Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) Bjørgersson válasza Ringman (#31999) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Valóban, köszönöm! :B

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32002) 8nemesis8 válasza Ringman (#31997) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
Nem tudom mi legyen.

Először gondolkodtam 2,5"-os HDDben, mert csendes, halk, keveset fogyaszt.
Viszont méretekhez képest valamivel drágább ugyebár, mint a 3,5"os társai.
3,5"osat ha veszek akkor már 1 vagy inkább 2 TB-ban gondolkozom.
2TB ugye még az 50%val sem drágább, mint az 1 TB, ami megint logikus...

Így dönteni nem tudok, régit nem akarok venni, meg nem tudom melyik sorozatoknál voltak ezek a fej parkoltatási hibák!? :F

(#32003) Ringman válasza 8nemesis8 (#32002) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem ezt:
wd25eurs

parkolási hiba [link]

(#32004) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy van egy WD Caviar blue 500gb-os winyóm.
A problémám az, hogy nagyon rezonál(búg) elég zavaró mert a többi komponens halk.
Megfogva a winyót érezni, hogy nagyon rezonál...de ez gondolom nem gariztatható emiatt...
Van valakinek ilyen merevlemeze mi a tapasztalata....
Mit lehet ezzel kezdeni?

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#32005) 8nemesis8 válasza Ringman (#32003) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kicsit fentebb nem ajánlották már nagyon az eurs sorozatot...
Mondjuk ennyiért ezrx-et is kaphatnék.

Valaki nem használ hosszabb ideje NAS-ba hdd-t?
A végén egy wd10ezrx lesz és ha kinövöm akkor külső hddbe veszek majd egy nagyobbat...

(#32006) Ringman válasza 8nemesis8 (#32005) üzenetére


Ringman
nagyúr

kb ugyanennyiért van Red IntelliPower WD20EFRX, nagytesóról teszt itt

30eurs-ról meg itt

megbízhatóság tekintetében a newegg vásárlói visszajelzéseit is meg szoktam nézni.

(#32007) 8nemesis8 válasza Ringman (#32006) üzenetére


8nemesis8
veterán

Még a végén lehet, hogy rászánom magam a kicsit többletköltekezésre :)
Habár nem gondoltam volna, hogy megéri.
Összevetem majd a dolgokat egy táblázatba, mert a másik alternatívát nem vetettem el, hogy wd10ezrx menne bele és ha megtelik, akkor később külön hdd.

(#32008) Stirbi válasza Killerlaca (#32004) üzenetére


Stirbi
addikt

Szia, ház aljára tedd le a vinyót, egy hdd méretére vágott szivacsara, és nemfog hallatszani a rezonálás!

(#32009) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

remélem nem nagy szentségtörés, de én nem PC-be, hanem PS3-ba szeretnék új HDD-t venni. :)

Milyen max. 500GB/5400rpm, lehetőleg SATA-s hdd-t tudnátok ajánlani?

Köszi!
N.

(#32010) Gézengúz válasza Stirbi (#32008) üzenetére


Gézengúz
addikt

Csak éppen a szivacs megtartja a winchesterből áradó meleget...A legjobb megoldás az erős gumicsíkokra-karikákra való felfüggesztés..Rugalmasan tartja, ugyanakkor a hő akadálytalanul távozhat minden irányban..

(#32011) M107 válasza Stirbi (#32008) üzenetére


M107
addikt

:R

A legjobb egy 12Cm porszűrös első venti max 3000RPM és megvan a hűtés, + egy normális ház 4db hdd csavarral ellátva a csavarmentes ház az más tészta.
Rezonancia nuku.
Személyem, a 8 éves alumínium ház két ellentétes csavar mellett 3000RPM 8 cm venti mellett nyugodtan alszom porszűrő nélkül. Minimális rezgés szinte semmi.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#32012) Stirbi válasza Gézengúz (#32010) üzenetére


Stirbi
addikt

Egyszer használtam így merevlemezt, nem volt nagyobb az üzemi hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#32013) newgamer


newgamer
aktív tag

[link]
Erről a notebook merevlemezről tudnátok véleményt mondani?

(#32014) gg72 válasza newgamer (#32013) üzenetére


gg72
veterán

Én pár hete használok egy ilyet egy USB 3.0 külső házban és csak jókat tudok mondani róla: egytányéros, így gyors, halk, nem melegszik.

(#32015) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

2.5"-ös hordozható vinyót szeretnék venni olyan 20K körüli árra gondoltam, a plafon 23000Ft, tudtok ajánlani valamit amivel nem fogok nagyon mellé (nem nagyon figyeltem mostanában a vinyókat)?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#32016) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!
Venni akarok vinyót és egyik ismerősöm egész olcsón tud! Nem tudom, hogy melyiket vegyem, melyik a jobb!

HDD 3,5"SEAGATE SATA3 Barracuda 1,0TB/64MB - ST1000DM003 20000Ft
HDD 3,5"SEAGATE SATA3 Barracuda 1,5TB/64MB - ST1500DM003 23300Ft
HDD 3,5"SEAGATE SATA3 Barracuda 2,0TB/64MB - ST2000DM001 26500Ft

Tudom, hogy ez tőlem függ, hogy most melyik méretre van szükségem, de én az 1 terrással is ugyanúgy megelégedek, mint a 2 terrással, mondjuk jobb lenne egy nagyobb méretű vinyó, de én itt inkább arra vagyok kíváncsi, hogy melyik az a vinyó amelyikkel a legkevésbé sincs semmi gond, nincs kattogás, nem melegszik, ilyenekre gondolok!
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#32017) Coolmat válasza fogirobi (#32016) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Másik topikban válaszoltam.

(#32018) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Én kicsit kevesellem a garanciát erre a vinyóra szinte mindenhol 1 évet adnak rá.Pedig itt is azt ajánlja mindenki hogy ez jó,Talán a gyártó nem bízik a saját termékében? SEAGATE SATA3 Barracuda 1,0TB/64MB ST1000DM003 .Még az is érdekelne hogy mennyit számít az hogy 32MB,vagy 64 MB-s.( egy ideig OP-is lenne rajta)

(#32019) Coolmat válasza BullKoxa (#32018) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Igen, sajnos csak 1 év már a gyártói garancia a Seagate HDD-kre, talán még lehet találni pár boltot ahol 3 évet adnak rá. A cache mérete nem nagyon számít, inkább a 7200rpm miatt ajánlottabb oprendszer alá.

(#32020) BullKoxa válasza Coolmat (#32019) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen a válaszodat! Akkor ilyesmi teljesítményű winyó csak több garral melyik gyártónak van?Ami ilyen szinten van mint a barracuda,persze árban is ehhez kellene hasonlítania.

[ Szerkesztve ]

(#32021) Coolmat válasza BullKoxa (#32020) üzenetére


Coolmat
őstag

WD-nek van még 1TB-os tányérral szerelt HDD-je a WD10EZRX és WD10EZEX modellekkel, előbbi Green 5400rpm-es, utóbbi Blue 7200rpm-es, de az elérési idejük a tesztekben egyiknek sem fényes, ezekre 2 év gari van. Más gyártó sajnos nem maradt, ill. Toshiba fog elvileg Hitachi HDD-ket árulni de ki tudja mikor, ezért is vannak még magasan az árak és tehették meg hogy 1 ill. 2 évre csökkentették a garanciaidőket.

(#32022) Jared00


Jared00
csendes tag

Sziasztok egy kis segítség kellene nekem! Az lenne a kérdésem, hogy egy sata 3as 2terás WD merevlemez egy Acer Aspire 5732ZG-453G32MN Notebook-al tud csatlakozni, és ha igen van valami hátránya? Mert igazából film tárolására kellene és arról szeretnék 3d filmeket nézni samsung tv media playerén keresztül?

Lehet hülye a kérdésem, de hátha tudok segíteni, bár nem tom h van e különbség sata 2 meg 3 ban ilyen téren!

Üdv

(#32023) Jared00 válasza Jared00 (#32022) üzenetére


Jared00
csendes tag

Ez a merevlemez lenne: WD 2000GB Caviar Green 5400rpm 64MB SATA3 WD20EARX

(#32024) grunker


grunker
csendes tag

Sziasztok,

Tervezem egy synology NAS DS213+ vásárlását.
2 db 2 vagy 3 terrás winchestert szeretnék venni bele.
Tudnátok ajánlani egy megbízható winchestert (konkrét típus érdekelne), amely bírja a nonstop üzemet és nem fognak az adataim elveszni.
Eddig samsung winyókat használtal azokkal semmi gond nem volt, de ugye ez már seagate fennhatóság alá került.

köszi
grunker

(#32025) Coolmat válasza grunker (#32024) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A legjobb választás a WD Red széria lenne, de még elég borsos az áruk (2TB, 3TB). Alternatívaként ott van a Green széria is (2TB, 2,5TB, 3TB), viszont ezeket nem 24/7-es üzemre tervezték, ettől függetlenül jól muzsikálnak NAS-ban is. Kaphatsz még Samsung F4EG-t ST2000DL004 néven, valamint van még Green Seagate is ST2000DL003 típusszámmal. Ezen két utóbbi Samsung ill. Seagate sem 24/7-es üzemre tervezett, és sajnos csak 1 év garancia van már rájuk, ettől függetlenül sokan dícsérik őket.
Megbízhatóság: egyik szériának sincs köztudottan kirívó hibája, ezért zsákbamacska hogy melyikkel fogsz ki egy hibás példányt. Legfontosabb mindig az adatmentés, és mivel NAS-ban fogod használni remélhetőleg RAID1 tömbben, ezért ez már 1-szeresen meg is valósul.

(#32026) Poplacsek válasza Coolmat (#32025) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Nekem holnap jön egy WD30EFRX, kíváncsi vagyok ;)

(#32027) grunker válasza Coolmat (#32025) üzenetére


grunker
csendes tag

Szia,
köszi a választ, ahogy látom más cég nem nagyon gyárt NAS ready winyót
10e Ft a különbség. Ez a széria most jött ki? Csökkenhet az ára?
Mi a különbség a green-blue-red-balck szériák között?
Nincs erről esetleg egy összehasonlítás?
Ez azt jelenti, hogy ezeket 24/7 ben lehet használni a RED típust?

Hibernálás esetén mennyire használódik a winyót, mert gondolom a többi winyó (green) esetében is a NAS ki/be fogja igény esetén kapcsolgatni.

előre is köszi
grunker
Bocsi a sok kérdésért.
Egyébként a NAS gyártó honlapján a kompatibiltás területén simán a green szériát ajánlják, sőt olvastam ahol azt preferálják is.

(#32028) Coolmat válasza grunker (#32027) üzenetére


Coolmat
őstag

Igen, nemrég jelent meg ez az új Red széria: hír, teszt. Talán idővel csökkenhet kicsit az ára a Greenekhez képest, de biztosan drágább marad mint a többi "hagyományos" HDD.

Különbségek a WD szériák között:

Green - 5400rpm (néhol változónak írják ami marketingbullshit), alacsony fogyasztás, 2 év gari
Blue - 7200rpm, inkább OS alá ajánlott, 2 év gari
Black - 7200rpm, elvileg gyorsabb mint a Blue, gyakorlatban nem hiszem hogy jelentős a különbség, ellenben borsos felárat kérnek érte, 5 év gari
Red - 5400rpm, kifejezetten NAS-ba ajánlott, 3 év gari

Ha nem használja éppen a NAS a HDD-t akkor jó eséllyel le fogja állítani a motorját így csökkentve a fogyasztást (ez mindegyik típusnál így van valszeg). Szerintem nyugodtan vehetsz Green-t is ha nem akarsz felárat fizetni a Red +1 év garanciért és a kifinomultabb RAID támogatásért.

(#32029) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

2 TB-os winchesterek közül melyek a most leginkább ajánlottak, melyiket érdemes most megvenni?

Ha van az elvárásaimnak (max. 2 tányéros, halk, nem zörög, nem kattog, lehetőleg gyors is) megfelelő, akkor melyik lenne az? Nem rendszer vinyónak kell, szóval fordulatszám mindegy ilyen szempontból.

Ezek között van olyan? -> link

Kb. 30 000 Ft-ig

[ Szerkesztve ]

(#32030) Coolmat válasza S. Szabi (#32029) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A max. 2 tányéros feltétel két HDD felel meg, az egyik az ST2000DM001, de ezek közül sem mindegyik ilyen, létezik belőle 2db 1TB-os tányér 4 fejjel, 3db 667GB-os tányér 6 fejjel és 3db 750GB-os tányér 5 fejjel rendelkező változat is. A nem hangoskodik feltételnek megfelel, ha rögtön fw frissítéssel kezdessz rajta (vagy letiltod az APM-et valamilyen programmal).
A másik 2 tányéros HDD a WD20EFRX, ez kifejezetten NAS-ba ajánlott, és ezért jól megkérik az árát.
A többi modell mind 3 tányéros, de ettől még ugyanúgy meg lehet őket venni (értelemszerűen a WD20EARX és az ST2000DL003 amik értelemes árban vannak).

[ Szerkesztve ]

(#32031) 8nemesis8 válasza Poplacsek (#32026) üzenetére


8nemesis8
veterán

Írnál róla pár sort, ha megvan?
Hangosságra, melegedésre?
Agyalok rajta, de picit sokallom az árát!

(#32032) S. Szabi válasza Coolmat (#32030) üzenetére


S. Szabi
őstag

Aha, értem.

És pl erről (SEAGATE 2000GB Pipeline HD SATA3 5900rpm 64MB ST2000VM002) tudni valamit? Ez elég jónak tűnik, nem? Mondjuk három lemezes, bár lehet, hogy észre sem lehet venni a különbséget, csak gondoltam a két lemezesek halkabbak lehetnek...

Az általad ajánlott ST2000DM001 és WD20EARX közül te melyiket választanád magadnak inkább?

[ Szerkesztve ]

(#32033) Coolmat válasza S. Szabi (#32032) üzenetére


Coolmat
őstag

A Pipeline inkább szerverkörnyezetbe vagy NAS-ba ajánlott a 24/7-es tervezésnek köszönhetően, talán megéri ha fontos a 3 év garancia.

Magamnak inkább az ST2000DM001-et venném és fogom is majd remélhetőleg a következő hónapban (remélem addig nem drágul meg nagyon a dollár és nem lesz újabb tájföldi áradás sem), méghozzá azért mert valamivel gyorsabb mint a WD20EARX (még akkor is ha egy 3 tányéros kivitelűt fog ki az ember). Hátránya hogy csak 1 év garancia van rá a WD 2 évével szemben.

(#32034) S. Szabi válasza Coolmat (#32033) üzenetére


S. Szabi
őstag

Aham.

Akkor szerintem nekem is az ST2000DM001 lesz. Garanciával meg úgy vagyok, hogy nem hiszem, hogy elromlik, nem annyira szoktak azért tönkre menni szerintem. Persze, eleve biztatóbb, ha sok garit adnak valamire. Ha valami baja van, csak kijön egy éven belül :D

[ Szerkesztve ]

(#32035) McJoker


McJoker
tag

Sziasztok!
Rendszer és tároló vinyónak ez jó választás lenne, megbízható? A zaj nem zavar, SSD-re pedig nincs keret. Esetleg egy WD jobb választás lenne?

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#32036) BullKoxa válasza McJoker (#32035) üzenetére


BullKoxa
őstag

Ez nagyon jó vinyó! Én is ilyet vettem volna csak nem találtam 3 év garral,de most érkezik helyette a vga.Remélem később lesz még nekik ilyen feltételekkel. Főleg hogy 3 év garancia van rá az 1 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#32037) fogirobi válasza McJoker (#32035) üzenetére


fogirobi
senior tag

Nekem ma érkezik ez a vinyó! :)
Kíváncsi leszek rá!

(#32038) gg72 válasza McJoker (#32035) üzenetére


gg72
veterán

Nagyon gyors vinyó: [link]
Talán jobban vibrál, rezonáltatjta a házat a kelleténél, de én készítettem neki gumi-felfüggesztést, azóta szuper.
Amúgy érdemes rajta FW-t frissíteni, erről korábban volt már szó itt a topicban.

(#32039) McJoker válasza gg72 (#32038) üzenetére


McJoker
tag

Először is köszi mindenkinek aki reagált! :)
Az FW frissítéshez nem konyítok, így sokat nem mond nekem a dolog, de megfogadom, ha jobb lesz tőle. :D Találok a menetéről egy konkrét leírást valahol?

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#32040) gg72 válasza McJoker (#32039) üzenetére


gg72
veterán

Coolmat kolléga már megtette korábban: [link]

[link]

(#32041) giigz


giigz
veterán

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy megéri használtan vinyót venni? Vagyis érdemes egyáltalán? Mivel lehet a vétel után egy átfogó tesztet csinálni róla? Valami rejtett hiba kijöhet a későbbiekben?

Teljesen általános használatra lenne.

1 TB-os Samsung HD103UJ

11k-ért meg tudnám venni, 100/100-as HD Sentinel szerint.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#32042) BullKoxa válasza gg72 (#32038) üzenetére


BullKoxa
őstag

Én is rendeltem egyet,ha már 3 év garival adják. Úgy is lehet frissíteni a fw-t hogy ha csak az az egy merevlemez van rátéve a gépre? És akkor a frisítést ki kell írni lemezre? pendrive nem jó hozzá?ez mégis kényelmesebb megoldás lenne.

fogirobi : Itt 3 év garanciát írnak rá!! De lehet én látok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#32043) fogirobi válasza gg72 (#32038) üzenetére


fogirobi
senior tag

Az mit takar, hogy eléggé vibrál? Ez mit jelent?

ko-ko82:
1 év garival adják! De azt hol láttad?

Jól látod, mert nálam is annyit ír! :) Vagy nem frissítették még vagy nem tudom, de a seageteknek lement 1 évre a garijuk! Vagy már megint változtattak volna :F

[ Szerkesztve ]

(#32044) fogirobi


fogirobi
senior tag

Hoppá, most rákattintttam megint a linkedre és most már csak 1 év garancia volt kiírva! Wtf? :D

(#32045) BullKoxa válasza fogirobi (#32043) üzenetére


BullKoxa
őstag

Itt írták hogy vannak még olyan boltok ahol 3 év garanciát adnak. A rendelésnél írtam hogy csak akkor kell ha 3 évet adnak Na most hívott az ipon hogy csak 1 év garancia van rá :W ,sajnos,De így is megveszem,mert kell.Mondtam hogy írják akkor át 1 évre,az emberke erre hogy néha át áll a régi kiírásra.

[ Szerkesztve ]

(#32046) McJoker válasza BullKoxa (#32042) üzenetére


McJoker
tag

gg72 Köszi a válaszokat!

ko-ko82 "Úgy is lehet frissíteni a fw-t hogy ha csak az az egy merevlemez van rátéve a gépre? És akkor a frisítést ki kell írni lemezre? pendrive nem jó hozzá?ez mégis kényelmesebb megoldás lenne." Ezekre a válasz engem is érdekelne, teljesen friss gépbe menne a teljesen friss vinyó. Az FW frissítés mehet rendszer nélkül is? Most olvasom a leírást és úgy értelmezem, hogy igen! :K

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#32047) fogirobi válasza McJoker (#32046) üzenetére


fogirobi
senior tag

Ez a dolog engem is érdekelne!
Ha ezaz 1 vinyó van a gépben és már rajta van a rendszer, akkor is lehet frissíteni, nem lesz semmi gond?

(#32048) McJoker válasza fogirobi (#32047) üzenetére


McJoker
tag

Ebből a leírásból a 8. pont: "A Windowsban (remélhetőleg Win7-et vagy Vistát használsz, ha nem akkor használj ehhez valamilyen particionáló programot) csinálj rá a lemezkezelőben az igényeidnek megfelelően partíciókat (ha rendszer is kerül majd rá később akkor érdemes az elejére egy 50-60GB-osat csinálni), gyorformázni elég."
Én ezt úgy értelmezem, hogy még rendszer előtt csinálod meg, majd a rendszer telepítés közben készíted a partíciókat.

[ Szerkesztve ]

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#32049) gg72 válasza McJoker (#32046) üzenetére


gg72
veterán

Persze, mehet rendszer nékül is, hiszen BIOS-ból kell frissíteni. Lényeges, hogy ne AHCI legyen a vezérlő, hanem IDE és lehetőleg más vinyó ne legyen rákötve az alaplapra frissítés közben.

ko-ko82: Én CD-ről frissítettem, nem tudom, hogy pendrive-ról megy-e.

(#32050) fogirobi válasza McJoker (#32048) üzenetére


fogirobi
senior tag

rendszer telepítés közben hogy csinálsz partíciókat? :D
Inkább azelőtt mielőtt elkezded telepíteni a rendszert!
Akkor ha jól értelmezem akkor az a lényeg, hogy ne legyen másik vinyó rádugva a frissítéskor és lehetőleg ne legyen semmi se a vinyón!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.