Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) zsolee73


zsolee73
tag

Sziasztok, este a Synology S215j-ben meghalt az egyik HDD (8 éves volt), még szerencse, hogy tükrözve volt...

A WD Red Plus sorozatokat nézegetem, de valamit nem értek. A WD40EFZX 128MB, a WD40EFPX pedig 256 MB cache mérettel rendelkezik, de a nagyobb hogy lehet mindenhol jóval olcsóbb?
Van valami más különbség közöttük, mert itt sem látok semmi különbséget: [link]

Előre is köszönöm a választ.

(#72002) tothbe válasza zsolee73 (#72001) üzenetére


tothbe
addikt

Nincs köztük különbség más paraméterben. a Z egy kicsit újabb és csak a cache változott, amitől persze a fogyasztás is nőtt egy picit, de nem releváns.

By(e) Tothbe

(#72003) zsolee73 válasza tothbe (#72002) üzenetére


zsolee73
tag

Köszi.
És szerinted melyiket érdemesebb választani?

(#72004) tothbe válasza zsolee73 (#72003) üzenetére


tothbe
addikt

kicsit függ attól, mire is használod a NAS-t leginkább. de én vagy a Red Plus-t vagy a Z-t Purple-t választanám.

By(e) Tothbe

(#72005) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Miért van hogy egy 10TB-os WD RED Plus jóval hangosabb mint egy 12TB-os? 34-38 illetve 20-29dBa van megadva a specben.
Nasba akarok rakni 4db-ot de annyinál már számít a hang azért. Inkább akkor a nagyobbat venném ha halkabb.
:R

iPhone 13 Pro Max

(#72006) tibaimp válasza jozsi252 (#72005) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem biztos, hogy így van, de egy dolgot tudok elképzelni, mivel más gyártónál már láttam ilyet, akik közlik ezt az adatlapon, a 10TB-os még levegővel töltött (korábban ez nem volt jellemző, mert 8TB-től már He töltetű volt az összes HDD), de újabban ez bejött, így gondolom a WD is meglépte ezt. A He töltetű HDD-k viszont lényegesen halkabbak. Van itthon egy 16TB-os Toshiba MG-m, értelem szerűen He töltetű, és kb. semmi hangja.

Szerintem a fenti dolgot támasztja alá az is, hogy a 12TB-os nehezebb, én ebből arra következtetek (szintén nem közli a gyártó), hogy egyel több tényér van benne, mint a 10TB-os változatban, így még inkább valós lehet a He/levegő töltet különbség.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72007) Jim74 válasza tibaimp (#72006) üzenetére


Jim74
nagyúr

8 TB-osban van ajánlott HE töltésű NAS HDD?

(#72008) tibaimp válasza Jim74 (#72007) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem tudok róla!
Van 8TB-os ajánlott HDD NAS-ba, de levegős, nem He töltetű, még a Seagate Ironwolf NAS Pro is csak a 10TB-tól He: [link] illetve a nem Pro változat is: [link]
Én nem látok erre vonatkozó infót a WD Red PRO esetében sem, de gyanítom, hogy itt is levegős még: [link]

Azt vettem észre, hogy a nagyobb MB/cm2-es tányérok kifejlesztésével már 10TB-os HDD-ket is tudnak készíteni levegővel töltve.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72009) Jim74 válasza tibaimp (#72008) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. :R

(#72010) jozsi252 válasza tibaimp (#72006) üzenetére


jozsi252
veterán

Az a fura hogy a 12TB-osnak még a fogyasztása is kisebb. Szóval tuti hogy valami nagyobb különbség van, de akkor valószínű hogy a töltet. Na mindegy még gondolkozom rajta mi legyen. De lehet inkább maradok a 12TB-os verziónál.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#72011) tibaimp válasza jozsi252 (#72010) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK! Az árakat is nézd meg! Nem tudom hova akarod használni, de célszerű megnézni a Toshiba MG/Seagate EXOS szériát is, mert jellemzően olcsóbbak, vagy csak minimálisan drágábbak, még akár a nagyobb TB-os példányok is, mint a WD hasonló HDD-i! Gondolok itt akár a 16-18TB-os változatokra is. És ezek is jó HDD-k már, 5 év garral, CMR, nagy írástűréssel, terhelhetőséggel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72012) morfondőr válasza K1LLMy53Lf (#71997) üzenetére


morfondőr
őstag

Seagate Exos X18 16TB van nekem, üresjáratban hangtalan, de az írás/olvasás elég jól hallható. Nekem szerencsére olyan helyen van, ahol ha porszívó hangja lenne, akkor sem zavarna.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72013) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

SMR ide vagy oda, én nem mondanám lassúnak, másol már egy jó ideje, ma vettem. 6TB TOSHIBA (HDWD260UZSVA) A videón látszik aminek kell. [link]

Wasabi...

(#72014) Lauda válasza Kronos3000 (#72013) üzenetére


Lauda
félisten

Írta itt neked valaki, hogy az smr lemezek lassúak?

(#72015) Kronos3000 válasza Lauda (#72014) üzenetére


Kronos3000
senior tag

[Olvasgass.]

Wasabi...

(#72016) Lauda válasza Kronos3000 (#72015) üzenetére


Lauda
félisten

:F

(#72017) carr


carr
őstag

Nemrég vettem egy keveset startolt WD red 4tb-t. Volt rajta hibás szektor hd sentinel megcsinálta ment 2 hónapot most olyan hangja van hogy hozzá értő szerint a fej pereg a tányéron. Biosban látni de nem pörög fel. Előtte seek hangja volt elég véresen... Szóval WD, Seagate, stb ami nem japán az kuss. De kéne valami 6tb (lehet4 is) napi 12-16-24 órát menne változó intenzitással. Van javaslat? Igazából jó lenne ha le tudnám menteni a régi cuccokat a 4tb wd fos red ről és maradjon még hely, de már félek venni HDDt. SSD meg overkill árban.
Táp egy riotoro enigma G2 asszem 750w ... :R
Köszönöm

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#72018) morfondőr válasza carr (#72017) üzenetére


morfondőr
őstag

Úgy tudom a SMART adatokat át lehet írni (elég kevés helyen találtam róla infót), úgyhogy mit mutat az eladó, azt csak csipet sóval.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72019) Lauda válasza carr (#72017) üzenetére


Lauda
félisten

Semmi baj nincs a wd és a seagate vinyókkal. Vettél egy hulladékot valószínűleg.

Mit értesz nem japán alatt? Hitachi már nincs, beolvadt a wd-ba. Toshiba van 4 tb 5 év garival: [link] Made in china lesz valószínűleg. Made in japan merevlemezt kb nem tudsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#72020) tibaimp válasza Kronos3000 (#72013) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Majd akkor nézd meg a sebességet, mikor 70-80%-ban tele lesz, ne üresen.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72021) Jahno válasza carr (#72017) üzenetére


Jahno
őstag

" Szóval WD, Seagate, stb ami nem japán az kuss"

Ez hülyeség. Bár van még jó pár békebeli Fujitsum, de mire mennénk vele?

(#72022) carr


carr
őstag

köszönöm. :DD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#72023) KROK640 válasza zsolee73 (#72001) üzenetére


KROK640
veterán

A 128MB-os változat viszont nem 5400-at hanem 5640-et fordul. Esetleg keress tesztet ahol összehasonlítják a kettőt. (én a 256-osat venném amúgy)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72024) NLZ


NLZ
tag

Van valami adatforrás (fórum/discord/akármi) akciós HDDk figyelésére magyarhonban? Háncsolásra való külső HDDk is beleférnek.

(#72025) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Régen jártam erre, gondoltam megosztom a mai meglepetés élményemet. A hátsó fészer takarítása közben, az évek alatt felhalmozott mindenféle lim-lom között megtaláltam egy 20 éves merevlemezemet. Na mondom ez biztos kuka, aztán kiderült, hogy... mégsem, SŐT. Még a rajta lévő játékok közül a Warcraft 2 is elindult, de CD-t kért így buktam. :D A Windows Millenium pedig nem akart betölteni, így egy másik Linuxos merevlemezről bootoltam be és úgy fértem az adataihoz. Az, hogy tényleg mennyire 100%-os nem tudom, viszont a Linuxos HD Sentinel szerint 100/100.

Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.19b.9986 (c) 2021 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

HDD Device  0: /dev/sda             
HDD Model ID : QUANTUM FIREBALLlct08 08
HDD Serial No: 392932026955
HDD Revision : A05.0X00
HDD Size     : 8064 MB
Interface    : IDE/ATA
Temperature  : Unknown °C
Highest Temp.: Unknown °C
Health       : 100 %
Performance  : 100 %
Power on time: 3 days, 10 hours
Est. lifetime: more than 1000 days
  The hard disk status is PERFECT. Problematic or weak sectors were not found and there are no spin up or data transfer errors. 
    No actions needed.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72026) jovás válasza Rowon (#72025) üzenetére


jovás
aktív tag

Az igen! :C
Mindjárt megyek én is szétnézek a fészerbe! :D

[ Szerkesztve ]

(#72027) Rowon válasza jovás (#72026) üzenetére


Rowon
veterán

6,3 MB/seccel töltöm át róla a fájlokat a pendrivera LOL. De már lecsökkent 3,5-re. Hiába, nem mai gyerek.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72028) tibaimp válasza Rowon (#72027) üzenetére


tibaimp
nagyúr

8GB-os a meghajtó ha jól látom?! Az komoly.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72029) Rowon válasza tibaimp (#72028) üzenetére


Rowon
veterán

Jah, nemsokára töltök fel róla képet, csak még mindig másol már lassan 1 órája a pendrivera. 1 megával másodpercenként. :))

A hangja az iszonyatos. Aki szerint a WD Purple hangos, az nyugodtan hallgassa meg ezt. Abszolút nem emlékszem rá, pedig 20 évvel ezelőtt nagyban használtam. Van rajta minden Warcraft 2-3, Quake 3 Arena, Starcraft, stb.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72030) tibaimp válasza Rowon (#72029) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó volt az annó, akkor más volt az értékrend, illetve akkor az volt. Ma már el vagyunk kényeztetve.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72031) Rowon válasza tibaimp (#72030) üzenetére


Rowon
veterán

Valamikor ez is nagy technika volt! 950 forintért. :D


[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72032) Jahno válasza Rowon (#72025) üzenetére


Jahno
őstag

Én is most másolgattam össze még 4 gigásakat is. MFMeknek nem láttam neki.

(#72033) tibaimp válasza Rowon (#72031) üzenetére


tibaimp
nagyúr

De nagy ám! Akkoriban váltott a HDD 5,25 colról 3,5 colra, nagy lépés volt ez.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72034) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni. Meghalt a Synology NAS-omban a HDD 5 éves volt egy WD red WD60EFRX volt. Ezúttal RAID 5-be kötném őket igy 4db egységet kéne vennem
A versenyzők: WD60EFPX
Esetleg mivel ennyi adattároló kapacitásra egyébként nincs szükségem SSD-n is gondolkodom: Samsung 870 EVO 2TB

Van tapasztalat SSD-k élettartamát illentően NAS-ban?
Sajnos HDD eddig bármilyet vettem mindig beszartak idővel, ez az 5 év még soknak is volt mondható. SSDm még nem romlott el, persze ismerem a technológiát, elfárad az is idővel.
Viszont a NAS otthoni használatra van, főleg adattárolás, filmek, fájlok, nem dinamikus irogatás lenne rajta.

Melyiket javasoljátok?

(#72035) Sanyi.mTs válasza Dikri (#72034) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Kicsit off, de RAID5-höz elég 3 db HDD is. Illetve Synologynál rakhatod SHR-be RAID5 helyett ("majdnem ugyanaz), így akár használhatsz különböző mérető HDD-ket is (persze a meglévő legkisebbnél nagyobbakat)

(#72036) Jahno válasza Sanyi.mTs (#72035) üzenetére


Jahno
őstag

Én NASomnál ha 3 HDD van raid5ben és egyiknek baja lesz, akkor cserekor minden adat veszik.

(#72037) Sanyi.mTs válasza Jahno (#72036) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

pedig nem kéne. pont az a RAID5(/6) lényege, hogy 1(/2) HDD hiba tűrése van. ha ilyenkor lesz újabb hiba a maradék 2-nél, akkor már tényleg elvesznek az adatok.

mi a nas típusod? és miből gondolod az adatvesztést 1 HDD meghibásodása esetén?

(#72038) morfondőr válasza Jahno (#72036) üzenetére


morfondőr
őstag

Pont az a lényeg, hogy egy lemez kieshet:

[ Szerkesztve ]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#72039) KROK640 válasza Rowon (#72025) üzenetére


KROK640
veterán

Mérete alapján ez inkább olyan 22 éves lehet (2000 vége 2001 eleje)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72040) KROK640 válasza Rowon (#72031) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is volt ilyenem, csak 10 meg 20GB-osban

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72041) Rowon válasza KROK640 (#72039) üzenetére


Rowon
veterán

Lehetséges, nem tudom. Annyi biztos, hogy 2003-as módosítási dátumú fájlok vannak rajta és egy Windows Millenium, ami nem hajlandó a DDR3-as gépemen bebootolni valami config akármi hibaüzenetet dob fel és kék képernyőt. :(

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72042) tibaimp válasza KROK640 (#72040) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Aki elég régen kezdte a "szakmát", kb. mindenkinek volt ilyen Quantum Fireball HDD a gépében. :K

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#72043) KROK640 válasza Rowon (#72041) üzenetére


KROK640
veterán

Gyártási időben 2000 vége 2001 eleje lesz az. Nyilván használtad is egy ideig, ezért a 2003-as file módosítások (érdemes lehet megnézned a Windows könyvtár létrehozásának az idejét, igaz, hogy azzal is csak a legutolsó telepítésed dátumát tudod belőni, de már láthatod, hogy régebbi).

Egyébként a WinME meg azért nem bootol be, mert az még nagyon érzékeny volt az alkatrészek, - különösen az alaplap - cseréjére, és feltételezem, hogy a jelenlegi gépedben próbálod meghajtani és nem a 2003-asban.
A rendszer kora miatt (WinME 2001-es) azt feltételezem, hogy a gép amiben volt, még egy Pentium II vagy Pentium III alapú Celeron, vagy annak AMD-s megfelelője lehetett, ami nagyon jelentősen eltér egy mai géptől.
Plusz a mai gépeken a WinME már csak a driverezettség hiányának okán sem indulna el. (maximum virtuális gépen tudnád elindítani, de ott sem konkrétan ezt a rendszert hanem magát a WinME-t. Ezt a rendszert csak a 2003-as géped vagy egy ahhoz nagyon hasonló gépbe betéve tudnád felbootolni).

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72044) KROK640 válasza tibaimp (#72042) üzenetére


KROK640
veterán

Jaja. Nekem egy 10GB-os volt utána meg 2db 20GB-os, ezutóbbi már LCT20 20.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72045) Rowon válasza KROK640 (#72043) üzenetére


Rowon
veterán

Végülis van itthon PGA478 meg 370 is alaplappal és procival, lehet megpróbálom összepakolni, hátha azokkal bebootol.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#72046) KROK640 válasza Rowon (#72045) üzenetére


KROK640
veterán

A 370-el sokkal esélyesebb.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#72047) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
4 Tb méretű merevlemezt szeretnék vásárolni.
Adattárolásra venném, fontos, hogy nagyon halk legyen. Sebesség nem fontos, csak a csend.
Árban 35K-ig tudnék elmenni.
Mit ajánlotok?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#72048) Roland8622 válasza Ace Ventura (#72047) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Nekem is sokszor ajánlották és eddig beváltak a WD Purple darabjai. Mondjuk nem tudom milyen adat, mert nekem inkább sorozatokra/filmekre van. És számomra eddig a leghalkabb a WD szériából. De még biztos ajánlanak ha esetleg másfajta adattárolásra kell ;)

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#72049) Ace Ventura válasza Roland8622 (#72048) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
Köszönöm, én is nézegettem, és olvastam, hogy 2tb-ig egész jók, de a nagyobbak hangosak. :U
Nekem is filmek, zenék lennének rajta.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#72050) tibaimp válasza Ace Ventura (#72049) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 4TB-os tuti hangosabb, mint a 2-es, mivel több tányér lesz benne. De nagyon más nincs, ha a halkság a fontos tényező. Vagy ha az nem jó, akkor SSD, de annak meg komolyabb ára van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.