Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) HZoli87 válasza haypro (#37998) üzenetére


HZoli87
veterán

Garancia miatt például? Feketékre 5 év garancia van ha jól tudom, ezek a gyorsabbak és megbízhatóbbak. Ellenben a legzajosabb WD merevlemezek is (raptoron kívül, de az más kategória).

Notebookban jó ideje használok egy 500-as példányt (Black), közel 600 nap működési idő után is csak teszi a dolgát, nem kérdez.

(#38002) Male válasza kalap12 (#37999) üzenetére


Male
nagyúr

Már ketten leírtuk, de olvass utána inkább, aztán majd rájössz, hogy nincs igazad.

Szerk: hogy ne kelljen olyan sokat keresned... ennyire nem működik a dolog :U

[ Szerkesztve ]

(#38003) kiskornel


kiskornel
addikt

nem rendszerwinyónak, háttértárnak kellene nagy kapacítású vinyó...
legfőbb kívánalom: megbízhatóság! aztán a halk, gyors. Ilyen parkolós kattogós problémákat nem szeretnék. Méret mind1, felőlem ház méretű is lehet. SATA3 legyen, fogyasztás mind1.

Most 3db 500-as van benne, egy 200-as és egy SSD... és mind tele van, belaktam. Fényképezek, és a RAW állományokat szeretem megtartani, ezért kell sok hely.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#38004) djculture válasza kiskornel (#38003) üzenetére


djculture
félisten

Hát arra pont nem ajánlom a hdd-t főleg ezeket az újakat, veszel egy bluray irót szlovákból 300ft/db egy 25 gigás lemez és szépen kiirod akár két példányban.. Onnan nem fog elveszni, ezek a mostani hdd-k viszont bármikor bedögölhetnek és ez nem az a kategória hogy luhuzom a netről... Televan a kolléga ilyen emberekkel akiknek elveszett mindene... Most van épp olyan virus is ami minden vinyóün lévő fájlhoz hozzáirja magát, azzal szenved hogy minden egyes fájlhoz egyessével kell kiszedni a plusz kódot, de kell a tulajnak és közben ketyeg az 5000ft-os mérnőki órabér..

[ Szerkesztve ]

(#38005) kiskornel válasza djculture (#38004) üzenetére


kiskornel
addikt

Én is gondoltam, hogy nincs a piacon elérhető olyan megoldás, ami valóban biztonságos lenne, vagy csak nagyon drágán. Viszont a BR, DVD és egyéb dolgok tartósságáról (5-6év távlatában) én még mindig nem győződtem meg.
HDD-t szeretnék. Most van 3db 500G vinyó. Ez tisztán olyan 750G adatot jelent, a többi csak úgy van. Egy új 3T HDD-re átmásolva felszabadulna 3db 500G vinyó, amiből most ~1,1-en elférnek a képeim.
Tehát az új 3T (vagy 4T-n) és két 500G-n lenne egy-egy másolatom a képekről.
Ami még nagyon fontos, az dupla másolatban a 3. 500G vinyón elférne.

Pár év múlva meg ugyanez a játék nagyobb vinyókkal (SSD-kel) fog lejátszódni, míg a képek értéküket nem vesztik (pl.: mindenki majd 16K képeket nézeget 16K-s monitoron, és a béna HD felbontású képek már sukkák lesznek).

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#38006) Victoryus94 válasza kiskornel (#38005) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha beteszed a BD lemezeket egy tokba, és beteszed egy szekrénybe, az 20 év múlva is ugyanúgy használható.

Azok a lemezek mennek tönkre amik:
1. sűrűn vannak használva
2. nincsenek tokba rakva, és össze karcolódnak
3. víz, hő, fagy stb. éri.
ui..: nekem van eredeti angol, 2002-es Windows telepítőm.
Még most is működik (pedig az csak egy CD).

[ Szerkesztve ]

(#38007) gg72 válasza Victoryus94 (#38006) üzenetére


gg72
veterán

+ a Panasonic 50 év élettartam-garanciát vállal TÜV minősítéssel a BD-lemezeire: [link] De ha csak a fele teljesül, már az is bőven jó. :)

(#38008) kiskornel válasza Victoryus94 (#38006) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszi, de én nem backupra keresek lehetőséget, hanem nagyobb kapacítás kell a szg-mbe. Ha lehet, akkor az elérhető legnagyobb tartósságú winyót keresek, max 30K-s áron. (40K-ért inkább két átlagos minőségűt fognék tükörbe.)

Backupra meg ott vannak a régi vinyóim, amiknél 1 felcsatolással 500GB csatolódik fel a rendszerhez. Ráadásul, ha meglesz az új vinyó, kikerülnek a gépemből -> ha nem használom backupra, semmire se lesznek jók. Ha még veszek mellé BR meg mittudjamén milyen cuccokat, akkor az tisztán veszteség, és a legdrágább megoldás az összes közül. A 2 másolattal meg már elértem, hogy a biztonság meg legyen.

20 év múlva a BR úgy fog járni, mint a nemrég elhalálozott kisfloppy. Műanyagüzembe, jó régi fröccsöntő gépek vannak, és berohant múltkor az egyik kolléga, hogy nem tudnánk-e másolatot készíteni a... hát az irodába már nem volt olyan gép, amire rá lehetett volna dugni.

Ha valaki tudna ebben segíteni, azt nagyon megköszönném: [link]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#38009) gg72 válasza kiskornel (#38008) üzenetére


gg72
veterán

És szerinted a HDD-vel mi lesz 20 év múlva...? Meg egyáltalán velünk mi lesz akkor? ;)
(Amúgy pedig BD és nem BR a [hivatalos]rövidítés, de ez már dupla OFF).

(#38010) Teaway válasza kiskornel (#38005) üzenetére


Teaway
veterán

Nem kell ahhoz pár év, hiszen most is vannak 10k-s monitorok, 30 collos áltóval.

Nincs itthon csokid??

(#38011) djculture válasza kiskornel (#38008) üzenetére


djculture
félisten

floppy-t azért kicsit régebbi dolog (1972) mint az optika, optika még minden normális cuccba van.

Amúgy a wd red a te számodra a megfelelő. Az elég jó tartósságú és megfizethető is. Ami ennél masszívabb az már nem a te általad irt árkategória hanem alsó hangon ötszöröse.

[ Szerkesztve ]

(#38012) kiskornel válasza djculture (#38011) üzenetére


kiskornel
addikt

Én még nézegettem
Toshibát (de miért vegyen olyat az ember, aminek a nevében benne van, hogy hibás :)) )

WD red alatt ezt érted: [link]? Ez is 24/7-re van hitelesítve?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#38013) djculture válasza kiskornel (#38012) üzenetére


djculture
félisten

Ja azt értem , toshibát meg kerülni kell mint drakulának a fokhagymafüzért

(#38014) kiskornel válasza djculture (#38013) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszönöm a választ.

Seagate-ről mi a vélekedés mostanában?

WD-vel kapcsolatban azt olvastam, hogy zajos, fejet rángat. A Red szériára is jellemző?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#38015) djculture válasza kiskornel (#38014) üzenetére


djculture
félisten

Red az halk, nincs vele semmi gáz, egykét gyárilag hibást láttam csak ellentétben az újabb blue meg green szériával mert abból rengeteg hibás van. Seagate meg változó eleve van ami samsung csak átvan cimkézve.

[ Szerkesztve ]

(#38016) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Még egy HDD vásárlásán gondolkozom. Szét is néztem és kettő között próbálok dönteni. A segítségeteket szeretném kérni.
SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
VS
WD 1TB Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
Szerintetek melyiket válasszam?
Előre is köszönöm!
Üdv!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#38017) TeeJay válasza kalap12 (#37999) üzenetére


TeeJay
félisten

notiba veszel egy SSD-t meg egy HDD-t és az ODD helyére egy SSD keretet aztán abba bedobod a vinyót a vinyó helyére az SSD-t (újabb notiknál mehet az ODD keretbe az SSD mert tud róla bootolni) és kész is.
ODD-t jó ha 2havonta használok így ki is vettem a laptopból helyére ment az ODD-SSD keret amiben van most egy 1TB-os 2,5" 5400RPM Hitachi HDD, a HDD helyére meg ment a Samsung 830-as 64gigás SSD
így tökéletesen gyors a rendszer és van 1TB-om adatot tárolni
HDD-t csak adat tárolásra használom meg azon fut a torrent meg zenék meg filmek
SSD csakis oprendszer és a programok futtatására van
így is van majdnem 40GB szabad rajta a 64-ből szóval tökéletes felállás :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38018) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok!

Keresnék, képek, filmek, zenék tárolására külső hdd-t. 1 vagy 2 Tb-os érdekelne.
kb. havonta/ havonta szeretném szinkronizálni az adatokat rajta. Szóval nem sűrűn lesz elő véve.

Nem akarok dvd-t, meg Blue-ray-t irkálni, mert csak gyűlik és gyűlik. Most úgy szoktam csinálni, hogy a gépben van egy 200 gb-os hdd, ezen csak a programok, op rendszer van és van benne egy 1 Tb-os másik vinyó, erre szoktam menteni amik fontos és innen másolom át mindig a mobil rack-re a dolgokat.
De már unom, hogy 2 kábellel kell szaladgálni, meg adapterrel, egyszerű módszert keresek az adatok biztonságos tárolására.

Ezért gondoltam, hogy egy külső usb 3.0 winchestert szereznék be és a továbbiakban azt használom adatmentésre.

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#38019) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
A gépembe szeretnék egy vinyót HDD.
Ár:max 14-15000Ft.
Megbízható legyen!
Ki mit ajánl?
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#38020) Victoryus94 válasza musli26 (#38019) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mire kell a merevlemez? (netezés, játék, adat tárolás stb.) // milyen a géped?
Mekkora méretű kell?

[ Szerkesztve ]

(#38021) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan után érdeklődnék, hogy használ valaki torrentre WD Red-et? (WD 20 EFRX)
Köszönöm előre is! :R

(#38022) musli26 válasza Victoryus94 (#38020) üzenetére


musli26
tag

A gépem:
Asrock B75M-GL R2.0
Core i3 3220 3.30Ghz
Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz
Chieftec CTG-450-80PB
SAMSUNG SH-224BB/BEBE
Én leginkább netezek,pókerezek,néha filmezek a gépen.
Egy 500Gb gondoltam.
Megbízható legyen.
Ár:15000ft max.
Van valami best buy?
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#38023) Victoryus94 válasza musli26 (#38022) üzenetére


Victoryus94
őstag

Hűű pontos gépleírás. ;)

Ha bele fér, talán ezt ajánlanám: http://www.arukereso.hu/belso-merevlemez-c3103/western-digital/caviar-blue-1tb-sata3-wd10ezex-p102155110/termek-leiras.html

Számodra ez is megfelelhet: http://www.arukereso.hu/belso-merevlemez-c3103/seagate/500gb-16mb-7200rpm-sata3-st500dm002-p50526611/termek-leiras.html

Igazából a Seagate, és a WD a két márka, ami talán jobb.
Arra érdemes figyelni, hogy 7200 rpm-est válassz. Az alaplapod támogata a "sata3"-at, de csak 1 sata 3-as eszközt tehetsz rá.

Egyébként pedig azt figyeld, hogy mennyi garanciát adnak rá. 2 év alatt ne vegyél semmit :D

[ Szerkesztve ]

(#38024) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

mindenhol 3 év garanciát adnak a Western Digital Caviar Red 3TB SATA3 WD30EFRX-re. :(
tud esetleg valaki valahol 5 éves garanciát vagy a gyár csökkentette 3-ra?!

(#38025) DeathAdder válasza kormi0312 (#38024) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tényleg! Na ez kellemetlen.
Most a WD Black-re van 5 év gar :DDD

(#38026) djculture válasza kormi0312 (#38024) üzenetére


djculture
félisten

Gyár eddig is 3 évet adott rá maximum a kisker saját hatáskörben vállalt rá még vagy eleve rosszul volt kiírva a webshopban..Csak a felső kategóriás hdd szériára ad a wd 5 évet.

[ Szerkesztve ]

(#38027) kormi0312


kormi0312
senior tag

NAS-ba kell, remélem nem a 37. hónapban fogja beadni a kulcsot :)

(#38028) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#38029) Kercsi17


Kercsi17
tag

Hello!
Laptopba kellene nekem egy 5400 as 500 gb os merevlemez. Kb egy árban van samsung, hitachi, wd és toshiba is. Ugyanannyi garancia (2év) mindegyikre. Melyiket érdemes megvennem? Van olyan esetleg ami nem a 24.hónap utáni napom hal meg, miután lejárt a garancia?

(#38030) Zsivaagoo válasza bluobluo75 (#38028) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Miért ne lenne a WD Red alkalmas torrent placcnak? :F Nem 150 megával zúdulnak a filmek. Vagy igen?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#38031) djculture válasza Zsivaagoo (#38030) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem nem a szekveciális teljesítményre gondol mint korlátozó ntényező hanem hogy a sok fenálló kapcsolat beterheli a vinyót és ebbe igaza is van...
Sok fenntálló kapcsolattal még egy ssd-t is belehet terhelni, ezért vannak pl az üzleti szerver kategóriás ssd-k aminek a vezérlője erre van megalkotva.

[ Szerkesztve ]

(#38032) Victoryus94 válasza Kercsi17 (#38029) üzenetére


Victoryus94
őstag

Én a WD-t ajánlom ezek közül.

(#38033) Kercsi17 válasza Victoryus94 (#38032) üzenetére


Kercsi17
tag

Toshiba az nagyon gázos?

(#38034) djculture válasza Kercsi17 (#38033) üzenetére


djculture
félisten

Felejtős ha nem szeretnél úgy járni hogy megy hónapokig azután bekacsoláskor kattog és semmi se látja te meg fogd a fejedet hogy oda a sok fontos dolog.. Még ami kezembe volt toshiba mindegyik így járt, előjele semmi hogy bedöglik csak beüt a krakk és annyi.
wd blue scorpio is hullik amúgy de annak van legalább előjele...

[ Szerkesztve ]

(#38035) Kercsi17 válasza djculture (#38034) üzenetére


Kercsi17
tag

Köszi, akkor WD vagy Hitachi körül nézelődjek? Ha az is hullik, akkor mit érdemes?:D

[ Szerkesztve ]

(#38036) djculture válasza Kercsi17 (#38035) üzenetére


djculture
félisten

5400-asba nem nagyon van választás van a wd scorpio blue ami egy tűrhető merevlemez de a kifagyásokra hirtelen árammegszünésekre alergiás, úgyhogy csak normális karbantartott nem zárlatos akksis meg szétesett töltőcsatis laptopokba ajánlott. Hitachiból csak a régi széria a jó a Z5K320 széria, minden másikba papirvékony a fejszerelvény, bármilyen behatás éri vége egyböl. Van még a segate féle hibrid merevelez az nagyon jó (főleg ha rendszer is fut róla csak ezt ajánlom vagy a wd scorpio blackot de az 7200-as eleve) csak drága, van még pár átvezetett samsung ami segate újabban, ezek pont kihuzzák a garidőt általában mert gyenge minsőégű hordozóanyag van a tányéron bad sectorosodnak.

(#38037) Kercsi17 válasza djculture (#38036) üzenetére


Kercsi17
tag

Én vennék 7200-at is, de azt mondják laptopba fölösleges. Melegszik plusz a hangja stb. Meg igazából nem használom nagy dolgokra a lapost. Hitachiból Z5K 500 is hulladék akkor?

[ Szerkesztve ]

(#38038) djculture válasza Kercsi17 (#38037) üzenetére


djculture
félisten

Ja sajnos az az újabbaknál már csak az számit minél vékonyabb legyen meg a súlya kicsi legyen emiatt bármit beáldoznak. Vehetsz olyat is ha himestojásként bánsz a laptoppal, mert egy kisebb ütés elég neki és keresztet vethetsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#38039) bluobluo75 válasza Zsivaagoo (#38030) üzenetére


bluobluo75
őstag

ok, köszi :R
Amúgy külső Sharkoon rapid-case USB 3.0-ás házban van

(#38040) Kercsi17 válasza djculture (#38038) üzenetére


Kercsi17
tag

Még annyi lenne a kérdésem, hogy ami most a laptopomban van 500as vinyón van bad sector elvileg 1 db. Ezzel lehet valamit kezdeni, mármint hogy erre a területre ne tároljon vagy hasonló? Mert akkor megcsinálnám azt, hogy elég lenne egy 320as a gépbe. Ezt pedig ha meg ki tudnám kerülni, akkor jó lenne külsőnek filmeket zenéket (ami nem nagy gáz ha elveszik) tárolni.

(#38041) djculture válasza Kercsi17 (#38040) üzenetére


djculture
félisten

Denem mindegy hogy az az egy bad milyen státuszban van.
Mert lehet gyenge szektor akkor egy irási olvasási teszt jó esetben megoldja, vagy lehet áthelyezett akkor már eleve jó van helyette berakva így nem befolyásol működésben
Ezen kivül lehet fizikailag hibás amit kényszeriteni kell szintén egy irás olvasás teszttel hogy a logika áthelyezzen és betegyen helyette egy tartalékot.
Ezen kívül van még egy olyan státuisz amikor annyi rossz áthelyezett szektor volt már a drive-on hogy nincs több tartalék ilyenkor ott marad.

[ Szerkesztve ]

(#38042) Kercsi17 válasza djculture (#38041) üzenetére


Kercsi17
tag

Hd sentinelt futtattam és 1 rossz szektor és 5 gyenge ezt írta ki. Én ezen kívül nem csináltam vele semmit, bár gondolom ez nem nagy segítség neked, így látatlanba. De akkor lényegében, ebben az állapotában, nem is lehet sokáig külsőként használni tárolásra?

(#38043) djculture válasza Kercsi17 (#38042) üzenetére


djculture
félisten

Meg kell csinálni az irás olvasás teszetet (destruktív) és ha minden zöld akkor lehet használni nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#38044) Alyx01


Alyx01
csendes tag

Hello.

Kis segítség kellene.
A story a következő: Két SAMU HDD volt a gépemben, egy 160-GB-os rendszer, és egy 320Gb-os HD322HJ adatoknak.
Kezdtem kinőni az adat HDD-t, ezért vettem egy Toshiba DT01ACA100-at. (majd megmondjátok jól tettem-e)
A 320-as HDD-ből csináltam rendszer HDD-t, a 160-ast betettem külső házba.
Itt kezdődtek a bajok. Ha jól fülelek, és tapogatok mióta a 320-as SAMU a rendszer HDD, úgy zúg, hogy a ház majd szét esik. Méterekről hallani, és ez nagyon idegesít.
Lehúztam a Toshiba-ról a tápot, hogy kizárjam tényleg az csinálja, de meglepetésemre a rendszer el sem indult.DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK.... hibaüzit kaptam.
Ha visszadugtam a Toshiba HDD-re a tápot ment minden rendesen. Persze a zúgás folytatódott tovább.

Kérdésem, hogy ez a SAMU HDD nem alkalmas rendszer HDD-nek, mitől zúg ennyire, és miért nem indul a rendszer ha lehúzom a Toshibát a tápról?

A gyors válaszokat nagyon megköszönném, mert ha szerintetek rossz választás volt ez a Toshiba, még egy hetem van elállni a vásárlástól.

(#38045) djculture válasza Alyx01 (#38044) üzenetére


djculture
félisten

Ha bennvan két vinyó és telepitesz wndowst a másik vinyóra is kerülnek rendszerfájlok ezért nem indul le lehuzod. Toshiba vinyórol meg már megirtam párszor a véleményemet olcsó hulladék. A zúgás meg azért lehet mert a két vinyó rezgése erősíti egymást.

[ Szerkesztve ]

(#38046) Alyx01 válasza djculture (#38045) üzenetére


Alyx01
csendes tag

Értem, akkor a Toshibától megválok. Már csak az a kérdés, mire cseréljem.
Írj kérlek lehetséges alternatívákat.

Köszi a gyors választ. :R :R :R

(#38047) djculture válasza Alyx01 (#38046) üzenetére


djculture
félisten

ha rendszert is akarsz rátenni akkor [link]

Ha csak tárhelynek kell akkor: [link]

Ezek amik normális minőségüek.

[ Szerkesztve ]

(#38048) Alyx01 válasza djculture (#38047) üzenetére


Alyx01
csendes tag

nagyon köszi :R :R :R

(#38049) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :) wd5000azrx -ről mi a véleményetek ? 64mb cash bár most olvastam az első hozzászólást,hogy fölösleges........... meg csak 5400 -as az rpm ! vagy tudtok ajánlani 500gb-ba,kb ilyen árba viszonylag gyors winyót,rendszer is lenne rajta !

underground techno will never die

(#38050) haypro válasza dealerman (#38049) üzenetére


haypro
senior tag

Rendszerlemeznek mindenképpen 7200rpm-est vegyél!

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.