Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) krichd1 válasza King Unique (#46000) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor esetemben a külső rack a biztonságosabb ilyen szempontból. Ezt a sokat ajánlott Sharkoon racket egy WD Red 3TB merevlemezzel tudja kezelni az XP ? Win7 már gondolom igen.
Közben rátaláltam a másik topikra is, de már itt kérdezek. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46002) szimcsi


szimcsi
senior tag

hello.

3TB Western Digital Caviar Red (WD30EFRX)

Ez a típus 7200rpm vagy 5400rpm? Pár webshopban kerestem rá a típusra és hol így, hol úgy volt jelőlve...
Adattárolásra kellene (bár még gondolkodtam, hogy felváltaná az egyik 1 terrás samsung rendszer vinyómat, adott esetben)

XP

(#46003) King Unique válasza krichd1 (#46001) üzenetére


King Unique
titán

Mármint 3,5" külső rackre gondolsz gondolom, mert a 2,5" is külső rack.
XP-nél alapvetően a 3 TB lesz a gond....ahhoz GPT kell, azt meg XP nem támogatja...MBR meg csak 2,19 TB-ig...
Viszont azért meg lehet "elvileg" oldani...megpartícionálod Win7 alatt GPT-re és GPT Loader progival XP is látni fogja. Vagy ASMedia chipes racket veszel, mint a Sharkoon, amiben a firmware-ben be lehet állítani a 2 TB feletti partíció támogatását régi rendszerekhez is, mint pl. az XP [link]. De ez sajna csak az ASM1051 chipeseknél működik, mivel azokhoz jó az MP Tool, illetve azokhoz vannak firmware frissítések. A 1053-as chipesekhez még jelenleg nincsen és sajnos a Sharkoont is újabban 1053-as chippel szerelik, de sokszor már a többi ilyen chipest, mint pl. az LC-Power rackeket is...

(#46002) szimcsi: "IntelliPower" —►ált. fix 5400 RPM. A Red Pro a 7200-as.
Gyártói webshopok meg sokx eléggé elírják a paramétereket... :D

[ Szerkesztve ]

(#46004) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

NAS-ba keresnék winchestert.

Először 1db 2TB-osat szeretnék, majd később bővíteni. Ő lenne a kiválasztott[link]

Mit ajánlotok nekem?

Köszi :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#46005) krichd1 válasza King Unique (#46003) üzenetére


krichd1
addikt

Köszönöm az információt, akkor inkább marad a 2TB, hogy ne legyen probléma XP-s gépeknél. Sajnos van még a közelemben pár.

(#46006) NoOne1976: Kérdezd meg a tápos topikban is, szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#46006) NoOne1976 válasza Balathruin (#45975) üzenetére


NoOne1976
őstag

Na pont erről van szó. Ez lazán lehet táp is. Pontos márka és típus?

A táp egy Hypro 430W-os. Ráadásul jópár éve megvan. Szerintetek ez okozhatja a gondot? Le kellene cserélnem?

(#46007) jim bcs válasza drmazsi (#46004) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Red
WD Red Pro
WD Purple
WD SE

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46008) drmazsi válasza jim bcs (#46007) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszönöm!

Don't hate the player, hate the game ...

(#46009) Balathruin válasza NoOne1976 (#46006) üzenetére


Balathruin
veterán

Cserélni azt kéne, de azt, hogy ez okozza-e a gondot, azt nem tudom, mert lehet kábel hibája is.

(#46010) laacika


laacika
tag

Sziasztok.
Ismét egy kérdést tennék fel,mind kettő AAEX mégis más,mi lehet a különbség?Köszönöm válaszaitokat.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46011) AMDaZERG_1 válasza zeusz55 (#45995) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Részben teljesen mindegy, azonban így ez
"Annyi szólhat ellene hogy jobban melegszik (elvileg nálam 28-35 között üzemel, a régi 3,5ös samum meg 25-32 között üzemelt)"
nem teljesen állja meg a helyét, ha a hőmérsékleti adatok nem valós értékeket mutatnak.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#46012) zeusz55 válasza AMDaZERG_1 (#46011) üzenetére


zeusz55
senior tag

Aida, HDSel szoktam mérni, persze gondolom mindegyik ugyanabból a diódából nézi az értéket!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#46013) alfiboy válasza NoOne1976 (#46006) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Először kábel cserével kezdenék, mégis csak költség hatékonyabb, így egy hiba forrás kizárva.
Ettől függetlenül tápcsere se ártana.

...

(#46014) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!
Szerintetek ezt érdemes lehet megvenni? [link] Vagy inkább vegyek egy újat, garival...
Előre is köszönöm a segítséget! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#46015) csiben1 válasza csiben1 (#46014) üzenetére


csiben1
tag

Egy alap netezős konfigba menne...

You can walk straight through hell with a smile

(#46016) zeusz55 válasza csiben1 (#46015) üzenetére


zeusz55
senior tag

Abba jó, alkudd bele a postát és mehet! :)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#46017) csiben1 válasza zeusz55 (#46016) üzenetére


csiben1
tag

Helyben lenne, szóval ez sem gond. Köszi!

You can walk straight through hell with a smile

(#46018) zeusz55 válasza csiben1 (#46017) üzenetére


zeusz55
senior tag

Azért alkudj anélkül nem veszünk semmit! :DDD

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#46019) Aguinaga válasza jim bcs (#45983) üzenetére


Aguinaga
őstag

Köszi!

PSN: OldSlowhand74

(#46020) Dzsekó válasza laacika (#46010) üzenetére


Dzsekó
addikt

A tetején lévő matrica. :DDD
A 750-es AAEX-ből elvileg csak 500GB-os tányéros létezik, úgyhogy elvileg mindegy melyiket veszed.
Az igazi Black matrica alul felül fekete, ezért nekem a felső a szimpibb.

(#46021) laacika válasza Dzsekó (#46020) üzenetére


laacika
tag

Szia.
Köszi válaszod,hát ma megjött a nagyra dicsért WD,nem vagyok megelégedve vele. :N
Katogva dolgozik,amivel meg egyálltalán nem vagyok kibékülve hogy a gépet mikor nem használom (böngészőn új üres lap,és letéve kicsibe) akkor is egyfolytába kattog.Ez nem tudom miért van,pedig ilyenkor szerintem meg se kellene mukkania.
Azon gondolkoztam hogy nem a helyére becsavarozva használnám hanem egy vastag polifoam szivacs-ra tenném csak alulra hogy úgy mennyivel lenne halkabb nem tudom,de akkor is zavar hogy egyfolytába katog,a hdd-t jelző piros led elől is mutatja.Hát egy részt nem ezt vártam egy 48 napos Wd től,másrészt valami nem jó mert egyfolytába .......!Légyszi irj valami okosat mert ez igy nagyon nem hozta a várt eredményt a Seagate után. :N :( :(( :(( :(( :F

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46022) Balathruin válasza laacika (#46021) üzenetére


Balathruin
veterán

Nem lehet, hogy csak a parkolást kell átállítanod? Load/Unload mennyi? Gyorsan növekszik?

(#46023) laacika válasza Balathruin (#46022) üzenetére


laacika
tag

Köszi hogy segiteni próbálsz de nekem kicsit pontosabban ird le hogy mit kell nézni és mit kell csinálnom. :R

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46024) alfiboy válasza laacika (#46023) üzenetére


alfiboy
aktív tag

[Ebben]
mindent megtalálsz.

...

(#46025) laacika válasza alfiboy (#46024) üzenetére


laacika
tag

Köszike.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46026) laacika válasza Balathruin (#46022) üzenetére


laacika
tag

Load/Unload 184

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46027) mcs


mcs
veterán

Nah, csak azért is bevállaltam a WD10EZEX-et Seagate ST1000DM003 után. ;)
Bár Total Commander alatt nem másolgat annyira gyorsan (55-60 k vs 70-80), ellenben se parkolás, se furcsa fejzajok, és a játékok se akadnak meg indokolatlanul.

(#46028) laacika válasza mcs (#46027) üzenetére


laacika
tag

LEHET nekem jobb lett volna ha a Seagate-nál maradok,főként a hangja miatt cseréltem wincsit és sajna WD-re,eddig ez a véleményem,egy hangyányit se halkabb a most beletett 48 napos Wd,mint ami benne volt 1200 napos Seagate.Egyenlőre ennyit a Wd-k ről.

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46029) mcs válasza laacika (#46028) üzenetére


mcs
veterán

Szerintem motorzajra és seekre hasonló majdnem az összes kapható jelenlegi vinyó.
Engem a Seagate furcsa anomáliái bosszantottak, mint például az indokolatlan fejkattogás és megakadás játékok alatt. Ráadásul újabb firmware-t se adtak ki az én típusomra, ami esetleg orvosolhatta volna.

[ Szerkesztve ]

(#46030) laacika válasza mcs (#46029) üzenetére


laacika
tag

DE azt ugye elhiszed hogy ez a 48 napos WD zavaróbb hangal rendelkezik mint a nem tudom hány éves 1200 napos Seagate-em volt. :N :( :(( :(( :(( :(( :F

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46031) laacika


laacika
tag

Úgy érzem most magam mint egy jó öreg zsiguli után vettem volna egy drága (jónak mondott) hangos kerregő diesel autót.Komolyan mondom :(( :( :(( :(( :((( Nem változott semmit a Wd-kről alkotott véleményem 8 éve mióta utóljára a kezembe illetve a gépbe volt,de nem is lesz. :O :K :K

[ Szerkesztve ]

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46032) tpeter77 válasza laacika (#46031) üzenetére


tpeter77
addikt

melyik wd vinyót vetted, tipust, méretet irj légyszi.
nem.szeretnék ugyanebbe a hibáb kerülni.

melyik most kapható 2-3TB vinyó a leghalkabb szerintetek?
sebesség mellékes mert adattárolásra és mediaplayerrel filmnézéshez használnám.
kettőt vennék egyikhez elég egy kicsi 1TB is medialejátszóhoz külső krretben, a másik 2TB váltaná a jelenlegi 500GB-ost mert kinőttem :)

(#46033) laacika válasza tpeter77 (#46032) üzenetére


laacika
tag

Western Digital Black 750GB (WD7502AAEX) ezt vetem :O :W

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46034) dokee78


dokee78
félisten

Nem találtam a kérdésemre megfelelő topikot ezért itt kérdezném:

Jelenleg a rendszerem egy SAMSUNG HD322GJ (SpinPoint F4) HDD-n van.
Viszont be tudnék szerezni egy MAXTOR STM380215AS (DiamondMax 21 80215)-ot potom 2500 Ft-ért.
Érdemes a 80 GB-osra a rendszert rakni,ugyanis csak 2MB a Puffermérete,ellenben a jelenlegi 16MB-al?
Megérezném használat alatt?

(#46035) laacika


laacika
tag

Kivettem ezt a hires wincsit a helyéről,mondom leteszem egy lapra alúra,na igy talán elfogadható hangja van,az senki nem mondta itt a fórumon se a gyártó oldalán hogy nem szabad a helyére betenni mert akkor elviselhetetlen hanja van.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46036) lionhearted válasza dokee78 (#46034) üzenetére


lionhearted
őstag

Nem érdemes. A cache egy dolog...az egyik 80GB-os lemezzel dolgozik, a másik 320GBossal. Igencsak lényeges így az átviteli sebesség különbsége.
Bár nem tudom, hogy menyit és mire használod a gépet, de van egy tippem, hogy észrevennéd.

Tegnap még működött...

(#46037) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ami nekem eddig legjobban bejött, és tényleg meg se nyikkan: Samsung S2 portable 640GB.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#46038) dokee78 válasza lionhearted (#46036) üzenetére


dokee78
félisten

Tehát maradjon a 320-as 60GB-os particóján inkább?

(#46039) vitezlejszlo válasza Ukeve (#45587) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

A letöltési sebességednél addig lesz jó bármilyen vinyó, amig nem kezd el fregmentálódni rajta az adat. Ha már sok kis üres hely van, akkor minden vinyónak leesik az írási sebessége a fejrángatások miatt. Ha használsz defrag programot, akkor szerintem emiatt nem lesz gondod.

ui: hogy sikerult egy egy honappal ezelotti kerdesre valaszolnom? :D

[ Szerkesztve ]

(#46040) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Viszont akkor en is kerdezek.

Van egy HP-es kis gepem a 4 hdd rekeszes. Ebben van most 2x1.5 es 2x640 hdd raid1-ben. Ezeket cserelnem le 4x 3TB-ra raid5-re, tehat lenne 9T hasznos helyem.

Ez az otthoni fenykepes-videos tarolom, alapvetoen ritkan nyulnek hozza, tehat szerintem egy nap max 1-2 orat mehetnenek a hdd-k, a tobbiben le is allitanam, mert minek progjon....

ilyen felhasznalas mellett milyen hdd-t vegyek bele? WD Red? Tudom az a meno, csak a napi 1-2 inditast nem tudom hogy szeretne :)

Koszi

laca

(#46041) Tomi229


Tomi229
tag

Sziasztok!
A kérdésem az lenne hogy milyen hdd-t vegyek?
Az igények a következők lennének:
Méret: 256-516gb
Gyorsaság, tartósság.
Napi 2-3 órát menne átlagosan intenzív igénybevétellel.
Nagyobb játékok is futnának róla.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#46042) jim bcs válasza Tomi229 (#46041) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Méret: 256-516gb" :DDD ??? :F

WD Scorpio Black 500GB (WD5000BPKX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46043) laacika


laacika
tag

Nem lehet valamit kezdeni ezzel a csoda WD black (WD7502AAEX)-el hogy ne azt haljam 4-5mp-enként hogy kat-kat-kat-kat!Enyhén szólva idegesitő,még igy hogy nincs befogatva a helyére még igy is nagyon hallani.Nem lehet valamit bekapcsolni vagy valamit kikapcsolni hogy ne csinálja ha nem muszály,vagy szabaduljak tőle minnél hamarabb? :K :F

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46044) Balathruin válasza laacika (#46043) üzenetére


Balathruin
veterán

Wdidle3 megvolt már?

(#46045) laacika válasza Balathruin (#46044) üzenetére


laacika
tag

A Load/Unload érték 1 nap üzemidő után egyel lett több!!Nem csak a green-eken segit ez,illetve nem csak azoknak van rá szükségük?

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46046) Balathruin válasza laacika (#46045) üzenetére


Balathruin
veterán

Tudtommal lehetséges az is, hogy parkol, de nem számolja és nem csak a Green csinálja.

(#46047) laacika


laacika
tag

Szerintem ez nem parkolási hiba lesz,ha full nincs semmi megnyitva akkor is irogat és olvasgat.

Úgy tanul az ember ha kérdez!!

(#46048) Balathruin válasza laacika (#46047) üzenetére


Balathruin
veterán

Én akkor is megpróbálnám.

(#46049) zeusz55 válasza laacika (#46047) üzenetére


zeusz55
senior tag

HDSbe rakj csillagot a vinyó olvasáshoz és ha abbahagyta a kattogást akkor parkolás... ha tovább kattog akkor vmi más lesz! (valamint a smartnál látod a parkolást hogy mennyire sűrűn csinálja)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – =FOR SALE=

(#46050) lionhearted válasza laacika (#46047) üzenetére


lionhearted
őstag

Akkor nézd meg a teljesítmény-figyelőben, hogy minek van I/O művelete...

Tegnap még működött...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.