
aktív tag

Csatlakoztattam egy laptopra (csak 2.0-s USB-s)
Bekapcsoltam, majd az eszköz telepítése során hibát jelzett:
[kép]
Kikapcsoltam, de újra bekapcsolás után meg se nyikkan, semmi zümmögés, hogy működne... :O

(#68031) peugeotmate válasza sopruk (#68030) üzenetére


peugeotmate
őstag

Lemezkezelőt nyisd meg:
Nyomd le a Windows+R gombot, majd írd be a diskmgmt.msc parancsot, majd kattints az OK gombra.

Itt már látnod kellene az új vinyót.

[ Szerkesztve ]

meg

(#68032) King Unique válasza sopruk (#68027) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt igen, Windowson értelemszerűen NTFS fájlrendszerre célszerű formázni és alapesetben elég a gyorsformázás az alapértelmezett lemezfoglalási egységgel. Az MBR / GPT amúgy inicializálás, ahol 2 TB-ig választható mindkettő (akár a GPT is annak egyes előnyei miatt), 2 TB felett kell okvetlenül GPT séma. Mármint USB-n is) 512e szektorméretnél, ellenben ha 4Kn (4Ke), akkor MBR alapon már 16 TiB a limit.

Másrészt vannak ám a külső házak témának külön topikjai, ami itt is lett írva már kismilliószor (példa), téma összefoglaló végén is eleve fel van tüntetve, fórum keresője is kiadja, stb... :B Legközelebb majd ott kellene feltenni az ilyen kérdéseket, nem pedig itt, ahol belső (!) merevlemez vásárlása, ajánlása téma okán eleve off!
Egyébként meg értelemszerűen bekapcsol-e a külső ház és felpörög-e benne a HDD, ha nem akkor a HDD PC-be téve működik-e, stb. és máris be lehet azonosítani a probléma forrását.

[ Szerkesztve ]

(#68033) nightzone válasza nightzone (#68026) üzenetére


nightzone
aktív tag

Azt még elfelejtettem, hogy lenne egy meglévő Western Digital 2.5 5TB USB 3.0 (WDBU6Y0050BBK) is a játékban [link] , szóval a fenti kettőből illetve ebből kellene a legmegfelelőbb konfigot kihozni. Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#68034) sopruk válasza peugeotmate (#68031) üzenetére


sopruk
aktív tag

De most már meg se nyikkan, a gép sem jelez semmit, hogy csatlakozik
Tönkre tettem azzal, hogy lekapcsoltam? :(
Első bekapcsoláskor szépen zömmögött halkan, kiírta azt a hibaüzenetet. Közel hajolva néha hallottam valami erősebb zajt... aztán kikapcsoltam. Nemsokkal újra be, de semmi működésre utaló hang...

(#68035) sopruk válasza King Unique (#68032) üzenetére


sopruk
aktív tag

Elnézést, igazad van!
Próbáltam eldönteni hova írjak, itt láttam sok hozzászólást formázással kapcsolatban, azért ide írtam végül...

Ilyenkor mit érdemes csinálni?
Visszaviszem és kicserélik? Vagy szervizelik és várhatok rá? :(
Vagy elállás a vásárlástól?

[ Szerkesztve ]

(#68036) King Unique válasza sopruk (#68035) üzenetére


King Unique
titán

Először tudni kellene, hogy mi a hiba forrása, vagyis a külső ház / HDD / laptop, lásd az előző válasz végén leírtakat.
Ha online rendelés volt xy belföldi webáruházból, akkor 14 napig eleve adott az indoklás nélküli elállás joga. Másik opció meg értelemszerűen a garanciális csere, már ha tényleg esetlegesen gyárilag hibás az adott eszköz.

(#68037) peugeotmate válasza sopruk (#68034) üzenetére


peugeotmate
őstag

Kizártnak tartom hogy a kikapcsolástól tönkremenne.
Én pont pénteken vettem Wd Purple 3tb+sharkoont. Alap dolgokat nézz át szerintem: be dugtad-e a tápot? visszajelző LED világít-e? jól rögzítetted-e a vinyót a foglalatban? másik USB a gépen?

[ Szerkesztve ]

meg

(#68038) VVoid válasza sopruk (#68035) üzenetére


VVoid
aktív tag

A házzal is lehet gond, ezt ki kellene zárni. Nekem több ilyen házam is van, jártam már úgy, hogy újonnan pár indítás után nem volt hajlandó felpörgetni a vinyót, a kék led világított. Először azt hittem, a vinyó a hibás, de aztán kiderült, a házzal van a gond, cserélték gariban.

(#68039) sopruk válasza King Unique (#68036) üzenetére


sopruk
aktív tag

#68037 peugeotmate

Nagyon köszönöm a segítségeteket, az ötleteket!
Kiderült, hogy valószínűleg a külső ház a bűnös. a visszajelző led világít, de a HDD nem pörög fel benne. PC-be átrakva viszont felpörgött. (Vicces volt, hogy ott is először azt hittem nem működik, el vagyok szokva, hogy ilyen csendes, zörgött mellette a gépben lévő wincsi, kézbe véve se éreztem semmit :DDD )
Most belerakram egy másik (Captiva) házba és abban is működik...

Még egyszer köszönöm, és elnézést, hogy itt offoltam!
További kérdéseimmel megyek a másik topicba...

szerk.
#68038 VVoid Neked is köszönöm! Mint kiderült nálam is ez van. Első alkalommal felpörgött benne, aztán azóta nyista...

[ Szerkesztve ]

(#68040) Dzsekó válasza nightzone (#68026) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ebből a kettőből inkább a Surveillance. Barracuda nem ajánlott a nagyobb meghibásodási arány miatt.

(#68041) nightzone válasza Dzsekó (#68040) üzenetére


nightzone
aktív tag

Köszi, és konkrétan melyik célra jobb a skyhawk, fájlcsere vagy adattárolás? Mert ez is fontos, meg ugye 3 hdd jönne szóba, amit fentebb is írtam. Abban tudnál még segíteni hogy az említett wd tárolásra vagy fájlcserére is jó lehet ha hosszabb élettertamra kellene (min 5 év)?

(#68042) Dzsekó válasza nightzone (#68041) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindkettőre alkalmas. Az Ironwolf való erre igazán, de a HDD árak bányászati ára miatt jobb a Skyhawk vagy WD vonalon a Purple. Ezek 3 év garival elérhetőek. Az 5 év garis HDD-k köszönhetően a bányászatnak már-már használt ipari SSD áron vannak. Egyébként azokból a WD Gold-ot szoktam preferálni ár/érték aránya miatt. Bár előbbi egyik HDD-nek sem az igazi most. Összegezve szerintem egy 7200RPM-es Skyhawk vagy Purple fájlcserélésre, az ár miatt is. A meglévő külső WD meg jó adattárolásra. Fájlcserélésre én azt nem használnám.

(#68043) nightzone válasza Dzsekó (#68042) üzenetére


nightzone
aktív tag

Köszönöm, már is nagyon sokat segítettél! A wd akkor marad adattárolásra, és nézek egy skyhawkot a másik célra (ha találok "jó" áron,) ha nincs akkor oda ironwolf lesz vagy purple. :R

(#68044) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Torrentezésre, média szervernek ez jó választás lehet?: WD40EFZX állítólag a WD40EFRX követője.

(#68045) Dzsekó válasza Derron (#68044) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó, csak győzd kifizetni. :)

(#68046) Sped


Sped
aktív tag

Sziasztok!

Adattárolásra melyik az ajánlottabb?
Tudom, az egyik off topik itt, de pont azért kérdezem, hogy belső vagy külső vinyó a jobb megoldás általában WD-k közül erre a célra? Köszi szépen.

WD Purple 4TB [3.5"/64MB/5400/SATA3]

WD Elements EXT 2,5" 4TB USB3.0 HDD

A könnyebb kezelhetőség miatt az Elements felé húzok, a lilának még házat is kell venni.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#68047) Lauda válasza Sped (#68046) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Mindkettő megfelel a célra. Attól függ a felhasználónak mik az igényei. Én a külsőt venném. Bármikor fel-lecsatlakoztatható/akár folyamatosan is üzemelhet ugyanúgy/hordozható/kisebb/könnyebb stb stb.

(#68048) Derron válasza Lauda (#68047) üzenetére


Derron
aktív tag

Ez a külső WD működhet úgy is, hogy egy routerbe van bedugva, erről megy a torrent plusz a filmezés? Vagy ez eléggé megterhelné?

(#68049) Sordoran válasza Sped (#68046) üzenetére


Sordoran
addikt

A purple egy 3.5"-es HDD, tehát már alapból nagyobb. Az elements ezzel szemben kicsi 2,5"-es. Nekem mindkettő van, ezért tudom méreteket ( ;] ), de viccet félretéve az elements nagyon kis aranyos kompakt, nekem PS4-hez külső háttértárnak van. Egy nagy barkács külső 3,5"-es HDD otromba lenne.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#68050) Sped


Sped
aktív tag

Elements lett, köszi. :R

(Nem most akartam venni, de félek hogy ezek a külsők is bedrágulnak a legújabb kriptovaluta őrület miatt...)

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.