Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Lauda válasza Aurig@ (#70000) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor végülis mindegy melyiket választod. :R

(#70002) Aurig@ válasza Lauda (#70001) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszönöm a segítséged! :R

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#70003) ricsip válasza Lauda (#69999) üzenetére


ricsip
addikt

wd42purz modernebb. Csak hát nem tudjuk biztosan, titkolózik a wd.

-

(#70004) ledgeri válasza Lauda (#69985) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Érdekes, hogy a Seagate kevesebb tányérhoz kevesebb magasságot is ad.. WD csak tányér számot csökkentget. (és nem csak ennél a szériánál)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70005) Wailadus


Wailadus
csendes újonc

Sziasztok!

Nagy kapacitású HGST merevlemezekkel van valakinek tapasztalata?
Elsősorban Full HD filmek tárolására lennének használva.

[link]

[link]

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#70006) tibaimp válasza Wailadus (#70005) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem egy 8TB WD Ultrastar van (korábbi HGST). Nem rossz, 5 év gar, nagy teherbírás, drága, hangos(abb), de ez szubjektív, parkolt, de ez meg kikapcsolható, felfüggeszthető volt a HDS-el. Az enyém még levegős, ami Te néztél már He töltésű (HUHxxxx/WUHxxx -->innen tudható H=He).

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70007) ledgeri válasza tibaimp (#70006) üzenetére


ledgeri
nagyúr

csak ehez csatolva: Hallott már valaki olyanról, hogy azért ment tönkre egy Héliumos winyó, mert szökött belőle valami miatt a gáz?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70008) tibaimp válasza ledgeri (#70007) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem, persze attól még lehet :B !
[link] A meghibásodási ráta kb. megegyezik a normál lemezekével.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70009) ledgeri válasza tibaimp (#70008) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R El is felejtettem őket

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70010) gyuri81


gyuri81
veterán

Valaki tud esetleg ajánlani 3,5 HDD-nek álló külső házat ( külső tápos)

Eladó új bontatlan Samsung S24 Ultra - 3 év garancia - https://bit.ly/3vedqBg

(#70011) King Unique válasza gyuri81 (#70010) üzenetére


King Unique
titán

A téma összefoglalót, annak végét elolvastad? :B

(#70012) tibaimp válasza gyuri81 (#70010) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Itt nézz szét: [link] :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70013) Building


Building
tag

Sziasztok!
4 TB-os HDD-t keresek, mely 7200 RPM-et tud. Mit ajánlotok?

(#70014) tibaimp válasza Building (#70013) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Olyan nem sok van ebben a méretben.
A WD Black/WD Gold/WD Red PRO, Seagate Ironwolf PRO/Seagate EXOS.
Ezek 5 év garos HDD-k, és nem olcsók!
A Gold és Black hangos(abb) kategória.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70015) Building válasza tibaimp (#70014) üzenetére


Building
tag

Hmmm... néztem Toshiba HDD-ket is, de sokan írják, hogy nagyon zajos. Akkor ezek szerint a WD Red PRO, Seagate Ironwolf PRO/Seagate EXOS jöhet számításba.

(#70016) tibaimp válasza Building (#70015) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mert akkor a hangosság is paraméter? Azt eredetileg nem írtad.
Kolléga itt írta, hogy a 14TB-s Red Plus nem hangos [link] . OK, tudom, ez nem az a kategória, de az is 7200-as és a RED család, úgyhogy akkor én azt választanám, vagyis a WD Red PRO-t.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70017) Building válasza tibaimp (#70016) üzenetére


Building
tag

Nem volt paraméter a hangosság, de az lett. A gépemben megfordult HDD-k csendesek és többnyire Toshibák voltak. De ahogy tájékozódok, olvasgatom a fórumot, fontos lett, hogy csend legyen. A WD Red Pro 4TB mellett döntöttem, most már csak jóárasítva meg kell vennem. Köszönöm a segítséget!

(#70018) ricsip válasza ricsip (#69922) üzenetére


ricsip
addikt

Tipikus, a WD42PURZ ára is jól leesett mióta megvettem 3 hete. Van valami a hdd piacon ami nyomja lefele az àrakat ilyen szar forint mellett is.

-

(#70019) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

A WD40PURZ 64 mb cachel rendelkezik, a WD42PURZ pedig 256-al. A gyártó oldala szerint 25 MB/s a különbség a két meghajtó között. Valós használat közben ez mennyire ütközik ki?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#70020) tibaimp válasza Moonwolf (#70019) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én úgy gondolom, hogy szinte semennyire, mivel a másolási sebesség nagyban függ a file rendszertől, annak állapotától, mennyire telített a HDD, stb.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70021) ledgeri válasza Moonwolf (#70019) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha jól láttam -megerősítést kérek- a 42-es könnyebb >> kevesebb tányér, ha ez számít.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#70022) tibaimp válasza ledgeri (#70021) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Valószínű az lesz 0,57kg vs 0,68kg

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70023) ricsip válasza Moonwolf (#70019) üzenetére


ricsip
addikt

Ha szekvenciális írás vagy olvasás a felhasználás, akkor ott 1-1 kampányszerű nagy írás nagy olvasás során lehet előnye a papíron gyorsabb lemeznek. Ha meg főleg random írás olvasás lesz, kevés szekvenciális résszel, akkor meg csak az IOPS a lényeges. Amiről meg nem tudunk semmit, mert köcsög WD még nem osztotta meg a konzumer prolikkal a PURZ-s PDF-et. Vagy veszel egyet, leteszteled, és megosztod itt a fórumban a bencsmark eredményeket a közösséggel.

[ Szerkesztve ]

-

(#70024) Moonwolf válasza ricsip (#70023) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Nekem 40 esek vannak, viszont lenne majd még egy, főként tárolásra. Az viszont feltűnt hogy 7200 rpm esnek írják a 256 mega cachel rendelkező modellt.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#70025) tibaimp válasza Moonwolf (#70024) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igen látom, meg 512MB chache méretet, ez tuti nem jó. 512MB én csak 14-18TB-os HDD-nél láttam még adatlapon, nem 4TB-nál. [link]

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70026) Mazka05


Mazka05
őstag

Sziasztok! :)

Szeretnék egy kis segítséget kérni, kezdi a végét járni a vinyom. Még mielőtt teljesen kipurcanna vennék újat. Egy Külső 3.0 usb keretbe lenne lényegében filmeket, sorozatokat nézek róla, úgyhogy a tv-émre csatlakoztattom. Általában nagy méretűek a filmek már szinte mindent 4k-ban nézek. :))

Válaszaitokat előre is köszönöm :)

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#70027) Dzsekó válasza Mazka05 (#70026) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mekkora méretben keresel?
2,5"-os vagy 3,5"-os?

(#70028) Mazka05 válasza Dzsekó (#70027) üzenetére


Mazka05
őstag

2.5

Ebben a világban megtanulod, hogy a szar is le van szarva..

(#70029) Dzsekó válasza Mazka05 (#70028) üzenetére


Dzsekó
addikt

A méret lemaradt... Az 1TB-os WD Red-en kívül már mindegyik SMR-es. Kb. 1 kutya.

(#70030) F34R


F34R
nagyúr

Udv ujra itt.

Szeretnek ismet egy HDD-t 1TB meretben, sok kicsi es nagy meretu irast kell elviselnie. Sajnos az elozo tele lett badsectorral.
Kikotes hogy nem folyamatos uzemre menne.

(#70031) Lauda válasza F34R (#70030) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

2.5 vagy 3.5? :)

(#70032) F34R válasza Lauda (#70031) üzenetére


F34R
nagyúr

3.5 es inkabb 7200rpm

(#70033) tibaimp válasza F34R (#70032) üzenetére


tibaimp
nagyúr

1TB 7200-ban! Az nem sok van, azok is a drágább fajta lesz, aminek az áráért olcsóbb HDD-ből már 2TB méretben is kapni.
kb ezek: WD Gold (WD1005FBYZ), WD Black (WD1003FZEX)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70034) tibaimp válasza F34R (#70032) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Közben lejárt a szerkesztés

Esetleg van az olcsóbb kategóriában Toshiba P300, ez még CMR, de csak 2 év garos.
Az előző HSZ-ben lévő két WD, 5 év garos, CMR, a WD Gold még ráadásul Enterprise szintű nagy teherbírású is. Mondjuk ezek a hangosabb fajták.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70035) Lauda válasza F34R (#70032) üzenetére


Lauda
félisten

A WD10EZEX - et ajánlanám.

(#70036) F34R


F34R
nagyúr

Koszonom sracok, esetleg 2TB-s valtozatban a P300 mennyire ajanlott?

(#70037) Lauda válasza F34R (#70036) üzenetére


Lauda
félisten

A HDWD120EZSTA, HDWD120UZSVA típusok mehetnek.

(#70038) csako


csako
veterán

Üdv!
A topik olvasgatása alapján egy WD Purple mellett tettem le a voksom általános, nem valami intenzív használathoz, egy kis WD22PURZ lett. Ha megérkezik tegyek ide be belőle benchmark eredményt, érdekel valakit? :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#70039) Dzsekó válasza csako (#70038) üzenetére


Dzsekó
addikt

Igen, jöhet.
Köszönjük.

(#70040) Lauda válasza csako (#70038) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Gratula a döntéshez! :) Tehetsz be nyugodtan eredményt, olyan sok jelentősége egyébként nincsen ezeknek a méréseknek, mert teljesen másként viselkedik egy merevlemez, mikor már félig/tele van és/vagy töredezett. Esetleg a melegedésről, zajról és a parkolásról írhatnál. ;)

[ Szerkesztve ]

(#70041) tibaimp válasza csako (#70038) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mérések is jöhetnek, és szubjektív benyomás, hangosságra például. Bár a Purple széria kifejezetten a halk HDD-k közé tartoznak, de ha ez kap +1 megerősítést, esetleg ellenvéleményt, az nem baj.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70042) csako


csako
veterán

Nos, ma meg is érkezett, egy haldokló WD30EFRX-et váltott, amitől jóval halkabb, de azért persze érzékelni, ha kis fájlokkal dolgozik :) Hőmérséklete 30°C így a 2,5 órás adatmásolás után, egy ventis dobozban csücsül 2 SSD társaságában.
Üres mérés

Megtöltött mérés

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#70043) tibaimp válasza csako (#70042) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70044) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

adattárolásra még mindig best buy ár/érték (gari miatt) arányban a WD purple 3--4 TB esetén? Én nyáron vettem és nagyon jó eddig, kellene még egy a barátnőmnek.

Illetve milyen külső egységet ajánlanátok hozzá? A Sharkoon Swift Case Pro ahogy látom időközben elfogyott a polcokról. Én ezt használom de mivel nincs, értelemszerűen kéne egy másik is. (Nem szerelgetném át egyiket a másikba.) A Kolink HDSUB3U3 az milyen lehet, viszonylag sok pozitív komment van mellette? Ahogy nézem ez is alu vázas.

Köszi!

meg

(#70045) King Unique válasza peugeotmate (#70044) üzenetére


King Unique
titán

Igen, továbbra is ajánlott a WD Purple sorozat, ami halk és kevésbé melegedő mivolta miatt egy passzív hűtéses USB-s külső házba is jó választás lehet.

A téma összefoglalót, annak végét elolvastad / elovasod? :B
Ha igen, akkor láthatod, hogy van a külső házas témának külön topikja, ahol a kereső az említett modellre is kiad találatokat, ott már többen vettek és használnak olyat.

[ Szerkesztve ]

(#70046) peugeotmate válasza King Unique (#70045) üzenetére


peugeotmate
őstag

Köszi és bocs! :R Akkor a vinyó nagy eséllyel marad a purple.
Írok a másikba is majd, bár a Kolinken kívül nagyon sok alternatíva nem maradt sajnos ebben az árkategóriában.

meg

(#70047) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Sziasztok!

Túrtam mindent is, de nem jutok dűlőre. Hosszútávú terv egy 6 * 6 TB-os NAS építése. Kezdetben 2 db vagy 4 db lemezzel, majd bővítés. A kérdés igazából benne az lenne, hogy WD62PURZ vagy WD60EFZX elsődleges szempont az ár mellett a hang, aztán a sebesség.

Anno azt az ajánlást kaptam, hogy nem számít, hogy NAS-ba lesz simán mehet a PURPLE bele, nem feltétlen kell a RED. Ez az ajánlás még mindig áll? Főleg adattárolásra lenne használva, filmeket streamelni róla, ilyen alap dolgok, de néha napján megesik, hogy realtimeban kell róla dolgozni, .xlsx fájlokat szerkeszteni (nem kicsiket) és képeket szerkeszteni. (Illetve, ha ez számít Synology [DSM] rendszer alá kellene.)

Köszi. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#70048) andromedae


andromedae
tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy új WD Red vásárlásán. Szeretnem megkerdeni a velemenyetek hogy most mi a helyzet a piacon, ezt vegyem vagy esetleg mast?

Vettem 7 eve egy 4TB-os Red-et, 4 eve csereltem es vettem 6TB-os Red-et (nem Pro, sima Red), gondoltam most veszek egy 8 vagy 10TB-os Red-et, mert bevallt, a HD Sentinel meg mindig 100% mindegyiknel. Az elozoekbol mindig adatmento lemezt csinaltam, kiveve a gepbol kulon tarolok, es idonkent szinkronizalom az uj adatokat mikor berakom egy dokkoloba. Tehat most 6TB Red van a gepben es 4TB Red az adatmento.

SSD-ről megy a rendszer, a Red-en tarolom a fontos adatokat, munkafajlokat, kepeket, stb.. tehat programot nem innen inditok. Sokszor nagy meretu tobb GB meretu fajlokkal dolgozok, amik a Red-en vannak, grafika 3d munka, tehat a program az SSD rol fut, de minden munkafajl a Red-en van, igy ha ujra kellene rakni a gepet nem kell adatmentest csinalni mert a fontos adatok nem az SSD-n vannak. Torrentezesre direkt egy masik HDD-t hasznalok hogy a Red-et kimeljem. Azert is valasztottam a Red-et mert irja a WD hogy napi 24 ora uzemre ajanlja, tehat gondolom birja a strapat. Napi 24 oraban nem megy a gep, NASnak nem hasznalom, de azert atlagosan azert 12 orat biztos hasznalva van, ezert gondoltam ha NASnak jo akkor erre is jobb lehet mint egy Green. Bar nem tudom mi a kulonbseg a sima Red, Red Pro, Red Plus kozott.

Fontos szamomra az adatbiztonsag es hogy ne hibasodjon meg a tarolo.

Szeretnem megkerdeni a velemenyetek hogy most mi a helyzet a merevlemezek teren? Arra amire hasznalnam tovabbra is ajanlatos a Red, vagy esetleg mas ajanlanatok most? Ugye eleg sok szin van mar a WDbol is.

[ Szerkesztve ]

(#70049) tibaimp válasza andromedae (#70048) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt, hogy nem hibásodik meg egy tároló nem fogja garantálni senki! Erre az offline mentés a megoldás, mert 2 esetleg 3 HDD sokkal kisebb eséllyel megy egyszerre tönkre.

A WD Red PLUS az ami ajánlott, mert a "sima" Red SMR-es rögzítésű lett pár éve (WDxxEFAX jelzésű változatok 2-6TB-ig), így nagyon be tud lassulni íráskor!

WD Red Plus vegyél (WDxxEFRX), 3 év gar, CMR, nem hangos, viszont nem olyan olcsó.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#70050) andromedae válasza tibaimp (#70049) üzenetére


andromedae
tag

Koszonom a valaszt!

Tudom nincs ra garancia, azert figyelem a Sentinellel es rendszeres csinalok adatmentest kulsore ami a szekrenyben pihen.

Mi az az SMR es CMR?

A Gold tartosabb lehet mint a Red?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.